mnma u [[jDe Liturgie der Kerkj R.K. VOLKSBOND CLICHÉFABRIEK ZATERDAG 23 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT PAG. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN IN MEMOKIAM W. VARKEVISSEK. Wie had dat nu kunnen denken....? Zondagmiddag bezocht hij nog ons Ge- zellenhuis, praatte met zijn vrienden over voetbaltraining en vertelde hun, dat hij in den nacht op Maandag reeds aan den arbeid moest. En in dien nacht is op een eenzamen polderweg de dood gekomen, de onverbid delijke dood. Daar stonden, toen de morgenzonne rees, een diepbedroefde vader en moeder bij den lijkbaar van hun jongen; daar knielden broers en zusters bij het doods bed van hun broer. En in dien onzegba- ren smart deelden de Gezellen, die een goed mede-lid verloren. Gods wegen zijn onnaspeurlijk. Wij hebben het hoofd te buigen en te bidden. En dat hebben we met velen gedaan om God te vragen, dat Wim het eeuwige Licht spoedig moge aanschouwen. Hij ruste in vrede, door de -voorspraak van St. Joseph en Ad. Kolping. jafe VAN ALLES WAT. De Kern heeft Maandagavond te half negen een bijeenkomst. Er wordt een so ciaal onderwerp behandeld. Een wedstrijd voor de jongere biljarters wordt georganiseerd. Aanmelden bij de biljartcomm. Het inleggeld bedraagt 10 cent. De muziekclub is zeer uitgebreid ge worden, nadat meerderen van den direc- etur een grondige voor-opleiding hebben ontvangen. Dinsdagavond wordt een vergadering gehouden voor hen, die interesse hebben bij de wedstrijden te Schiedam. ZIELIG COMMENTAAR. De bekende priester-redenaar H. de Greeve zeide eens op een van onze lei- dersdagen: De meest hopelooze hulp bij de verdediging van je katholiek beginsel kan je verwachten van handelsreizigers. Het is ons niet bekend of het nog zoo is, want ook handelsreizigers zijn voor ver betering vatbaar; maar als het nog zoo is, kan er nog wel een of andere categorie bij. Want zoo nu en dan hoort men van ka tholieken zeer domme dingen, 'leveren zij een echt zielig commentaar. De laatste maanden hebben we weer danig geprofiteerd van Kard. Innitzer en (?ss. Dat er verwarring van kan ko men als een Kardinaal wat zegt of voor schrijft is vrij zeker, maar als de correctie gekomen is, moet men die óók aanvaar den. Minstens eischt dat de billijkheid. Dat een schrijver in een socialistisch blaadje zich vergaloppeert is te begrijpen. Zoo iemand kan niet ruim denken, wijl hij als basis zijn eigen meening en niet Gods geboden neemt. Maar een katholiek weet toch, dat hij niet lasteren mag? Waarom dan nu nog gepraat als: dat had hij nooit mogen zeg gen, hij had anders moeten handelen, hij levert de kerk aan Hitler over etc. Laat het toch eens uit zijn met dat gepraat in de ruimte! En dan Oss, dat weet je wat. Maar wat daarbij zoo opvallend is? Ze lezen zoo graag in sensatie-kranten, die kunnen het uitsmeeren als leverworst en Jan Publiek zal wel happen. Prachtige katholieken, met je Telegraaf en Vova etc.! Ja, je bent ge weldig op de hoogte hoor; je laat je beet nemen door luitjes, die spuwen op je ge loof en je priesters. Zielig commentaar over Weenen en Oss. Als die, snoevende katholieken toclt eens bedenken wilden, hoe anderen met hun commentaar spelen. Voorzichtigheid siert een mensch. Wij, kinderen van het licht, staan tegenover de gladde jongens van de duisternis. Leert zwijgen, zich terzake oriënteeren en le vert nooit weer eenig zielig commentaar. Severus. VAN DE FAMILIE-RAAD. Woensdag 13 Juli kwamen de leden van den Raad van Bestuur, de commisarissen der beide afdeelingen en de bestuursleden van clubs in de „familie-raad" bijeen. Zoó een sper jaar wordt die vergadering ge houden en de belangstelling daarvoor is zeer goed. Wat er alzoo behaald werd? Het leden tal der vereeniging werd er besproken; per 1 Juli telde onze Gez. Ver in totaal 281 leden! Ook het ledental der clubs werd openbaar gemaakt. Dat zag er zoo uit: Retraiteclub 70 