OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN DONDERDAG 28 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 KATWIJK BESPREKING CONTRACTLOON. Al eenigen tijd maakt een punt van ernstige bespreking bij de werknemersor ganisaties uit een vast te stellen contract loon, zooals zulks in meerdere streken, de Bollenstreek, het Westland, enz. reeds lang is vastgesteld. Meerdere vergaderingen zijn hierover in den afgeloopen wintermaanden en ook nog dit voorjaar gehouden. De be langstelling van de zijde der werkgevers liet steeds veel te wenschen over. De op komst was soms gering. Men was van oor deel, dat» bleek niet alleen buiten de ge houden vergaderingen, doch ook in deze vergaderingen, dat men van werkgevers zijde, den tijd hiervoor nog niet gekomen achtte. De uitkomst der bedrijven liet het rog niet toe. Men hoorde sindsdien weinig meer over deze aangelegenheid. Doch thans komt de zaak weer aan de orde en de tuin ders van Katwijk, Valkenburg, Katwijk- Zee, Rijnsburg zullen nogmaals en wel op Dinsdag 2 Augustus e-s. op het gemeente huis te Rijnsburg, het centrale punt der verschillende plaatsen, in de gelegenheid gesteld worden, hun standpunt in deze mon deling uiteen te zetten tegenover den door Zijne Exc. den Minister van Economische Zaken benoemden arbiter den heer W. Brees, die daarna uitspraak zal doen in dit arbeidsgeschil. Te voren worden de tuin ders nog in de gelegenheid gesteld een schriftelijke toelichting in te dienen. Het gaat dus nu me en ens worden. Personalia. De heer N. Huisman alhier, slaagde te Den Haag voor het toelatings examen M.T.S. Tot onderwijzeres te Lopik werd be noemd Mej. Tr. den Dikken, alhier. Demonstratie E.H.B.O. De afdeeling Katwijk der Nedérl. Vereeniging E.H.B.O. hield gisterenavond bij het gemeentehuis een demonstratie hetgeen voor de mede werkenden zeer leerzaam was. Er had een ernstig verkeersongeval plaats waarbij zes slachtoffers" vielen waarvan enkelen ver voerd moesten worden per brancafd naar een hulp-ziekenhuis. Alles had een rustig en vlot verloop zooals zulks bij een wer kelijk ongeval moet plaats hebben. De dok toren Hueting. en Cleveringa verleenden „eerste hulp" en legden verbanden. De al- gemeene leiding was bij den heer J. v. d. Kamp, voorzitter van de afdeeling Kat- wüjk der E.H.B.O. KATWIJK AAN DEN RIJN Groentenveiling. Het bestuur van de Tuinbouwver. Katwijk en Omstreken volg de tot heden het uitbetalingssysteem om het tegoed door tuinders bij hen peisoon- lijk thuis te doen uitbetalen. Vanaf heden zal een andere wijze gevolgd worden n.l. de uitbetalingen via de Coöp. Boerenleen bank. Op voor hen gunstige tijdstippen zal nu voortaan het tegoed in ontvangst kun nen worden genomen op het kantoor der genoemde Bank, Voorstraat 50. Hierdoor kan ook het veilingkantoor van een ge deelte van het vele werk ontlast worden. Men ziet zulks als een groote verbetering. LISSE ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR G. A. VAN ZUYLEN. Op 15 Augustus a.s. hoopt de zeereerw. heer Pastoor G. A. van Zuijlen van de St. Agatha-parochie zijn.25-jarige Priesterfeest te herdenken. Zoo ergens, dan weet men te Lisse dergelijke gebeurtenissen met grootschen luister te vieren. Zoodra dan ook het feit bekend was is men aan het werk getogen en werd op initiatief van ka pelaan J. H. W. van Ingen een Eere- en een Uitvoerend