OMGEVING LUCHTVAART Luchtbescherming. Van de motor gevallen WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 1 HET VLIEGONGELUK BIJ RIJSWIJK. Een verkeerde manoeuvre de oorzaak. Omtrent het vliegongeluk, bij Rijswijk vernemen wij nog, dat de Koolhoven- machine van Ypenburg, de F.K.D., voor een proefles van de Nationale Luchtvaart- school was opgestegen met een leerling en een instructeur. De militaire machine heeft toen, aldus verklaarde ons de instructeur van het N.L. S.-toestel, de F.K.D. gebruikt als oefen object. De F.K.D. vloog op 250 meter hoogte en de militaire machine vloog lager. Eenige malen voerde de militaire machine toen een oefening uit, waarbij de bestuurder het toestel scherp naar boven trok. Tweemaal ging dit goed, doch bij de derde oefening kwam de machine in een vrille en stortte naar beneden. De inzittenden van het N.L.S.-toestel za gen het ongeluk gebeuren en keerden naar Ypenburg terug, waar zij onmiddellijk den commandant van de luchtvaartafdeeling Soesterberg waarschuwden en hulp uit Delft requireerden. De toestand van den gewonde redelijk wel. Naar wij vernemen is de toestand van den leerling-vlieg er Verheyen( die gister middag bij het vliegongeluk tusschen Ypen burg en Delft ernstig werd gewond, thans redelijk wel. HACHELIJK AVONTUUR VAN 5 BAMBOEHANDELAARS. Ruim 2 weken zonder eten en drinken. Vijf inheemsohe bamboe-handelaars uit West-Java hebben een hachelijk avontuur beleefd. Op den 26sten Juni brachten zij, van de monding van Tjiasem pl.m. 1600 stuks bamboe in vlotten van 150 a 160 stuks, in totaal dus 10 vlotten, naar Tjilamaja om ze aan den man te brengen en als gewoon lijk voeren ze langs het strand. Op Maan dag 27 Juni werd de heele vlottenvloot bij de monding van de Tjiasem overvallen door een geweldigen storm, welke hen verder de zee in dreef. Daags daarna waren ze weder in staat ihet strand te benaderen, waarop zij echter voor den tweeden, derden en zelfs den vierden keer weder door den storm terug gedreven werden, zoodat zij plotseling ver van het strand verwijderd waren en zij kwamen zelfs zoo ver, dat zij het niet meer konden onderscheiden. De vlotten werden intusschen door de woeste zee uit elkan der geslagen en gingen verloren. Er bleef nog één vlot over van pl.m. 150 stuks bam boe, waarop het vijftal zich bevond. Zij hadden totaal niets bij zidh, geen eten en geen drinkwater. Wel waren zij voor de reis van Tsjiasem naar Tjilamaja, die ge woonlijk slechts 2 dagen duurt, in het be zit van mondvoorraad. Pagaaien was niet mogelijk. Het vlot werd direct een speelbal der woeste golven. Zij merkten, dat zij hoe langer hoe verder van het strand geraakten en dat zij, naar den stand der zon en maan te oordeelen, steeds in Noorderlijker richting afdreven. Om hen heen zagen zij niets anders dan woeste golven. De vurige hoop, dat zij een boot of iets dergelijks zouden ontwaren, die redding kon brengen, bleek slechts ijdel. Dagen gingen voorbij zonder eten of drinken, alleen als het regende konden de ongelukkigen met hun geopende mon den het hemelwater opvangen. Na ongeveer 17 dagen rondgedobberd te hebben, zagen zij eindelijk, heel wazig, land, doch het was nog heel ver. Langzaam doch zeker blies de zeewind het vlot naar het land toe. Twee dagen gingen weer voor bij, voordat ze eindelijk vasten grond onder hun voeten hadden, doch zij hadden geen flauw idee waar zij zich bevonden. Het oerbosch, dat voor hen stond, werd betre den om voedsel