BUITENLAND BINNENLAND Letteren en Kunst SPORT DINSDAG 2 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 TSJECHO SLOWAKIJE DE ONDERHANDELINGEN MET DE SUDETEN-DUITSCHERS. De commissie-van-twintig heeft gister middag kennis genomen van drie ontwer pen van wet op de nationaliteiten: het statuut, de wet op de talen en de bestuurs- hervorming. Hodza heeft een uiteenzetting gegeven van de beteekenis der ontwerpen. Hij heeft besloten opnieuw in contact te treden met de vertegenwoordigers der nationaliteiten. Hü zal vandaag de Slowaaksche en Hon- gaarsche autonomisten ontvangen en mor gen, der. dag waarop lord Runciman wordt verwacht, de vertegenwoordigers van Henlein. Incident bij Presburg. Volgens de „Narodni Noviny" heeft zich bij Bratislawa (Presburg) een incident voorgedaan. Twee Slowaaksche jongelui kwamen in een bosch drie Sudeten-Duit- schers tegen, die alle drie ongeveer acht tien jaar oud waren en witte kousen droe gen. Er ontstond een worsteling. Een der Duitschers trok een revolver en schoot op de Slowaken. Een dezer slaagde erin den Duitscher te ontwapenen. Een der andere Duitschers trok toen zijn revolver. Hij schoot een Slowaak in de beenen. De Duitschers 'vluchtten, doch zij konden eenige uren later worden gepakt. ITALIË DE INVOERING VAN DE RASSENLEER. Op bevel van de secretaris der Fascisti sche Partij zullen de politieke, sociale en wetenschappelijke afdeelingen der fascisti sche universitaire groepen in het bijzon der hun studie wijden aan het rasprobleem, ook met het oog op de nationale cultuur- wedstrijden tusschen de studenten in den loop van het volgende jaar. PALESTINA HEBBEN DE TERRORISTEN EEN EIGEN RECHTSPRAAK? Steun uit Egypte. Nabij Toelkarem zijn de lijken ontdekt van twee Arabieren, die door schoten ge dood waren. In een briefje, dat op de klee- ren van de slachtoffers was gehecht, werd gezegd, dat de twee mannen- gefusilleerd zijn op grond van een door den krijgs raad der rebellen gewezen vonnis. Dit incident, dat een herhaling van verscheidene andere vormt, wijst op een geperfectionneerde organisatie der op standelingen. Volgens de jongste ontvan gen inlichtingen zouden de opstandelin gen geleid worden dooi*" een hoogen com mandant, die beschikt over een speciale politie, belast met het vervolgen van ver raders in de partij. Deze worden voor een ware uitzonderingsrechtbank gedaagd, van welker vonnis geen beroep mogelijk is. Het hoofdkwartier der rebellen, waarvan het centrum zich te Fakoea, een dorpje, gelegen in het berggebied van Beisan en Djenin, zou bevinden, zou bureaux omvat ten voor den inlichtingsdienst, spionnage en het heffen van bijdragen voor de be weging in specie. Dit éénhoofdige commando verklaart de nauwkeurigheid der terroristische aanval len. Zoo werd het afgeloopen weekeinde hoofdzakelijk gekenmerkt door de stelsel matige vernieling van telefoonleidingen in alle deelen van Palestina. Te Haifa werden nieuwe voorzorgsmaat regelen genomen ter bescherming van den mond van de pijpleiding. Er zijn vier Ara bieren gearresteerd in verband met den bomaanslag van Zaterdag. De leider van de Egyptische beweging voor de Palestijnsche Arabieren, Moham med Alloeba Pasja, heeft naar aanleiding van het Arabische Palestina-congres, dat 7 October te Cairo zal worden geopend, een oproep tot de Arabische Mohammedaan- sche bevolking gericht. Het doel van het congres is de bespreking van den toestand in Palestina, alsmede van de maatregelen ten gunste van de Arabische bevolking van Palestina. Drie Britsche soldaten zijn gewond, van wie één ernstig, tijdens een gevecht met bandieten nabij Kafrjellud in het gebied van Nabloes. Het gevecht werd gisteren avond geleverd en zes der banditen