STADS NIEUWS RIJNSTREEK VRIJDAG 22 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 GEMEENTERAAD. De eerstvolgende vergadering van den Raad zal hoogstwaarschijnlijk plaats heb ben op Maandag 1 Aug. 1938 a.s. LEIDSCHE BURGERWACHT. De jaarvergadering. Gisteravond werd door de Leidsche Bur gerwacht in haar gebouw aan het Utrecht- sohe Veer de algemeene jaarvergadering gehouden, onder voorzitterschap van den heer rm. F. J. J. Trapman. De notulen, geleezn door den secretaris, den heer J. H. van Staveren, werden goed gekeurd. Bij de ingekomen stukken was een sohrijven van den heer L. Zitman, waarin deze bedankte als bestuurslid. Mr. Trapman bracht den heer Zitman dank voor zijn werk in het belang der B.W. gedaan. Het jaarverslag, uitgebracht door den commandant, overste M. J. van Mens, werd zonder op- of aanmerking goedgekeprd. In diit verslag wordt betreurd, dat ook in het afgeloopen jaar door de gemeente aan de B.W. geen subsidie werd verleend. Het aantal leden is voor een stad als Lei den nog steeds te klein. Aangespoord werd deel te nemen aan de scherm wedstrijden. Door den slechten financieelen toestand kon nelaas niet aan alle wedstrijden, wel ke daarvoor in aanmerking kwamen, worden deelgenomen. Bij de wedstrijden waaraan wel werd deelgenomen, werden zeer goede resultaten behaald. Het jaarverslag van de Kascommissie Het jaarverslag 1937 uitgebracht door den heer van Staveren werd eveneens goedgekeurd. Op voorstel van de Kascommissie werd besloten den penningmeester, den heer Joh. Brouwer, voor zijn financieel beheer te déchargeeren. Aan het verslag ontlee- nen wij het. volgende: Ontvangsten (w.o. saldo 1936 van ƒ4777.88) ƒ6779.20; uitga ven (w.o. saldo 1938 van 4253.10). Liep het saldo in het afgeloopen jaar dus met on geveer 500.terug, voor 1938 wordt eeh' tekort geraamd van pl.m. 1000. Op voorstel van den voorz. werd beslo ten nogmaals te trachten subsidie van de gemeente te krijgen. Medegedeeld werd, dat het nieuwe gebouw voorloopig voor een jaar is gehuurd. Getracht zal worden de zalen onder te verhuren, terwijl den leden werd verzocht iets voor de inrichting van het gebouw af te staan. Tot leden der Kascommissie werden be noemd de heeren J. v. Ek, van Stipriaen Luiscius en Geene. In de plaats van den heer J- Mulder werd mr. F. H. v. d. Tas tot bestuurslid geko zen. Op hem werden 18 en» op den heer Gijsberti Hodenpijl 16 stemmen uitge bracht. Bij de rondvraag verklaarde de heer Gijs berti Hodenpijl, dat hij, in strijd met an dere verklaringen, zeer sympathiek tegen over de Contact-commissie staat. De heer Haverkorn vroeg of het niet noodzakelijk is, dat de B.W. meer aandacht gaat besteden aan de luchtbescherming. Door wie worden aan de B.W.'ers gasmas kers verstrekt? Overste van Mens ant woordde, dat de Leidsche Vereeniging voor Luchtbescherming er na veel moeite in ge slaagd is 15 maskers in bruikleen te krij gen. Thans hoopt men zelf enkele kers te kunnen koopen, daartoe door de gemeentesubsidie in de gelegenheid gesteld, De B.W. zal daarvan enkele maskers krij gen. In October zal door de B.W. met oefeningen worden, begonnen. De heer Alphenaar meende, dat de B.W. onvoldoende aandacht aan de schietoefe ningen besteedt. De voorzitter antwoordde, dat door de karakterverandering der B.W, verschillende andere diensten nu eenmaal steeds grootere belangstelling zijn gaan eischen, waardoor het schieten, hoewel no; steeds als het belangrijkste beschouwd, wel eens een veer heeft moeten laten, ook 4 al in verband met de financiën. Tenslotte werden door overste van Mens de prijzen van de winterschietwedstrijden uitgereikt. De resultaten luidden: Afd. A: 1. J. van Ek, 190 p.; 2. Beurze, 188 p.; 3. v. Staveren, 176 p.; 4. Bergman, 175 p.; 5. Jaspers, 175 p.; 6. Barthen, 175 p.; 7. Alphenaar, 169 p.; 8. A. G. v. Leeu wen. 166 p. Afd. B.: 1. J. van