Wilt U iets weten? BIOSCOPEN TE LEIDEN WOENSDAG 27 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 Mooie, charmante zonnebruining en geen verbranden en vervellen met Amilda-Zonnebruin. Flacon 90, Doos 50 en 25 ct. GEMEENTERAAD VAN LEIDSCHENDAM WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN TOELATINGSEXAMEN H. B. S. Het aantal zittenblijvers in de eerste klas der H.B.S. blijft hoog (eenige cijfers: 1924: 33 pet.; 1928: 29 pet.; 1932: 31 pet.; 1935: 30 pet.). Dit doet Fr. v. E. die 10 pet. zittenblijvers normaal vindt, in het Handelsblad schrijven als volgt: Toen voorheen tal van leerlingen, die met een „verklaring van .geschiktheid" van het hoofd van hun lagere school naar de H.B.S. gekomen waren, op deze tegen vielen, werd dit aan onjuist inzicht van vele schoolhoofden geweten. Met het stel sel van „verklaringen" heeft men daarop gebroken en het toelatingsexamen, waar tegen tientallen jaren was gefulmineerd („onkinderlijk, onpaedagogisch, dril, af richting" enz.) is destijds, in 1928, weer ingevoerd. Niet met bevredigend resul taat, want het is noodig geacht, het vol gende jaar een nieuw toelatingsexamen in te voeren. Dat wij ook daarvan weinig verwachting hebben, hebben wij reeds eerder doen uitkomen. Daarmee wil niet gezegd zijn, dat het beter ware, de zaak te laten zooals ze is, want ze is lang niet goed. Slechts twee voorbeelden: aan een H.B.S. te Amsterdam zijn van de 26 leer lingen, die het vorige jaar na examen zijn toegelaten, 13, dat is juist vijftig procent, blijven zitten. Van een klas van 29 aan een andere H.B.S. zijn er elf, dus bijna 40 pet., niet bevorderd; een resultaat dat slecht is, maar toch iets beter dan van het andere voorbeeld. „Maar we hebben een aantal leerlingen gered door een her examen, dat eigenlijk een verkeerd mid del is", zegt de directeur. Voorloopig d.w.z. tot dat een ander stel sel van selectie betrouwbaar zal zijn ge bleken, zijn dus de hoofden der lagere scholen die geacht waren schromelijk te hebben misgetast, gerehabiliteerd. Het volgende jaar zal men ook het begrip, het inzicht gaan toetsen! Het blijft zoeken naar den steen der wijzen. Tenslotte zal men misschien gaan inzien, dat het vroegere systeem, waarbij de leerlingen ook op kennis van Fransch werden onderzocht, nog zoo verkeerd 'niet was. Van leerlingen, die in staat gebleken waren, het beetje Fransch dat ze kennen moesten, uit het hoofd te leeren en te onthouden, mocht verwacht worden dat ze ook in staat zouden zijn, Duitsch en Engelsch te leeren. Natuurlijk kwamen ook toen vergissingen voor, maar men had bij de toegelaten candidaatjes in elk ge val een kenmiddel voor het leervermogen en wie meent een selectiestelsel, waarbij het veel gesmade leer-memoreervermogen verwaarloosd wordt met succes te kunnen toepassen, vergist zich zeer. Eerste Leidsche Begrafenisonderneming voor Boomsch Katholieken GEVESTIGD 1882 G.H.KLEEÜHANS Pieter de la Courtstraal 22 TRANSPORT TELEFOON 1455 Vraag: le. Bij wie moet ik mij ver voegen om inlichtingen te verkrijgen voor opleiding tot onderofficiervliëger te Soes- terberg. 2e. Is het geoorloofd op niet-particuliere terreinen te kampeeren. Antwoord: le. Wend U tot secretarie afd. militaire zaken te Leiden, Stille Rijn 3. 