OMGEVING MARKTBERICHTEN VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. "1 hillegom TIENJARIG BESTAAN DER COÖP. VEILINGS VEREENIGIN G „HILLEGOM' U.A. De voorzitter geeft zijn functie aan een jongere over. Bovengenoemde vereeniging kwam on der voorzitterschap van den heer J. B. Mes kers in haar gebouw aan de Van Tetsstraat in jaarlijksche algemeene vergadering bij een. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter het tienjarig bestaan van de veiling. Voorts deelde de heer Meskers mede, dat hij, daar hij aftredend is, zich niet meer ver kiesbaar stelt. Hij acht den tijd gekomen, deze functie aan een jongere kracht over te laten, zulks te meer, daar hij niet van een zinkend schip wegloopt, doch dat hij tot zijn blijdschap kan zeggen, dat de Hille- gomsche veiling in alle opzichten een ge zond en sterk bedrijf is." Na dit openingswoord worden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Voorts worden de ingekomen stukken behandeld en krijgt de heer D. van Egmond, secreta ris-bedrijfsleider, gelegenheid tot het uit brengen van het jaarverslag, hetwelk een zeer uitgebreid en degelijk stuk werk was, waarvoor hij een dankbaar applaus ont ving. Vervolgens sprak de heer Van Egmond en hartelijk dankwoord tot den scheidenden voorzitter. De heer C. Kramer Lz., wordt vervolgens als Commissaris herkozen. Als bestuurslid in de vacature J. B. Meskers wordt met alg. st. gekozen de heer P. N. Jonkheer. De voorz. feliciteert de vereeni ging met dezen uitslag en vertrouwt, dat hij tot heil der veiling zal zijn. De heer C. H. Hermans brengt als penningm. verslag uit: er is een batig saldo. Hierna spreekt de heer Hermans een dankwoord tot den scheidenden voorzitter, terwijl ook de heer J. Beukers Wzn. namens aanvoerders en le den een hartelijk dankwoord tot den heer Meskers richt. Hierna sluiting. katwijk BADGASTEN-STROOM. De stroom van badgasten is dezer dagen afgekomen. Ze werden trouwens wel ver wacht, doch het kan toch nog heel wat ver schillen of het weer meewerkt of niet. Meer dan 1700 badlijsten zijn op het politiebu reau ingeleverd vermeldend de namen van ongeveer 9000 badgasten, die hier vertoe ven of dit seizoen vertoefd hebben. Bij Rijnland's Uitwateringskanaal ligt het vol jachten en jachtjes, wat vanaf de sluis bruggen een mooi gezicht is. De zakenmen- schen zijn ook nu in hun nopjes. Het arbeidscontract. In het gemeentehuis te Rijnsburg werd een vergadering gehouden van werkgevers en werknemers uit Rijnsburg, Katwijk en Valkenburg, onder leiding van den heer Drees, lid van de Tweede Kamer, ter be spreking van het reeds lang door de werk nemers gewenschte arbeidscontract. Voor de te houden besprekingen deelde de heer Drees mede, dat èn werknemers èn werk gevers aan zijn uitspa-aak zullen gebonden zijn. Bij de hierop volgende besprekingen deelden afgevaardigden van arbeidersbon den mede, dat h.i. een loon van 19.per week gedurende 8 maanden en 18.per week voor de overige 4 maanden billijk is en geen ongemotiveerd verlangen. Als ar beidstijden wenschte men een dag van 6 tot 6 uur en s Zaterdags van 6 tot 4 uur. De werkgevers konden zich hiermede in 't geheel niet vereenigen. Het bedrijf liet zulks beslist niet toe. Een weekloon van 15.werd als hoogste bedrag genoemd en voor een regeling van den arbeidstijd gevoelde men niet. De werktijden zijn in het tuinbouwbedrijf te wisselvallig. Voör het bollentrekkersbedrijf ware een uitzon dering te maken. Uitvoerig is over ieders standpunt nog gesproken, doch