LUCHTVAART KERKNIEUWS RECHTZAKEN BIOSCOPEN TE LEIDEN ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 UNIE VAN KATHOLIEKE STUDENTEN- VEREENIGINGEN IN NEDEKLAND De student en zijn verband Voor den student is de studenten-organi satie een ander en essentieeier levensele ment dan een „organisatie" in het algemeen pleegt te zijn. De studentenvereeniging ver vult de taak van het gezin, waarvan zij de plaatsvervanger is. En dit niet alleen voor hen, wier eigenlijk tehuis buiten de acade mie-stad gelegen is, maar voor allen. De studenten zijn leden van de universi taire gemeenschap. In dit gemeenschapsle ven geeft de academie de intellectueele scholing. De belangrijkste taak echter, de vorming der persoonlijkheid, is voor de studentenvereeniging weggelegd. Het geestelijk gezag heeft steeds een we zenlijke beteekenis gehecht aan het bestaan en bestendigen van eigen katholieke stu- dentenvereenigingen. Des te minder ver klaarbaar is de houding, die een aanzienlijk getal Katholieken die overigens de laat- sten zijn om de plicht der ouders om hun kinderen katholiek op te voeden te ontken nen nog altijd t.o.v. de katholieke studen- tenvereenigingen aanneemt. Sommige meenen, dat het eenige, dat voor de toekomstige positie door den student te doen noodzakelijk is, „studeeren" is. Doch de vorming tot katholiek intellectueel eischt meer dan vakstudie. Daarnaast dient de stu dent zich een godsdienstige kennis te ver werven, die aan zijn verantwoordelijke po sitie in de maatschappij is aangepast; zijn vakstudie en vooral de randgebieden, waarop geloof en wetenschap elkaar raken, dient hij- belicht te zien door de beginselen van wijsbegeerte en het geloof. Hij dient zich praktisch-sociaal te vormen, levenskijk en cultureele ontwikkeling te verwerven, ook is een gezelligheidsleven, een geregeld contact met vrienden vereischt; tot ont spanning, maar niet minder om te komen tot karaktervorming, tot het toetsen der theoretische kennis met die van anderen, tot verruiming van blik door omgang met studenten in andere vakken. En tenslotte moet hij leeren het gemak van zich te bewegen en 't zich eigen maken van 'n eigen levensstijl. Wie als student deze vorming mist, zal later sterk gehandicapt zijn, ook al werden alle examens met- lof afgelegd. Een andere categorie, katholieken is wel doordrongen van de noodzakelijkheid van het vereenigingsleven, maar meent dat het algemeene liberale corps hierin het best voorziet. Laten zij speciaal bedenken dat, gelijk in het gezin, de godsdienstige ver dieping het voornaamste element in de vorming dient te zijn. Het neutrale corps kan deze niet geven en kan, zeker ten aan zien van eerste-j aars-studenten, een groot gevaar beteekenen hiervoor. De godsdienstge vorming geven alleen de katholieke studentvereenigingen door theo logische en philosophische cursussen, door congregatie en algemeene H. Mis, in Ka- tholieke-Actie en andere groepen, maar vooral door den dagelijkschen omgang met katholieke medestudenten. De katholieke studentenverenigingen wenschen zich niet in eigen kring te isolee- ren het veelvuldig contact met anders denkenden studenten en organisaties be wijst het tegendeel doch om het isole ment der katholieken zoo succesvol moge lijk te breken, achten wij een katholieke studentenvereeniging met algeheele katho lieke vorming ook in het sociëteitsleven een levensbehoefte. Voor hen die gaan studeeren zijn alle in lichtingen verkrijgbaar zoowel over studie als vereeniging bij het Secretariaat, der Unie van Katholieke Studenten-Vereeni- gingen