OMGEVING RIJNSTREEK DINSDAG 26 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE Bi AD - PAG. KATWIJK Behoud van natuurschoon. Eenige in woners hebben een met hun handteekening verrijkt adres aan den raad gericht, waar in zij melden dat zij vernomen hebben dat het gemeentebestuur in onderhandeling is over den aankoop van het weiland „Het witte hek" om dit na aankoop te bestem men voor bouwgrond. Zij wijzen dan op de omgeving van deze plaats, die hierdoor van zijn fraai uitzicht veel. zou verliezen. Dat het ten zeerste gewenscht zou zijn, wel om deze gronden aan te koopen doch om ze dan te bestemmen voor park, plant soen, pleinen. Dat men overal het streven waarneemt niet alles tot een grooten steen klomp te doen aaneengroeien doch dat men er op bedacht is voor nu en voor het nage slacht hier en daar open ruimten of plant soenen en pleinen aan te leggen. Dat b.v. Noord wijk en Scheveningen hierin ten voorbeeld kunnen worden gesteld. Dat zij daarom verzoeken deze grond te bestem men voor den aanleg van een gemeentelijk rosarium of laag gehouden plantsone, al of niet met vijvers en eventueel voor het publiek toegankelijk gesteld. Aan de raadsleden is een afzonderlijk schrijven gericht, waarin het adres nader wordt uiteengezet en waarin gezegd wordt dat dit schitterend panorama er toe bij gedragen zal hebben, dat in 1916 de villa „Duinlust", gelegen tegenover dit weiland uitkoos om zich aldaar, zij het dan slechts tijdelijk, te vestigen. KATWIJK AAN DEN RIJN Voetbal. Naar we vernemen zal op „Bijdorp" een voetbalterrein worden aan gelegd ten dienste der voetbalclub „Mutua Fides". LEIDSCHEN DAM Geld gevonden. Bij een der winkeliers hier ter plaatse is in den winkel eenig geld gevonden, wat waarschijnlijk door een of andere bezoeker verloren is. Inlichtingen hieromtrent kunnen ingewonnen worden bij de Gemeentepolitie te Leidschendam. Radio-reductiebons. De commissie, be-* noc-md uit K.R.O., N.C.R.V. en V.A.R.A komt a.s. Dinsdag 2 Augustus des avonds tusschen 7 en 8 uur bijeen in Café „De Zwaan" voor het uitreiken van radio-reduc tiebons aan werklooze luiseraars. Mede gebracht moeten worden werkloozenkaart en laatst betaalde kwitantie en eventueel lidmaatschapskaart van een der omroepen, Aan Kinderen worden geen bons afgege ven. R.K. Middenstands-Handelsavondschool. Woensdag 27 Juli a.s. des avonds te 8.30 uur zal door den edelachtb. heer W. Keij- zer, burgemeester van Leidschendam in café-restaurant „Vronesteyn" te Voorburg de uitreiking plaats hebben van het Mid denstandsdiploma Algemeene Handelsken nis aan de geslaagde cursisten van de R.K. Middenstands-Handelsavondschool „Voor burg-I eidschendam". Tevens zal door den weledelgeb. heer S. de Hoo, Hoofdambte naar Departement van Economische Zaken een causerie worden gehouden inzake Vestigingswet en Middenstand. Geboren: Pieter Johannes Marie, z. van C. v. Leeuwen en A. A. Kulker Cor- nelis Bernardus, z. van J. A. A. v. Rijn en Th. C. Kerklaan Jacoba Cornelia Maria, d. van P. L. Dijkgraaf en J. M. de Vette Adrianus Gerardus, z. van G. Hilgersom en C. van Klink Johannes Nicolaas, z. van A. C. Overdevest en C. M. Olsthoom Ronald Alberto Maria, z. van H. G. M. Wijtenburg en J. M. Besters Elisabeth Johanna, d. van H. Th. F. v. d. Pijl en A. C. v. d. Post Martinus Johannes, z. van M. A. v. d. Kraan en H. M. Lagerberg. Ondertrouwd: A. Kleingeld en K. Doge B. v. Brakel en A. de Groote. Gehuwd: N. de Bruin en J. E. Hübner. NOORDWIJKERHOUT V. V. V. Verschenen is de eerste gids van dt vereeniging voor Vreemdelingenver