RIJNSTREEK MAANDAG 25 JULI 1938 DE LEIDSCHE COUR Ar». VIERDE BLAD - PAG. 12 SASSENHEIM Personalia Onze plaatsgenoot, de heer S. Verdegaal Kzn. is door Z. Exc. de minis ter van Economische Zaken benoemd tot lid van een Pa ad van Beroep bedoeld in art. 6 van het K B. van 28 Dec. 1932. Personalia. Geslaagd voor het diplo ma Engelsche Handelscorrespondentie van de Ver. van Leeraren: mej. Dini Möhlmann en F. Möhlmann. Eerstgenoemde slaagde bovendien voor hetzelfde diploma van de Federatie. Herw. Levenskracht. De opbrengst van de speldjes voor Herw. Levenskracht, welke Zaterdag zijn verkocht, bedraagt 117.05. VOORHOUT Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag a.s. Agen da: 1. Notulen der vergadering van 15 Juni 1938. 2. Ingekomen stukken en mededee- lingen: a. Ged. Staten, goedkeuring be- grootingswijzigingen 3e, 4e, en 8e 1938, 19e en 20e 1937; b. Ged. Staten, goedkeuring kasgeldleening 20.000; c. Ged. Staten vaststelling rekening waterbedrijf 1936; d. Verificatiebureau, controlerapport ontvan ger 2e kwart. 1938; e. id. administrateur be drijven 2e kwart. 1938; f. B. W. mededee- ling betreffende grondafstand aan 's Gra- vendamscheweg. 3. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een gecombineerde be heers verordening voor de bedrijven (dos sier A/B 07.35, beesluit nr. 119). 4. Voor stel van B. en W. tot vaststelling van een regeling betreffendg kindertoeslag voor de gemeentewerklieden. 5. Voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarverklaring van eenige woningen. 6. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van den pensioengrond slag van den secretaris-ontvanger. 7. Voor stel van B. en W. tot aanwijzing van den veldwachter voor deelneming aart den politiecursus. Onbewoonbaar-verklaringen. Bij con trole van den woningtoestand in deze ge meente is gebleken, dat de woningen, plaatselijk gemerkt Hoofdstraat 26, 28 en 30, alsmede Loosterweg 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25 en 27 in een minder goeden toe stand verkeeren. De Inspecteur van de Volksgezondheid komt tot de conclusie, dat alle woningen, behalve die welke zijn ge nummerd Loosterweg 19 - 21, en 23, onge schikt zijn ter bewoning en niet meer door verbetering in bewoonbaren staat zijn te brengen. Overeenkomstig het advies van den Inspecteur stellen B. en W. voor de voor bewoning ongeschikt geachte wonin gen onbewoonbaar te verklaren. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer B v. d. Nouland Gzn., slaagde te 's-Gra- venhage voor het examen „Boekhouden" en Nederlandsche Handelscorrespondentie. Geboren: Cornelis, Jacobus, z. van N. Noordermeer en J. M. Haver. Adria- nus. Cornelis, Petrus, z. van A. C. Diemei en P. A. v. d. Meer. WASSENAAR Eerste Plechtige H. Mis Op 15 Augustus zal de weleerw. heer P. Ley en S.J., de H. Priesterwijding ontvangen in de parochiekerk der Eerwaarde Paters Jezuieten, Tongersche straat te Maastricht. De eerste plechtige H. Mis zal door hem worden opgedragen Zondag 21 Augustus te 10 uur in de Parochiekerk van den H. Joseph. Tegen boom gereden. Gistermiddag reed de 20-jarige wielrijder v. d. Z. uit Ha- zerswoude van de hoogte aan de van Ber- genlaan. Hij verloor daarbij de macht over het stuur en reed tegen een boom. Hij werd bloedend aan het gelaat gewond. Nadat door dr. Hubbeling de eerste hulp was verleend werd hij overgebracht naar het St. Elisabethgesticht te Leiden, daar hij waarschijnlijk ook een lichte hersenschud ding had bekomen. Door kwallen gewond. Aan het strand werd eerste hulp