Comité gevormd. In het Eere- Comité hebben zitting burgemeester dr. S. baron v. Wijnbergen, als voorzitter, en voorts de leden van het Kerk- en Armbe stuur, de heeren P. Warmerdam Czn., Wet houder, dr. Simonis. Het uitvoerend comité bestaat uit kap. J. h M. van Ingen voorz., Mej. A van Schroten, secretaresse, Mej. M. Barnhoorn, peumngmeesteresse, de hoofdonderwijzer C. Strik en de heer C. W. Barnhoorn, voorz. van de Hanze afdeeling als Dag. Bestuur en voorts als overige leden de heeren Th. F. van Rijn. voorzitter afd. L.T.B., J P. de Koning, voorz. afd. R.K. Volksbond, C. v. d. Burg, penningm. van Isidorus en de heeren J. C. Smakman en J. C. Clemens. Dit comité is reeds het vorig jaar aan hei werk getogen en zond aan de parochia nen een circulaire, waarin het de plannen uiteenreUt om dit feit op passende wij ze te vieren en aan den zilveren jubilaris een geschenk voor zijn kerk aan te Lieden, waarvoor ieders finantieele bijdrage, 't zij groot 't zij k'Fin, werd gevraagd. Deze opzet is geslaagd; een dergelijk on dernemen slaagt hier trouwens altijd! Dit parochieele feestgeschenk is een luid- klok voor den toren der St. Agathakerk, de toonhoogte dezer klok is Gis en volgens de keuze van den jubilaris zal zij bij den doop de naam van Maria ontvangen. Deze kick heeft het kolossale gewicht van 600 K.G. Als toevallige omstandigheid heeft een gever, die onbekend wenscht te blijven, onafhankelijk van de feestgave, ook een klok geschonken met een toonhoogte .van Ais; deze zal bij den doop den naam Jo seph ontvangen en heeft een gewicht van 400 K.G. Boven en behalve dat is of wordt de oude klok vernieuwd, waarvan de toon hoogte C wordt, en deze krijgt bij den doop den naam van Agatha en heeft een gewicht van 275 K.G. De volgorde wordt alzoo: Gis, Ais, C. Deze klokken zijn vervaardigd bij de N.V. Petit en Fritsen te AareRixtel. De klokken zullen in den toren worden ge hangen aan speciaal daarvoor vervaardig de ijzeren binten welke naast elkaar ko men te liggen; op koperen kogel-lagers; zij zullen met de hand worden geluid. De doop of wijding dezer klokken geschiedt op het priesterkoor; de avond voor deze plechtig heid is nog niet kunnen worden vastgesteld doch het geschiedt vóór de feestelijkheden hetgeen parochianen tijdig zal worden bekend gemaakt, opdat zij zooveel mogelijk deze plechtigheid kunnen bijwonen. Het zilveren jubileum zal worden ge vierd op Zondag 14 Augustus. De jubilaris, die tijdelijk buiten de parochie is, zal op Za terdag 13 Aug. onder het luiden der nieuwe klokken feestelijk worden ingehaald vanaf de grens der parochies, St. Agatha en En gelbewaarders; het uur wordt tijdig bekend gemaakt. Medewerking wordt verleend door de R.K. Harmonie „Adolf Kolping" en de parochieele jeugdbeweging. Bij het inhalen zijn officieel aanwezig het Eere- en Uitvoerend Comité, de dage lij ksche besturen der drie Standsorgani saties, benevens eenige genoodigden. De parochianen zullen niet vergeten de vlag uit te steken bij het inhalen en worden ver zocht ook Zondag te vlaggen. Direct na aankomst, 7 uur, wordt in de St. Agathakerk een plechtig Lof gecele breerd met Volkszang. Zondag 14 Aug. te ongeveer half 10 uur wordt in de parochie kerk een plechtige H. Mis van dankbaarheid door den jubilaris opgedragen, waaronder de feestpredicatie zal worden gehouden door een pater