2e Neen! Vraag: Welke is de kortste route van Leiden naar Hoorn? Hoeveel km.? Antwoord: Leiden, Sassenheim, Lis- se, Hillegom, Bennebroek, Haarlem, Sant poort, Beverwijk, Castricum, Limmen, Heiloo, Alkmaar, Oudorp, Ursem, Aven- horn, Hoorn. Afstand 75 km. V r aa g Welke is de kortste weg per tandem van: a. Zoetermeer naar Ewijk. Hoeveel km.? b. Ewijk naar Deurne. Hoeveel km.? c. Deurne naar Zoetermeer. Hoeveel km.? Is in Noord-Brabant hiervoor nog Pro vinciale rijwielbelasting noodzakelijk ver schuldigd? Welke ponten passeehen op deze route? Antwoord: A.: Zoetermeer, Gouda, Oudewater, Montfoort, Jutfaas, Vreeswijk, Vianen, Culemborg, Buren, Tiel, Wamel, Druten, Winsen, Beuningrn, Ewijk. Af stand 105 km. B. Ewijk, Neerbosch, Teersdijk, Grave, Mill,, St. Hubert, Wanrooy, St. Anthonis, Oploo, Deurne. Afstand 55 km. C. Deurne, Bakel, Gemert, Erp, Veghel, Heeswijk, Berlicum, Den Bosch, Hedel, Gorincherrij Schoonhoven, Gouda, Zoeter meer. Afstand 115 km. Overvaren naar Gorinchem en Schoon hoven. Vraag: Is U in Nederland een vereeni- ging bekend, door welker bemiddeling Ka tholieke, in Indië vertoevende ouders hun kinderen plaatsen in gezinnen hier te lande, ter voortzetting van him studie? Antwoord: Wend U tot het Indisch Bureau van den heer P. J. F. J. Schnebbelie Schenkkade 226. Den Haag. Onder voorzitterschap van Burgemees ter Keijzer kwam de Raad der gemeente Leidschendam gisterenavond in openbare vergadering bijeen. Secretaris is de heer B. Bielefeld. Aanwezig alle leden. De voorzitter doet mededeeling, dat de secretaris, de heer H. J. van Delft wegens ongesteldheid verhinderd is. Het voorstel tot instelling van een com missie tot wering van schoolverzuim wordt z. h. s. aangenomen, terwijl met algemeene stemmen tot leden worden be noemd de heeren J. W. M. Boogmans, B. Kuperus, G. C. Kasbergen, K. Lambo, J. C. v. d. Bosch, J. van Elk, R. Vermeulen, Th. H. Raaphorst en S. Wortel. Bij het voorstel tot vaststelling van een capitulantenverordening voor de gemeen te Leidschendam verklaart de heer Zuijd- wijk zich tegen het voorstel; hij heeft er zich steeds tegen verzet, dat de regeering zich hiermede bemoeit en hij zal onder protest voor het voorstel stemmen. Z. h. s. wordt het voorstel aangenomen. Het voorstel tot het in gebruik geven van gemeentegrond aan P. Onderwater, alhier wordt z. h. s. goedgekeurd. Leidschekade en Oostvlietweg. Aan de orde komt het voorstel tot ver betering van de Leidschekade en een ge deelte van den Oostvlietweg. De heer Vink wil het zien als werkver schaffingsobject, anders zou hij er moei lijk zijn stem aan kunnen geven, immers de provincie is zeer in gebreke gebleven, wat haar plicht was te doen. Spr. wijst in dit verband op de verwaarloosde toestand van de Leidschekade. De heer Koerts vraagt inlichtingen over de bolvormige profielen en is bang, dat hierdoor de eigenaren last krijgen van het water. De heer Zuydwijk is voor uitvoering in eigen beheer, evenals de heer de Lange, die B. en W. vraagt op de Leidschekade een klein trottoir te maken, omdat de menschen, als zij uit de deur stappen op de openbare straat staan, wat met het huidge verkeer levensgevaarlijk is, tevens vraagt hij hier een bord te plaatsen voor maximum snelheid. De heer Blokland onderstreept de woor den van den heer de Lange. Als het in werkverschaffing geschiedt, dan in eigen beheer. De heer Willemse is voor uitvoering in het vrije bedrijf, wat z.i. voordeeliger is. De voorzitter antwoordt, dat het de wensch is van Ged. Staten, dat beide werken tegelijk en zoo spoedig mogelijk in werkverschaffing worden uitgevoerd. B. en W. zullen de verschillende wen- schen nader bespreken. Het voorstel wordt dan z. h. s. aangenomen. Het voorstel tot instelling van een Com missie van voorbereiding uit den Raad voor de bedrijven en benoeming van le den, wordt door B. en W. teruggenomen. B. en W. zullen een volgende vergadering komen met een voorstel tot benoeming van een Commissie van by stand. Ter tafel komt het voorstel tot vast stelling van een reglement van orde voor den Raad. Het reglement wordt artikels- ge wij ze behandeld, bij diverse artikelen worden opmerkingen gemaakt. Een voor stel van den heer Vink, de rangschikking der leden fractiegewijze te doen, vindt be