verleend door dr. Hubbe ling, aan mej. M. N. alhier, die zeer ernstig door kwallen was gewond. Zij werd per politie-auto naar haar wo ning overgebracht. Een ton in den rug. Mevr. v. B. uit Leiden werd aan het strand door een ton met zand, die jongens van het duin lieten rollen, in de rug getroffen. Zij werd per brancard van de reddingsbrigade overge bracht naar het Roode Kruis-huisje, waar haar door dr. Hubbeling eerste hulp werd verleend en vanwaar zij per taxi huis waarts kon gaan. Twee luxe auto's Op den hoek v. Zuylen van Nijeveldstraat—Johan de Witt- straat had een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's, resp. bestuurd door P. L. alhier en L. J. F. W. uit Schiebroek. De wagen uit Schiebroek werd bij het achterspatseherm gegrepen en sloeg om. Deze wagen werd zwaar beschadigd, ter wijl de andere lichte materieele schade be- kwam. Beide bestuurders kwamen met den schrik vrij. ZOETERMEER Voetbal. Gistermiddag 12 uur speelde DSO 3 tegen OB 3. Het was een spannende wedstrijd. DSO hield zich kranig en bij de rust had DSO twee doelpunten gemaakt, terwijl OB er geen enkele kon maken. Na de rust haalde DSO er nog drie doelpun ten bij en OB wist er één te krijgen, zoodat het einde een 51 overwinning bracht voor DSO Om 2 uur moest DSO 1 spelen tegen OB I, doch OB I kwam niet. OB IH wist hier voor geen reden op te geven, vermoedelijk veronderstelde OB I, dat in verband met het warme weer, het terrein hen te heet onder de voeten zou worden. Hoe dan ook, zij kwamen niet en DSO kon onverrichter zake huiswaarts keeren. ALPHEN AAN DEN RIJN School- en Onderlinge zwemwedstrijden van A.Z.C. Zaterdagmiddag werden in het Alphens zwembad verschillende school- en onder linge wedstrijden georganiseerd door A.Z.C. V as de belangstelling van de deelnemers zeer goed, die van ouders en onderwijzend personeel was betrekkelijk gering, zoodat let reeds nu te bezien staat of A.Z.C. in de toekomst nog wel meer van dergelijke wedstrijden zal organiseeren. De wedstrij den stonden onder leiding van versehillen- ce bestuursleden van A.Z.C. Starter was de badmeester de heer Kaltenecker, ter wijl de jury bestond uit de heeren Jos. Jan sen, A. Jansen, Adr. Jongenburger e.a. De u'tslagen zijn als volgt: Wedstrijden voor de schooljeugd: 25 M. schoolslag jongens: 1. L. v. Zwieten; 2. A. Siehouwer; 3. A. v. Schaik; 4. H. Piene- ir.an. Meisjes: 1. G. Wassenaar; 2. M. v. Zwie- ten; 3. G. Samson; 4. R. den Hertog. 25 M. rugslag jongens: 1. H. Pieneman; 2. K. v. Vliet; 3. D. v. Vliet; 4. L. v. Zwie- ten. 25 M. rugslag meisjes: 1. G. Westmaas; 2 M. v. Zwieten; 3. R. den Hertog; 4. D. Kamper. 25 M. vrije slag jongens: 1. H. Pieneman; 2. D. v. Vliet; 3. K. v. Someren; 4. H. Ste- houwer. 3 X 20 meter estafette jongens: 1. School Schoolstraat; 2. School Stevinstraat; 3. a.s. H B.S.-ers. Wedstrijden van abonné's van Alphens zwembad en A Z.C.-leden: 50 M. rugslag meisjes onder 16 jaar: 1. A v. Wijk; 2. R. Boot; 3. M. de Pijper. 50 M.rugslag heeren onder 16 jaar: 1. L. Honselaar; 2. A. Kemp; 3. K. v. d. Bijl. 50 M. schoolslag meisjes onder 16 jaar: 1 A. v. Wijk; 2. M. Pijper; 3. J. Minten. 50 M. schoolslag jongens onder 16 jaar: 1 L. Honselaar. 2. A. Kemp; 3. H. Goed hart. 50 M. vrije slag dames onder 16 jaar: 1. J. Minten; 2. M. de Pijper; 3. R. Boot. 50 M. vrije slag heeren onder 16 jaar: 1. H. v. d. Linden; 2. K. v. d. Bijl; 3. A. Kemp. 50 M. rugslag dames boven 16 jaar: 1. Mej. A. v. Dam, 2. S. Heinen, 3. G. Lem kes (2 en 3 naloting). 