te voeken tegelijk met de hoop om menschen te ontmoeten, evenwel vruchteloos. Zij konden slechts bladeren eten en hier en daar vruchten van nipaih- palmen. Vier lange dagen gingen zy het bosch in, doch vonden geen kampong of ladang. Toen werd besloten om terug te keeren naar het strand, vanwaar zij in Noordelijke richting verder liepen. Na 6 dagen langs het strand geloopen te hebben, zagen zij eindelijk een mansper soon, een hengelaar. Zij stormden op den visscher tot en smeekten hem om hulp en om eten. Gelukkig konden zij met wat Ma- leisch, zichzelf verstaanbaar maken. De visscher bracht hen eerst naar zijn huis en onthaalde hen op eterijen. Daarop bracht hij hen naar den kepala van zijn kam pong. Het kamponghoofd hield de gasten een paar dagen aan om hen op adem te laten komen. Daarop bracht hij hen met de prauw naar de hoofdplaats Menggala, waar hij hen aan het bestuur overleverde. De reis langs de rivier duurde 6 dagen. Den 26sten Juli kwamen de bamboe-hande laars onder geleide van de veldpolitie van Manggala te Telokbetong aan, vanwaar zij nog denzelfden middag door de zorg van de politie aan boord van de K.P..M-boot werden gezet om verder naar him plaats van afkomst terug te keeren, waar zij den volgenden middag zouden arriveeren, na 33 dagen afwezig te zijn geweest. DE VERKOOP VAN VLIEGTUIGEN IN AMERIKA. Volgens statistieken van de Amerikaan- sche Kamer van Handel en Luchtvaart is in de eerste zes maanden van 1938 de ver- Eerste Kamer Vergadering van gisteren. De Eerste Kamer kwam gisteren in korte vergadering bijeen. Het nieuw-benoemde lid der Kamer, de heer Heldring, legt de vereischte eeden af. Enkele wetsontwerpen worden z.h.st. goedgekeurd. Bij het wetsontwerp wijziging en ver hooging defensie-begrooting maakt de heer Van Voorst tot Voorst (R.K.) eenige op merkingen. Spr. is niet gerust omtrent een eenigs- zins doeltreffende bescherming van de be volking tegen luchtaanvallen. De militaire afweer schijnt door de regeering voldoen de te worden geacht. Spr. staat niet achter in waardeering voor ons lager, doch onze luchtmacht kan ons volk niet beschermen als het door een groote mogendheid wordt aangevallen. Ons land moet juist zijn kracht zoeken in de passieve luchtverdediging. Het particulier initiatief en de gemeen ten kunnen ten deze niet genoeg doen, en de regeering stelt slechts 500.000 's jaars beschikbaar. In het buitenland is men niet zoo eenzijdig en. zoekt men zijn heil in actieve en passieve luchtverdediging. Er is zoo goed als niets gedaan voor het verschaffen van maskers en gaskleeding. Niemand weet, waar die te krijgen zijn. De regeering speelt gevaarlijk spel, door alles op één kaart te zetten. De heer BRUINEMAN (R.K.) wenscht meer onderscheid te zien gemaakt tusschen actieve en passieve luchtverdediging. Af doende afweer tegen gassen is tot nu toe niet te verkrijgen. Thans spreekt men over- a1 over brisant- en brandbommen. Spr. be grijpt dit gewijzigde standpunt niet. De regeering verwacht dat het particu liere initiatief de leiding zal nemen. Doch althans op het platteland is men van het afdoende hiervan niet overtuigd. De regee ring moet meer doen om de bevolking gerust te maken en zichzelf meer te doen prepareeren. Er moeten ook meer perio dieke oefeningen worden gehouden. Men moet ons volk meer „luchtbewust" maken. De regeering moet de leiding nemen. De heer DE VLUGT (A.R.) constateert, dat de bescherming door schuilkelders in bet gedrang