strijding bij enkele leden, doch het voor stel wordt bij stemming met 85 stem men aangenomen. Een voorstel Vink een nieuw artikel (12) in te lasschen, welk ar tikel behelst, dat bij de oproepingsbrie ven een korte uiteenzetting wordt gegeven van de ingekomen stukken en mededeeling van de sedert de laatste vergadering ge nomen besluiten, benoemingen, enz. wordt in handen gesteld van B. en W. ter na dere bespreking. Ten slotte wordt een voorstel Vink om artikel 20 geheel te schrappen met algemeene stemmen aan genomen, evenals het geheele voorstel. De wijziging van de gemeentebegrooting 1937 en 1938 en het voorstel tot het verlee- nen van subsidie in devervoerkosten van een kind naar de school voor openbaar bui tengewoon lager onderwijs, worden z.h.st. goedgekeurd. Het voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling voor den school- artsendienst en tot verlenging der regeling ondervindt bestrijding van de heeren Zuijd- wijk, Willemse en Blokland, die, ofschoon zij het werk van den schoolarts ten hoog ste waardeeren, de verlenging slechts voor 5 jaar willen; daar zij uit zakelijk oogpunt 10 jaar te lang vinden. Na lange bespre kingen wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 103 stemmen. Het voorstel tot wijziging van de „Grond regelen van de drinkwaterleiding „De Vlietstreek" wordt z.h.st. aangenomen; de heer Zuijdwijk wenscht geacht te worden tegengestemd te hebben. B In behandeling komen de voorstellen in verband met de berging van straat- en huisvuil. De voorz vraagtindien eventueel getallen en personen zullen genoemd wor den, dit voorstel in geheime vergadering te behandeeln. De heer v. d. Bosch merkt op, dat het z.i. niet noodig is dit in geheime vergadering te behandelen, daar de R.K. fractie niet ac- coord kan gaan met de voorstellen van B. en W., de plannen A, B en C zijn niet ge schikt, alleen plan D zou iets kunnen zijn. De heer Zuijdwijk vindt plan C juist wel geschikt en zet zijn standpunt hieromtrent uiteen. De heer Vink zegt, dat de 3 eerste plannen niet kunnen worden aangenomen, volgens hem is alleen plan D geschikt. Hij vraagt, of B. en W. de voorstellen kunnen terugnemen, en met andere voorstellen komen. B. en W. nemen de voorstellen terug en zullen in de volgende vergadering met andere komen. Verkoop van het Veursche Raadhuis Het voorstel tot verkoop van het raad huis der voormalige gemeente Veur vindt verzet bij den heer Zuijdwijck; zi. zal het perceel weinig opbrengen en als later de weg verbreedt wordt, wat daar noodig moet geschieden, zou de gemeente het duur moe ten terugkoopen. Meerdere heeren voeren hierover het woord, waarna wethouder de Koning op merkt, dat het de bedoeling is, dat de grond wordt verkocht voor nieuwbouw en dat de rooilijn dan 3 meter achteruit komt. De voorzitter licht de zaak nog nader toe, waarna het voorstel z.h.st. wordt goedge keurd. Een voorstel van B. en W. tot inrichting van een Dienst van Maatschappelijk Hulp betoon wordt na enkele besprekingen z.h. st. aangenomen. In behandeling komt een voorstel de adviescommissie niet uit te breiden. De heer Zuijdwijk bepleit uitbreiding en zet duidelijk uiteen waarom. Het voorstel wordt echter na enkele besprekingen z.h.st. aangenomen, evenals een voorstel tot re constructie van de Ruijsdaallaan Op een schriftelijke vraag van den heer Vink, of het juist is, dat volgens een be richt in de bladen de firma C. Koop voor nemens was een 50-tal arbeiderswoningen in deze gemeente te bouwen en dat het ge meentebestuur daarbij alle medewerking had toegezegd, enz., antwoordt de voorz., dat hiervan niets, maar dan ook niets waar is. Een vraag van den heer Blokland be treffende vacantiebonnen, premie zieken fonds enz. wordt door den voorz. en wet houder