Leeuwen, 163 p.; 2. van Es, 157 p.; 3. Langebroek, 129 p.; Schrij vers 43 p. Afd. C.: l.Scheffer, 168 p.; 2. Spend el, 162 p.; 3. Honders, 161 p.; 4. Groenendijk 161 p.; 5. Eikelenboom, 153 p.; 6. v. Hoxum 149 p.; 7. v. d. Kaay, 123 p.; 8. van Eyken 81 p.; 9. Hartogh, 78 p.; 9. J. v. d. Mark 68 punten. Afd. D.: 1. H. P. van Ek, 175 p.; 2. J. Spendel, 155 p.; 3. v. Vliet, 119 p.; 4. Pauli- des, 110 p.; 5. J. van Darn. 97 p. De door den heer de Groot beschikbaar gestelde beker werd gewonnen door C. Uyl (6 x maximum met 1123 p.); tweede prijs H. P. v. Ek (6 x maximum 1118 p.). Met 283 punten werd J. H. van Staveren kampioen buks, 1937/38. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCH. Door het 6e Regiment veldartillerie zal door de volgende militairen aan de vier- daagsche wórden deelgenomen. Kapitein Enklaar, res. Ie luitenant Bussche, 2de lui tenant Stam en de opperwachtmeester ad ministrateur Quijs. Eerstgenoemde offi cieren zullen in veldtenue loopen waarvoor de afstand bedraagt 40 km., terwijl laatst genoemde in de afdeeling van 55 km. zal loopen. WONINGBOUWVER. „ONS BELANG". In het laatste van September zal de Wo- ningbouwvereeniging „Ons Belang" haar 25-jarig bestaan herdenken. Op de laatste gehouden ledenvergadering werd besloten, dit feit feestelijk te herdenken. De wijze, waarop dit jubileum zal worden gevierd, werd aan het Bestuur overgelaten. Aange zien dit jubileum een periode van betee- kenis in de Volkshuisvesting afsluit, is ook voor de leden een reden om dit maar niet zonder meer te laten passeeren. Daar om heeft een gedeelte der leden het plan opgevat, om ook van die zijde uiting te geven van hun dank en waardeering voor wat de Bouwvereeniging „Ons Belang" in die 25 jaar tot stand heeft weten te bren gen. Een comité, bestaande uit de dames mevr. J. C. Koolsv. Zonneveld, mevr. B. Markv. Eek en mevr. D. van Westbroek v. d. Voord, en de heeren I. Kools, J. Massaar, D. Pels en W. van Westbroek, heeft zich gevormd om gelden in te zame len, om uit de opbrengst daarvan een hul deblijk aan te bieden, waarvan de bijzon dere symbolische beteekenis aan de nako melingschap in herinnering zal brengen, v/at de sociaal werkende arbeider uit on zen tijd tot stand wist te brengen. PULCHRI STUDIO. In het bericht van de feestviering der R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio" stond gisteren vermeld, dat de vereeniging ter gelegenheid van het der de lustrum a.s. Zondagmiddag „repetitie" houdt. De aandachtige lezer zal hebben begrepen, dat dit „receptie" moet zijn. De vereeniging repeteert al genoeg! DE WERKLOOSHEID. Gisteren stonden bij dén Gemeentelij ken Dienst van Sociale Zaken in totaal 3721 werkloozen ingeschreven, over de verschillende beroepen verdeeld als volgt: Bouwvakarbeiders 684, Fabrieksarb. 209? Kantoorpersoneel 165, Hotel-, Café-Restau- rantpersoneel 53, Houtbewerkers 134, Kleermakers 74, Kappers 5, Schoenma kers 15, Land- en Tuinbouwarbeiders 103, Metaalbewerkers 544, Sigarenmakers 22, Technici en Opzichters 25, Textielarbeiders 367, Transportarbeiders 898, Typografen 80, Voedingsmiddelenarbeiders 223, Vrou wen 120. Totaal 3721. Op 22 Juli 1937 waren 4002 werkloozen ingeschreven. Op 22 Juli 1936 was het aantal ingeschrevenen 4254. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2847 Café „De Zwaan" Noordwijkerhout, Dorpsstraat 26. Uittr. E. Wed. E. H. BramaBorcharding, d.d. Aug. 1938. 3676. G. C. Boogaards, Noordwijk- Binnén, Douzastraat 6, sigarenmagazijn. Uittr. E.: G. C. Boogaards, dd. 1 Mei 4876. H. C. Admiraal, Noordwijk aan Zee, A. van Royenstraat 2a, fotohandel en radio. Vest. fil.: Noordwijk aan Zee, Hoofd straat 149. Wijz. uitgeoefend bedr. in: fo to- en kunsthandel, annex lijstenmakerij fotografisch atelier. Afdeeling radio is op geheven dd. 1930. 