RADIO-PROGRAMMA'S BINNENLAND OMGEVING MAANDAG 25 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BUD - PAG. 11 DINSDAG 20 JULI 1938. NED. R.K. MIDDENTANDSBOND Vergadering van het Hoofdbestuur. Donderdag 21 Juli vergaderde te 's-Gra- venhage het Hoofdbestuur van de Ned. R.K. Middenstandsbond, onder voorzitter schap van den heer J. A. Koops. Uitvoerige mededeelingen werden gedaan over de Studiedagen voor bestuursleden in de katholieke Middenstandsbeweging, wel ke op 27 en 28 September a.s. zullen wor den gehouaen op de H. Land-Stichting te Nijmegen. Herbenoemd werden als bestuursleden van de Bedrijfsvereeniging „De Midden- standsonderlinge" de heeren P. H. A. Er- kens. en Drs H. L. Jansen. Als vakbond, aangesloten bij de N.R.K.M. werd toege laten de Katholieke Bond van Glas-in- Loodfabrikanten in Nederland. Vastgesteld werd de samenstelling van het Curatorium van de Onderwijs Centrale van de N.R.K.M., welke als een stichting zal worden geconstitueerd. Over de vraagstukken, opgeworpen door de distributie van goedkoope levenemidde len en de verstrekking van steun in natura (B-steun: kleeding, dekking en schoeisel) werd breedvoerig van gedachten gewisseld aan de hand van een nota, waarin deze onderwerpen gedetailleerd waren behan deld. Met klem van redenen werd de wen- schelijkheid betoogd, dat de economische en maatschappelijke situatie zich binnen afzienbaren tijd aldus zal mogen ontwikke len, dat deze kunstmatige maatregelen tot het verleden kunnen gaan behooren. Na afloop der vergadering heeft de Hoofdbestuursvergadering zich met den Eere-voorzitter van den N.R.K.M., den heer C. J. G. Struycken, ter herdenking van diens 70sten verjaardag vereenigd aan een maaltijd, waarbij door tal en keur van sprekers de banden van vriendschap en waardeering, die de N.R.K.M. binden aan zijn Eere-voorzitter, werden vernieuwd en verstevigd. HERDENKINGSDIENST VOOR KONINGIN MARIA VAN ROEMENIë. In de Russische kapel aan de Obrecht- straat no. 9 te 's Gravenhage is Zondag middag te drie uur een herdenkingsdienst gehouden voor wijlen koningin Maria van Roemenië, de moeder van den Roemeen- schen koning. De intieme kleine kapel bood slechts voor een beperkt aantal per sonen alleen genoodigden ruimte en onder hen bevonden zich de opperkamer heer van Koningin Wilhelmina mr. W. J. Baron van Lijnden, die vergezeld was van H. M. S. adjudant majoor H. J. Phaff, voorts jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, secreta ris-generaal van het departement van bui- tenlandsche Zaken, als vertegenwoordiger van den buitenlands vertoevenden minis ter, de markiezin Taliani de Marchio, wier geboortenaam is Margaretha van Habsburg en wier broeder, aartshertog Anton van Habsburg, gehuwd is met Prinses Ileana, jongste dochter van wijlen Koningin Maria van Romenië (Markies Taliani, de Ita- liaansche gezant, met wien Margaretha van Habsburg is gehuwd, vertoeft momenteel in het buitenland), de gezanten van Groot- Brittannië, Frankrijk, Griekenland en Po len, de vice-president van het Interna tionaal Gerechtshof Sir Cecil J. B. Hurst, de militaire attaché van het Fransche ge zantschap en eenige andere leden van het corps diplomatique, de consul-generaal van Bulgarije en eenige andere consulaire ambtenaren, ir. van Konijnenburg, tech nisch adviseur van Roemenië, het oud- Tweede-Kamerlid Schaepman, e. a. DE SANEERING VAN HET DROGISTENVAK. 