Wilt U iets weïcn? RECHTZAKEN SPORT De Vierdaagsche Afstandsmarschen Laagste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DINSDAG 26 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. S Uit Leiden vertrokken: J. A. Beunen, Oestgeest, Rij'nzichtweg 171 A. I. Bielinski, Bottrop, Did. P. D. Bigot, Amsterdam, Kr. Mijdrechtstr. 56II J. J. de Bruijn, Kampen, Oudestraat 216 C. Chaudron, Noordwijk, Boernb.weg 100 W W.C. M. van Egmond, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 101 b C. L. Gerkema, Was senaar, Barak 2I, kamp Waalsd. M. J. de Groen, Den Haag, Wassenaarschëw. 101 S. Groenendijk, Leiderdorp, Hoofdstr, 104 E Z. M. E. Gruber, Oegstgeest, Re- gentesselaan 27 A. Kloosden Hertog, Leiderdorp, Zijloordkade 9 H. Heij en fam., Naaldwijk, KL Woerdln. 37 J .B. van der Heijden, Den Haag, Koninginnehof 47 F. de Bruijnvan der Hoorn, Zoeter woude, Vrouwenweg 81 T. G. J. Hunck, N. O. Indië G. J. Jolink, Rheden, Velp, E. Karolewicz, Keulen-Lindenthal, Did., H. E. Karsen, Rijswijk, Z.H., Koningin- nelaan 6 J. L. Klink, Hilversum, Bison- laan 8 D. Kloos en fam., Leiderdorp, Zijloordkade 9 M. E. Kolderman, Katwijk Voorhtraat 41 E. E. N. Krans, Den Haag, Goudenr.str. 126 L. D. van der Kulk, Dordrecht, Spui weg 114 J. E. Lens, Otegstgeest, Terweeweg 6 G. M. Loozen en fam., Oegsgeest, Duinzichtstr. 4 H. Maartens, 's Hertogenbosch, Graafscheweg 14 A. Mioch, Katwijk, Jan Tooropstr. 4 J. N. Munk, Den Haag, Nicolaistr. 47 C. L. P. M. Nicolai en fam., Utrecht, Bella- mystr. 13 bv. C. M. Oosterveer, Voor schoten, Leidscheweg 523 C. van Osse- len, Hazerswoude, Dorpsstr. A 134 A. Ouwersloot, Hillegom, v. Vlietstr. 6 L. Plaut en fam., Leiderdorp, v. d. Valk Bou- manweg 22 J. H. van Romondt, Den Haag Valeriusstraat 27 J. Rijsbergen, Oegst geest, Nassaulaan 46 A. M. C. Schoon- derwoerd, Dordrecht, Singel 25 H. Schou ten, Leidschendam, Achterweg 2 P. J. Smit, Utrecht, W. Barentzstr. 26 J. H. W. Thoolen, Katwijk, Varkevisserstr. 23 A. C. C. P. Vonk, Hilversum, v. Hengelln. 2 E. G. BruinsVonk, Hilversum, v. Hengelln 2 J. Goester-Vreedenberg, Den Haag, Margrietstr. 22 C. J. de Vries, Den Haag, Gr. Hertoginneln 41 C. J. Welcker, Schiedam, L. Haven 80W. Wer ker, Wassenaer, St. v. 's Gravenz.weg 84 J. van der Wilk, Voorschoten, Noordheijstr. 31 D. C. W. Wijkmans, Hazerswoude, Dorpsstr. A 134. In Leiden gevestigd. L. Binnendijk. Sterrewacht 2 H. Brandt en fam., muzikant, Woonwagenkamp G. J. van der Burg, Rapenburg 57 W. B. Ten Cate Brouwer, kantoorbed., Wasse- maarscheweg 2 M. Coster, Lorentzkade 52 S. Coster, Lorentzkade 52 C. Coste- rus, uitgever, Rapenburg 78 M. A. Diehl en fam., Contr. C.C.C. dienst, Stieltjes straat 23 S. Dolfing, dienstbode, Zoeter- ^voudschesingel 103 A. Fallaux, ver pleegster, Evertsenstraat 10 F. J. Gouds waard, verpleegster, Roodborststraat 33 J. A. den Haan, chauffeur, Hoogewoerd li9 D. van der Heiden, Warmonderweg 47 G. H. Hendrikse, dienstbode, Cobet- straat 57 W. den Hertog en fam., drogist, L. Rijndijk 46 J. M. van Beek-van Per sen, Stadhouderslaan 25 C. P. Jagers, schoenmaker, Hooigracht 4 S. de Jong! I'r. v. Mierisstraat 8 A. E. M. Jongmans! orderwijzeres, h. de Grootstraat 10 h! M. Jonker, dienstbode, Vaartkade 11 S. M. van der Krogt, onderwijzeres, de L. de Kanterstraat 30 A. J. M. Landesber- ■gen, de Sitterlaan 8 L. G. J. Nijland- Liefferink, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10 G. P. T. Lukassen, dienstbode, Cobet- slraat 18a H. J. M. van der Male, ver pleegster, Fagelstraat 48 P. J. van der Meer, wachtmeester, Groenhazengr. 