Vacantie - Zomerwarmte RIJNSTREEK Doodelljk ongeluk Koudekerk Heerlijke luchtige KLEEDING voor SPORT, STRAND of KAMPEEREN. ALLES wat U wenscht voor onze Lage Seizoen- MIDZft VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD - PAG. 8 ALPHEN AAN DEN RIJN Telefoon-storing: opgeheven. Dank zij de voortvarendheid van het personeel der P.T.T. was gistei*avond de storing in het telefoonnet, welke veroorzaakt was door de baggermolen, die de kabel in den Rijn had stuk gebroken, weder opgeheven. Ook de straatklokken, die de storings-malaise meemaakten, liepen weer „als van een leien dakje". Gevestigd: Garritjen van Briemen, dienstbode, Hofzichtstraat 4, van 's-Gra- venhage Marinus Bazen, veehouders- knecht, Groeneweg 41, van Sint Maar tensdijk Ida C. Turk, dienstbode, Riet- veldschepad 17 van Zoeterwoude Ma- cheltje van. Spijkeren, dienstbode, Steek- terweg 37 van Zwammerdam Cornelia D. v. d. Kreke, zonder beroep, Dorpstr. 9 van Leeuwarden Roelof Pol en gezin, schipper, Raadhuisstraat 81 van Vleuten Teunis Hoogendoorn en echtg., boom- kweeker, Otweg 3 van Boskoop. Vertrokken: Simon Binnekamp en gezin, timmerman, naar Steenwij k Gracht- straat 51 Adriaan Hooftman en gezin, controleur B. B., naar Leiden Zoeterw. Singel 79 Frederik M. Verduijn en echtg., graanhandelaar, naar Arnhem Laan van Klarenbeek 105 Teunis Bezemer en echtg., smid, naar Woerden Peulstr. 6 Willem de Bruijn, zonder beroep, naar Woerden Peulstraat 6. ALKEMADE Geboren: Pieter Maarten, zoon van M. O ver vliet en G. W. van Dam Jacobus Fredericus Maria, zoon van G. M. v. d. Voorn en Th. H. Janson Antonie Hen drik, zoon van J. Smits en C. M. Rosmolen Petronella, dochter van A. Dijkshoorn en A. Vreugdenhil Jacoba Cornelia Ma ria, dochter van A. C. Lieverse en J. Th. M. Bakkar Pieter Hendrik, zoon van J. van Harten en A. van Harten. Overleden: Gerritje Maria Borst, oud 56 jaar, echtgenoote van C. Westdijk Ptrus v. d. Star, ongeh. 31 jaar Jan Ritske Dijkstra 4 jaar. Ondertrouwd: Hendrik Jan, van Staveren, 26 jaar en Adriana van Straalen 22 jaar Willem Gerrit Adriaan Uithol, 35 jaar en Dirkje van 't Wout 26 jaar. Getrouwd: K. J. van Staveren en A. van Straalen. Gevestigd: W. M. Boere B 387 van Leimuiden A. Visser A 59 van Amerika A. C. Nederstigt B 204 van Alkemade Ha. W. Verdoes B 99 van Voorburg. Vertrokken: P. C. Bochove B 33 naar Den Haag C. Ruygrok v. d. Ver ven B 297 naar Harmeien Gr. Anker B 117 naar Haarlem W. C. Anker B 117 naar Haarlem. BODEGRAVEN Personalia. Voor het Staatsexamen en voor coupeuse slaagden resp. Mej. W. Windhorst en Mej. S. Stuart. Uitslag aanbesteding. De uitslag van de onderhandsche aanbesteding van vijf woonhuizen aan de Torenlaan voor reke ning van de fa. Doornbos, alhier, luidt als volgt: P. v. d. Neur 18.280.Joh. Ko ning 17.878.—; P. Plomp 17.630.—; P. de Jong 17.585.W. Mulckhuise 17.373.Jac. de Bruijn 16.893.F. Boer, Nieuwerbrug, 16.300.Fa. Ooms 8r Bekker 15.500.C. Tromp en Mulck huise (Nieuwerbrug) 15.491.90. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Geboren: Maria Johanna, dochter v. G. A. Wijman en van H. W. van den Brink Arie Johannes Bastiaan Pieter, zoon van A. J. B. P. van Dijk en van G. van Dijk. Getrouwd: J. van Leeuwen, 23 jaar en A. Pouw, 21 jaar. Overleden: J. Kwinkelenberg, 66 jaar. Gevestigd: M. Mulder, zonder be roep van 's Gravenhage, Meije 26 S. A. Schouten, boerenknecht van Nieuwkoop, Meije 70. Vertrokken: R. P. Timmer, z. b. naar Zwammerdam B. 7. A. van Wijn gaarden en gezin, kleermaker, naar Haar lem, Dutrichtstraat, 10 H. J. Stapper, z. b. naar Woerden, Leliestraat 4 C. Groe nendijk, z. b. naar Utrecht, Helling 46 I. Broere en echtgenoote, schipper, naar Zwammerdam C 38 J. Doornik, hulp in de huishouding naar Baarn, Moilerusstraat no. 12. HAZERSWOUDE Ondertrouwd:. W. C. Nobel 25 j. en L. Kooren 22 j. N. A. van Schaik 31 j. en G. Prins 27 j. KOUDEKERK Ondertrouwd: W. Rademaker 32 j. wonende te Hazerswoude en W. K. Groen 29 j. alhier J. Bijleveld 23 j. en E. van der Meijden 