OMGEVING MIJNHAR^TJES' De strijd in het verre Oosten LUCHTVAART De nieuwe Verkeersweg rond Katwijk a.d. Rijn WOENSDAG 27 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE Bï AD - PAG. DE JAPANSCHE OPMARSCH NAAR HANKAU. Kioekiang nog niet volledig bezet? De Chineesche troepen houden volgens een bericht uit Hankau nog steeds het grootste deel van Kioekiang bezet. De Chi- neezen geven toe, dat de Japanneezen een hoek van de stad hebben bezet. Er worden straatgevechten geleverd. De Japansohe troepen zijn volgens de laatste berichten uit Sjanghai na den val van Kioekiang direct verder opgemar cheerd. Een colonne rukt, naar gemeld wordt, uit Kioekiang langs den spoorweg op naar Nantsjaing, terwijl een andere co lonne de Jangtse volgt in de richting van Hankau. CHOLERA-EPIDEMIE TE SJANGHAI BREIDT ZICH UIT. Ondanks alle maatregelen van de auto riteiten breidt de cholara-epidemie in de internationale nederzetting van Sjanghai zich snel uit. Officieel wordt medegedeeld, dat zich in de afgeloopen week in de inter nationale concessie 772 nieuwe gevallen hebben voorgedaan en dat 172 Chineezen en 1 buitenlander aan de ziekte bezweken zijn. VAN DE MANDSJOERIJSCH-RUSSISCHE GRENS. Volgens berichten in de Japansche dag bladen, afkomstig uit de grensstreek der Possetbaai, hebben de Russen gisteren tweemaal Mandsjoerijsch gebied betreden. Sovjet-Russische soldaten passeerden de grens ten Zuiden van Hoengtsjoen, doch werden teruggeslagen door de grenswach ten. Vervolgens drong een twintigtal in fanteristen en dertig cavalleristen tot hon derd meter door op Mandsjoerijsch grond gebied. Ook zij werden teruggeslagen. Buitenlandsclie Berichten JONGEMAN VEROORZAAKT SENSATIE. Te pletter gevallen in de 5e Avenue te New York. Gistermiddag is de 28-jarige John Ward, een lid van een rijke familie, uit het raam van zijn kamer op de zeventiende verdie ping van zijn hotel aan de Vijfde Avenue te New York gestapt en gaan wandelen op de 35 c.M. breede lijst, welke langs het gebouw loopt. Het schijnt, dat Ward zijn verstand verloren had. Hij bleef geduren de vijf uur op deze gevaarlijke plaats si garetten rooken, niettegenstaande de po litie en de brandweer, welke te hulp ge roepen waren, hem poogden over te ha len weer naar binnen te gaan. Toen de brandweer ladders oprichtte, dreigde Ward naar beneden te springen. Ten ein de raad spande de brandweer een net langs het gebouw ter hoogte van de zes tiende verdieping. Beneden op straat stonden duizenden nieuwsgierigen; tweehonderd politieman nen handhaafden de orde, het verkeer in de Vijfde Avenue was geheel stilgelegd. Venters verkochten verrekijkers en book makers namen weddenschappen aan van drie tegen een, dat Ward naar beneden zou springen. Op het oogenblik, dat de politie Ward in het door de brandweer gespannen net wilde stooten, stak hij zijn laatste sigaret op en sprong omlaag. Hij miste op enkele centimeters het net en viel op straat te pletter. METEOORSTEEN WAARGENOMEN. Het Hayden planetarium te New Yórk heeft een groote meteoorsteen waargeno men, welke het luchtruim in Noordooste lijke richting doorkliefde. Het was de grootste meteoorsteen, welke men ooit in deze streek heeft gezien. De steen passeer de onder den Grooten Beer en de Pool ster en liet een lang spoör van blauwe en roode vonken achter. GIFTMENGERSPAAR VOOR DEN RECHTER. Voor het Assizenhof te Luxemburg heeft zich een giftmengerspaar te ver antwoorden, dat met groote koelbloedig heid zijn misdaden heeft gepleegd. Het zijn Adam Salzburger en de nog jeugdige vrouw Gertrude TangetenThreis, bei den uit Asselborn nabij Troisvierges. Zij worden beschuldigd-van moord door middel van strychnine op de vrouw van Salzburger, herhaalde poging tot moord door middel van vergif op den echtgenoot van Gertrude Tangeten. Salzburger wordt bovendien beschul digd van poging