OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN VRIJDAG 22 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUW OVERZICHT. Dg groote aanvoer van vroege aard appelen kunnen we weer als achter ons liggend beschouwen. Telkens vallen aan voerders af zonder dat hiervoor nieuwe in de plaats komen. Maar daarentegen ko men nu telkens nieuwe aanvoerders van Eigenheimers en als het 31 Juli zal zijn zal er van de Eerstelingen weinig meer te zien zijn niett tegenstaande de oogsttijd aanmerkelijk later begon dan vorige jaren. De vraag om Eerstelingen is als regel in dien tijd ook gering, vooral hier waar men ïijna geheel is aangewezen op het binnen land. De prijs bleef tot heden voor de goede kwaliteit en mooie zandaardappelen zeer goed. Tot einde vorige week wéfcd voor bonke gemiddeld betaald 4.00 per 100 K.G. Groote gingen iets hooger en noteerde 4.40 terwijl Drielingen om de drie gul den per 100 K.G. opbrachten. Deze week ging het iets naar beneden en bracht een gedeelte tot 4.60 op doch ook kon een gedeelte het niet verder brengen dan i 3.20. Bonken werden toen betaald met 3.30 per 100 K.G. terwijl Drielingen wer den gekocht voor f 3.tot 4.10 per 100 K.G. Ook in de Eigenheimers was nogal eenige variatie wat kwaliteit betreeft. De prijs was vrij stabiel. Mooie zandeigenhei- mers konden gemakkelijk tot f 4.80 opbren gen doch wat niet mooi en best was bleef op 3.per K.G voor de groote. Drie lingen brachten van 3.10 tot 3.80 op. In bospeen was nogal eenige schommeling doch gemiddeld was de prijs niet slecht. Vooral niet als het product mooi is. Er is deze week gekocht varieerend van f 4.10 tot 7.60 per 100 bos wat voor dezen tijd T-an het jaar niet slecht is. Maar de uit komst is daardóor nog niet best want het gewas staat veelal nogal dun. Kisten afge broken peen gaan met de bospeen voor wat de prijs betreft, samen; betaald werd per kist van 20 K.G. van 1.60 tot 2.10. Sla komt nu niet in groote massa. De kwa liteit is in het algemeen niet best. De prijs valt nog niet tegen. Deze varieerde van 1.— tot 2.30 per 100 stuks, wat voor Jïoudegrond sla geen slechte prijs is. Doch alweer, ook op dit gewas zijn nogal aan merkingen en valt de totaaluitkomst dus riet mee. Kroten gingen geregeld voor een vrij goeden prijs, van f 1.40 tot 2.10 per 100 bos. Bloemkool was de laatste dagen goed ge.vraagd en de prijzen waren ge lukkig weer iets beter. Er is al te veel voor een veel te lagen prijs weggegaan. De linancieele uitkomst kan moeilijk meer goed gemaakt worden. Maar de laatste dagen verzacht het weer nog iets. Voor 1ste soort kan vanaf vorige week Donderdag geno teerd worden van 9.tot 14.10 per 100 stuks. Tweede soort werd graag gekocht voor 3.10 tot 8.70 per 100. Zelfs derde soort kon nog van 2.tot 2.70 opbren gen. Doperwten brachten van 9.tot 13.90 per 100 K.G. op. De aanvoer hier van is evenzoo met nog enkele andere pro- cucten van ondergeschikt belang. Voor- loopig zijn aardappelen, bospeen, sla en bloemkool nog de hoofdproducten. Het is thans in de gemengde en koude- grondsbedrijven een drukte van een jawel - ste. Nog een dag of tien leent zich de tijd voor het planten van bloemkool. Er is dus haast bij. De grond is in goede conditie om te planten en te zaaien en massa's peenzaad is er ook deze dagen uitgezaaid. Daarbij komt nog de drukte van het bollenrooien en pellen