99% der drogisten aangesloten. Bij de opening van de algemeene ver gadering van den algemeenen Nederland- s<hen drogistanbond, gistermiddag in hotel De Poort van Kleef te Apeldoorn, heeft de voorzitter in een korte rede de gunstige resultaten van de saneering in het dro gistenvak geschetst. In 1937 zijn 45 dro gisterijen opgeheven en 34 nieuwe erken ningen voor de oprichting van drogisterijen verstrekt. Omstreeks 1926 werden in één jaar 400 nieuwe drogisterijen geopend. De voorzitter herdacht het vijfjarig be staan van de federatie van drogistenbon den. Thans zijn 6000 drogisten of 99 pro cent van alle Nederlandsche drogisten bij de bonden aangesloten. In 14 plaatsen werden thans, uitgaande van den bond, 26 cursussen in vakonder wijs voor drogisten gegeven, met samen 256 leerlingen. Er bestaan plannen voor de oprichting van een vakschool voor de op leiding van' drogisten, ook in de bijvak ken. KATHOLIEKE REISVEREENIGING NAAR STUDIO K. R. O. Zondag bracht de Katholieke reisveree- niging een massa-bezoek aan de studio van den K. R. O. te Hilversum. Niet minder dan circa 750 leden der vereeniging na men aan dit bezoek deel! Tevoren was er een groote réunie op het kasteel Nijenrode van de af deelingen der vereen igingen, met een lunch, waaraan ongeveer 600 leden deelnamen. Van Nijenrode werd met een groot aantal touringcars naar Hilversum gereden. HET BELLETABLE-STANDBEELD TE VENLO. Zondag werd op den Congresdag der Aartsbroederschap van de H. Familie te Venlo, onder een overweldigende belang stelling het standbeeld van den stichter Henricus Belletable onthuld. De onthulling van het standbeeld had Oificieële Crlsispubllcatles INLEVERING SPEK TE IJMUIDEN. De Nederlandsche Veehouder^ Centrale maakt bekend, dat met ingang van Maan dag 25 Juli a.s. tot nadere aankondiging te IJmuiden versch spek voor haar reke- nihg zal worden ingenomen bij de N. V. Vereenigde Ijsfabrieken IJmuiden, Koel huis Frigo. De inlevering van het versche spek zal kunnen geschieden op Dinsdag en Donder dag van iedere week des morgens van 9 tot 's middags 12 uur en des namiddags van 2 tot 5 uur. 's Gravenhage, 23 Juli 1938. 's middags plaats na een korte bijeenkomst in de Veilinghallen. De belangstelling bij de middagoefening was zoo mogelijk nog grooter dan 's mor gens, daar weer ettelijke duizenden de stad waren binnengekomen. De middagvergadering werd, evenals 's morgens de H. Mis door verschillende autoriteiten bijgewoond, waaronder ook thans weer de Roermondsche Bisschop Mgr. Lemmens. Na afloop van deze vergadering vormde de massale belangstelling een imposante stoet, om begeleid met muziek naar het terrein der H. Familiekerk te trekken, waar het standbeeld onthuld zou worden. Nadat allen een plaats op het terrein hadden ingenomen, sprak Deken J. van Oppen, Venlo een kort welkomstwoord, waarna burgemeester Mr. B. Berger, Venlo de duizenden toesprak als burgemeester van Belletable's geboorteplaats. De onthullingsplechtigheid had vervol gens plaats door Z.Hoogwaard. Exc. Mgr. Lemmens, terwijl onmiddellijk hierna mej. E. Lommen, dochter van Dr. Lommen, bloedverwant van Belletable, een krans bij het voetstuk legde. Meerdere kransen wer den op officieele wijze bij het standbeeld gelegd o.a. van de katholieke officieren van het Venlosche garnizoen. Onder de talrijke genoodigden bevond zich ook de ontwerper en maker van het monument de heer Verdonk, uit 's-Her- togenbosch. In het centrum van de stad hadden op deze zoo bijzondere geslaagden dag, een tweetal openbare feestconcerten plaats. DIRECTEUR AALSMEERSCHE VEILING. Met