De Groofe Prijs van Duitschland MAANDAG 25 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE Bi AD - PAG. 7 AUTOMOBILISME Seaman met Mercedes-Benz werd eerste Von Brauctiitsch In brand Meer dan 300.000 toeschouwers woon den gisteren op den Nürburgring bij Ade- nau den grooten prijs van Duitschland bij, welke door den Engelschman Seamen met Mercedes Benz gewonnen werd. Begunstigd door prachtig zomerweer is ook deze race een triomph geworden voor de Duitsche merken. De vier eerste plaatsen werden door Mercedes Benz en Auto Union bezet en eerst daarna kwam Dreyfus met Dela- haye binnen. Seaman, die tot nu toe als reservecou reur voor Mercedes reed, demonstreerde gisteren zijn prachtige rij techniek en na een schitterende race tusschen hem en Hermann Lang won de Engelman met on geveer vier minuten voorsprong. Van den aanvang af lagen Lang, Nuvo- lari, Caracciola en Hasse vooraan. Bian- detti kwam met zijn Alfa in een greppel terecht, doch slaagde er in, met veler hulp, weer op het circuit te komen. Dit is vol gens de reglementen niet toegestaan, zoo dat de Alfa-coureur automatisch werd uit geschakeld. Nuvolari, die voor Auto Union reed, wilde zijn niet al te schoone bril in volle Vaart afvegen. Met één hand sturend, ge raakte hij van de baan, doch slaagde er later zonder hulp in weer in het goede spoor te komen. In de tweede ronde joeg hij zoo snel over het parcours, dat hij vijf plaat sen van zijn achterstand terugwon. Inmiddels verdwenen ook Comitti met Delahaye en Farina met Alfa Romeo uit het strijdperk, terwijl kort daarop ook Ta- ruffi met Alfa Romeo de race staakte. Prachtig hield zich Pietsch met de kleine Maserati. In verband met het feit, dat Lang en von Brauchitsch kleine ongevalle tjes hadden, moesten zij bij de pits stoppen, waardoor zij achterstand boekten, Seamen en Caracciola lagen inmiddels aan den kop van het veld, in de achtste ronde er iroesten 22 ronden worden gereden met een totaal lengte van 501,8 K.M. stop ten Seamen en Caracciola. Lang gaf zijn wagen aan Bauemer, terwijl Caracciola in in de tiende ronde zijn wagen weer aan Lang gaf. Bij Auto Uuion hadden Mueller en Nuvolari eveneens van plaats verwis seld. Na elf ronden, dus ongeveer 250 K.M. lag von Brauchitsch aan den kop, gevolgd door Seaman met 18 seconden achterstand en Lang, die 1 min. 30 seconden later door kwam. Bijna vier minuten had Pietsch op den leider verloren en achter hem joegen nog Nuvolari, Stuck en Bauemer. Von Brauchitsch in brand. Ook ditmaal zou von Brauchitsch met pech te kampen krijgen. Tijdens het tanken schoot plotseling een helle vlam uit zijn wagen. Von Brauchitsch was achter het stuur blijven zitten en trachtte tevergeefs uit den wagen te klimmen. Omstanders sleurden hem uit zijn wagen en richtten ijlings de brandspuit op von Brauchitsch, wiens kleeren, doordrengd met benzine, be gonnen te branden. Dank zij dit koel bloedig optreden voorkwam men een ernstige ramp. Ook de vlammen van den wagen konden dadelijk gebluscht worden. £n ondanks dit alles ging von Brauchitsch opnieuw in zijn wagen zitten. Maar zijn Mercedes liep niet meer en hij kon te voet de tribunes op zoeken. De strijd was nu beslist. Seaman had de leiding overgenomen en stond deze niet meer af. Lang volgde hem met aanzien lijken achterstand. Hasse verdween ook al van het tooneel. Stuck bezette de derde plaats, omdat Nuvolari nog een keer moest stoppen. De uitslagen luiden: Sportwagens tot 2.000 (vijf ronden van 22 K.M.): 1. Greifzusuhl met B.M.W. 1 uur 1 min. 0,3 sec. (gem. uursnelheid 112,1 K.M.) nieuw