24 j. NOORDEN Personalia. Voor het examen hoofd- acte is geslaagd de heer W. van Leeuwen. NIEUWVEEN Voetbal. Morgen speelt Nic. Boys III een vriendschappelijke wedstrijd op het terrein van D.E.S. III te Kudelstaart. Aan vang half drie. De trainingavonden zijn be paald op Vrijdag. De Indische Buurt. De inzameling ter versiering van de Indische Buurt ter gele genheid van het 40-jarig kronings-jubileum heeft opgebracht ruim 40. Gevestigd: A. v. d. Nadort van Mij drecht N. A. v. Tol van Uithoorn. Vertrokken: G. Ooievaar naar Bloe- mendaal H. A. Janmaat naar Amster dam Joha. Spek naar Rijnsaterwoude M. W. S. Visser naar Barrewoudswaarder. Geboren: Wilhelmus Joh. Corst., z. van K. P. v. Rijn en M. G. Bouman Theodorus Wilh. Alf., z. van A. C. Ver haar en A. Plasmeyer. TER AAR DE KOUDE GROND-TUINDERS. Actie dient gevoerd in eigen organisatie. In het L. T. B.-blad komt de volgende mededeeling voor, onderteekend door Jac. Groen Azn., voorzitter Tuindersvakbond L.T.B., en prof. A. H. P. Cleophas, Geeste lijk Adviseur van den L.T.B.: „In verband met de actie welke door een neutraal comité gevoerd wordt voor steun aan koudegrondtuinders, schijnen uitingen gedaan te worden, waarin wordt medege deeld, dat prof. A. H. P. Cleophas en de heer Jac. Groen Azn., die actie volkomen gerachtigd achten. Integendeel, ondergeteekenden stellen er echter prijs op, mede te deelen, dat dit zoo nooit door hen is gezegd. Elke actie van R.K. tuinders buiten hun eigen organisatie is af te keuren en ook overbodig. De actie voor de belangen van de koudegrondtuinders is volkomen ge rechtigd, doch men voere deze in onze eigen katholieke organisatie, en deze op zich kan in overleg treden met andere or ganisaties om samen actie te voeren. ZOETERWOUDE St. Josephsgezellenver. Zondag 7 Aug. a.s. groote fietstocht naar het Westland en Ypenburg. Het vertrek is vastgesteld op half één. Dus, gezellen, tot Zondagmiddag. ZWAMMERDAM Geboren: Cornelis, z. v. A. M. van Muiswinkel en P. van Zwieten Lena en Maria Christina, drs van Jac. W. Bogaards en G. Bitter. Ondertrouwd: Andreas Brand, 27 jaar, te Leimuiden en Emmetje Verlaan, 35 jaar, te Zwammerdam. Gevestigd: Mej. R. P. Timmer, B 7, van Bdegraven Mej. J. Verweij, D 14, van Waddinxveen. Vertrokken: Mej. A. Th. R. Schakel naar Oegstgeest Joh. A. Rietveld naar Drunen. Lord Runciman met zijn echtgenoote bij het verlaten van Londen op weg naar Praag voor zijn bemiddelingstaak in de Sudetenduitsche kwestie te JONGETJE OVERREDEN Donderdagmiddag had in den Hooge- waard alhier een ernstig auto-ongeval plaats. Te omstreeks half 4 reed met een matige snelheid een luxe-auto in de richting Alphen a. d. Rijn» bestuurd door mevr. van der M. uit Bleiswijk. Bij het passeeren van een met paard bespannen bakkerswagen, ter hoogte van den bakker Voorma, liep plotse ling de 7-jarige scholier H. Schellin gerhout, wonende in de Lage waard al hier, voor het paard om tegen de auto met het noodlottig gevolg, dat hij on der de auto terecht kwam en vervolgens in den grasberm werd geslingerd. De knaap werd in bewusteloozen toestand opgenomen en bij KI. de Jong aldaar binnengedragen. Dr. Wermeskerken van Alphen a. d. Rijn en dr. de Zoete van Hazerswoude verleenden de egr- ste hulp en constateerde een ernstige schedelfractuur en een gebroken been. In hoogsternstigen toestand is de knaap met een ziekenauto van de fa. Vrees wijk overgebracht naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden, waar hij gisteren avond te 11 uur is overleden. Volgens ooggetuigen treft den bestuurster waar schijnlijk geen schuld. De politie maak te van het geval proces-verbaal op. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK GOUDEN HUWELIJKS-JUBILEUM. Dinsdag 16 Aug. hoopt het echtpaar A. Zonderop en Helena Meijer hun 50-jarige echtvereeniging te gedenken. Bert Zonderop, die nog steeds dagelijks zijn arbeid bij de familie Heemskerk ver richt, is voor zijn 71-jarigen leeftijd nog zeer kras. lederen dag zien we hem gaan met vaste tred en handen op den rug. De 71-jarige bruid is bij zeer velen goed be kend, de baker bij vele families. Bijna 150 kindertjes heeft zij in hun eerste levensda gen geholpen. Bij enkele families 9 en 10 maal. In het Hazerswoudsche Rietveld en in de Bent is zij bizonder goed bekend, omdat daar de bakerstee wel hoogtij ge vierd heeft. Het jubileerende echtpaar heeft 8 kinde ren groot gebracht en heeft 44 kleinkinde ren. Dat God hun nog vele jaren moge spa ren, is de wensch van al de kinderen en kleinkinderen. We zullen hopen, dat den 16en Aug. voor hen een feestdag moge wezen en het hun niet aan belangstelling zal ontbreken. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADÉ, De Raad der gemeente Alkemade ver gaderde Donderdagavond ten 8 uur ten Raadhuize. Voorzitter Mr. J. W. Peek, bur gemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met met het ge bruikelijke gebed worden de notulen van een tweetal vergaderingen door den secre taris gelezen en onveranderd vastgesteld. Door den voorzitter wordt voorlezing ge daan van een aantal ingekomen stukken, waaronder onder andere een beschikking van den Minister van Onderwijs, waarbij de vergoeding volgens art. 101 der L. O. wet voor de chr. school te N. Wetering voor het jaar 193$ wordt bepaald op 14 per leerling. Voorzitter wijst op den eigen- aardigen vorm van deze beslissing, welke tot de consequentie zal moeten leiden, dat voor scholen, waarvan het aantal leerlin gen varieert van 60 tot 100 de vergoeding naar evenredigheid,, zal moeten worden vastgesteld. De heer Verweij ziet deze zaak echter anders en is yan meening, dat elk geval langs den weg van art. 101 incidenteel door den Minister zal worden bekeken. Het zal dan ook, met de overige schoolbestu ren wel zoo'n vaart niet loopen. Het schrij ven wordt hierna voor kennisgeving aan genomen. Vervolgens worden.goedgekeurd de reke ningen der burgerlijke armbesturen van Alkemade en Rijp wetering over 1937, ter wijl aan Th. J. J. Righart van Gelder in verband met zijn benoeming tot veldwach ter te Maarheeze eervol ontslag wordt verleend als controleur der steunverlee- ning en vermakelijkheidsbelasting. Aan F. Los wordt een tegemoetkoming verleend uit de gemeentekas verstrekt van 50 pet. der werkelijk te maken reiskosten per auto bus van Rijpwteering naar N. Wetering voor zijn dochtertje Johanna dat de Bij zondere school te Nieuwe Wetcrinf bezoekt. Op het verzoek van de naaiscnool Wilhel- mina te Abbenes om een subsidie uit. de gemeentekas te ontvangen, wordt in ver band met den noodlijdendheid dezer ge meente afwijzend beschikt. Ingekomen is ucg een aanvrage ex. art. 72 der L. O. wet voor beschikbaarstelling van gelden voor betegeling v&n een speelplaats "oor de chr. school te Nieuwe Wetering welke aanvra ge overeenkomstig voorstel van B. en W. naar dit college wordt gerenvoijeerd, aan gezien het onderzoek ter zake nog hangen de is. Tot slot is nog ingekomen een verzoek schrift van Gebr. Leendertz te Kaag naar aanleiding van een lastgeving van B. en W. tot afbraak van een zomerhuisje in verband met een begane overtreding. Na toelichting door den Voorzitter wordt be sloten dit verzoekschrift in handen te stel len van B. en W. ter afdoening, aangezien de Raad niet competent is hierover een beslissing te nemen. De brandweer. Aangegaan wordt een gemeenschappe lijke regeling ingeval van brand, zooals deze door de commissie tot voorbereiding van onderlinge hulpverleening in Zuid- Holland is samengesteld. Door den heer Heemskerk wordt nog gevraagd of de lee ning voor de reorganisatie der brandweer door Ged. Staten al is goedgekeurd, waar op de voorzitter antwoordt dat deze goed keuring eiken dag is te verwachten. De heer Pennings vraagt wie verantwoorde lijk is voor beschadiging van gereedschap pen bij brand gebruikt, indien deze op ver zoek van den commandant worden ver strekt. Voorzitter antwoordt: de gemeente De heer Hogenboom informeert naar de kosten die Leiden in rekening gebracht