H. Landstichting ELTAX 666 Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN IG. ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Woensdag 10 Augustus met onze nieuwe touringcar ^°P Joktt, Tce Volw. fl. 2.75, kinderen tot 15 jaar tl. 2.— Vertrek o. 8 uur Beestenmarkt 65 O Plaatsbespreken noodzakelijk. VÏ st i its ept >|g vai !en maakt dan aan boord van het schip [iverse voorvallen mede terwijl verschil lende personen apart worden belicht. Zoo is de vrouw van den kolonel ongeneeslijk ziek terwijl een der militairen zich be zorgd maakt of zijn meisje hem geduren de zijn afwezigheid is trouw gebleven. k "Dan komt plotseling het bericht van het ">ru ministerie, dat wegens den gespannen toe stand in het Oosten het regiment moet terugkeeren doch dat te Southampton 6 uur verlof wordt gegeven. Hier heeft dan d| ontmoeting plaats met de familieleden en worden de diverse conflicten op prach tige wijze uitgebeeld en op de juiste wijze opgelost. De kolonel echter neemt afscheid zijn vrouw, wetend dat hij haar nooit meer zal terugzien. Een actueel journaal voltooit dit pro gramma, dat echter uitsluitend door vol wassenen gezien kan wordeij. Casino. Ondanks het zomersche weer, trok het (program van Casino flinke belangstelling jen geen van de bezoekers zal hiervan spijt [hebben gehad, want beide hoofdfilms wa- I ren van een genre, welke aan de meest 1 gespannen verwachtingen voldeden door [schoonheid van natuuropnamen, spanning romantiek. De eerste film „Het uur der vergelding" brengt ons in de prachtige I ongerepte natuur te Fort Douglas in de Ver- eenigde Staten te midden van Cheyenne j Indianen, waarover Kolonel Drummond met een detachement is aangesteld om orde en tucht te nandhaven. Hij tracht een vredelievende verhouding te scheppen tus- schen het Gouvernement en de Indianen. Hierom werd bepaald, dat in deze gebieden door de blanken niet op de Buffelkudden moest worden gejaagd omdat .deze de be staansmogelijkheden voor de'Indianen wa ren. Een troep buffeljagers, die van alles in het werk stellen om deze wet ongedaan te maken, vindt geen succes bij Colonel Drummond, zoodat deze gewetenlooze .troep middelen aanwendt om de Indianen in opstand te brengen om tijdens deze troe belen hun slag te slaan. Captain Eed Tyler (Dick Foran) welke zeer goed bevriend is met de Inidar.en, doorziet deze praktijken en het is een lieve lust hoe deze van leer trekt, eerstens om deze praktijken te straf- fen en ook om de vredelievende verhou ding te herstellen. In" dat verhaal is een stuk romantiek geweven dat deze zeer goede film nog aantrekkelijker maakt/ De tweede hoofdfilm „Penrod en Sam", ontleend aan het veelgelezen boek van Both Tarkington, en door Warner Bros op eclatante wijze verfilmd, toont op spannen- goed wijze verfilmd, toont op spannen- gens-acteurs Billy Mauch en Harry Watson. Deze jeugdige artisten spelen met een élan, met een raffiniment, waardoor men vergeet, dat hier .kinderen acteeren. De geschiedenis speelt zich af in een klein stadje, waarbij Penrad Shofield leider van een kleine troep schooljongens, Rodney Bitts zoon van een bankier bij wien Pen- rods vader werkzaam is, op straat afran selt, als deze de kleine Verman herhaalde lijk lastig valt en het principe volgt de zwakeren ter zijde te staan. Dit- principe aangevuld met het doel misdaden te voor komen en misdadigers op te sporen, waren de wetten van deze groep schooljongens, die zich