50 M. rugslag heeren boven 16 jaar: 1. J Kemp; 2. C. J. de Jeu; 3. C. Laros. 50 M. schoolslag dames boven 16 jaar: I. T. Bonte; 2. G. Lemkes; 3. K. v. d. Berg. 50 M. schoolslag heeren boven 16 jaar: 1. P. Kemp; 2. J. Kemp; 3. H. v. d. Berg. Hoofdnummers om wisselbekers: 50 M. dames borstcrawl (bekerhoudster G. Lem kes): 1. T. Bonte; 2. G. Lemkes; 3. S. Hei- ren. 50 M. heeren borstcrawl (bekerhou der: C. Laros)' 1. C. Laros; 2. C. v. d. Bijl; 2. J. Kemp. Hierdoor heeft C. Laros defi- ritief den beker in bezit gekregen. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door den heer Jos. Jansen met een gebrui kelijke speech. Raadsstukken. Bij den gemeenteraad is ingekomen een verzoek van het bestuur van den Dioc. Land- en Tumbouwbond, afd. Aarlanderveen, om subsidie in de kosten van den cursus 1937/1938. B. en W. stellen voor het gevraagd subsidie, voor 8 leerlin gen uit deze gemeente, te verleenen, tot een bedrag van .21.33. Voorts een verzoek van den heer A. P. Tolk, om eervol ontslag als loco-secretaris dezer gemeente. B. en W. stellen voor het gevraagde ontslag eervol te verleenen, on der dankbetuiging voor de vele en lang durige diensten door hem aan de gemeente bewezen. Kring Selectie-schietwedstrijden „De Rijn". Zaterdagmiddag werden op de bean aan de Verlengde Aarkade Kring- selectie wedstrijden gehouden voor burger wachten uit de omgeving. De uitslagen waren als volgt: Korps: le prijs Boskoop met 447 punten; 2e pr. Woubrugge met 441 punten. Hoogste Korpsschuuter was J. den Ouden te Woubrugge met 95 punten. Per- soneele baan: 1. C. W. de Jong, Boskoop, 48 punten; 2. G. j. Boer, Woubrugge, 48 p.; 3. J. v. Tilburg, Waddinxveen, 48 p.; 4. J. c'en Ouden, Woubrugge 47 p. 5. R. de Jong, Waddinxveen 47 p.; 6. W. v. Tilburg, Bos koop 47 p.; 7. G. H. Slootjes, Boskoop 47 p.; 8. J. J. Terhorst, Woubrugge 46 p.; 9. A. C. van Klaveren, Reeuwijk 46 p. 10 Th. de Jong, Br>skoop 46 p.; 11. G. Slin gerland, Woubrugge 45 p.; 12. A. Var, Reeuwijk 44 p.; 13. A. v. Baslingen, Bos koop 44 p. 14. W. B. v. Eijk, Boskoop 43 p.; 15. A. Ramp. Boskoop 43 p.; 16. J. Terhorst, Woubrugge 42 p.; 17. P. Kroon, Waddinx veen, 42 punten. Ongevallen. Op den Steekterweg is Zondagavond de 26-jarige wielrijdster mej. Kok uit Bodegraven, die plotseling den weg overstak, door een passeerende auto aangereden. De wielrijdster kwam te vallen en brak een dijbeen. Zij werd, nadat dr. Schreuder de eerste hulp had verleend, naar een ziekenhuis te Leiden, vervoerd. Ook in de Van Mandersloostraat viel Zaterdagavond het 13-jarig dochtertje van B. van haar rijwiel, waarbij zij een arm brak. HAZERSWOUDE Geboren: Corrie, d. van A. van Aalst en G. Hassafras Leendert z. van A. A. van Ruitenburg en H. M. van Veen. Ondertrouwd: G. C. B. de Frankrij ker 27 j. en J. A. Timmermans 27 j. Getrouwd: A. Dorsman 26 j. en K. van Elswijk 22 j. BODEGRAVEN ONZE KAASMARKT. Eenige weken geleden hebben wij het eerste half jaar 1938 in vergelijking met Jan.Juni 1937. Van nu af aan zullen we om de maand 'n klein overzicht van de kaasmarkt geven, zoodat onze lezers met de markt op de hoogte kunnen blijven. De aanvoeren bleven gedurende de laat ste maand normaal en de prijzen zijn ook tamelijk constant gebleven. Vrijwel op iedere markt waren kaasproducten, die voor hun partij kaas omstreeks 25 ct. per pond konden maken, echter dikwijls wa ren het slechts enkelen (nog geen dozijn), die tot deze categorie behoorden. Veel grooter was het aantal van hen, die voor normale eerste soort 24 ct. hun partij kaas aan de man brachten en de tweede soort, welke