GEMENGDE BERICHTEN Onweer in ons land Het water eischt slachtoffers ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BLIKSEM IN HOUTEN KAMPEERTENT GESLAGEN Een dame en een meisje gedood Tijdens het hevige onweer van gis teravond is de bliksem ingeslagen in een houten kampeertent, staande op het kampeerterrein van het Noorder bad te Wijk aan Zee. In de tent bevonden zich zes men- schen. Mevrouw Zwart uit Amsterdam en een meisje uit Rotterdam, dat bij de kampeerders logeerd, werden ge dood. Er ontstond geen brand. Op het kampeerterrein Vondeloord in Wijk aan Zee is eveneens een tent door den bliksem getroffen. Hierbij werd een der tijdelijke bewoners geraakt, waardoor hij een tijdelijke verlamming bekwam. Ook hier ontstond geen brand. ZWAAR ONWEER BOVEN DE PROVINCIE UTRECHT. In duister gehuld. Boven de provincie Utrecht ontlastte zich gisteravond een langdurig en zwaar on weer, waarbij de bliksem op verschillende plaatsen insloeg, gelukkig zonder persoon lijke ongelukken te veroorzaken. Om tien minuten voor elf veroorzaakte blikseminslag een ernstige storing in het lichtnet van het Provinciaal Utrechtsch Electriciteitsbedrijf, waardoor het geheele gedeelte van de provincie, gelegen in de omgeving van de lijn MaartensdijkHol- landsche Rading ruim drie kwartier in het duister werd gehuld, met alle onaangename gevolgen daaraan verbonden. Met koortsachtigen ijver hebben de amb tenaren van het electriciteitsbedrijf het guvel opgespoord. Het bleek, dat de blik sem was geslagen op de bovenleiding, wel ke voert van Maartensdijk naar Holland- sche Rading. Een spanningskabel van 10.000 volt was onklaar geraakt, doordat tal van zekeringen en isolatoren stuk sloegen. Het herstellingswerk vergde ruim drie kwartier, zoodat dit gedeelte van de pro vincie eerst over half twaalf weer licht kreeg. Cok bij de Ned. Spoorwegen had men met storing te k.ampen. Zoo kwamen ver schillende electrische treinen met belang rijke vertiaging op het Centraal Station te Utrecht binnen, o.a. een electrische trein uit 's-Hertogenbosch, die ruim twintig mi nuten veriaat was. In de omgeving van Maarn raakten ver schillende lichtsignalen tengevolge van blikseminslag onklaar. Te Achttienhoven veroorzaakte bliksem inslag een kleinen brand, welke spoedig was bc-dworgen. VELE BRANDEN. Tijdens het noodweer, dat gisteravond boven de provincie Utrecht woedde, sloeg de bliksem in een aan den Kampweg te Soesterberg staande villa, bewoond door de familie H. Het geheele huis, dat met riet gedekt was, stond in een oogwenk in lichter laaie. De vrijwillige brandweer bestreed het vuur met 4 stralen. Alleen de benedenver dieping kon behouden blijven. De villa was verzekerd. Vrijdagnacht heeft zich boven Oss en om geving een hevig onweer ontlast. Twee koeien van den landbouwer Mikkeidonk werden door het hemelvuur gedood. Een eigenaardige omstandigheid was, dat op sommige plaatsen de regenval het karakter van een wolkbreuk aannam, terwijl op een afstand van vijf minuten geen droppel ge vallen was. Totaal uitgedroogde slooten werden weer met water gevuld. Tijdens een onweer, dat zich gisteravond boven Texel ontlastte, sloeg de bliksem in de boerderij van den heer Commandeur te de Hoorn. Aan redden viel niet te denken. De boerderij brandde tot den grond toe af. Door blikseminslag ontstond verder een duinbrand, achter de dennenbosschen, tus- schen de Koog en De Hoorn. De brand weer stelt alle pogingen in het werk om het vuur in zijn omvang te stuiten. Tijdens een hevig onweer is gisteravond omstreeks half negen te Apeldoorn de blik sem geslagen in een hooiberg aan den Egelweg, toebehoorende aan den heer E. de Graaf. De hooiberg, die 8000 pond hooi be vatte en de aangrenzende schuur zijn in de vlammen opgegaan. In de woonwijk Berg en Bosch kwamen door het onweer eenige huisstoringen in het electrische net voor. In de bosschen rond om Apeldoorn werden talrijke boomen door het hemelvuur getroffen. Te Beekbergen is een koe in de wei door de bliksem getroffen en gedood op het land, zonder verder onheil te veroorzaken. Tijdens onweer boven Laren (N.