ingang van 15 Augustus a.s. is tot directeur van" de Centrale Aalsmeensche Veiling benoemd de heer C. M. Schilt, thans directeur van de N.V. Gebroeders van der Vreugt's kaasexporthandel te Gouda. HILLEGOM Harmonie. De straatcollecte, gehouden ten bate der R.K. Harmonie „Crescendo" hebben ruim 90 opgebracht. Het bestuur is daarvoor zeer dankbaar. Mulo. Voor 't eindexamen Mulo A slaagden op 22 dezer Fr. Brouwer, A. Kes- sels, Fr. Kessels, A. Langelaan, B. Lange- laan, Th. Litjens, J. Lommerse, C. van Ma- ris, Fr. Murk en H. Rijnbeek. Voor Mulo B: Jac. van Maris. Eén can- didaat werd afgewezen. Zaterdag 23 Juli: geëxamineerd 5 Candi da ten; geslaagd allen, n.L Truus Turken burg, P. Reinders, H. Warmerdam, J. Wub- be en J. Seysener. De nieuwe Postdirecteur. Tot ouvolger van den heer J. G. F. Swemle, die per 1 Sept, den postdienst met pensioen verlaat, is benoemd jle heer F. C. Haalebos, thans postdirecteur te Hoek van Holland. Deze verandering wijst op een klasseverlaging van het postkantoor alhier. Was de heer Swemle referendaris, de nieuwe directeur is slechts commies. KATWIJK Adres. De heeren C. v. Rijs S.D.A.P. en J. G. Schomeveld C.D.U. hebben als le den van den raad dezer gemeente een adres gezonden aan den Minister van Binnen- landisohe Zaken, waarin zij er op wijzen, dat de raad op 24 Juni 1.1. met 12 tegen 4 st. besloot tot het vaststellen eener verorde ning regelende de jaarwedde van den se cretaris der directie van de bedrijven (een nieuw ingestelde functie). Zij wijzen er op, dat krachtens art. 8 van het ambtenaren reglement van Katwijk, alvorens de raad of B. en W. overgaan tot het vaststellen, wijzi gen of intrekken van eenig algemeen ver bindend voorschrift, de betreffende ambte naren in de gelegenheid moeten worden ge steld om hun gevoelen hieromtrent kenbaar te maken. Aan deze bepaling is niet vol daan. Vervolgens worden door genoemde heeren eenige bezwaren tegen de instelling van deze functie naar voren gebracht om ten slotte als hun meening uit te spreken, dat het besluit als zijnde in strijd met het algemeen belang te worden vernietigd, waarom zij dan aan den Minister vernieti ging van het besluit verzoeken. Voor de gasten. We meldden reeds, dat Schaak- en Dam wedstrijden zijn georgani seerd door de Katwijksche Schaak- en Damvereenigingen en ten gerieve der bad gasten. De Katwijksche Reddingsbrigade heeft tegen 5 Augustus voor de badgasten en inwoners van Katwijk een wedstrijd in zwemmen georganiseerd. Er zal gekampt worden om mooie prezen. Bij ongunstig weer zal de wedstrijd tot nader aankondi ging worden uitgesteld. Stand der werkloosheid. Mannen 152. Stand der werkloosheid op Vrijdag 23 Juli 1937 160, waarvan 158 van 18 jaar en ouder. EXTRA-TOEWIJZING VAN KALVEREN. In welke gevallen toewijzing plaats heeft Naar ons van bevoegde zijde wordt me degedeeld, zullen de extra-toe wij zingen van kalveren wegens het in het najaar 1937 en voorjaar 1938 geheerscht hebbende mond- en klauwzeer binnenkort zijn vast gesteld en ter kennis van de veehouders worden gebracht. De grondslag, waarop deze toewijzing rust, is de schade toegebracht aan den melkveestapel. Het begrip schade dient daarbij echter niet in financieelen zin te worden opgevat. De bedoeling van deze toewijzing is immers zooveel mogelijk te voorkomen, dat de teeltregeling belemme- rend zou werken ten aanzien van het her stellen der verliezen, welke de melkvee stapel door de mond- en klauwzeerepizoo- tie heeft geleden. Uiteraard zijn