vereenigd hadden en zich G-Man noemden. Mr. Shofield bestraft, uit angst zijn baantje te verliezen, Penrod geducht, doch als hij uiteindelijk de waarheid hoort, maakt hij alles weer goed, zoo zelfs dat hij den anderen dag zelf met zijn patroon op het deftig^ Bankierskantoor in gevecht komt. Deze episode speelt zich af op het moment, dat een gangstersbende onder lei ding van Duke Hanson de Bank berooft en zich in de nabij gelegen bosschen verschui len en, opgejaagd, in de schuur terecht ko men, waar de G-Mannen juist vergadering hielden om te trachten deze bandieten aan de politie over te leveren, wat hun op zeer sensationeele wijze gelukte. Hiervoor in nen zij den dank van de overheid en be werkstelligen zij tevens de verbroedering tusschen de Shofields en de Bitts. Nog draait er een leuke studentenfilm met als titel „Zoo'n verstandige man", terwijl het journaal o.m. prachtige opnamen toont van de Vierdaagsche en meerdere goede actua liteiten, zoowel in binnen- als buitenland. Dit uitstekende programma kunnen wij met gerustheid een ieder aanbevelen. Rex. Er zijn honderden „Café's Metropole" op de wereld, maar in geen ervan gaat het zoo vreemd en zoo vroolijk toe als in het café, waar Adolphe Menjou de directeur-staf zwaait. Adolphe Menjou is een van de schijnbaar onvergankelijke sterren, de charmante oplichter en séduiseur, die in deze film een jongeman „uitkleedt" en hem dwingt in café Métropole de rol van een Russisohen prins te spelen. Deze rol vervult de jongeman zoo verdienstelijk, dat een Amerikaansoh mil lion airs-dochtertje op hem verliefd, met hem verloofd en met hem getrouwd raakt. Dan zijn de rolletjes om gekeerd! Een geestige film met origineele vondsten" en boeiend spel. Hetzelfde complimentje kan gebracht worden aan het verhaal „De kassier vergist zich" met Heinz Rühmanri in den hoofdrol. In het begin trekt Heinzie zoo'n mismoe dig snuit, dat'men vreest, dat het verhaal in een drama zal uitloopen. Die vrees is echter ongegrond. Verdacht van echtbreuk en zelfmoord welke geen van beiden in zijn wijze hoofd zijn opgekomen komt kassier Heinzie in een onmogelijke dh, al thans voor de toeschouwers, zeer lachwek kende situatie, waaruit hij, ondanks zijn Op eenstapeling van blunders, op bijna miracu- leuse wijze gered wordt. Heinz Rühmann en Adolphe Menjou hebben deze week als „Dritten im Bunde" Buster Keaton, bijna zaliger gedachtenis, die echter nog uiterst levenslustig blijkt en in een twee-actertje kans ziet een „vroo- lijke keuken" te maken, waarop iedere dronken kermisganger jaloersch zou zijn. Een prachtig gekleurd teekenfilmpje van een Indianen-overval opent dit aardige programma van groote filmsterren. Trianon. De aantrekkingskracht van het bekende spel „Vorstelijke Emigranten" blijkt wel zeer groot te zijn. Nadat het als tooneel- stuk wel ongeveer de heele wereld is door gereisd, wierp de film zich op dit gees tige verhaal der vorstelijke emigranten, die in Parijs in armoedige omstandigheden leven en in al hun ellende hun oude vor stelijke Russische gewoonten handhaven. En na de film die in 1936 werd uitge bracht is dit verhaal nu weer opnieuw verfilmd, maar nu met sterren als Char les Boyer en Claudette Colbert. Dat deze hiervan iets bijzonders zouden maken, kan reeds van te voren als vast staand worden aangenomen. Zij leveren dan ook niet alleen prachtig spel maar artisten als zij biedt zulk een film gele genheid de