5PORT SPEL Tweedaagsch Concours Hippique op het Westbroekpark MAANDAG 25 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 BiA/OE65EL Schitterend geslaagd De weersomstandigheden, waaronder Za terdag het 36ste Haagsche concours hip- piqué, uitgeschreven door de vereeniging tot bevordering van de paardenfokkerij in Nederland, in het Westbroekpark aanving, waren niet onverdeeld gunstig. Een drei gende lucht voorspelde niet veel goeds, maar gelukkig bleef het droog. Begonnen werd met de voorkeuring voor den dressuurproef L, welke was verdeeld in twee klassen. In de A-klasse kwamen uit paarden, welke bij een officieel con cours hippique nog niet in de dressuur proef geplaatst zijn. Deze afdeeling werd gekeurd door de heeren kolonel baron Creutz, luitenant-kolonel b/d J. de Waal en H. C. Hekker. In de B-klasse kwamen alle overige paarden uit. Hier werd de keu ring verricht door de heeren res. kolonel jhr. K. F. Quarles van Ufford, res. luite nant-kolonel C. H. Labouchère en majoor G. W. Ie Heux. Springconcours M. Des middags te half twee werd een aan vang gemaakt met het eerste gedeelte van het springconcours M, gereden door ama teurs en professionals. Er werd op tijd ge reden, alleen voor den eerst prijs moest bij gelijk aantal fouten worden overgespron gen. Hoewel het er oogenschijnlijk eenvoudig uitzag, bleek het parcours toch vele moei lijkheden op te leveren en er werdén dan ook legio fouten gemaakt. Vooral een hoogte-breedte-sprong voor den eersten rang leverde veel weigeringen op. De heer Leeuwenburg, die met Feldblume van den heer D. H. Pasman als dertiende ruiter in het parcours kwam, was de eerste, die zon der fouten rondkwam, in den snellen tijd van 80 seconden. Deze prestatie werd even later geëvenaard door ritmeester De Kruyff op „Giovenezza", in precies denzelfden tijd. Gedurende de eerste helft van het sprin- concours bleef het tot deze twee foutlooze parcoursen beperkt. Er volgde een concours eenspannen, in Nederland geboren, niet afstammende van een hackney-hengst. Hiervoor was be schikbaar gesteld een groote zilveren me daille, aangeboden door H. M. de Koningin. Het was een zeer goed bezet nummer, met goed inheemsch materiaal. De uitslag werd: 1. Prospect van H. G. van Straaten, Utrecht; 2. Viking van G. J. Poerink, Enschedé; 3. Johan van dr. Groen- hart, Dirkshoorn; 4. Wedom van G. J. Poe rink, Enschedé. Na het nummer concours-eenspannen, kwamen de paarden van de dressuurproef le klasse A. en B. waarvan des morgens de voorkeuring had plaats gehad, in den kring voor een nakeuring en de prijsuitrei king. Door het groote aantal paarden bood de ring een aardigen aanblik. Het paarden- materiaal maakte over het geheel een zeer goeden indruk. Het was alweer een paard van The Balfour Farm, dat met het Oran je-lint in afdeeling A ging strijken, n.l. Flying Dutchman, gereden door mevr. Siem-Roderwald. Bovendien behaalde Ro- sine, van denzelfden stal, gereden door den heer Siem in afdeeling B. den tweeden prijs, achter I'm Alonie van stal Duinhoeve, gereden door mevr. van Hoboken-van Hoe- dekenSkerke. De uitslagen waren: Afdeeling A: 