Laatste berichten MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Waar vuilnisbakken goud waard zijn. PROBLEMEN VOOR DE DEUTSCHE HUISVROUW. Gevaar voor onzen handel? De Duitsohe autarchie-campagne, die ge voerd wordt om het lamd zoo spoedig mo gelijk in economisch opzicht onafhankelijk te maken, kan in twee afdeelingen gesplitst worden. Eenerzijds trachtten de Duitsohe chemici producten te vervaardigen uit Duitsch hout, Duitsche mineraliën en Duitsche landbouwproducten. Anderzijds wordt door het geheele volk een campagne gevoerd te gen de verkwisting. De Duitscae huisvrouw van heden kan de afval van de keuken niet meer aan dezelfde vuilnisbak toevertrouwen. In een speciale bak komen aardappelschillen, overgebleven middageten, theebladeren en koffiedik te recht. Door een speciale organisatie wordt deze bak regelmatig geleegd, de inhoud wordt naar het land gedirigeerd, waar het als voedsel dient voor de voornaamste vleeschleveranciers van Duitschland, de varkens. Aldus komt er op het platteland zelf meer plaats vrij voor groenten en wordt de invoer van buitenlandsche voer- middelen verminderd. Op iedere Duitsche tube tandpasta en scheercrême staat: „Verzamelt leege tu bes!" Deze tubes worden tegelijk met de capsules van flesschen en zilverpapier door de leden van jeugdorganisaties ver zameld, in de fabrieken verwerkt, en al dus worden deviezen gespaard, die anders voor- het aanschaffen van metalen gebruikt moesten worden. Oude couranten worden door officieele agenten verzameld en tot pakpapier verwerkt, waardoor in het jaar 1936 alleen reeds 26.000 ton naar Groot- Brittannië kon worden uitgevoerd. Wol uit hout, gasmaskers uit houtskool. Duitschland bezit rijke wouden, en hout is een van de voornaamste grondstoffen geworden. Het is geen toeval, dat Veld maarschalk Goering belast is met het Vier jarenplan en tevens Rijksopperhoutves ter is. Boomwol, zijde en wol producten, die anders ingevoerd moeten worden wor den nu meer en meer door chemische pro ducten uit hout vervangen. De laatste twee jaar heeft men intensief gewerkt aan het produceeren van synthetische wol, en de gebreken van vroeger reeds uitgevonden producten werden verbeterd. Men be weert zelfs, dat de kleedingstukken uit houtvezels de toets der vergelijking met de beste wolsoorten glansrijk kunnen door staan. Na een rij chemische processen vormt hout ook de grondstof voor verschil lende materialen, die noodig zijn voor iso latiemateriaal en radio-apparaten. Houtskool wordt gebruikt voor gasmas ker-filters, en duizenden Duitsche vracht auto's komen aan goedkoope brandstof, die geproduceerd wordt uit een speciaal ge droogde houtafval. Hout, dat gebruikt is voor de extractie van methylalcohol en houtsuiker (voor veevoeder), wordt samen geperst en dient als brandmateriaal in den vorm van brikets. Nieuwe petroleumbronnen. Wat petroleum betreft staat Duitschland voor een moeilijk probleem. Ofschoon in Hannover, in Noord-Duitschland en in Zit-, tersdorf bij Weenen petroleum werd aan geboord, is deze productie toch nog heel onbeduidend. Maar de practische mogelijk heden, om benzine uit Duitsohe kolen en bruinkool te winnen zooals de Duit sche verftrust in 1927 bewees wordt zoo intensief uitgebuit, dat een zeer groot gedeelte van de benzine, die