tot overeen stemming is men niet kunnen komen. De heer Drees deelde mede, dat een spoedige uitspraak te verwachten is. Hierna sloot de heer Drees deze belangrijke vergadering. katwijk aan den rijn TUINBOUWOVERZICHT. Vorige week lieten we in ons overzicht al een eenigszins pessimistischen toon hoo- ren en nadien is het er niet beter op ge worden. Integendeel, de prijzen van som mige der voornaamste producten gingen nog meer naar beneden, vooral toen het begin dezer week echt wat men noemt zo merweer werd en bovendien de vacantie- tijd voor groote groepen van menschen be gon. Het eigenaardige van die vacantie is, dat men in het algemeen dan minder schijnt te eten, want de afzet wordt moeilijker en als gevolg gaan de prijzen naar beneden. De steden rijden en fietsen leeg (vroeger liepen ze leeg) en in de badplaats schijnt men het meer voorzien te hebben op drin ken dan op eten. Vroege aardappelen gin gen in kwantum langzaam aan achteruit en ook de prijzen bekoorden niet. Bonken noteerden geregeld van 0.60 tot 0.80 per kist van 25 K.G. Groote bleven geregeld op ongeveer dezelfde prijs, varieerend van 0.60 tot 0.90 per kist, en Drielingen brahten van f 0.20 tot 0.60 per kist op. Ook nu wordt er nog geen best beschot ge rooid zoodat de financieele uitkomst niet bevredigend is Met de Eigenheimers, waar van verwacht was dat het beter zou gaan, liep het ook mis. De prijzen hiervan waren rog lager dan voor de Eerstelingen. Groote noteerden van 0.60 tot 0.85 en Drielin gen konden niet hooger komen dain 0.20 tot 0.60, soms zelfs nog iets lager. Dat is voor de mooie zandeigenheimers een te lagen prijs en begrijpelijk is het dat er wei nig haast wordt gemaakt met rooiën en de aanvoer ook hiervan maar matig is. Men wenscht nog wat af te wachten in de hoop op beter. Met bloemkool ging het geleide lijk achteruit. Het mooie zomerweer is nim mer gunstig voor dit product. Het product groeit te hard, is minder mooi met zulk weer, de aanvoer wordt spoedig te groot, de prijzen dalen. Ze daalden begin dezer week onrustbarend. Het ging vorige week al niet best doch er kon voor 1ste soort nog tot 9.80 genoteerd worden nadat het daags te voren nog boven 10.— ging. Doch met de zomer liep de prijs terug tot 2.70 a 4.90 per 1040 voor beste kool en indien dit weer zou blijven aanhouden worden i.og lagere prijzen verwacht. Tweede soort liep terug van 3.10 a 4.30 tot 1.50 a 2.40. Thans zullen het de zouterijen moe ten zijn die het kwantum afnemen maar zijn die aan bod, dan weet men ook dat het voor de kweekers niet best is. Sla ging in goede kwaliteit steeds vrij goed weg. Maar er werd ook nogal wat aangevoerd dat geen lste kwaliteit was. Dit product ging in prijs telkens hooger Aanvankelijk 1.40 tot 2.40 per 100 liep de prijs naar 2.30 tot f 4.50 per 100 stuks. Die een redelijk gewas heeft, heeft hierover dus niet te klagen. Met bospeen ging in up x downs, maar best was het niet te noemen, temeer daar er veel matige gewassen zijn. Met kleine schommelingen van op en neer was de prijs 4.30 tot 7.50 per 100 bos. Kisten afge broken peen en waspeen gingen naar even redigheid van de bospeen ook op en neer. Eetaald werd van 0.45 tot 0.85 per kist van 20 K.G. Ook over deze opbrengst valt dus niet te roemen. Kroten brachten in de goede kwaliteit van 1.30 tot 1.75 per 100 bos op. T.B.C.-bestrijding. S.A.N.T.O.S. orga niseert een actie voor T.B.C.