de Koning naar genoegen van den vrager beantwoord. MIDDENSTANDERS WEEST WAAKZAAM. Beleefd verzoekt ondergeteekende opna men van het navolgende omtrent de ver schrikkelijke ervaringen en behandelingen, hem de laatste 14 dagen aangedaan: Ten einde een en ander voor ieder be grijpelijk te doen zijn, zal ik trachten, zoo beknopt en eenvoudig mogelijk te zijn. Zooals een ieder bekend, daalde enkele jaren geleden de zuivel waarde van melk en bijproducten zoodanig, dat het den boer onmogelijk werd, zijn bedrijf langer voort te zetten, werd het noodzakelijk van re- geeringswege in te grijpen (ieder herin nert zich deze voor den boerenstand ramp zalige tijd) en werd er een steunregeling ontworpen. Deze regeling maakte het noodzakelijk, dat ook de handel in melk en melkproduc ten hierin betrokken werd; immers de con sument moest hierin bijdragen. Alhoewel deze regeling voor den han del in het algemeen veel administratieve rompslomp gaf, was hieraan in tevreden heid te voldoen. Sedert dien heeft de Regeering te ken nen gegeven, dat zij een terugkeer naar meer normalen toestand in de eerste jaren niet verwachtte en daarom Boeren en Fa brikanten verzocht, dezen crisismaatregel van haar over te nemen, aangezien zij toch reeds was overbelast met zoovele andere moeilijkheden op schier alle terrein. Laatstbedoelden hebben van dit aanbod terstond gebruik gemaakt. De leiding in deze voor de Boeren, wil ondergeteekende onbesproken laten. Thans wil hij U op de hoogte stellen, hoe de Fabrikanten enz. de overneming in practijk brengen. Hiertoe werd opgericht een vereeniging onder den naam van Algemeene Vereeni ging Melkvoorziening of kort genoemd A. V. M. Om een vergunning te verkrijgen voor het vervoeren en afleveren van melk en melkproducten, moet men lid zijn van deze vereeniging. In het bestuur dezer vereeniging zijn de stemmen ongelijk verdeeld, bijvoorbeeld 5 voor den Fabrikant en 4 voor de lagere orde. Deze Heeren zijn terstond aangevangen' met hun werkzaamheden en hebben nu, bekleed met gezag en steun van den Mi nister (hoewel deze de heeren tot recht en beleid heeft aangemaand), als eerste daad een contract ontworpen, waaruit door mij slechts één artikel zal worden aangeduid, welks inhoud is, dat de Vereeniging het recht heeft, daaraan zooveel als zij noodig acht toe te voegen of af te nemen, hetgeen te vergelijken is met een blanco schuldbe kentenis, waarvan het bedrag door den schuldeischer na onderteekening wordt in gevuld. Mijn zaak heeft zich ontwikkeld op het gebied van het product slagroom. Hiervan worden door mij belangrijke hoeveelhe den wekelijks afgeleverd. Geruim en tijd geleden, werd door de A. V. M. om opgave verzocht van de omzet slagroom, gerekend over de laatste jaren, welke opgave door mij in verstrekt; daarna werd mij door schrijven bericht, dat ik deze omzet mocht behouden, echter mocht door mij niet méér worden afgeleverd. Indien dus mijn (contingent) omzet zich boven het toegestane aantal liters be weegt, moet ik dat meerdere bij de fabri kant betrekken. Onno9dig te zeggen, dat deze maatregel op zijn minst abnormaal is en voor mijn begrip nergens toe dient (dan dat ik gedwongen wordt een afnemer te zijn van den Fabrikant in het algemeen). Ik wijs er tevens op, dat mijn omzet sedert deze opgave beduidend is gestegen, door het winnen van cliënten en door uitbrei ding der zaken van bestaande cliënten. Is dus b.v. in Juli mijn (contigent) toe wijzing verbruikt, dan moet ik voor mijn verdere behoeften naar den door den A. V. M. aan te wijzen Fabrikant. Nu is de vraag, of deze Fabrikant op tijd kan leve ren, nog maar in het midden gelaten, doch voorts zal ik tevens naar dienzelfde of weer een andere fabrikant moeten gaan, om mijn onder- of afgeroomde