1. Flying Dutchman van The Balfour Farm (mevr. Siem), 2. Birbaut van mevr. J. A. de Vries (eig.), 3. Paprika van E. Ph. Elias (eigen.), 4. Paris van de Tatter- salle manege (K. Hensen), 5. Boheme van maj. D. J. H. N. den Boer Poortugael (eig.), 6. Blarney Boy van dr. H. M. E. Schur- nuann (eig.), 7. Alai van de Oranje manege (Freule Grasswinckel). Afdeeling B: 1. I'm Alone van stal Duin- have (mevr. van Hoboken), 2. Rosine van (the Balfour Farm (D. Siem Jr.), 3. Flying Dutchman van the Balfour Farm (mevr. Siem), 4. Romi van stal Duinhoeve (mevr. van Hoboken), 5. Scottish Maid van mej. I. Bergmann (eig.), 6. Birbout van mevr. J. A. de Vries (eig.), E. V. Blaney Boy van dr. Sohurmann en Gentilyty van mej. E. S. Tack. Het concours eenspannen open klasse bracht prachtig paardenmateriaal in den ring, dat elkander onderling maar weinig ontliep. De jury, bestaande uit de heeren H. Th. 's Jacob, C. van Rijckevorsel en C. M. van Rooyen, stond hier wel voor een zeer moeilijke opgave. De uitslag werd: 1. Haddon Philippine van E. J. Speelman, Sassenheim, 2. Bingly Victor van H. F. Bultman, Heemstede, 3. Wetron van G. J. Poerink, Enschede, 4. Firing Bell van den zelfden. De uitslag van het concours voor Sche ven ingsche netten wagens luidt: 1. Firma Fr. Vrolijk, 2. A. v. d. Zwan en Zonen, 3. J. Thysse, 4. P. J. de Mos. Na een zeer geslaagde springmanoeuvre van het 3de half regiment huzaren, onder leiding van ritmeester G. P. de Kruyff, volgde het nummer concours tweespannen, open klasse. Ook hierin zagen we een keur- collectie paarden, waaronder de inlanders lang geen slecht figuur sloegen. De uit slag werd: 1. Wetron en Nubertus van G. J. Poerink, Enschede, 2. Bingly Victor en Capenor Vic tor, van H. F. Bultman, 3. Viking en We- don van G. J. Poerink, Enschede. De middag werd besloten met het twee de gedeelte van het sprinconcours M., waar in tot op dat moment, zooals gezegd, nog slechts twee foutlooze parcoursen geno teerd konden worden. In de tweede helft was de heer K. Hensen, als achtste deelne mer, met The Parsan de eerste, die een fout loos parcours maakte. Dit werd hem nage daan door de bekende combinatie, luit. Gre- ter met Carina, die foutloos rond kwam in 79 sec..Ritmeester A. D. C. v. d. Voort van Zijp maakte met 74 sec. een der snelste parcoursen van den dag, doch boekte he laas op een hindernis vier fouten. Zeer snel was ook luit. baron van Heeckeren van Brandsenburg met Gigolo, die 73 sec. no teerde, doch 8 fouten maakte. De snelste was de heer Hensen met Dakota, die, slechts 70 sec. over het parcours deed, doch eveneens 8 fouten noteerde. Er waren dus slechts 4 deelnemers met een foutloos parcours, die moesten over springen over verhoogde hindernissen, n.l. P. Leeuwenburg met Feldblume, ritm. de Kruyff met Giovinezza, K. Hensen met The Parson en luit. Greter met Carina. Hier door werd de einduitslag: 1. lt. Greter met Carina bij overspringen 4 ft., in 42 sec., 2. P. Leeuwenburg met Feldblume van D. H Pasman 8 ft., in 41 sec., 3. ritm. de Kruijff met Giovinezza met 8 ft. in 41 sec., 4. K. Hensen met The Parson van J. v. d. Eyn- den, 12 ft. in 