BINNENLAND AGENDA DONDERDAG 28 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 t Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5Ü per kwartaal. Bij onze agenten ZO cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. WEINIG VERANDERING. De Bilt seint: Verwachting: Meest matige, in het Noor den aanvankelijk nog tijdelijk krachtige wind uit Westelijke richtingen, meest half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatur. Hoogste barometerst.: 76.4 te Kupio in Finland. Laagste barometerst: 750.6 te Shield. Uit de secundaire storing, die gistermor gen voor het Kanaal lag, ontwikkelde zich een diep minimum, dat over de Britsche Eilanden trok en zich in Noordelijke of Noord-Noord-Oostelijke richting beweegt. De zwaarste stormen ontwikkelden zich in de Iersche Zee. In de Golf van Biscaye heeft het gebied van hoogen luchtdruk zich hersteld, terwijl het gebied van hoo gen luchtdruk over Finland zich naar het Westen uitbreidde. Op IJsland stijgt de luchtdruk langzaam. De temperatuur blijft op het vasteland betrekkelijk hoog. In Engeland en om het Kanaal bracht de ^krachtige Westelijke wind afkoeling. De stormdepressie bracht op de Britsche Ei landen plaatselijk zware regens. De oude, wegtrekkende onweers-depressie veroor zaakte zware regen, vooral in het Oostelij ke Oostzee-gebied. Ook enkele plaatsen aan de Noorsche kust melden groote hoe veelheden regen. In Zwitserland, Centraal- Europa en Noord-Italië heerscht prachtig zomerweer. In ons land zal de wind voor- loopig uit West blijven, met ma tige kracht en zal het weer opkla rend zijn, met aangename zomer- temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 18.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 9.30 uur tot Vrijdagmorgen 4.44 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 29 Juli voorm. 4.50 en nam. 5.15 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 20 gr. C. Maan op 8.33 uur Vrijdagochtend. Maan onder 21.35 uur Vrijdagavond. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN „OSS" GEDEGRADEERD. Onder dezen titel schrijft het Dagblad v a n N. Br. o.m.: Minister Goseling mag na de uitspraak van het Ambtenarengerecht over de re actie in de pers tevreden zijn: er wordt vrijwel nog alleen gesproken over de vraag of zijn zoo krasse maatregelen wel evenre- dig zijn aan de feiten, met andere woor den of hij niet met zachtere hand had kun nen ingrijpen. Maar dat het ingrijpen zelf ongemotiveerd was hoort men nu nauwe lijks meer beweren. Zoo wordt Oss dus teruggebracht van een verfoeilijke uitwas in ons staatsbestel tot een eenvoudig verschil van meening over het beleid van den minister van justitie. Onwillekeurig vraagt men zich dan ook af of rond deze eenvoudige zaak wel zulk een druk kabaal noodig was als er om gemaakt is De schetterende fanfares, waarmede velen, die zich promoveerden tot „het ge weten der natie", te velde trokken tegen het spookbeeld „Oss" blijken achteraf te zijn verspild aan een geschil, zooals er in de politieke sfeer al tallooze langs den meest vreedzamen weg zijn opgelost. Nu wordt het duidelijk, dat de heele zaak, waarvoor men een jammerlijke scheuring in ons Nederlandsche gemeenschapsgevoel heeft geriskeerd, met veel minder vuur werk had kunnen worden aangediend. DE REÜNIE VAN DE OUD-VOLONTAIRS TE KAMPEN. De kazerne heet voortaan Generaal J. B. van Heutsz-kazerne Na de plechtigheid in het kerkgebouw, die besloten werd met het zingen van het Wilhelmus, gingen de reünisten wederom in marschformatie terug naar de kazerne voor den ingang waarvan leerlingen van de school voor verlofsofficieren een eere- wacht vormden. De reünisten verzamelden zich op het voorplein en voor de tweede maal sprak de minister-president hen toe. Nu was zijn toespraak geheel gewijd aan