tot doodslag op den man van zijn minnares en van brandstichting. DUITSCH VLIEGTUIG ZAL VLUCHT OM DE AARDE MAKEN. De Duitsche ambassade heeft het staats- departement om toestemming verzocht voor een landing in Alaska van een Duitsch vliegtuig, dat een vlucht om de wereld zal maken. LEIDSCHEN DAM BROEIENDE HOOIBERG AFGEBRAND. Boerderij bleef behouden. Hedennacht omstreeks half 2 werd de brandweer gealarmeerd voor een brand bij den landbouwer N. Olieman, Wils- veen, alhier. Bij aankomst van de brandweer, die spoedig ter plaatse was, bleek de achter de boerderij staande hooiberg in volle vlam te staan. De brandweer, die direct met enkele slangen water gaf, wist de brand te be perken tot de hooiberg. Ondanks het nachtelijk uur waren er nog heel wat belangstellenden. De oorzaak van den brand is hooibroei. Verzekering dekt de schade. Aanbesteding. Gisterenmorgen had in het Raadhuis te Leidschendam onder de geornagiseerde aannemers de aanbesteding plaats van: a. het aanleggen van een ge deelte parallelweg naast de Meerlaan. Hiervoor werd ingeschreven als volgt: Ant. Haagen voor 2074, Alb. Haagen 1860, H. van Wijk 1657 en A. Hooijmans 1130, allen te Leidschendam. b. Het aanleggen van een straat voorlangs de stalen ramenfabriek van de Firma C. Koop aan den Broekweg. Ingeschreven werd als volgt: Ant. Haagen 5346, J. Koof len ƒ4975, Alb. Haagen ƒ24650, A. Hooij mans 4450, De Geus en Strampraat 4372 en H. van Wijk 4297. De firma Verjaal uit Dreisoher (Z.) had voor beide werken ge combineerd ingeschreven voor 5666. De gunning is door B. en W. voorbehouden. Been gebroken. Maandag werd een zoontje van den heer BI. uit de Veene- straat, dat op de speelplaats van de O. L. school aan den Prinses Juliana weg aan het spelen was, aangereden door een jongen van D., alhier, die met zijn rijwiel over de speelplaats reed, waar hij niets te maken had. De jongen van BI. kwam door de aan rijding zoo ongelukkig te vallen, dat hij zijn been brak. Dr. Reijers verleende de eerste hulp, waarna de jongen naar St. An- toniushove is vervoerd. De polite maakte van een en ander proces-verbaal op. Aanrijdng. Op den Veurschenstraat- weg werd de 51-jarige gepensionneerde O. F., wonende te Voorburg, die op een rijwiel reed, aangereden door een aohteroprijdende luxe auto en tegen den grond geslingerd. Het rijwiel werd beschadigd, terwijl F. aan linkerarm en hand bloedend werd verwond. De bestuurder, een zekere L. uit Den Haag, verzocht van deze aanrijding geen aangifte té doen bij de politie, daar hij verzekerd was en alle schade zou worden betaald. Bij zijn thuiskomst zou F. zich onder dokters behandeling stellen. Op eigen gelegenheid kon hij zijn weg vervolgen. LÏSSE DE R. I. V. I. B. Dr. Verhagen hield een lezing. Onder groote belangstelling vergaderde de Reizigers-, Inkoopers- en Verkoopers in Bioembollenvak (RIVIB) in Café-Rest. „De Nachtegaal" te Lisse. De voorzitter, de heer H. G. Hoogervorst uit Hillegom, opende de vergadering met een woord van welkom, in het bijzonder tot dr. A. J. Verhage, voorzitter der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, die dezen avond als spreker zou optreden. De voor zitter zeide, dat het wel geruimen tijd ge leden is, dat vergaderd werd, doch het be stuur heeft niet stil gezeten, hetgeen straks uit de nadere mededeelingen wel zal blij ken. De voorzitter hoopte op een vrucht bare bespreking. Nadat de notulen waren gelezen was het woord aan dr. Verhage, voor een causerie over het onderwerp: „De faillissementswet'.' De lezing, in voor allen bevattelijke vorm, was uiterst leerzaam. Na de causerie wer den vragen gesteld en door dr. Verhage op duidelijke wijze beantwoord. Nadat gepauzeerd was, zet de voorzitter uiteen hoever men nu gevorderd was met het stichten van een pensioenfonds. De heeren, die plaats genomen hebben in het voorloopig