record, oud record Fane (En geland) met B.M.W. 108,4 K.M. Sportwagens tot 1500 cc (4 ronden 91,24 K.M.): 1. Werneck met B.M.W. 51 min. 47 sec. gem. uursnelheid 105,7 K.M., nieuw record, oude record Werneck 96,8 K.M. Sportwagens tot 1100 cc (vier ronden, 91,24 K.M.): 1. Reichenwallner met Fiat 57 min 11,3 sec., gem. uursnelheid 95,6 K.M., nieuw record, oude record Regies met M.G. 91,9 K.M. Motoren tot 500 cc (vyf ronden, 114,05 K.M.): 1. Herz met D.K.W. 1 uur 1 min. 33,4 sec., gem. uursnelheid 111,1 K.M. Motoren tot 350 cc (zelfden afstand): 1. Winkler met Auto Union/D.K.W. 1 uur 0,8 sec., gem. uursnelheid 113,8 K.M., nieuw record, oud record Mellmann met N.S.U. 112,1 K.M. Motoren tot 250 cc (zelfden afstand): 1. Gablenz met D.K.W. 1 uur 7 min. 8,1 sec., gem. uursnelheid 102 K.M. Groote prijs van Duitschland voor ren- wagens over 22 ronden, 501,82 K.M.: 1. R. Seaman met Mercedes Benz 3 uur 51 min. 46,1 sec., gem. uursnelheid 129,8 K.M.; 2. II. Lang (Caracciola) met Mercedes Benz, 3 uur 55 min. 6,1 sec., 128 K.M.; 3. H. Stuck met Auto Union, 4 uur 24,3 sec.; 125 K.M.; 4. T. Nuvolari met Auto Union, 4 uur 1 irin. 19,1 sec 124,6 K.M. Met een ronde achterstand: 5. R. Dreyfus met Delahaye. Met twee ronden achterstand: 6. Pietsch (Maserati); 7. Belmondo (Alfa Romeo); 8. Ghersi (Alfa Romeo). Met drie ronden achterstand: 9. Cortese (Maserati). Twtintig wagens waren gestart, elf staak ten den strijd. Uit tiet katholieke kamp DE LEIDSCHE COURANT ZILVEREN BAL EN BEKER. Voor bovenvermelde wedstrijden hebben 27 elftallen ingeschreven, waarvan 8 elf tallen voor den zilveren Bal en 19 voor den Beker. De eerste Zondag in Augustus zal wor den begonnen met de Bekerwedstrijden en 14 Augustus met den Zilveren Bal-wed strijden, echter zal 21 Augustus geen pro gramma worden vastgesteld door den Zil veren Bal, daar dien dag de Vereeniging Docos serie-wedstrijden heeft vastgesteld voor den Rector-Beune-beker, waaraan ver schillende I. V. C. B.-elftallen deelnemen. De loting zal plaats vinden a.s. Dinsdag avond, waarvan de uitslag in het nummer van a.s. Woensdag wordt vermeld. De volgende elftallen hebben ingeifhre- ven voor den Zilveren zal: Alphensche Boys I, Docos I, DOS II, Meerburg I, Lisse I, SJC 1, SJC II en Teylingen I. Voor den Zilveren Beker hebben als volgt ingeschreven: Alphensche Boys II, DSV I, Lisse 3, Foreholte I, Foreholte II, Trekvogels I, Trekvogels 2, SMC I, Docos II, Leimuiden I, Leimuiden II, DOS III, DOS IV, KRV I; WL II, Teylingen II, Teylingen III, Meerburg II en SJC III. JAARVERGADERING DISTRICT LEIDEN EN OMSTREKEN. De algemeene vergadering is vastgesteld op Donderdag 11 Augustus e.k., des avonds cm 7 uur, te Leiden, in het St. Antonius- clubzaaltje. De agenda luidt: Opening, notulen vorige vergadering. Ingekomen stukken. Jaarverslag. Het Jaarverslag wordt aan alle vereeni- gingen toegezonden. Benoeming Kascommissie. Bestuursverkiezing. Aftredend, doch terstond herkiesbaar: A. H. Schrama (Voorz.), Jos. van Riel en J. Duindam (Commissarissen). Uitreiking Kampioensdiploma's. Bespreking agenda D. H. V. B. De vereenigingen kunnen tot en met 8 Augustus 1938 inleveren: De namen van 4 candidaten, bondsafge- vaardigden, naar de algemeene vergade ring van den D. H. V. B. De namen van eventüeele bestuurscandi- daten. De vereenigingen worden er op attent gemaakt, dat bij het indienen van een be- stuurscandidaat bijgevoegd moet zijn een verklaring van genoemden candidaat waar in deze meldt een eventüeele functie ae aanvaarden. Vereenigingen, welke van de rondvraag gebruik wenschen te maken, moeten dit ook voor 8 Augustus 1938 indienen, met aanduiding van het te bespreken onder werp. H. HOOGERVORST Secr.