keer, alhier. Het geheel ziet er eenvoudig doch fleurig uit. De Oranje-omslag is ver luchtigd met een penteekening van de Ned. Hervormde of oude St. Petruskerk. Opge nomen is een hotel- en pensionlijst en een beschrijving van Noordwijkeihout met kaart. Evenmin ontbreekt een opgaaf van vervoermiddelen, doktoren en kerkdien sten. Het boekje is afgesloten met een al- phabetisch zakenregister. Met de uitgifte van de gids heeft de vereeniging een stap in de gvoedea richting gedaan. NOORDWIJK AAN ZEE DE ZOMERFEESTEN VAN V.V.V. Voetbalwedstrijd tusschen twee zeedorpen. Om de aantrekkelijkheid van zee en duin voor de badgasten te verhoogen organiseert V.V.V. onder leiding van den heer S. Ver loop diverse attracties, welke gisterenavond zijn ingezet met een voetbalwedstrijd op het strand tusschen Noordwijk I en Quick Boys I uit Katwijk, alzoo twee elftallen, gewonnen en geronnen aan onze mooie Noordzeekust, waarvoor een geweldige be langstelling bestond, zoowel van den kant der Noordwij kers als van de badgasten. Ondanks de moeilijkheid van het zandter- rein is er een aantrekkelijk en faire wed strijd vertoond, waarvan alle hebben kun nen genieten en in het bijzonder wel de Noord wij kers en hun gasten, want Noord- wijk I wist op goede wijze een 83 over winning op de Katwijkers te behalen. Voor deze attractie is vorig jaar door Graaf v. Limburg Stirum een wisselbeker beschik baar gesteld en voor de tweede maal in successie bekwam Noordwijk deze beker, welke na den wedstrijd onder een toepas selijk woord door den Graaf van Limburg Stirum in „Seinpost" werd'uitgereikt, ter wijl iedere speler van een onbekenden Noordwijker als blijvend aandenken een prachtig voetbalinsigne bekwam. Namens V.V.V. bracht de heer S. Verloop dank aan Graaf v. Limburg Stirum voor zijn tegen woordigheid en voor de bereidwilligheid de beker te willen uitreiken. Hierna sprak nog de aanvoerder van Quick Boys woor den van dank voor de uitnoodiging, verze kerende, dat zij een volgend jaar weer gaarne naar Noordwijk zullen komen en voorspellende, dat dan Noordwijk niet zoo gemakkelijk voor goed beslag op den wis selbeker zouden leggen en zij alles in het werk zullen stellen om deze één jaar naar Katwijk te brengen. De voorz. van Noordwijk, de heer J. Plug, bracht dank aan allen voor den fair ge speelden wedstrijd en hoopte, dat nog vele prettige ontmoetingen tusschen beide clubs mogen plaats hebben, waarna men nog ge- ruimen tijd gezellig bijeen bleef. Als inzet der Zomerfeesten mag V.V.V. bogen op een welgeslaagden avond. NOOTDORP EERSTE PLECHTIGE H. MIS Van Pater Christianus Koehler. Wederom heeft de parochie Nootdorp het groote voorrecht gehad, dat een van haar zonen het H. Priesterschap heeft ont vangen. Ditmaal was het Pater Chr. Kohier van de Orde van het Allerheiligste Sacra ment, tot priester gewijd in de beroemde Kerk van St. Jan van Lateranen te Rome. En ook nu weer heeft Nootdorp getoond, dat het zijn priesterzonen op een eenvou dige maar buitengewoon hartelijke en daar om juist zoo grootsche wijze weet te eeren. Het medeleven der parochianen was alge meen. Nadat Pater Kohier Zaterdagnamiddag in 's-Gravenhage gearriveerd was, is hij ca een kort oponthoud per trein doorge reisd naar Leidschendam, tot welker be volking zijn ouders behooren. Hier werd hij door zijn ouders en overige familieleden verwelkomd, waarna per auto's de tocht naar de noodkerk te Nootdorp een aan vang nam. Aan de grens der gemeente Nootdorp, bij den spoorwegovergang Veenweg Oost, wer den de neomist en zijn familieleden