-bestrijding in een vorm die geen geld kost. De oude, afge dankte rijwieibelastingmerken kunnen voor dit mooie doel dienst doen. Men wordt van- v/ege^ Santos daarom verzocht z'n oude plaatjes niet weg te werpen doch ze te laten bezorgen bij den heer W. Caspers, Voorstraat te Katwijk aan den Rijn of bij den heer A. J. Mulder te Rijnsburg. Een ieder kan kosteloos aan deze actie mee doen. Geslaagd. De heer J. Roelofs hoofd dei- school aan de M. A. te Ruyterstraat slaagde voor de acte Engelsch L.O. leidschendam Personalia. Voor het examen Fransch l.o .is geslaagd mej. P. M. van Hettema; voor het examen Engelsch l.o. de heer H. A. van Maarle. lisse Werkloosheid. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs staan momenteel 92 werk zoekende personen ingeschreven tegen 105 in dezelfde week van 1937. Geboren: Cornelis z. van G. Hors man en P. Groeneveld Maria Johanna d. van M. J. Urlings en F. M. Quax. Ondertrouwd: Theodorus Johan nes van Tol 28 j. en Alida Geertruida Dof- ferhoff 26 j. Martinus Cornelis Tulen 30 j. en Wilhelmina Hoogervorst 22 j. Getrouwd: Theodorus Jansen, te Heemstede, en Anna van der Linden. Overleden: Johanna Mittertreiner 61 j., wed. van J. Streng. Gevestigd: C. Th. van der Voort uit St. Michiels-Gestel A. Spitters uit Haarlem C. W. H. Pieper en gezin uit Amsterdam A. Th. A. van Werkhoven, uit Zwitserland K. de Vries uit Haar lem H. A. Steenvoorden uit Bloemen- daal. Vertrokken: C. M. van der Laan, wed. van K. H. van Dongen naar Hille- gom M. Alders naar 's-Gravenhage G. van Wieringen naar Maasbree A. van 't Wout naar Sassenheim E. van Oeffelen naar Haarlemmermeer E. van Vliet naar Amsterdam M. P. Bakker naar Sassenheim A. H. Broers naar Wervershoof A. P. Meershoek naar Sassenheim N. B. Themmen en gezin naar Zeist M. Hekkers en echtg. naar Renkum J. de Vos naar Noordwijk K. Langeveld naar Sassenheim G. H. van der Voort naar Heemstede. noordwijk Bouwen. B. en W. hebben aan de N.V. ..Elsrijk" te Amsterdam vergunning ver leend voor het bouwen van 8 middenstands woningen aan de van Panhuijsstraat te Noordwijk-Binnen. De werkloosheid. Het aantal werk- loozen bedraagt momenteel 278, dit is 12 meer dan 14 dagen geleden, doch toch altijd nog 24 minder dan verleden jaar omstreeks dezen tijd. Het aantal vrouwelijke inge schreven werkloozen is onveranderd (8) gebleven. Muzikale rondwandelingen. De Bur gemeester heeft aan het Muziekgezelschap De Echo der Duinen" te Noordwijk aan Zee, toestemming verleend tot het houden van muzikale rondwandelingen op Maan dagavond 8 en Dinsdagavond 9 Augustus a s. door Noordwijk aan Zee, alsmede tot het collecteeren tydens die rondwandelin gen ten bate van de kas dier instelling. oegstgeest De jubileum-feestviering. Met betrek king tot de a.s. feestviering kan nog wor den vermeld, dat de Oranjevereeniging zich de medewerking heeft verzekerd van het tamboer- en pijpercorps „Juliana" uit Amersfoort. Dit groote en bekende corps zal op 31 Aug. een groot deel van den dag optreden o.m. den optocht opluisteren, die wordt gehouden na afloop van het open luchtspel. Als typisch feestnummer mag worden genoemd een groot vreugdevuur. Bij de hoog oplaaiende vreugdevlammen en on der de vroolijke tonen van een onzer mu ziekgezelschappen, kunnen vooral de jon geren hoon feestvreugde uiten. Voorts kan nog worden vermeld, dat het avondprogramma van den eersten dag zal worden besloten met een vuurwerk te le veren door de firma Kat te Leiden. Geboren: Gijsbertha Martina Maria d. van C. M. den Hollander en J. A. Lubbe Dorpsstraat 70 Jan z. van J. Brussee en M. C. Schaart, H. Morschweg '<4a Leonardus Pleun z. van J. Jongenotter en J. C. Wassenburg, Sumatrastr. 