STADSNIEUWS Laatste berieMen Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN AGENDA WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1938 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 AUBADE EN KINDERZANG TIJDENS DE JUBILEUMFEESTEN. Teneinde een zoo groot mogelijk aantal stadgenooten in de gelegenheid te stellen daarvan te genieten heeft de Jubileum commissie besloten tijdens den Nationalen Liederenavond op Vrijdag 2 en de kinder aubade op Zaterdag 3 Sept. in de onmid dellijke omgeving van „Den Burcht" een viertal luidsprekers op te stellen, zoodat ook zij, die, wegens gebrek aan ruimte, niet meer tot „Den Burcht" kunnen wor den toegelaten van den zang kunnen pro- fiteeren op de Aalmarkt, de Hoogstraat, de Vischmarkt en de Botermarkt. MIDDENSTANDSBANK NAAR DE BREESTRAAT. De Middenstandsbank, thans gevestigd aan de Turfmarkt, heeft het gebouw, eer tijds in gebruik bij de Bankassoclatie, op de Breestraat, aangekocht. De Midden standsbank gal haar kantoren naar dit ge bouw overbrengen, wat een belangrijke uitbreiding en verbetering beteekent. CONFERENTIES VOOR NIET-KATHOLIEKEN. De zeereerw. pater W. Sluijs zal dit jaar conferenties voor niet-Katholieken geven in de Hartebrugskerk. (Vorig jaar zijn deze conferenties gehouden in de Haagwegkerk). De conferenties zijn op 27 October, 3 Nov., 10 Nov, 17 Nov., 24 Nov. INSTITUUT PONT. Voor de verschillende examens slaagden de volgende candidaten: Machineschrijven: de dames A. de Ru, R. Roosjen, Leiden; A. Ruys, Wasse naar; de heeren J. Kroon, C. Laken, C. Jansen, H. v. Bovene, H. de Jong, S. Kukler Leiden; P. Ie Poole, Voorschoten; J. Zandbergen, Valkenburg; J. Korpels- hoek, K a t w ij k. Stenografie Nederlandsch (130 lettergre pen): de dames F. Passier, A. v. Leeuwen, N. Kanbier, J. Kukler, D. v. d. Kloes, B. v d. Werf, A. de Ru, allen te Leiden; S. Knaap, Oegstgeest en de heer W. Bon te, te Leiden. Stenografie Nederlandsch (165 lettergre pen): mej. B. Lagas, Leiden. Stenografie Engelsch (130 letergrepen): de dames T. Bertel, B. Lagas, Leiden. Stenografie Fransch (130 lettergrepen): de dames Tr. Bertel, B. Lagas, Leiden. Stenografie Fransch (100 lettergrepen): mej. A. Hoogendoorn, Leiden. Boekhouden: mej. R. v. Oeffelen, Kat wijk; de heeren A. de Roo, Oegstgeest; J. Jongbloed, Leiden; M. Marijt, Noord- wijk; H. v. Oeffelen, Katwijk. Duitsche Handelscorrespondentie: de da mes J. Kukler, B. Lagas, Leiden. Engelsche Handelscorrespondentie: mej. B. Lagas, Leiden. Fransche Handelscorrespondentie: mej. B. Lagas, Leiden. Duitsche Handelscorrespondentie voor de Ver. v. Leeraren: mej. Rietdijk, Leiden. Allen zijn leerlingen van het Instituut Pont, Breestraat 89a, alhier. Voor het examen manufacturen-brevet is geslaagd de heer L. M. van Cleef. Voor het examen Nuttige Handwerken is te Rotterdam geslaagd mej. C. G. van Houten, alhier. Mej. D. W. Brandse, alhier, slaagde voor het examen handteekenen l.o.; zij was leerlinge van de Leidsche Schilder en Tee- l:en-a<?ademie. De heer Lex Montanus slaagde te Den Haag voor het examen Hoofdacte. Te 's-Grav'enhage is geslaagd voor het examen hoofdacte mejuffrouw M. W. E. Peeters, leerlinge van de R.