fijne nuances aan te brengen, waartoe de film overvloed van gelegen heid geeft. Het scenario trouwens is van het best denkbare soort. De zeer geestige tegen stellingen, welke de situatie van armoede aan den een en kant en het bezit van 40 billioen hem toevertrouwd door den Czaar aan den anderen kant bieden, ma ken deze film tot een meesterwerk. Die zelfde tegenstelling komt trouwens tel kens terug, zoo bijvoorbeeld als de prin ses en de prins aan tafel dienen en hun arbeid verrichten met de grootste toewij ding en zij met diezelfde eerbied de wenschen van een der gasten, een Russi sch en volkscommissaris vervullen zonder nochtans hun afkeer jegens hem onder stoelen of banken te steken. Als de volks commissaris aan het diner een glas water Vraagt en Tatiana dit brengt, vraagt hij achterdochtig wat zij er in heeft gedaan en de grootvorstin-kamermeisje antwoordt zeer beleefd: „Rattenkruit Excellentie!" Het is een film van bijzondere beko ring, prachtig gespeeld, die zelfs op een warmen zomeravond den toeschouwers de hitte zal doen vergeten. Voor de pauze is er een sensationeele film van beproefde Amerikaansche ma kelij, een film van brandweer en liefde, welke overvloed van gelegenheid biedt voor fantastische branden en sensationeele reddingen. Met een gekleurde teekenfilm en journaals een aantrekkelijk programma Lido. In Amerika is de „Navy", de marine, populair, vooral als de Jantjes goed voet bal kunnen spelen en de mannetjes van het landleger weten te verslaan. Dat Ameri kaansche voetbal is, zooals bekend, heel wat anders dan wat wij er hier onder ver staan. Met de voeten wordt alleen gewerkt om een ander een beentje te lichten en er dan met de bal in de armen als een haas vandoor te gaan. Het is rugby, een ruw en zweeterig spel. Maar de Amerikanen zijn er gek op en als de „Navy" niets anders zou doen danvoetbal-matches winnen, zou zijn bestaan al dubbel en dwars gerechtvaar digd zijn. Natuurlijk zijn de „Marine Pronkstukken", die aan de film, welke deze week in Lido draait, haar naam hebben ge geven, alle drie voetballers van jewelste. Lionel Barrimore, Billie Burke en Tom Brown zijn kadetten van de Marine Aca demie en al neemt de match een groote plèats in in het leven van de jongelui, eer lijkheidshalve moet worden erkend, dat deze film, die het jonge frissche leven van de aankomende zeelui weergeeft, ook laat zien, dat de heertjes hebben te werken en te studeeren. Maakt u niet ongerust, u ziet dat maar terloops; het voornaamste is, dat op een vlotte wijze het wel en wee van de Marine-menschen wordt getoond, hoe er een echte kameraadschappelijke geest heerscht, hoe zij de liefde niet vergeten, maar vooral hoe zij opgroeien tot kerels, waarop de U.S.A. trotsch kunnen zijn. Vóór de pauze zien wij een andere zijde van het Amerikaansche leven, n.l. het le ven niet in den zin van „lawaai"! dat in de radio tot uiting komt. Hier zijn het twee radio-omroepers, die populair zijn ge worden omdat zij elkander voortdurend in de haren zitten, n.l. Walter Winchell en Ben Bemie. Maar de voornaamste persoon is iemand, die akelig wordt als hij een mi crofoon ziet, maar toch een hoofdrol speelt in de programma's dezer beide omroepers als spook-verschijning. Hij weet dat zelf niet en zingt er lustig op los, terwijl half Amerika zich gek zoekt naar die spook- stem. Tenslotte is er een algemeene ver zoening, die meteen met echt Amerikaan sche onbescheidenheid