komt. Openbare schuilkelders worden noodig geacht, doch bijna op alle aanvragen om medewerking wordt afwij zend beschikt. De heer DE RIJKE (N.S.) acht de door de regèering voor luchtbescherming uitge trokken bedragen ten eenenmale onvol doende, Spr. voelt niets voor zulk een schijnverdediging. Spr. is tegen dit wets ontwerp. Minister de Wilde aan het woord. De MINISTER VAN FINANCIëN, de heer DE WlLDE, noemt deze materie er een die omzichtig moet worden behandeld. De re geering moet zich allereerst richten op de actieve luchtverdediging: het zooveel mo gelijk weren van vreemde vliegtuigen. Voor het leger worden nu vele millioenen besteed; daarin speelt de luchtverdediging een groote rol. Daarnaast voelt de burgerij, dat ze zelve verder in de behoefte mede moet helpen voorzien. Het inrichten van schuilplaatsen is steeds bevorderd. De regeering is steeds voorgegaan, als particulieren studie maak ten en practische maatregelen namen. De meergenoemde vereeniging doet goed werk, doch ze kan adeen de kosten niet dragen. Doch het ge^dt een uitbereid terrein. En wist men nu maar, waar die bommen zou den vallen, dan was de zaak heel wat een voudiger. Met voorzichtigheid en beleid moet tewerk worden gegaan. Zwitserland heeft zijn tunnels en kan daar velen in bergen, ofschoon men zich daarvan ook niet te veel moet voorstellen. Bovendien is er kunstmatig aversie gekweekt bij de bur gerij, b.v. wat betreft gifgassen. Het voor zien van de geheele bevolking van gasmas kers kost ontzaglijk veel geld. Bovendien kunnen ze maar eenige jaren gebruikt wor den. De regeering komt nu tot een post van 500.000 per jaar. Ze moet voorzichtig blij ven optreden. De burgemeester van Amsterdam heeft er op gewezen, dat er nog wel eens aan vragen worden afgewezen. De heer DE VLUGT: Bijna altijd. De MINISTER verklaart dat anders wel een nieuwe belasting mocht worden inge voerd. De héér DE VLUGT heeft in vier jaar maar één openbaren schuilkelder gekregen. De MINISTER zegt, dat de gemeenten zelve meer moeten doen en de burgerij zelve meer voor haar bescherming. Inmid dels kan een aanvrage wel eens minder juist zijn geweigerd. In de toekomst zal er echter nog wel meer voor passieve luchtbescherming moe ten worden uitgetrokken, naast de enorme bedragen voor de actieve. Het wetsontwerp wordt z.h.st. aangeno- koop van vliegtuigen en motoren 47 pet. hcoger geweest dan in de overeenkomstige periode van 1937. Er werden 707 militaire vliegtuigen ver kocht. DE „HAWAÏ CLIPPER" NOG NIET GEVONDEN. Amerikansche torpedojagers, onderzee booten en marinevliegtuigen hebben een oppervlakte van 90.000 vierkante mijl afge zocht naar den verdwenen „Hawai Clipper" doch tot nu toe is nog niets gevonden. DE OCEAANVLUCHT VAN DEN „NORDWIND". Het Duitscïi watervliegtuig „Nordwind" is gistermiddag om twaalf uur in goede orde te Horta (Azoren) neergestreken. men (aanteeKening dat de N.S.B. tegen is). De vergadering wordt te 9 uur 40 ver daagd tot hedenmorgen elf uur. Spr. houdt van realiteit in de wetgeving, en hier is eerder sprake van een staatsrech telijk monstrum. Hier wordt een overbo dige staatsrechterlijke barrière opgewor pen tegen de verordenende bevoegdheid der bedrijfsraden. De heer VON BöNNINGHAUSEN (N. S. B.) zegt, dat het wetsontwerp de bedrijfs raden wil invoeren op economisch gebied. En nu willen sommigen dit gebruiken om te komen tot verordenende bevoegdheid over het geheele gebied. Spr. waarschuwt daartegen. DE MINISTER