in Nederland: Rapenburg 24, Leiden. FRANS PRICK, h. t. Uniepraeses. DE ONTVANGST VAN CORRIGAN. De „pleegzoon van New York". De officieele ontvangst van den Oceaan vlieger Corrigan te New-York is gisteren omstreeks het midaguur begonnen. Een millioen belangstellenden verdrongen zich ondanks de geweldige hitte in de buurt van Battery Place tot het stadhuis. De stoet be stond uit vijftien open auto's, waarvan de eerste bestuurd werd door Corrigan, en waarin de leden van de commissie van ont vangst hadden plaats genomen. Corrigan werd stormachtig toegejuicht, terwijl een stortvloed van bladen uit tele foonboeken neerdaalde. Ondanks de voor zieningen, welke voor de ontvangst waren getroffen, bestond er toch niet het enthou siasme, dat betoond werd bij de ontvangst van Lindbergh en Hughes. Corrigan werd op het stadhuis ontvan gen door burgemeester La Guardia, die hem een pleegzoon van New-York noemde. Na een te zijner eere aangeboden noen maal werd Corrigan ontvangen door het ge meentebestuur van Brooklyn, waar hem eveneens een zeer hartelijke ontvangst ten deel viel. Hij ligt thans gezwachteld te bed. Op voorschrift van een dokter werd Cor rigan na een te zijner eere gehouden pa rade naar bed egbracht. De geneesheer heeft vastgesteld, dat het kraakbeen bij zijn borst been beschadigd is. Naar men gelooft, is dit ongemak veroorzaakt, doordat Corrigan gisteren voortdurend heeft moeten wuiven en handen schudden! Hij ligt thans stevig gezwachteld. TWEE WONDERBARE GENEZINGEN TE LOURDES. Het blad „Journal de la Grotte de Lour- des" meldt, dat tijdens de bedevaart van Versailles te Lourdes twee belangrijke genezingen geconstateerd werden. Het eerste geval was dat van Zuster Maria van den Carmel van Limoges, wier beide longen door tuberculose waren aangetast. Na een bad in de piscine op 20 Juli voelde zij zich veel beter. Haar eetlust koerde terug, zij kon weer van bed opstaan en zonder moeite spreken. Het bureau des Constatations zal dit geval zoo nauwkeu rig mogelijk onderzoeken en zien, of de genezing blijvende is. De tweede gene- zene is mevr. Germana Pothier, die lij dende was aan algeheele annorexie (al geheele afkeer van spijzen) met storingen in het onderlijf waardoor verschillende operaties noodig waren. Haar toestand verbeterde aanmerkelijk op 21 Juli voor de grot te Lourdes. Een officieel rapport zal eerst over een jaar kunnen worden uitgebracht als de genezing blijvende blijkt te zijn. BENOEMINGEN PATERS VAN HET ALLERH. SACRAMENT. De H. E. P. Provinciaal der Paters van het Allerh. Sacrament heeft benoemd tot Overste van het klooster Brakkenstein te Nijmegen den Z. E. P. dr. G. Spiekman; verder zijn herbenoemd: tot Overste van het huis te Baarlo: den Z. E. P. Jos. Stap pers; -van het huis te Stevensbeek den Z. E. P. H. Gelens. BENOEMINGEN PATERS CAPUCIJNEN. Tot Gardiaan van het klooster der Pa ters Minderbroeders Capucijnen te Nijme- gen-Hees is benoemd de H. E. P. Romu- aldus, voorheen Directeur van het Semi narie te Langeweg, en aldaar Vicarius van het klooster. Als Vicarius van het klooster te Lan geweg is aangesteld P. Plechelmus en als Directeru van het Seminarie te Langeweg P. Zeno. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN Waarnemend kantonrechter burgemees ter P. A. Colijn. Een scheut water bij de melk. Als eers,te zaak stond op de rol een melk- vervalsching met niet minder dan 56 pet. De contr. D., die de overtreding had gemerkt, verklaarde dat verdachte, de veehouder T. H. v. d. K., te A11 h e n tegen hem gezegd had geen melk te hebben. Op het erf geko men vond hij toch een bus met melk, waar in, zoo had verdachte gezegd, karnemelk zat. De controleur geloofde dit niet en wil de het deksel van de bus halen. Op dat mo ment trachtte verdachte de bus om te gooien, wat echter verhinderd kon worden. Na de assistentie van een collega te hebben ingeroepen kon de controleur een monster nemen uit de bus, die ongeveer 40 liter be vatte. Bij het onderzoek was komen vast te staan, dat nog minder dan de helft melk was en de rest water. Verdachte trachtte met een omslachtig verhaal de zaak goed te praten wat natuurlijk niet door ging. Verder deelde verdachte mede, dat de melk niet voor „Hollandia" bestemd was, daar hij tegen den melkrijder W. gezegd had, dat hij niet de melk mede moest nemen. Doch de betreffende melkrijder verklaarde dat hij, al stond de melk niet voor aan de dam, deze toch mede had genomen. Reeds eerder was verdachte veroordeeld, zoodat de ambtenaar de gebruikelijke eisch van 10 per vervaische procent vroeg alzoo voor de bus van 40 L., waarvan 56 pet. wa ter was, een boete eisch te van 560 en voor een emmer welke 23 pet. water bevatte 230. Daar verdachte's omstandigheden echter niet rooskleurig zijn, wil de ambte naar hiermede rekening houden en vraagt 300 subs. 2 maanden hechtenis. De waarn. kantonrechter uitspraak doen de veroordeelde hem tot 200 subs. 2 maan den. Kalveren zonder portret. De veehouder en handelaar v. d. W. te A1 p h e n was geverbaliseerd wegens het hebben van 10 vaars-kalveren en één stier, waarvan geen schetsen waren. De contro leur W. V. had dit feit reeds geconstateerd op Jan. 1936, waarbij v. d. W. in overtre ding was met 19 vaarskalveren. Bij het steeds weer toepassen van hercontrole was dit door verdachte niet opgelost. Thans was door hem de zaak afgedaan, daar hij 11 kal veren met schetsen had gekocht en deze waren geslacht. De ambtenaar vroeg dan ook 40 subs. 40 dagen, waartoe ver dachte ook werd veroordeeld. Een dikke tong. v. O., ijscoventer te A1 p h e n, had een aanrijding veroorzaakt, doordat hij, vol gens de dagvaardiging onder invloed van sterken drank verkeerd. Deswege had H. een civiele vordering gesteld van 12.90. Getuige K. had dit voorval gezien, doch niet, zooals de politieverklaring luidde, ge constateerd, dat v. O., onder den invloed was. Hierop werd gehoord de verbalisant, agent v. G. Deze verklaarde, dat alle getui gen hadden gezegd, dat v. O. onder den in vloed was en hij had dit ook geconstateerd aan het spreken van verdachte met een MERKWAARDIGE VONDST VAN DE „KARIMATA". De „Karimata" heeft zich vlot door een zandmassa, welke in den afgeloopen nacht door een kleine verschuiving was ont staan, heengewerkt en gistermiddag bag gerde men weer op de goede plaats en diepte. Onmiddelijk brachten de emmers ,,Lutine"-onderdeelen boven, waaronder enkele schietlooden met het bekende merk- teeken en enkele kogels. De meest merk waardige vondst was het ijzeren gedeelte van een hamer, waarop de letters H. J. S. geslagen waren. Bij onderzoek bleek, dat deze hamer eigendom is van den thans 86- jarigen H. J. Stobbe, die te Harlingen woont. Vijftig jaar geleden ondernam een Friesch-Texelsche combinatie n.l. een po ging om de „Lutine"-schat te bergen. Men gebruikte destijds een schelpenzuiginstal- latie, die zeer veel munten opdiepte. Stob be verspeelde vijftig jaar geleden den hamer, welke thans door de „Karimata" ge vonden is en aan den rechtmatigen eige naar zal worden teruggegeven. Maar nog geen goud dikke tong enz. Verdachte bekende dan ook te hebben gedronken, doch dat