10. Ondertrouwd: N. ten Donkelaar en H. Paauw C. G. van der Salm en J. H. van der Burgh. Gevestigd: F. J. de Rooij, Gevers straat 33, inw. van Kerkrade M. J. Krop, Nassaulaan 5, van Leiden E. C. van Gerven, W. de Zwijgerlaan 17, van Amsterdam F. G. M. van Schijndel, Terweeweg 100, van Leiden M. de Bruin 1.1. verpl., Oranjelaan 2, van Ben- nebroek A. Verboom, bloemist, de Kempenaerstraat 11, van Den Haag M. J. Hereur, dienstbode, Nassaulaan 10, van Leiden J. van Loenen, kok, War- monderweg 62, van Den Helder H. L. Koppelmann en vr., leeraar M.O., Fred. Hendriklaan 12, van Malang N. I. Vertrokken: G. Meershoek geb. Slootweg, van Haagschestraatweg 2 inw., naar Sassenheim, Iepenlaan 8 J. C. Niesing geb. Jaspers, van Julianalaan 3 inw., naar Leiden, Pasteurstraat 20 H. M. C. Heemskerk, dienstbode, van Ter weeweg 152 naar Voorhout, J. v. Beieren- weg 48 M. H. C. van der Spek, huish., van Rhijngeesterstraatweg 4 naar den Haag, Laan van Eik en Duinen 182 H. J. van den Burg, dienstbode, van v. Griet- huijsenpl. 8 naar Noordwijkerhout, Zee straat 30 J. de Vries, h. i. d. huish., van Regentesselaan 35 naar Rotterdam, Teri- cholaan 3b W. K. Groen, dienstbode, van Leidschestraatweg 13 naar Koudekerk Hoogewaard B 79 A. L. J. van Nieuw koop, chauffeur, van de Kempenaerstr. 54 naar Leiden, Leeuwerikstraat 39 W. A. M. Driessen, van Haarl.Trekvaart 10 naar den Haag, v. Wijngaardenlaan 10 J. G. W. Vissers, van Rhijngeesterstraatweg 40 naar Leiden, Oude Singel 230a J. de Jonge van Oude Rijnzichtweg 25 naar Lei den, Meezenstraat 13. rijnsburg Tuinbouw. Voor die categorie van personen, die van hun vacantie willen ge nieten, is de maand Augustus wel d e maand bij uitnemendheid. Bij de tuinders is dat wel een beetje anders. De maanden Juli en Augustus zijn bij uitstek de werkmaanden. Men weet soms niet wat het eerste te doen. Een gejaagde stemming heerscht er dan. En dat wordt ook nog onplezierig, als de prijzen der producten niet loonend zijn, zooals de laatste dagen nogal eens het ge val was. Aardappelen, voornamelijk Eigen heimers, gaan voor 2.50 tot f 4.per 100 K.G. Drielingen soms voor 1.a 2.20 per 100 K.G. Bloemkool, waarvan gelukkig maar een matig kwantum komt, brengt van 2.40 tot 4.50 per 100 op. Waspeen van f 2.80 tot 3.80 per 100 K.G. Bospeen 4.50 a 6.20 per 100 bos. Het zal nog een 14 da gen duren eer de aanvoer van beteekenis gaat worden. Het is nu vrij stil. stompwijk BEGRAFENIS A. J. ENZE. Onder groote belangstelling had Don derdagochtend op de R. K. begraafplaats in de buurtschap de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den milicien A. J. Enze, die tijdens het zwemmen in zee te Katwijk aan Zee jam merlijk is verdronken. De H. Uitvaart dienst zoowel in deR. K. kerk als op de begraafplaats werd geleid door pastoor Floor. Op het kerkhof gaven naast de talrijke familie en vrienden, van hun belangstel ling blijk, kapitein Belgraver van het 4e regiment infanterie uit Leiden, bene vens een sergeant'en miliciens van dit wapen, wartoe ook de overledene behoor de. Verder waren nog aanwezig burge meester Keijzer en wethouder H. Smits. De kist, welke gedekt was met een krans van de R. K. voetbalvereeniging A.V.V., waarvan de overledene deel uit maakte, werd door de leden dezer ver eeniging grafwaarts gedragen. Toen de kist in de groeve was gedaald, sprak pastoor Floor woorden van afscheid en troost. Nadat de heer van der Togt voor de be toonde belangstelling had dank gebracht, w.as de plechtigheid ten einde. 