wer den gedood, terwijl negen geweren en een groote hoeveelheid munitie in handen vielen van de Engelsche militairen. De laatste te Jeruzalem ontvangen be richten uit Arabische bron duiden aan, dat het hedenmorgen geleverde gevecht be langrijker is geweest dan men aanvanke lijk meende. Veertig rebellen zouden zijn gedood. Men weet nog niet met nauwkeu righeid hoe groot de verliezen der mili tairen zijn. Nabij Lydda is een Joodsche kolonie met geweerschoten overvallen. Nederlandsche Consul gewond. Naar het Joodsche telegraaf agentschap verneemt, is bij een der vele autobusover vallen, welke in deze terreurperiode aan de orde van den dag zijn, nabij Ramlo een Joodsche autobus door een bende Arabie ren met steenen bekogeld, waardoor vele passagiers gewond werden. Tot de lichtge wonden behoort de Nederlandsche consul i H. M. DE KONINGIN IN DE RESIDENTIE TERUG. Na verblijf van eenige weken in Zwit serland is H. M. de Koningin hedenochtend met den trein van 11.57 uur aan het Hol- landsche Spoorstation in ons land terugge keerd. H. M. heeft tot Rotterdam met den gewo nen trein uit Bazel gereisd, waarna van Rotterdam een speciale trein naar den Haag was ingelegd. Op het perron waren ter verwelkoming aanwezig de gouverneur der residentie, lui tenant-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, de waarnemend-burgemeester, wethouder J. R. Snoeek Henkemans en de waarnemend hoofd-commissaris van politie, de heer P. Kramer. Op het perron en buiten het station ston den veel belangstellenden om H.M. bij haar terugkomst in ons land te begroeten. Precies op tijd stoomde de trein het sta tion binnen. Van het perron af kon men reeds zien, dat de Koningin, die aan het raam van een der coupe's had plaats geno men, er zeer goed uit zag, lichtelijk ver brand door de Alpenzon. Zij droeg een ge ruite reiscape van grijze kleur en een grij zen vilthoed met blauwen band. In de wachtkamer onderhield de Konin gin zich eenige oogenblikken met hen, die daar ter begroeting aanwezig waren ei be gaf zich daarna naar buiten om met haar hofdame in de gereedstaande auto plaats te nemen. Onder het gejuich van de verzamelde me nigte begaf Hare Majesteit zich naar het landhuis „den Ruigenhoek" in Scheven in- gen, waar zij eenigen tijd zal vertoeven. PRINSESSEN EN PRINS NAAR WARNEMÜNDE. H.H. K.K. HH. Prinses Juliana, Prinses Beatrix en Prins Bernhard zijn gisteren middag om 2.05 uur van Gedser naar Warnemünde vertrokken. „Hbld." DE AANKOMST VAN DEN SULTAN VAN DELI. In verband met het jubileum van de Koningin. De sultan van Deli, Toeankoe Amatoe- din Sani Perkasa Alamsjah, die met zijn beide zonen, Tengkoe Otteman en Tengkoe Amiroedin, naar ons land is gereisd om het regeeringsjubileum van de Koningin mede te vieren, is gistermiddag met den Etoile du Nord om 17 u. 34 aan het Holland- sche Spoorstation te 's-Gravenhage aange komen. Ter begroeting waren in de gereserveer de wachtkamer aanwezig kapitein J. Roms- winckel, adjudant van de Koningin, als ver tegenwoordiger van H. M., voorts de heexen J. Th. Petrus Blumberger, chef van het kabinet van het departement van koloniën, als vertegenwoordiger van den minister, C. J. van Kempen, oud-gouverneur van Su matra's Oostkust, Vorstman, oud-resident van Tapanoeli, jhr. van den Brandhoff, oud gouverneur, S. Bouman, oud-assistent-resi dent van Medan, Aaden Adipatti Soejono, oud-lid van den Volksraad, F. Sampeski, voorzitter van de afdeeling Den Haag van de vereeniging Oost en West, mr. F. E. Gross, algemeen secretaris van Oost en West, en eenige andere bekenden van den sultan. Als geleide van den sultan in Europa was meegekomen de heer J. A. de Goeyen. Mede was aanwezig de aan den sultan voor zijn verblijf in Nederland toegevoegde con troleur bij 't binnenlandsch bestuur G. W. I^is. Onmiddellijk na aankomst aan het sta tion stapten de sultan en zijn beide zoons op het Stationsplein in een gereedstaan- den auto, bestuurd door den heer de Goeyen, die hen naar Amsterdam bracht, waar de sultan logeert. „N. R. Crt." KATHOLIEKE VERKENNERS. Nationale V.P.