dit niet de oorzaak van de aanrijding was geweest. De ambtenaar, verdachte's omstandigheden in aanmerking nemende, eischte een geld boete van 5 subs. 5 dagen en toewijzing van de civiele vordering ad 12.90 aan H. Uitspraak conform den eisch. Een bitter bittertje. B. ter W. te A1 p h e n was geverbaliseerd wegens het in voorraad hebben, als hou der van een verlof, van sterk alcoholische dranken. De raadsman van verdachte gaf hierop een nadere uitleg. Niet verdachte was eigenaar van het verlof, doch het be stuur van het Jsclubterrein en gebouw, ter wijl verdachte ook geen verlof houder was, maar gewoon ondergeschikte. Voorts kon verdachte, aldus zijn raadsman, niet weten dat er sterken drank in een kist, welke hij naar het gebouw had moeten brengen, was, zoodat hij een vrijsprekend vonnis vroeg. De ambtenaar en ook de waarnemend kan tonrechter meenden echter dat verdachte dan eerst maar had moeten controleeren, daar hij wist dat uitsluitend zwak alcoho lische dranken mochten worden geschon ken. De ambtenaar vroeg dan ook een geld boete van 3 subs. 3 dagen met vernieti ging van de in beslag genomen drie fles- schen „citroentjes". De waarnemend kan tonrechter houdt rekening met het feit, dat verdachte niet bemiddeld is en vonnist 1 subs. 1 dag met vernietiging van de inbe- slag genomen drank. Aangelengde karnemelk. C. W. V., veehouder en melkslijter te Alphen, had zich te verantwoorden voor te veel water in de karnemelk. Verdachte zei, dat de karnemelk een dag over had ge staan, waardoor er meer water ingekomen was. Daar de verkochte hoeveelheid zeer gering was en de omstandigheden niet zeer geschikt voar een hooge boete, vroeg de ambtenaar 20 subs. 10 dagen, daar ver dachte nimmer nog was veroordeeld. De uitspraak werd conform den eisch. VRIJSPRAAK TEGEN HOOFD EENER SCHOOL GEëlSCHT Het Gerechtshof treedt anders op en oordeelt anders dan de Rechtbank. Het hoofd van een openbare school in de gemeente Broek in Waterland stond gis teren voor het Amsterdamsch Gerechtshof terecht verdacht van mishandeling van een school jonf gen. De rechtbank had hem tot 10 boete ver oordeeld, doch het hoofd der school was van meening, dat hij ten onrechte was veroor deeld omdat hij slechts tuchtmaatregelen had genomen en er naar zijn oordeel van mishandeling geen sprake was. Voor de rechtbank had de officier indertijd vrijwel de gemeele klas gedagvaard. Ter zitting van het Hof had het O. M. zich beperkt tot het oproepen van drie leerlingen van de school. De jongen, die mishandeld zou zijn, ver telde, dat hij een standje kreeg en toen ge lachen had. Hij was de klas uitgestuurd, doch bij de deur wilde de meester hem een tik geven. Hij weerde af en verd. had hem toen bij zijn hals gegrepen en op den grond geworpen. Daarna had hij nog een paar klappen gekregen. Volgens verdachte had de jongen hem vastgegrepen. De procureur-generaal mr. D. Reilingh achtte het ten laste gelegde feit niet bewezen. De jongen staat als een last- tige leerling bekend. Tegen verd. zijn nooit eerder klachten wegens mishandeling ingediend. Spr. vór derde vrijspraak. De verdediger jhr. mr. Bas Backer sloot zich hierbij aan. Arrest 10 Aug. Koopt bij hen, die in Uw Dagblad adverteeren genda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is geopend van af des nam. 7 uur. Maandag: GEEN Rechts kundig Adviesbureau. Voor spoedgevallen kan men zich wenden tot het Algemeen Adviesbureau, Berkenstraat no. 57, Haar lem (N.). Repetitie R. K. Gem. Zang- vereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. (Zaal 6). Kantoor Bouwvakarbeidersbond (Zaal 10), 'c avonds van 7.308.30 uur. Dinsdag: R. K.