-K. Hoofdacte cursus, alhier. Door de politie is in arrest gesteld de 20- jarige dienstbode M. V., die in haar dienst betrekking eenige voorwerpen, zooals een vulpen en vulpotlood had ontvreemd. Dinsdagavond kwam de Raad in open bare zitting onder voorziterschap van den Burgemeester bijeen. Wethouder van Baren was afwezig. Na lezing van het ambtsge bed en de notulen der vorige vergadering, volgt de mededeeling van een serie ingeko men stukken, meest betreffende goedkeu ring van diverse in vorige vergaderingen genomen besluiten. Wij noemen er enkele van: de goedkeuring van de gewijzigde Ver ordening op de heffing van keurloon in gevolge de Vleeschkeuringswet, n.L be treffende een verlaagd tarief voor var kens en nuchtere kalveren, met een be paald groot aantal tegelijk aangegeven. Van deze gunstige bepaling is reeds een rnim gebruik gemaakt, daar de werking ervan teruggaat tot 15 Februari 1938; de goedkeuring door Ged. Staten van het geldleeningsbesluit voor de straatver betering, als gevolg waarvan spoedig zal worden begonnen; idem van het besluit tot vaststelling van een voorgevel-rooilijn in de bebouwde kom „het Noordeind"; rapporten, rekening en bijdrage aan en van den Keuringsraad voor Waren te Haarlem; mededeeling van den Minister van So ciale Zaken, dat het uurloon in werkver schaffing voor verbetering van het talud van den Noordschen Dijk, ook 26 cents is; Van onze Adverteerders VOOR DE ZWEMLUSTIGEN! De zomer is de vacantietijd en zeer ve len maken van deze tijd gebruik om eens heerlijk in zee, natuurbaden, of badinrich tingen te zwemmen en te zonnebaden. Zoo komt het badpak in aanraking met zout, zoet of chloorwater en met zand, gras, of plankiers, waardoor het er niet meer frisch uitziet. Menige zwemmer en zwemster ziet echter de noodzakelijkheid niet in, dat een badpak van tijd tot tijd eens flink gewas- schen moet worden. Zij gaan van de ver onderstelling uit, dat zij, met na het zwem men en zonnebaden het badpak even uit te spoelen, kunnen volstaan. Dit is echter geenszinsc het geval; een zwempak moet z nu en dan eens grondig gereinigd wor den. Gebruik hiervoor echter geen scherpe waschmiddelen. Dames, was de badpakken eens met Lux, het aangewezen middel hiervoor, en ze zien er weer als nieuw uit! Hieronder geven wij u het waschvoorschrift: Maak een lauw, bijna koud Lux-sop (een flinke eetlepel op een liter water (zomer- temperatuur). Stop hierin het badpak en pers met de handen het sop goed door het weefsel, zonder wringen of wrijven. Spoel het badpak enkele malen in schoon water van dezelfde temperatuur uit, totdat het water helder blijft en voeg aan het laatste spoelwater een scheutje azijn toe (een eierdopje op een liter water). Knijp ver volgens het water voorzichtig, uit het bad pak, zonder wringen, of haal het losjes door een wringer "en rol het in een badhanddoek stevig uit om zooveel mogelijk water eruit te verwijderen. Leg het daarna in zijn mo del te drogen, maar niet in de zon of bij vuur! Aquarium en Terrariumhoudersvereen. „Natuurgenot". Gisteravond hield bovengenoemde ver- eeniging in Huize „Feenstra" haar maande- lijksche clubavond. Na afhandeling van het huishoudelijk gedeelte waaronder behande ling van den beschrijvingsbrief voor het in Sept. te houden congres van den Ned. Bond van Aquariumvereenigingen hield de