12 K. van Otten en fam,, meubelmaker, P. J. Blokstraat 20 B. Ouwrekerk, bakker, N. Rijn 58 K. Pohack en fam., Rijns-b.weg 163 C. van der Pluijm, Duivenbodestraat 2 H. C. Rijkelijkhuizen, onderwijzeres, T Kerkchoorsteeg 20 J. A. Rijkelijkhui zen, onderwijzeres, P. Kerkchoorsteeg 20 a. C. Stijlaart-Singel, Magd. Moonsstraat 56 A. F. Sneep, Gerard Doustraat 6 Soet- jitro binti Prawiroatmodpo baboe, v. d. Waalstraat 25 T. E. Heijnen-Steegers! Amaliastraat 32 F. Vermeulen en fam., de Sitterlaan 98 J. Vervooren en fam., iebr. gem. goederen, Haarl.str. 128a r! E van Voorst van Beest, Leeuwikstraat 16 A. B. G. Waller Diemont. Warmonder weg 33 L. van der Weijden en fam., land arbeider, Roodborststraat 15 J. W. J. van der Wilk en fam., behanger, stoffeerder, O. Singel 162 J. Zwagerman, Mariën- poelstraat 9. ZIE VERVOLG STADSNIEUWS PAG. 8. Vraag: Welke is de mooiste weg van Bodegraven naar Groningen? Hoeveel km.? Antwoord: Bodegraven, Woerden, Harmeien, Utrecht, de Bildt, Soesterberg, Amersfoort, Nijkerk, Putten, Ermelo, Har derwijk, Hierden, Nunspeet, Oldebroek, Wezep, Katerveer, Zwolle, Lichtmis, Rou- veen, Staphorst; Meppel, Havelte, Diever- brug, Hijkersmilde, Kloosterveen, Assen, Rhee, Vries, De Punt, Haren, Groningen! Afstand 215 km. Vraag: Wij willen een trektocht per fiets door verschillende provincies maken. Zijn wij verplicht om b.v. in Gelderland of Brabant een fietskaart te hebben en kunnen we de kampeerterreinen zonder kaart betreden? Antwoord: Voor Noord-Brabant heeft u alleen een legitimatiebewijs noo- dig, om te kampeeren moet u in het bezit zijn van een kaart der Ned. Kampeer-Cen- trale (Postbus Centrum 750 Amsterdam) en een vergunning om te kampeeren van het Gemeentebestuur. Vraag: Hoe laat vertrekt een boot van Amsterdam naar Harderwijk? Hoeveel is de prijs per persoon? Kan ik een fiets mee nemen, hoeveel kost dit? Hoelang duurt de overtocht? A n t w oo r d Reederij C. Zwaag, Am sterdam. Afvaart Amsterdam en Harder wijk op dezelfde uren van Zondag tot en met Vrijdag 8.40 uur en 6 uur, Zaterdags 3.40, 14.30 en 19 uur. Tarief le klas retour 0.75, enkele reis 0.50, kinderen 0.40 en 0.30), idem 2e klas resp. 0.60, 0.40, 0.30 en 0.20. Rijwielen 0.30. Vertrek Amsterdam Stationsplein Oostzijde, vertrek Havenkade. Reeder:' N.V. „HollandVeluwe-lijn". lederen ochtend van Amsterdam en Har derwijk te 8.30 uur, bovendien van Am sterdam van Zondag tot en met Vrijdag te 10 uur voorm. en 6 uur nam., van Har derwijk te 4.15 nam. en 6 uur nam., Zater dags te 8.30 uur voorm. en 2.30 uur nam. van Amsterdam en Harderwijk. Gedurende Juli en Augustus extra dien sten van Harderwijk Zaterdags 5 en 7 uur nam., van Amsterdam 12 en 11 uur nam. Tarief: le klas 0.75 retour, ennkele reis 0.50, kinderen resp. 0.50 en 0.30, 2e klas resp. 0.60, 0.40, 0.40 en 0.25. Rijwieilen 0.30 (met verzekering 0.40). Hoe lang de overtocht duurt is ons niet bekend. Vertrek Amsterdam: De Ruyterkade, Steiger B.; Harderwijk: Stoombootkade 1. Vraag: 1. Welke is de kortste weg per fiets van Sassenheim naar Wierden (bij Almelo).? 2. We wilden over Amsterdam, vandaar per boot naar Harderwijk of Kampen? 3. Hoe laat vertrekt de boot? en van welke haven? 4. Hoeveel zijn de kosten der boot? 5. Hoeveel km. moeten we dan nog fiet sen? 6. Is het gewaagd, dat deze reis door twee jonge meisjes wordt ondernomen? Antwoord: 1. Sassenheim, door de Meer naar Schiphol, Amsterdam, per boot naar Harderwijk; verder Hierden, Nun speet, Epe, Heerden, Vaessen, Wijhe, Raalte, Nijverdal, Wierden. 