en daarna het afleveren van lever baar. Men weet thans niet wat het eerste zal worden aangevat. In den bollenhandel is niet veel te doen. De bollen zijn over het algemeen zoo best dat men een overvloed van leverbaar verwacht en dus de kat uit den boom kijkt. Het is daarom nu mini mumprijs en nog eens minimumprijs wat oe klok slaat. Zoo ziet men dat ook een best gewas nog bezwaren heeft. K. R. V. De R. K. Voetbalvereeniging K. R. V. hield gisteravond een buitenge wone ledenvergadering in het parochiehuis. De voorzitter, de heer A. de Jong, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en deelde dan mede, dat het belangrijke punt voor den avond was een bespreking over het trainen, en bekendmaking van den trainer. De voorzitter deelde dan mede, dat het bestuur als trainer had be noemd de heer van Berghe Henegouwen te Amsterdam. Maandag a.s. zal het „proeftrainen'' plaats hebben op het ter rein van K.R.V. des avonds te kwart voer acht. De leden worden opgewekt zooveel mogelijk bij het trainen aanwezig te zijn. Voor de rondvraag was geen belangrijks, zoodat de voorzitter na een woord van dank voor de aanwezigheid der leden, de vergadering met gebed sloot. NOORDWIJKERHOUT Het bollenpellen door werkloozen. Nu een twee weken voorbij zijn, dat de werkloozen begonnen met het bollenpellen, hebben we eens nagegaan wat de finan- cieele resultaten zijn voor de arbeiders. Bij 17 bedrijven werden door 6.9 werkloozen bollen gepeld, waarvan er 16 de heele week hebben gepeld. Totaal werden 2484 1/2 manden verwerkt, voor 2473 1/2 mand werde toeslag verleend. Aan pel- loon werd uitgekeerd f528.82 en aan toe slag f2371.02. Per dag zijn gemiddeld 8 3/4 manden gepeld. Het hoogst verdiende loon bedroeg f 24.75. Eén arbeider verdiende slechts f 10.85. Het gemiddelde loon bedroeg pl.m. f 1-9.Resultaat is dus, dat een ta melijk loon verdiend is. Jammer, dat deze pellerij over een week wel afgeloopen zal zijn. Want al komt niet ieder peller aan het verwachte contractloon van f21.50, toch is het pleizieriger zelf te verdienen dan straks weer te moeten stempelen. LISSE Pater J. Dankeiman C.s.sJi., die 21 Augustus zijn eerste plechtige H. Mis opdraagt in de St. Agathakerk. Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagden voor het Mulo-diploma onze plaatsgenooten Jo Beelen, Lena Clemens, J. van der Klauw, Annie Lamboo en A. Strik, allen leerlin gen van de R.-K. ULO-school, hoofd de heer F. K. Dankeiman, alhier. Geboren: Dirk z. van P. G. Mijland en H. van der Bent. Maria Anthonia d. van W. J. Caspers en M. C. de Beus. Teuni Jannigje dochter van T. J. van den Wijn gaard en M. de Jong, Theresia Gerarda Wilhelmina d. van Chr. M. van der Eist en G. M. Suijkerland. Johannes Jacobus z. van L. J. van der Meer en A. M. Onder water. Comelis Petrus z. van B. Korte- kaas en C. M. Dubbelaar. Getrouwd: H. C. J. Philipse te Haar lemmermeer en E. van Oeffelen te Lisse. W. Ligtenberg en C. H. Möhlmann. S. Bijvoet te Bloemendaal en P. C. M. van Grieken. D. H. Heijns te Sosenheim en A. van 't Wout J. W. Jaeger te 's-Gra venhage en M. Alders. Gevestigd: M. M. Verschuur uit Al phen aan den Rijn. C. de Vries uit 's-Gravenhage. C. N. M. van der Laan uit Heiloo. G. P. Th. Lukassen uit Lei den. LEIDSCHENDAM DE BEGRAFENIS VAN EEN AAN PEST GESTORVEN VARKEN. Overdreven en onjuist bericht. Dezer dagen namen