-H.) sloeg de bliksem in het riten dak van de vil la van den heer Korthals Altes aan den Rijksweg West. De brandweer kon het vuur tot de keu ken beperken. Deze brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. Gisteravond heeft boven de gemeente Hilversum een noodweer van buitengewone hevigheid gewoed. Van ongeveer half 8 tot 9 uur waren de bliksemflitsen en donder slagen, begeleid door zware regenbuien niet van de lucht; later bedaarde het eenigs- zins, doch het bleek zeer slecht weer. In tallooze huizen ontstonden lekkages. Gedurende korten tijd vielen er ook groo- te hagelsteenen. Op den Hilvertsweg is een schoorsteen door den bliksem getroffen en gespleten. Hij is zonder persoonlijke on gelukken te hebben veroorzaakt, door de brandweer opgeruimd. Voorts is Gemeentewerken geruimen tijd doende geweest, met het leegmaken van de nieuwe Prinses Beatrixtunnel, die was on- dergeloopen, waardoor ernstige vertraging in het verkeer was ontstaan. Ook hier von den geen ongelukken plaats. In den afgeloopen nacht te ongeveer 1 uur brak tijdens een hevig onweer brand uit in een landbouwschuur aan de Noord straat te Brouwershaven. Onmiddellijk na den blikseminslag stond alles in lichter laaie. De brandweer, die het vuur met 4 stralen heeft bestreden, is er in kunnen sla gen de belendende woningen van wed. v. Sluis en J. P. Ever wijn en een wagenhuis van J. van Sluis, zij het met brandschade, te behouden. De landbouwschuur, die het eigendom was van J. G. Jonker, J. van 't Hof en P. de Moor, ging met den inhoud ge heel verloren. Men heeft slechts 2 varkens en eenige landbouwwerktuigen kunnen redden. De overige inventaris, als 1500 pak ken bindtouw, eenige landbouwwerktuigen, hooi voeder, enz. werd een prooi der vlam men. Naar wij vernemen is alleen de schuur verzekerd. De brandweer heeft nog den geheelen nacht moeten nablusschen. Tijdens hevig onweer, dat gisteravond boven Oisterwijk woedde, sloeg de bliksem in de woning van den heer J. de Kost aan de Hoogstraat. Deze woning, die geheel van hout is opgetrokken, stond weldra in lich ter laaie zoodat het gezin, beslaande uit man, vrouw en vier kinderen, ijlings naar buiten moest vluchten. De woning brandde geheel af. Terwijl men hier met het blusschings- werk bezig was, werd de brandweer op nieuw gealarmeerd voor een brand in de opslagplaats van den groentenhandelaar v. d. Wiel, welke ook geheel verloren ging. Ook hier was alles verzekerd. Nauwelijks een half uur later moest de brandweer opnieuw uitrukken. Thans voor een brand in de schuur van den land bouwer van Oirschot aan de Dorpsstraat. Deze schuur brandde ook tot den grond toe af. De voorraad hooi ging verloren. Tijdens onweer, is de bliksem ingeslagen in de boerderij van den heer Modder te Groet, gemeente Schoorl. De bewoners zaten bij kaarslicht, aange zien ten gevolge van het onweer het elec trische net in het ongereede was geraakt. In een aangrenzende schuur logeerden vijftien zomergasten, die zich eveneens met kaarslicht moesten behelpen. De brandweer werd terstond gewaarschuwd doch kon we- gens%gebrek aan water niets uitrichten. Boerderij en schuur brandden geheel af. Verzekering dekt de schade. De gasten moesten in den nacht elders worden onder gebracht. Gisteravond is tijdens het hevige onweer de bliksem ingeslagen in het woonhuis van den postbode Eettes te Hauwert. Het kuis brandde geheel af. In Venhuizen werden de woningen van d*. families Kesteloo en van Schager door den bliksem getroffen, waardoor ook deze huizen geheel afbrandden. In Westwoud is een koe door het hemel vuur getroffen. DOOR DEN STROOM MEEGESLEURD EN VERDRONKEN. VLT GEVALLEN. Gistermiddag was de 37-jarige heer H. Termeer, wonende aan de