tot nu toe minder voorkomt dan vorige jaren, voor 22 a 23 ct. verkoch ten. Eenige partijen kaa, waarop men nog al iets had aan te merken, moesten worden afgeleverd voor pl.m. 20 ct. per pond. Het feit, dat er tot nog toe minder twee de en derde soort op de markt kwam, is voor onze kaasboeren wel van beteekenis. Vanuit ons oogpunt gezien is het koude weer, weinig zon en warmte de hoofdzaak. In ieder geval is het een feit, dat veel warmte gepaard gaat met veel van eerste soort afwijkende partijen kaas op de mark ten. De handel op markten was de laatste weken zeer kalm met zeer matige prijzen, doch de prijsnoteeringen op het eind van de laatste week 23 dezer was aanmerkelijk hooger en de vraag naar kaas was vrij groot en naar verwacht wordt zal dit nog wel aanhouden. Het verkeer Sinds het doorgaand verkeer uit de rich ting Den Haag over Gouda wordt geleid is het duidelijk te zien, dat de drukte hier ter plaatse aan het afnemen is. Trouwens, sinds de Haastrechtsche dijk zoo goed was, dat 't Rotterdamsche verkeer deze richting koos, was de drukte in onze plaats al flink afgenomen. Uit de richting Gouda komt geen 25 pet. meer van wat er in de drukke jaren hier passeerde. Speciaal wat het verkeer uit de richting Leiden betreft, verschaft een ver keerstelling, dezer dagen bij Gouwsluis ge houden, nadere inlichtingen. Men heeft ge teld en geconstateerd dat het verkeer sinds de openstelling van den Rijksweg Den HaagGouda met 1/3 is afgenomen op de werkdagen, terwijl het des Zondags ver minderd is met 2/3. Dit beteekent dus dat er nog heel wat overblijft en zoo inder daad ook de ervaringen. In de richting Leiden passeert op werk dagen nog heel veel alleen des Zondags is het heel wat rustiger, al kan het op som mige momenten nog wel eens spannen. Ook op Dinsdag, als het markt is, is de grootste narigheid over. Lang wachten be hoeft men in den regel niet meer. In de toekomst wordt het natuurlijk nog veel stiller, als inmiddels de nieuwe weg naar Utrecht klaar zal zijn en de verbin ding LeidenUtrecht eveneens om Bode graven heen gaat. Niettegenstaande deze feiten zien we Bodegraven, met zijn eigen drukke ver keer, gelukkig nog geen stille plaats wor den, denk b.v. maar eens aan de tientallen vrachtwagens, die in onze plaats dagelijks laden en losen. Het meest opmerkelijke bij deze nieuwe situatie is het uit blijven van de honderden touringcars, die anders bij mooi weer bij ons verschenen. Oranje comité Naar we vernemen hebben voor den historischen Optocht op 31 Augustusreeds meerdere personen zich opgegeven, doch er zijn nog verscheidene hoofdrollen, die nog niet bezet zijn; boven dien zijn er circa 140 bijrollen, waarvoor belangstellen worden oproepen. Zooals de opzet was om zoo'n costuum door de be treffen te laten betalen heeft het comité besloten, daarer nog zoo vele rollen open zijn, om alles verder gratis ter beschikking te stellen. Men behoeft ook niet bang te zijn, dat alle mooie rollen inmiddels bezet zijn, in tegendeel: het onderwerp dat men voor den optocht gekozen heeft, brengt mee, dat vrijwel de geheele stoet uit belang rijke personen uit de geschiedenis bestaat. Het gaat om een periode van pl.m. 300 jaar, waarin een tiental stadhouders (in clusief de Friesche!) met hun gevolg en de belangrijkste personen uit hun tijd zul len verschijnen. Het moet dus wel heel aantrekkelijk zijn om aan dezen optocht mee te doen, 'n optocht zooals we dat in 'n 25 jaar in Bodegraven niet meer heb ben gezien. Het is voor onze lezers, die de school banken