-Penningm., Competitiel. R.K. SPORTVER. „DOCOS". De Seriewedstrijden hebben weer door gang gevonden, en zijn zeer goed verloo- pen. Wel kan de belangstelling iets beter wezen, maar het is voor de junioren een keurig en ordelijk verloopen sportdag ge weest, wat in elk geval wel het voornaam ste is. Op 31 Juli spelen de laatste wedstrij den waarvoor wij heel veel belangstelling verwachten. De dag begon met VCH aTeylingen b, een heel mooien wedstrijd, waarin Teylin gen b won met 21. Alhoewel het waar lijk zeer goede spel van VCH a een beter lot verdiend had. Om 1.15 uur kwamen WL aKRV a in het veld. Uit piëteit voor him overleden lid werd op verzoek van WL 1 min. niet gespeeld, wat een indrukwek kend moment beteekende in alle WL wed strijden. WL kwam daarna los en profi teerde terdege van het feit, dat KRV a niet volledig was en enkele invallers telde; de sterkste won hier en WL a boekte 2 winst punten met een doelgemiddelde van 60. Docos f hield dapper stand tegen Teylingen b, maar verloor toch na voorgestaan te heb ben, tegen Teylingen b met 13. Docos d paste beter op en wist de puntjes te win nen van WL b. Met 21 bleef Docos e de baas, waar de zeer goeden verdediging van Docos e wel debet in was. Docos g kon nu niet winnen van Teylingen c. En deze Boys wonnen op overtuigende manier met 30. SNA a zijn sterke boys en zeker is het feit, dat SNA a boys verdient gewonnen hebben, alhoewel er bij moet gezegd worden, dat SNA voor VCH a wel iets te sterk was. De laatste wedstrijd was een verdiende over winning van Docos d tegen KRV a met 31. Had KRV a in zijn sterkste opstelilng geweest, dan waren voor KRV a de ver houdingen wel veel beter. Zoo is deze dag keurig verloopen en zeker is het voor alle junioren een heel mooien speeldag ge weest. De comp.stand heeft door dezen dag een heele verandering ondergaan. In Afd. A. is de stand nu als volgt: Meerburg a 2 2 31 4 Docos d 2 11 61 3 V. V. L. a 3 111 10—5 3 K. R. V. a 3 3 6—10 0 Zoodat hier de beslissing om de eerste of tweede plaats nog niet vast is. Ook heeft VVL a nog een kans op de 2de plaats. In afd. B is de comp.stand nu: D. O. S. b 2 2 3—0 4 Lisse b 1 1 4—0 2 Docos e 2 1 1 22 2 V. V. L. b 3 3 1—8 0 DOS b is hier wel de baas, alhoewel Lis se b er nog beter voor staat. Maar Lisse b heeft nog 2 sterke-tegenstanders, dus die wedstrijden zullen wel zeer spannend we zen, terwijl Docos e ook nog wel een kansje heeft. In afd. C. is de comp.stand: S. N. A. a Telingen b V. C. H. a Docos f 2 2 10—2 7—4 2—7 1—6 Hier is het wat de prijzen betreft beslist. SNA a heeft de eerste prijs met 5 punten en Teylingen b de 2de, ook met 5 punten, maar het doelgemiddelde van SNA 102 tegen 74 van Teylingen Boys is beter. Echter zal het spannen tusschen VCH a en Docos f om de derde of vierde plaats. Wij zullen afwachten. In afd. D tenslotte is de stand: S. J. C. c 2 2 6—2 4 Teylingen c 2 1 1 42 2 Lisse c 2 11 14 1 Docos g 2—11 03 1 SJC staat stevig aan den kop en als Docos volgende week voor geen verrassing zorgt, zal zij tenslotte deze plaats wel houden. SJC behoeft hiervoor slechts gelijk te spe len. Teylingen c zal tegen Lisse c minstens gelijk moeten spelen om zijn 2de plaats te houden, wat ons nu niet onmogelijk lijkt, maar wat toch afgewacht dient te worden. R. K. Sportver. „Meerburg". Gisteren Zondag speelde Meerburg II een vriendschappelijke wedstrijd tegen Nic. Boys II uit Nieuwveen. Ondanks het warme weer werd er een