Roerstraat te Nij megen, met een vriend gaan zwemmen in de Waal beneden de spoorbrug bij Lent. Plotseling zag de vriend, dat de heer Ter meer afdreef en in zinkenden toestand ver keerde, Onmiddelijk zwom hij naar den in nood verkeerenden man om hem hulp te bieden. Hij slaagde er inderdaad in hem te grijpen, doch toen hij met hem naar den wal wilde zwemmen, lukte dit niet door den sterken stroom. Ten slotte raakte de man zoo uitgeput, dat hij den heer Termeer moest loslaten. Deze verdween in de diep ten en is verdronken. Ofschoon onmiddel lijk met dreggen werd begonnen, was men er gisteravond nog niet in geslaagd het stoffelijk overschot te vinden. Het slacht offer was gehuwd en vader van twee kin deren. Gistermiddag is in de rivier de Waal on der Oosterhout bij Nijmegen de ongeveer 35-jarige arbeider Vermegen verdronken. Hij laat een vrouw en twee kinderen ach ter. De man begaf zich te water en verdween onmiddellijk in de diepte. Aan redden was geen denken. Naar het lijk wordt nog ge dregd. De Waal heeft deze week nog een slachtoffer geëischt. In de Oy bij Nijmegen is gistermiddag de 23-jarige A. Willems, die met een vriend was gaan baden, verdronken. Hij is vermoedelijk plotseling in een diepen kuil geraakt en verdween in de diepte. Nadat men het lichaam opgehaald had, werd gedurende eenigen tijd kunstmatige ademhaling toe gepast, doch dit mocht niet meer baten. Het slachtoffer was ongehuwd. Bij het zwemmen in de Maas bij Gas- sel is de heer Jansen uit Cuyk verdron ken. De heer Jansen had zich per motorrij wiel van huis begeven met de mededee- ling, dat hij tegen den middag zou terug- keeren. Toen hij niet kwam opdagen werd een ongeluk vermoed. Een onderzoek bracht aan het licht, dat op de Uiterwaar den de kleeren van een man gevonden wa ren. De familie herkende deze als afkom stig van den heer Jansen. Direct is men daarop begonnen te dreggen, met het re sultaat, dat het lijk gistermiddag is opge haald. Vermoedelijk is de ongelukkige het slachtoffer geworden van den gewijzigden stroom in de rivier, als gevolg van de werzaamheden, die in verband met de Maasverbetering worden uitgevoerd. DE GEVAARLIJKE NOORDZEE. Twee drenkelingen aan land gebracht. Iedereen weet zoo langzamerhand wel, hoe gevaarlijk de Noordzee kan zijn, met haa rverraderlijke stroomingen langs de kust, en haar onverwachte bodemverschil- len. Gisteren stond er weer een sterke ebstroom, waardoor enkele personen in levensgevaar hebben verkeerd, terwijl het, volgens een mededeeling van een tweetal burgers ook nog mogelijkis, dat er verder in zee iemand is verdronken. Omstreeks 9 uur gisteravond, bevond zich aan het Stille Strand, ter hoogte van de Kwartellaan een zwemmer in zee, op ongeveer 50 M. uit de kust. Plotseling be gon de man om hulp te roepen. Een sur- veilleerend agent P. L. v. d. Berg, gooide onmiddellijk zijn uniform uit, en ging met de reddinglijn zee in. Hij smaakte het ge noegen den drenkeling op het droge te brengen. Het bleek te zijn de 29-jarige J. J. H. uit de Mariottestraat, die verklaar de, dat hij plotseling door den stroom was meegesleurd. Hij had geen letsel ge kregen en kon op eigen gelegenheid naar huis gaan. Een soortgelijk geval had zich des mid dags om vier uur reeds voorgedaan ter hoogte van het groote parkeerterrein. Hier was de 9-jarige Jopie Toet, uit de Maas wijkstraat in zee gegaan. De jongen kon goed zwemmen, doch werd plotseling door den stroom zeewaarts gesleurd, zonder dat hij er tegenop kon komen. Hij riep om hulp, waarop de agent E. ten Wolde zich gekleedte water begaf met de red- dinglijn, welke op het uiteinde van een golfbreker door burgers werd vastgehou den. De agent slaagde er in den jongen te bereiken, waarbij hij echter zelf in le vensgevaar heeft verkeerd. Ten Wolde is een goed zwemmer, maar ook op hem kreeg dé stroom vat, doch gelukkig werd de reddinglijn goed vastgehouden, zoodat men er