« Tooneelvereeniging „Vondel", 8 uur (Zaal 6). Woensdag: „Des Poedelaars", 8 uur. (Zaal 9). Za terdag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur. N.B. De bloempjesdag voor „Herwon nen Levenskracht" wordt gehouden op Zondag 21 Aug. a.s. Zij die bereid zijn dien dag voor den verkoop van bloempjes hun medewerking te verleenen .kunnen zich daarvoor aanmelden: Secretariaat: Haarlemmerstraat 166. Velen zijn welkom! INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING LEIDEN Rapenburg 52. Heden Zaterdag: geen Bibliotheek. Reurtrooster: Zondag: G. Bot, P. Rijzz- voort en P. Overdijk; Maandag: C. v. Tol en C. v. d. Meyden; Dinsdag: J. Bentveld en C. Bilderbeek; Donderdag: C. v. d. Meel en Th. v. Dijk; Zaterdag: J. Compier en C. v. d. Meyden. Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 710.15 uur; plichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Geen Bibliotheek. Van 12 uur zitting St. Joseph's Spaarkas, welke wordt waargeno men door den heer O. Bik. 8.30 uur: prijsbiljarten, hoofdprijs???? Maandag: Bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.15 uur: Tafeltennisclub. 6.30: Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Dinsdag: Van 810.15 uur: Bijeenkomst voor de Gehuwde leden. Voor de Gezellen is de zaal gesloten. Woens dag: 8.15 uur Repetitie Liedertafel Sebas tian Schaffer. 8.30 uur Vergadering Raad van Bestuur. 6.30 uur: Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de pastorie. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 6.30 uur: Sureekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Vrijdag: 8.30 uur: Repetitie Muziekgezel schap Frans Schweitzer. Zaterdag: Bij eenkomst voor de leden van 810.15 uur. Geen Bibliotheek. 8.30 uur: Kegelclub „De Poedelaars". Mededeeling: Zondag 4 September a.s. Feestrecollectie. 's Morgens 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis met Algemeene H. Communie. Na de H. Mis gemeenschappelijk ontbijt, waarna de jaar vergadering. KRUISVAART. Cohort „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Maandag: 5.45 uur Aantreden voor Alg. H Mis, waarna vertrek naar Drunens- kamp Dinsdag, 8 uur: Adspirantenban. Zaterdag: 7 uur 9 min. nam. aankomst uit Drunenskamp. Pleizierig kamp!! St. Pancras-Cohort. Burcht: Anna Paulownastraat. Zondag: 6.30 uur Algemeene H. Com munie. Maandag: Geen gedialogeerde H. Mis. Dinsdag: Vertrek van het tweede kamp naar Hees wijk. 7 uur wo nen we de H. Mis bij, waaronder wordt ge communiceerd. Daarna thuis ontbijten en om 8.30 uur present aan den burcht, van waar we onmiddellijk vertrekken. Denk eraan een flinke boterham voor onderweg mee te nemen! Ziezoo, de tweede kamp- week gaat beginnen! Als deze net zoo slaagt als de vorige zijn we dik tevreden! We hebben vorige week wel een heel mooi kamp gemaakt, nietwaar jongens? Daar zullen we allemaal nog lang met pleizier aan terugdenken! De komende week mag niet minder zijn. Als we allemaal maar zorgen voor een onverwoestbaar goed humeur, en een echt vriendschappelijke samenwerking, dan slaagt ons kamp zeker! In het kamp geldt het parool: Doe 't zelf!! Schuif niet af op een ander, wat je zelf doen moest. We moeten op elkaar kunnen rekenen! Samen spelen, samen genieten, maar ook samen wérken! Als we Dinsdag avond 15 Augustus thuis komen, moet ieder van ons kunnen zeggen: 't Was knal! We wenschen elkaar: Goed kamp!! OEGSTGEEST. Cohort „St. Bernardus." Burcht: R. K. School. Zondag: Elisabeth-penning. Algemeene H. Communie