leden Tooneelclub 18 Liedertafel 24 Muziekclub 14 Kernclub 18 Kolpings Lijfwacht 8 Tafeltennisclub 14 Kegelclub 9 Petrus' Liefdewerk 180 Spaarkas 40 Ziekenfonds 100 Bibliotheek 50 lezers. Medegedeeld kon worden de a.s. herop richting van een dam- en schaakclub en van een biljartclub. De ledenwerving werd onder de loupe genomen en de actie geheel uitgestippeld. In September komt dan rector Drost spreken. Een heel nieuw iets voor onze Gez. Ver. is de nu vastgestelde jaaragenda, waarop alle gebeurtenissen en vergade ringen staan tot Juni 1939. Wel een bewijs van activiteit ende leden krijgen het keurig, in brochure-formaat thuis be zorgd. Allen bleken het er roerend mee eens. Natuurlijk kwamen ook de financiën ter sprake. De penningmeester zal wel met Vondel gedacht hebben: „Wat op 's NEDERLANDSCHE AFDEELING LEIDEN PLAATSELIJKE CENTR. R.K. ARBEIDERSBEWEGING DE KATHOLIEKE ARBEIDSBEWEGING IN HET OFFENSIEF. In de Tweede Kamer zijn onlangs debat ten gehouden over het steeds meer en meer de aandacht vragende probleem der werkloosheid in Nederland, naar aanlei ding, waarvan wij ons afvragen, of pers pectieven zijn geopend welke hoopvol stem men. Wij geven onmiddellijk toe, dat de regeering daarbij blijk gaf een eigen-kijk op de dingen te hebben. Of deze kijk juist is, zal de toekomst moeten leeren. Van de Regeering zal wel niet verwacht worden een initiatief van openbare werken op groote schaal, hetgeen, indien inderdaad dit het geval zou zijn, wij dit ten zeerste zouden moeten betreuren. Daarmee willen wij niet zeggen, dat zij niets doet en niet zeer veel wil doen, of met het lot der werkloozen niet is begaan. Helaas zijn er symptomen, waar uit blijkt, dat zij de oplossing in een an dere richting tracht te zoeken. De woordvoerder der regeering, dr. Co- lijn, kent aan openbare werken op groote schaal een geringe, te geringe beteekenis toe, en toch, de gevolgen van een groote- werken-politiek zou verstrekkend kunnen zijn in de stimuleering van de economische bedrijvigheid. De regeering wil in de eer ste plaats stimuleering van het bedrijfsle ven en dan pas tot op bepaalde hoogte openbare werken als overbrugging. De vraag is nu maar, wat wordt er bedoeld met „op bepaalde hoogte"? Hoe het zy, de regeering moet het zich als plicht rekenen een krachtig offensief in te zetten tegen de werkloosheid, een probleem van groote nationale beteekenis, waarvan de oplos sing dringend noodzakelijk is, hetwelk eveneens aan de orde dient te worden ge steld als de defensie indertijd is aangepakt. Het werkloosheidvraagstuk is niet van min der beteekenis dan de defensie! De werkloozen moeten aan den arbeid! Het Katholiek Werkliedenverbond staat daarvoor op de bres en het heeft de regee- rine duidelijk gemaakt, dat de toestand niet larger bestendigd kan blijven. Er moeten maatregelen genomen worden, waardoor, al is het dan nog niet geheel, een belang rijke verbetering in den nu onhoudbaren toestand kan komen. Zoo kan, neen zoo mag men niet langer voortgaan! Ons ge- heele volksbestaan heeft van deze funeste toestand te lijden. Daarom is verbetering een dringende noodzaak! Het Werkliedenverbpnd heeft zich in een adres tot de regeering gewend, waarin wordt gevraagd, naast de maatregelen tot opvoering der werkgelegenheid een sociaal redelijke spreiding van den arbeid doort verdere, verkorting van arbeidsduur;be tere en meer consequente toepassing van de Arbeidswet, zoo voor de Posterijen en de Spoorwegen; breideling van mechani satie en rationalisatie; algemeene invoe ring van verplichte vacantie met behoud va i loon; verhooging van de verplichte leertijd; verhooging van de toelatingsleef tijd tot het bedrijf voor jongens met één, voor meisjes met twee jaar; krachtiger steun aan het nijverheidsonderwijs; niet alleen verbod van arbeid voor de gehuw de vrouw, maar ook verbod van alle arbeid door vrouwen en meisjes in fabrieken en