-bijeenkomst. Zaterdag is in Gilze de jaarlijksche zo- mer-bijeenkbmst gehouden van de Katho lieke Voortrekkers in Nederland. Toen het kamp ingericht was trokken de jongemannen het rond, om elkaar te be groeten of nieuwe vriendschapsbanden aan te knoopen. Tusschen het lustige khaki stak 't donker-blauw van de zee-voortrekkere truien scherp af. Voor een witte tent, dicht bij de kapel- tent, zat de hoofdcommissaris der Katho lieke Verkenners, mr. R. Höppener, ge moedelijk neergehurkt tusschen leiders uit de Verkennersbeweging. Ook was er de diocesaan commissaris van Breda, mr. F. Janssens. Het was ongeveer 7 uur, toen de onge- te Tel Aviv, de heer E. S. Hoofiënf direc teur der Anglo-Falestine Bani aldaar. Meer dan 200 dooden en 500 gewonden in één maand. In de maand Juli zijn in het geheel 143 Arabieren en 60 Joden in Palestina gedood. Dit aantal vormt een record. Er zijn ver der in het geheel 256 Arabieren en 201 Jo den gewond. De Britsche troepen hebben zes gewon den en twee dooden te betreuren, terwijl drie Britsche politiebeambten gewond wer den. veer 300 voortrekkers ronden den hoogen vlaggemast geroepen werden, om het hij- schen bij te wonen van de Nederlandsche driekleur, waarmede het weekend werd ge opend. Onmiddellijk na de vlaggenparade werd de nieuwe A. H. K. C., oubaas Koelink, door den hoofdcommissaris geïnstalleerd. Een paar flinke yells en de jongens begaven zich terug naar de tenten, om die gereed te maken voor den nacht en een mantel of deken te halen, voor het kampvuur. Negen uur laaiden de vlammen hoog op en muziek en krontjong-liederen klonken door den bladstillen, zwoelen zomeravond. Zondagmorgen vroeg waren allen uit de veeren, liever: uit hun sohuil-tentje. Zij gingen zich wasschen aan de pomp, die de behulpzame boer Gijsbregihts, de gastheer op het terrein had laten slaan. En ter wijl de zon langzaam boven den boschrand klom en de vogels hun eerste, trillende ge luidjes lieten hooren, waren de jongeman nen geknield voor het veldaltaar, waarbo ven een witte tent gespannen staat. De dag met God ingezet, moest slagen. Want deze dag was belangrijk. Er zou be raadslaagd worden en er zouden plannen gemaakt worden voor het komende, jaar. Verschillende personen hielden in den loop van den dag inleidingen over de training van den aspirant-voortrekker. Er heerschte een heerlijke stemming op dezen stralenden zomerdag. De kennisma king werd voortgezet of de heerlijke om geving werd verkend. En het was al weer bijna donker, toen de laatsten hun tentje oprolden en met moeite afscheid namen van dit prachtige terrein in het heerlijke Brabantsche landschap. „Tijd". -TC HET PENSIOENFONDS DER NED. SPOORWEGEN. ZEILEN Het aantal gepensionneerden bij de Ned. Spoorwegen wordt steeds grooter. Over 1937 is het aantal pensioen trek- kenden weer toegenomen met 458 oerso- nen en het uitbetaalde pensioenbedrag met ongeveer 500.000. Voor de sterke afvloeiing van het per soneel zal dit aantal, dit jaar log veel grooter worden. Op 1 Jan. 1936 was het kapitaal groot een bedrag v. 178.153.562.57. Dit kapitaal was op 1 Jan. 1937 geslonken tot 174.006.651.01. Deze vermindering van het kapitaal met ruim vier millioen gulden, is te wijten aan het feit, dat de uitgaven van het fonds gedurende 1936 de inkomsten met dit bedrag hebben overschreden. Over het jaar 1937 is reeds ruim