meer de directe verliezen bedoeld, dus de gestorven dieren en de wrakken, welke geenerlei waarde meer voor fokkerij, melkerij en mesterij hebben en om die reden direct moesten worden opgeruimd. Daar het in dezen uitsluitend de bedoe ling is, in verliezen bij den melkveesta pel tegemoet te komen (hetgeen reeds hieruit blijkt, dat een extra toewijzing van vaarskalveren en niet geregistreerde stier kalveren is verleend) zijn voor de slacht bestemde dieren buiten beschouwing ge bleven. Tevens zijn geen dieren beneden 1 jaar in aanmerking genomen aangezien de iden titeitsbewijzen van deze dieren in het al gemeen tegen andere ingewisseld konden worden. Er zullen dus alleen kalveren worden toegewezen voor de gevallen, waarin tot den melkveestapel behoorende dieren bo ven 1 jaar tengevolge van mond- eh klauwzeer gestorven of in nooo geslacht zjjn, dan wel tot den melkveestapel be hoorende dieren boven 1 jaar tengevolge van mond- en klauwzeer zoodanig wrak zijn geworden, dat zij noch voor de fokke rij noch voor melkerij of mesterij meer eenige waarde vertegenwoordigen. Het Rijwielvervoer bij de Nederlandsche Spoorwegen. Zooals bekend is, hebben de N.S. in de Reisgids bekend gemaakt, dat wegens de geringe beschikbare ruimte in de el. en motortreinen, in het bijzonder in het tijd vak van 1 Juli t/m 15 Sept., niet op ver voer van rijwielen met deze treinen gere kend kan werden. Thans zijn in het zeer drukke vervoer met de vacanties tot nader order, de Diesel-el.-treinen uitgesloten voor rijwielen, vervoerd met rijwielkaarten van 65 c. (die met treinen naar keuze van den Spoorweg vervoerd worden). Aldus blijft ook de vervoersgelegenheid voor deze rij wielen nog ruim voldoende. KATWIJK AAN DEN RIJN Verandering. De tuingronden van het Missiecollege St. Willibrord, gelegen aan de Zuidzijde van het College worden steeds in pacht gegeven aan de tuinders Gebr. B. Hierin zal, vermoedelijk wegens uitbrei ding van het college, verandering komen. Met ingang van 1 Jan. a.s. zullen deze gronden niet meer verpacht worden, LEIDSCHEN DAM Goede vangst. Het blijkt, dat de poli tie met de arrestatie op Vrijdagavond van W. Ph. La Vos, wonende Tedingerstraat 23, alhier een goede vangst heeft gedaan, daar deze heel wat op zijn kerfstok schijnt te hebban. Zaterdagmorgen verscheen n.L een mevrouw uit Oegstgeest per auto in de Tedingerstraat. Door een smid, die was me- degekomen, werd de achterdeur van de wo ning van La Vos geopend, waarna een an tieke kast uit de woning in een bestelwa gen werd geladen. Deze kast was door die dame aan L. V. ter restauratie gegeven, waarvoor zij inmiddels reeds veel geld als voorschot had gegeven, terwijl aan de kast nog niets was gedaan. Des middags ver soheen wederom een groote bestelwagen van Pander uit Den Haag voor de woning van La Vos. Daar men alles gesloten vond belhalve het W. C.-raampje, heeft een der heeren zich hierdoor toegang verschaft. Van binnenuit heeft men toen de keukendeur geopend en heeft men alle artikelen, als karpetten, gordijnen, loopers, kleedjes en rollen balatum opgeladen en daarna de wo ning wederom verlaten, zooals men er in gekomen was. Het blijkt, dat La Vos een vroolijk leventje leidde ten koste van ver schillende zakenmenschen, die naar alle waarschijnlijkheid him geld wel nimmer zullen krijgen. L1SSE Schapen gestolen. Ten nadeele van den heer P. M. de G. te Noord wij kerhout zijn ten tweetal schapen uit de weide binnen oeze gemeente ontvreemd. De dieren zijn ttr plaatse geslacht en zoo medegenomen. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer M. J. van Kesteren, is geslaagd voor het diploma boekhouden van Vereeniging van Leeraren. Hij werd opgeleid door den heer P. W. van Buuren te Heemstede. Bouwen. De heer H. Marseille heeft vergunning bekomen voor het bouwen van 4 woonhuizen aan de .Von Bönninghausen- laan, terwijl den heer P. J. Suijkerland vergunning werd verleend tot het bouwen van een woonhuis met schuur aan de 3de Poellaan, zulks voor rekening van den heer Groen in 't Woud te Haarlemmermeer. Geslaagd. Mej. H. I. A. Haas slaagde voor het examen Huishoudkunde, terwijl Mej. S. Nieuwenhuis hiervoor eveneens slaagde. HILVERSUM n. 301.5 M. KRO-Uitzen- ding. 8.009.15 Gramofoonmuziek.. (Om 8.15 Berichten). 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Gramofoonmu ziek. 3.15 Zang en piano. 3.55 Gramo foonmuziek. (Om 4.00 Berichten). 4.30 KRO-orkest. 5.00 Zang en piano. 5.15 Vervolg concert. 5.45 Felicitaties 6.05 De KRO-Melodisten, en soliste 7.00 Be richten 7.15 „Biedt Indië ons een levens kans", causerie. 7.35 Sportpraatje 8.00 Berichten ANP., Mededeelingen. 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht. 9.15 Carillon-bespeling. 9.30 De Stafmuziek van het 5e R. I. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Hans Feit en zijn orkest. 11.15 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M AVRO- Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.30 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het Ko- vacs-Lajos-orkest. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Orgel en cello. 12.15 Berichten, hierna: „The Romancers". I.00 Gramofoonmuziek. 1.30 Vervolg concert. 2.15 Declamatie. 2.40 Gevari eerd concert. 4.00 Zang en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Oproeporkest. 6.30 Gramofoonmu ziek. 7.00 AVRO-Dansorkest. 7.40 Sportreportage. 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen. 8.15 Omroepoikest en solisten. 9.25 Reportage. 9.50 Omroep orkest 10.30 Tiroolsche muziek. II.00 Berichten ANP, hierna: Karolyi Ar- pad's Zigeunerorkest. 11.3012.00 Or gelspel. DROITWICH. 1500 M. 11.20 Orgelspel 12.05 Actueel programma. 12.35 Liedjes aan de piano. 12.50 Sportreportage. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.401.55 Sport reportage. 2.00 Declamatie. 2.20 Gra mofoonmuziek. 2.35 Sportreportage. 6.20 Berichten. 6.45 Sportreportage 7.00 Berichten. 7.05 Het Willie Walker Werkloosheid. In de afgeloopen week stonden 89 werkloozen ingeschreven, waar van nog 40 aan het bollenpellen waren. In het vorig jaar bedroeg dit aantal 90 in het zelfde tijdvak. NOORDWIJK Oranjevereeniging. Het actieve be stuur der plaatselijke O.V. is reeds volop werkzaam voor de komende feesten in Augustus en September. De aanwerving van nieuwe leden loopt schitterend en de 600 zijn thans reeds overschreden, een praohtsucces waaruit tevens spreekt, dat N oord wij ks burgerij content is met het werken van het huidige bestuur. Een voor- loopig program is vastgesteld en wel als volgt; 31 Augustus zullen in hoofdzaak de kinderfeesten plaats hebben, des morgens aubade, daarna diverse kinderspelen op het Sportpark voor de schoolkinderen met ver tooning der poppenkast, terwijl de moge lijkheid bestaat dat 's avonds op het Sport park een openlucht-bioscoopvoorstelling zal worden gegeven. De feesten op 6 September zijn meer be stemd voor de grooteren, des morgens ko raal muziek en zoo mogelijk muzikale rond wandeling