heer A. B. Donk, voorzitter der vereeniging, een causerie over „Het inrichten van een aquarium". Ter verduidelijking werd ter plaatse een aquarium ingericht. Met het oog op de in het voorjaar te houden ten toonstelling had deze lezing begrijpelijk de volle aandacht der aanwezigen. In de pauze werden het beplante aquarium benevens enkele stellen visch gratis verloot. Na de pauze besprak de heer Kristensen het voor naamste uit de vaklitteratuur. Tot slot een sociëteitsuurtje gehouden, waarin de kweek resultaten werden besproken. Te circa 11.15 uur sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 3261. C. D. van Veelen v.d. A. Buijs, Katwijk, Cligulastraat 3. Kaashandel. Het zaakadres is gevestigd: Leiden, Vestestraat 27. 5457. P. Moolenaar en Zonen, Sassen- heim, Hoofdstraat 129. Bloembollenkweeke- rij en exporthandel. Het bedrijf der ontbon den vennootschap onder firma wordt voort gezet door den heer P. Moolenaar onder den naam: P. Moolenaar en Zonen. Gisteravond is de brandweer opnieuw gealarmeerd omdat op een terrein nabij de Groentenveiling een hoop afval in brand was geraakt, waarschijnlijk omdat jongens een vuurtje hadden gestookt. Met een slang op de motorspuit is het vuur gedoofd. Het bezoek .aan het circus was gisteren weer heel goed. De voorstelling had een verloop als den eersten avond en het pu bliek liet niet na, zijn waardeering te uiten voor het gebodene. Vanavond is de laatste voorstelling. dit in afwijking van het meegedeelde loon van 24 cents, en het kasverbaal bij den ge meente-ontvanger over het 2e kwartaal '38, waaruit blijkt, dat alles in volkomen or de is. Op verzoek wordt aan mej. Slingerland de halve hondenbelasting gerestitueerd, omdat het beestje van eigenaar is verwis seld. Aan enkele administratieve aanmerkin gen van Gedep. Staten, gevallen op de ge meente-rekening over 1936, wordt tegemoet gekomen. Op vrzoek van den Pensioenraad wordt voor G. J. de Bruijn alsnog met ingang van 1 Januari 1933 vastgesteld een pensioens grondslag van 40.— als agent der arbeids bemiddeling; reeds weer per 1 Januari 1935 is hij als zoodanig ontslagen. Verbetering arbeiders woningen. De voorzitter leest uit de circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken de voorwaarden, waarop premie kan wor den verleend voor de verbetering van be staande arbeiderswoningen. Per woning kan dit de gemeente kosten hoogstens 55, alszijnde 1/9 der totale verbeteringskosten, of 80, indien de ver betering kostbaarder is. Het Rijk draagt dan bij 2/9 dier kosten, zoodat 2/3 dus voor rekening van den bouwer blijven. Het karakter van arbeiderswoning mag daar aan door de verbetering niet ontnomen wor den; het te maken plan vraagt overigens de goedkeuring van Binnenl. Zaken, spoeds halve van den hoofdinspecteur der Volks huisvesting. Daar er enkele plannen tot verbetering bij particulieren bestaan, en er ten op zichte van een bepaald groot gezin iets ge daan moet worden, zouden B. en W. graag vernemen, of de Raad in beginsel tot ver beteringsbijdrage op deze wijze kan beslui ten. Wat de eventueele bouw van het groo- te gezin betreft vragen B. en W. zich af, of het financieele belang der gemeente niet eischt, af te wachten wat zal komen van de door den Minister van