reeds jaren en jaren achter de rug hebben, misschien wel aardig om nog iets van den opzet te vermelden. Voorgesteld zal dan worden: „Het Huis van Oranje" in de Geschiedenis der Nederlanden. Na de opening van de stoet met muziek, herauten, comité-leden e.d., volgen dan als eerste hoofdpersonen graaf Willem de Rijke en Juliana van Stolberg, de stam houders van ons Koningshuis, ons gegeven doro pages e.a. Daarna vogt de Vader des Vaderlands, Willem van Oranje, met zijn laatste gemalin, zijn dochter Maria van Buren, zijn broers Jan, Lodewijk, Adolf en Hendrik, gevolgd door Marnix, Egmond, Hoorne, Brederode, vervolgens Oldenbar- neveldt eet. Op een praalwagen zit Mar- garetha van Parma, gevolgd door de ede len, die het bekende smeekschrift aanbo den tot afschaffing van de plakkaten (bjj deze gelegenheid ontstond de naam geu zen). Dan volgt Prins Maurits, temidden zijner tijdgenooten; bekende figuren uit den 80-jarigen oorlog: als Burgemeester v. d. Werff, Kenau, Simon Hasselaar, Lu- mey, Treslong. Daarbij zijn opnieuw 2 praalwagens, 1 voor Indië en 1 voor de overwintering op Nova Zembla. Prins Hen drik is opnieuw vergezeld van een groot aantal belangrijke figuren uit zijn tijd, waarbij speciaal belangrijke leger en vloot aanvoerders op den voorgrond zullen tre den. Bij Prins Willem n zijn het weer acT*- raals, de meest bekenden uit onze geschie denis, maar bovendien de bekende figuren uit de Gouden Eeuw die onze aandacht zullen vragen. Staatslieden als Johan de Witt en Corne lis de Witt, komen naar voren genieën als Joost van. den Vondel Hoofd en constan ts n Huygens; Rembrandt Harmensz van Rijn, Jan Steen, Frans Hals. Paul us Potter, Hugo Groot, Christiaan Huygens, Boer- haave en Jacob van Kampen, architect van het Amsterdamsche stadhuis, dat wel eens het „achtste wereldwonder" wordt ge noemd). Dan volgen de drie laatste stadhouders met name: Willem Hl, koning van Enge land. Willem IV en Willem V, in wier ge volg ook enkele bekende Bodegravers uit deze eeuwen optreden. Het slot wordt ge vormd door Koning Willem I in den botter, waarin hij den Vaderlandschen bodem weer betrad, gevolgd door zijn gemalin en een eere-escorte. Behalve de hierboven genoemde praal wagens komen er nog meerdere waaronder een met de Nederlandsche Maagd en de Elf Provinciën en vele van de genoemde vorsten en vorstinnen zullen te paard zijn gezeten, terwijl ook veel rijtuigen zullen meerijden. Ziehier slechts een greep uit onzen his torischen optocht met het a.s. Regeerings- jubileum. Wilt U zelf ook meedoen? Geef U dan op bij de leden van het dagelijksch bestuur, de heeren A. H. v. d. Most, D. Groenendijk, H. Slof. H. J. v. d. Poll, N. Hoogendoorn of bij den secretaris C. G. Karssen. KOUDEKERK KINDERSPEL OP EEN AUTO Wagen reed tegen een loopbrug op Terwijl de expediteur W. v. d. Meijden alhier, Zaterdagmiddag zijn vrachtauto had geplaatst op het terrein van de steen fabriek van de fa. v. h. v. Beers alhier, waren twee zijner kinderen, alsmede het 10-jarig zoontje van zijn zwager F. G. tij dens zijn afwezigheid in de cabine gaan spelen. Op een gegeven moment zag het zoontje van zijn zwager kans de auto te starten, met het gevolg, dat deze met een flinke gang stuurloos wegreed en dwars den weg overstak en vervolgens aan den anderen kant op het fabrieksterrein tegen een loopbrug opbotste, waardoor hij tot stilstand kwam. Hoewel de botsing vrij hevig was, kwamen de kinderen er wonder lijk zonder letsel af. De auto evenwel was ernstig beschadigd, alsmede de loopbrug, zoodat