vurig partijtje voetbal gespeeld en wist Meerburg II deze wedstrijd met 30 te winnen. Onze junioren speelden een dito wed strijd tegen St. Bernardus en moesten daar met 71 het onderspit delven. Een vol gende keer beter jongens! A.s. Dinsdagavond veldtraining op de bekende uren. Alle leden, vooral de Senio ren, worden dringend verzocht deze trai ning steeds elke Dinsdagavond te volgen, opdat we voor de a.s. Competitie beslagen op het veld komen. Training is zeer nuttig en noodzakelijk en het bestuur zal het op prijs stellen wanneer ze haar streven naar goed getrainde spelers door volledige op komst der leden bèlóond zal zien. Diegene welke zich nog als lid voor de a.s. compe titie wenschen op te geven, worden ver zocht dit te doen aan de volgende adres sen: P. Niekerk, Hooge Rijndijk F 96a en P. Stikkelman, Ommedijkscheweg F 177, Zoeterwoude (H.R.). R. K. Sportver. „V. V. S. B." Zondagmiddag werden op het mooie V. V. S. B. terrein op de St. Bavo-Stichting te Noordwijkerhout, twee wedstrijden ge speeld tegen het Leidsche Docos. Onder leiding van scheidsrechter Meijer stellen zich om 1 uur de tweede elf taliën van beide ve'rëenigihgeri op, om iii een uur tijds eikaars krachten te meten. In het be gin is het spel ietwat saai door de loome warmte, v. Basten in de V. V. S. B. voor hoede is het meest actief en straft na tien minuten een fout van de doelman onberis pelijk af. (10). Even daarna passeert v. Basten weer de geheele verdediging en ziet dan toch nog kans den bal over de lat te werken. De voorhoede van Docos toont weinig doorzicht en brengt het meest al niet verder dan de verdediging, die met het doorzichtige spel wel raad weet. V. V. S. B. doelpunt dan na doorzetten van Van Schie, waarmee de rust aanbreekt (20). Direct na rsut heeft een aanval van V. V. S. B. weer succes en bezorgt Docos dus een achterstand van 30. Dit prikkelt de Docosluidjes zeker want met man en macht wordt er gewerkt om den achter stand in te loopen maar ver brengen zij het niet. Er valt een goed doelpunt voor Docos te noteeren via de beenen van v. d. Linden. Dit doelpunt wordt echter door V. V. S. B. beantwoord met een afstraf fing bij een fout tusschen doelman en back. Met de stand van 41 komt dan het einde. Daarna komen de 1ste elftallen van beide vereenigingen in het strijdperk en direct na den aanvang ontwikkelt zich een prach tig spelletje speciaal van Docoszijde. De verdediging is echter in prima conditie, vooral keeper v. d. Berg is in grootschen vorm. De voorhoede van V. V. S. B. is ech ter zeer weifelend en staads gaat het mis, daardoor wordt er voor rust niet gedoel punt. Na de rust hebben Govers en Warmer- hoven bij V. V. S. B. van plaats verwis selt en dat heeft dan ook de gewenschte verbetering gebracht. In de eerste minuut na de hervatting had V. V. S. B. reeds succes en straft een weifeling bij een voor zet van de Leus af door ineens te doelpun ten. Docos antwoordt vinnig, maar de ver dediging geeft geen krimp. Govers die nu als zwervingman fungeert weet steeds de vleugel op actie te houden, en toen hij na listig meegeloopen të zijn den bal van de Reus kreeg joeg hij hem meteen in de touwen (20). Docos doelpunt dan, maar ziet dit doelpunt wegens hands niet toege kend. Even later een misverstand in de verdediging bij V. V. S. B. en de stand is 21. De Reus krijgt dan gelegenheid zijn traditioneel doelpuntje te fabriceeren en geeft een van zijn kanjers die den doel man te machtig blijkt. Reeds neemt men met dezen stand genoegen, maar dan blijkt de strijdlust nog grooter te zijn dan men redelijkerwijze bij deze temperatuur mocht verwachten. Docos ziet door haar midvoor nog kans om den achterstand te verklei- ren tot 32. Dit- zou de verhouding dan ook goed weergegeven hehben, maar als Govers bij een through pass van v. Aken de kans krijgt is hij er als de kippen bij om dit kansje te benutten en verrast zoodoende het publiek met een afgeteekende overwin ning. Met dezen stand komt het einde en kunnen de V. V. S. B.'