wij een bericht over, gepubliceerd in de ochtendbladen, betref fende eeninval en de inbeslagname van varkens bij den landbouwer Van B. Dat bericht blijkt gedeeltelijk onwaar en bo vendien zeer overdreven. Het geval heeft zich als volgt voorge dragen. De veearts was bij Van B. ge weest, omdat de varkens (biggen) ziek wa ren. Hij meende met een geval van pest te doen te hebben en toen hij van Van B. hoorde, dat deze reeds een biggetje in den grond had begraven, heeft hij den Keu ringsdienst in Den Haag opgebeld. Hierop is een keurmeester van Den Haag geko men naar Leidschendam en deze heeft toen met de politie een onderzoek inge steld (doch geen inval gedaan, daar het geval bekend was). Door den keurmeester is het varken opgegraven en medegenomen voor onderzoek naar Den Haag, benevens nog een ziek varkentje. Hier is echter niet kunnen geconstateerd worden, dat de var kens pest hadden. Wel is tegen Van B. proces-verbaal op gemaakt, omdat hij het varken had moeten aangeven en dit niet zonder meer maar in den grond had mogen stoppen. Het is niet de bedoeling geweest van Van B. het varken te verstoppen om het later weer op te graven; het was volgens den keurmeester uit gemakzucht geschied. De lezers gelieven van den juisten gang van zaken goede nota te nemen. NOORD WUK Minder werkloozen dan verleden jaar. Op 20 Juli j.l. waren bij de arbeidsbemid deling alhier 266 werkloozen ingeschreven, dit is weer 22 minder dan 14 dagen gele den en 33 minder dan verleden jaar om streeks dezen tijd, hetgeen ongetwijfeld re den tot verheuging geeft. Van deze 266 ingeschreven werkloozen ■zijn 101 landarbeiders, 35 visschers, 21 met selaars, 20 timmerlieden. 20 opperlieden, 18 losse arbeiders, 10 chauffeurs, 7 stucadoors en 34 van diverse andere beroepen. Het aantal vrouwelijke werkzoekenden bedroeg 8 (14 dagen geleden: 12). Muzikale rondwandeling. De burge meester heeft aan de Chr. Mondaccordeon- club Concordia" te Noordwijk aan Zee, toestemming verleend tot het houden van een muzikale rondwandeling, tijdens wel ke ten 'oate van de kas dier instelling zal worden gecollecteerd, op morgen (Zater dag) te Noordwijk aan Zee. Bouwen. B. en W. hebben aan den heer C. Verloop, aannemer, alhier, ver gunning verleend voor het bouwen van zes arbeiderswoningen aan de Zoutmanstraat te Noordwijk aan Zee, en aan de Dr. Mr. W. van den Burghstichting, alhier, voor den bouw van een paviljoen voor berverple- ging bij die stichting aan den Zwarteweg te Noordwijk-Binnen. OEGSTGEEST Autorit ouden van dagen. Gisteren was het weer de jaarlijksche blijde dag voor de ouden van dagen in deze gemeen te. Deze dag is schitterend geslaagd. Het bestuur, onder leiding van den heer J. Kamsteeg, had alles in perfecte orde voor elkaar gebracht en zoo stonden we om één uur klaar om te starten naar „Groen endael". We behoeven niet te zeggen, hoe de ouden van dagen hebben genoten, 't Is, gelijk een der ouden van dagen zeide, niet in woorden te vertolken. Op zoo'n reis doe je ook typische ervaringen op. Ouden van dagen, elkaar in langen tijd niet ge zien hebbende, kunnen niet uitgepraat komen over vroeger. Na in „Groenendael" een kleine verfris- sching te hebben gebruikt ging men over Vogelenzang, Lisse, Noord wij kerh out naar Noordwijk waar bij hotel „Seinpost" voor de tweede maal werd gepauzeerd. Na volop te hebben genoten