dit geval voor den heer v. d. M. een groote schadepost beteekent. NIEUWERBRUG De a^. feesten. Thans beginnen de festiviteiten ter plaatse ook vastere vor men aan te nemen. Na enkele bestuursver gaderingen zijn de juiste datum en het programma vastgesteld. Het luidt als volgt: Op Dinsdag 30 Augustus zal het groote feest gehouden worden. Des morgens om 10 uur zal het feest aanvangen met klok gelui. Vervolgens zal een muzikale rond- gang door het dorp gemaakt worden om deze te beëindigen op het feestterrein. Om 11 uur zal begonnen worden met ringrij- den op fietsen zoowel voor dames als voor heeren. Buiten de prijzen, welke hiervoor beschikbaar worden gesteld, zullen tevens nog een tweetal prijzen worden beschik baar gesteld voor personen welke gecostu- meerd aan dit ringrijden deelnemen. Na af loop hiervan volgt een pauze waarna om half 2 begonnen zal worden met hardfiet- sen voor heeren met hindernissen. Om 3 uur fietsen met hindernissen voor dames, terwijl om 4 uur wordt aangevangen met blaastrappen, waaraan zoowel dames als heeren kunnen deelnemen. Het laatste nummer van dit middagprogramma is de Kangeroesprong, waaraan ook zoowel door heeren als dames kan worden deelgenomen. Om 6 uur heeft de prijsuitreiking plaats aan de prijswinnaars van al deze volksspe len. Om 7 uur wordt door een muziekver- eeniging een concert gegeven om 8 uur te beginnen met de clou van dit feest, n.l. de opvoering van het stuk „De Geleende Vrouw". Dit blijspel in 4 bedrijven neemt zeker 3 uur spelen in beslag en zal van het begin tot het einde de lachspieren tot het uiterste gespannen houden. Dit belooft dan ook werkelijk een groot succes te worden. De dag wordt besloten met een groot schit terend vuurwerk. Woensdag 31 Augustus zal des morgens gebruikt worden voor de kinderspelen der schoolgaande kinderen en tractatie. En hiermede zal dan tevens het Nieuwerbrug- sche feest gesloten worden. TER AAR Ouden van dagen. De ouden van dagen van 65 jaar en daarboven, die wenschen deel te nemen aan den boottocht op Don derdag 4 Augustus a.s. en daarvoor in aan merking komen, moeten zich aanmelden voor a.s. Vrijdag 29 Juli bij een der com missieleden: J. Hogebnoom, M. Roberts, C. T. de Bruyn, C. Kroft, H. Bos en D. Schou ten. NOORDFN Nieuwe brandspuit. De nieuwe brand spuit aangekocht door de Onderlinge Brand waarborgmaatschappij NoordenNieuw koop, is in den avond van 21 Juli onder groote belangstelling geprobeerd. Deze de monstratie had een mooi verloop en werd bijgewoond door het bestuur van de brand waarborgmaatschappij en de beide Wethou ders der gemeente Nieuwkoop. Men had de nieuwe spuit neergezet bij de R.K. kerk te Noorden en men heeft getracht te ko men met het water tot aan het kruis vam de kerk, maar men kon toch nog niet zoo hoog komen. Men moet echter niet vergeten, dat de toren van de kerk een hoogte heeft van 56 Meter en men bereikte toch wel onge veer een hoogte van 50 Meter. Met gewel dige kracht werpt de nieuwe spuit haar water uit de slangen en men kan in tijd van nood met acht slangen water geven. Vooral dit was een mooi gezicht. Toen al de acht slangen haar water ui wierpen was het één gordijn van water. Onder de be langstelling waren verscheidene kinderen, die het niet konden laten door de water stralen heen te loopen en menig moeder zal dien avond een nat kind thuis hebben ge kregen. Ten slotte hebben de brandweer lieden nog onderricht gehad over de be handeling van de nieuwe spuit. Hiermede heeft onze nieuwe spuit de oude vervan gen. WOUBRUGGE KINDJE