VAN SOCIALE ZAKEN, de heer ROMME, zegt, dat de wet zich aan passen moet aan den socialen hervormings- arbeid in de practijk, welke er dan weer door wordt bevorderd. Dit wetsontwerp Ls echter niet de gelegenheid om over in grijpende wijzigingen in het bedrijfsleven te spreken. De heer Von Bönninghausen zal dus begrijpen, dat spr. hem in zijn beschouwin gen niet kan volgen. De bezwaren van den heer Kranenburg burg had spr. bij deze gelegenheid ook piet verwacht. De verordenende bevoegdheid in den algemeenen zin is hier niet aan de orde. Trouwens, het instituut der bedrijfs raden behoort daarvoor ook eerst tot ver dere ontwikkeling te ziin gekomen. Thans heeft het slechts academische waarde, daarover in den breede te spreken. De vergelijking met de waterschaDDen gaat ook niet op, omdat die al lang zijn in den vorm, waarin ze verordenende bevoegdheid kunnen hebben. De heer POLLEMA (C.H.) verklaart, evenals zijn partijgenoot de heer Ter Haar, tegen het wetsontwerp te zijn. De heer KRANENBURG (V.D.) voert nog repliek, evenzoo de heer Von Bönning hausen (N.S.B.)waarna de Minister re pliceert. Het wetsontwerp wordt aangenomen zon der hoofdelijke stemming (met aanteeke- ning. dat de heeren Pollema en Ter Haar en de N. S. B.-fractie tegen zijn). De vergadering wordt om één uur een half uur geschorst. Vergadering van heden. Omzetbelasting verlengd. Aan de orde is het Wetsontwerp tot Herziening van de Omzetbelasting en wijzi ging van de algemeene wet van 26 Augus tus 1822. De heer BRUINEMAN (R.K.) komt op voor de groote gezinnen. Ze zijn de meest rustige elementen der samenleving. Nu komt deze technische herziening der om zetbelasting neer op een verzwaring, druk kend vooral op de groote gezinnen. De R.K. bond tot behartiging van de belangen der groote gezinnen is van oordeel, dat de las ten niet meer te dragen zijn. Het groote ge zin verkeert in nood, en men moet niet trachten, het met een wissel op de toe komst tevreden te stellen. De heer VON BöNNINGHAUSEN (N.S. B.) acht de technische herziening der om zetbelasting slechts een mom voor verzwa ring der lasten. Het ontwerp geeft geen blijk van goed financieel beleid. Spr. is tegen de voorgestelde verlenging der om zetbelasting-heffing en tegen de voorge stelde herziening. Alle volksgenooten in den nationaal-socialistischen staat.... De VOORZITTER verzoekt den spreker, zich tot het onderwerp te bepalen. „U mag zoo niet voortgaan". De Minister van Financiën, de heer DE WILDE, zegt, dat het inderdaad om een technische herziening, in de practijk noodig gebleken, gaat. Het voornaamste artikel van het ontwerp is, dat de werking der wet met vijf jaar verlengd wordt. Dit is dus geenszins eenigerlei maskeering. Er is geen sprake van dat men den druk der bevol king wil verzwaren. Spr. merkt den heer van Bömninghausen op, dat in Duitsch- land de omzetbelasting veel zwaarder is dan hier; daar heeft men ook een loonbe lasting en de winstbelasting, welke we hier evenmin kennen, is de vorige week voor verschillende bedrijven verhoogd tot 40 pet. Indien hier met geeselen wordt ge kastijd, elders gebeurt dat met schor pioenen. Voorts wijst spr. op het vele, reeds ge daan ten gerieve van groote gezinnen. Doch zoolang er accijnzen zijn, zullen zij, alsook denkleine man, daardoor gedrukt worden. Spr. deelt mede, dat de studie van de commissie-Fleskens in zake de groote ge zinnen weldra ten einde loopt. Voorts betoogt spr., dat ook de omzetbe lasting wel