Sociale Zaken gedane toezegging voor woningbouw voor zulke gezinnen, te meer nog, daar bou wen, op welke wijze dan ook, toch niet meer vóór den a.s. winter kan plaats heb ben. De heer v. Veen zou in het laatst be doelde geval een oplossing kunnen vinden in bouwen krachtens de Landarbeiderswet, waarop de voorz. zegt, dat B. en W. dat ook reeds hebben overwogen, maar met 't oog op den financieelen toestand van den betrokkene daarop niet verder zijn inge gaan; ook dit geeft niet de zoo spoedig noodige betere behuizing. Op de vraag van den voorzitter of men in beginsel gevoelt voor bijdragen als door Binnenl. Zaken gezegd, wordt algemeen be vestigend geantwoord. De voorz. zegt toe, spoedig de noodige stappen tot bereiking van het doel te doen, ook al als compen satie der onbewoonbaarverklaringen van de laatste jaren. Op voorstel van B. en W. wordt met 't oog op den ongunstigen financieelen toe stand der gemeente, afwijzend beschikt op een verzoek van „Vebo" te Leiden om een subsidie van 25, terwijl een verzoek van een Bond van Caféhouders enz., betreffen de de a.s. viering van het Regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin ter regeling aan den voorzitter als hoofd der politie wordt overgelaten. Op voorstel van B. en W. wordt vastge steld de in concept aangeboden gemeen schappelijke regeling inzake onderlinge hulpverleening bij brand, en ingetrokken het besluit van October 1935, waarbij een en ander reeds was geregeld, welke rege ling echter in verband met de intusschen gewijzigde gemeentewet niet kon worden goedgekeurd; een aangeboden begrootings- wijziging 1938 wordt eveneens vastgesteld. Wat betreft de hulpverleening bij brand door de Onderlinge Brandwaarborg-Mij. te Noorden deelt de voorz. mede, welke ge dachte hij ontwikkeld heeft in een bespre king met drie bestuursleden dier Onderlin ge; die was gebouwd op een soortgelijke regeling als de pas vastgestelde met omlig gende gemeenten, echter met voorbehoud van enkele bepalingen met 't oog op het feit, dat die Mij. hier veel verzekerden heeft en bij hulpverleening dus eigen belang ge moeid is. Gevraagd is door den voorz. de meening van het bestuur, en dat kan waar schijnlijk het best eerst worden afgewerkt. Alle leden blijken er zoo over te denken. B. en W. worden gemachtigd de financi eele zijde van den kleinen-tuinders-steun te regelen, en eveneens de wijze van deur waarders-aanstelling voor de plaatselijke belastingen teneinde een bevredigende op lossing te verkrijgen. Op zijn verzoek wordt aan den tegen- woordigen controleur voor de steunverlee- ning, den heer C. v. d. Bosch, op de meest eervolle wijze ontslag verleend als zooda nig met ingang van 15 dezer, en in diens plaats benoemd de heer F. Bocxe, met in gang van den 16den, op dezelfde jaarbeloo- ning behoudens goedkeuring door Sociale Zaken. De voorz. uit zijn tevredenheid over de wijze, waarop v. d. Bosch zijn werkzaamhe den steeds heeft verricht en de correctheid, waarmede hij deze slecht betaalde functie heeft waargenomen; een woord van dank is hier op zijn plaats. Bij de rondvraag verzoekt de heer v. Veen aa.n de armlastingen bij de viering van het regeerinesjubileum van H.M. de Ko ningin een gave toe te kennen indien So ciale Zaken goedvindt, dat