2, 3 en 4. Zie antwoord op voorgaande vraag. 5. 68 km. 6. Antwoord op vraag 6 hangt af van verschillende omstandigheden, waarover de ouders zelf, en zij, die de betrokkenen kennen, kunnen oordeelen. HAAGSCHE RECHTBANK LEIDENAAR PLEEGDE INBRAAK TE DELFT. Twee jaar geeischt. In den nacht van 24 op 25 Februari was de 50-jarige timmerman J. M. uit L e i d e n, thans ged. in het Huis van Bewaring, naar Delft gegaan. Daar aangekomen had hij een ruitje vernield van het perceel Noord- wal 9, alwaar gevestigd is een winkel in zeep er. waschmaterialen en toebehoorend aan mej. v. Z. Eenmaal binnengekomen had verdachte een kasregister geforceerd en het daarin liggende geld er uit genomen. Daarna had hij zijn krachten beproefd op een in een kamer staande brandkast. Ook hier was het hem gelukt om het inwendige' te be reiken doordat hij de zijwanden kon for- ceeren. De buit was nogal meegevallen en had bestaan o.a. uit eenige bankbiljetten van 25.verder acht bankbiljetten van 10.K een groot aantal rijksdaalders en guldens en verder aanwezig klein geld be staande uit kwartjes en dubbeltjes. Alleen had verdachte het niet kunnen doen en hij had toegegeven, dat twee vrienden hem behulpzaam waren geweest. Heden had hij zich voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden wegens dief stal met inbraak en inklimming. Er was tevens een rapport over verdachte ingewonnen waaruit bleek, dat hij nog nooit met de politie in aanrakirg is ge weest, maar op andere punten is het rap port niet gunstig voor verdachte. De eind conclusie van den rapporteur was, dat men het niet goed aandurfde voor verdachte een voorwaardelijke straf te adviseeren. De Officier van Justitie, mr. Cohen Ter- vaert, vond geen termen aanwezig om ver dachte een voorwaardelijke veroordeeling te geven. Integendeel een flinke straf is voor dezen diefstal met inbraak en inklim ming op zijn plaats gezien de ernst van het feit. Spr. eischt dan ook een gevange nisstraf voor den tijd van twee jaar. De verdediger, mr. Mertens, wees op het feit, dat verdachte nog nooit met de politie in aanraking is geweest en pleitte cle mentie. De uitspraak werd bepaald op 9 Augus tus. Rijwieldiefstal. De 34-jarige kellner, J. F., woonachtig te Leiden, thans ged., moest terecht staan wegens rijwieldiefstal. Toen de bakker J. A. v. V. uit Leiden een café in de Hartesteeg had bezocht en zich na sluitingstijd wilde verwijderen, kwam hij tot de ontdekking, dat zijn rijwiel, dat hij voor het café had geplaatst, verdwenen was. Een andere café-bezoeker W. J. B., kell ner te Leiden, had ook op 22 Juni het be wuste café bezocht. Ook hij was na slui tingstijd vertrokken en wel op zijn eigen rijwiel. Hij had toen gemerkt, dat ver dachte F. achter hem reed op een rijwiel. Volgens verdachte had de laatste getuige B. tegen hem gezegd: „neem die fiets maar", daarbij doelende op het rijwiel van van V. Verder zei verdachte dat B. dron ken was geweest, wat de president deed op- merken, dat het dan toch heel eigenaardig is te noemen, dat hij (verdachte) ingaat op de aanwijzing van iemand die dronken is. „Je kon toch best begrijpen, dat get. B. niet op twee fietsen was gekomen en dan nog dronken zooals u vertelt", besloot de president zijn betoog? De dronkenschap van B., zooals verdachte die naar voren bracht, bleek bovendien on waar te zijn, zoowel door de verklaringen van B. als van den benadeelde van V. Ook de Offiicer vond het verhaal van verdachte heel onwaarschijnlijk en eischte een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. De verdediger achtte daarentegen het ten laste gelegde niet bewezen en mocht de rechtbank een andere meening zijn toegedaan, dan vraagt pleiter een onder zoek naar verdachte's geestvermogens. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 9 Augustus. Belgische zeeman pleegde in braak in school te Nootdorp. Het ging veel op een der verhalen van Sinbad de Zeeman gelijken toen de vol gende verdachte aan het woord kwam. Hij vertelde F. H. van H. te heeten en te wo nen te Antwerpen, terwijl hij het dubbele beroep van zeeman en schrijnwerker uit oefende. De president vroeg toen wat hij als zee man te Nootdorp moest doen, alwaar hij aangehouden was na een inbraak in de bewaarschool aldaar. Verdachte was van meening dat zijn an dere beroep, dat van schrijnwerker hem daar gebracht had. Toch wel gemakkelijk een dubbel beroep vond de president. Als eerste getuige werd gehoord een der eerwaarde zusters, die de bewaarschool besturen aan den Veenweg te Nootdorp. Zij verklaarde, dat hij een rijwiel had ver minst, hetgeen stond in den gang der school Mej. H. M. P., eveneens onderwijzeres aan de bewaarschool daar ter plaatse, had van haar rijwiel een fietstasch vermist. Verdachte zelf vertelde verder nog, dat hij in den tuin van de school naar rijpe vruchten had gezocht maar aangezien deze op 19 Juni nog niet ryp waren had hij zijn onderzoekingen verder uitgebreid en was door verbreking van een ruit de school binnen gekomen, alwaar hij het rij wiel en de rjjwieltasch als goeden buit had verklaard. De Officier deed mededeeling, dat ver dachte in België reeds zeventienmaal ver oordeeld is en dat hij nu hier in Neder land ook al is begonnen met zijn praktij ken. Daar willen de Nederlanders echter niets van weten en daarom eischte spr. ook een flinke straf, n.l. een jaar gevangenisstraf. Verdachte wilde absoluut zijn advocaat niet aan het woord laten komen en vond een jaar een prachtige straf, want dan had hij weer voor een jaar onderdak. De uitspraak werd bepaald op 9 Aug. VOETBAL Uit het kafiholieke kamp DE NIEUWE I. V. C. B.-COMPETITIE. Naar wij vernemen is de voorloopige competitie-indeeling der le klasse en Wes telijke 2e klassen als volgt: lste klasse. Zuid I: V.V.H., Kerkrade, Valkenburg, R.K.V.V.L., R.K.O.N.S., Kimbria, Sittard- sche Boys, Laura, R.K.N.A.C., Waubach. Zuid II: Brabantia, Kolping, M.U.L.O., Schijndel, R.K.T.V.V., Wilhelmina, Treffers Venlosche Boys, S.V.B., Eendracht, Best Vooruit, Zwaluw. Oost: Vosta, S.D.O.U.C., V.D..Z., Lo- bitsche Boys, Vogido, Achilles, NEO, Quick, Altior, R.V.W., Grol. West I: Volendam, V.V.A., H.M.S., V.V.Z., G.V.O., E.M.M., Wilskracht, De Meer, NEA, Fortitudo. West II: H.B.C., Santpoort, Spartaan, Excelsior, S.J.C., D.H.L., Leonidas, T.Y.B.B., Onze Gezellen, D.O.S. 2e klasse. West Ia: V.V.Y., S.D.O., R.K.B.V.V., L.V.V., M.S.V., Zwaluwen Vooruit, Olym- pia, Actif, Saestum, H.M.S. II, Hertha. West lb: D.O.S.S., Always Forward, R.K.A.V., Zwaluwen, V.I.C., The Victory, V.V.A. 2, Volendam 2, Constantius, Sint George. West Ila: B.S.M., O.I.V., V.V.E., Lisse, D.E.M., Vitesse, A.D.O., D.S.S.H., Santpoort 2, Teylingen. West lib: V.V.P., Blauw Zwart, G.D.A., D.O.N.K., V.V.L., V.E.P., Oliveo, Wilhel mus, Aeolus, St. Lodewijk, Graaf Willem. NIJMEGEN, 25 Juli. EINZUG DER GLADIATOREN! Wederom is Nijmegen het centrum der