Duitschland ieder jaar noodig heeft, reeds door deze synthetische producten vervangen is. Het produceeren van een ton synthetische ben zine vereischt 22 ton natuurlijke bruin kool of 4^ ton steenkool. Slechts 12 pro cent van de jaarlijksche Duitsche kolenpro- ductie zou noodig zijn, om in de Duitsche behoefte aan benzine en petroleum te voor- Nu men erin geslaagd is vetzuren uit steenkool te produceeren, kunnen ook pro ducten zooals zeep vervaardigd worden, zonder dat de grondstoffen daarvoor in het buitenland moéten worden aangekocht. Met de zeepfabricatie is reeds een aanvang gemaakt. Gemengd meel in het brood. Wanneer de kleur van het Duitsche brood er niet meer zoo smakelijk uitziet, en als de smaak eenigszins büitenissig is, dan is dat een offer, dat aan het Vierjarenplan gebracht moet worden. Want het probleem van de voedselvoorziening is nog steeds een van de grootste problemen, waarmede de Duitsche autarchie-campagne te strijden heeft. Het noodige koren kan niet in Duitsch land verbouwd worden. De getroffen maat regelen, dat b.v. de boeren geen koren aan de vogels mogen geven waren niet voldoen de, en zoo moeten de bakkers nu een pro cent rogge en mais tusschen de tarwe mengen. Het Verbouwen van sojaboonen en lupi ne wordt zooveel mogelijk bevorderd, daar er waardevolle eteriswaren uit gepro duceerd kunnen worden. Sojaboonen zijn eveneens noodig voor de productie van margarine en zeep. De afval van appel wijnfabrieken wordt zorgvuldig bewaard en dient voor de pro ductie van pectine, die noodig is voor het verdikken van de marmelade. Ook hierdoor worden heel wat deviezen voor import be spaard. In het jaar 1034 moesten nog vele mil- Lelden BOND VAN LEIDSCHE HARMONIE- EN FANFARE-VEREENIGINGEN. De Muziekvereeniging „6 R.V.A." heeft Woensdag j.l,, onder begunstiging van mooi weer, de concertenreeks van den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare Vereenigin- gen voor dit jaar weer gesloten. De Bond kan ook dit jaar weer dankbaar terugzien op het verloop van deze populaire concer ten. Dat deze concerten, welke nu gedurende een zevental jaren gegeven worden, in po- p'ulairiteit winnen, is te constateeren uit het feit niet alleen dat er steeds véél luisteraars zijn, maar dat er ook heel vaak dezelfde luisteraars zijn en dat iedereen alle mogelijke stilte in acht neemt. Een woord van dank aan onze trouwe luisteraars is dan ook zeer zeker op z'n plaats. Verder een woord van dank aan de politie, welke gelukkig steeds een ge makkelijke „baan" had, de Plantsoenop zichter met z'n staf en „last but not least" het Gemeentebestuur welke de muziekver- eenigingen in staat stelde deze concerten te geven. Geslaagd voor de acte Fransch L. O. de heer A. Winkelmolen, opgeleid door Mevr. Spijker, alhier. BINNENLAND DE TERUGKEER UIT INDIë VAN DE DELEGATIE VAN DE R. K. STAATSPARTIJ. Een onderhoud met mr. Teulings. In zijn woning aan de Oranje Nassau- laan wilde mr Fr. Teulings, lid der Tweede Kamer en secretaris der R. K. Staatspartij, hedenmorgen teruggekeerd van een studie reis naar Nederlandsch Oost Indië, wel en kele oogenblikken vrij maken voor een kort onderhoud, om ons een algemeenen indruk van zijn bezoek aan de Oost te geven aldus een redacteur van het A.N.P. Mr. Teulings betoonde zich uitermate