40-jarig Huwelijksfeest. Op 24 Augus tus a.s. hopen de heer L. C. Stijnman en zijn echtgenoote Pr. de Groot den dag te herdenken van hun 40 jaar geleden geslo ten huwelijk. Bakker Stijnman, die veer tig jaar geleden de zaak van zijn vader overnam, staat als eerlijk zakenman en hulpvaardig mensch in wijden kring zeer in aanzien. De heer Stijnman is voorzitter van den Raad van Toezicht aan de Bee- renleenbank en dezen zomer 25 jaar pen ningmeester van de harddraverijvereeni- ging „Nooit Gedacht". Te water. Een inwoner van Naald wijk, begaf zich Donderdagmiddag per rijwiel naar zijn ver verwijderde woon plaats. Of dat de man het vreeselijk heet had en een bad wenschte, of dat hij een vliegje in zijn oog had en dit bij het uit vegen geen voldoende aandacht aan zijn stuur kon wijden, of dat zijn oog geboeid werd door het vee in de naast den weg ge,legen weide, wij weten het niet. Maar eensklaps kwam het voorwiel van de fiets tegen de betonnen schoeiing met het ge volg dat man en fiets in het water en on der het kroos verdwenen. Door omstan ders geholpen werden de man en fiets op het droge gebracht en van het vele kroos gereinigd. Bijtijds gered. Het 4-jarig dochtertje van den heer v. d. H. geraakte gisteren middag van een 2 Meter hooge brug in het water. Het meisje was al zinkende toen de heer Koos Verhagen in het water dook en het geluk had de kleine te redden. sassenheim doch slechts één is uitverkoren. Voor de betrekking van chef-fitter bij het gemeentelijk Gas- en Waterbedrijf, vacature du Croix, hebben zich 118 solli citanten aangemeld. Gevestigd: C. M. van der Weijden, Klinkenberg 7, van 's-Hertogenbosch L. Voseslman, Zuiderstraat 36, van Am sterdam J. S. Kapteijn, Hoofdstraat 308 van Leiden A. Kralt, Boschlaan 12, van Rijnbsurg A. P. Meershoek, Iepenlaan 8, van Lisse G. Slootweg, Iepenlaan 8, van Oegstgeest. Vertrokken: J. H. Kipping, Iepen laan 9, naar Noordwijk M. A. Hooger vorst, Zandslootkade 40, naar Sijbekarspel C. J. Hoogervorst, Zandslootkade 40, naar Sijbekarspel H. A. Los, Klinken berg 15, naar Alkemade P. Rubinga, Gouverneurlaan 42—44, naar Amsterdam J. A. Zomer en gezin, Tijlooastraat 4, nara Hoorn Ma. Los, Klinkenberg 13, naar Alkemade. voorschoten SULTAN VAN BOELOENGAN OP BEZOEK. Bij de zilverfabriek. De Sultan Maulana Moehamad Djalaloed- din, sultan van Boeloegan in gezelschap van zijn schoonzoon en neef en den as sistent-resident, M. Israel, heeft een bezoek gebracht aan de fabrieken der Koninklijke Nederlandsche Edel Metaalbedrijven te Voorschoten, waar hij met belangstelling de fabrieken van zilveren en Zilfa pleet werken der N.V. Zilverfabriek Voorschoten, penningen in de medaillefabriek der N.V. v/h „Koninklijke-Begeer" en gouden en zilveren kettingen en ringen in de Dutch Chain Works bezichtigde. Na afloop vereenigde het gezelschap zich in de directiekamer van het bedrijf, waar koffie werd geserveerd en souvenirs wer den aangeboden. Ongeval. Eergisteravond had in den speeltuin van „De Oude Vink" een ongeval plaats. Een meisje, geheeten T. Baite uit Utrecht, was met een gezelschap aldaar in den tuin en viel van den schommel, waar door zij een lichte hersenschudding opliep. Dr. Kerkhoff verleende de eerste genees kundige hulp en achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Per brancard is zij naar Leiden vervoerd. Met verlof; De heer M. F. Berkhout, burgemeester dezer gemeente, is vanaf 5 tot 27 Augustus met verlof. Gevestigd: Mej. C. G. van Dijk van Leiden, Haagweg 4 C. M. Oosterveer van Leiden, Leidschweg 523 H. J. Loef f en en gez. van den Haag, Veurscheweg 142 A. F. Vlag van Wageningen, Veurscheweg 143 Ch. A. Favre en gez., dén Haag, Veurscheweg 80 G. J. König, den Haag, Veurscheweg 80 Wed. W. 