wandelsport. Uit alle deelen des lands stroomen de wandelaars naar de Prins- Hendrik Kazerne, om inkwartiering te zoeken voor de komende dagen. Ook aan het station te Leiden heerschte dezen morgen een gezellige drukte. Allen waren eensgezind en vol goeden moed. Enkele nieuwe gezichten ontdekten we, zooals den heer van Breda, die zijn con- ducteurstasch had verwisseld voor een rugzak met veldflesch en met ons zal trachten het vierdaagsche kruis te beha len. De treinreis was erg gezellig. Aan ieder station, waar de trein stopte, zagen we weer oude bekenden. In Nijmegen heerschte, evenals andere jaren, een feestelijke stemming. Een groote verscheidenheid van uniformen gaf het kazerneterrein in het zonlicht een fleurigen aanblik. Tot onze groote verwondering werden we dit jaar niet in de tenten, maar in de kazerne ondergebracht, althans wat de Leidsche Politie betreft. De overige Lei- denaars in het tentenkamp. In dit tentenkamp zullen ruim 2700 man worden ondergebracht in 103 ten ten, die elk 26 a 27 man herbergen. Dan zijn er nog 17 dubbele tenten ingericht als eettent, maar bovendien zijn er nog drie groote houten danstenten gerequireerd, die nu dienst doen als eetzaal voor 800 man. Nu even een kijkje in de keuken. Ge weldig wat er aan proviand bij zoo'n Vier daagsche omgaat. Wat denkt u b.v. van 10.000 K.G. aardappelen, 800 liter soep, 16.000 eieren. 800 K.G. boter, 500 K.G. vet, 2500 K.G. vleesch en 16000 pond wit tebrood? En dan zwijgen we nog van kleinigheden als 300 kilo appeltjes, 500 kilo suiker, 225 kilo jam of de 750 peper koeken, die de kast uitgaan. Dergelijke kwantums bereidt men niet op een knus fornuisje, maar in reusach tige ketels met een gezamenlijke capaci teit van pl.m. 3000 liter. De vlaggenparade die jaarlijks gehouden wordt ter eere van de buitenlandsche deel nemers, was dit jaar later dan anders en ook op een andere plaats. Het anders zoo gunstig daarvoor gelegen Molenveld is nu geheel in beslag genomen door tenten, er is n.l. een heele tentenstraat bijgekomen „De Prinses Beatrix-straat". De traditionee- le vlaggenparade zou daarom nu gehouden worden op de „Wedren". Om 7 uur n.m. marcheerden de deelnemers, voorafgegaan door de Kon. Marinekapel onder leiding van kapelmeester Leistikov,- af naar de Wedren. De vlaggenparade bood als ieder jaar een fleurigen aanblik door de vele vereenigingsvlaggen en de groote ver scheidenheid van uniformen. Circa 10.000 menschen omringden de Wedren, toen on der het spelen der verschillende volkslie deren de vlaggen der diverse deelnemende landen omhoog gingen. Een kleine vergis sing had er plaats, toen bij het spelen van de Marseillaise de Engelsche vlag werd ge- heschen. Het Engelsche volkslied werd toen alsnog gespeeld, waarna den Engelschen deelnemers ten aanschouwe van de dui zenden omringenden, excuuS werd aange boden, waarop een daverend applaus volg de. Hierna traden de Engelsche deelnemers van de Road Walking Association voor het front en reikte hun official van Meurs aan kapitein Breunese, leider van het uitvoe rend comité der Internationale Vierdaag sche afstandsmarschen de onderscheiding uit van de Road Walking Association, be staande uit een gouden medaille aan een blauw lint. Deze onderscheiding werd indertijd ook verleend aan wijlen jhr. von Weiier en aan den officieelen vertegenwoordiger van den Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoe ding, den heer P. L. M. van Wayenburg. Des avonds werd op het Molenveld een concert