werkplaatsen voor zoover die beter of evengoed door mannen en jonge arbeiders kunnen geschieden. Voor deze punten staat niet alleen het Werkliedenverbond op de bres, maar daar voor dienen alle leden van het Verbond propagandist te zijn. Daarom worden in het Diocees Haarlem, evenals in het gansche land, Streekvergaderingen gehouden, waar in het den aanwezigen duidelijk zal worden gemaakt hoe en waarom deze voorstellen aan de regeering dienen te worden verwe zenlijkt. Te Leiden wordt deze streekvergadering harten grond ligt, dat 'welt mij naar de keel". Maar de cijfers hebben^ we nu ge hoord en er was commentaar genoeg! De zaak is gezond gehouden, dank zij den ijverigen Raad van Bestuur, die een goede oplossing wist. Aan die oplossing kunnen allen medewerken en dat zullen ze wel doen ook. Die rondvraag was een weerspiegeling van belangstelling en ijver. Er werd re en dupliek geleverd, rustig en zakelijk geredeneerd. Oude vraagstukken kwamen in nieuwe verhouding naar voren. Bijzonder dankbaar was onze Gezellen- vader ten opzichte van den Raad van Be stuur. Het is ook geen sinecure, al die fi- naciën regelen. Maar ook aan de comm. en aan de club bestuurders werd oprechte dank gebracht voor hun werk, hun offerzin, hun bewust doorzetten. En heel bijzonder dankte hij zijn „rechter hand", die zich een goed lei der steeds heeft getoond en van wiens bekwaamheid reeds jaren wordt geprofi teerd. Toen kon de „rechterhand" niet zwij gen en hij bedankte voor de groote sym pathie en hartelijke vriendschap van de vele leekenleiders; bovenal dankte hij hen, wier groote ideaal het is „Gezellen- vader" te zijn, want de Praesides zijn de haarden van leiding en vorming in iedere Gez. Ver. Een lid van den Raad van Bestuur heeft tenslotte zeer spontaan dank ge bracht aan den ijverigen vice-Praeses, wiens werk gericht is op het heil der Ge zellen. Het was een goede vergadering, deze familie-raad. We verwachten er een pit tige stimulans van voor de clubs en voor de heele beweging. Trouw aan Kolping aan den arbeid! in Den Burcht gehouden op Zaterdag 30 Juli a.s., des nam. te 3.30 ïur, waartoe alle leden van Volksbond en Vakorganisaties uit Leiden en omgeving worden uitgenoo- digd en waar zij gratis toegang hebben. De oproep heeft thans geklonken! Het offen sief dient ingezet en wij hebben te too- nen, dat niet langer gedraald mag worden met de te nemen maatregelen. Gezien de werkloozencijfers moeten alle krachten worden ingespannen om deze te doen dalen. Helpt allen daaraan mede! Stelt geza menlijk de daad en maakt kapitaal en ar beid weer vlot. Laat de werkloozen wer ken. Doet daaraan mee. Er zijn knappe koppen en rappe handen engoudsta ven genoeg in Nederland en overzeesche gewesten. Het schijnt nu eenmaal in Gods plannen te ligge. te helpen den mensch, die tracht zichzelf te helpen en durft aan te pakken. Geen woorden helpen hier, maar de daad moet spreken! VACANTIE.... REIZEN EN TREKKEN. Velen zullen, evenals schrijver dezes, met hem ontvangen hebben een kleine folder, waarin men uitgenoodigd v.ordt in de vacantie mee te gaan kampeeren op Texel, waarbij de kinderen van 617 jaar allen van harte welkom zijn. Als toelichting wordt gezegd, dat reeds vele meisjes en jongens, H.B.S.'erS en Gymnasiasten deel namen aan het Kinderzomerkamp „Zon en Duin". Van deze gelegenheid willen wij echter gebruik maken, r.u wij wijzen op de aan bieding van neutrale zijde, dat ook wij beij zitten een R.K. Vacantiehuizencentrale, waar onze kinderen gedurende de vacan tie een prettig verblijf kunnen vinden. Over geheel Nederland is een net gespreid van R.K. Vacantiehuizen, waardoor bereikt wordt: veiligheid voor de jongeren, gerust heid voor de ouders, bestrijding van het on gecontroleerde trekken en kampeeren, met alle daaraan verbonden gevaren in moreel en lichamelijk opzicht.' In deze tehuizen wordt voor uw kinderen, die in de ge legenheid zijn een