bestuur der Stichting, verdie nen volledig het vertrouwen van allen, die in het vak werkzaam zijn, terwijl tevens een groote" categorie van andere menschen tct de Pensioensticnting kan toetreden. Het in de medewerking der Patroons gestelde vertrouwen zal niet worden beschaamd; de moeilijkheden worden onder de oogen gezien en na de Paktijd zullen we een groote gecombineerde vergadering houden, welke ons zal brengen tot het beoogde doel. Verschillende vragen worden gesteld en beantwoord; de vergadering bleek zeer vol daan. Met klem werd vastgesteld dat de pensioenstichting geheel los zal staan van de RIVIB, die er slechts den stoot toe heeft gegeven. Boverdien zal deze stichting even neutraal zijn als bijv. de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, zoodat geen re- ligiueze bezwaren tot toetreding bij de stichting behoeven te gelden. Na de rondvraag werd een kort propa- gandawoord gesproken, waarna deze goed geslaagde vergadering gesloten werd. Personalia. Voor het Mulo diploma zijn geslaagd onze plaats- genooten T. Kranenburg, H. Roodenburg, Coby Segers C. R.d., C. de Graaf, A. Kop- penaal en P. v. d. Zaal. OEGSTGEEST De Middenstand bij de a.s. feestviering De Oegstgeester winkels zullen worden omgetooverd in een sprookjesland. Gisteravond kwamen de middenstanders en winkeliers bijeen in „Het Witte Huis" onder voorzitterschap van den voorzitter van de Middenstand-Centrale de heer J. Kamsteeg, die zijn voldoening uitsprak over de opkomst. Vooral de leden van de Hanze gaven blijk van groote belangstel ling. Doel dézer bijeenkomst was, mede te werken tot waardige viering van het 40 jarig regeeringsjubileum van Koningin Wilhelm ina. De heer M. Elshof gaf een relaas van de viering in deze gemeente der Troonbestij ging in 1898. De gemeente was toen heel wat kleiner in zielental' en de middenstand in die dagen was niet 200 sterk vertegen woordigd, terwijl al evenmin kon gezegd worden dat men in die dagen financieel sterker stond. Er is toen voor 40 jaar opgewekt feest gevierd: optochten, kindertractaties en volksspelen. Des avonds feeërlijke verlichting, bijna geen woning of tuin of deze was verlicht door vetpotjes, ballons of lampions, wat een prachtig effect moet hebben geven. We staan nu weer aan de 'vooravond van een Tot en met 27 Juli hebben de plannen van den nieuwen Wassenaarsch en Noord wij kerweg ter inzage gelegen en zooals ge bruikelijk, hebben maar betrekkelijk wei nigen van deze gelegenheid om van een en ander kennis te nemen, gebruik gemaakt. Het zal velen interesseeren iets van deze plannen te vernemen en daarom het vol gende: De nieuwe weg begint in de Pan, bij „de Luwte" en eindigt (voor Katwijk) bij de viersprong KatwijkNoordwijk—- Rijnsburg Woonwagenkamp. In „de Mient" volgt de nieuwe weg den bestaanden Provincialen weg en komt ten'westen van dien weg voornamelijk over gronden van de Leidsche Duinwatermij. Vanaf ongeveer het viaduct komt die nieuwe weg ten Oos ten van den bestaanden weg over particu liere gronden en bij den Molenweg wordt de ouden weg verlaten en gaat de nieuwe weg over „De Hooge wei" en komt over den heer H. Minnee verdwijnen en is 2.30 Aren van het R.K. Kerkbestuur en 0.65 Aren van Pension „St. Joseph" noodig. Over de zanderijvaart in de Nieuwe Zan derij zal een vaste brug worden gebouwd met een doorvaarthoogte van 2.10 M. en een doorvaartwijdte van 4 M. De vuilnis- staal, sinds jaren een ergernis voor de be woners van den Zeeweg, zal daar niet meer kunnen blijven. Een nieuwe brug over Rijnlands kanaal. Over Rijnlands Kanaal zal een brug worden gelegd met beweegbare overspan ning met een doorvaartwijdte van 8.50 M. en een hoogte van 5 M. boven Rijnlandsch peil. De twee uiteinden dezer brug zullen tegelijk dienst doen als viaduct voor twee wegen, n.l. langs de kanaaldijk ten Westen, en langs den kanaaldijk ten Noorden van Rijnlandsch kanaal. Den Noordelijken weg is den bestaanden weg over den kanaaldijk naar Katwijk aan Zee. Ook hier zijn aan sluitingen, ten Zuiden, en ten Noorden, op den hoofdweg ontworpen. De Biltlaan zal gelijkvloers worden gekruist en zal aanslui ting op den hoofdweg verkrijgen. Dit wordt dus een „onbewaakte overweg". De totale °P c'en hartvorm. 