degelijk eenigermate progres sief werkt, al drukt ze inderdaad zwaar op de groote gezinnen, waarvoor de regeering blijft doen wat ze kan, ook als er nog be lastingen verhoogd moeten worden, wat geenszins onmogelijk is. De heer VON BöNNINGHAUSEN (N.S. B.) repliceert. Gaat men vergelijkingen maken, dan moet men dat doen ten op zichte van het geheele belastingstelsel. De MINISTER dupliceert. Alle landen en volken van Europa leven onder zware las ten. Men mag aan onze regeering geen on mogelijke eischen stellen. Ook in Duitsch land is geen sprake van belastingverlaging, integendeel van drastische verhooging. Het wetsontwerp wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Bedrijfsraden. Aan de orde is het wetsontwerp tot wijzi ging van de artikelen 22 en 29 der Be drijf sradenwet. De heer KRANENBURG (V.D.) herin nert aan het betoog van degenen, die in za ke vérordenende bevoegdheid der bedrijfs raden erop aandringen, dat het apparaat er eerst over de geheele lijn moet zijn. Spr. vraagt, waarom dit noodzakelijk zou zijn, en beroept zich te dien aanzien op de keu ren, verordenende bevoegdheid der wa terschappen. HILLEGOM J. H. Hüttner. t Na een korte ziekte overleed alhier op 30-jarigen leeftijd de heer J. H. Hüttner, adjunct-commies ter gemeente-secretarie al hier en plaatselijk deurwaarder der belas tingen. De overledene was een zeer be kwaam ambtenaar en voor het publiek al toos hulpvaardig. „SL Petrus" jaarvergadering. De afd. Sassenheim en Omstreken van den Ned. R. K. Bond van Hotel-, Koffiehuis- Restau ranthouders en Slijters „St. Petrus" hield haar jaarvergadering gisteren in café wed. J Brama te Noordwijkerhout. Des morgens werd in de St. Josephkerk een H. Mis opgedragen voor de levende en overleden leden der vereeniging. waaron der verschillende leden tot de H. Tafel na derden. Na een gemeenschappelijk ontbijt opende te rond 10 uur de voorzitter, de heer E Teernstra, de vergedlring met den chr. groet en heette allen hartelijk welkom. Spr. kon tot zijn genoegen mededeelen, dat we in het af geloopen jaar flink vooruit gingen, zoowel in ledental als geldelijk. De secretaris leest nu de notulen, die onver anderd onder dank worden vastgesteld. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal le den met 12 toenam, terwijl 3 nieuwe dona teurs werden geworven. De penningm. sloot zijn boeken met een kassaldo van 130. De controle-commissie had alles accoord be vonden, zoodat de penningm. onder dank werd gedéchargeerd. De begrooting werd vastgesteld en het aftredende bestuurslid, de heer A. L. van Es te Aalsmeer herko zen. De secretaris bracht verslag uit van 't te Rotterdam gehouden Bondscongres, dat met applaus werd beloond. Onder de inge komen stukken waren adres aan den ge meenteraad van Lisse, verzoekende de po litie-verordening zóó te wijzigen, dat ook voor de wintermaanden het sluitingsuur voor hotels, café's etc. op 11 uur wordt ge bracht. Verder werd besproken de actie, die ononderbroken moet worden gevoerd tegen de concurrentie, die onzen Katholie ken zaalhouders op vele plaatsen wordt aangedaan door de Patronaten, vereeni- gingsgebouwen, parochiehuizen en gebou wen van den R.