VERDRONKEN. Gisteren (Zondag) om 2 uur werd door de ouders van het 3-jarig kindje Dijkstra gemerkt, dat hun kind reeds eenigen tijd niet thuis was geweest. Vermoedende, dat het zich op straat zou bevinden werd over al gezocht, doch zonder succes. Het ver moeden rees dan ook, dat het kind te water zou zijn geraakt. Te ongeveer vijf uur ving men met dreggen aan. Personeel van de gemeente was hierbij mede behulp zaam. Na eenig dreggen werd het kindje boven water gehaald. De vader, die mede aanwezig was, wierp zich, bij het zien van zijn kind, gekleed te' water en bracht zelf zijn zoontje op den wal. De direct ofttboden gemeentegenees heer, L. E. Loth, kon slechts den dood con- stateeren. ZOETERWOUDE St. Vincentius Vereeniging. Op een mooien zomerschen Zondagavond naar een vergadering te gaan heeft geen aantrekke lijkheid en toch waren vele mannen in 't Patronaatsgebouw bijeen gekomen. Verga dering dat is de goede naam niet die gegeven wordt aan de bijeenkomst van het Octaaf van het feest van St. Vincentius, want hoog boven alle vergaderingen in den loop van het jaar, staat deze samenkomst, hooger in het rijke roomsche leven om het doel, om den geest, die daar heerscht en door den schoonen vorm. Zoo is het te verklaren, dat vele man nen zelfs degenen die zich niet geroepen gevoelen in het openbare leven te verschij nen deze bijeenkomst nooit willen ver zuimen. En tochniemand voert daar het woordde voorzitter spreekt maar een bescheiden woord tot leiding en het geschreven woord van den secretaris zijn de tot voorbeeld strekkende woorden uit de geschiedboeken van den grooten Vader der armen. Beurtelings volgde, na het schoone ope ningsgebed tot den Patroonheilige door den Deken en de lezing door den Kapelaan, het priesterlijk woord van den parochieherder als een opwekking tot het volgen van Sint Vincentius in den plicht tot weldoen aan de armen, in het zien van Jezus Christus zelf in de noodlijdenden, tot navolgen van Christus in het deernis hebben, vooral in den zielennood van den medemensch. Hooger dan de gewone vergadertaai wordt in Vincentiaanschen geest gespro ken en beter, dan naar een vlammend be toog wordt er geluisterd naar het hoofd stuk uit Thomas a Kempis: „De vriend schap met God" en met grootere instem ming als het krachtigste applaus word door alle aanwezigen op het einde van de schoo ne lezing deemoedig het hoofd gebogen. Wij kunnen het korte zakelijke verslag wel achterwege latenoch wat doet het er toe hoeveel geld ontvangen is voor en wat er uitgegeven is aan de arme men- menschen. De linkerhand van den waren Vincentiaan weet immers niet wat de rechterhand geeft; ware vreugde is het wel te weten, dat er veel gegeven is, maar groo ter voldoening moet zijn voor een katho liek zich bewust te zijn tegenover de armen de plicht van naastenliefde goed vervuld te hebben. Op deze vergadering wordt een offer ge vraagd en in zulk een mooie stemming wordt er ook blijmoedig gegeven; blijkens het verslag was dit in het voi'ig jaar een mooi bedrag. Degenen die afwezig waren, zullen zich echter in Vincentiaansche ijver niet laten overtreffen en hun liefdegaven bij elke ge legenheid nog in handen stellen van een Vincentiaan. Dit is een ernstig verzoek, want de conferentie heeft het werkelijk noodig, noodig om het kenmerk op de chris tenheid te laten drukken, het kenmerk uit gedrukt in de woorden: zie, hoe de chris tenen elkaar beminnen. Leest met aandacht de advertenties in Uw Dagblad!

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12