Capucijn. Daarna is er van half 1 tot 1 uur receptie voor genoodigden en van 1 uur tot half 3 voor de parochia nen en wie hiervan gebruik wenscht te maken. Het Uitvoerend Comité zal voorts een schitterend feestprogramma laten drukken hetgeen tegen een kleine vergoeding be schikbaar zal worden gesteld. Men zal vra gen, waar is dat nu voor? Welnu, zie hier wat de bedoeling is. Naar gelang er feest programma's worden verkocht, zullen er voor de parochianen feestavonden worden georganiseerd, misschien 2 of 3, dat hangt van den verkoop of. Deze moeten worden gehouden in het Bondsgebouw. Op die avonden zal er, behalve muziek en zang, een tooneelspel worden op gevoerd en wel de Vlaamsche Legende, welke door eenige goede tooneelkrachten uit onze parochie is ingestudeerd en zal worden opgevoerd onder de bekwame leiding van den heer J. Mulder, die op Hemelvaartsdag ook de leiding had bij de opvoering op den Bonds dag der K.J.M.V. te Utrecht. Ziedaar enkele bijzonderheden over het feest van onzen parochieherder, waar men ons al enkele malen naar heeft gevraagd. DOOR DE TRAM GEGREPEN Wandelaar zwaar gewond Hedenmorgen te ongeveer half 10 werd de 77-jarige A. Vrijburg, terwijl hij wan delend den weg overstak, nabij de villa „Somaio", door een tram gegrepen. De oude heer werd deerlijk aan het hoofd gewond; hij liep ook een ribbreuk op. Door de geneesheeren Van Dijk en Duy- maer van Twist werd de eerste hulp ver leend, waarna de verongelukte naar het St. Elisabeth-gesticht te Leiden werd over gebracht. Auto in brand. Gisterenmiddag reed een auto van de stofzuigercentrale te Amsterdam op den Heereweg alhier, toen de bestuurder, de heer J. L. H. uit Am sterdam, bemerkte, dat de wagen in een begin van brand stond. Terstond verliet hij den wagen en wist met behulp van en kele personen het vuur te blusschen met zand. De auto was evenwel zwaar bescha digd en werd per kraanwagen naar een der plaatselijke garages gesleept. De be stuurder kwam er wonderwel zonedr letsel af. Missiewerk. Aan de Eervv. Zuster Ancilla van het St. Agathagesticht rlhier is vergunning verleend tot het organisee- ren van een speeldjesdag ten bate van de Missiën. NOORDWIJK Geboren: Rita Engelina, d. van M. G. v. Schie en C. M. Hoogevorst Catharina Johaoioia, d. van J. Butselaar en J. M. v. Ginkel Johanna Jacoba, d. van J. J. Al- torf en J. Vink Jacoba, d. van A. Plug en M. v. Maanen Cornells, z. van D. v. Duin en H. Seidel Anna Margaretha, d. van S. Zwetsloot en E. W. K. v. d. Meer Betty, d. van P. Waasdorp en E. Rutsch. Ondertrouwd: J. Kooij en C. W. Wijnands C. A. Steenvoorden en C. C. v. d. Burg. Overleden: Maria Brederode 76 j., otngeh. SASSENHEIM HET VERKEER OP DEN NIEUWEN RIJKSWEG. Naar ons van bevoegde zijde werd mede gedeeld, blijkt uit -de verkeerstellingen, ge houden zoowel op den nieuwen als op den ouden rijksweg, dat gemiddeld p.m. 3500 rr otorvoertuigen per dag den ouden weg passeeren, welke gemiddelde overeenkomt met dat van 1935. Over den nieuwen weg snorren bovendien nog p.m. 3000 auto mobielen en motorfietsen. Gunning schilderwerk. Van het on langs aanbestede schilderwerk aan ver schillende gemeente-eigendommen Is het schilderen van den gashouder opgedragen aan den heer G. van Goeverden voor 490. De heer G. J. de Nobel zal de Park wachterswoning en de garage in de Floris Schoutenstraat opknappen voor 