42 sec. De verdere volgorde was: 5. ritm. A. D. C. v. d. Voort van Zijp met Present 4 ft. 74 sec. 6. luit. de Bruine met Milord 4 ft. 75 sec., 7. luit. dr. H. L. M. van Schaik met Santa Bell met 4 ft. 78 sec., 8. luit. baron van Heeckeren van Brandenburg met Szargarossan 4 ft. 83 sec.. 9. luit. Egter van Wissekerke met Shuggy 7 ft. in 99 sec., 10. H. van d. Berg Jr. met Kachama, 7K fout in 123 sec. DE TWEEDE DAG. Voor degenen van de ruiters en amazo nes, die het Scheveningsche filmbal hadden bijgewoond en dat waren er niet wei nig was het Zondagmorgen reeds weer vroeg dag, want reeds om half elf werd een aanvang gemaakt met de voorkeuring van het nummer schoonste rijpaard. Dit concours was verdeeld in twee afdeel in- gen, een lichte, met 7 deelnemende paar den en een zware klasse met 8 deelnemers. Het waren voor het meerendeel goede be kenden, die hier voor de jury verschenen. Het nummer bood zeer veel goeds, en de onderlinge verschillen waren voor het mee rendeel slechts gering. De voorkeuring was mooi op tijd afgeloopen, zoodat men nog een pauze had, voor om 1 uur het be hendigheidsconcours begon. Dit was bestemd voor amateurs, die van 1 Januari 1933 af nog geen vier eerste prij zen bij springconcoursen gewonnen hebben. De paarden werden gerangschikt naar fou ten en tijd. Er waren niet minder dan 62 paarden ingeschreven. Het parcours ter lengte van 595 meter bevatte 15 hindernis sen tot een maximum hoogte van 1.20 me ter, waaronder verschillende breedte-spron gen. De maximum tijd was 102 seconden. Het parcours was moeilijk door enkele scherpe wendingen, welke er in voorkwa men, terwijl de bodem door de droogte zeer glad was. De meeste paarden hadden dan ook veel hinder van uitglijden bij den afzet voor den sprong. Door deze glijpartijen was het aantal weigeringen opvallend groot, zoodat. zeer veel deelnemers uitgebeld moesten worden. S pringconcours. De eerste, die een foutloos parcours reed, was de heer D. Siem Jr., met het all-round paard Rosine, de bekende combinatie van The Balfour Farm, die al zooveel lauwe ren heeft geoogst. Een goede verrichting zagen we ook van mevrouw Gundlach met Robert van de A.R.M., die echter op vrij on fortuinlijke wijze 8 fouten noteerde. Zeer snel was luit. baron van Heeckeren van Brandsenburg met Szargarossan, die in 77 sec. rond kwam, doch helaas op de voor laatste hindernis een fout maakte. De prestatie van de combinatie Siem-Rosine werd even later overtroffen door den heer Uytendaal met Clou de Fer, die eveneens 0 fouten maakte, doch een seconde sneller was. Slechts even later werd echter ook deze verrichting weer overtroffen, n.l. door den heer Janssens met Bragola, die foutloos rond kwam in den snellen tijd van 76 se conden, waarmede hij de leiding overnam. De ujtslag werd tenslotte: 1. Bragola vain A. C. Janssens, Baarle Nassau (eig.) 0 ft. 76 sec.; 2. Clou de Fer van L. J. Uytendaal, Rijen (eig.) 0 ft. 79 sec.; 3. Rosine van The Balfour Farm, R'dam (D. Siem) 0 ft. 80 sec.; 4. Nestor van C. G. H. Otjens, Dongen (eig.) 0 ft. 84 sec.; 5. Runiansky van D. H. Pasman, Den Haag (Leeuwenburg) 4 ft. 68 sec.; 