-K. Volksbond. Met groo te erkentelijkheid werd gewag gemaakt van het feit, dat een der pastoors van Noordwijkerhout geweigerd heeft het pa tronaatsgebouw te verhuren voor een brui loft. Moge het algemeen zoo gaan. JDe voor zitter sprak nu nog een woord van dank voor de betoonde belangstelling en sloot met den chr. goet de vergadering. KATWIJK AAN DEN RIJN Botsing. Op het kruispunt Voorstraat v. Egmondstr. kwam een fietser, de heer N., met een uit de richting Voorstraat ko mende auto, die voorrang had, zoodanig in botsing, dat er van het voorgedeelte van de fiets niet veel overbleef. De fietser zelf kwam er goed af, wat meer geluk dan wijs heid was. T. B. C. Een speldjesdag ten bate der T. B. C.-bestrijding bracht in Katwijk 195 op. Een waar succes. KATWIJK AAN ZEE V.V.V. De Vereeniging voor Vreem delingenverkeer heeft voor de badgasten, zooals te doen gebruikelijk is, ook nu een feestweek georganiseerd, aanvangende Maandag a.s. 8 Augustus en eindigende Zaterdag 13 Augustus. Op het uitgebreide programma staan verschillende spelen als fortenbouw, zandbeeldhouwwerk, estafet teloop, wedstrijd met kano's, wielerwed strijden, wedstrijd met autopets, behendig heidswedstrijd met auto's, zwemwedstrij den. Er zal verders nog vuurwerk worden afgestoken, en ook de traditioneele lam pionoptocht zal plaats hebben. NOORDWIJK ZES-JARIG MEISJE TE ZANDVOORT ZOEKGERAAKT. Bij het radio-station teruggevonden. Maandagmiddag speelde het zes-jarig meisje D. W. uit Vogelenzang, die bij tan tes in Zandvoort logeerde, op het Zand- voortsche strand. Het meisje, dat een bad pakje droeg, liep op een gegeven moment in de richting van de zee en verdween tus schen een groep van dertig menschen in het water. De tantes holden het kind ach terna om het terug te halen, doch toen zij bij de spelende kinderen in de zee kwamen, vonden zij het nichtje niet meer. Een sur- veilleerend agent van politie werd gewaar schuwd, die met de tantes en enkele andere personen in de omgeving zochten, echter zonder resultaat. Ten einde raad zijn de fa milieleden naar huis gegaan en werden de politiepost Zandvoort en de politie van Bloemendaal gewaarschuwd. Na onderzoek meldden alle posten, dat het kind niet ge signaleerd was. Het onderzoek werd des avonds voortgezet door leden van de Zand- voortsche reddingbrigade, die met behulp van zoeklichten de geheele duinreep af zochten in een volstrekte linie-formatie zoowel in zuidelijke als noordelijke rich ting. Een groot aantal burgers nam ook aan het onderzoek deel. Tegen 2 uur des nachts keerden de posten onverrichterzake terug en 's morgens om 5 uur werd het onderzoek door de lokale mobiele brigade weer ingezet. De vader van het kind werd van het gebeurde op de hoogte gebracht. Hij begaf zich dadelijk naar Zandvoort, waar hij in overspannen toestand is aange komen, Gistermorgen heeft het zoeken van Twee personen Ie Zoelemeer zwaar gewond Op den Rijksweg onder Zoetermeer ter hoogte van den Middelweg, bij blokpost 13, had hedenmoi-gen te 10 uur een ernstig verkeersongeluk plaats. Een motorrijder uit Utrecht vervoerde op zijn motor zijn echtgenoote en 9-jarig doch tertje. Door tot nu toe onopgehelderde oor zaak in de vrouw van de motor ge vallen, en daarna het kind. Beiden bleven ernstig gewond op den weg liggen. De burgemeester van Nootdorp, die ge tuige van het ongeluk was, nam onmiddel lijk maatregelen en stelde zich jn verbin ding met een dokter en met de politie te Zoetermeer. Dokter Palthe constateerde bij vrouw en kind een schedelbasisbreuk en hersenschud ding. Beider toestand werd ernstig geacht. Zij werden per ziekenauto naar St. Anto- nius-hove te Voorburg vervoerd. De politie van Zoetermeer, Nootdorp, Voorburg en de brigade-commandant van de Rijksveldwacht