melk te be trekken. Zooals U allen begrijpen zult, heb ik en met mik^ele andere geweigerd een derge lijk convict te onderteekenen en ook ge reclameerd tegen mijn zoogenaamd toege wezen contingent (hoeveeld liters), doch zonder resultaat. Wat was hiervan het gevolg. Zaterdag 16 Juli 1.1. werd op straat van mij in beslag genomen, door den z.g.n. opsporingsdienst der A. V. M., paard, wagen, tuig enz. en zoo mogelijk tevens mijn vergunning. Toen zijn mijn medeweigeraars ontsteld geworden van een zoodanige terreur, zoo dat de een een na den ander, bij deze be dreiging van hun bestaan, terstond tot tee- kening van het contract zijn overgegaan. Nu zij er inmiddels uitdrukkelijk op ge wezen, dat ik heb verklaard tegenover ambtenaren enz. van de A. V. M., wel te zullen teekenen, al was het desnoods mijn totale ondergang, indien de rechter in uiterste instantie mij daartoe verplichten zou. Maar dit kon ook niet baten, hierop wilde men niet wachten. Zaterdag 23 Juli 1.1. werd (terwijl mijn protest bij den Kantonrechter aanhangig was) wederom mijn tweede paard, wagen enz. in beslag genomen, zoodat de ergste straf in veroorzaakte moeilijkheden aan een zaak als de mijne zijn toegediend, en. terwijl ik dit schrijf, nog erger schijnt te dreigen. Ook mijn leverancier, een boer te Zoe- terwoude werd mü ontnomen. Voor een eenigszins ingewijde valt te begrijpen, wat dit beteekent. Mocht ik- in mijn verklaringen al iets hebben vergeten, uitdrukkelijk verzeker ik, niets te hebben overdreven en de so bere waarheid te hebben gegeven. Om trent den achtergrond van het bedoeilde contract heb ik mijn persoonlijke meening. Als iemand eenige verdere inlichtingen wil ontvangen, ben ik gaarne bereid deze te verschaffen. Ik smeek het geheele publiek, deze zaak met aandacht te lezen; alle besturen van Middenstandsorganisaties roep ik op, om mij bij deze duistere en onrechtvaardige zaak ter zijde te staan. Het is niet uitslui ten mijn doch ook uw belang. Ook andere bladen verzoek ik om opname van dit stuk. Mijnheer de Redacteur hartelijk dank voor uw bereidwilligheid. Leiden, 26 Juli 1938. H. VAN NOOD, Korte Diefsteeg 57. Een tent op de Leidsche Zaterdagsche markt, die men niet mag voorbijloopen. Gelieve onderstaande in uw veelgelezen blad te plaatsen; bij voorbaat mijn dank. Sedert eenigen tijd staat er op de markt een stand van de Actie voor God. Het heeft mij getroffen, dat zoo weinig katholieken hun belangstelling toonen. En worden zij uitgenoodigd, een kijkje te komen nemen, dan trekken zij medelijdend de schouders op. Zij weten niet eens, wat er te koop wordt geboden. En toch geven zij door hun houding hun afkeuring voor dit apostolaat te kennen. Laten zij toch een voorbeeld ne men aan onze tegenstanders, wien niets te veel is, als het er om gaat de eer van God aan te tasten. Bedenk dat daar, waar God openlijk wordt beleedigd, Hem ook open lijk eerherstel moet worden gebracht. Gij kunt dit doen door een bezoek. Dus tot Za terdag. Gij kunt iederen week tra-echt vanaf 4 uur. Een bezoeker. De Leidsche Courant in de Ziekenhuizen'. Mijnheer de Redacteur, wilt u mij eene kleine plaatsruimte afstaan voor het hier onder vermelde, bij voorbaat dank. Voor het ondergaan eener operatie, was ik genoodzaakt, verpleegd te worden in het St. Elisabeth Ziekenhuis hier ter stede, en heb toen tijdens de verpleegdagen gebruik gemaakt van de gewaardeerde aanbieding van de Directie van de Leidsche Courant, om voor zieken, die in een ziekeninrichting verpleegd worden, kosteloos iederen dag de courant aan het ziekenhuis te laten bezor gen. Onmiddellijk nadat ik mijn adres op gegeven had aan het kantoor, Papengracht, heb ik de courant iederen dag kosteloos ontvangen. Ik heb wel moeten constatee- ren, dat op