't Hart-Thijsse en gez. van den Haag, Oranjekade 1 W. Schipper en gez., van den Haag, Wijngaar denlaan 109 Mej. C. A. Duindam van Loosduinen, Valkenburgscheweg 32 Mej. S Hoekstra van Dokkum, Wijngaardenlaan 35 H. Ruijtenbeek en gez. van Leiden, Valkenburgscheweg 40. Vertrokken: J. v. d. Valk, van Leid- scheweg 191 naar Heemstede, Paulus Pot- terlaan 6 J. J. L. Geel, van Leidscheweg 191, naar Ede, Ooude Arnhemscheweg 18 O. Luinenburg en gezin, van Burg. de Kempenaerstraat 6, .naar Nederl. Indië A. Ober, van Erasmusstraat -7, naar Lei den, Pieterskerkstraat 20 B. J. J. Naes- sens, van Leidscheweg 191a, naar Haar lem, Tempelierstraat 12 M. G. v. d. Hoe ven, van Leidscheweg 191 naar den Haag, van Nijenrodestraat 75 Mej. P. C. M. van Nobelen, van Vinkweg 1, naar War mond W. Kraag, van Valkenburgsche weg 11 naar Leiden, Vree wijkstraat 11 L. J. H. Exalto en gez., van Veurscheweg 204, naar Leidschendam, Veurschestraat- weg 21. warmond Harddraverij. In de gehouden vergadering der Oran jecommissie kon mededeeling .worrlen ge daan, dat de begrooting voor de aanstaan de Koninginnefeesten sluitend was. In verband niet de herdenking van het Re- geeringsjubileum van H. M. de Koningin werd besloten de eerste prijs voor de te houden harddraverij bedragende 200 te verhoogen met 100.en dit taaiste bedrag toe te kennen als jubileumprijs. Het programma der harddraverij luidt thans als volgt: Prijzen: Eerste prijs 200.benevens 100.als jubileumprijs. 2e Drijs f 100. derde prijs 60.en 4e prijs 15.—. In- leggeld fbondsbijdrage 1.—). Van de prijzen zal 4 pet. worden ingehouden ten bate van de vereeniging „De Dravers- sport". Inschrijvingen kunnen plaats vin den bij den heer J. Langelaar, secretaris der vereeniging, Heerenweg 72, alhier. Telefoon 34. De loting zal plaats vinden op Donder dag 8 September v.m. 10 uur in Hotel de Stad Rome. De Oranjecommissie heeft be sloten zich niet aansprakelijk te stellen voor schade of ongelukken tijdens of na de courses aan personen, paarden en za ken, hoe dan ook, overkomen. Luchtbeschermingsdienst. Ingevolge het bepaalde in de wet betreffende be scherming tegen luchtaanvallen is door den Burgemeester benoemd tot Comman dant van den Luchtbeschermingsdienst de heer G. Kalemink, terwijl als ondercom- mandant is benoemd de heer Th. R. de Vroomen. Als hoofd der geneeskundige afdeeling is aangesteld de heer dr. H. G. M. Walenkamp, terwijl als gasspecialist is benoemd de heer K. J. v. d. Burg, as sistent-apotheker. Voor de uitkijkposten bij luchtaanval len zijn aangewezen de heeren Th. Der riks en P. L. v. d. Kerkhof, verwijl de heer J. Dekker is benoemd tot hoofd van den alarmeerings-, verbindings- en ver- kenningsdienst. Bij de afdeeling die hulp zal verleenen bij brand, zijn benoemd de heeren W. K. Heyl en J. H. Haverkort. LEIDEN, 5 Aug. Vee. Aangevoerd: 397 runderen, 275 kalveren, 968 schapen, 858 varkens, 5 paarden, 20 veulens, 18 bokken of geiten, 40 zeugen. Prijzen: 25 stieren 240270, schoon gewicht 5258 cent, handel kalm; 134 kalf- en melkkoeien 230320, handel matig; 133 varekoeien e.a. 150210, handel kalm; 105 vette koeien 180—290, schoon gewicht 5472 cent, handel zeer matig; Fokkalveren f 8 12, handel stug; 10 Graskalveren 18 27 handel