ërs dik tevreden zijn. Wij zullen met belangstelling de prestaties van het hernieuwde V. V. S. B. volgen. R. K. Sportver. „A. V. V." Op het A.V.V.-terrein werden gisteren wederom een drietal nederlaagwedstrijden gespeeld, ofschoon feitelijk van neder laagwedstrijden niet kan gesproken wor den, daar de A W-elf tallen regelmatig groote overwinningen behalen; de tegen standers zijn allen te zwak voor de AW- elftallen. Ook dezen middag leed DHB 2 een 74 nederlaag tegen AW 4 en VAP 1 een 71 nederlaag tegen AW 2. De wedstrijd AW 2 tegen VAP 1 begon direct met eenig overwicht van AW, doch de VAP verdediging bleek uit het goede hout gesneden en wist alle aanval len te weerstaan. Toch wist AW ten slotte de leiding te nemen 10. VAP dien de echter direct van repliek en bij een mooien aanval was de stand gelijk 11. Het is AW, dat den toon blijft aangeven, doch dank zij het keurige werk van de VAP verdediging en in het bijzonder den keeper, bleef den stand langen tijd onge wijzigd. AW blijft echter terugkomen en de verdediging kan den druk niet weer staan, zoodat nog voor de rust den stand wordt opgevoerd tot 41. Na de rust blijft AW in de meerder heid. VAP komt echter flink opzetten en onderneemt eenige goede en gevaarlijke aanvallen, doch de VAP voorhoede ver prutst de makkelijkste kansen en weet den achterstand niet in te halen. AW doet het beter en ofschoon de voorhoede er nu en dan aardig op los knoeit, weten zij den stand tot 71 op te voeren. Dit succes schijnt de VAP'ers te prikkelen en er worden zoo nu en dan enkele zeer un faire trucjes uitgehaald, waartegen de scheidsrechter involdoende optrad, zoodat den wedstrijd ten slotte het aankijken niet meer waard was en zelfs, doordat en kele AVV'ers eigen rechter wilden spelen, een ontijdig einde nam, wat hoofdzakelijk op rekening van VAP dient geschreven et worden, daar enkele VAP'ers zich slechte verliezers toonden en hun minderheid door unfaire trucs of anderszins trachten goed te maken. R. K. Sportver. „Leimuiden". Begunstigd door een prachtig zomer weertje speelde gisteren om half één Lei muiden thuis tegen Teylingen IV. Dit was een aardige wedstrijd. Teylingen nam al spoedig de leiding door het nemen van een penalty. Weldra vergrootte het den voor sprong tot 20. Leimuiden was niet in con ditie, doch verkleinde weldra den achter stand tot 21, waarmee de rust kwam. Na rust kreeg Teylingen geen kans meer. Ach tereenvolgens maakte Leimuiden vier doel punt j es, zoodat het einde kwam met 52 voor Leimuiden. Na dezen wedstrijd kwam Teylingen II tegen Leimuiden I in het veld. Leimuiden was voor rust overwegend sterker en scoorde achtereenvolgens vijf maal. Hierna maakte Teylingen een puntje en de rust kwam met 51 voor Leimuiden. Was Lei muiden voor rust voortdurend in edn aan val, de rollen waren nu omgekeerd. Het spel van Leimuiden was beneden peil. Even voor het einde was de stand gelijk 77. Het gelukte Leimuiden echter nog eens te scoren en zoo op het kantje af te winnen met 87. Nu speelde Leimuiden II tegen Teylingen III. Voor de rust werd er van beide kanten aardig gespeeld. Met rust was de stand