12 stuks 50 ct 2 st 10 ct groot feest. Sprekers meening is, dat het een eerezaak van den middenstand is een zelfstandig aandeel in die feesten te hebben. De Oranje-vereeniging zal niet achter blijven en heeft groote plannen. In het ge- heele raam der feestviering past ook de actie van de Middenstand. Spreker heeft overwogen in welke rich ting die actie zou kunnen worden onderno men. Deze actie moet worden gevoerd on der het motto „Vóór 40 jaar". Het is hoofdzaak de bedoeling de eta lages en haar omlijsting te maken zooals deze vroeger was, dus „oud Hollandsch". Door middel van oudé foto's couranten, pla ten zal men het publiek dus laten zien hoe in vroeger jaren feest, gevierd werd, hoe de gemeente er toe zag, hoe b.v. de straat, waarin men woont er uitzag, dan wel hoe uw bedrijf er vóór 40 jaar uitzag, of de wijze waarop het tóen werd uitgeoefend. Begrijpelijker wijze bestaan er veel moei lijkheden en brengt deze versiering kosten mede. Iemand, die niet over een etalage beschikt, kan ook heel goed meedoen aan dit plan b.v. door zijn"gevel te versieren in oud Hollandsche trant. De verlichting zou kunnen geschieden met de ouderwetsche vetpotjes. Mogelijk kunnen in samenwer king met de Oranje-vereeniging 's avonds enkeele muzikanten in Oud-Hollandsche kleedij door het dorp gaan. Een omroeper met de ouderwetsche klankborden mag hierbij natuurlijk niet ontbreken. Door onze viering hebben "we dan de gelegen heid het publiek te laten zien, dat de plaatselijke Middenstanders trouwe vader landers zijn, die het op prijs weten te stel len 40 jaar te zijn geregeerd door een vorstin als Koningin Wilhelmina, ondanks den druk der tijden. Laten we toonen, zoo vervolgt de heer Elshof, dat we als groep van Middenstan ders paraat zijn en iets kunnen bereiken, waarop menige groote stad met trots tegen op zou kijken. Oegstgeest is een mooie gemeente en mede aan ons, Middenstand, haar in de dagen van het Jubileum zoo mooi te maken dat zeer velen van buiten te Oegstgeest zulk komen bezoeken. Over dit plan werd een langdurige bespreking gevoerd. Het voor en tegen werd overwogen. De heer de Rooy (voorzitter der Hanze) bracht nog een „Nederlandsch fabrjkaat"-week ten sprake. Het idee van den heer Elshof werd tenslotte aanvaard. De winkeliers zullen hunne etalages in Oud-Hollandsch stijl opmaken, terwijl men vrij is, het zij afzonderlijk het zij straats gewijze, de ge velpuien in Oud-Hollandsche stijl te ver anderen. Nadat nog eenige- minder belangrijke zaken waren besproken, volgde sluiting. VOORSCHOTEN K.J.M.V. Maandag 25 Juli hield de K. J.M.V. St. Jan Baptist haar laatste bijeen komst van het afgeloopen seizoen. De voor zitter opende met den K.J.M.V.-groet en gaf direct het woord aan den vice-voorzit- ter, die ter inleiding van een achterstallig onderwerp van de ontwikkelingsavonden een interessante beschouwing hield over bloembollencultuur. De oorsprong van ver schillende gewassen en in het bijzonder van bloembollen nagaande, kwam spreker tot een gedachtenwisseling over de krui singsmogelijkheden der verschillende soor ten bloembollen, waarbij de inleider de nadruk legde op hét feit, dat groepen van verschillenden aard niet met elkander ge- kruisd kunnen wórden. De moderator bracht in verband hiermede de evolutie theorie ter tafel, waarbij de onhoudbaar heid van deze stelling nader werd toege licht. Spreker vervolgde zijn inleiding en liet achtereenvolgens contingenteering, im port en export de revue