opge wacht door de gezamenlijke Nootdorpsohe vereenigingen met vaandels en banieren. Hier had de begroeting van den jongen priester door de geestelijke- en burgerlijke overheid van Nootdorp alsmede door den Burgemeester der gemeente Leidschendam plaats. De Burgemeester van Nootdorp heette vervolgens den neomist namens alle ge meentenaren hartelijk welkom en sprak zijn gelukwenschen voor hem en zijn fami lieleden uit, met het groote geluk, dat hun in deze dagen is ten deel gevallen. Al was de plaatselijke omgeving wel niet zoo mooi als die van Rome, waar Pater Kohier de laatste jaren is geweest, spreker hoopte, dat de spontane ontvangst van de Noot dorpers hem daarvoor veel zou vergoeden. Nadat de neomist in gezelschap van zijn ouders en Pastoor A. Heijdeman in een open landauer had plaats genomen, zette de fleurige stoet zich in beweging. Hij werd voorafgegaan en gevolgd door ruiters; de Harmonie „Gloria in excelsis Deo" volgde cp de tweede plaats, waarna de andere ver eenigingen volgden. Het mooiste van alles was echter de groote groep van bruidjes met bloemen in de handen. Langs den weg, welke gevolgd werd, was overal gevlagd, het hoogst aan de in restau ratie zijnde kerk, wier klokken luide jubel- tconen rondgalmden. Aangekomen bij het noodkerkje, dat voor deze plechtigheid met bloemen en palmen zeer smaakvol was versierd, werd de neo- n ist voorafgegaan door bruidjes en onder bogen van bloemen door daarin binnenge leid. De geloovigen, die toen reeds in de kerk aanwezig waren, zongen den jongen priester een welkomstlied toe, onder bege leiding van de toonen der Harmonie, die buiten stond opgesteld. Toen de neomist bij het altaar geknield zat, nam Pastoor Heijdeman het woord, om in. een hartelijke toespraak de gevoelens c'er parochianen te vertolken, nu weer een der hunnen tot de groote waardigheid van het H. Priesterschap is uitverkoren. Ten slotte vroeg spreker den neomist steeds de brave eenvoudige menschen van Nootdorp in zijn gebed te gedenken. Hierna werd door Pater Kohier een piechtig Lof gecelebreerd, waarbij de Hoogeerwaarde Pater Gelens, Overste van het Klooster te Brakkenstein, als diaken en Pater G. Boonekamp alhier als sub diaken, fungeerde. Na deze plechtigheid werd de terugtocht aanvaard naar de woning van den neomist, welke gelegen is aan den Middenweg te Leidschendam, waarover ruim een uur ge daan werd. Door de mooi gespeelde num mers der Harmonie werd het loopen zeer prettig gemaakt. Bij aankomst aan de woning van den neo- n ist heeft Burgemeester Keijzer van Leid schendam een hartelijk woord van welkom tot Pater Kohier in zijn gemeente gespro ken. Kennelijk onder den indruk van de groote huldiging heeft Pater Kohier bedankt en gezegd, dat hij deze heel gaarne in ont vangst nam niet zoozeer voor zich zelf maar wel als blijk van dank voor de groote gave Gods aan hem ten deel gevallen en als huldebetoon aan de verhevenheid van het Priesterschap. Zondagmorgen arriveerde de neomist met zijn familieleden in apto's aan de kerk. Onder het zingen van een welkomstlied, voorafgegaan door bruidjes, deed de neo mist zijn intrede in de kerk voor het op dragen van zijn eerste plechtige H. Mis in deze parochie. Hierbij werd hij geassisteerd door den hoogeerw. heer Gelens, als diaken, door pater Snabel, Kruisheer, collega-student van den neomist te Rome, als sub-diaken, door pastoor A. Heijdeman als presbyter- assistens. Ceremoniarus was kapelaan H. Groeneveld. Onder de aanwezigen waren burgemees ter Schölvinck en burgemeester Keijzer. Op zeer verdienstelijke wijze werd door het zangkoor onder leiding van den heer J. H. Groenewegen een tweestemmige Mis van Perosi vertolkt. De feestpredicatie werd gehouden door den hoogeerw. heer pater Gelens, die de hooge waardigheid van het priesterschap schilderde. In den namiddag hield de neomist een receptie in het Parochiehuis, waarvan door zeer velen werd gebruik gemaakt, om den jongen priester en zijn familieleden geluk te wenschen. 