101, ter wijl aan de heeren Gebr. van Houten uit Lisse het schilderen van het hek voor Huize Sassem is opgedragen voor 100. Sporthoff. De houten afscheidingen op Sporthoff worden thans vervangen door betonpaaltjes waardoor gasbuizen. Voor het publiek, hetwelk aan de houten paaltjes met ijzerdraad niet veel steun had, een welkome verbetering. Geboren: Cornelia Hendrika Maria, d. v. Th. Verkleij en C. G. J. Verdegaal Dirk, z. v. D. van der Vis en R. C. Roos Léendert, z. v. M. Oudshoorn en J. de Koo- ker Gerry, z v. G. Snip en W. M. Oudolf Cornelia Hendrika Gerarda, d. v. H. Langeveld en C. M. J. van der Wiel Gezina, d. v. A. Constandse en J. M. Hij ze iendoorn. Getrouwd: J. E. van den Berg, oud 29 jaren en G. C. Deters, oud 27 jaren. Ingekomen: H. H. Nieuwenhuizen, Berkenlaan 35, van 's-Gravenhage S. Spaan en gezin. Rijksstraatweg 37, van Heteren H. Capel en echtgenoote, Ju- lianalaan, van Amsterdam J. Wolters, Hoofdstraat 259, van H. en L. Zwaluwe. Vertrokken: W. Barnhoorn, Zand- s!ootkade 42, naar Bloemendaal G. C. Deters, Tijlloosstraat 26, naar Voorhout E Beneke, Iepenlaan 26, naar Amsterdam J. van Munsteren en gezin, H. Bader- straat 11, naar Amsterdam. VOORSCHOTEN Aanrijding. Hedenmorgen ongeveer 7 uur reed de 17-jarige H. v. d. L. uit Lei den, op zijn fiets op den Haagweg ter hoogte van de Vink, toen een auto naderde uit de richting Leiden. De bestuurder van deze auto, de heer V. uit Leiden, die den weg naar Voorschoten wilde nemen, schijnt hiertoe geen signaal te hebben gegeven, v. d. L., die dacht, dat de auto in de rich ting Haagsche Schouw zou gaan, reed rus tig door en werd aangereden. Hij kwam te vallen en bekwam ernstige kneuzingen aan arm en been. De fiets werd geheel ver nield. De heer V. bracht zijn slachtoffer per auto naar het Acad. Ziekenhuis, vanwaar hij na verbonden te zijn kon huiswaarts gaan. Geboren: Gijsbertus Johanna Maria, z. v. G. G. van Bemmelen en G. G. Lam- boo, Voorstraat 66 Johannes Marie, z. v. W. van der Geest en M. G. Lamboo, Bur gemeester Vernèdepark 20. Gehuwd: J. S. Waal, oud 27 jaar en C. Severs, oud 33 jaar, beiden wonende alhier. Ondertrouwd: H. Lemmers, oud 37 j^ar wonende te Voorhout en G. H. de Eruijn, oud 44 jaar, wonende alhier. Ingekomen: J. M. van der Harst, Burgemeester Treubstraat 56, van Gouda Mej. M. Y. Tielens, Veurscheweg 3, van der. Haag K. Zweegman en gez. Leid- scheweg 469, van Wassenaar J. M. Hoo- gewoning-van Duijn, Leidscheweg 221, van Wassenaar A. G. Vette, Rijndijk 254, van Arnhem. Vertrokken: P. Bosch en gez., naar Zoeterwoude, Vlietweg E 22 J. Becker en gez. naar den Haag, Troelstrakade 495 J. F. Goel naar den Haag, Perziklaan 84 Mej. A. van Kooij, naar Wassenaar, Schoolstraat 26 Mej. M. M. Oostveen, naar Sassenheim, Hoofdstraat 244 A. H. Putman Cramer naar Rheden Velp, Vijver laan 6 Mej H. A. Smits naar Wasse naar, Eiklaan 5 P. J. Luijnenburg en gez. naar den Haag, Nieuwe Haven 246 C. P. Loncg de Jong naar den Haag, Was- senaarscheweg 170 O. Erhardt naar Rot terdam, Heemraadsingel 151 W. d'Anco- na naar Rheden Velp, Beekstraat 52. WASSENAAR Kinderfeest Buurtvereeniging Oostdorp en Omgeving. Gistermiddag had onder begunstiging van prachtig weer het jaar- lijksche kinderfeest plaats van de buurt- vereenig;.v.g Oostdoip en omge^mg, dat wederom bijzondér geslaagd mag heeten. Door den voorzitter der