in slaagde, redder en drenkeling op den golfbreker te krijgen. Een verdrinkingsgeval Gistermiddag om 1 uur hebben twee burgers aan het politieposthuis op het stille strand gemeld, dat zij van den eer sten golfbreker af, dus dicht bij het Af voerkanaal, iemand ver in zee hebben zien verdrinken. De reddingboot Tom I is daar op met twee leden van de Reddingbrigade uitgevaren, doch moest na geruimen tijd zoeken onverrichterzake terugkeeren. In- tusschen is er bij de politie geen enkele melding over een vermissing binnengeko men, zoodat de mogelijkheid over blijft, dat de twee burgers zich hebben vergist. EEN MEISJE GERED. Toen de heer van Vierssen, wonende te Utrecht, die te Nijmegen aan de Voorstad- laan 359 logeert, zich gisteravond met zijn kano op de Waal bevond, zag hij ter hoogte van het Meertje, ongeveer 300 meter bo ven de stad, een meisje in het water drij ven. De heer v. Vierssen begaf zich 'onmid dellijk te water en smaakte na veel moeite het genoegen het meisje te grijpen. Op zijn hulpgeroep kwam een roeiboot aangeva ren, waarna het gelukte het meisje, dat uit Amsterdam kwam, in de boot te brengen, waarna het naar den wal gebracht werd. Het meisje was tijdens een tochtje op de Waal uit een roeiboot gevallen. Zij was door het voorgevallene zoozeer ontdaan, dat zij, toen zij den wal bereikt had, on middellijk wegliep, zonder dat haar redder in de gelegenheid was haar naam te ver nemen. De heer v. Vierssen heeft bij zijn mo'edige reddingspogingen zijn bril verlo ren. DOOR EEN ZONNESTEEK GETROFFEN. Arbeider overleden. Te Overhoven-Sittard is gistermiddag omstreeks vijf uur de 51-jarige losarbeider M. F. Hagenaar, geboortig uit Made (N.B.) en wonende te Sittard bij het oogsten door een zonnesteek getroffen. De man voelde zich onwel en ging wat liggen. Een uur later voelde hij zich iets beter en wilde hij op zijn fiets huiswaarts gaan. Hij begaf zich op weg, maar honderd nieter verder zakte hij ineen. Hij werd dood opgenomen. STRAATWEG GEBARSTEN! De nieuwe rijksstraatweg onder De Bilt blijkt niet goed tegen de warmte te kun nen. Als gevolg van de hitte is hij name lijk gebarsten! Deze weg bestaat uit een cementen fundeering, waarop de steenen van het rij dek zijn vastgezet. En nu is gisteren, als gevolg van de warmte de ce menten onderlaag op enkele plaatsen ge sprongen, met het resultaat, dat de stee nen los zijn komen te zitten. HAAGSCH GENEESHEER BIJ HET BESTIJGEN VAN DE MATTERHORN VERONGELUKT. Naar wij vernemen is de aan het gemeen telijk ziekenhuis te 's-Gravenhage werk zame medicus dr. H. van Couwelaar, die met vacantie in Zwitserland vertoefde, gis teren bij het bestijgen van de Matterhorn in een afgrond gestort en omgekomen. Dr. van Couwelaar was vergezeld van zijn vriend, den heer Joller Jr. uit Amsterdam, die ongedeerd is gebleven. AUTOBOTSING BIJ ELDEN. In den afgeloopen nacht moest op den betonweg ArnhemNijmegen nabij Elden een vrachtauto, bestuurd door N. uit Groessen wegens benzinegebrek stoppen. De chauffeur van een uit de richting Arnhem komende luxe auto, schijnt de stilstaande vrachtauto niet te hebben op gemerkt en is met volle snelheid daarte gen opgereden. De bestuurder, de heer H., uit Haarlem is door deze botsing uit zijn wagen geslin gerd en moest met verschillende verwon dingen en ernstige inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis te Arnhem worden overgebracht. Beide wagens werden zeer zwaar be schadigd. AUTOBOTSING ONDER VOORTHUIZEN. Gisteravond circa half 10 heeft op de Apeldoornsohestraat ter hoogte van het kampeercentrum „Nieuwe Dennenlust" even buiten Voorthuizen, tijdens een hevi ge onweersbui in den stroomenden regen een autobotsing plaats gehad. Het mag een wonder heeten, dat slechts groote mate- rieele schade werd aangericht, terwijl van de drie inzittenden van de aanrijdende auto slechts de chauffeur A. K. vermoedelijk een ontwrichten rechterschouder