RECHTZAKEN Laatste berichten TELEGRAMMEN AGENDA Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN WOENSDAG 27 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 r. k. commissie voor werkloozenzorg. Bedevaart naar Heiloo. Aan belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat de programma's voor de be devaart naar Heiloo op Maandag 1 Augus tus a.s., moeten worden afgehaald: Don derdagavond 28 Juli a.s. des avonds tus- schen zeven en negen uur op het kantoor van den R. K. Volksbond, Steenschuur 15. De betalingskaart moet worden ingele verd. Doordat een paar deelnemers verhin derd zijn de bedevaart mede te maken zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar. Zij, die hiervan gebruik wenschen te maken, kunnen eveneens Donderdagavond hiervoor terecht op het kantoor. leidsche universiteit Benoeming privaat-docenten. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is de heer A. H. Fortanier, alhier, tot weder- opzeggens toegelaten als privaat-docent bij de faculteit der geneeskunde aan de rijks universiteit hier ter stede om onderwijs te geven in de psychotherapie en de praeven- tieve psychiatrie. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, is de heer A. A. Snijder, te 's-Gravenhage, tot wederopzeggens toegelaten als privaat docent bij de faculteit der geneeskunde aan de rijksuniversiteit hier ter stede om enderwijs te geven in de sociale verzeke- ringsgeneeskunde. DIRECTE BELASTINGEN. Bij beschikking van den Minister van Financiën is de ontvanger der directe be lastingen, enz. J. Smit verplaatst van het kantoor der invoerrechten en accijnzen te Budel (station) naar de inspectie der di rectie belastingen te Leiden, 2e afdeeling. MILITARIA. De korporaal-kok Walregt van 6 R.V.A. is overgeplaatst naar het II 7 R. I. te De venter. De korporaal-kok Terwal van 4 R. I. is tijdelijk gedetacheerd bij 6 R. V. A. Maria-Congregatie, afd. Jongens, Par. O.L.Vr. Hemelvaart en St. Jozef. Morgenavond om half negen, is er in de zaal Maria- Gijzensteeg, vergadering van de St. Elisabeth Sectie. De opkomst van alle leden is niet alleen gewenscht, maar noodzakelijk. Ook de nieuwe leden worden verwacht. Komt allen en op tijd. Het bestuur. Handelsregister K. v. K. W ij zig i n g: 2836. E. A. T. Vermond, Leiden, Nieuwe Beestenmarkt 14, groen ten winkel. Uittr. E.: E. A. T. Vermond, Leiden, d.d. 1 Juli 1938. De zaak is omge zet in een vennootschap onder firma on der den naam: Gez. Vermond. Venn.: M. F. Vermond en S. A. Vermond, Leiden. Voor het Mercurius-examen Duitsche Handelscorrespondentie is geslaagd de heer Th. B. M. Winkelman, leerling van „Kennis is Macht". Onder veel belangstelling heeft gister avond in den speeltuin „Westerkwartier" om half negen de prijsuitdeeling plaats ge had aan de kinderen die Zaterdagmiddag aan den vischwedstrijd hadden deelgeno men. De prijzen bestonden uit mooie hen gels en vischgereedschappen. Het 8-jarig meisje Liesje van den Visch, dat in de afdeeling ondermaatschê visch (meisjes) de le prijs won, kreeg nog extra een mooie fruitmand als prijs uitgeloofd door de firma Sinteur. Gisteravond heeft de politie-brandweer op het emplacement van het voormalig sta tion aan den Heerensingel een brandje ge- bluscht in asphalt en afval, door eenige jongens aangestoken. Gisteren hebben de leden van de afdee ling Leiden der Ned. Chr. Radiovereeni- ging met een drietal autobussen een uit stapje gemaakt naar 's Hertogenbosch en Oisterwijk. Om 7 uur vertrok men via Rotterdam naar 's Hertogenbosch, waar onder veel belangstelling de zeldzaam mooie kathedraal in- en uitwendig werd bezichtigd. Algemeen bewonderd men dit mooie bouwerk. Hoewel de lucht niet veel goeds voor spelde ging nu de reis naar Oisterwijk en de Vennen en ondanks dae 't hier regende, had het op de stemming geen invloed. De terugreis werd aanvaard over Utrecht waar werd uitgestapt om gemeenschappe lijk het middagmaal te gebruiken. Om on geveer half elf keerde het gezelschap hier weer terug. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de verordening, re gelende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarby is bepaald, dat eenieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Po- i litie (bureau Vreemdelingendienst Zonne veldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur, en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. DF ZAAK TEGEN IR. R. VAN DER VEEN Het Amhemsche Ambtenarengerecht verklaart beroep ongegrond. Het Amhemsche Ambtenarengerecht heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in het bekende beroep, ingesteld door ir. R. van der Veen, oud-rijkstuinbouwconsulent voor Zuid-Gelderland en oud-directeur van de rijks tuinbouwwinterschool te Hees bij Nijmegen, tegen zijn ontslag in beide func ties. Zooals bekend, verleende de regeering dit ontslag op grond van ongeschiktheid van ir. Van der Veen, mede in verband met de verspreiding van een pamflet, waar in bepaalde maatregelen van de regeering ten aanzien van den tuinbouw op grievende wijze werden becritiseerd. Het Ambtenarengerecht heeft het beroep van ir. Van der Veen ongegrond verklaard. Overwegende, dat klagers gebruik van groenten en vruchten uit den proef- en schooltuin, waar dit meer voorkomt, en in het onderhavige geval bij de bestuurders van den tuin bekend en door hen goed gekeurd was, in beginsel niet veroordeeld behoeft te worden en zeker geen oorzaak is, om betrokkene deswege ongeschikt voor zijn functie te achten. Overwegende, dat scherper oordeel is te vellen over k'agers houding inzake het tantième van de veiling van land- en tuin bouwproducten voor Nijmegen en omstre ken, dat hy als commissaris-aandeelhouder fc rmeel tot die tantième gerechtigd was, dat hij echter den schijn liet bestaan, de tan tième niet te trekken en die ter beschik king te laten van den directeur der veiling, terwijl ondershands de door dien directeur geïnde tantième toch weer aan hem werd afgedragen, dat hij zich hierdoor stelde in een niet eerlijke positie en daardoor een verhouding schiep, die volkomen onjuist was en met de beteekenis van zijn ambt onvereenigbaar. Overwegende, dat de conclusie van het gerecht, toch moet zijn, dat, alles bijeen genomen, niet geloochend kan worden, dat de geschiktheid van klager voor de functie, door hem bekleed, was komen te ontbreken er dat door het wegens ongeschiktheid ge geven ontslag dus niet in strijd is gehan deld met het algemeen rijksambtenaren reglement. Rechtdoende in naam der Koningin, ver klaart het gerecht het beroep ongegrond. De overwegingen In de uitspraak wordt ten aanzien van de in Januari 1938 verspreide circulaire, het opschrift dragende: „De afdeeling land bouw van het ministerie van Economische Zaken snel een afdoende verkatholiekt" verklaard, dat de inhoud daarvan zoodanig verdachtmakend en ongepast is, en zoo zeer blijk geeft van vooringenomenheid en onbeheerschtheid, om niet meer te noemen, dat, voor het geval klager de steller van dit geschrift zou zijn, en hij dit met kennis van den inhoud mocht hebben verspreid, daaruit zonder meer zou volgen, dat hij on geschikt was geworden voor het ambt van tuinbouw-consulent, waarin hij de ver trouwde 'raadgever en onpartijdige voor lichter der kweekers, zoowel als de trouwe ambtenaar der regeering behoort te zijn. Overwegende, dat deze vorm van volledige aansprakelijkheid van klager echter niet is komen vast te staan en zelfs zijn auteurs schap in eigenlijken zin, gezien de stunte lige stijl en de ongecoördineerde redeneer trant van het geschrift, aan het gerecht weinig waarschijnlijk