de kamer, waarop ik verpleegd werd, nog altijd couranten aan personen bezorgd werden of beter gezegd: aan hun adres gestuurd werden, die reeds lang maar huis toe waren gezonden of eventueel over leden zijn. Zoo -was er bijv. een adres, ik heb het even bestudeerd en kwam tot de ontdekking, dat deze courant voor het eerst in April 1938 aan dat adres gestuurd was. Na informatie bleek, dat deze persoon reeds in Mei d.a.v. ontslagen was. Nu kom ik tot het doel van dit schrijven, n.l.: Zou het nu niet een aanbeveling verdienen van de ont slagene of eventueel van de familieleden van den afgestorvene om na ontslag of overlijden hiervan kennis te geven aan de Directie van de Leidsche Courant, zoodat deze de toezending kan staken. U zult wel zeggen: „Een courant meer of minder, dat maakt de Leidsche Courant niets", maar daar gaat het hier niet om. Het gaat hier om: „Wij, zieken, hebben kosteloos gebruik gemaakt van de gewaardeerde aanbieding van de Directie, laten wij dan ook zóó dank baar zijn, als we ontslagen worden, om dan hiervan even bericht te zenden aan de Di rectie, het kost hoogstens 5 cent aan post zegel, waarvoor wij weken, ja zelfs maan den lang, iederen dag onze courant hebben ontvangen. En dit is niet de wensch van mij, maar tevens van meerderen, die koste loos iederen dag de courant hebben mogen ontvangen en na ontslag uit het Ziekenhuis, onmiddellijk opgave gedaan hebben aan de Directie van de Leidsche Courant. Hierbij tevens aan de Directie van de Leidsche Courant, namens alle zieke abon- né's, die de courant ontvangen, nogmaals onzen hartelijken dank voor de bereidwil ligheid en gewaardeerde aanbieding, want door het lezen van de courant iederen dag blijven de zieken niet alleen op de hoogte van de gebeurtenissen, maar kort hun te vens den tijd, die in een ziekeninrichting zoo lang valt. In de hoop, dat alle ontslagene zieken thans de opgave zullen doen en u niet meer werk verschaffen dan noodig is, teekent namens eenige uit ziekenhuizen ontslagene zieken nogmaals in dank J. RISSEN, Schelpenkade 60. Leiden, 25 Juli 1938. 478e ST \TSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 3de lüst Trekking van Woensdag 27 Juli 1938 Hooge Prijzen 100.— 6820 10710 19243 Prijzen v n 2 0.— 1191 1308 1558 1630 1784 1949 2128 2207 2261 2338 2836 2846 3388 3912 4321 4346 4411 4447 4732 4871 4982 5378 5740 5854 5963 6060 6569 6702 6843 7162 7473 7801 8010 8377 8482 8976 9115 9337 9443 9776 9855 9884 9896 9906 10284 10524 10565 10579 10731 10920 10926 11083 11889 11923 12155 12292 12574 12969 12975 13080 13103 13125 13146 13232 13306 13376 13395 13583 13904 14145 15718 16124 16509 16630 16656 17433 17509 17526 18278 18300 18301 18402 18903 19052 19647 19747 19886 20229 20383 20433 20564 20785 20S40 21463 21641 21764 21963 Verbeteringen Le klasse 2e lijst: 10007 m. z. 11007; 10049 m. z. 11049. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lfdo: Tarzan's wraak (Glenn Morris, Elea nor Holm). Je kunt niet alles hebben (Alice Faye, Charles Winninger). Romantisch Komisch lederen avond 8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur natinée. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Modern Times (Charlie Chaplin). Verloving met hin dernissen (Jack Buschman). Komisch Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd Trianon: I'll take romance. (Grace Moore). Kom je ook bij de brandweer (Joe E. Brown). Amusement Klucht Iederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Prins en Bedelknaap. (Eroll Flynn, Claude Rains, Mauch twee lingen). Charlie Chaplin als filmheld. (Charlie Chaplin). Speelfilm Klucht Iederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd Luxor: Afgekeurd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11