en nadat men den inwendigen mensch niet had ver geten, ging men omstreeks 6.30 uur huis toe en kwam het gezelschap te 7 uur in „Het Witte Huis" aan, alwaar een strijkje hen verwelkomde. Mocht de muziek het gehoor streelen, niet minder was dit het. geval met dé goed verzorgde tafel van den heer van Ingen Schenau ten opzichte van de maag. De heer Kamsteeg, leider van het co mité, memoreerde in een geestige toe spraak eenige feiten uit vorige tochten, waarbij spreker aan velen dank bracht. Vervolgens deelde spr. mede, dat de gebakjes en bruidsuikers tractaties wa ren van echtparen, die dezer dagen hun veertig-jarig huwelijksfeest vierden. Spr. vond het jammer, dat er zes ouden van dagen wegens ziekte niet mee konden, doch hoopte, dat allen het volgend jaar weer present zullen zijn. Na nog dank te hebben gebracht aan de autobezitters en de firma's die het co mité steunden, riep spr uit: „Tot volgend jaar", waarop de aanwezigen spontaan „ja" antwoordden. Namens de ouden van dagen dankte de heer v. d. Mey het co mité voor de heerlijken middag waarna (het was inmiddels halftien geworden) de reizigers huistoe werden gebracht. Geboren: Johannes Franciscus Ma- ri az. van L. Menken en A. H. M. v. d. Drift, v. Assendelftstr. 8 Willebrordus Jan z. van W. v. Elk en A. W. v. d. Weij- den, Balistraat 6 Ghristoffer z. van P. v. Duuren en S. Zuzers, H. Morschweg 105 Francisca Appolonia d. van F. M. v. d. Hoeven en P. J. Berbee, Rijnzicht- weg 106 Johanna Maria d. van J. A. Voskuil en M. J. Hoogeveen, .Zoutkeet laan 2. Ondertrouwd: A. P. Meershoek, 23 jr., chauffeur, wonende te Lisse, en G. Slootweg 27 jr., alhier. Gevestigd: L. de Goede, koopman in tab., Spaargarenstraat 27, van Amster dam M. C. van Well, 1.1. optic., Duin- zichtstraat 9, van Leiden P. G. van der Mejj, db. Prins Hendrikl. 14, van "Rijns burg M. Th. G. Kleene, db. Oranjel. 25 van Almelo. Vertrokken: W. J. v. d. Wilk, stof feerder, van de Kempenaerstr. 11 naar Leiden, Oude Singel 162 J. C. v. Ros- sum en gez. v. Oegstgeesterweg 19 naar Rijnsburg, Oegstgw. 47 P. E. Star, db. van Rijnsb.weg 26 inw. naar Rijnsburg, Sandtlaan 8 N. P. Raphaël, leeraar, van Dorpsstr. 14 nw. naar Batavia N. I. H. J. M. v. d. Male, verpl. van Endegeest naa rLeiden, Fagelstr. 48 J. M. Flinter man, verpl. van Endegeest naar Haag, Leidschestraatweg 1 C. Kuyper db. van Endg.str.weg 10 naar Sassenheim, Hoofd straat 107 C. C. v. d. Burg db. van Oranjel. 28 naar Noordw.hout, Zeestraat 30 C. M. Jacobs, verpl. van Rhijngeest naar Schiedam, Boylestraat 11 J. B. Schulte en gez. van Nassaulaan 17 naar Dusseldorf Dt. F. H. Henderson en vr. van Emmal. 1 naar Katwijk, Nw. Duin weg 50 G. Brand, verpleegster van En degeest naar Rotterdam, Schietbaanlaan E. Jonker, verpleegster van Endegeest naar den Haag, Katwijkschestraat 117 J. M. Lamboo van Rhïjngstr.weg 40 naar Leiden, 3 Octoberstraat 8a N. J. Dem- menie van Emmalaan 89 naar Leiden, H. Rijndijk 105b J. C. Schip aan Boord, db. van Koninginnel. 