de nagedachtenis van generaal Van Heutsz. Dr. Colijn schetste v. Heutsz als den be langrijksten volontair, die ooit aan het in structiebataljon verbonden is geweest. Hij deelde mede, dat het legerbestuur heeft goedgevonden, dat de kazerne voortaan de „Generaal J. B. van Heutsz kazerne" zal heet en. Door hem te eeren zoo sprak dr. Colijn wordt het geheele voormalige in structiebataljon geëerd. Op duidelijke blokletters is de naam op den voorgevel aangebracht. Aan het slot van zijn korte toespraak trok de minister president het doek, dat tot op dat moment de letters had bedekt, van den voorgevel weg. Enkele woorden werden vervolgens nog gesproken door den garnizoenscommandant waarna aan het borstbeeld van generaal Van Heutsz namens de vezamelde reünisten een krans werd gehecht .Ook deze twee plechtigheid werd besloten met het Wil helmus. De leden van het eere-comité en die van het uitvoerend comité werden in de na middag ontvangen door het gemeentebe stuur. De reünisten kwamen des avonds bijeen in de cantine van de kazerne, waar de staf- muziek speelde en een voordrachtkunste naar optrad. Eveneens des avonds gaf het Stedelijk Muziekkorps een concert in de Buitensocieteit. Heden werd de reünie voortgezet. MILITAIRE VLIEGERS BIJ DE K.L.M. De rollen zijn thans omgekeerd. De kapitein W. van Gemeren en J. L. Zeger, beiden van de Luchtvaartafdeeling te Soesterberg, zullen naar de Telegraaf weet te melden, eenigen tijd op de K.L.M.- vliegtuigen gaan meevliegen als hulpbe stuurder op de Europeesche lijnen Zij zijn daarvoor aangewezen om ervaring op te doen met grootere toestellen en zich te be kwamen in het blindvliegen. Was het dus eerst zoo, dat de civiele luchtvaart steunde op de ervaringen van de militaire luchtvaart.thans zijn de rollen eenigszins omgedraaid. Beide heeren zijn reeds begonnen met „te lessen". Duirnelaar zal den kapiteins de geheimen van de besturing der D.C.2's ontsluieren. ACHT DAGEN EERDER MET GROOT VERLOF. De eerste ploeg van de lichting 1938 der infanterie zal, in verband met de feesten in September acht dagen eerder met groot verlof gaan en dus niet 9, maar 2 Septem ber afzwaaien. EEN TWEEDE KAMP VOOR WERKLOOZE JONGE MIDDEN STANDERS. Dat het ernst is bij het bestuur van het Nationaal "Verband van K.J.M.V. inzake de bestrijding van de gevolgen van de werkloosheid onder de jonge middenstan ders, blijkt wel uit het organiseeren van een tweede cultureelkamp voor werklooze jonge middenstanders, welk kamp gehou den wordt van 22 Augustus tot en met 3 September 1938 in de K.J.V.-Centrale, Ul- venhoutschelaan 7 te Ginneken. Voor de deelnemers zijn hieraan geen kosten verbonden. Het eerste cultureel kamp is eei^ groot succes geweest, zoowel wat de deelname als de indeeling van deze 14 dagen betreft. Bijzonder maken we de jonge onderwijzers op dit kamp opmerkzaam, terwijl natuur lijk ook andere jonge middenstanders van harte welkom zijn. Opgave voor deelname aan de K.J.V.- Centrale of aan het Verbondssecretariaat, Felikaanstraat 1 bis a, Utrecht. MILLIOENEN-RIOLEERINGSPLAN TE HAARLEM. Stank der grachten nog een kwestie van eenige jaren. De gemeenteraad van Haarlem heeft gis terennamiddag met op een na algemeene stemmen het voorstel van B. en W. aan vaard om over te gaan tot den aanleg van een centraal rioleeringsstelsel, met zuive ringsinstallatie. De kosten zullen ruim vijf millioen gulden bedragen en het werk zal over tien jaren verdeeld worden. Nog dit jaar zal het eerste deel in uitvoering ko men. Het Werkfonds heeft medewerking toegezegd, met uitzondering van een post van 750.000.betreffende het vernieu wen van riolen voor huis- en kolkaanslui- tingen, die in werkverschaffing verloond moet worden. Door dit besluit zal weldra een einde komen aan de stank der Haarlemsche grachten