voorkomt, maar aan den anderen kant uit den inhoud der pro- cessen-verbaal is komen vast te staan, dat klager een belangrijk aandeel heeft gehad in het op verborgen en heimelijke wijze vermenigvuldigen van een stuk, waarvan hr wist, dat het voor verspreiding bestemd was én waarvan hij, hetzij den onbehoorlij- ken inhoud kende, hetzij dien inhoud op zettelijk niet of niet geheel had willen ken nen, doordien hij zich tegenover zijn onder geschikte, mevrouw B. W G. RoosSpaa- renburg, tot dit laatste had verbonden; dat hij, nadat hij van het geschrift had kennis genomen en wist, dat het was vervaar digd door de genoemde aan zijn dienst verbonden arbeidscontractante, op geen enkele wijze, noch tegenover zijn superieu ren, noch in het publiek blijk heeft gege ven, het verkeerde en ongepaste van dit geschrift te beseffen, noch, wat zijn eerste plicht ware geweest, de daderes, waar zij toch daarin doorloopend misbruik had ge maakt van wetenschap, die zij alleen in haar functie kon hebben verkregen en uit drukkingen had gebezigd, die zij alleen van hem kon hebben gehoord, onmiddellijk uit den dienst heeft verwijderd, respectievelijk de zijnerzijds vereischte stappen daartoe heeft gedaan; dat hij, integendeel daarna bij den inspecteur op uitbreiding van de werk zaamheden dezer daderes, respectievelijk op verhooging harer wedde, zoo al niet op vaste aanstelling, heeft aangedrongen. Overwegende, dat, wat de beweerde felle anti-katholieke gezindheid van klager be treft, door de behandeling van dit twistge ding niet bevestigd is, dat hij op felle wijze de Roomsch-Katholieke Leer of Kerk be streed of in zijn ambtelijk verkeer jegens Roomsch-Katholieken onaangenaam, on welwillend of zelfs vijandig was. Dat integendeel uit de getuigenverkla ringen de gevolgtrekking kan worden ge maakt, dat hij in dit opzicht zich in het al gemeen niet heeft gedragen in strijd met Olflcieële Crisispubllcaties steun Voor bladriet van gewas 1938 Door de Nederlandsche Akkerbouwcen- trale, Bezuidenhout 15 te 's Gravenhage, zullen onder bepaalde voorwaarden wor den overgenomen de bossen bladriet van het gewas 1938, die op de binnenlandsche markt niet kunnen worden afgezet. Deze overneming zal alleen geschieden van leden der Algemeene Vereeniging voor de Rietcultuur in Nederland en door tusij schenkomst van die Vereeniging. Nadere bijzonderheden met betrekking tot dezen maatregel zullen per circulaire aan de betrokkenen worden bekend ge maakt. Belanghebbenden, die deze circulaire op 30 Juli a.s. nog niet mochten hebben ont vangen, kunnen deze op aanvrage alsnog verkrijgen bij de genoemde Centrale of bij de betrokken afdeeling der genoemde vereeniging. 5389 's Gravenhage, 26 Juli 1938. hetgeen van een rijksambtenaar mocht worden tegengewekrt. Overwegende, dat echter wel bij- klager de laatste jaren een voorstelling heeft post gevat, als zou door Roomsch-Katholieke or ganisaties, politieke en regeerings-personen steeds zijn persoon en ambtelijke positie zon worden tegengewerkt. Overwegende, dat deze voorstellingen ook blijkbaar een rol hebben gespeeld in de on juiste verhouding, waarin klager van het oogenblik van het optreden als inspecteur van het tuinbouw-onderwijs, ir. van der Plassche, tegenover dezen heeft gestaan. Overwegende, dat de klager in ieder ge val getoond heeft, eigenschappen te bezit ten, die het hem onmogelijk maakten, met den inspecteur samen te werken op de wij ze, als volgens den aard van diens positie van klager moest worden verlangd. FINANCIËN EN ECONOMIE 3 1/4 pet. LEENING GEMEENTE HENGELO Het beleggingsfront schrijft niet in Naar wij vernemen, zullen de instellin gen, aangesloten bij het beleggingsfront niet inschrijven op de 3 1/4 pet leening van de gemeente Hengelo, aangezien zij niet vol doet