15 naar Leiden, Hee renstraat 78a W. Steeneveld geb. Lit van H. Morschweg 52 inw. naar Leiden, Steenstraat 43 N. van Buuren verpl. van Endegeest naar Delft, Fr. v. d. Putte- straat 34 I. Ellerbroek db. van Juliana- laan 4bp naar Leiden, Hooigracht 111. Verhuizingen binnen de gemeen te: A. M. Boon, geb. v. d. Knoop, van L. v. O. Poelgeest 8 naar Hofdijvk 47 J. Schofelmeer van Spaargarenstroat 14 naar Juffermansstraat 2 M. Havenaar van L. v. Oud-Poelgeest 8 naar Hofdijck 47 E. van Tol geb. Karreman van Zoutkeet laan 1 naar Geversstraat 26 G. C. Brouwer van Geversstraat 26 naar v. As- sendelftstraat 4 J. en M. v. d. Fluit van Terweeweg 6 naar Rijnzichtweg 49 P. W. Pardon db. van Wal. Pyrmontlaan 2 naar Julianalaan 3. RIJNSBURG De vroege aardappelencampagne. De vroege aardappelencampagne is weer bijna ten einde. Het is hier trouwens niet meer, zooals vroeger, het land van de vroe ge aardappelen, de bloemkool en de uien. De bloementeelt viert den boventoon, al hoewel de tuinbouw toch niet onbelangrijk is Maar er komt tegenwoordig ook nogal wat uit de omgeving, voornamelijk uit het Noorden en zoodoende heeft Rijnsburg met z'n klei ook aanvoer van zandaaardappe- len en andere in zandgrond geteelde pro ducten. Eerstelingen, groote, gingen deze week voor 0.801.15 per kist van 25 KG, Bonken van 0.75—1; Drielingen 0.80— 1.05 per kist. Er kwamen ook al wat Eigen heimers waarvoor van 11.25 betaald werd. Sla bracht van 1.202.10 op, en bos peen uit het zand van f5.607.50 per 100 bos. Bloemkool was er weinig. Deze ging in de eerste soort van f 7.30 tot f 13.50 per 100. Tweede soort 35.50. SASSENHEIM Staking opgeheven. De staking in het bouwbedrijf van de firma C. J. Kiebert is met ingang van heden opgeheven. Ge noemde firma heeft, na een onderhoud met de hoofdbesturen, 't collectief contract ge- teekend. Het werk heeft slechts 4 dagen stil gelegen. Geslaagd. Voor de hoofdacte is ge slaagd onze plaatsgenoot H. A. Huijgens, onderwijzer aan de Herv. school, alhier. Gevestigd: A. M. van Eden, Oost haven 51, van Warmond J. Doornbosch, Teylingerlaan 33, van Rocellepark (U. S. a.) W. Vreeken, Teylingerlaan 15, van Koudekerke W. J. M. Eldering en ge zin, Hoofdstraat 331, van Bloemendaal A. Decker, Hoofdstraat 331, van Bloemen daal Wed. van Rossum Gebr. Bant, J. P. Gouvemeurlaan 58, van Apeldoorn (en ge zin). H. J. Ketting en gezin, J. P. Gou verneurlaan 10, van Leiden J. Brehler, J P. Gouverneurlaan 10, van Leiden C. Kuijper, Hoofdstraat 107, van Oegst- geest M. J. Stigter, Warmonderdam 33, van Haarlem M. M. Oostveen, Hoofd straat 244, van Voorschoten. Vertrokken: A. Wagemans en gezin, Charbonlaan 23, naar Leiden W. G. Ver- heijen, Hoofdstraat 82, naar Millingen M. H. Jansen, Heemstrastraat 16, naar Lei derdorp P. Hij zeiendoorn, Beukenlaan 33, naar Abbenes F. C. A. van den Bosch, Teylloosstraat 37, naar Texel D. M. Hagen, Hoofdstraat 82, naar Schiedam H. M. Th. Bader, Beukenlaan 58, naar Den Haag. VOORSCHOTEN Ziekenhuisverpleging. De vereeniging R.K. Ziekenhuisverpleging in deze parochie rüeld gisteravond haar jaarvergadering, under leiding van den heer G. Schrama, voorzitter der vereeniging, in het R.K. Ver een igingsgebouw alhier. Na opening door den voorzitter las de secr. iet jaarverslag, waaruit bleek dat de ver eeniging op het oogenblik 508 leden telt en in het afgeloopen jaar zijn 61 leden in de ziekenhuizen verpleegd geworden, waarvan 48 personen in het St. Elizabeth's Zieken huis en 9 in het Academisch Ziekenhuis te Leiden met te samen 1012 verpleegdagen. Lit het jaarversleg van den penningmeester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen: saldo 1937 -226.73, contributie f 3861.61, rente 1937 f 38.79 en terugontvangen: 