en singels, welke het gevolg is van het op die wateren afvoeren van fae- cale- en rioolstoffen. Vooral op warme zo- MERKWAARDIG DOCUMENT INZAKE VERGAAN VAN DE „LUTINE". Terschellings burgemeester heeft vertrouwen in de „Karimata". „Als iemand goud er uit haalt, is het deze seigneur", zei de burgemeester J. A. H. Reynders van Terschelling Woensdag, na dat hij teruggekeerd wa's van zijn eerste bezoek aan de tinbaggermolen „Karima ta" die naar aller verwachting weldra de plek zal hebben bereikt, waar het goud in de Lutine moet liggen. De belangstelling neemt trouwens van dag tot dag toe. Een aantal officials is op het eiland aangekomen teneinde het groot- sche oogenblik van het omhoog brengen der eerste goudstaven mee te maken. Tot dusver zijn alleen maar een paar goud stukken opgehaald, die niet tot den eigen lijken schat behooren. Onder hen, die hier zijn aangekomen, zijn de heeren A. Schreu- der, Lloyds agent te Amsterdam, F. X. A. Drilling, vertegenwoordiger van "de firma Blom en Van der Aa, die de verzekeringen voor de „Karimata" behandelt, de heer Lu cas, een Engelsche makelaar, waarmede de Billiton Mij. zaken doet en de heer Klaar- water van de Billiton Mij. uit den Haag. De burgemeester was opgetogen over het werk. Hij zeide veel vertrouwen te hebben in deze onderneming. Als merkwaardigheid, liet hij een ver geeld document zien, waarin een 80-jarige visscherman, genaamd Folkert Visser, zijn wedervaren aangaande de „Lutine" heeft vastgelegd. Volgens dit verhaal, dat uit 1860 dateert, en dat deze man voor den toenma- ligen burgemeester op Terschelling op schrift heeft gesteld en onderteekend, is Folkert Visser indertijd met zijn vader en zes matrozen met de loodsboot van Vlie land uitgevaren op verzoek van den kapi tein van het Engelsche oorlogsschip „Wol verine", die assistentie vroeg voor het in nood verkeerende Engelsche schip „Lutine" Met zware zee zijn deze mannen uitgeva ren en konden drie officieren van de „Lu tine" redden. Een hunner was vermoedelijk de kapitein. Hij droeg namelijk twee epauletten, ter wijl de beide anderen slechts een epaulet hadden. Alle drie waren gekleed in een uniform bestaande uit een blauwe broek en een wit vest. Later zijn deze mannen op Vlieland begraven met de eer, die aan hun rang verschuldigd was. Op het oogenblik van de redding stak de bovenste batterij van de „Lutine" nog bo ven water uit. Daar had zich een schrijver van het schip aan vast geklemd. De loods boot heeft dezen man mee aan land geno men, waar men hem van wijn en brood heeft voorzien. Hij sprak wartaal en is ver moedelijk tengevolge van de doorgestane angsten krankzinnig geworden. Twee da gen na zijn redding is hij op Vlieland over leden. De burgemeester toonde ons dit docu ment als een merkwaardigheid en hij voeg de er aan toe, dat schipbreukende schepen vaak onder het zand terecht komen en dan later weer naar boven gewoeld worden door de zee. Dit is o.a. ook gebeurd bij een andere groote ramp, n.l. die van het Duit- sche stoomschip Wilhelmsburg, dat in 1863 met man en muis is vergaan. Dit schip had 335 landverhuizers aan boord. Voor de ber ging van dit vaartuig was indertijd ook as sistentie aangevraagd, doch toen men op de plek van de ramp was aangekomen, was er van het heele schip niets meer te vinden. „Handelsblad". Men meldt ons uit Terschelling d.d. 28 Juli: De „Karimata" werkt de laatste dagen gestadig door. Echter is het opmerkelijk, dat er nu geen z.g. „ballastbrood" meer op gehaald worder. Deze „ballastbrooden" zijn zware stukken ijzer, welke in het midden schip geborgen waren en regelmatig wer den opgebaggerd. De omstandigheid dat deze nu niet meer naar boven komen en de emmers slechts wrakhout en niet nauwkeurig te definieeren voorwerpen ophalen, geeft reden tot de