voor Leimuiden 31. Na rust was Teylingen in de meerderheid en even voor het einde was de stand gelijk 55. Een schot in eigen doel door Teylingen bracht Leimuiden de over winning met 65. Daar een medaille was uitgeloofd voor die partij, welke de meeste winstpunten boekte, kwam Leimuiden dus in het bezit der medaille. R. K. Sportver. „Nic. Boys". Nic. Boys zijn gisteren in de vier ge speelde wedstrijden over de geheele linie verslagen. In de nederlaagwedstrijden door DES uitgeschreven zijn de Alphensche Boys I winnaar van den len prijs. De wedstrijd, bij de rust 10, werd met 51 beëindigd. Nic. Boys II verloor tegen Meerburg II met 03. Junioren Nic. Boys ADEs A 51. Jun. Nic. Boys Bde Kwakel 03. Nic. Boys gaat in ledental sterk voor uit, alles wordt in 't werk gesteld om een goede samenstelling voor de a.s. com petitiewedstrijden te verkrijgen. Alle leden worden Woensdag te half acht verwacht voor de training. R. K. Sportver. „Foreholte". Op ons terrein vond gisteren nog een voetbalwedstrijd tusschen een Fo-reholte- combinatie en SMC-combinatie plaats. De temperatuur was wel wat zomerachtig voor voetbal, doch beide partijen gaven zich vol komen. De eerste helft werd in een vlot tempo gespeeld, de Warmonders scoorden eerst 01, hoewel Foreholte vaak onfor- tuin had, ging de rust in met ongewijzigden stand. Na de thee bracht Foreholte spoedig de stand op 11, weer even later op 21 van den l.-binnen, en tenslotte uit een goe de voorzet van links, benutte onze kleine mid-voor Ruigrok de kans (31). Blijkbaar dacht Foreholte op haar lauweren te gaan rusten, maar SMC spande zich de laatste 15 minuten nog eens extra in en wist nog een gelijk spel te behalen (33). Scheids rechter Turk leidde deze kamp correct. R. K. Sportver. „Teylingen". Teylingen 2, 3 en 4 speelden te Leimuiden tegen het le, 2e en 3e van dien «naam om een vereenigingsmedaille, welke Leimuiden in eigen bezit hield. De uitslagen luiden als volgt: voor Lei- muden 87 65 en 52, zoodat niet min der dan 33 doelpunten zijn gemaakt waar van Leimuiden 19 en Teylingen 14. Waar moet het heen met de competiie? Onze Junioren brachten het er beter af, daar het B-elftal beide ewdstrijden won, en het C-elftal de grootste overwinning bracht met 31. R. K. Sportver. „V. V. L." Op een mooien Zomerschen dag speelden V. V. L. IWilhelmus I een bekerwed strijd. Alvorens de wedstrijd een aanvang neemt, wordt er begonnen met 1 minuut stilte voor ons overleden lid W. Varkevis- ser. V. V. L. speelt nu in een andere opstel ling. V. V. L. is het eerst aan de beurt om te doelpunten, maar Wilhelmus maakt ge lijk. Met gelijke stand treedt de rust in. Na de thee weten beide elftallen nog één maal te doelpunten, zoodat het einde kwam met een gelijk spel (2Door den geeste lijk adviseur, kapelaan Perquin, werd na afloop de beker met eenige toepasselijke woorden aan de bezoekende vereeniging uitgereikt. De junioren waren op tournooi bij Do cos. V. V. L. a zegevierde tegen K. R. V. a met 60. Docos eV. V. L. b 12; Docos d—V. V. L. a 3—3. Leidsche Scheidsrechters-Ver. Op de ledenvergadering van Vrijdag j.l. is benoemd tot bestuurslid de heer B. Hons- beek. Tot secr. van de vereeniging werd gekozengekozen de heer M. v. d. Lelie, Mo- lensleeg 29. Het secretariaat van de zomerwedstrij den en aanvragen voor de scheidsrechters der wedstrijden blijft bij den heer L. v. Vliet, Ruime Conscientiestraat 19. LAWNTENNIS OM DEN DAVISBEKER. BelgiëZuid Slavië 05. De uitslagen van de laatste partijen van den Davisbekerwedstrijd BelgiëZuid Sla- vie luiden: Palada, Zuid-Slavië