wereldkundig wordt gemaakt. De directie van het Lido-theater heeft in dit programma nog een buitengewone at tractie ingelascht, n.l. een prijsvraag-film van de Metro Glodwyn Mayer maatschap pij over Frankrijk. De film op zich is al de moeite waard wegens de schoonheid der tafreelen, welke het Fransche landschap biedt, maar men heeft er bovendien nog groot belang bij, de fraaie beelden zorgvul dig in zich op te nemen, want op de juiste oplossing van de prijsvraag staat als be looning een reisje naar dat schoone Frank rijk, dat men zoo juist in beeld gezien heeft. Met het uitgebreide dubbele Journaal vormt dit een programma, dat de moeite waard is. Binnenland KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Omstreeks 7 uur was gisteravond het 4-jarig zoontje van de familie Struijk uit de Tweede Akkermutstraat te Eindhoven op de treeplank van de autobus van den stadsverkeersdienst gekropen. Toen deze wegreed bleef de jongen zitten, waarvan de chauffeur niets merkte. Bij een hoek werd de jongen van de bus geslingerd en kwam voor de achterwielen terecht. Hij was op slag dood. Vanmorgen omstreeks half twaalf is in de Pieter Nielandstraat te Amsterdam een kindje van drie jaar het slachtoffer gewor den van een verkeersongeluk. Het kind speelde op het trottoir en stak plotseling de straat over. Niettegenstaande hij daartoe zijn uiterste best deed, kon de bestuurder van een naderende vrachtauto een aanrij ding niet meer voorkomen. Het kind werd gegrepen en kwam» onder een der wielen, waardoor de schedel werd verbrijzeld. Het was op slag dood. In de buurt wekte het ongeluk groote consternatie. Het inmiddels ingestelde politie-onder- zoek bracht de totale onschuld van den be stuurder van den vrachtwagen, Aan het licht en na onderzocht te zijn is de auto dan ook weer vrijgegeven. DE BLIKSEMINSLAG TE WIJK AAN ZEE. De slachtoffers, die door den bliksem in een houten kampeertent te Wijk aan Zee werden gedood, zijn de 35-jarige me vrouw Zwart uit Amsterdam en het elf jarig meisje A. M. Veenstra uit Rotter dam. De lijken zijn naar de respectieve woonplaatsen overgebracht. BOERDERIJ TE ZULPHEN AFGEBRAND Gistermiddag brak door onbekende oor zaak brand uit in de boerderij en kippen fokkerij van den heer A. W. Onstenk, te Baak. Het woonhuis brandde uit, een koe kwam in de vlammen om, de inboedel kon grootendeels worden gered. Verzeke ring dekt gedeeltelijk de schade. INBRAKEN TE DEN HAAG. Op no. 5 in de Nassau Dillenburgstraat te 's-Gravenhage is tijdens uitstedigheid van de bewoners ingebroken. Het inbrekerspad voerde over den tuinmuur en na verbre king van een rolluik en een ruit was de toegang tot het huis vrij. Kasten werden opengebroken, maar omtrent -hetgeen ver mist wordt, staat nog niets vast. Een con troleur van den lsten 's-Gravenhaagschen nachtveiligheidsdienst ontdekte te midder nacht de inbraak. Het radiomagazijn „Record", Wagen straat 100, kreeg vannacht eveneens be zoek. Dertig gulden en eenige artikelen zijn gestolen. Het Lipsslot was geen beletsel om binnen te komen. BIGGENMERKEN. Van 18 tot 23 Juli zijn aangebracht 51.036 (v. j. 36.518) biggenmerken. Van de toekenning 1938 zijn tot 23 Juli 1.006.861 merken gebruikt, tegenover 950.911 merken van de toekenning 1937 op het overeenkomstige tijdstip van het vo rige jaar. Voor een juiste beoordeeling diene, dat van 1 Januari tot genoemden datum in to taal 1.269.590 (v. j. 101.050) biggen zijn