voldaan over de geslaagde, hoogst interes sante reis, die hem met ons prachtige In- sulinde, met land en volk door persoon lijke ervaring in kennis had gebracht en cie hem en zijn reisgenoot, het lid der Tweede Kamer den heer Max van Poll, voldoening had verschaft. Het resultaat van dit bezoek zal zeker niet alleen van groot nut blijken voor de beide bezoekers persoonlijk, maar niet min der voor het werk der R. K. Staatspartij op het terrein dei koloniale politiek. En, naar hij hoopte, ook door verheldering van inzicht en door het gelegde contact voor een beter begrip en een hartelijker ver standhouding tusschen Nederland en Oost- Indië in het algemeen. Het is wel een zeer inspannende, ver moeiende reis geweest, aldus mr. Teulings. Het programma, dat in opdracht der partij door de delegatie moest worden afgewerkt en dat niet alleen een bezoek aan tal van instellingen meebracht, maar ook een da gelij ksch uitwisselen van gedachten, met zeer veel persoonlijkheden op elk gebied, vorderde van beide lieden der delegatie het uiterste, temeer, waar het bezoek zich niet tot Java alleen bepaalde. Er is een trip gemaakt naar Flores en de laatste da gen van hun verblijf in Indië zijn besteed aan een bezoek aan Deli. Zoo zijn respec tabele afstanden afgelegd. Dat- de tocht geslaagd mag heeten in ieder opzicht is, naar mr. Teulings met na druk verklaarde, voor een niet gering deel te danken aan de buitengewone voorko mendheid, waarmede de delegatie in Indië door allerlei instanties, ook inheemsche, is ontvangen. Men heeft zich zeer veel moeite gegeven van officieele en niet-officieele zijde, om de delegatie alle inlichtingen te Verschaf fen, die zij slechts kon wensóhen én op waarlijk grootsche wijze is zij in staat ge steld, met eigen oogen te aanschouwen en te leeren kennen', wat haar belang inboe zemde. Met groote dankbaarheid zien de heeren Teulings en van Poll op die voor komendheid terug, die in menige recht har telijke ontvangst in intiemen kring zijn be kroning heeft gevonden. Ook van inheemsche zijde was die ont vangst zeer' voorkomend en charmant en dit niet het minst maakte de reis tot een groote voldoening. Vol bewondering bleek mr. Teulings voor de weelderige natuur, het oude cul tuurbezit der inheemsche bevolking, het werk dat op economisch en politiek ge bied onder Nederlandsch bestuur tot stand lioenen marken besteed worden voor de aankoop van darmen voor de worstfabrika- tie. Nu wordt een Ersatz-worsthuid gepro duceerd, die de aankoop van buitenland sche berioodigdheden overbodig maakt. Het waarom van de zaak. Na al deze gegevens zal men zich mis schien afvragen, waarom een land zich zooveel moeite geeft, om zulk een gecom pliceerde producten te vervaardigen? Het antwoord dat men u hier geeft is, dat de Duitsche politiek onder het Vierjarenplan niet beoordeeld kan worden naar de prijs van de waren in ponden, dollars of guldens uitgedrukt. Duitschland wil voor zich zelf vaststellen, of het waar is, dat alle pro ductendie het land regelmatig noodig heeft in het binnenland vervaardigd kunnen worden, zoodat het land in geval van oorlog geheel op zichzelf kan staan en niet door eventueele sancties benadeeld zou kunnen worden. is gekomen, en de kracht waarmede in allerlei kringen aan den vooruitgang