7.00 te samen f 5134.13. De uitgaven hadden be dragen in 1937: Verplegingskosten f 2568.15, Dodeloon f 409.92, vervoerkosten: 155.24 en diverse uitgaven 124.01 te samen: f 3257.32. Aldus een batig saldo van J 1876.81. De voorzitter deelde de vergadering mede, dat de controle-commissie de rekening en verantwoording van den penningmeester lad nagezien en in orde bevonden, waarna de rekening van den penningmeester werd goedgekeurd. De contributie voor 1938'39 bleef ongewijzigd, evenzoo het uitkeerings- bedrag bleef onveranderd. De heer P. Koot, aftredend bestuurslid, werd bij acclamatie nerkozen. Than kwam aan de orde een voorstel van het bestuur om het begin van het boekjaar te wijzigen, om zuivere prak tische redenen. De voorzitter stelde, de vergadering voor het boekjaar niet te doen eindigen per 30 Juni, doch per 31 December en voor de eerste maal dit boekjaar thans te doen loopen vanaf 1 Juli 1937 tot en met 31 December 1939. Met algemeene stemmen werd dit bestuursvoorstel aange nomen. Tot xeden der controle-commissie voor het nazien der rekening van den pen ningmeester voor het volgende jaar wer den benoemd de heeren: L. C. de Jong, L. van Leeuwen en J. A. Mens, die allen hunne ht-noeming aanvaardden. Óp gebruikelijke v.ijze sloot de voorzitter de vergadering. Voetbalwedstrijd. Dinsdag,26 Juli a.s., tt 7.30 uur zal op het terrein van Rouwkoop °en voetbalwedstrijd worden gespeeld door de beide plaatselijke vereenigingen Rouw koopV.V.L., om den doktersbeker, ten tc te van de b.eekneusjes. Mogen de bleek neusjes er wel bij varen. Diefstal van „vuile wasch". Bij den heer B. vervoegde zich een persoon ten zijnen huize en vroeg om de vuile wach. Daar de bleekerij de wasch steeds haalt, gaf men deze mede doch het bleek een onbe voegde te zijn. Men zij dus gewaarschuwd. WASSENAAR Ingekomen: L. Adler, vreemd, Isr., uit Den Haag, Konijnenlaan 38 A. E. M. Bervoets, R.K., zonder beroep, uit Maas tricht, Middelweg 9 A. Bunschoten en vrouw,' geen, chef-monteur auto-service, uit Den Haag. Rijksstraatweg 469 Th. Buijs en gezin, geen, vertegenwoordiger, uit Voorburg, Hoflaan 28 L. P. Dessens, F. K., landarbeidersknecht, uit Vlaardin- gen, Rijksstraatweg 189 A. van Dooren t r gezin, ponder beroep, uit Hillegom, van Zuylen, v. Nijeveltstraat 70 M. Douwes geb. Goldcshmeding en gezin, G.K., zonder beroep, uit Semarang, Zijdeweg 50 L. G. van Dijck, Rem., zonder beroep, uit Drie- bergen-Rijssenburg Bloemcamplaan 48 C Dijckmeester, geen, zonder beroep» uit Lausanne Zw., v. Bronkhorstlaan 20 C. L. Gerkema, GK, sergeant-capitulant inf., lit Leiden, Kamp Waalsdorp K. Greij- c'tnus, G.K., slagersknecht, uit Naaldwijk, Kerkehout 19 B. Hesper en vrouw, R.K., zonder beroep, uit Overschie, Ridderlaan 1 - A. Himken, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit Den Haag. Gr. Hoefijzerlaan 13 J. M. Holleman, R.K., dienstbode, uit Enschede, Schouwweg 52 M. 