vacantie-uitstapje te ma ken, in de eerste plaats voor hun geestelijk welzijn zorg gedragen, maar óók voor ont spanning tijdens hun verblijf in de vrije natuur. Bovendien wordt slechts een klei ne vergoeding gevraagd, waardoor het mo gelijk is, uw kinderen een gedeelte van hun vacantie in een der R.K. Vacantie- tehuizen te doen doorbrengen. Wij vertrouwen dat alle katholieke ouders hun plicht in deze ten volle zullen beseffen en hun kinderen uitsluitend ge bruik zullen doen maken van de Katholie ke Vacantietehuizen. Wie er iets naders van wenscht te vernemen, kan inlichtingen bekomen aan het Centraal Secretariaat voor R.K. Vacantietehuizen in Nederland, Lange Putstraat 44, 's Hertogenbosch. VACANTIE, LOON EN EEN WETSONTWERP Hoe het in Nederland staat met de door voering van vacantie met behoud van loon, hetgeen voor hen, die dit voorrecht bezit ten, een voor-echt ma? ce^oernd worden, weten wij niet, maar wel-, dat er nog velen zijn, die gaarne zouden willen, dat zij in d_t voorrecht mochten deelen. Zou dit hier, voor hen, die thans van vacantie verstoken zijn, niet mogelijk zijn zooals dit thans in Engeland geschiedt? Daar heeft de Engel- sche minister van arbeid bij het Lagerhuis een wetsontwerp: „Vacantie met behoud van loon", ingediend. De wet stelt de auto riteiten, die zeggenschap hebben over loon regeling, in staat te bepalen, dat de arbei ders, die van hen afhankelijk, zijn, vacan tie krijgen, met behoud van loon. Voorts krijgt de minister van arbeid volmacht om steun te verleen en aan vrijwillige plannen voor dergelijke acantiedagen in alle tak ken van bedrijf. Minister Brown gaf te Kennen, dat van deze maatregel ongeveer twee millioen ar beiders zouden profiteeren. Op het oogen- blik zijn in Engeland reeds acht millioen arbeiders in het genot van vacantie met behoud van loon, doch er staan nog 10,5 mil lioen tegenover die dit voorrecht niet dee len. Zou een dergelijk wetsvoorstel hier in Nederland ook geen aanbeveling verdienen om verbetering den toestand te bren gen? WERK VOOR ONVOLWAARDIGEN 1 Augustus a.s. moeten de bezitters van rijwielen zich weer voorzien van rijwiel plaatjes, hetgeen voor de Ned. Vereeni ging tot bevordering van den arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten aanleiding is, om eens te trachten een vrij groot aan tal onvolwaardige arbeidskrachten aan werk te helpen, door hen te belasten met het bestempelen der nieuwe rijwielplaatjes met naam en adres van den bezitter. Dit is een werk, dat geheel ligt buiten de gewo ne arbeidsmarkt en het is bij uitstek ge schikt voor een invalide arbeider. De minister van financiën heeft er zijn goedkeuring aan gehecht, dat de vereeni ging een groot aantal plaatjes in depot krijgt om bijtijds de groote zaken te kun nen voorzien, terwijl ook de werkgevers vereniging met de pogingen van de ver eeniging A. V. O. instemmen door deze in de gelegenheid te stellen de rijwielplaatjes voor al hun personeel collectief te laten stempelen. Als men dan weet, dat het vorig jaar, door dit werk te laten doen door on- volwaardigen, de vereeniging in de geluk kige omstandigheid verkeerde, een kleine 12.000 aan loon te kunnen uitkeeren, is het begrijpelijk dat de vereeniging A. V. O. wederom een beroep op aller medewerking doet. Ook hier te Leiden aan het Postkan toor Breestraat, bestaat de gelegenheid uw rijwielplaatje te laten stempelen. De ver eeniging, maar vooral de invalide arbei ders, zullen uw medewerking op prijs stel len. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Gewone Pre- tafie. ZONDAG 24 Juli. Zevende Zondag na Pinksteren. Mis: Omnes gentes. 2e gebed v. d. H. Bemulphus, Bisschop en Belijder. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom)3e v. d. H. Christina, Maagd. Credo. Prefatie v. d. Allerheiligste Drieëenheid. Kleur: Groen. De H. Kerk leert vandaag haar kinderen de vreeze des Heeren (Graduale). Deze toch moet ons bezielen en ons afkeerig doen zijn van iedere dwaling, welke de valsche profeten van onze hedendaagsche verhei- denschte wereld onder allerlei voorwend sels óns voorhouden. Aan hun vruchten: ontevredenheid, opstand tegen het wettig gezag, haat, onzedelijkheid, kunnen wij hen kennen. (Evangelie). Bidden wij God, dat Hij die profeten verre van ons houde, op dat hun verderfelijke leeringen ons niet schaden en dat Hij ons verleene tot onze heiliging: het beoefenen van de ware ge rechtigheid en het onderhouden van Zijn heilige geboden. (Gebed en Epistel). Wo nen wij, bezield met het ernstige voorne men de wil te doen van den Hemelscheij Vader, het heilig Misoffer bij, offerend met het brood en de wijn verstand en wil. Dan is ons Offer Gode welgevallig (Offer torium). Hij zal het aannemen en heiligen, gelijk het Offer van de rechtvaardige en offergezinde Abel (Stilgebed). Het zal voor ons een geneesmiddel zijn voor onze ge breken (Postcommunio) en ons brengen in vereischte gesteltenis om met jube lende stem toe te juichen God, groot over geheel de aarde. (Introitus). MAANDAG 25 Juli. Feestdag v. d. H. Jacobus, Apostel. Mis: Mihi autem. 2e ge bed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Christophorus, Martelaar. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. De H. Jacobus de meerdere, getuige van de gedaanteverandering van Christus op den berg Thabor en ook van derf5doodstrijd in den Hof van Olijven, predikte na de He- melvoorts des Heeren in Samaria, later in Spanje. Na zijn marteldood door onthoof ding is zijn lichaam overgebracht naar Compostella, nu nog de beroemde bede vaartsplaats, St. Jacobus ter eere. DINSDAG 26 Juli. Feestdag v. d. H. An na, Moeder van de H. Maagd Maria. Mis: Gaudearaus. Kleur: Wit. „Eén vrouw, die den Heer vreest, wordt geprezen". Heilige Moeder Anna bid met uw allerheiligst kind, Maria, voor alle christelijke huismoeders de ware christelij ke geest af en help haar dei overstorten in haar kinderen. WOENSDAG 27 Juli. Mis v. d. H. Panta- leon, Martelaar: Laetabitur. 2e gebed A Cur.ctis (om de voorbede van de Heiligen); 3e (naar keuze v. d. priester); 4e tot den H. Geest (wegens de priesterretraite in het Bisdom). Kleur: Rood. DONDERDAG 28 Juli. Mis v. d. H.H. Nazarius en Gezellen, Martelaren: Intret. Gebeden als gisteren. Kleur: Rood. VRIJDAG 29 Juli. Mis v. d. H. Martha, Maagd: Dilexisti. 2e gebed v. d. H.H. Felix en Gezellen, Martelaren; 3e A Cunctis; 4e tot den H. Geest. Kleur: Wit. Martha toonde haor groote liefde tot den Zaligmaker door haar zorg en voorkomend heid jegens Hem, wanneer Hij een bezoek bracht bij de Hem dierbare familie: Zaza- rus en zijn twee zusters Martha en Maria. Haar vertrouwen op Jesus komt heerlijk uit bij den dood van Lazarus. Vier dagen na den dood van Lazarus kwam Jesus naar Bethanië. Zoodra Martha de komst van Je sus verneemt gaat zij Hem tegemoet en zij zegt: „Heer, zoo Gij hier waart geweest, mijn broeder zou niet gestorven zijn. Maar ook nu weet ik, dat al wat Gij aan God zult vragen, God het U zal geven". Haar vertrouwen werd dan ook heerlijk beloond. Lazarus wordt door Jesus ten leven opge wekt. In het Evongelie wordt verder geen mel ding meer gemaakt van Lazarus, Martha en Maria. Volgens een oude overlevering zouden zij uit het Joodsche land verdreven zijn en zich hebben ingescheept naar Mar seille, waar zij een kerk zouden hebben gebouwd van welke Lazarus de eerste bis schop zou zijn geweest. ZATERDAG 30 Juli. Mis van Maria op een Zaterdag: Salve (Votiefmis van Pink steren tot den Advent). 2e gebed v. d. H.H. Abdon en Sennen, Martelaren; 3e tot den H. Geest; 4e voor den Paus. Prefatie van Maria (invullen: En U om de vereering). Kleur: Wit. IN DE KERKEN VAN DE E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z. Cunegundis, 3e v. d. H. Christina. WOENSDAG. Mis v. d. Z. Maria-Magda- lena Martinengo, Maagd: Dlixisti. 