door het dorp, waarna de volks spelen zullen aanvangen. In den namiddag de groote attractie van den estafetteloop, waaraan alléén door vereenigingen kan worden deelgenomen. Voor dezen loop is door den Burgemeester een mooie wissel beker beschikbaar gesteld. Vervolgens op tocht met versierde voertuigen en groe pen, waarvoor flinke geldprijzen beschik baar zijn, verder nog touwtrekken voor groepen gevormd uit bij ter plaatse ge vestigde industrieën arbeidenden en losse groepen, tobbesteken, ringsteken enz., ter wijl 's avonds een groote lidhtstoet zal worden geformeerd. NOORDWIJK AAN ZEE STRANDFEESTEN. Door V.V.V. is, nu het seizoen weer is aangebroken, weer de noodige activiteit jntplooid, door het organiseeren van di verse wedstrijden, concerten, lampion- cptochten en een groot vuurwerk. Het pro gramma hiervan is als volgt; Maandag 25 Juli dus hedenavond te 7.30 uur voetbalwedstrijd op het strand voor Seinpost, tusschen Noordwijk IQuick Boys I uit Katwijk om den wisselbeker, beschikbaar gesteld door Graaf v. Limburg Stirum. Woensdag 27 Juli 10 uur v.m. Kinder spelen op het strand vóór het dorp, met wedstrijden in Fortenbouw en Zandfiguren. Vrijdag 29 Juli 8.15 uur n.m. Concert voor „de Landbouw", door de Harmoniekapel ..Crescendo", te 9.30 uur Lampionopticht. Woensdag 3 Aug. 3 uur n.m. Autoped- v/edstrijden op het strand voor het dorp voor jongens en meisjes 811 en 1114 jaar; hiervoor zijn autopeds beschikbaar. Vrijdag 5 Aug. 8.15 uur n.m. Concert voor „Seinpost" door de Harmoniekapel „De echo der duinen" ,te 9.30 uur Lampionop tocht. Woensdag 10 Augustus groot vuurwerk cp het strand. Vrijdag 12 Augustus 8.15 uur n.m. Con cert voor „de Zeeleeuw" door het Fanfare corps „Excelsior", wahrna Lampionoptocht. Voor de diverse spelen en wedstrijden kan men aangifte doen op het Bureau van V.V.V. VOORSCHOTEN Collecte. Zaterdagmiddag heeft het harmoniegezelschap „Benvenuto" een mu- zikalen rondgang door de gemeente ge maakt en gecollecteerd ten bate der kas. De collecte bracht op de som van 38. octet. 7.50 Gevarieerd programma. 8.20 BBC-Harmonie-orkest. 8.50 Va riété-programma. 9.50 Gramofoonmu ziek 10.20 Berichten. 10.45 BBC-Mid- land-orkest. 11.35 Billy Cotten en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr pl.). RADIO PARIJS 1648 M. 8.10—9.20, 10.10 en 12.40 Gramofoonmuziek. 1.50 Zang. 2.05 Gramofoonmuziek 3.05 Piano- voordracht. 3.20 Solistenconcert 5.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Het Hewitt- kwartet en solisten. 9.50—11.50 Radio- tooneel. KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Trompetterkorps 8.50 Amuse mentssextet. 12.20 Omroepkleinorkest en -schrammelensemble. 2.30 Populair concert. 4.20 Omroeporkest en solist. 6.40 en 7.50 Gramofoonmuziek. 8.50 Or kest van de Rijksarbeidersdienst en Ten toonstellingsorkest Esschen, en solisten. 12.203.20 Gevarieerd nachtconcert. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Gevarieerd programma. 8.20 Berichten 8.30 Omroep-Amusementsorkest en so list. (9.209.35 Politiek dagbladoverzicht). 10.20 Berichten. 10.35 Sportoverzicht. 11.05 Berichten. 11.20 Blaasorkest. 12.20 Weensch Kamerorkest. 1.15 Tijd sein. 1.262.20 H. Tzanoskars volks- muziekensemble. GEM. RADI ODISTRIBUTIE-BEDRIJF 3de Programma: 8.00 Keulen. 10.20 Radio Parijs 10.50 Keulen 11.20 Radio Parijs 12.05 Radio PTT-Nord. 12.20 Radio Parijs. 13.20 Brussel VI. 14.20 Droitwich. 14.35 Keulen. 15.05 Radio Parijs16.50 Londen Reg. 17.20 Brussel VI. 19.05 Fr. 19.20 Brussel VI. 19.50 Keulen. 