's Avonds werd een plechtig danklof met Te Deum gecelebreerd. 65-JARIG HUWELIJKSFEEST Het* was gisteren de daj waarop het echtpaar A. Lamens en M. L LamensDe- genhardt alhier het zeldzaam voorkomend feit van een 65-jarige echtverbintenis vier de. De man, die 89 is en de vrouw, die bij na 88 jaren telt, hadden reeds vele blijken van belangstelling in ontvangst te nemen gedurende de afgeloopen dagen. Maar gis teren was de groote dag, waarop 65 jaar geleden het huwelijk werd gesloten. Wij spraken de oudjes, die gisteravond e.n groot feest in Nove hadden en zij wa ren zoo vol feestvreugde en niet van plan 'vóór het eind van het feest, hetwelk ver namiddernacht zou zijn, te vertrekke. Eenigen tijd ge eden is de vrouw gaan sukkelen en bestond de vrees, dat zij den 25sten Juli niet meer zou halen. Wie haar thans zag, zou naar niet aanzien, dat zij onlangs zoo ernstig ziek was. Zij moet zeker muzikaal geweest zijn, want toen gisteravond de Chr. Harmonie „Concordia" het feestvierende echtpaar een serenade bracht, kon zij haar dirigenten neigingen niet bedwingen en ging haar stokje op de maat van de muziek mede. De bruidegom, die in den volksmond als „de ouderburgemeester" wordt aangeduid, deed zijn naam eer aan door zijn waarlijk magistrale houdin^, tijdens het in ontvangst nemen der serenade. Natuurlijk vonden de oudjes het prach tig, dat burgemeester Schölvinck hen des middags persoonlijk was komen gelukwen schen. Het feest, dat gisteravond gevierd werd, bestond uitsluitend uit familieleden, een respectabel aantal, wat wel geïllustreerd wordt, wanneer wij vermelden, dat alleen het aantal achterkleinkinderen al 38 be draagt. We wenschen het echtpaar, die met het voorbeeld van het echtpaar Muller uit Delft voor oogen, grootsche plannen heb ben voor ook een 75-jarig huwelijksfeest, nog menig gelukkig jaartje toe. WASSENAAR HET UITBREIDINGSPLAN (Vervolg) Ir Bakker Schtt, sprekend voor de ge meente 's-Gravenhage, zeide de te groote beperking van het aantal arbeiderswonin gen, na hetgeen reeds in Rijkswijk en Voorburg is geschied, een overwegend be zwaar tegen het plan wordt geacht. Tenslotte maakte spr. van deze gelegen heid gebruik om ged Staten te verzoeken een streekplan-commissie in het leven te roepen voor het gebied waarin Den Haag, Wassenaar en Leiden zijn gelegen, opdat de gemeenschappelijke belangen op veler lei gebied behartiging mogen vinden. Mr. Van Kuyk, optredende voor de ge meente Wassenaar, merkte op, dat het tot den plicht der gemeenten behoort, te zor gen voor haar toekomst. Het onderhavige uitbreidingsplan berust op dien grondslag hetgeen spr. nader toelichtte en er is hierbij naar sprekers meening geen kwestie van ernstige benadeeling van par ticuliere belangen. De heer Dudok, de ontwerper van het uitbreidingsplan, wees erop, dat het be houd van gronden voor recreatieve doel einden op den voorgrond moet blijven staan. Door alle mogelijke uitvindingen is de werkgelegenheid verminderd en het humane probleem, voor de volgende de cennia is: hoe kunnen we gelukkig zijn, zonder hard behoeven te werken. Naar sprekers meening is er geen