veronderstelling, dat de „Karimata" thans over het middenschip heen is. Niet onmogelijk is, dat de molen thans werkt op de piek welke bij vroegere ber gingspogingen, n.l. die van Lyons en van Doekzen, reeds „behandeld" is, zoodat daardoor ook verklaarbaar is, dat er nu een hiaat is in het ophalen van voorwer pen. merdagen werd het verblijf in de prachti ge en bloemrijke Bolwerken bijna onmo gelijk gemaakt door de geuren, die uit de singels opstegen, In 1935 werd voor' het plan een speciale riool-ingenieur benoemd, die stad en om trek op kaart bracht en met een staf van assistenten het groote werk binnen drie jaar op papier zette. In de komende jaren zullen nu verschil lende stadswijken den troosteloozen chaos, eigen aan rioleeriingswerken, ondergaan, maar het opkomend geslacht zal in de grachten en singels met succes kunnen vis- schen. In dezelfde raadsvergadering werd be sloten tot het in werkverschaffing doen uitvoeren van een sporthaven bij het Noor- der-Spaarne, ten bedragen van ongeveer 140.000.—. BIGGENMERKEN. Van 11 tot 16 Juli zijn aangebracht 54.812 (v.j. 37.820 biggenmerken). Van de toekenning 1938 zijn tot 16 Juli gebruikt 955.825 (v.j. 914.393) merken. Voor een juiste beoordeeling diene, dat van 1 Januari tot genoemde datum in totaal 1 218.554 biggen zijn gemerkt, welke aan tal voor hetzelfde tijdvak van 1937 1 064.532 bedroeg. „HET LIED VAN HET KRUIS" Te Berlicum (N.-Br.) heeft in de open lucht de eerste uitvoering plaats gehad van het spel „Het Lied van het Kruis", geschre ven door den Weleerw. heer S. D. de Leeuw, van de Abdij van Berne te Hees- wijk. Aan dit spel werd ongewone bekoring gegevem doordat niet minder dan vijf honderd kinderen (leden van de H. Kinds heid te Berlicum) daaraan hun medewer king verleenden. Het weer was zeer gunstig voor dit su blieme openluchtspel. De regie, die bij den schrijver berustte, heeft, tezamen met den hooggestemden inhoud van het stuk zelf, van het geheel een indruk bij de vele toe schouwers achtergelaten, zóódanig, dat van een volledig succes mag worden gesprokc Onder de vele geestelijken, die de pre mière bijwoonden, werd o.m. opgemerkt de prelaat van de Abdij van Berne, de Hoogw. heer Stöcker. FRIESLAND VOOR DE FRIEZEN. In de Provinciale Staten van Friesland bij den post subsidie voor het onderwijs in het Friesch betuigde de heer Schuilenga in het Friesch zijn dank voor het feit, dat dit bedrag weer van 6000 op 7000 is ge bracht. De voorzitter verzocht dit lid zijn Friesche hartstochten te bedwingen tot September, wanneer te Leeuwarden de Friesche academie zal worden geopend. De heer Schuilenga: Mogen we dan Friesch in deze vergadering spreken? De voorzitter: Dan zou het Reglement van Orde moeten worden gewijzigd, hetgeen zeer zeker bij de Kroon op bezwaren zal stuiten. EEN MAN MET FANTASIE. HOE HIJ 1500 BUIT WIST TE MAKEN De liefdesroman van een oplichter. Op den Tweeden Kerstdag 1936 maakte op een zanguitvoering te Den Haag een dertigjarige vrijgezel kennis met een meisje en aangezien hij op haar een pret- tigen en betrouwbaren indruk had weten te maken, leidde dit contact al spoedig tot. introductie bij haar familie. Deze scheen met den candidaat wel ingenomen, te meer, daar hij zeide, een goede betrek king te hebben verkregen, als rechercheur bij de Haagsche zedenpolitie, met voor uitzicht op mooie promotie. Een vast adres had de man daar nog niet en dat vond de familie wel wat vreemd, maar daaraan wist hij wel een mouw te passen: hij verwachtte n.l. binnenkort te worden overgeplaatst naar Amsterdam. Inderdaad vertrok hij kort daarop naar de hoofdstad en bleef daar eenigen tijd, doch niet lang daarna keerde hij terug met de mededeeling, dat hij weder bij de Haagsche politie werkzaam was gesteld en dat hij bevorderd was in een