onder de Mis van 7 uur. Maandag: 's ochtends om 6 uur H. Mis. Wij vertrekken vandaag naar het kamp, om daar te bewijzen wat wij bereikt heb ben. Of wij ten opzichte van onze belofte kunnen zeggen een man een man, een woord een woord, ofneen dat of be staat voor ons niet. Goede reis en een prettig kamp! SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag zingen tien jongens van Groep A tijdens de Hoogmis mee op het altaar Maandag: Uitgaansdag voor Groep A; alle jongens wonen de H. Mis van 7 uur bij en gaan onder de H. Mis te Communie; na het gezamenlijk gebeden Kruisgebed gaan allen thuis ontbijten (en flink, hoor, zoo dat je er tegen kunt!). Om kwart vóór ne gen vertrekt de Touringcar vanaf de Pas torie. We gaan dan eerst naar de Pyrami- de van Austerlitz, waar „gedold" wordt; om 12 uur eten we daar de meegebracht^ boterhammen op (neem niet te weinig mee!); dan gaan we naar de Zuiderzee (Oud-Valkeveen), waar ook als maar „ge dold" wordt en „gedoold" in de geweldige Doolhof. In Hilversum bij Heek gaan we om half zes geweldig dineeren, waar na we een bosch opzoeken om een „tukkie" te doen, waarna we met ons stalen ros ver der „karren" over Amsterdam en Haar lem (onderweg wordt zwaar geslapen!!) naar de plek, waar onze, tenminste jullie wieg eens stond, Leiden, waar we om on geveer half elf zullen arrivieeren Woensdag: Uitgaansdag voor Groep B; alle jongens wonen de H. Mis van kwart over acht bij, tijdens welke H. Mis allen Com- municeeren, daarna thuis ontbijten. Om half tien vertrekken we dan vanaf de Pas torie per „beenenwagen" naar de Vink. Jullie nemen een paar boterhammen mee, om die in het „Virikie" naar binnen te slaan. In het „Vinkie" wordt ook als maar „gedold en gespeuld". Om vijf uur „landen" we weer aan de Pastorie en gaan we naar Moeders pappot Donderdag: Uitgaansdag voor Groep C; precies hetzelfde als Groep B, dus lees maar goed, wat ik op Woensdag heb neergepend. Boys!! Eén ding nog: we maken het elkaar reuze fijn op onzen uitgaansdag.jullie mij en ik jullie! O zoo! Maar daar is één ding heel erg voor noodig: dat het fluitsignaal, dat ik zoo nu en dan zal geven, om de „schaapjes" bij elkaar te trommelen of liever: te fluiten; direct wordt gehoorzaamd zooals we dat trouwens gewend zijn! Dat is dus goed af gesproken! Fijn zeg. Wat zal dat een reu ze uitgaansdag worden. Ik neem zoo nu en dan een „ijssie" op jullie gezondheid.... doen jullie mee? Mooi! Dag hoor! Kapelaan E. A. M. PAAP. Leest met aandacht de advertenties - in Uw Dagblad! THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Lido: Penrod en Sam. (Bil ly Mauch). Het uur der vergel ding. (Dick Foran). Marine pronkstuk ken (Robert Young, Florence Rice). De onzichtbare trou badour. (Walter Win- chell, Ben Berwe). Speelfilm Wild-West Speelfilm Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur inatinée. lederen avond 8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: Sterrenparade. Zes uur verlof (Flo ra Robson, Leslie Banks). Revuefilm Spanning lederen avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur. Matinée: Zaterdag, Woensdag an Donderdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Trianon: Towaritsj (Vorste lijke Emigranten). (Charles Boyer, Claudette Colbert). Blijspel lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v volwassener Rex: Het derde alarm. (Dick Foran, Ann Sheridan). Café Metropole (Lo- rette Young, Adol- phe Menjou). De kassier vergist zich. (Heinz Rüh- mann). Sensationeel Speelfilm Komisch lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15