stelden een onderzoek in. Het verkeer op den weg werd over één baan geleid. Het motor-rijwiel is in beslag genomen. de Zandvoortsche reddingsbrigade meer succes opgeleverd. Men fietste eerst het strand af en wandelde vervolgens de dui nen in in de richting Noordwijk. Daar vond men inderdaad sporen van een kind. In de omgeving van het radiostation te Noord- wijk trof men een bramenzoeker aan, die mededeelde, dat hij om half 7 'n kind sla pende had gevonden. Hij had het gebracht naar den portier van het radiostation. De brigade begaf zich naar den portier en vond daar inderdaad het gezochte kind. De poli tie van Zandvoort werd gewaarschuwd, evenals de ouders van het kind. De oudera hebben zich naar Noordwijk begeven om hun kind terug te halen. Tijdelijke strandagenten. De Burge meester heeft tot tijdelijke agenten van politie voor het hoogseizoen benoemd de heeren J. J. Elenbaas, W. van Soestbergen, K. J. J. S. Schoots en C. Joffer. Naar Duitschland. Zaterdagmorgen j.L zijn wederom een tweetal visschers uit deze gemeente naar Duitschland vertrokken om aldaar via den Rijksdienst der Arbeidsbe middeling en Werkloosheidsverzekering, bij de tra wier visscherij te werk te worden ge steld, terwijl gistermorgen een ploeg van zeven werklieden, n.l. 5 timmerlieden en 2 metselaars naar Duitschland zijn gegaan. OEGSTGEEST Rabarber-dieven aangehouden. Door D. v. d. K. alhier en P. P. te Kat wijk werd bij de politie Vrijdag j.L aan gifte gedaan dat in den nacht van Donder dag op Vrijdag jl. respectieveleijk 100 bos sen rabarber en 1000 gladiolussen werden ontvreemd. Door de politie werd een onderzoek in gesteld, doch de daders werden niet ont dekt omdat niemand iets van den diefstal had ontdekt. Op Vrijdag werd door den hoofd-commis- saris van politie te 's-Gravenhage, per ra dio verzocht de herkomst op te geven van genoemde rabarber en bloemen, aangezien aldaar een tweetal personen, genaamd A. C. V. en H. S. uit 's-Gravenhage in den be- wusten nacht met een auto waren aange houden die de herkomst van rabarber en bloemen niet konden opgeven. Toen de politie alhier dit radio-bericht vernam, stelde zij zich met de politie in Den Haag in verbinding en de burgemees ter van Oegstgeest verzocht aan genoem den hoofdcommissaris de voorgeleiding van deze personen met de rabarber en de bloe men. Bij de politie alhier hebben de daders een volledige bekentenis afgelegd en bekenden bovendien reeds twee nachten te voren, eveneens in Oegstgeest zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal van bloe men bij denzelfden P. P. Ook bekenden zij zich te hebben schul dig gemaakt aan diefstal van bloemen in de gemeente Wassenaar, eigenaar de heer W. Genoemde verdachten zijn ter beschik king van den Officier van Justitie te 's-Gravenhage gesteld. STOMPWIJK Personalia. In de week van 25 tot 30 Juli slaagde te Utrecht voor het diploma Gezelschilder onze plaatsgenoot de heer Nico v. Maren. Het examen werd afgeno men door de vereeniging tot veredeling van het mabacht. Uw plaatje s.v.p. De plaatselijke San tos een commissie verzocht ons mede te deelen, dat zij zich gaarne bereid stelt om uw oude rijwielplaatjes in ontvangst te nemen. De opbrengst wordt bestemd voor sanatoriumverpleging van tuberculose pa tiënten, die zelf niet over de noodige mid delen beschikken. De heer G. Hilgersom, Dr. v. Noortstr. 49, is bereid uw plaatje in ontvangst te nemen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7