aangeboden door de Postharmonie en op de Vereeniging door de Marinekapel, welke concerten door veel personen wer den bezocht. Te plm. 10 uur zochten de meesten hun stroozak op en ja, wat zal ik schrijven, ieder die in dienst geweest is weet, wat dat zeg gen wil, spoedig liep er een rond met een laken om, afgrijselijke geluiden uitstoo- tend, welke slechts ophielden toen iemand hem een blik water over zijn body gooide. Hetgeen natuurlijk met het noodige lawaai gepaard ging. En zoo staan we nu weer aan het begin van de 28e Vierdaagsche. Het weer belooft goed te worden, dus zullen we er het beste maar weer van hopen. Tot morgen! EEN 12-JARIG BELGISCH MEISJE GEBOOD EEN DAME ZWAAR GEWOND. Op den rijksweg 's HertogenboschGra ve onder de gemeente Reek is vanmiddag een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij een twaalfjarig uit België afkomstig meis je om het leven is gekomen. De heer Emmerik uit Amsterdam kwam met zijn auto uit de richting Veghel en naderde met groote snelheid den voorrangs weg 's Hertogenbosch—Grave. Op hetzelf de moment kwam met kalme vaart een personenauto, bestuurd door mevr. Cleton uit Antwerpen van den kant van 's Her togenbosch. Precies op het kruispunt vond een vreeselijke botsing plaats. De auto van den heer Emmerik vloog tegen een tele foonpaal op, welke geheel afknapte. Won derlijk genoeg bleef de heer E. ongedeerd. De auto van mevr. C., waarin nog twee kinderen zaten, werd vrijwel ge heel vernield. Een van de kinderen, een twaalfjarig Belgisch meisje, kreeg een schedelbasisfractuur en was op slag dood. Mevr. C. bekwam zware hoofdwonden, inwendige kneuzingen, hevige bloedingen in den rug en een beenbreuk. Nadat genees kundige hulp was verleend, is zij in zorg- wekkenden toestand naar het Wilhelmina- ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. Het an dere kind kreeg vrijwel geen letsel. De koninklijke marechaussee heeft het onder zoek in handen en regelde tijdens het op- ruimingswerk het drukke verkeer op deze weg. VERKEERSONGELUK TE NEDER- ASSELT. Drie gewonden. Ongeveer een half uur later geschiedde op denzelfden voorrangsweg een tweede botsing onder de gemeente Neder-Asselt. Hier stond ter linkerzijde van den weg een vrachtauto geparkeerd van de firma H. Duys uit Nijmegen. Op het moment, LEIDEN. Geboren: Aart Willem z. van A. C. v. Dam en G. Lalleman Johannes Hendrik z. van J. P. H. Hemerik en W. J. v. d. Lin den Christianus Petrus Johanna z. van A. P. v. d. Geest en A. B. M. den Hollander Petronella Cornelia Maria d. van C. J. de Vroomen en P. M. Schulte Jannetje d. v. P. Blansjaar en E. J. T. Zeegers Alet- ta d. van A. de Boer en A. Kurpershoek Maria Martha d. van B. van Maris en F. Szyszewski Jacobus Geertruida d. van P. de la Rie en A. H. M. den Dopper Adrianus z. van A. v. Dijk en W. Boter- mans Bastiaan z. van B. Dubbelaar en M. v. d. Veen Gerardus Antonius z. van M. A. Ruigrok v. d. Werve en M. Schulz Johanna Jacobus z. van J. Turenhout en A. C. v. d. Weijden Aart z. van W. Spek en N. C. Wassenburg. Getrouwd: J. P. van Hees jm. en F. Slijver jd. J. den Hoed jm. en S. H. van Schoonderwoerd den Bezemer jd. Overleden: E. M. A. Couwenberg d. 33 j. A. Dissevelt hvr. van A. v. Leeu wen 40 j. dat de heer Mordant uit Maastricht met zijn personenauto uit de richting Grave kwam aanrijden, zwenkte plotseling de vrachtauto, zonder richting aan te geven, den weg op. De heer M. trachtte door krach tig remmen een aanrijding te voorkomen, maar slaagde hierin