hoogeren post bij de recherche te dezer stede. Toen moest hij dus in den Haag een woning zoeken, huurde een huis in de Bloemen- buurt en bestelde meubelen bij een Rot- terdamsche firma tot een bedrag van 1400.De betreffende huiseigenaar zag echter geen betaling van de huursom, welke bij het contract zou moeten zijn gestort en ging tot dagvaarding over van den huurder, die inmiddels de woning nog niet had betrokken. Als naam had hij opgegeven van Leeu wen, maar als zoodanig was bij de Haag sche politie geen rechercheur bekend. De man wist intusschen de dagvaarding voor het meisje en haar familie geheim te hou den en vertelde, dat de hoofdcommissaris bezwaar had gemaakt tegen het wonen van een rechercheur der zedenpolitie in die buurt, omdat daar vele verdachte vrouwen zouden wonen. Derhalve moest naar een andere woning worden omge zien. Met financieele medewerking van de familie lukte dit wel; de hoofdcommis saris was n.l. met vacantie en de beheer der van de kas bij de betreffende politie- afdeeling was „toevallig'' eveneens afwe zig en Had vergeten den sleutel achter te laten, zoodat de familie hem even een som moest voorschieten, in verband met vooruitbetaling van huur, enz. Hij zou nu immers een aardige woning krijgen en wel in de Vreeswijkstraat en de rest zou ook wel vlotten. Inmiddels had hij het razend druk met het schrijven van processen verbaal, waar mee hij zich des avonds in de woning van het meisje urenlang bezighield. (Later bleek, dat hij die processen-verbaal over schreef uit een politie-leerboek). Door het verlof van den hoofdcommis saris en andere omstandigheden zou even wel zijn tegoed bij de politie aan salaris al tot pl.m. 2000 zijn opgeloopen. Op zekeren dag kwam hij met cle me dedeeling, dat er iets verschrikkelijks was gebeurd: een hevige vechtpartij n.l. bij de aanhouding van een man in de Watering- schestraat, die hem met een mes ernstige verwondingen aan zijn hand had toege bracht, waardoor zijn wijsvinger was ge broken en eenige andere vingers waren gekneusd. Van L. droeg de hand in een zwaar ver band en zeide, voorloopig geen dienst te mogen doen. Een paar dagen later vertel de hij, dat een deur zoodanig tegen zijn verwonde hand was dichtgeslagen, dat hij vermoedelijk wel zou moeten worden af gekeurd en op vervroegd pensioen gesteld. Tenzijhij het consult kon verkrijgen van prof. Terpstra te Groningen, den eeni ge, die kans zou zien een zoo ernstig ver minkte hand nog te doen genezen. Zoo niet, dan moesten de vingers worden geampu teerd. Begrijpelijkerwijze wilde de fami lie alles doen wat mogelijk was om den man te helpen, want het vooruitzicht op een uiteraard laag pensioen in plaats van het salaris, dat de man gewend was, lokte het meisje nu niet zoozeer aan. Het con- LEIDEN. Zaterdag, Streekvergadering R. K. Volks bond, Hotel „Den Burcht", 3.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 23 tot en met Vrijdag 29 Juli a.s. waarge nomen door de apotheken J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en A. J. ÜQnk, Doeza- straat 31, tel. 1313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. Immers er kan een Statenlid worden ge kozen, dat geen Friesch verstaat. De heer Schuilenga: Dan moeten er maar geen Statenleden worden gekozen, die geen Friesch verstaan. In Friesland is de boel meer dan eens stuk geslagen door geïm porteerde Friezen. GEMEENTERAAD WAS CONSEQUENT. Marken zal des Zondags ook geen „koppengeld" heffen. De gemeenteraad van Marken, die on langs besloot tot volledige Zondagssluiting op het eiland, heeft thans consequent een besluit goedgekeurd, waarbij is vastgesteld, dat nu ook des Zondags geen „koppengeld" zal worden geheven. Dit „koppengeld" is het dubbeltje, dat iedere bezoeker van Marken moet offeren, om het eiland te