ook de steun- trekkenden deze krijgen; de voorz. zegt welwillende overweging toe. BINNENLAND. VERDUISTERING DOOR BEMIDDELINGS-BUREAU. Het zou geld van Duitsche dienstbode naar Duitschland sturen. Met Pinksteren mogen Duitsche dienst meisjes, die hier te lande vertoeven, geld tot een bedrag van 200 mark naar haar familieleden in Duitschland sturen. Zij doen dat gewoonlijk door middel van een bank, bemiddelingsbureau of andere in stelling. Zoo had ook een dienstbode te 's-Gravenhage een bedrag van 30. aan een bemiddelingsbureau gegeven om dit bedrag naar Duitschland te zenden. Zij kreeg evenwel van haar verwanten be richt, dat men daar niets ontvangen had. Het meisje .wendde zich toen tot het be middelingsbureau, dat haar mededeelde, dat het bedrag van 30.nogal ongeluk kig uitkwam, maar dat, als zij er nog tien gulden bijdeed, het bureau onmiddellijk voor verzending zou zorg dragen. Het meisje stortte nog 10.doch weer kreeg zij bericht, dat men in Duitschland niets had ontvangen. Ten tweede male wendde het meisje zich tot het bureau, waar zij te hooren kreeg, dat het bureau op het oogenblik in moeilijkheden zat, maar dat LELDEN. O v e r 1 e d e n: H. J. Boevé, z. 20 j. J. H. M. de Groot wed. van P. L. D. Snijers 74 j. Ondertrouwd: I. J. Leemans jm. 27 j. en M. H. Verboon jd. 25 j. de zaak in orde kwam. Ze moest de poli tie er maar niet in mengen. Dat deed het meisje echter wel en de politie stelt thans een onderzoek in. Tot nu toe heeft zij geen andere klach ten over dergelijke bureaux gehad. BUITENLAND. DE GRENSINCIDENTEN IN HET VERRE OOSTEN Maatregelen tegen aanvallen uit de lucht TOKIO, 3 Aug. (ANP.) Als maatregel tegen eventueele aanvallen uit de lucht moet met ingang van morgen op last van het hoofdkwartier van den generalen staf vrijwel geheel Japan 's nachts in duis ter zijn gehuld. Kojo door de bevolking verlaten TOKIO, 3 Aug. (ANP.) De Koreaan- sche grensstad Kojo is, naar het hoofdkwar tier te Seoel bericht, door Sovjet-Russische artillerie en vliegtuigen gebombardeerd. De plaats wordt door de bevolking verla ten. Russische vliegtuigen omlaag gehaald TOKIO, 3 Aug. (ANP.). Sovjet-Russi sche vliegtuigen hebben bommen geworpen bij Keiko, een der vliegtuigen is omlaag ge schoten. Een andere grensstad, Tsjinsolo is door 21 Sovjet-Russische toestellen be stookt. Hiervan werden drie omlaag ge haald. TSJECHISCH VLIEGTUIG BOVEN DUITSCH GRENSGEBIED GLATZ, 3 Aug. (ANP.) Hedenochtend zijn, naar het Duitsche Nieuwsbureau meldt, twee Tsjechische tweedekkers boven de op 20 K.M. van de Tsjecho-Slowaaksche grens liggende stad Glatz verschenen. On geveer vijf minuten lang bleven zij voor namelijk op slechts 100 meter hoogte boven de stad cirkelen. De Tsjecho-Slowaaksche kenteekenen waren duidelijk te herkennen. Voorts was duidelijk te zien, hoe de waar nemers zich ver uit de toestellen bogen, zonder twijfel, aldus het D.N.B., om foto grafische opnamen van de stad te maken. BESCHERMING VAN AMERIKAANSCHE DEFENSIEGEHEIMEN. WASHINGTON, 3 Aug. (A.N.P.) Van de zijde van het Amerikaansche departe ment van oorlog is onthuld, dat naar aan leiding van de onlangs verrichte arresta tie van spionnen, scherper toezicht zal worden uitgeoefend op het bewaren van defensiegeheimen. Bescherming