sl. Van den Eynde, België 63, 63, 61; Puncec Zuid-Slavië, sl. Lacroix, België 64, 61, 6—2. Eindstand 50 voor Zuid-Slavië. DuitschlandFrankrijk 32. Het dubbelspel werd te Berlijn door Duitschland gewonnen, zoodat dit land met 30 de leiding en de ontmoeting tegen Frankrijk reeds gewonnen had. De resultaten waren: Henkei en Von Metaxa, Duitschland, sl. Petra en Lesuer, Frankrijk 4—6, 64, 26, 108 en 64. De uitslagen van de beide laatste enkel spelen, gisteren gespeeld luiden: Petra, Frankrijk sloeg Von Metaxa, Duitschland, 97, 86, 64. Destremau, Frankrijk, sloeg Redl, Duitsch land, 6—8, 6—4, 6—4, 6—2. Henkei liet verstek gaan in verband met een tennisarm. Eindstand 32 voor Duitschland. De finale der Europeesche zone tus schen Duitschland en Zuid-Slavië zal Vrij dag 29, Zaterdag 30 en Zondag 31 Juli te Berlijn worden gespeeld. De wedstrijden vinden plaats op de banen van Rot Weiss. PAARDENSPORT DRAVERIJEN TE ALKMAAR. Op het Sportpark aan de Zuidenhoutlaan te Alkmaar werden Zondag, georganiseerd door de N.V. Kennemer Sportclub, drave rijen gehouden. De uitslagen zijn: Juliprijs, prijzen draverij 4e klasse, af stand 1700 Meter: 1. Claudy O, eig. G. van der Oord, tijd 1 min. 35 2/5 sec.; 2. Amiens 2, eig. J. Vrijlandt. Snelheidsprijs, heatprijzendraverij eerste klasse, afstand 1700 M.: 1. Whim, eig. stal Good Luck, tijd 1 min. 36 sec. Bergerprijs. Handicapdraverij 3e en 4e klsse, afstand 2000 M.: 1. Claudy O., eig. G. van der Oord, tijd 1 min. 34 3/5 sec.; 2. Yack, eig. G. Visser. Heilooprijs. prijzendraverij 2e en 3e klas se, afstand 2000 M.: 1. Zoon van Silladar, eig. J. A. Mooy, tijd 1 min. 29 7/10 sec.; 2. Y. Kernei, eig. J. Haan Jr. Kortebaanprijs. Kortebaandraverij -handi cap, max. afstand 790 Meter: 1. Zonnebloem 5, eig. J. de Vlieger, tijd 1 min. 6 sec.; 2. Xantippe, eig. J. Spaans; 3. Lilian W. Ax worthy, eig. Stal Good Luck; 4. Bosch duifje, eig. J. Kanneworff. POSTDUIVEN De Uiver. Wedvlucht van Vilvoorden Zondag 24 Juli losgelaten 10.50 uur. Eerste aankomen de duif 1.14.23; laatste aankomende duif 1.48.36 uur A. Lasceel 1, 14, 23; J. Fakkel 2, 24; J. Bessering 3, 8, 15; A. Dubbelaar 4, 23; H. Seriier 5, 6, 12, 16; H. Vijlbrief 7, 19, 27, 28; N. Hazenvoet 10, 14, 21; J. J. Philippo 11; J v. Leeuwen 13; J. v. d. Wijngaarden 17, 22;Th. v. Alphen 18; N. de Meij 25, 26; H. Wassenburg 29; K. Slikkelorum 30. „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Orange (Fr.) afstand tot het hok van den eersten prijswinnaar 890.56 K.M. De duiven werden op Zaterdag 16 Juli 1938 om 13 uur in vrijheid gestled met Noordoosten wind en heldere lucht. Het v/eer over de geheele vluchtlijn was niet ongunstig, doch met plaatselijke buien. Deze buien nebben waarschijnlijk de te- lugkomst van de duiven tegengehouden, want van de 23 meegegeven duiven werd c'e eerste eerst op Zondag 17 Juli 1938 om 18 uur 52 min. 49 sec. geconstateerd en had deze afstand met een gemiddelde snel heid van 648.78 Meter per minuut gevlo gen. De tweede prijswinnaar werd even eens op Zondag om 18 uur 59 min. 48 sec. geconstateerd. Daarbij bleef het dien dag, Door het slechte weer de volgende dagen werd de terugkomst van de achtergebleven ciuiven zeer gehinderd en sluit het con cours pas op Vrijdag 22 Juli 1938 om 15 uur 28 min. 38 sec. Door dit lange open staan van het concours blijkt wel, dat deze vlucht zeer zwaar is geweest. De prijzen werden als volgt behaald: J. Verhoeven 1, 7; G. Zwaan 2; N.N. 3; J. Caspers, Stompwijk 4; G. A. v. Adrichem 5, 6, 8.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7