2e gebed v. d. H. Pantaleon. Kleur: Wit. ZATERDAG. Mis v. d. Z.Z. Simon van Lypnia, Petrus van Moliano en Archange- kus van Calataphimo, Belijders: Confiteau- tur. 2e gebed v. d. H.H. Abdon en Sennen; 3e A Cunctis; 4e voor den Paus. Gewone Prefatie. AMSTERDAM. ALB. M. KOK, Pr. DE STREEKVERGADERING TE LEIDEN. Zaterdag 30 Juli a.s., des nam. te half vier wordt deze vergadering, uitgaande van het R.K. Werkliedenverbond, in Den Burcht te Leiden gehouden. Men heeft natuurlijk het adres van het Verbond, gezonden aan den Ministerraad, gelezen, hetwelk deugdelijke middelen aangeeft ter bestrijding der werk loosheid. U weet dus, dat deze streekverga deringen, waar alle leden toegang hebben, van groote beteekenis zullen zijn! Daarom wekken wij alle leden op tot een bezoek aan deze vergadering, opdat hiermede èn aan de regeering èn aan het Nederlandsche volk, duidelijk wordt gemaakt, dat het geen het Wei-kliedenverbond verzocht door alle leden wordt ondersteund. Nader kunnen wij berichten, dat spre ker is de heer H. J. Kuiper, leider van den Werkloozendienst van het Werklieden verbond, met als onderwerp: „Arbeid voor ons volk". „HERWONNEN LEVENSKRACHT" Donderdag, 28 Juli a.s., des nam. 8.30 uur, wordt in het Bondsgebouw, Steenschuur 15 een algemeene vergadering van het Plaatselijk Comité gehouden. De hoofd schotel der besprekingen vormt wel de Bloempjesdag zeer binnenkort te houden. Daarom is aller aanwezigheid gewenscht, omdat door aller medewerking het slagen van dien dag verzekerd zal zijn! Uit het maandbericht over Juni blijkt, dat geheel of gedeeltelijk voor rekening van „Herwonnen Levenskracht" 15 perso nen werden uitgezonden naar het sanato rium „Berg en Bosch" te Bilthoven, één naar Dekkerswald en twee naar Hornerhei- de. Op 30 Juni waren in verpleging 81 mannen, 57 vrouwen en 169 kinderen en bovendien 21 patiënten in de nazorog. BEDEVAART NAAR HEILOO Maandag, 1 Augustus a.s., des morgens t half acht, vertrekken de deelnemers aan deze bedevaart vanaf het Bondsgebouw naar Heiloo, wa..r zij een bezoek zullen brengen aan Onze Lieve Vrouw ter Nood. „PULCHRI STUDIO" De R.K. Gemengde Zangvereeniglng „Pulchri Studio" herdenkt Zondag 24 Juli a.s. haar 15-jarig bestaan. Ter gelegenheid c' .arvan zal zij recipieeren in de Bestuurs kamer van de St. Joseph's Gezellen Ver eeniging, Rapenburg 52, alhier. Wij wen- schen deze vereeniging van harte geluk met de herdenking van haar derde lustrum en hopen, dat, onder leiding van het ijve rig bestuur, het haar gegeven zal zijn tot in lengte van dagen een steentje te mogen bijdragen aan het cultureele peil der edele zangkunst. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Nog steeds komt het voor, dat de pen ningmeesters van vakafdeelingen er geen rekening mee houden, dat voor de 15e van iedere maand de standsorganisatie-contri butie moet worden voldaan. Voor hen, die tot heden daaraan niet voldeden, een vin gerwijzing om voortaan aan het verzoek van den penningmeester te voldoen. Voor een goeden gang van zaken is het bevor derlijk! Het bespreken van zalen voor vergade ringen laat ook nog wel iets te wenschen over. Doe dit vroegtijdig, dan kan deze vergadering in de weekagenda opgenomen worden en tevens: u voorkomt daardoor mogelijk te teleurstelling. HET PUBLICATIE-KASTJE Nog steeds wordt daaraan niet voldoen de aandacht geschonken, hetgeen blijkt bij verschillende omstandigheden. We ver zoeken daarom de leden meer nota te ne men van hetgeen daarin gepubliceerd wordt, u blijft daardoor van verschillende zaken op de hoogte, hetgeen soms voor u niet van belang ontbloot kan zijn. Het is voor u een kleine moeite. VAN DE REDACTIE De volgende rubriek verschijnt over 14 dagen. Alle correspondentie deze rubriek betreffende, moet gezonden worden aan het redactie-adres: Verlengde Bloemisten laan 45. TEL 2257 BOPENBUBG 26

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13