van mili taire geheimen is thans officieel toege voegd aan de werkzaamheden van den militairen inlichtingendienst. Deze dienst, die officieel wordt aangeduid als „G-2", heeft tot taak het opstellen en bijhouden van codes en landkaarten en het verzame len van gegevens door middeling van de attaché's in het buitenland. De marine heeft reeds buitengewone maatregelen genomen om het uitlekken van geheimen tegen te gaan. De publicatie van nadere bijzonderheden omtrent de vorderingen van den vlootbouw is reeds in het begin van dit jaar beperkt. AMSTERDAM, 3 Aug. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 237 vette kalveren 6070, 5458 en 4048 cent per kg. levend gewicht, 77 nuchtere kalveren 712 per stuk; 155 varkens: vleeschvar- kens', wegende van 90110 kg. 6667 cent, zware 6465 cent, vette 6364 cent per kg slachtgewicht; Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: vette kalvei-en, aanvoer iets ruimer, handel sleepend, prijzen vast. Nuchtere kalveren matige aanvoer, vlugge handel, prijshoudend. Varkens ruimere an voer, handel iets beter, prijzen als Maan dag jl.l. ROELOFARENDSVEEN, 3 Aug. Groen tenveiling. Aardbeien 22 cent per doosje, sla 1.705.00 per 100 krop, tomaten 95 cent, bloemkool 2 cent per stuk, peen 2 cent per bos, meloenen 511 cent per stuk, snijboonen 6570 cent, aanvoer 34.180 kg., princesseboonen 8595 cent, idem zonder draad f 1.251.35, stamboonen 6085 cent, witte pronkboonen 31 cent, capucijners 32 43 cent, tuinboonen 15 cent per 10 kg.; Augurken grof f 1.051.20, aanvoer 36.800 kg., bommen 3543 cent, stippel 4142 cent per 25 kg. Tweede oogst aardbeien. De eerste aardbeien van de tweede oogst werden heden aangevoerd door den kwee- ker P. Bakker Jaczn. WOERDEN, 3 Aug. Kaas. Aanvoer 402 partijen kaas. Prijzen: met rijksmerk le kwal. 2325. 2e kwal. 2122.50, zware tot 25. Handel matig. LEIDEN. Woensdag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis", Causerie Verkeersluchtvaart en zweefvliegen" in den tuin van St. Liduinahuis, Zoeterw. Singel, 8.45 uur. Donderdag 89 uur n.m. Bureau-zitting R.K. Reclasseeringsvereeniging, H. Kerkgracht 32 (St. Vincentius- gebouw). De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 30 Juli tot en met Vrijdag 5 Augustus a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8. Tel. 274. BOSKOOP, 3 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15 27 cent, Wendland 1015 cent, Hadley 1421 cent, Claudius Pernet 1014 cent, Briarclif 1016 cent, Butterfly 1016 cent, Steward 1216 cent, Rosalandia 1115 cent, Florex 1018 cent, Phoebe 1216 cent, Vierlanden 1216 cent, Edith Helèn 1218 cent, Aug. Noack 1015 cent, Else Poulsen 612 cent, 'Gloria Mundi 815 cent, Ellen Poulsen 612 cent, Paul Gram- pel 815 cent, Rosa Mundi 1634 cent, Mevr. v. Straaten van Nes 1018 cent, Ingar Ohlson 1015 cent, Dahlia's 46 cent, Gladiolen 35 cent, Leatris 1216 cent, Roode lelies 5060 cent, Asclepia 25 cent, Clematis Durandi 1223 cent, Clematis Prins Hendrik 5065 cent, Cle matis Le Coultre 5070 cent, Nelly Mooser 51 cent. VOORSCHOTEN, 2 Aug. Vrije Veiling. Prijzen: kippeneieren 3.50—4.30, duiven 1016 cent, konijnen 4080 cent per stuk, zoete kaas 5256 en Leidsche kaas 4044 cent per kg. NIEUWERBRUG, 2 