Buurtvereeni ging, den heer Brokaar, werden allen har telijk welkom geheeten en spreker bracht hartelijk dank aan allen die het welslagen van dit feest hadden mogelijk gemaakt, Vervolgens werd een poppenkast ver toond door den heer Devilee uit Leiden, die opvoerde een klucht in drie bedrijven ge titeld Pinokkis, Van het spel werd door de kinderen buitengewoon genoten en zij amuseerden zich dan ook opperbest. De kinderen werden tijdens een onderbreking tusschen de bedrijven getrakteerd. Vervolgens werd opgetreden door een tweetal clowns Halley en Jonny, waarbij laatstgenoemde goed acrobaten werk te aanschouwen gaf. Nadat onder leiding van den heer Devilee nog een zangwedstrijd werd georganiseerd liet hij een goochelaar zien waarna we derom werd ogetreden door het clown-duo. Nadat door den voorzitter het feest werd gesloten werd den kinderen bij het verla ten van den tuin een verrassing en een tractatie ter hand gesteld. W. V. V. Ter gelegenheid van het 40- jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin zal'door de Wassenaarsche Ver eeniging tot bevordering van het Vreemde lingen Verkeer in samenwerking met een 10-tal plaatselijke groote vereenigingen een V. V. V. week worden georganiseerd. Deze week zal worden gehouden van 26 Augustus tot 1 September en zal aanslui ten op het feest te organiseeren door de Koningin Wilhelminavereeniging te hou den op 31 Augustus en 1 September. Geboren: Rimberta Maria Barbera, dochter van P. C. Remmers waal en W. de Vries Marjolijntje, dochter van W. Greve en H. I. Rooi Wilhelmus Adria- nus, zoon van W. F. Paardekooper en A. M. Brabander Peter Johan, zoon van J. Pot en S. Kleijnendorst. Ondertrou wd: A. Niks en P. J. Poortman T. L. Kok en C. M. Klumper. Getrouwd: A. A. B. Portheine en J. G. Gregory A. G. Fortuin en M. J. Verhagen J. H. Luijnenburg en A. M. Putker J. N. Beuk en L. A. v. d. Hulst. Overleden: Maria van Tongeren, 51 jaren, echtgenoot van T. H. Remmers waal Adrianus Cornells Hoogendoorn, oud 61 jaren, echtgenoot van A. M. v. d. Ham Jacoba Helena Hardonk, oud 72 jaren, weduwe van G. v. d. Barselaar Maarten van der Bent, oud 50 jaren, echt genoot van H. v. d. Laan. Gevestigd: G. Bruckmann, vreemd, R.K., dienstbode, uit Zeist, Zydeweg 15 A. van Buijtene, N.H., marechaussee, Uit Arnhem, Wassenaarscheweg 9c W. G. Corwin en gezin, Prot., ingenieur, vreemd, uit Hamburg, Konijnenlaan 39 A. Doo remans, geen, zonder beroep, uit Arnhem, van Calcarlaan 18 J. C. Duijnhouwer, G.K., zonder beroep, uit Haamstede, Was senaarsche slag 8a Wed. T. Epler geb. Manjour en zoon, geen, zonder beroep, uit Den Haag, Oud Wassenaarscheweg 5 M. Friedmann, vreemd, R.K., keukenmeis je, uit Rotterdam, Araweg 18 P. A. Fuijt, N.H., zonder beroep, uit Soest, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 282 J. Scherft, N.H., zonder beroep, uit Soest, v. Zuylen van Nijeveltstraat 282 M. M. Güdden, vreemd R.K., dienstbode, uit Den Haag, Gr. Hoef- iizerlaan 48 J. Gourevitch, vreemd, geen, fabr. parfumeriën, uit Den Haag, Oud Wassenaarscheweg 5 A. Heemskerk G.K., boerenknecht, uit Rijnsburg, Raap horstlaan 3 J. K. W. Heinbach en vrouw, D., zonder beroep, uit Soest, Schouwweg 816 M. Heijnen, R.K., dienstbode, uit Roermond, Bloemcamplaan 16 M. Hum- pert, vreemd, R.K., dienstbode, uit Her- dringen, Prinses Marielaan 19 A. Janke, vreemd, R.K., kinderjuffrouw, uit