aan de voorwaarden van het accoord. NEDERLANDSCH-TSJECHO SLOWAAK- SCHE KAMER VAN KOOPHANDEL. Te Amsterdam werd de jaarlijksche al gemeene ledenvergadering van de Neder- landsch-Tsjecho Slowaaksche kamer van koophandel gehouden, onder leiding van den vice-voorzitter, den heer mr. A. J. Guepin. De secretaris, mr. G. A. J. M. Mutsaerts bracht het jaarverslag uit, terwijl vervol gens een bestuursverkiezing plaats vond. In de vacature, ontstaan door het, we gens drukke werkzaamheden bedanken van prof. ir. I. P. de Vooys, werd tot voor zitter gekozen mr. A. J. Guepin, secretaris van de directie der N.V. Philips gloeilam penfabrieken te Eindhoven, terwijl voorts de heeren J. Daniels en dr. K. Fiksl tot lid van het bestuur werden benoemd. NOODLOTTIG ONGEVAL TE HAARLEM In een steegje, naast het gebouw van de „Hema" in de Kruisstraat te Haarlem, is vanmorgen een ernstig ongeval gebeurd. Twee bedienden waren bezig met het hijschen van goederen naar den zolder. Op zeker oogenblik raakte een pakje los, dat in de dakgoot terecht kwam. De 21-jarige A. Zwart, die op zolder stond, besloot zich langs het hijschtouw te laten zakken om het pakje terug te halen. Toen hij bijna de goot had bereikt, brak het touw, met het noodlottig gevolg, dat de jongeman van een hoogte van dertien meter op straat stortte. Met zware inwendige kneuzingen is hij per ziekenauto naar de Mariastichting vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. KIND IN WECK-KETEL GEVALLEN EN VERDRONKEN. In het gehucht de Dijk te Asten bij Hel mond heeft gisteren ten huize van den landbouwer van Z. egn tragisch ongeval plaats gehad. Toen het ruim een-jarige kind even zonder toezicht was, is het in een met water gevulden Weck-ketel ge vallen en jammerlijk verdronken. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken waren vergeefsch. GEARRESTEERDE NEEMT DE VLUCHT. Vanochtend had de gemeente-politie te Zutfen een zekeren T. aldaar aangehou den, die in Arnhem wegens mishandeling een gevangenisstraf van veertien dagen moest ondergaan. Hy zou door den rijks- veld wacht .op, transport worden gesteld van Zutfen naar Arnhem. Op het perron te Zutfen vroeg de aangehoudene even gebruik te mogen maken van de water plaats. Hij nam deze gelegenheid waar om over het stations-emplacement de vlucht te nemen. Het is de achtervolgen de politie nog niet gelukt den man te ar resteeren. arbeidsongeval. Vanmorgen omstreeks acht uur is de 24-jarige schildersknecht P. Nakken uit Coevorden bij het schilderen van de be kapping in de aardappelmeelfabriek te Coevorden van een zes meter hooge stei ger gestort. De jongeman is met ernstige inwen dige kneuzingen naar het Aleida Kramer ziekenhuis te Coevorden overgebracht. de bewoners met vacantie. de inbrekers aan den slag. In twee woningen te 's-Gravenhage, waarvan de bewoners met vacantie buitens lands vertoeven, hebben inbrekers van nacht een bezoek gebracht en zijn, na vrij wel alles doorzocht en overhoop gehaald te hebben, vertrokken. Wat er vermist is, kan wegens uitstedigheid van de familie nog niet worden vastgesteld. De eerste inbraak werd vannacht om een uur door een nachtwaker ontdekt. Het betrof hier de woning van de familie S. in de 't Hoenstraat. De ongenoode gasten kwamen binnen door het openschuiven van een rolluik aan de achterzijde, waarna een ruit werd ingedrukt en de spanjolet-slui ting van de deur kon worden geopend. Na in de woning alles doorzocht' te heb ben, zijn de inbrekers door het forceeren van de voordeur weer op straat gekomen. Zij lieten deze voordeur open en hierdoor werd de aandacht van den nachtwaker ge troffen. Ook in een perceel aan de Van Hogen- houcklaan hebben inbrekers van de uit stedigheid van de bewoners gebruik ge maakt om een nachtelijk bezoek te bren gen. Zij