mogen zien. suit zou evenwel 40 per visite kosten. Met reis- en verblijfkosten had van L. dus onmiddellijk wel 'n kleine honderd gulden noodig om zich naar Groningen te bege ven. De familie van het meisje gaf hem een bankje van 100, maar in Groningen is hij natuurlijk niet gekomen. Weer eenige dagen later keerde hij ten huize van de familie van het meisje terug met het verhaal, dat de behandeling veel te duur zou worden, maar dat de profes sor hem tevens een voordeelige oplossing „aan de hand" had gedaan. Hij zou zich n.l. naar een assistent van prof. T. hebben te begeven, die nu te Lei den werkzaam was en bij wien hij voor 4 per visite even goed kon worden ge holpen. Om den anderen dag ging van L. naar Leiden de hand bleef steeds in zwaar verband en op een goeden dag mocht het verband er af, want de breuk en de ver wondingen waren geheel genezen. Nu zou het huwelijk wel gauw kunnen worden voorbereid, de woning in de Vrees wijkstraat ingericht, enz. De hand-behandeling had inmiddels 300 gekost De familie had evenwel eenig argwaan gekregen en zocht eens onder de kap van het schrijfbureau, waar van L. steeds maar processen-verbaal zat te schrijven. Zij vond toen in plaats van den naam van Leeuwen den naam Jansen als schrijver van een de zer bescheiden. Hierop attent gemaakt, zei de van L., dat hij een deel van zijn werk verrichtte ten behoeve van zijn collega Jansen, die in dezen arbeid minder gerouti neerd was. Een ander onderdeel van den roman is, dat van L. thuiskwam met de mededeeling, dat hij een schitterend aanbod van een ambtelijke relatie had gekregen. Hij kon n.l. een wagon anthraciet koopen van 3 per mud voor den prijs van 2. De heele wagoninihoud was voor ƒ250 voor hem te koop. De familie verstrekte ook deze 250 en een paar dagen later liet van L. 27 mud anthraciet bij de familie bezorgen, bij wijze van contra-attentie. Een andere fa milie werd voor 25 aan tien mud, een dein de voor 12.50 aan vijf mud geholpen. Weder op een avond kwam van L. bin nenhollen met een heel bijzondere politie- opdracht: hij moest tezamen met een col lega een verdachte te Antwerpen gaan ar resteeren. Maar de hoofdcommissaris was er toevallig niet om hem een voorschot voor de reis te verstrekken, zoodat ook hier de familie weer even moest helpen. Eenige dagen later keerde van L. terug met de mededeeling, dat zijn reis het ge- wenschte succes had gehad. Tenslotte moest hij nog even 40 belas ting betalen, welke hij even van de fami lie te leen vroeg en verkreeg. De a.s. schoonmoeder had zelf nog 110 belas ting te betalen en van L. was wel zoo wel willend, die tevens voor haar mee te ne men en ter plaatse te voldoen. Eenigen tijd daarna echter kwam er een dwangbevel van de belastin administratie, waaruit bleek, dat de 110 niet waren be taald. Toen werd eindelijk bij de politie ge- informeerd, met het resultaat, dat van L. in de val liep en alles bekende. In totaal had hij de familie voor 1500 opgelicht. De meubelen, waarvan de leverantie om diverse redenen al eenige malen was uit gesteld, werden afbesteld, de huur van het huis en het voorgenomen huwelijk even eens, en op 20 Juni j.l. werd de oplichter voor den Officier van Justitie geleid, om kort daarna in het huis van bewaring te worden ingesloten. De roman is hiermee echter nog niet ten einde, want in het huis van bewaring zag de man (die niet van Leeuwen, doch de B. bleek te heeten) kans, ziekte te simu- leeren en naar het gemeentelijke zieken huis ter verpleging te worden overgebracht. Gisterennacht meldde de portier van het ziekenhuis de vermissing van den patiënt in casu, die er, gekleed in blauwen broek en witten borstrok, van door bleek te zijn gegaan. Thans is men den vluchteling nog zoe kende.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2