gemerkt. ZONDERLINGE HANDELWIJZE VAN BEKEURDEN MELKBOER. Misschien door de warmte of misschien om andere redenen had een melkboer te Amsterdam het plan opgevat een keur meester van den gemeentelijken keurings dienst van waren mee te laten 'betalen aan een boete, die hem door dezen keurmeester was opgelegd. Toen de bewuste ambtenaar gisteren bij den melkboer kwam, noodigde deze hem uit even in zijn woonkamer te komen, waarop de melkboer de deur sloot en ver klaarde dat hy deze niet zou openen, voor dat de keurmeester 10.de helft van de genoemde boete, betaald had. Dit was de gemeente-ambtenaar echter te bar en toen overredingskracht niet hulp, kwam er een revolver te voorschijn waarop de melkboer zijn plannen liet varen en de deur maar weer open deed. De man is door de politie gearresteerd en zal vermoedelijk nog wel een boete te betalen krijgen. .Hartelijk dank „uit naam van alle „leden der groote „hondenfamilie „voor het trapje op „uw voetrem, zoodat „het leven van een „mijner, soms erg „roekelooze, neven „niet voortijdig „wordt afgesneden." LEIDEN. Geboren: Gerrit Jan z. van G. Lorist en G. M. W. Lahme Ada Johanna Wil- helmina d. van W. Schellingerhout en G. v. Mulilgen Janna d. van J. G. Reijken en M. Rozier Pieter z: van J. Marijt en W. Robbers Gerrit z. van N. Hannaart en J. den Oude Cornelis Simon z. van W. K. v. Katwijk en L. v. Harskamp Else Marijt d. van G. Seijbrands en J. M. Vermaat Willem z. van S. Koopman en A. A. Kruijt Arnoldus Reinier z. van A. v. d. Bos en A. Monster Klazina d. van M. de Koning en W. J. de Kok Geertruida d. van A. F. v. d. Neut en N. Gravesteyn Grietje d. van A. F. v. d. Neut en N. Gravesteyn. Ondertrouwd: J. A. Kramp jm. 33 j. en A. M. Müller jd. 32 j. J. F. Snik gesch. 47 j. en H. G. M. Neijman gesch. 41 j. J. A. Jansen jm. 26 j. en M. Kam- pinga jd. 28 j. Overleden: P. v. d. Burg wedn. 79 j. M. H. Ober hsvr. ^an A. W. Vitters, 39 j. H. M. E. Flentrop hsvr. van D. J. Vreeken, 59 j. J. Engels m. 65 j. DE GESCHIEDENIS VAN EEN PLATINA HANGERTJE. Een glazenwasscher en een dienstbode In arrest gesteld. De 29-jarige glazenwasscher J. C. B. te 's Gravenhage bezocht op 4 Augustus jd. een winkel in de Korte Poten en bood den winkelier een platina hangertje met dia mantjes en smaragden bewerkt ten ver koop aan. De verkooper kreeg 35 en de kooper argwaan. De laatste belde de politie op, die het sieraad opnieuw liet taxeeren. De taxateur schatte de waarde op 100—125. De politie trok er toen op uit en vond B., dien zij evenals B.'s 19-jarige vriendin, de dienstbode A. M. F. verhoorde. Juf frouw F bekende, dat zij het hangertje gestolen had, toen zij nog in betrekking was bij een mijnheer op den Zuid-Oost Buitensingel. Toen die mijnheer zijn in Duitschland wonende moeder te logeeren kreeg, had het dienstmeisje uit de tasch van mevrouw het hangertje genomen. Me vrouw had er intusschen nog niets van gemerkt. De glazenwasscher en het dienst meisje zijn beiden, onderscheidenlijk ter zake van heling en diefstal, gearresteerd. Het dienstmeisje zal bovendien op trans port naar Amsterdam worden gesteld, want de Amsterdamsche commissaris van politie, 2e sectie, heeft haar aanhouding verzocht wegens een diefstal van 400. Buitenland 480 SCHAPEN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. BELGRADO, 6 Augustus. (A. N. P.). Nabij Mostar in Herzegowina zijn 500 scha pen, welke voor een onweer onder een onweer onder een