vijf millioen ingeteerd, dat door de toeneming der vele gepensionneerden weer belangrijk zal toenemen. HET GOUD LAAT OP ZICH WACHTEN. De „Karimata" meldt: geen nieuws. Een bewijs van toegang tot den lichttoren in West-Terschelling kost vijftien cent en geeft recht den „Brandaris" te beklimmen. Doet het niet als ge last van kortademig heid hebt: stelt u dan tevreden met per lift haar den top van den Eifeltoren te suizen. De Brandaris heeft geen lift, maar wel 225 ongemakkelijke steenen treden. Dit aantal weet de wachter uit zijn hoofd: Ge behoeft ze dus niet te tellen. Boven waait het al tijd en ge ziet veel water, zand en huizen beneden u en ook wat beweeglijke stipjes. Dat zijn menschen. Als het heiig aan de kust is, kunt ge de „Karimata" met het bloote oog niet vinden, maar wel door den sterken kijker, dien de vriendelijke wachter u aanbiedt. Zijn uitnoodiging om de lampen en de lenzen te zien, moet ge beslist aannemen. Hij draait de lenzen voor u rond en toont u de twee lampen elk van 13.000 kaars die door het lenzenstelsel tot 3.7 millioen kaars versterkt worden. Raakt 't koper niet met uw handen aan, dat doet zelfs de wach ter niet. Daar heeft hij een doekje voor. Het instrument is zijn trots en hij zorgt,, dat het. koper blinkt. Boven is ook het radiotoestel, waardoor de marconist van de „Karimata" met den vuurtorenwachter kan spreken. Nu hebt ge alles gezien, behalve de op gezette vogels, die een trapwenteling lager achter glas staan. Zij zijn van naamkaartjes voorzien en de gelegenheid om met uw kennis van natuurlijke historie te geuren, ontbreekt dus. Terschelling is dit jaargetijde zeer druk bezocht door vacantiegangers. Vooral gedu rende het weekeinde namen vele bezit van duin en strand. Ook kampeerders zijn hier talrijk en in de duinen zijn vele tenten opgezet. In de „Karimata" stellen zij wei nig belang. In tegenstelling tot de journa listen, die in hotel „Nap" kwartier hebben gemaakt en het de beiden telefoonjuffrou wen van West-Terschelling lastig maken, als de verbinding met hun redacties niet vlug genoeg tot stand komt. De heeren Van der Cappellen, van de Marle en Bol wisselen elkaar op de „Kari mata" af. Dit drietal leidt om beurten het werk op den molen. In hoofdzaak klei en zand brengen de 130 emmers naar boven. Het goud laat op zich wachten. Hoe lang nog? DE VERHOOGING VAN DE MONOPOLIE HEFFING OP GRANEN. Bezwaren van den handel. Het Comité van graanhandelaren, de Bond van Nederlandsche graan- en zaadim porteurs, Veragra, Vereeniging van agen ten van buitenlandsche huizen in granen en aanverwante artikelen, en de Vereeniging van tusschenpersonen bij den handel in granen en aanverwante artikelen hebben gisteren het volgende telegram aan den minister van oeconomische zaken gezon den: Ondergeteekenden, vrijwel den geheelen Nederlandschen handel in buitenlandsche granen vertegenwordigende, geven uiting aan groote ongerustheid over hernieuwde verhooging monopolieheffingen op buiten landsche granen en in het bijzonder over vaststelling hoogere heffingen voor rogge en gerst dan voor andere granen, hetgeen instrijd met door den handel herhaaldelijk gegeven adviezen, welke voor rogge als voorheen denaturatie-bijslag bepleitten, in dien verdere maatregelen voor dit artikel noodig zouden blijken. Concludeeren hier uit stelselmatige verwaarloozing belangen graanhandel, waardoor bestaan van talloo- ze nijvere Nederlanders opnieuw ernstig wordt bedreigd. m 1 GOEDKOOPE TREIN Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende een goedkoope trein naar Almelo, Hengelo, en Enschedé op Dinsdag 9 Augustus. DE BESTRIJDING DER DRAAIHARTIG- HEID BIJ KOOL. Plantenziektenkundige dienst vraagt rapporten over