klommen aan de achterzijde van het huis over een hek, schoven een rolluik op en forceerden de deur. Hier werd even eens alles overhoop gebaald, schrijf bureaux werden opengebroken en doorzocht en waarschijnlijk langs denzelfden weg waar langs zij binnen zyn gekomen, zijn de in brekers weer verdwenen. BRITSCH SCHIP TOT ZINKEN GEBRACHT. VALENCIA, 27 Juli. (A.N.P.) Het Brit- sche koopvaardijschip „Dellwyn" is in de haven van Gandia door een watervliegtuig, dat van Majorca kwam, tot zinken gebracht. Dt is de vijfde aanval op het schip in drie dagen tijd. Het schip vervoerde een lading steenkool met toestemming van de niet-inmengingscontrole. de grensincidenten in het verre oosten. TOKIO, 27 Juli. (A.N.P.) Het ministerie van buitenlandsohe zaken bevestigt, dat zich op 21 en 22 Juli een ernstig grensinc- dent heeft afgespeeld opr 120 K.M. bezuiden Chabarofsk. aan de Oessoeri. Op 21 Juli werd een tiental Mandsjoesoldaten op de rivier aangevallen door drie Sovjet-Rus sische kanonneerbooten. Waarschijnlijk werden de Mandsjoe's ontvoerd. In het rap port over het incident van 22 Juli wordt gezegd, dat 1500 Sovjet-Russische soldaten een eilandje tegenover het dorp Hsintoeng in de Oessoeri hebben bezet. In den loop van den dag staken 150 man over en sta ken een groot aantal huizen in de dorpen Hsntoeng en Yaolingtse in brand. Vijfhonderd man van de Japansch- Mandsjoekwosche strijdmacht vielen van drie zijden aan en verdreven de Russen in een gevecht van vijf uur. Men heeft nog geen gegevens omtrent het aantal gesneu velden. In de rapporten zijn een aantal tegen strijdigheden merkbaar, doch het ministerie beschikt op het oogenblik niet over andere gegevens. Op 23 Juli is krachtig geprotes teerd bij den Sovjet-Russschen consul te Charbin. De Japansche minister van bui- tenlandsche zaken neemt een afwachtende houding aan en weigert iets te zeggen over den ernst van de incidenten. ONGERUSTHEID OVER PATER JAQUINOT. TOKIO, 27 Juli. (A.N.P.) Sedert twee da gen is men te Tokio ongerust over het lot van pater Jacquinot, die 20 Juli met de „Em press of India" te Yokohama'is aangekomen en sindsdien niet meer is gezien, noch in Japan, noch in Sjanghai, waar hij 25 Juli had moeten aankomen. Pater Jacquinot keerde uit de Vereenlgde Staten terug, waar hij eenige honderd-dui zenden dollars bijeen had gebracht voor de Chneesche vluchtelingen. Het is evenwel mogelijk, dat hij op het oogenblik uitrust in een of andere afgele gen Katholieke Missiepost. DE ANTISEMIETISCHE MAATREGELEN IN ITALIë ROME, 27 Juli (ANP.) Het bijeen roepen van den grooten fascistischen Raad op 1 October is onmiddellijk in verband gebracht met den strijd voor de zuiverheid van het ras, welke steeds grooter vormen aanneemt. Hoewel men geen voorspellin gen kan doen, gaat het gerucht, dat de groote fascistische Raad voornamelijk bij een wordt geroepen om maatregelen te ne men tegen de Joden. Zij zullen niet uit Ita lië verjaagd worden, doch zij zullen geen openbare ambten mogen bekleeden en ook geen examen mogen afleggen voor ambte naar. Men merkt op, dat hun aantal in openbare functies en in het leger zeer ge ring is. Verder zal de groote Raad vermoedelijk een criterium vaststellen voor het Italiaan- sche ras. Waarschijnlijk zullen Italiaansche kinderen worden erkend als Italiaansch, ook wanneer de moeder van Joodsch of an der ras is. leiden. De avond-, nacht- en' Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 23 tot en met Vrijdag 29 Juli a.s. waarge nomen door de apotheken J. E. M. ten Dyk, Haven 18, tel. 85 en A. J. Donk, Doeza- straat 31, tel. 1313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. LEIDEN. Geboren: Maria Catharina dr. van L. Verboom en C. C. Cornelisse Ger- rigj edr. van E. Ineens en J. Korporaal. OndertrouwM: B. J. M. Bonnet jm. 28 j. en A. M. W. Helmich jd. 28 j. Overleden: C. Verhoeven wedr. 90 j. G. Uit de Bosch hsvr. van F. Herm- sen 44 j. G. A. de Bolster geh. m. S. van Loef 49 j. M. E. Payens wede. 82 j. H. Lek wedr. 66 j. britsch postvliegtuig verongelukt. LONDEN, 27 Juli. (A.N.P.) Uit Nairobi wordt gemeld, dat vanochtend vroeg een postvliegtuig van de Wilson Airways kort na den start bij Kisumu in Kenya tegen een heuvel is gevlogen. De vier leden van de bemanning zijn omgekomen; het toestel ging in vlammen op. alarmtoestel voor vliegtuigen. PASADENA Calif om ië), 27 Juli. (A.N. P.) Bij het technologisch instituut van Cali- fornië is heden een toestel voor het auto matisch uitzenden van SOS-signalen voor vliegtuigen Ingediend. De uitvinders verkla ren, dat het toestel onbrandbaar is. Het wordt aangebracht aan den staart en bij een schok raakt het los en zendt vier dagen lang onafgebroken noodseinen uit, zelfs als het vliegtuig vernield is. dit jaar geen groote manoeuvres in duitschland. BERLIJN, 27 Juli. (A.N.P.) De „Berliner Boersenzeitung" zet uiteen, waarom dit jaar geen groote manoeuvres van de weer macht zullen worden gehouden, zooals in het najaar van 1937. Het blad schrijft, dat het niet ieder jaar mogelijk is een zoo groo te troepenmacht bijeen te brengen, afge zien van de kosten. Ook vroeger werden niet elk jaar zoogenaamde „keizer-ma- noeuvres" gehouden. Derhalve zullen in 1938 slechts oefeningen worden gehouden in verband niet grooter dan ^gn divisie. Vermoedelijk zullen in 1940 wederom groo te manoeuvres worden gehouden. nieuwe zuid-poolexpeditie van ellsworth NEW-YORK. 27 Juli (A.N.P) Heden is Lincoln Ellsworth aan boord van de „Europa" naar Engeland vertrokken, wel ke in het najaar zal vertrekken. Na enkele weken jacht te hebben gemaakt op groot wild in Kenya, zal Ellsworth zich te Kaap stad aan boord van het Noorsche schip „Wyattearp" begeven, dat de volgende maand, met negentien man aan boord, uit New-York zal vertrokken. Ellsworth is voornemens Enderbyland te onderzoeken en hoopt vroeg in het komen de jaar via Australië terug te keeren. AMSTERDAM, 27 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 221 vette kalveren 6268 cent (enkele hoog er, 52 6C en 4250 cent per kg. levend gewicht, 72 nuchtere kalveren 712 per stuk, 100 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 kg. 6667 cent, zware 6465 en vette 6364 cent per kg. slachtgewicht. Aange voerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: vette kalveren matige aanvoer, zeer stugge handel, hoo- gere prijzen, nuchtere kalveren, matige aanvoer, vlugge handel, dalende prijzen; varkens zeer matige aanvoer, zeer stille handel, prijzen als Maandag jl. BOSKOOP, 27 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15— 22 cent, Wendland 1014 cent, Hadley 15 —20 cent, Duisburg 1218 cent, Briarclif 1014 cent, Butterfly 1419 cent. Ste ward 1218 cent, Rosalandia 1824 cent, Florex 1620 cent Phoebe 1726 cent, Vierlanden 1630 cent, Edith Helen 1217 cent, Aug. Noack 1015 cent, Else Poulsen 1018 cent, Gloria Mundi 816 cent, Ellen Poulsen 712 cent, Paul Grampel 814 cent, Rosa Mundi 1823 cent, Mevr. v. Straaten van Nes 1521 cent, Ingar Ohl- son 812 cent, Queen Mary 20 cent, Dah lia's 68 cent, Leatris 1216 cent, Gladio len 4 cent, Roode lelies 2834 cent, Cle matis Durandi 1527 cent. Clematis Prins Hendrik 1.00, Clematis Le Coultre 1.00 —1.50. WOERDEN, 27 Juli. Kaas. Aanvoer 453 partijen kaas. Prijzen: met rijksmerk le kwal. 23—25, 2e kwal. 21.00—22.50, zware tot 26.Handel matig. WI-SSfcLNOTEERINGEN (AMST>:ROAtVn Londen 8.957/16 Berlijn 73.05 Parys 5.02 </s Brussel 30.77 Zwitserland 41.64 Kopenhagen 39.95 Stockholm 46 15 Oslo 44.971/2 New York l.SlU/jg Praag 6.29

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3