20.20 Brussel Fr. 21.05 Keu len 21.20 Brussel Fr. 22.50 Keulen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Reg. 15.20 Keulen. 17.50 Keulen 18.20 Droitwich 18.45 Londen Reg. 19.00 Droitwich. NOORDWIJKERHOUT Fanc> Fair. Van 19 tot 21 Aug. a.s. zal de jaailijksche Fancy Fair gehouden worden door de St. Martha Vereeniging in de Kerkstraat. OEGSTGEEST Zwemwedstrijden „Poelmeer". Begunstigd door mooi zomerweer hield de sp or taf deeling van „Poelmeer" een zwemfeest voor haar leden. De belang stelling was zeer goed te noemen. De ver- etniging „Poelmeer" had voor deze wed strijden mooie prijzen beschikbaar gesteld, terwijl door het 4de Regiment Infanterie 2 medailles en een zilveren potlood waren geschonken. Het belangrijkste programma-nummer was wel 100 Meter vrije slag zwemmen voor heeren om de dr. Borgerhof-Mulder wisselbeker. Onder de belangstellenden waren ver schillende bestuursleden van zustervereni gingen uit de omgeving. Het gewone programa werd nog aange vuld met enkele voor het publiek zeer at- I tractieve nummers zooals een estafette 10 X 25 M. vrije slag. Aan de demonstratie schoonspringen werd deelgenomen door de heeren C. Wouters van Poelmeer en J. A. Zimmerman van H.Z. uit den Haag. Het publiek toonde door applaus zich zeer voldaan over de prestaties van beide fceeren. Het slotnummer was een gecostumeerde pclowedstrijd, waarom onbedaarlijk is ge lachen. Het ging tusschen een zevental „Baby's" (gewapend met zuigflesschen) en den „Ouderdom" (spelers getooid met baarden en pruiken). Doordat burgemeester van Gerrevink verhinderd wegens ambtsbezigheden, niet aanwezig kon zijn, werden de prijzen door <!en voorzitter van „Poelmeer", dr. H. W. Burgerhoff-Mulder, met een toepasselijk woord aan de winnaars uitgereikt. Spreker tracht dank aan allen die tot het slagen van dezen wedstrijd hun medewerking gaven. Een bijzonder woord van hulde wil de spreker aan de sportafdeeling niet Ont- hcuden. la. 25 Meter schoolslag voor meisjes tot 3 4 jaar: 1. Jo Drabbe; 2. M. Zandvoort; 3. Else de la Rie; 4. T. Erades. lb. 25 Meter schoolslag voor jongens 14 jaar: 1. Dirk Kruit; 2. Jan Brouwer; 3. A. Hoekstra; 4. N. Hugenholtz. 2. 100 M. vrije slag voor heeren: 1. J. Ydens 107,6 sec.; 2. C. Wouters 110,2 sec.; 3. C. Witte 113 sec.; 4. B. Kruit 121 sec. 3. 50 M. vrije slag voor dames: 1. A. iWt- man 35,4 sec.; 2. T. Passier 36,2 sec.; 3. B. d. Blij 44.6 sec. 4a. Hindernis-zwemmen voor jongens; le Rudie Bosch en W. v. Ringelenstein; 2e J Hugenholtz en A. v. Bemmelen. 4b. Hinderniszwemmen voor meisjes; le C v. Ekeris en T. Erades; 2e M. Witman en j. Zandvoort. 5a. 50 M. schoolstag voor jongens t/m 16 jaar: le W. v. d. Vijver 46,2 sec.; 2. Kruit, 4'i,4 sec. 5b. 50 M. schoolslag voor meisjes t/m 16 jaar: 1. J. Brouwer 47 sec.; 2. H. Dirk- sen 50.2 sec. 6a. Zakloopen te water voor jongens: 1. J. Post, 2. D. Beretti, 3. J. v. Dussen. 6b. Zakloopen te water voor meisjes: 1. Corry v. Ekeren, 2. B. de Mol, 3 D. Ver hoef. 7a. Tandem zwemmen voor dames: le B. v. d. Blij en F. Parschier 28,8 sec.; 2e A. Witman en E. Jongmens 29,6 sec. 7b. Tandemzwernmen voor heeren: 1. W. v. d. Vijver en L. v. Ingen Schenau, 24 sec. 8. 25 M. zwemmen voor paren (gearmd): 1. E. Jongmans en F. Parschier. 31,2 sec.; 2. A. Witman en B. v. d. Blij 33,2 sec. Personalia. Geslaagd voor het Federa tie-diploma Engelsche Handelscorrespon dentie mej. P. Wissema alhier.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11