Rotter dam, Konijnenlaan 33 W. H. Jens en vrouw, geen, tandarts, uit Amsterdam, L. Kerkdam 29 H. Kosters, vreemd, dienst bode, uit Gildehaus, Oud Wassenaarsche weg 8 J. G. Romijn, R.K., landarbeider, uit Voorhout, Deijlerweg 143 G. J. Schuitemaker en vrouw, geen, zonder be roep, uit Den Haag, v. Zuylen v. Nijevelt straat 209 J. J. van Slogteren, N.H., adj. secretaris Ver. V. N. V., uit Den Haag, Backershagenlaan 3032 H. A. Smits, R K., dienstbode, uit Voorschoten, Eiken laan 5 T. Stratmann, vreemd, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Bloemcamplaan 61 A. M. Legdeur geb. Tonnis, R.K., zonder beroep, uit Den Haag, Kasstraat 1 J. J. de Vos tot Nederveen Cappel en vrouw, geen, zonder beroep, uit Den Haag, Amazonelaan 1 N. Wakkie, N.H., arts, uit Leiden, Gr. Hoefijzerlaan 46 W. Wer ker, geen, zonder beroep, uit Leiden, St. v. 's Gravesandeweg 84 F. Wolfs, geen, dienstbode, uit Utrecht, L. v. Koot 23 L. IJ. van Wijngaarden, N.H., kantoorbe diende. uit Koudekerk a. d. Ryn, Kerke- hout 16. Vertrokken: M. E. L. Becker, naar Den Haag, Rooseboomstraat 71 J. P. v d. Meer, naar Den Haag, Withuisstraat 97 N. v. d. Veen, naar Den Haag, Zwol- schestraat 38-g H. Norvak, naar Den Haag, Frankenstraat 36 H. M. Gardien, naar Den Haag, Mariastraat 2a W. J. van Duin. naar Voorhout, Jac. van Beie- renweg 152 H. J. J. Bohme, naar Ned.- Indië H. Balcerzak, naar Botterop (Did.) C. H. Hendriks, naar Den Haag, Enge lenburgstraat 59 R. Vriesendorp, naar Amsterdam, Valeriusplein 20 huis A. M. Luynenburg geb. Putker, naar Voor schoten, Vernèdeperk 53 M. J. Fortuyn geb. Verhagen, naar Den Haag, Hilde- brandstraat 88 G. M. N. Lau naar Keu len A. W. J. Coerts, naar Den Haag, van Speykstraat 28 J. G. Portheine geb. Gregory, naar Oegstgeest, L. de Coligny- laan 34 T. de Vente, naar Amsterdam, Sijsjesstraat 18 A. Post, naar Rotterdam, v Ootserzeestraat 72-b F. Gerlach, naar Duitschland H. Wanek, naar Den Haag, J van Nassaustraat 99 T. Varkevisser, naar Den Haag, And. Bickerweg 9 H. de Dreu, naar Den Haag, Resedastraat 46 J. van Dalfsen, naar Den Haag, Merkus- straat 150. ZOETERMEER Voetbal. Ter gelegenheid van haar 10- jarig bestaan organiseert de plaatselijke voetbalver. D.S.O. o.m. een groote propa- ganda-voetbalwedstrijd op Zaterdag, 30 Juli, des avonds te 7.30 uur. Men is er in geslaagd voor dezen wed strijd een 2-tal van de sterkste tweede klassers te engageeren, n.l. de Ver. D.W.V, uit Amsterdam en S.V.V. uit Schiedam. Eerstgenoemde Ver. was het afgeloopen seizoen kampioen van haar afd. en verloor in den extra-beslissingswedstrijd voor de promotie-competitie naar de le klas met 3—2 van de jonge eerste klasser D.O.S. uit Utrecht. Ook S.V.V. is geen onbekende. Meermalen werd zij kampioen in haar af deeling. Enkele maanden geleden verloor zij van een volledig Feijenoord I slechts met 20. Beide elftallen spelen in hun sterkste op stelling. Zij vormen een uitstekend geheel en spelen een knap technisch en tactisch partijtje voetbal. Gedurende de laatste maanden stonden zij onder intensieve trai ning zoodat er voor echte sportliefhebbers ongetwijfeld veel te genieten zal zijn. Dat het spel van beide ploegen ook door den K.N.V.B. hoog wordt geslagen moge hieruit blijken, dat verschillende spelers in vertegenwoordigende elftallen uitkwa men en de D.W.V.