matig; 52 vette kalveren 50 100, schoon gewicht handel zeer matig; 213 nuchtere kalveren 518, handel stug; 600 vette schapen 1425, en 368 weide- schapen 1318, handel zeer matig; 351 mestvarkens 22—38 en 467 biggen 13 17.50 handel stug; 20 veulens 80—150, handel tamelijk; 18 bokken en geiten 2 5 handel stug, 40 zeugen 50—75, han del stug. Kaas. Aanvoer 69 partijen, waarvan 53 partijen Goudsche kaas le soort 22.50 23.50, 2e soort 2122, 16 partijen Leid- sche kaas le soort 2123 en 2e soort 1920. Handel matig. AARLANDERVEEN, 4 Aug. Eierenvei- ling. Prijzen: kippeneieren 3.103.50 en eendeneieren 2.80—3.00 per 100 stuks, kaas 2324 cent per pond. UITHOORN, 4 Aug. Kaas. Op de kaas markt werden aangevoerd 26 partijen (1280 stuks). Prijs Goudsche kaas le soort met Hjksmerk 23—24, idem 2e soort met rijksmerk 21—22. Handel kalm. BOSKOOP, 5 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 16 31 cent, Wendland 1015 cent, Hadley IC16 cent, Claudius Pernet 10—16 cent, Eriarclif 12—16 cent, Butterfly 10—15 cent Rosalandia 12—16 cent, Florex 1018 cent, Vierlanden 15—21 cent, Edith Helen 10— 16 cent, Aug. Noack 10—14 cent, Else Poul- sen 612 cent, Gloria Mundi 1220 cent, Ellen Poulsen 612 cente Paul Grampel 1016 cent, Rosa Mundi 1425 cent, Mevr. van Straaten van Nes 815 cent, Ingar Ohlson 814 cent, Chrysanten, grootbloe- mig 70 cent, Dahlia's 48 cent, Leatris 5 11 cent, Gladiolen 48 cent, Gerbera 7 12 cent, Clematis Dui-andi 15—25 cent, Clematis Prins Hendrik 50—65 cent, Cle matis le Coultre 5070 cent, Nelly Mooser 50 cent. NIEUWVEEN, 4 Aug. Eierenveiling. 1219 Kippeneieren 2.00 per 100 stuks en 30 eendeneieren. KATWIJK a. d. RIJN, 4 Aug. Groenten- veiling. Per 25 kg.: Vroege aardappelen: Groote 5080 cent, Eigenheimers groote 6080 cent, idem Drielingen 2040 cent, per 100 stuks: sla 1.701.80, bospeen 5.807.70, kroten 4580 cent. TER AAR, 4 Aug. Centrale Veiling. Snijboonen 0.501.00, princesseboonen 1.001.35, dubb. stamboonen 6080 cent witte pronkers 30 cent, spekboonen 58 cent, Augurken: A 2.50, B 1.70, C 1.20, D. 0.80—1.20, A—B 0.50, C—D 0.35, E 0.15. Aanvoer 91.000 kg. snijboonen, 10.700 kg. Augurken. LOOSDUINEN, 4 Aug. Groentcnveiling. Bloemkool le soort 3.40—3.60, rijen kom kommers le soort 3.404.50, 2e soort 1.301.60, gele idem 2.904.70, witte idem 3.70 per 100 stuks, meloenen 525 cent per stuk. stamprincessen 6.90, toma ten A 4.004.40, tomaten B 4.00, idem C 4.00, idem bonken 4.00 per 100 kg., spinazie 9 cent per 4 kg., postelein 16—17 cent per 6 kg., selderie 30 cent per 100 bos, andijvie 50—80 cent per 100 struik. LEEUWARDEN, 5 Aug. Vee. Aanvoer: 88 Enterstieren f 90—190, 132 Twenter- stieren 190—340, 272 vette koeien 140 265 per stuk, 4465 cent per kg., 467 melk- en kalfkoeien 130—315, 28 pinken 75160, 18 vette kalveren 1858, 559 graskalveren 25—80, 233 nuchtere kal veren 3—7.50, 260 vette schapen 10—24, 84 weideschapen 10—17, 255 lammeren 712, 216 vette varkens f 40145, per suk, 46—57 cent per kg.; 28 magere var kens 22—46, 225 kleine biggen 10—17, per stuk, 33 bokken of geiten, 26 paarden. Totaal aanvoer 2924 stuks. Kaas. Sleutelkaas 18, Nagelkaas 28, Edammerkaas f 14—26, Aanvoer 1278. Boter. Mijnboter 1.28—1.23—1.21 per kg. veilingboter 1.21—1.12 idem. Aanvoer: 7 zesde en 2 twaalfde vaten. Commissie 77 cent. ALKMAAR, 3 Aug. Kaas. Aanvoer 43 stapels, zijnde 110.000 kg. Fabriekskaas kleine 21.50, Boerenkaas kleine 20. Boerenkaas commissie 27 per 50 kg. Handel matig.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7