aanleiding om verder te gaan met bebouwing van landgoederen en toelating van woningen dan in het plan is opgenomen. De heer Huibers gaf ten slotte nog eenige technische toelichtingen tot het plan. Wat het aantal arbeiderswoningen betreft, spr. geeft toe, dat naar verhouding minder ruimte is gereserveerd dan voor villabouw e.d., maar toch is wel voorzien in het dub bele van de tegenwoordige toeneming der arbeidersbevolking. De inspecteur voor de volkshuisvesting, de heer Kiers, achtte het uitbreidingsplan ruimschoots voldoende voor de bebouwing in de naaste toekomst. Er is o.i. geen aan leiding om de goedkeuring daaraan te ont houden. De beslissing van Ged. Staten volgt later. WARMOND Brand. Toen de schipper van den heer H. v. H. met een zestal dames en heeren met de motorboot een tochtje over de Kagerplassen wilde gaan maken, vloog bij het aanslaan van den motor deze in brand. De inzittenden wisten zich nog tijdig ;n veiligheid te brengen, doch de boot brandde geheel uit. ALPHEN AAN DEN RIJN HET A.S. REGEERINGSJUBILEUM. Programma voor het Avondfeest. Naar de betreffende commissie ons mee deelt, is thans ook het programma voor het avondfeest op 6 September definitief sa mengesteld. Zooals bekend, zal het bekende ensem ble Bartoes de bezoekers van het feestter rein aan de dr. Lovinklaan aangenaam be zig houden. In dit ensemble treden op de heer Bartoes als conferencier, de equilibrist Berny, Armand en Carolus, het muzikale wonder (o.a. op de xylophoon), Shoy Kay, Chineesch jongleur en Cor van Veen als accordeon virtuoos. Voorts zal Bartoes zich als chansonnier in zijn uitgebreid repertoire doen hooren, waarbij het publiek volop gelegenheid zal krijgen om mee te zingen. Vah 9 uur tot 9.15 uur en van 10 uur tot 10.15 uur zal de Gymnastiekvereniging „Hou Vast" voorts rhythmische oefeningen ten beste geven. Voorts wordt van 9 urr af een nationale film vertoond, terwijl de avond zal worden besloten door een fraai vuurwerk, aange boden door de Wilhelmina-Vereeniging en de Chr. Oranje-Vereeniging. Personalia. De heer A. P. Tolk, hoofd commieschef ter secretarie, heeft wegens het bereiken van den pensioengerechtig den leeftijd tegen 15 September a.s. eervol ontslag aangevraagd. Motor over den kop geslagen. In de Wilhelminastraat is gisteravond omstreeks 6 uur een motorrijder over den kop gesla gen. De man hield zich vast aan een touw, dat uit een auto hing en toen de bestuurder hiervan moest stappen voor een wielrijder, geraakte het touw tusschen de wielen der motor. De berijder liep schaafwonden op aan hoofd en handen. Hij werd bij om wonenden binnengebracht, alwaar genees kundige hulp werd ingeroepen. De nieuwe Gouwebrug. Nu de nieuwe Gouwebrug hare voltooiing nadert en de thans bestaande beide oude bruggen eer lang van het tooneel zullen verdwijnen, werd gisteren in verband hiermede, be gonnen met het sloopan van het perceel, waarin een café was gevestigd. Geslaagd. Aan de R. K. Vakschool voor meisjes te Leiden slaagden heden onze plaatsgenooten Mej. Tilly Touw voor het examen Costumière en Mej. Gré van Vliet voor het examen Coupeuse. ALKEMADE Collecte Burgerwacht. Het is nu 20 geleden, dat dit instituut in de gemeente werd opgericht. In al die jaren is slechts zelden, en dan alleen bij de oprichting, een beroep gedaan op de burgerij voor een geldelijke offer. De ongunstige tijden gaan echter ook aan dit instituut niet ongemerkt voorbij. De tijd om tot opheffing over te gaan, is echter nog geenszins aangebroken. Juist in deze tijden wordt steeds meer van de werkkracht