van de Indische volkeren want zij zijn ve lerlei wordt gearbeid. Hij vertrouwde, dat het bezoek der de legatie van de R.K. Staatspartij, dat in menig opzicht zou helpen bevorderen. Zeer tevreden betoonde mr. Teulings zich over het nieuwe contact, dat met de Katho lieke Partij in Indië, de I.K.P. en de in heemsche P.P.K.I. is verkregen. Dit con tact zal ook in de toekomst er toe kun nen bijdragen, dat Indië's redelijke wen- schen hier te lande gemakkelijker gehoor zullen vinden en omgekeerd in Indië een juister begrip van de omstandigheden in het moederland zal kunnen worden ge vormd. Een en ander zou zonder twijfel in de toekomst bij de betrokken organisa ties de volle aandacht hebben. Tenslotte verklaarde mr. Teulings met groote belangstelling kennis te hebben ge nomen van het werk der R.K. missie in Indië. Dit werk gold in hoofdzaak de tocht naar Flores, waar bijna de helft der Inlandsche bevolking tot het Katholicisme is overgegaan. Voor de zelfopofferenden arbeid onzer missionarissen en hun inheemsche mede werkers heeft mr. Teuling een diep respect. De zakelijk uitkomsten van de reis der delegatie zal worden neergelegd in een rapport aan het bestuur der R. K. Staats partij. Daarop wilde mr. Teulings niet vooruitloopen. BOTERNOTEERING. De commissienoteering: voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 77 cent per K.G. BRANDJE OP DE TERREINEN VAN DE FOKKERFABRIEKEN. Doortastend optreden van de fabrieks- brandweer voorkomt erger. Ongeveer half één vanmiddag, juist op het moment, -dat de werklieden gingen schaften, werd op de terreinen van de Fokkerfabriek aan den overkant van het IJ té Amsterdam, een begin van brand ont dekt in de bergplaats van houpt en afval, welk houten loodsje aan de eene zijde grenst aan het ketelhuis en aan den ande ren kant is gebouwd tegen een der groote montagehallen. De brand werd ontdekt, door den chef van den motorbouw, die on middellijk naar de portiersloge rende en de brandmeldingsinstallatie in werking stelde. Weinig oogenblikken later had de eigen brandweer onder leiding van den heer P. L. Zeeman reeds de noodige maat regelen genomen en werd in afwachting van de komst der gemeentelijke brandweer met vijf stralen water gegeven. Dank zij dit doortastend optreden, het welk des te meer is te waardeeren, omdat slechts een kwart, dèèl van het voor dit deel aangewezen personeel op het terrein aanwezig was, kon de brand tot het houten loodsje worden beperkt. De gemeentelijke-brandweer, die enkele minuten na het eerste alarm met drie mo torspuiten ter plaatse verscheen en die ook de drijvende stoomspuit „Jason" der waarts dirigeerde, was het vuur enkele oogenblikken later met één straal geheel meester. Na een kwartier was alle gevaar geweken. Onmiddellijk na het ontdekken van den brand was het personeel uit voorzorg reeds begonnen met het naar buiten brengen van de vliegtuigen, welke in de aangrenzende montagehal in aanbouw zijn. Toen na en kele minuten duidelijk werd, dat men den brand onder de knie had, werden deze voor zorgsmaatregelen opgeheven. Het houten loodsje en zijn vrijwel waar- deloozen inhoud zijn geheel verbrand. In de aangrenzende montagehal sprongen en kele ruiten. Overigens is er geen schade ontstaan. DE TOESTAND VAN DEN LEERLING VLIEGER VERHEIJEN ZEER BEVREDIGEND. De toestand van den leerling-vlieger Ver- heyen, die Maandagmiddag bij het vlieg ongeluk te Rijswijk gewond werd, is thans zeer bevredigend. Men kan wel aannamen, dat het levens gevaar vrijwel geweken is. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Vanmiddag is een ernstige aanrijding in de le Const. Huygensstraat te Amsterdam gebeurd. Een wielrijder heeft hierbij het leven verloren. De man reed aan den rech terkant van den weg en wilde op een ge geven oogenblik de Bosboom Toussaint* straat ingaan. Hij stak echter te laat zijn hand uit en daardoor was het den bestuur der van een hem achterop komen rijdende auto niet meer mogelijk een botsing te voorkomen. Het slachtoffer sloeg met het hoofd door een der portierruiten van de auto en werd vrijwel op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het Wil-, helminagasthuis overgebracht. KIND DOOR WIELRIJDER AANGEREDEN. De 4-jarige A. R., wonende in de Java- straat alhier, is gistermiddag om kwart voor twee bij het plotseling oversteken van die straat op den rijweg aangereden. Het kind viel en brak het rechterboven- been. Het is door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. LIJK VAN EEN VROUW GEVONDEN Om half tien hedenmorgen is in de ge meente Schinnen onder het gehucht Thul aan- den rand van een moeras het lijk ge vonden van de 59-jarige huisvrouw M. Larue-Huys, wonende aan de Dorpsstraat aldaar. Sedert Woensdagavond was de vrouw verdwenen. Zij was om zes uur met de bus naar Hoensbroek gegaan om inkoopen te doen, doch is niet teruggekeerd. Den geheelen nacht heeft men haar ge zocht De plaats is tamelijk afgelegen en niet in de buurt van den weg naar Hoensbroek. Vermoedelijk is zij ietwat zwaarmoedig aan het dolen geraakt en in het moeras te recht gekomen. Half bewusteloos schijnt zij zich nog tot den oever gesleept te hebben, waar zij ge storven is. ONWEER BOVEN DRENTE Boerderij in brand en vee in de weide gedood. Boven den Zuidoosthoek van Drente ontlastte zich vanochtend tusschen vieren zes uur een hevig onweer, waarbij op ver schillende plaatsen vee in de weide door het hemelvuur werd gedood. Te Emmenerfscheiderveen trof de blik sem de nog nieuwe kapitale boerderij van den heer H. Loman, bewoond door diens zoon H. J. Loman. In korten tijd stond de geheelë boerderij in lichter laaie. Het woonhuis kon, door spoedig ingrijpen van de brandweer behouden blijven, doch de groote landbouwschuur ging, met alle zich daarin bevindende machines en gereedschappen, verloren. Verzekering dekt de schade. BUITENLAND SYNAGOGE TE NEURENBERG WORDT AFGEBROKEN. NEURENBERG, 4 Aug. (A. N. P.). De gemeenteraad van Neurenberg heeft be sloten de synagoge af te breken in ver band met nieuwe bouwplannen in de stad. Tijderis de bespreking zeide de burgemees ter, Libel, dat de synagoge een schandvlek was voor de stad. Alleen een Joodsch-de- mocratische geest heeft toegestaan, dat een niet^Duitsch monument werd opgericht in een van de mooiste plaatsen van Duitsch land. HOOGTERECORD VAN DUITSCH ZWEEFVLIEGTUIG. FRANKFURT a. d. MAIN, 4 Aug. (A. N. P.). Bij de zweëïvliegwedstrijden in het Rhoendal heeft de Duitscher Werner Fick tijdens een afstands-doelvlucht een inter nationaal hoogterecord gevestigd, in een wolk bij Fulda bereikte hij