6. Szargaros san von luit. baron van Heeckeren van Brandsenburg (eig.) 4 ft. 77 sec.; 7. Marie van Manege Wildhoef, Den Haag (D. Siem) 4 ft. 78 sec.; 8. Kachama van H. v. d. Bergh Jr., Den Haag (eig.) 4 ft. 79 sec.; 9. Ko- ningshusar van D." C. T. Modderman, De Steeg (eig.) 7 ft. 92 sec.; 10 Sello van D. H. Pasman, den Haag (Leeuwenburg) 8 ft. 75 sec., en 11. Gigolo van luit. baron Van Hee ckeren van Bransenburg (eig.) 8 ft. 75 se conden. Na het springconcours, dat circa twee uur in beslag had genomen, volgde een concpurs twee spannen Shetlandponnies, met als"uit slag: 1. White Rose en White Lily van Stal Doorwerth, Heelsum. 2. Nora en Mary van dezelfde. 3. Mimi en Lily van Stal Duin hoeve, Den Haag. 4. Hans en Tin van de Amsterdamsche Rijtuig Mij. Schoonste rijpaard. Hierna kwamen de deelnemers aan het concours schoonste rijpaard waarvan des morgens de voorkeuring had plaats gehad, in den ring. Een fraaie collectie paarden, waaruit een keuze niet gemakkelijk was. Als type rijpaard maakte op ons een bij zonder goeden indruk Joujou d'Amour van den kolonel baron van Voorst tot Voorst, den inspecteur der cavalerie. Qua gangen echter, ging van Ifflo, van den heer W. Luy- ten een iets grootere bekoring uit, hetgeen bij de jury vermoedelijk den doorslag heeft gegeven. De uitslag werd hier: Lichte klasse: 1. Ino van W. Luyten, Rot terdam (Zauerzapf). 2. Jou Jou d'Amour oan kolonel baron van Voorst tot Voorst; 3. Gidran Bïbor van H. Modderman, Ede (mevr. Louwman); 4. Mystery van mej. E. S. Tack, Den Haag. E. V.: La Pelouse van de A. R. M. (mej. Lampen) en Bollinrobe van J. v. d. Eynden, Arnhem. Zwaar gewicht: 1. I'm Alone van Stal Duinhoeve, den Haag (mevr. van Hoboken van Hoedekenskerke); 2. Blarney Boy van dr. H. M. E. Schurmann den Haag; 3. Microb van G. J. Riem, den Haag (Modderman); 4. Paria van de Tattersall Manege, Sehe- veningen (K. Hensen). De Seinpost-beker voor het schoonste paard van beide klassen werd gewonnen door Ino van W. Luyten. Show-nummers. De uitslag van het nummer rijpaarden gereden door kinderen, waarbij de wijze van rijden beoordeeld werd, luidde: Afdeeling oudere kinderen: 1. Jeanette van J. Parqui, gereden door mej. Herrewe gen, 2. J Raftar van L. A. v. d. Horst, gere den door Leni v. d. Horst. Afdeeling jongere kinderen: 1. Bobby met H. v. d. Kuyl; 2. Darling met mej. Weenink. De overige deelnemers kregen alle een eervolle vermelding. De uitslag van het concours éénspannen shetlandponies luidt: 1. White Rose van Stal Doorwerth, Heelsum; 2. Mimi van Stal Duinhoeve (mevr. van Hoboken); 3. Nora van Stal Doorwerth Heelsum; 4. Bobby van H. v. d. Kuyl, de Bilt. Een zeer goed shownummer was de duo klasse rijpaarden, waaraan acht paren deel namen. Hierbij werd beoordeeld het teza men passen der paarden, zoowel als de wijze van gaan. De uitslag werd: 1. Gidran Biber en Lady Ainsley van H. Modderman, Ede en G. J. Riem, Wassenaar, bereden door mevr. Louwman en D. C. T. Modderman; 2. Starbeek en Starlight, bei den van R. J. J. Hierasfra. bereden door mej. Breesnee en eigenaar; 3. I'm Alone en Kachama van Stal Duinhoeve en H. v. d. Bergh