had opgeloo- pen. Een Ford-bestelauto van de firma Bui tenhuis te Amersfoort stond om half 10 voor den ingang van het kampeercentrum, teneinde koffers af te geven. Juist hadden de twee inzittenden, de gebroeders M. B. en G. J- B. de goederen afgeladen, toen zij op den weg een ontzettenden slag hoorden. Toen zij terugsnelden zagen zij hoe een Opelvrachtwagen van de firma Hafkamp te Apeldoorn op de stilstaande auto was ge botst. De gevolgen waren ruïneus. Van de Ford was de achterzijde van het chassis en de carosserie grondig vernield en versplinterd, terwijl de wagen tegen een langs den weg staanden boom was gescho ten, waarbij de rechtervoorzijde tamelijk was beschadigd. Van den Opel waren motor en chassis tot aan de bestuurscabine geheel vernield. Toen men de drie inzittenden, de chauffeur A. K. en de twee passagiers, mejuffrouw H.« N. en de heer H. had bevrijd, bleek slechts A. K. een ontwrichten schouders te hebben opgeloopen. De chauffeur verklaarde door een tegen ligger dusdanig verblind te zijn, dat hij de in den stroomenden regen staande vracht auto te laat opmerkte. Weliswaar kon hij zijn stuur nog omwerpen, doch een botsing was met een snelheid van 50 K.M. per uur onvermijdelijk. Zoowel het achterlicht als de koplamp van de stilstaande auto ble ken gebrand te hebben. Een groep padvin ders heeft zich met de regeling van het vrij drukke verkeer zeer verdienstelijk ge maakt. AUTOBOTSING BIJ BERGEN (L.). Gisteravond omstreeks zes uur heeft zich onder de gemeente Bergen (L.) op den rijksweg NijmegenVenlo een ernstige autobotsing voorgedaan, waarbij een dame ernstig gewond werd. Door niet voldoende uit te halen bij het passeeren, zijn twee personenauto's, welke in de richting Nijmegen reden, met elkaar in botsing gekomen. Hierbij werd de pas- seerende wagen, eigendom van den heer D. Brink uit Apeldoorn, totaal vernield. Een inzittende dame liep zoodanige ver wondingen op, dat zij, na ter plaatse be handeld te zijn, door dr. van Bracht, op diens advies vervoerd werd naar het zie kenhuis te Nijmegen. De andere auto, eigendom van den heer L. Markus te Maastricht, werd slechts licht beschadigd. GOED AFGELOOPEN BOTSING. Gistermiddag om half zes begaven zich twee bestellers der posterijen met een wa gen pakketpost. bestemd voor het Zuiden des lands, van het eerste naar het tweede perron te Culemborg, toen opeens een extra-stoomtrein uit de richting Gelder- malsen kwam aandaveren. De bestelwagen werd gegrepen en geheel verbrijzeld, ter wijl de postpaketten her en der vlogen. De beide bestellers bleven ongedeerd. Zij waren volkomen verrast, toen de wagen hun als het ware uit de handen werd ge rukt. Door het gedruisch van de vlak nabij het station gelegen meubelfabriek, die op volle kracht werkte, hadden zij den extra- trein niet hoor en aankomen. De machinist hoorde den klap van de botsing en zette toen meteen de remmen aan. Vijfhonderd meter verder stond de trein stil. Met een kwartier vertraging ver volgde de extra-trein de reis. De directeur der posterijen te Culemborg r.am terstond de noodige maatregelen, waar door de verspreide postpaketten werden vergaard en per auto naar het kantoor werden vervoerd. CLANDESTIENE RADIOZENDER IN BESLAG GENOMEN. De radiocontroledienst heeft een radio- zendinstallatie in beslag genomen in een perceel in de Schoutstraat te Vlaardingen. Tegen den bezitter werd procesverbaal opgemaakt. NOODLOTTIG ONGELUK. Vader van vijf kinderen door schot hagel doodelijk getroffen. Gisteren is te Klazinaveen een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de arbeider A. Koopman is gedood. Terwijl K. met een tweeden arbeider op weg was naar zijn werk, ontmoetten zij den heer M. B., eveneens uit Klazina veen, die met zijn geweer gewapend, ter eenden jacht toog. De arbeiders maakten een praatje met den jager. Plotseling kwam uit een der wijken een vlucht een den op. De heer B. keerde