een hoogte van 5500 meter ten opzichte van de startplaats en van 6500 meter boven den zeespiegel. DE MAATREGELEN TEGEN JOODSCHE ARTSEN. BERIJN, 4 Aug. (A. N. P.). Omtrent de maatregelen tegen Joodsche artsen, wordt nog bekend, dat aan die Joodsche artsen, wier benoeming is komen te vervallen, tot wederopzeggens toe 'n vergunning kan wor den verleend, op grond waarvan het hun is' toegestaan, uitsluitend Joden te behan delen. Tegelijkertijd zal echter, om iedere so ciale hardheid te vermijden, door de be roepsorganisatie der artsen een actie wor den begonnen met het doel, Joden, die tot dusver als arts werkzaam zijn geweest, zich voor andere beroepen te doen bekwa men. Deze maatregel zal ook in financieel opzicht zooveel mogelijk bevorderd Wor den. Artsen, die aan het front gestreden heb ben, en wier approbatie is afgeloopen, kun nen, wanneer zij behoeftig en dit waardig zijn, tot wederopzeggens toe van de rijks- artsenkamer een ondersteuning ontvan gen. LEIDEN, 3 Aug. Groen ten veiling. Per 100 kg.: roodekool 1.0—1.90, groenekool 0.70—2.90, kroten 4.30, uien J 3.50—4.10, pëen 3.30—5.10, aardappeslen 13, an dijvie 2.sla 39, druiven 3650, snijboonen 513, stokboonen 11—13, pronkboonen 45, stamboonen 511, tuinboonen 1.506.00, doperwten f 3 17, peulen 4.postelein J 26, spinazie 14, tomaten A 4.005.60, idem B 4 —6, idem C 4.00—5.20, idem CC 4.00— 4.40, per 100 stuks: andijvie 0.50—1.0Ö, komkommers 1.004.60, bloemkool f 1.50 —6.80, meloenen 6—37, salade 0.50 4.00, perziken 0.50—7.80, per 100 bos: kroten 0.701.70, pieterselie 30—50 cent, radijs 1.20, selderie 30—60 cent, uien 1,301.40, peen 2.506.80, rabarber 0.90—3.00. ROELOFARENDSVEEN, 4 Aug. Groen- tenveiling. Sla 1.305.70, snijboonen 67 72 cent, aanvoer 21.800 kg.; princesse- boonen 0.951.25, idem zonder draad 1.20, dubb. stamboonen zonder draad 70 85 cent, tuinboonen 1517 cent,al les per 10 kg., Augurken: grof 0.951.20, aan voer 77.350 kg., bommen 1619 cent, stip pel 2638 cent, alles per 25 kg. LEIDEN. Geboren: Petronella Cornelia Joanna Maria d. van B. J. M. Spronk en C. P. C. Verheul Hendricus Johannes z. van N. ten Bosch en G. Binnendijk Rudolf Isaac z. van H. Leeuwin en P. M. v. Ark Magdalena d. van A. Bliek en H. v. d. Blom. Ondertrouwd: A. Kuijf jm. 28 j. en E. M. Th. v. d. Burg jd. 24 j. F. A. v. Leeuwen jm. 27 j. en H. M. de Roode jd. 23 j. Getrouwd: P. C. Rijnsburger jm. en S. Labordus jd. F. H. v. d. Horst jm. en J. v. Loon jd. M. v. d. Berg jm. en A. M. Piekaar jd. F. Fasel jm. en H. C. Ef- fert jd. J. W. Jansen gesch. en K. Arvai jd. P. Kramp jm. en J. Heus jd. J. Kriek jm. en J. Vermond jd. F. Loge man jm. en J. Arnoldus jd. J. J. Lucie jm. en A. M. v. Fijn jd. C. W. Paauw jm. en A. H. F. Coster jd. v. d. Reijden jm. en G v. d. Wijngaard jd. A. Struijk jm. en W. Griekspoor jd. H. Veijlbrief jm. en C. J. Plu jd. C. de Vogel jm. en J. C. D. Hoppenbrouwer jd. J. E. W armen - hoven jm. en'E. J. H. ten Bosch jd. P. J. B. van Wéés jm. en C. J. v. Laarhoven jd. Overleden: R. M. Bracké hsvr. van Ch. L. Mollet 65 j. GOUDA, 4 Aug. Vee. Aanvoer in totaal 1319 stuks, waarvan 39 slacht varkens, vette 26.5 tot 27.5 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 584 magere varkens 3040, 711 biggen 1417, Geldersche biggen 1720, 2 runderen 215270, 