Jr. bereden door mevr. Van Hoboken en eigenaar; 4. Mounty en Moulagh beide van Camp. Rijclub II Cavaletto te Laren, bereden door mej. Fritze en G. Brom. Een zeer apart nummer was wel het con cours d'élegance, gereden door amazones van de manége Hiemstra. De dames kwa men pea* auto den ring binnen en bestegen daar heur gereed staande paarden, alle in dames-zadel. Begeleid door haar auto's reden zij den ring rond. Er waren verschillende zeer fraai combinaties bij, waarvan echter het meest opviel het contrasteerende black and white van mej. Breesnee op den sierlijken schimmel Starbeek, naast een gitzwarte auto, een geheel, dat bijzonder de aandacht trok. Alle deelneemsters verkregen den oranje- strik. Barrière springen. Het slot van den interessanten middag was een concours barrière springen, voor ama teurs en professionals. De hoogte der hin dernissen vas 1 M., tot 1.30 M. In totaal waren 27 paarden ingeschreven. In de eerste ronde kwamen er niet minder dan 14 zonder fouten over de hindernis sen, die moesten overspringen over met 10 c.M. verhoogde hindernissen. Ditmaal kwa men er 9 zonder fouten over, die opnieuw over verhoogde hindernissen moesten sprin gen en daarvan gingen er opnieuw 7 fout loos over de hindernissen, die daarna op nieuw verhoogd werden tot een maximum van 1.60 M. De einduitslag luidde: 1. en 2. Present van ritm. Van der Voort van Zijp (eig.) 0 ft. en Szargarossan van luit. baron van Heeckeren van Brandsenburg (eig.) 0 ft.; 3., 4., 5. en 6. The Parson van J. v. d. Eynden (K. Hensen), Königshusar van D. Modder man (eig.). Prince Igor van D. H. Pasman (C. Dietrich) en Dunenbank van denzelf den eigenaar (Leeuwenburg), alle 4 fouten in de 4ronde; 7. O.K. 2 van J. v. d. Eynden (K. Hensen) 8 ft. in de 4de ronde; 8. White Bear van D. H. Pasman (Dietrich) 4 ft. in de 3de ronde; 9. Kaplar van D. Wolf (C. de Neef) 9 ft. in de 3de ronde; 10. Jaca van Parqui (eig.) 3 ft. in dé 2de ronde. Om den, door den heer D. Modderman uitgeloofden wisselbeker werd tusschen de nummers 1 en 2, die gelijk geëindigd wa ren, geloot, waarbij ritmeester Van der Voort van Zijl den beker won. In ieder ge val is dit springconcours een prachtig suc ces geworden voor de eenige twee militaire ruiters in dit concours, die op de beide eer ste plaatsen beslag wisten te leggen. DE NED. PLOEG VOOR DE EUROPEESCHE ZWEM- KAMPIOENSCHAPPEN Het bestuur van den Koninklijken Ne- derlandschen Zwembond heeft de volgen de ploeg .samengesteld, welke zal deelne men aan de Europeesche Kampioenschap pen, welke van 613 Augustus a.s. te Lon den worden gehouden: Dames: 100 meter borstcrawl: Rie van Veen, R.D.Z. en Trude Malcorps, B.Z.Z. Zwolle; 400 meter borstcrawl: Rie van Veen en Alie Stijl, A.Z.C. 100 meter rugslag: Cor Kint, Zwemclub Rotterdam en Ida van Feggele, Het Y. 200 meter schoolslag: Jo Waalberg, A.D. Z. en Dora Heeselaars O.D.Z. 4 x 100 meter borstcrawl estafette: Rie van Veen, Trude Malcorps, Alie Stijl en Willy den Ouden, R.D.Z., reserve: G. Swe- res, H.D.Z. Schoonspringen: L. Tholen, H.D.Z. Heeren: 100 meter borstcrawl: K. Hoving R.D.Z. en J. C. Scheffer, D.J.K. 100 meter rugslag: J. C. Scheffer. 