groep eikenboomen schuilden, 480 door den inslaanden bliksem gedood. In hetzelfde district is een boer, die voor het onweer onder zijn kar was gaan schuilen, door den bliksem gedood. DE STRIJD BIJ STJANG KOE FENG. TOKIO, 6 Augustus. (A. N. P.). Na een rustigen nacht heeft vanochtend vroeg de Russische artillerie het vuur wederom geopend en de Japansche stellingen op den heuvel Sjioen Lioe Feng ten Noorden van Tsjang Koe Feng. CORRIGAN MAG WEER VLIEGEN. NEW-YORK, 6 Augustus (A. N. P.). Het departement van handel heeft mede gedeeld, dat de tijd van schorsing voor Cor- rigan voorbij is. Hij mag thans weer een vliegtuig besturen. NOODWEER IN TENNESSEE. SEVIERVILLE, 6 Augustus. (A. N. P.) Het gebergte in Tennessee is door een nood weer geteisterd. Acht personen zijn om het leven gekomen, een twaalftal bruggen en verscheidene huizen zijn door de gezwol len bergstroomen meegesleurd. LEIDEN, 5 Aug. Groentenveiling. Per 100 kg.: Rooodekool 1.102.50, savoye- kool 2.302.60, groenekool 1.301.40, prei 5.90,'kroten 2.90, uien 3.908.00, peen 3.60, aardappelen 1.702.70, an dijvie 2.sla 25, druiven 4256, snijboonen 512, stokboonen 1218, pronkboonen 3—6, stamboonen 49, tuinboonen 1.502.doperwten 3 16, postelein 26, spinazie 14, toma ten A 46, idem B 4.006.40, idem C 45, idem CC 4.per 100 stuks: an dijvie 0.501.10, komkommers 1.00 4.70, bloemkool 1.508.20, meloenen 540, salade 1.004.60, perziken 0.50 11.20, per 100 bos: kroten O.601.60, pieterselie 3040 cent, radijs 7080 cent, selderie 0.301.50, uien 1.50, peen 3 7.60, rabarber 14.90 LEIDENSCHENDAM, 5 Aug. Groenten- ling. Eng. Komkommers le soort 3.40 5.00, 2e soort 2.102.80, 3e soort f 1.50 1.70, wankleurige 2.002.20, gele kom kommers le soort 3.104.60, 2e soort 2.002.80, 3e soort 1.502.00, kropsla le soort 3.205.80, 2e soort 1.502.50, stoofsla per kg. 45 cent, peen 3.50 5.20, bloemkool le soort 1.803.60, 2de soort 1.10,' tomaten midd. 2.002.40, gr. ronden 2.002.50, 2e soort 2.00 2.è20, 3e soort 2.bonken 2.002.30, andijvie per 100 0.501.10, cpinazie per 4 kg. 416 cent, postelein 2,503.60, ra barber per 100 bos 23, snijboonen 79 cent, spercieboonen 68 cent, selderie 1.001.20, tuinboonen 23 cent, dop erwten 1014 cent, meloenen 635 cent, druiven 2223 cent, roode en witte bes sen 914 cent. TER AAR, 5 Aug. Centrale Veiling. Andijvie 1727 cent, sla 1.803.90, vel len 2229 cent, snijboonen 0.501.02, princesseboonen 0.851.10, dubb. stam boonen 0.601.00, witte pronkers 30 cent, spekboonen 5862 cent, postelein 23, druiven 2022 cent, waschpeen 1.503.00 bovspeen 2.905.00, roodekool 4.pie terselie 40 cent, kroten 50 cent, rabarber 2.104.20, selderie 0.401.00, bloem kool 1.506.00, komkommers 1.00 4.20, tomaten 2.003.1, augurken A 2.60, B 1.10—1.30, C 1.05, D 0.95, —1.15, E .15, A—B 0.38, C—D 0.20— 0.35. Aanvoer 98.000 kg. snijboonen; 25.000 kg. Augurken. VINKEVEEN, 5 Aug. Groentenveiling. Capucijners 9, tuinboonen 3.003.50, spercieboonen 1114, snijboonen 5.00 8.50, pronkbponen 34, spekboonen f 5 stamspercieboonen 79, spinazie f 1.00 2.50, postelein 13, waschpeen 24, stoofsla 2.50, roodekool 1.001.20 per 100 kg., tomaten A 2.303.00, idem B. 2.50—3.20, idem C 2.00—2.60, idem CC 2 per 100 pond, bloemkool 1.507.30 komkommers 1.004.60, kropsla 1.60 5.30, andijvie 1.001.80 per 100 stuks, peen 2.506.00, rabarber 2.304.10, selderie 0.302.10, pieterselie 3.20 per 100 bos, meloenen 1525 per 100 stuks. NOORDWIJKERHOUT, 5 Aug. Veiling „De Eendracht". Peulen 8090 cent, stam- erwten 6075 cent, witte capucijners 65 80 cent, grauwe capucijners 55—75 cent, raspers f 0.951.00, blauwe schokkers 1.001.15; snijboonen 0.551.24, stok boonen met draad 1.051.10; enkele boo- nen z. dr. 8095 cent, dubbele boonen 62 82 cent, tuinboonen 1570 cent. Alles per 10 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 5 Aug. Groenten veiling. Per 25 kg. Vroege aardappelen: Eigenheimers groote 5080 cent, idem Drielingen 4060 cent, doppers f 911, per 100 stuks: sla 4.406.20, bospeen 6.10 7.40, bloemkool I f 4.907.70, idem II 1.70—3.90, kroten 70—85 cent, peen per kist 6095 cent, rabarber per 100 bos 2.70—2.90. LOOSDUINEN, 5 Aug. Groenten. Bloemkool le s. 26.10, per 100 stuks, id. 2e s. 1.501.60, Kaskommers le s. 4.70—7.40, id. 2 s. 3.20—4.40, id. 3e s. 1.303.10, Rijen Komkommers le s. 3.20 —4.20, id. 2e s. 1.40—1.60, Gele le s. 3.50 4.90, Witte 2.804.40, Perkizen le s. 4—11, id. 2e s. 2.40—3.30, id. 3e s. f 1.60 2.40, Meloenen 830 ct. per stpk. Stok- princessen 8.90 per 100 K.G. Stam-Prin- cessen 5.9010, Sn-boonen 6.7010.10, Tomaten A 4—5, id. B. 4—4.20, id. C 4 4.40, id. CC. 4, Bonken 4, Druiven, blauwe, le s. 3644, id. 2e s. 2730, id. witte 3659, Spinazie 413 ct. per 4 K.G., Posteelin 814 ct. per 6 K.G., Salade le soort 4.105.50, per 100 krop, id. 2e s. 3.50, Rabarber 2.103.50 per 100 bos, Peterselie 30 ct. Andijvie 5090 cent per 1000 struik, Pepers 1.40 per 100 st. Roo de Kool 1—1.20 per 100 K.G., Appels 11, Erwten 811, Spekboonen 6, Zilver uitjes 90 ct. Eieren 4.204.50. BOSKOOP, 5 Aug. Rozen. Pechtold 13 18, Wendland 1216, Hadley 1521, Briarcliff 1016, Butterfly 1014, Wilh. Kordes 1014, Rosalandia 1014, Florex 1015, Phoebe 1013, Vierlandan 1116, Edith Helen 10—16. Aug. Noack 10—14, El- se Poulsen 612, Gloria Mundi 815, Ellen Poulsen 612, Paul Grampel 815, Rosa Mundi 1825, Ingar Ohlson 69, Dahlia's 48, Asclepsi 26, Clematis Durandi 15, id. Pr. Hendrik 60, id. Le Coultre 50. ROELOFARENDSVEEN, 5 Alg. Vrije veiling. Aardbeien 18 ct. per doosje. Me loenen 55 ct. Tomaten 6080 ct. per bak. Bloemkool 3 ct. per stuk, Sla 1.605.70 per 100 krop. Snijboonen 5054 ct., aanvoer 29850 kg. Princeboonen 7590 ct. id. z. dr. 6585 ct., dubb. stamboonen 6070 ct. Pronkboonen 16 ct. per 10 K.G. Augurken: grof 11.20, aanvoer 41625 K.G., Bom men 2032 ct., Stippel 2328 ct., Baster 1.10 per 25 K.G. LEIDERDORP, 5 Aug. Vrije veiling. Kipeieren 3.204.20, kuikeneieren 2 2.40, eendeieren 2.40, kaas 2026 ct. per pond, boter 6070 ct. per p., kippen 5055 ct., hanen 2565, konijnen 0.211.65, een den 5560 ct. - UTRECHT, 6 Aug.. Vee. Totaal aange voerd 2155 stuks vee, 100.600 koeien. Stieren 2730 ct. per pond. Handel gedrukt, prijzen gelijk. Slachtkoeien 2e soort 3236 ct. p. pond. Slachtkoeien 3e s. 2731 ct. per pond. Handel kalm, prijzen onveranderd. Caar- zen 160240, Melkkoeien f 180300, Kalfkoeien 190320, Varekoeien 140 220. Handel zeer kalm, prijzen drukkend. 105 Magare kalvzren 3575. Handel ge drukt. 375 Nuchtere kalveren: 610. Han del traag, prijzen lager. 450 Magere varkens 2848; Schrammen 2027; 500 Biggen: 1520. Handel redelijk, prijzen onveran derd. 90 Magere schapen: 1624. Handel zeer kalm, prijzen lager. 140 Weidelamme- ren: 1315. Handel gedrukt, prijzen te rugloopend. Kleinhandel: Boter 300 K.G. 1.56. Kaas 250 K.G.: 0.50—0.70. Eieren 27.000: 3.75 4.50 p. 100 st.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3