de resultaten. Daar volgens de waarnemingen van dr. Leefmans het gevaarlijke deel van de tweede vlucht der draaihartigheidsmug- gen voorbij is, kan het bespuiten der kool- planten met oplossingen van pyridine of nicotine en zachte zeep, dat als bestrij dingsmiddel daartegen wer dtoegepast, wederom gestaakt worden. De plantenziektenkundige dienst te Wa- geningen houdt zich zeer aanbevolen, hetzij rechtstreeks, of door bemiddeling van zijn ambtenaren, voor het ontvangen van mededeelingen over de resultaten, die dit jaar met de bestrijding der draai- hartigheid door bespuiting zijn verkregen. Uit den aard der zaak kan dit resultaat eerst over eenigen tijd met zekerheid worden vastgesteld en is het noodig, dat daarvoor bespoten planten met onbespo ten 'kunnen worden vergeleken. BURGEMEESTERS. Bij Kon. besluit is aan S. da Silva eervol ontslag verleend als burgemeester der ge meente Oostvoorne; is benoemd tot burgemeester der ge meente Bunschoten: D. van den Berg. is benoemd tot burgemeester der ge meente Rijsbergen: mr. J. J. G. H. Raay- makers. De heer J. J. G. Raaymakers. die benoemd is tot burgemeester van Rijsbergen, werd in 1909 te Tilburg geboren. Hij is thans vo lontair ter gemeentesecretarie van Goirle. De nieuwbenoemde burgemeester van Bunschoten, de heer D. van den Berg, werd in 1894 te Bruinisse geboren. Hij is op het oogenblik gemeente-secretaris .van Sprang- Capelle. NOTARIAAT. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Rotterdam, ter standplaats IJsselmonde, J. A. Vink, ean- didaat-notaris te Oegstgeest. MR. J. DUTS NAAR DE N.S.B.? Naar de „Telegraaf' verneemt is het oud lid der Tweede Kamer mr. J. E. W. Duys, die vele jaren een der voormannen in de S.D.A.P.- is geweest, thans toegetreden tot de N.S.B.! Wij plaatsen dit bericht natuurlijk onder voorbehoud. „Het Schild". Apologetisch Maandschrift. Uitg. der A.V. Pe- trus Canisius. De zomerwarmte heeft blijkbaar geen invloed op de redactie van „Het Schild". De inhoud van het voor ons liggende Augustus-nummer is even gedegen en wel gevuld als in welke wintermaand ook. Het begin lijkt op een juridisch trac- taat. Prof. dr. L. Bender begint een serie verhandeling over: De kerkelijke recht spraak, waarin hij op de hem eigen duide lijke wijze den aard en de noodzakelijk heid van een kerkelijke rechtspraak uit eenzet. Daarna vervolgt drs. Piet Kasteel zijn in de vorige aflevering begonnen arti kel over het zoogenaamde „privilegium fori". Dit geschiedde naar aanleiding van een artikel van den oud-katholieken prof. mr. A. van den Bergh, die meent, dat het privilegium fori in Nederland nog bestaat; wat hij buitengewoon bedenkelijk acht, gezien het feit, dat Katholiekèn aan het hoofd staan van het Openbaar Ministerie! Dat laatste houdt een beleedigende insi nuatie in, daar het veronderstelt, dat ka tholieke ambtenaren hun ambtseed zouden kunnen schenden. Maar afgezien daarvan, kan de heer v. d. Bergh gerust zijn, want het privilegium fori geldt voor ons land niet meer. Noch de ambtenaar noch de particulier overtreedt dan ook een kerke lijk voorschrift, indien hij een geestelijke aanklaagt bij den Nederlandschen burger lijken rechter. Dat neemt niet weg, dat als de Nederlandsche wet niet tot aan klacht verplicht, de eerbied voor de pries terlijke waardigheid eischt, dat men dan zijn aanklacht indient bij den Bisschop. Na deze juridische beschouwingen gaan wij over tot Bijbelsche bespiegelingen. Zeer interessant is wat prof. dr. N. Greitemann schrijft over de beteekenis van Ras Sjamra voor de kennis van het Oude Testament. Ras Sjamra is een ontdekking van den laatsten tijd, een oude ruïnenheuvel in Noord-Syrië, waar men kleitafeitjes op gegraven heeft uit