48 nuch tere kalveren 511, 1 graskalf, 14 bok ken of geiten 26 per stuk. Handel ma tig. Kaas. Aanvoer 397 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 23.5025.50, 2e kwal. 2123, zware tot 26.50 per 50 kg. Crisisaftrek van 1 tot en met 6 Augustus 6.8 cent. Handel matig. Boter. Aanvoer 155 ponden boter. Goe- boter 7580 cent en weiboter 7075 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 127.500 stuks. Prij zen: kippeneieren 3.403.65 en eenden eieren 3.003.25 pér 100 stuks. Handel willig. DELFT, 4 Aug. Vee. Aanvoer: 2 paarden, 98 runderen, 3 vette kalveren, 2 graskalve ren, 4 nuchtere kalveren, 463 magere var kens, 825 biggen, 24 schapen of lammeren, 5 geiten of bokken. Prijzen: paarden 125 315, varekoeien 100200, nuchtere kalveren 420, biggen 2456. schapen met lammeren 1224, geiten of bokken 313, rundvleesch per kg. slachtgewicht 72, 62 en 52 sent. Boter. Aanvoer 31 achtste en 4 zes tiende vaten boter, wegende totaal 660 kg. Prijs 1.32%1.40 per kg. Handel kalm. BOSKOOP, 4 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15 20 cent, Wendland 1216 cent, Hadley 1015 cent, Briarclif 1116 cent, Butter fly 1217 cent, Rosalandia 1014 cent, Florex 1218 cent, Vierlanden 1218 ct., Edith Helen 10—15 cent, Aug. Noack 10 14 cent, Else Poulsen 612 cent, Gloria Mundi 610 cent, Ellen Poulsen 814 cent, Paul Grampel 612 cent, Rosa Mun di 1220 cent, Mevr. van Straaten van Nes 1521 cent, Ingar Ohlson 812 cent. Queen Mary 1014 cent, Chrysanten, groot bloemig 7080 cent. Dahlia's 47 cent, Asclepia 24 cent, Gladiolen 36 cent, Clematis Durandi 1627 cent, Clematis Prins Hendrik 50-65 cent, Clematis Le Cöultre 55 cent. LEIDSCHENDAM, 3 Aug. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort 3.80 4 70, 2e soort 2.50—3.20, 3e soort f 2.00— 2.10, wankleurige f 2.002.50, gele kom kommers le soort 3.604.50, 2e soor 2.20 3.00, 3e soort 1.502.00, kropsla le soort 3.504.60, 2e soort 2.002.40, peen 4.105.00, bloemkool le soort 1.80—4.00 2e soort 1.50, tomaten midd. 2.002.50, gr. ronden 2.202.60, 2e soort 2.00 2 20, 3e soort f 2.andijvie per 100 0.50 1.10, spinazie per 4 kg. 824 cent, pos telein 2.00—2.80, rabarber per 100 bos 3.004.00, snijboonen 810, spercieboo- nen 710 cent, radijs 1.501.80, selderie 1.00—1.40, tuinboonen 2—4 cent, doperw ten 1016 cent, druiven 2224 cent, roö- de en witte bessen 9—15 cent. BODEGRAVEN, 3 Aug. Ei eren veiling. Aanvoer 10838 stuks. Prijzen: kiopeneieren wit 3.303.60, bruin f 3.40—3.80, kuiken- eieren 2.402.60 en eendeneieren 3.00 —3 60 oef 100 stuks. VOORSCHOTEN, 3 Aug. Veiling V. P. V. Prijzen: kioneneieren .f 3.90—4.20, eenden eieren 3.00—3.80 per 100 stuks, hanen 15 54 cent en koniinen 24 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN. 3 Aug. Groenten- veiling. Per 25 kg.: Vroege aardaopelen: bonken 4055 cent. groote 50—70 cent, Drielineeit 3045 cent. Eigenheimers groo te 5085 cent, idem Drielingen 3555 cent, rer 100 stuks: sla 3.504.50, bospeèn 5,40—6.90, bloemkool I f 5.20—7.90, idem II 1.50—2.60. kroten 6580 cent, peen per kist 30—60 cent. W1SSELNOTEERÏNGEN (AM8TFRDAM* Londen 8.96i/s Berlijn 73.43* Parijs 5.023/8 Brussel 30.96 Zwitserland 41.86 Kopenhagen 40. Stockholm 46 20 Oslo 45.— New York 1.831/g Praag 6.31

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3