der leden gevergd. Daarbij is goed materiaal een eerste vereischte. Algemeen in het land acht men hiertoe eerst noodig een goede uniformeering. Onze gemeente begint achter te raken. Om deze achterstand in te halen wordt dezer dagen een beroep gedaan op de burgerij voor een geldelijk offer. De opbrengst van de collecte zal gebruikt worden om op be scheiden schaal te geraken tot een een voudige uniformeering. De vereeniging, die zich ten doel stelt om te waken voor de levens en de goederen van de burgers, en onze onbetwiste vrijheid te handhaven, moge in ruime mate door U bedacht wor den, vooral nu het hier een instelling be treft, die binnen de gemeente werkt, en slechts voor eens een beroep op uw vrij gevigheid doet! BODEGRAVEN Reiszegels. Zooals in Leiden de Mid- zabonnen in gebruik zijn, zoo heeft men in Eodegraven de reiszegels. Reeds twee volle maanden spaart men reiszegels als gevolg van de Middenstandsactie. In het begin zagen de Bodegravers wel wat tegen het aantal (550) op, doch nu sommigen reeds ever de helft zijn en men nog ruim ander halve maand de tijd heeft, mogen we wel zeggen, dat de actie een waar succes is. Degene, die het aantal heeft bereikt zal op Woensdag 14 September de reis mee maken naar Arnhem. Het Comité was ook zeer tevreden ge stemd. De verkoop van de zegels loopt zeer regelmaitg en de opzet van het plan kan practisch niet meer mislukken. Men had zich aanhankelijk een bedrag voorge steld als minimum opbrengst van den zegel verkoop in dezen zomer en nu, inmiddels de helft van de periode verstreken is, is dit bedrag reeds ver overde helft gekomen. Men had er op gerekend, dat er minstens 'Tx 400 personen de reis mee zouden maken, doch nu er reeds tienduizenden zegels uit gereikt zijn, zal dit aantal vrij zeker over schreden worden. Het zal inderdaad een prachtdag worden als zoo honderden plaatsgenooten gelijk op reis zullen gaan. BOSKOOP TENTOONSTELLING VAN PIOENEN. In Juni 1939. De Nederlandsche Vereeniging van pioenenkweekers en handelaren heeft be sloten tot het houden eener groote bloe mententoonstelling van pioenen en aanver wante artikelen in de maand. Juni 1939 in deze gemeente. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 28 Juli, des voormiddags 10 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot onbewoonbaarver - klaring van de woningen A 39, A 41, A 43, A 45 en A 47. 3. Voorstel tot wijziging van het besluit tot deelneming in de verwaar- bongingsregeling van de Frauderisico-on derlinge van Gemeenten. 4. Verzoek om ontheffing van hondenbelasting over het tweede halfjaar 1938. 5. Overlegging van de gemeente-rekening en de rekening van het Waterbedrijf, over 1937. 6. Aanwijzing van een oommissie tot het onderzoeken van voornoemde rekeningen. 7. Voorstel tot ver koop van het visdhrecht op de Molenvliet aan den Ambachtspolder. 8. Voorstel tot op nieuw vaststelling van de gemeenschappe lijke regelingen voor de kringen Alphen aan den Rijn en Gouda tot onderlinge hulp verleening in geval van brand. 9. Voorstel tot wijziging van de begrooting, dienst 1938. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Viering regeeringsjubileum. Op den feestavond van den 6den September e.k. aan den Rijndijk zullen enkele liederen ge zongen worden. Het is gewenscht, dat de deelneming aan dezen volkszang zoo alge meen mogelijk zij. Verzocht wordt zich daarvoor op te geven bij één der volgende heeren: J. Th. Wesse- lingh, A No. 92, W. H. van der Bijl, A No. 302a, J. L. van Bennekom, A No. 364. RIJPWETERING Oranje-Vereeniging. Gisterenavond is in café „De vergulde Vos" een vergadering gehouden van de nieuw opgerichte Oranje- Ver. Uit het 200-tal ledien, dat deze ver eeniging inmiddels telt, werd een bestuur gekozen, dat bestaat uit 9 personen. Geko zen werden de heeren: T. de Graaf, A. Bis schop, R. Straathof, P. Schakenbosoh, Jac. Meyer, L. Jansen, H. Duivenvoorde, H. v. d. Poel en J. Juffermans. Plaatsvervangende leden werden de heeren P. Witteman en H. Beelen. De vergadering, welke aanving te 8.30, eindigde pl.m. 11.15 uur. De aanwezige leden waren ten getale van pl.m. 50. Als datum voor het te geven Oranjefeest werd vastgesteld 14 Septem ber. De plaats voor het a.s. feestterrein werd besproken, doch daaromtrent bestaat nog geen zekerheid. Laat ons de hoop uit spreken, dat de feestelijkheden een prettig en vlot verloop zullen hebben. De heer Jac. van Kins, timmerman al hier, bood zijn diensten aan om gratis hout werk ed. op bet feestterrein aan te bren gen. NIEUWKOOP Gouden Huwelijksfeest. Gisteren her dachten Pieter van Hemert en Marregie Kranenburg alhier den dag dat zij voor 50 jaar in den echt werden verbonden. De bruidegom is 74 jaren oud en is schipper van zijn beroep. Óndanks zijn hoogen leef tijd is hij nog zeer kras en als er maar wat te varen is dan werkt hij nog dat het een lust is. De bruid is 72 jaren oud en be stiert zelf haar geheele huishouding nog. Het heeft het Gouden Echtpaar op dezen feestdag niet aan belangstelling ontbroken. De muziekvereeniging „Eensgezindheid" bracht een serenade. Personalia. De heer C. J. Verlaan, ad ministrateur van de steun verleening, al hier is benoemd tot technisch redacteur van de Vereenigde Katholieke Pers, Kas teel van Amstel te Amsterdam. De heer Verlaan is gedurende ruim 3 jaren ten ge meentehuize alhier werkzaam geweest en genoot aller vertrouwen. In zijn plaats is benoemd de heer C. J. van den Bosch al hier, werkzaam ter gemeentesecretarie van Zevenhoven. Spiegelkarper gevangen. Dat de plas sen alhier nog zeer vischrijk zijn en dat daaronder nog kanjers van visschien zitten bleek weer «ens dezer dagen. De visscher P. Verlooij alhier had Zondagmorgen het geluk aan een aaldobber een spiegelkar per te vangen van 35 pond, terwijl een sportvisscher op dien dag aan den hengel pl.m. 80 pond brasem ving. Voorwaar geen visscherslatijn. ZWAMMERDAM Verlof Burgemeester. Door den Mi nister van Staat, Commissaris der Konin gin in deze provincie is aan den Burge meester dezer gemeente voor het tijdvak van 25 Juli tot en met 14 Augustus 1938 verlof verleend voor verblijf in het buiten land. Als waarnemend Burgemeester treedt gedurende dien tijd op de heer J. A. Hoo- gendijk B.l. alhier. Aanrijding op de Rijksstraatweg Leiden Utrecht. Doordat een vrachtauto van v. d. Mareis melkhandel te Bodegraven hij het inslaan van de aftakking naar het dorp te veel naar links uitweek, moest een aihterrijdende auto, bestuur door den heer E. T. uit Vught, plotseling stoppen om een aanrijding te voorkomen. De heer A. Ver sloot uit Bodegraven, die achter laatstge- roemde auto reed, kon echter niet tijdig meer stoppen, zoodat een aanrijding plaats had, waarbij het voorgedeelte van zijn auto zeer ernstig werd beschadigd. De auto moest worden weggesleept. De heer V. had het handig idee de situatie na de aanrijding met krijtstreepen op het wegdek aan te teekenen, zoodat, hoewel beide andere auto's reeds wagen weggere den, de gemeente-politie bij haar komst nog een goed overzicht kon krijgen van de situatie.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7