passeeren. Een ani- meerende discussie volgde op deze leer zame behandeling. Hierna werden nog enkele punten van huishoudelijken aard besproken, waarna de voorzitter den inleider dankte voor diens voortreffelijke uiteenzetting en de verga dering op de gebruikelijke wijze sloot. Gedurende de maand Augustus worden de bijeenkomsten stopgezet, doch in Sep tember zullen jullie allen met nieuw aan geworven leden, de; opgedane krachten ten volle kunnen ontplooien door mede te werken door trouwe, opkomst het winter- program in het a.s. seizoen op grootsche een te maken brug over de zanderij vaart door de teelgronden van Baron v. Wasse- maer van Catwijck". Ten slotte komt men daar weer voor de genoemde zanderijvaart, doch deze wordt aldaar, aan het einde bij na, gedempt. Voor de toegang naar deze landerijen wordt een viaduct gemaakt met een doorrij wijdte van 5 M. en een hoogte van 2.75 M. Dit viaduct geeft de verbinding van de landerijen (de „Bovenkant") eener- zijds en den Wassenaarsche weg en N. Commandeurslaan anderzijds Huizen zullen moeten worden afgebroken. Daar ter plaatse is, ten Westen van den nieuwen weg, een parallelweg ontworpen met aansluiting op den hoofdweg bij den Molenweg en den Ouden Zeeweg. De twee verbindingswegen tusschen Katwijk-Rijn en Katwijk Zee, den Ouden Zeeweg en N. Duinweg, zullen me den trambaan door middel van een gemeenschappelijk viaduct over den ontworpen nieuwen weg wor den heengevoerd. Dit viaduct komt in den Zeeweg te liggen. De Nieuwe Duinweg zal ter weerszijden van den nieuwen weg met een uitlooper op den Ouden Zeeweg wor den aangesloten,, dus naast Pension St. Jo seph en ten Westen even vóór het z.g. Wa terloopje. Ook zijn wegen ontworpen die het mogelijk maken den hoofdweg te ver laten of te bereiken zonder het groote ver keer dwars te kruisen. B.v, vanaf richting Noordwijk komt een afrij van den grooten weg--naar de Oude Zeeweg ongeveer uit komende bij „Het Waterloopje". Hierdoor is Katwijk aan Zee vanuit richting Noord wijk gemakkelijk te bereiken. Idem van uit richting Wassenaar. Vervolgens komt den nieuwen weg in de Nieuwe Zanderij uit en gaat door vele particuliere gronden, voornamelijk van tuinders. De huizen staande tusschen de woning van Notaris Matthijs en Gebr. v. Duyvenbode, eigen dom van de heeren v. Mil en P. v. Duy venbode zullen moeten worden afgebroken. Ook een gedeelte van de woning van mevr. de Wed. E. Ook van de Gebr. v. D. zal een stukje aangekocht worden. Ten Westen van den Ouden Zeeweg moet de woning van lengte van den nieuwen weg, die dus bui ten de kom van Katwijk aan den Rijn zal liggen, is in totaal 5 K.M. De hoofdweg zal voorloopig een breedte hebben van 9 M., wélke echter kan worden uitgebreid tot 12 M. Tevens zullen er z.g. slipstrooken van 50 c.M. worden gemaakt. Waar geen parellelwegen voorkomen, is een vrijlig- gend rijwielpad ontworpen met een breedte van 3.50 M. Op plaatsen waar bebouwing aanwezig is of waar uitwegen op den bestaanden weg uitmonden, zijn parellelwegen ontworpen of zal de oude bestaande weg als parallel weg dienst doen. Voor de uit te voeren plannen zullen in de gemeente Katwijk 162 perceelen of perceeltjes onteigend moe ten worden. Het geheel zal een buitenge woon groote verandering te zien geven. Vooral in de omgeving van de Callaoweg krijgt Katwijk a. d. Rijn een geheel ander aanzien en zal het verfraaiing geven. Een mooie nieuwe weg langs Pension „St. Jo seph", die van den N. Commandeurslaan uitweg geeft op den Ouden Zeeweg zal de toestand van thans veel veranderen. Ook het woonwagenkamp, naar de verdwijning waarvan al jaren reikhalzend wordt uitge zien, aal plaats moeten maken voor het moderne verkeer. Dit najaar zal een be gin worden gemaakt met het uitvoeren de zer groote en grootsche plannen. De voor naamste eigenaren der te onteigenen per ceelen zijn