het oude Ugarit, be schreven in den tijd, dat de Joden uit Egypte naar Palestina trokken. Na de ont cijfering van de onbekende letterteekens bleken ze zeer waardevol materiaal te be vatten ter verklaring en verduidelijking van den Bijbel. Pater Th. A. Terwindt O.P. haalt ver volgens .de oude strijdvraag over Bijbel en Traditie weer eens op en wel naar aan leiding van eenige artikelen in het „Cal vinistisch Weekblad" van de hand yan ds. W. Faber, die het verschil in opvatting om trent deze kwestie aanhaalde als een der groote verschilpunten tusschen Katholie ken en Protestanten. Over de verhouding tusschen Katholieken en Protestanten me diteert de rubriek „Op den Uitkijk" nog even door, met te wijzen op het feit, dat vele Protestanten tegenwoordig weer te- rugkeeren tot oude katholieke instellin gen, zooals de biecht, en zelfs tot het leer stuk van de Eucharistie. Terwijl dus aan den eenen kant sommige Protestantsche schrijvers bouwsteenen aansleepen om een brug te maken, staan er echter aan den anderen kant ook weer klaar om de kloof te vergrooten; ook daarvan valt helaas een staaltje te signaleeren. Een goed gevulde „Vragenbus", een be spreking van nieuwe uitgaven en tenslotte de „Correspondentie" besluiten deze wel verzorgde en rijke aflevering. „MET MAARTEN OP HET KRUIT SCHIP" Door Herman Divendal Van den jongen, veelbelovenden Am- sterdamschen schrijver Herman Divendal, wiens spelen reeds bij enkele prijsvragen van het tooneelfonds „Ons Leekenspel" werden bekroond, verscheen thans bij dit fonds een nieuw spel voor de jeugd, dat in verband met de komende Oranje-fees ten de volle aandacht verdient. Het is een boeiende enscèneering van den beroem den aanslag op de beurs te Amsterdam in 1622, welke voorkomen werd door een weesjongen. Weesjongens spelen in onze Vaderlandsche Geschiedenis een groote rol. De Leidsche weesjongen ontdekte de pot met hutspot en bewees daarmee het aftrekken der Spanjaarden. Deze Am- sterdamsche weesjongen vond zijn verlo ren bal terug bij een kruitschip, dat een geweldige ontploffing moest veroorzaken. Divendal heeft deze gegevens omgewerkt tot een fleurig, historisch Oranje-spel, dat zonder twijfel de aandacht van jong en oud zal weten te boeien en dat de jeugd zelf gelegenheid geeft zich in de bewogeh historie van die dagen sterk in te leven. Muziek en dans wisselen het spel af. Het Tooneelfonds „Ons Leekenspel" te Bus- sum, zorgde voor een frissche uitgave, welke door den schilder Arnold Pijpers van een aantrekkelijken omslag werd voorzien. BILJARTEN. DRIEBANDENKAMPIOENSCHAP. De uitslagen van de partijen, gespeeld voor het driebandenkampioenschap, wa ren: B. de Roo 30 53 3 0.566 T. d. B. 24 53 4 0.452 E. Bakker 15 40 4 0.375 J. Th. Beuk 30 40 5 0.750 T. d. B. 13 28 3 0.464 J. Th. Beuk 30 28 4 1.071 E. Bakker 27 51 3 0.529 B. de Roo 30 51 5 0.588 J. Th. Beuk wist een zijner partijen in 23 beurten uit te maken, waardoor hij met het mooie gemiddelde speelde van 1.071. Donderdag a.s. worden deze wed strijden voortgezet. POSTDUIVEN HET OOSTEN N. B. Z. (LEIDEN). Wedvlucht vanaf Ciney. In concours 92 vogels welke om 11.30 v.m. in vrijheid werden gesteld met Z. O. wind. Afstand der resp. hokken 210215 K.M. De le vogel werd geconstateerd om 2.15.33 en maakte een gemidd. snelheid van 1283.70 meter per minuut. De laatste pun- tentellende vogel om 2.30.57 met 1184.85 Mtr per minuut. De uitslag was als volgt: Alting 1, 5, 10; v. Duuren 2, 3; v. Gennip 4; Romijn 6, 8, 11, 13, 14, 19; Geel 7, 12, 15; Boekkooi 9; Houthoff 16, 20; Breedijk 17; Jonk 18, 23; Singerling 21, 22. Kampioen met 1 vogel werd Alting; kampioen met 3 vogels werd Romijn.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6