't Hooft geb. Udo de Haes en gezin, geen, zonder beroep, uit Solo, v. Calcarlaan 29 (Gehuwd met J. R. Lorandt) M. Jokl, vreemd, R.K., dienst bode uit Weenen, Schouwweg 57b C. M. H. Kilian, R.K., huishoudster, uit Dor drecht, Papeweg 2 A. L. J. Koch, N.H., lt-erl. verpleegster, uit Den Haag, Waldeck Pyrmontlaan 13 W. J. Kuijpers, R.K., dienstbode, uit Oisterwijk, Park Oud Was senaar 1 A. Proos geb. Kwast, geen, zon der beroep, uit Brussel, Katwijkscheweg 12 G. W. Marker, vreemd, R.K., dienstbode, uit Ubach Overworms, Hoflaan 8 W. Pel grim, G.K., dienstbode, uit Rotterdam, Gr. Hoefijzerlaan 79 P. L. Poelhekke, R.K., zonder beroep, uit Roosendaal en Nispen, Cr. Hoef ijzer laan 79 W. A. Remeeus, N.H., dienstbode, uit Kats, Schouwweg 37 M. K. T. B Schmidt, vreemd, R.K., buf fetjuffrouw, uit Den Haag, Park Oud Was senaar 1 J. E. V. A. Slors en gezin, geen, assistent-Resident, -uit Semarang, v. Cal carlaan 29 F. F. W. Steinwegs, R.K., vreemd, automobiel-specialist, uit Guben Eld., Korenlaan 13 G. Stocker, vreemd, R K., dienstbode, uit Den Haag, Pr. Hen driklaan 1 A. L. Swarts, N.H., juffrouw v d. huish., uit Den Haag, Vijverweg 9 W. A. J. Tonckens, D., Insp. Kon. Petr. Mij, uit Semarang, Schouwweg 51 Wed. E. M. Croockewit geb. Tutein Nolthenius en gezin, geen, zonder beroep, uit De Bilt, St. v. Gravesandeweg 37 T. de Vente, G.K., melkbezorger, uit Amsterdam, Langstraat 36 H. Verhoeven, R.K., dienstbode, uit Leiden, Lange Kerkdam 51 H. A. de Vries en gezin, N.H., Ingenieur, uit Soera- taya, v. Calcarlaan 14 J. V. Wackerlin en gezin, geen, koopman, uit Den Haag, Pr. Alexanderlaan 1. J. G. Wakkie, N.H., leeraar plant- en dierkunde, uit Arnhem, Groot Hoefijzerlaan 46. Vertrokken: M. J. P. v. d. Leur naar Antwerpen W. Th. Thomassen naar Den Haag, Vreeswijkstraat 177 H. F. Schoor naar Heerenveen, Stationsplein, Hotel Ver min C. Vinkhuyzen naar Zürich J. Sjmons naar Geleen, Timorstraat 45 J. Bender naar Den Haag, Bergische Plein 24 II B. C. de Koster naar Wormerveer, Marechaussee-Kazerne H. C. v. Diggele raar Den Haag, Balistraat 2 H. S. P. Junge naar Den Haag, Hoogwerflaan 12 N. Valentin naar Zwitserland E. Schaaf naar Duitsc.hlard D. J. Wansing en ge zin naar Utrecht, Hobbemastraat 8 Th. W. Dongelmans naar Schagen, Nes H 30 C. Bakker, naar Leiden, Koninginnelaan 38 - J. M. Abfcing naar Den Haag, v. Loo- straat 55 A. Priebee en gezin naar Soe- kamandi, N.O.I. M. Frixendl naar Den Kaag, Kon. Mariaplein 17 A. A. de Vries en gezin naar den Haag, Corne'lis v. d. Lijn- straat 92 H. E. A. Pechan naar Den Haag, Cornelis v. d. Lijnstraat 92 Th. H. F. oe Kievit naar Den Haag, Zijdelaan 20 C M. Dobbe naar Den Haag, Anna v. Hannoverstraat 56 J. M. Hogewoning geb. v Duin naar Voorschoten, Leidscheweg 221 A. Loomans naar Den Haag, Ernst Casimirlaan 7 M. C. Esswein naar Gmünd, Did. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Tarzan's wraak Glenn Morris, Elea nor Holm). Je kunt niet alles hebben (Alice Faye, Charles Winninger). Romantisch Komisch lederen avond 8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur .natinée. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Modern Times (Charlie Chaplin). Verloving met hin dernissen (Jack Buschman). Komisch Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur inatinée. Goedgekeurd Trianon: I'll take romance. (Grace Moore). Kom je ook bij de brandweer (Joe E. Brown). Amusement Klucht lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur malinée. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Prins en Bedelknaap. (Eroll Flynn, Claude Rains, Mauch twee lingen). Charlie Chaplin als filmheld. (Charlie Chaplin). Speelfilm Klucht lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd Luxor: Afgekeurd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14