heeft bij de onlange plaats gehad hebbende brand te Roelof arendsveen. Voorzitter antwoordt, dat de kosten hebben bedragen 63.en wel overeenkomstig het tarief voor onderlinge hulp vastgesteld door de zoo juist genoemde commissie. Vervolgens wordt besloten de tijdelijke samenstelling van den gemeenteopzichter S. Strijk nog met een jaar te continueeren, waarbij B. en W. nu reeds gemachtigd worden nader met den inspecteur der volksgezondheid in overleg te treden ter bepaling van de eischen van bekwaamheid voor den nieuwen functionaris, en bepa ling van diens salarisgrenzen, zulks met het oog op de begrooting 1939. Op voorstel en B. en W. besluit de Raad voorts wijzi ging te brengen in het genomen raadsbe sluit tot verkoop grond aan den hèer L. van Bommelen, waardoor deze het recht verkrijgt in plaats van twee nog 4 meter grond bij te koopen ten behoeve van den bouw van zijn woonhuis, terwijl op het 4verzoek van J. L. van Rhoon alhier tot bij koop van nog 2 meter frontbreedte eveneens goedgunstig wordt beschikt. Vast gesteld wordt een raadsbesluit .inzake ge deeltelijk parkeerverbod te Oude Wete ring. In verband met het Regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin wordt voor feesten op de scholen een bedrag uit de gemeentekas beschikbaar gesteld van 0.25 per leerling, terwijl 60.wordt ver leend voor een passende versiering aan het gemeentehuis. Het raadsbesluit tot wijziging der begroo ting tot verlaging van enkele uitgaafposten tot dekking van het zoo juist toegestane crediet van 410.zal in de eerstvolgende raadsvergadering worden genomen. De bouw van een veldwachters woning. Omtrent het voorstel tot het verleenen van goedkeuring inzake de bouw van een veldwachterswoning, deelt de voorzitter mede, dat eerst heden de begrooting door den deskundige is ingezonden. Aangezien enkele detailpunten nog nader met den architect dienen besproken te worden in verband met het toegestane crediet, stelt de voorzitter voor de stukken te renvoijee- ren naar B. en W. ter verdere afdoening. De heer van Emmerik wijst erop, dat reeds ten vorig en male is aangedrongen op het aanwezig zijn ter raadsvergadering van een behoorlijk bestek en teekening. Thans dient de raad een beslissing te nemen, zon der van de juiste stukken kennis te heb ben genomen. Spr. acht deze gang van zaken niet juist. De heer Hogenboom vraagt hoe of het zit met de landhuur. Voorzitter antwoordt, dat deze aangelegenheid op be vredigende wijze is geregeld. Ten aanzien van het land, gekocht door J. L. v. Rhoon, zal deze zelf met den huurder zich in ver binding moeten stellen voor het treffen van een nadere regeling. De stukken wor den hierna naar B. en W. gerenvoyeerd ter afdoening. Aangeboden wordt de gemeente-rekening over 1937, sluitend in gewone dienst met een batig saldo van 2894.Als commis sieleden tot nazien dier rekening, alsmede voor de begrooting 1939 worden na een drietal gehouden stemmingen benoemd de heeren van Emmerik, van 't Hart en van Ruiten. De wijziging van de begrooting van 1938 wordt z. h. s. goedgekeurd. Bij de rondvraag vestigt de heer Hogen- bvoom de aandacht op het harde rijden door Roelofarendsveen. Voorzitter kan moeilijk aannemen dat met een grooter ge- midelde snelheid kan gereden worden dan 3C km. zulks met het oog op de aanwe zigheid van de vele bruggen en de ver nauwingen in den weg. De heer Heems kerk deelt mede, dat bij zijn bezoek aan de hoeve Alkemade hij vernam, dat op de landerijen afgraving plaats vond. Het is hem onbegrijpelijk daar de commissie in deze niet is gehoord. Voorzitter antwoordt, dat deze mededeeling niet juist is. B. en W. heben alleen toestemming verleend, dat over een perceel land der Hoeve rails is gelegd, ten einde de afgraving van land aan een ander toebehoorende mogelijk te maken. Hierna sluiting. Haarl.str. 137 hoek Donkersteeg 2-4-6 U ontvangt door Uwe in- koopen bij ons te doen steeds de WAARDEVOLLE MIDZA-BONS

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8