200 m. schoolslag: H. Smitshuyzen, A. Z. 400 meter borstcrawl: S. Moolenaar (Het Y) en D. v. 'd. Kuyl, Schiedamsche Z.C. 1500 m. borstcrawl: S. Moolenaar Het Y. 4 x 200 meter borstcrawl estafette: J. C. Scheffer, A. Sipkema, D.J.K., D. van der Kuyl, S. Moolenaar en H. Ramack, Rotter- damsche Zwemclub. Op 31 Juli zal te Schiedam worden uit gemaakt. welke vier zwemmers naar Lon den zulletn worden afgevaardigd. Een van dit vijftal zal dus moeten afvallen. Schoonspringen: W. Schatens, A.Z. De samenstelling van de Nedesrlandsche Waterpoloploeg, welke in ieder geval aan het tournooi te Londen zal deelnemen, zal eerst later geschieden. Als leider treedt op de heer J. JTh. de Kok, verzorgster is mevr. S. W. de DoodKoenen, vervorger is F. Kuyper. De heer J. de Vries, voor zitter van den K. N. Z. B.. zal Nederland cp het congres van de F. I. N. A. te Lon den vertegenwoordigen. IN HET WESTBROEKPARK TE DEN HA AG IS EEN GROOT TWEEDAAGSCH WAAROP OOK DE SCHEVENINGSCHE NETTENWAGENS NIET ONTBREKEN. CONCOURS HIPPIQUE GEHOUDEN, HET VOORRIJDEN VOOR DE JURY. WATERPOLO DUITSCHLANDNEDERLAND 10—1 Het Nederlandsch Waterpolozevental leed te Hamburg een zware 101 neder laag tegen de Duitschers. Vooral wat snel heid betreft waren onze landgenooten in geenen deele tegen het Duitsche zevental opgewassen. De rust ging in met 51 voor Duitschland. Moolenaar wist de eer van Nederland te redden; de Duitsche doelpun ten werden gemaakt door Schneider (4), Schulze (4), Tauber en Krauss. hJKVOKSCHI.N SLOFGFN DUITSCHLAND B. In Hamburg heeft het Kikvorschen ze vental de Duitsche B-ploeg met 43 ge slagen, nadat de rust met een 20 voor sprong was ingegaan. De doelpunten aan NederJaiidsche zijde werden gemaakt door Maier (2), van Aelst en Rootselaar, terwijl Moeves voor alle drie Duitsche goals zorgde. Duitschland sloeg België met 31 (rust 11). Coppieters maakte het eenige Belgi sche doelpunt, Kienzler, Gunst en Schulze scoorden de doelpunten van het Duitsche A-team. WEDSTRIJDEN L. Z. C. Morgenavond te half negen worden in de zweminrichting de Zijl de volgende wed strijden gespeeld: L. Z. C.R. Z. C., en L. Z. C. Ill—H. Z. en P. C. IV. MAAS WINT HET TOURNOOI TE SCHOONHOVEN. In het zwembad te Schoonhoven is Za terdagmiddag onder groote belangstelling, voor de eerste maal een waterpolo-tournooi gehouden, waarvan zeventallen van de volgende zwemvereenigingen deelnamen: Elfhoeven (Reeuwijk), G. Z. C. (Gouda), Forel (Woerden), Maas (Rotterdam) en S. Z. en P. C. (Schoonhoven). De uitslag was als volgt: - Eerste ronde: G. Z. C.S. Z. en P. C. 12, MaasElfhoeven 10. Tweede ronde: ForelMaas 14, G. Z. C.Elfhoeven 0—0, Elfhoeven wint met strafworpen. Beslissingswedstrijd: MaasS. Z. en P. C. 0—0. Maas wint met strafworpen, en komt daardoor in het bezit van een fraaien zil veren beker. S. Z. en P. C. zag zich een zil veren lauwerkrans toegewezen. PardonBeuk. Dinsdag 26 Juli spelen de heeren Pardon, kampioen 19241928 en Beuk, kampioen van Java, een partij over 500 car. cadre in Café-Rest. „Zomerzorg", aanvang 8.30 uur.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5