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 3599 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 3.30—3.60, bruin 3.50—3.80, een deneieren 3.00—3.10 per 100 stuks, boter 6267 cent en kaas 1534 cent per pond; kippen 25—70 cent, jonge hanen 20—35 cent per stuk. KOUDEKERK, 2 Aug. Eierenveiling KoudekerkRijndijk. Aanvoer 3500 stuks eierenn en 65 pond boter. Prijzen: kippen eieren 3.203.60, eendeneieren 2.60 2.70 per 100 stuks, boter 5563 cent en kaas 2225 cent per pond, konijnen 0.80 1.05 per stuk. TER AAR, 2 Aug. Centrale Veiling. Tuinboonen 30 cent, snijboonen 0.50 1 01, princesseboonen 1.151.40, dubb. stamboonen 0.751.00, witte pronkers 19 31 cent, Augurken: A 3.30, B 1.40, C 1.10, D 0.85—0.95, E. 15—25 cent, A B 50 cent, CF 35 cent. Aanvoer 81000 kg. snijboonen; 98.000 Augurken. LOOSDUINEN, 2 Aug. Groentenveiling. Bloemkool le soort 2.204.60, 2e soort 1.50, rijen komkommers le soort 3.60 6.80, 2e soort 1.802.80, gele komkom mers le soort 2.70—3.60, witte idem 2.10 3.70, perziken le soort 5.40, 2e soort 3.20 per 100 stuks, meloenen 724 cent, per stuk, stamprincessen 7.60—9.00, stam- princessen 6.90—9.00, tomaten A 4.00— 4.80, idem B 4.00—4.20, idem C 4.00— 4.20, idem CC 4.idem bonken f 4. groote boonen 2.202.40, druiven blauwe le soort 43, 2e soort 37, spinazie 421 cent per 4 kg., postelein 7—21 cent per 6 kg., salade le soort 3.003.60, en 2e soort f 1-701.80 per 100 krop, radijs 1.ra barber 1.40—3.30, en pieterselie 30 cent per 100 bos; andijvie 50—90 cent per 100 struik, stoof sla 34 cent per 6 kg., erwten 11 per 100 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 2 Aug. Groenten veiling. Per 25 kg.: Vroege aardappelen: Groote 6070 cent, Drielingen 3550 cent, Eigenheimers groote 50—85 cent, Idem Drielingen 30—60 cent, per 100 stuks: sla 1.00—3.90, bospeen f 4.50—7.20, kroten 1.201.60, peen per kist 4580 cent. VENR, 2 Aug. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 26412 kip peneieren 3.804.30, 76 eendeneieren 3:05, 38 ganzeneieren 5.00 per 100 stuks. 172 kippen 2075 cent, 31 konijnen 0.151.50 en 20 duiven 1020 cent per stuk. RIJPWETERING, 2 Aug. Eierenveiling R. P. V. Aanvoer: 3073 kippeneieren 3.70 4.80, 20 eendeneieren 3.80 per 100 stuks hanen 10—40 cent, konijnen 0.50—1.50 per stuk en kaas 44 cent per kg. LEIDSCHENDAM, 2 Aug. Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 4.10 5 80, 2e soort 2.503.60, 3e soort 2.00 2 40, gele komkommers le soort f 4.606.30 2e soort 3.10—4.00, 3e soort f 2.00—2.80, kropsla le soort 4.20—5.30, 2e soort 2.00 3.20, stoofsla per kg. 56 cent, peen 4.305.80, bloemkool le soort 4.20 6 30, 2e soort 2.002.80, tomaten midd. 2.002.50, gr. ronden 2.002.60, 2de soort 2.002.10, 3e soort 2.bonken 2.andijvie per 100 0.50—1.10, spina zie per 4 kg. 814 cent, postelein 2.80 3 00, rabarber per 100 bos 34, snijboo nen 711 cent, spercieboonen 810 cent, selderie 1.001.30, tuinboonen 24 cent, doperwten 1016 cent, meloenen 816 cent, druiven 2123 cent, roode en witte bessen 1114 cent. WlóSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM! Londen. 8.95 ~/8 Berlijn 73.30 Parijs 5.031/4 Brussel 30.94 Zwitserland 41.80 Kopenhagen 40. Stockholm 46 20 Oslo 45.— New York 1.83 Praag 6.31 GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3