evenwel niet. Met groote vaart botste hij tegen de vrachtauto die geheel omver werd geworpen. De me de-inzittenden van de personenauto, t. w. mevr. Mordant en haar zuster, liepen ern stige verwondingen op. Mevr. M. is met zware hoofdwonden en inwendige kneu zingen in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Grave vervoerd, terwijl haar zuster, die een hoofdwonde had opgeloopen benevens inwendige kneuzingen, naar huis werd gebracht. De heer M. kreeg geen let sel, evenmin als de chauffeur van de vrachtauto. De rijkspolitie stelt een on derzoek in. DE RONDE VAN LEIDEN In het bericht van de Jubileumcommis sie, betreffende de wedstrijd voor gecostu- meerde wielrijders(sters), wordt de op 3 September te houden wielerwedstrijd „Ron de van Leiden" genoemd. Dit moet op een misverstand berusten! In de vergadering van de Commissie voor den wielerwedstrijd heb ik er uitdrukke lijk op gewezen, dat deze naam indertijd door het bestuur van de 3 October Ver eeniging is gekozen, voor den wielerwed strijd, het vorig jaar op het Levendaal ge houden en welke wedstrijd vermoedelijk dit jaar of later, zal worden herhaald. De vertegen woordiger van de Jubileum commissie heeft in genoemde vergadering medegedeeld, dat deze naam voor den wedstrijd op 3 September niet zal worden gebruikt en de naam voor dezen wedstrijd zal denkelijk in de e.v. vergadering van de Commissie voor den wielerwedstrijd, op 16 Augustus a.s. te houden, worden vast gesteld. Hoogachtend, P. I. DE JONG. LEIDEN, 25 Juli. Groentenveiling. Per 1C0 kg.: roodekool 1.704.00, uien 2.40 4.80, peen 28, aardappelen 2.00 4.90, andijvies 24, sla 2—6,, druiven 4046, snijboonen 517, stamboonen 1623, tuinboonen 1.506.00 doperw ten 6—9, peulen 6—10 postelein 4—7, spinazie 2—5, tomaten A 4.80—8.00, id. B 5.40—8.60, idem C 4.00—6.40, idem CC 45, per 100 stuks: andijvie 0.60 1.80, komkommers 2.004.40, bloem kool 1.5010.80, meloenen 2032, sa lade 0.50—3.10, perziken 0.50—14.80, per 100 bos: kroten 0.80—1.70, pieterselie 3080 cen,t selderie 3090 cent, uien 0.801.80, peen 2.508.20, rabarber 0.80—2.90. 26 Juli. Vette Varkens. Aanvoer 192 totaal, waarvan 190 zwaar 5455 cent per kg. levend gewicht, en 2 licht. Handel goed. ROTTERDAM, 26 Juli. Vee. Aanvoer: 2903 totaal, 139 paarden, 39 veulens, 830 magere runderen, 694 vette renderen, 45 vette kalveren, 226 graskalveren, 539 nuch tere kalveren, 297 schapen en lammeren, 1 varken, 93 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 74, 64 en 44—50 cent, vette ossen 69, 62 en 4852 cent, stieren 60, 55 en 51 cent, vette kalveren 92, 78 en 65 cent, schapen 47, 37 en 30 cent, lamme ren 55, 45 en 40 cent, nuchtere kalveren 53, 48 en 43 cent, graskalveren 64 en 50 cent, slachtpaarden 49. 42 en 32 cent, prijzen per stuk: schapen 25—21—18, lammeren 17138, nuchtere slachtkalveren 14 107, nuchtere fokkalveren f 262218, slachtpaarden 210—175105, werkpaar den 360—300—200; hitten 245—195— 100: veulens 12510550, stieren 310 230—175, kalfkoeien 320—260—180: melk koeien 315260190; varekoeien 210 155—120: vaarzen 230—170—120; pinken f 180140110, bokken of geiten 13 10—5. 's HERTOGENBOSCH, 26 Juli. Boter. Aanvoer 17.200 kg. Hoogste prijs f 1.33, laagste 1 28 en middelprijs f 1.31 per kg. BODEGRAVEN: 26 Juli. Kaas. Aanvoer: 355 partijen Goudsche kaas, alle met rijks- merk, totaal 15975 tsuks, wegende 143.775 kg. Prijs met rijksmerk le soort 23.50 25, 2e soort 23. Handel matig.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3