wel Baron v. Wassenaer van Catwijck te Den Haag en de N.V.'Leidsche Duinwatermaatschappij. De tuinders die als huurder doch nog erger, als eigenaar In aanmerking komen om gronden af te staan voor den nieuwen weg, zullen er in het algemeen genomen niet plezierig over ge stemd zijn. Van bijna allen wordt slechts een gedeelte, meestal een klein gedeelte gevraagd en het perceel verliest er dan veelal door in waarde, is soms daardoor moeilijk of moeilijker te bewerken. Doch daaraan is in den tegenwoordigen tijd niet meer te ontkomen. Het algemeen belang vordert zulks. Wij meenden goed te doen de lezers een en ander van deze vooral voor Katwijk zoo belangrijke plannen, mede te deel en. wijze te doen slagen. K.J.M.V.'ers! wij re kenen er op! Tot ziens in September! Een nieuwe verlichting. Krachtens een genomen raadsbesluit zal de Schoolstraat vanaf de Papelaan en een gedeelte van den Leidscheweg tot aan de Elslaan worden voorzien van een nieuwe electrische straat verlichting. Deze week zijn de lantaarn- masten geplaatst en zeer waarschijnlijk zal de nieuwe verlichting op Donderdag a.s. voor de eerste maal worden ontstoken. Jeugdhulde Regeeringsjubileum. De putaties van plaatselijke jeugdverenigin gen zullen op 6 September a.s. des avonds te zeven uuif, te Amsterdam een hulde bren gen aan Hare Majesteit Koningin Wilhel mina. Voor onze gemeente is het aantal leden der deputatie bepaald op drie en er moet in de deputatie ten minste één vrou welijk lid worden opgenomen. Voorschoten mag bij deze huldiging niet aóhterblijven, doch daaraan met een zoo groot mogelijk aantal leden deelnemen. De verschillende Jeugdvereenigingen zijn door den burge meester alhier uitgenoodigd tot het bijwo nen van een vergadering, die gehouden zal worden op Maandag, 1 Augustus a.s., ten gemeentehuize. HAARLEMMERMEER Geboren: Jacobus, z. van W. C. van der Weele en M. van Limpt Joost, z. van T de Zeeuw enG. E. van Zee Lena, d. van C. van Brugge en C. Geudeker Mat- theüs, z. van J. Cappon en I. Kalkman Johanna, Maria, Petronella, d. van M. W. v. d. Jagt en A. J. van Schagen Martin, Hans, Leendert, z. van L. P. Visser en P. M. Manus van der Jagt Johannes, Mar- tinus, z. van A. C. L. Vercouteren en P. Haak Maria, Theodora Theresia, d. van N. S. Breed en J. P. Bogers Catharina, Elisabeth, d. van J. van Wirdum en E. J. Tates Johannes. Jozephus, z. van C. J. van der Ham en Th. Okkerse. Ondertrouwd: Joseph Schönhage, 28 jaar en Lotje Christina Kreike, 24 jaar Jan Cornelis van Baren, 31 jaar en Aagje van Huis, 24 jaar. Getrouwd: Johanne§ W. Zaal. 25 jaar en Johanna M. Goes, 24 jaar Wilhelmus L. J. Veenboer, 24 jaar en Maria A. Aps- woude, 23 jaar Simon Visser, 30 jaar en Cornelia M. Schrama, 27 jaar Harmen Hut, 24 jaar en Johanna E. v. Leeuwen, 25 jaar Overleden: Johanna Antonia Jonker, 5 weken Anthonie Arie Johannes Mille- naar, 50 jaar WARMOND Buitenplaats „Oogstergeest". De bui tenplaats „Oögstergeest", voor het alom bekende Ooevaarsnest, welke buitenplaats sedert eenige jaren onbewoond is geweest, zal nu wederom worden bewoond, aange zien een der familieleden van den heer Leemans deze buitenplaats zal betrekken. Vertrokken: A. A. J. van Tongeren naar 's Gravenhage M. S. van Dam naar Leiden A. M. v. d. Geest naar Alkema de M. C. Derriks naar Voorhout H. v. Zon naar Papendrecht J. M. van Schie naar Voorschoten Th. v. d. Berg naar Leiden G. Breedijk naar Noordwijk G. A. Hekker naar Leiden A. Toonen naar Schalkwijk G. Heenk naar Lei den A. V. Grotenhuis naar Noordwijk J. J. Langerak naar Zoeterwoude A. C. Jansen naar Leidschendam J. C. M. Smit naar Amsterdam. Gevestigd: M. van der Wolf uit Reeuwijk Th. van Nobelen uit Leiden A. J. C. Hekker uit Leiden J. A. Olie hoek uit Alkemade C. M. Ganzeles uit Alkemade H. v. d. Voort uit Alkemade.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7