zich haastig om, om zijn geweer op de vogels te rich ten. Door onverklaarbare oorzaak is het schot te vroeg afgegaan. De volle lading hagel trof K. in de borst en zwaar gewond is hij naar het Diacones- senhuis te Emm en vervoerd, waar hij in den afgeloopen nacht is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vijf jeugdige kinderen. VAN DE FIETS GEVALLEN. Op den Wassenaarscheweg te den Haag is Donderdagmiddag de 48-jarige mej. A. van der T., uit de Schouwenschestraat, doordat zij de macht over het stuur van haar rijwiel verloor, op zoodanige wijze gevallen, dat zij het rechterbeen brak en door den G. G. en G. D. naar het zieken huis „Bronovo" moest worden vervoerd. DOOR TRAM AANGEREDEN. Gistermiddag te ongeveer vijf uur is op de Nieuwe Parklaan nabij den Cremerweg te Scheveningen een 13-jarig meisje, A. P. D., wonende aan de Koninginnelaan te Rijs wijk, door een motorwagen van lijn 9 aan gereden. Het slachtoffer is met zware her senschudding en een rechter-armbreuk in het R. K. ziekenhuis opgenomen. Haar toe stand is vrij ernstig. DOOR HOND AANGEVALLEN. Te Herkenbosch werd het 14-jarig doch tertje van den heer E. Wagemans, dat met den huishond aan het spelen was, door het dier onverwachts aangevallen en zoodanig gebeten, dat geneeskundige hulp moest ont boden worden. Het kind was deerlijk toe getakeld. FELLE BRAND TE HAARLEM. Gezin kon zich nog bijtijds in veiligheid stellen. De Haarlemsche vrijwillige brandweer heeft gisternacht een feilen uitslaanden brand gebluscht, welke woedde in een der bovenhuizen, gelegen boven de fabriek en winkels van de N.V. Zuivelinrichting „De Nieuwe Melkweg", aan de Marnix- straat, op den hoek van de Eikenstraat. Voorbijgangers zagen omstreeks kwart voor één een dikken rook opstijgen uit het dak van het bovenhuis, dat reeds eenigen tijd onbewoond staat. Zij waarschuwden het gezin van den meesterknecht van „De Nieuwe Melkweg", dat zich nog bijtijds in veiligheid kon stellen. Inmiddels grepen de vlammen snel om zich heen en de brandweer, die het vuur met vijf stralen op de waterleiding aan tastte kon niet verhinderen, dat de bo venwoning geheel uitbrandde. Het belendende huis kon behouden blij ven. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. DUBBEL WOONHUIS AFGEBRAND. Door onbekende oorzaak is gisteren brand ontstaan in een dubbel woonhuis, eigendom van den timmerman Van Lent te Leeuwen-Beneden. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen en het duurde dan ook niet lang of het geheele pand stond in lichterlaaie. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, slaagde er in uitbreiding van den brand naar de belendende percee- len, die groot gevaar liepen, te voorkomen. Het dubbele woonhuis brandde tot den grond toe af. Van de inboedels kon zoo goed als niets worden gered. De schade wordt door verzekering ge dekt. SNIJPARTIJ TE ROERMOND. Gisteravond heeft in de Luikerstraat te Roermond een vechtpartij plaats ge had, waarbij den 19-jarigen A. H. door zijn tegenstander den 68-jarigen H. L. met een mes een 15 c.m. lange snij wonde over den linkerschouder werd toegebracht. Na voorloopig verbonden te zijn is het slachtoffer naar het St. Laurentiuszieken- huis overgebracht, waar de wond is ge hecht. De dader is naar het politiebureau over gebracht. AL VROEG OP HET VERKEERDE PAD. De politie te Apeldoorn heeft den 11-jari gen jongen B. aldaar aangehouden, die door een tuimelraam een woning was bin nen gegaan en geld uit een portemonnaie had weggenomen. Na verhoor is hij naar zijn ouders teruggebracht. EEN AREND GESCHOTEN. Naar de „Standaard" meldt, heeft de heer J. v. d. Graaf Materna op een weiland aan den nieuwen Rijksweg te Dordrecht een arend aangeschoten. Het dier werd aan den vleugel gewond. Het gelukte hem den groo- ten vogel, die een vlucht had van 2 J4 me ter, levend te bemachtigen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6