-speler Ooms reeds eeni ge malen als reserve voor het Ned. elftal werd opgesteld. Qua spel mag deze wedstrijd dan ook gerust op één lijn gesteld worden met een goede eerste klas wedstrijd. Aan spanning en belangstelling zal het zeker niet ontbreken. Aanrijding. -- Op de Stationsstraat al hier, ter hoogte van „Nutricia", werd Woensdagmorgen de 4-jarige H. v. E. door een personenauto aangereden. Het ventje, dat met een autoped zich op den weg be vond, kwam onverwachts achter een aan gespannen wagen vandaan en stak den weg over. Een hem tegemoet rijdende auto bestuurder kon door den korten afstand een aanrijding niet meer voorkomen, doch voorkwam het ergste door krachtig rem men en het stuur te wenden. Echter kon niet voorkomen worden, dat het jongetje werd aangereden. Aan hoofd en beenen verwond, bleef hij op den weg liggen, al waar dokter Palte de eerste hulp verleen de, en hem naar de in de nabijheid staande ouderlijke woning overbracht. De po litie stelde een onderzoek in. Den bestuur der trof geen schuld. Gisteravond kwam met groote snel heid een wielrijder van de Leidsche Wallen naar de Dorpsstraat gereden. Op het mo ment, dat hij de Dorpsstraat bereikte, kwam een auto aangereden. Beide bestuurders trachtten een aanrijding te voorkomen. Ten slotte werd het rijwiel het kind van de rekening. De wielrijder bekwam geen letsel. Getrouwd: A. van Hou welingen, oud 30 j. en P. J. van Elleswijk, oud 27 j. INGEZONDEN STUKKEN WAAR GAAN DE OUDE RIJWIELPLAATJES HEEN? Nog enkele dagen scheiden ons van de eerste Augustus. De verwisseling van de oude rijwielplaatjes zal dan weer plaats vinden. Ongeveer drie millioen belasting- merken zullen hun dienst weer hebben ge daan en zijn voor de bezitters waardeloos geworden. Wat zult U met het voor U niets meer beteekenend rijwielplaatje doen? Toch zeker niet argeloos wegwerpen? De Stichting „Steunfonds van de Ver eeniging tot bevordering der belangen van Tuberculose-patiënten in Nederland", die reeds een achttal jaren de oude rijwiel plaatjes, lood, tin, zink, zilverpapier, cap sules van melkflesschen enz. ten bate van de t.b.c.-bestrijding inzamelt en steun ver leent zonder onderscheid van richting of geloof, doet ook nu weer een ernstig beroep cp de geheele Nederlandsche bevolking haar in haar moeizame arbeid te steunen. Verzamelt de oude metalen zooveel als ge kunt, waardoor wellicht weer enkele bedreigde menschenlevens kunnen worden gered! Brengt een en ander daar, waar onze bil jetten hangen of aan het Secretariaat: Heerenstraat 97 te Leiden. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Tarzan's wraak (Glenn Morris, Elea nor Holm). Je kunt niet alles hebben (Alice Faye, Charles Winninger). Romantisch Komisch lederen avond 8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Modern Times (Charlie Chaplin). Verloving met hin dernissen (Jack Buschman). Komisch Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur rnatinée. Goedgekeurd Trianon: I'll take romance. (Grace Moore). Kom je ook bij de brandweer (Joe E. Brown). Amusement Klucht lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Prins en Bedelknaap. (Eroll Flynn, Claude Rains, Mauch twee lingen). Charlie Chaplin als filmheld. (Charlie Chaplin). Speelfilm Klucht lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd Luxor: Afgekeurd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11