7211. N.V. Stroomlijn tot expl. van octrooien, Oesgtgeest, Nassaulaan 15. Af komstig uit 's Gravenhage. Naar wij vernemen, is dé Electrische Licht- en Kracht Installatie in de nieuwe Instrumentmakersschool aan het Rapen burg alhier, opgedragen aan het Technisch Bureau Langezaal en Inniger, alhier, voor de som van 3993. Prof. dr. J. Huizinga hoogleeraar alhier en dr. J. Holwerda, directeur van het Rijksmuseum van Oudheden zijn noemd tot eereleden van het Limburgsch Geschied- en Oudheidkundige Genoot schap. Met voldoening heb ik in uw geacht dag blad gelezen dat er Vrijdag 22 Juli, Zater dag 23 Juli, Zondag 24 Juli en Maandag 25 Juli in de zaal van de Maria Gijzensteeg kerm esse d'été gehouden wordt ten bate van de Katholieke Jeugdbeweging der parochie O. L. Vr. Hem. en St. Joseph. Op andere jaren heb ik meermalen deze kermis bezocht en telkens heb ik in bewon dering gestaan over inrichting en organisa tie van deze kermis. Ik moet dan ook ge tuigen dat ik me altijd kostelijk geamu seerd heb, en de kermiscommissie dan ook dit jaar zeker weer op mijn komst reke nen. Temeer omdat ik volkomen begrijp, hoe de katholieke jeugdbeweging vooral in den tegenwoordig en tijd met financieele moeilijkheden te kampen heeft. Ik heb ka pelaan Lansbergen wel eens over deze aan gelegenheid gesproken; en ik moet eerlijk zeggen, dat ik niet begrijp hoe het bestuur van de parochieele K. J. C. van O. L. Vr. Hem. en St. Joseph met zulke bekrompen financiën de jeugdbeweging naar behooren kan behartigen. En nu moet me iets van het hart, M. de Redacteur! Ik ben wel eens op de kermesse été geweest, dat er zeer weinig publieke belangstelling was, zoodat ik mezelf met verwondering afvroeg: zouden er nu wer kelijk zoo weinig katholieke Leidenaren z(jn die de groote waarde begrijpen van een goede katholieke jeugdbeweging; zouden er zoo weinig katholieke Leidenaren zijn, die voor de brood-noodige K. J. C.-beweging een financieel offertje hebben; en boven dien voor hun offertje zich nog kostelijk kunnen vermaken? M. de Redacteur, zou het nu eens niet mogelijk zijn dat allen de handen eens in elkaar sloegen en door een bezoek aan deze e kermis met één slag de K. J. C. er boven op zouden helpen, althans voor den eerstkomenden tijd? Ik hoop dat alles lezers van uw gewaar deerd dagblad het roerend met me eens zijn, en dat zij allen met mij aangetroffen zullen worden op de kermis in de Maria Gijzensteeg. Een abonné. INBRAAK. Ten nadeele van den heer P. R. aan de Oude Vest, alhier, is vermoedelijk door in sluiping voor een bedrag van ongeveer 200 aan gouden en zilveren voorwerpen ontvreemd. Voor het examen Nijverheidsonderwijs akte N VII is te Den Haag geslaagd mej. N. Pfeifle, alhier. FINANCIEN EN ECONOMIE N.V. PHILIPS' GLOEILAMPEN FABRIEKEN. In de op heden te Eindhoven gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Philip's Gloei lampenfabrieken werd de heer Mr. Aug. Philips tot commissaris herkozen. Het di vidend over het boekjaar 19371938 werd vastgesteld op 11 pet. voor de gewone en 7 pet. voor de preferente aandeelen, be taalbaar van Maandag 25 Juli 1938 af. In de op heden gehouden jaarlijksche al gemeene vergadering van aandeelhouders van de N.V. gemeenschappelijk bezit van aandeelen Philips' Gloeilampenfabrieken, wei'd de heer mr. H. F. van Walsem tot lid van den Raad van Beheer herkozen. Voorts werd het dividend over het boekjaar 1937 1938 bepaald op 11 pet. voor de gewone en 7 pet. voor de preferente aandeelen, betaalbaar van Maandag 25 Juli 1938 af. ALPHEN AAN DEN RIJN Viering regeeringsjubileum. B. en W. bereikte een verzoek van den heer Tuinman, secretaris der feestcommissie voor de viering van het regeeringsjubi leum om subsidie voor de tractatie van de schooljeugd, ten bedrage van 0.25 per leerling. Berekend naar 3720 leerlin gen is noodig een som van 930.Voor de versiering en verlichting van gemeen tewege zouden B. en W. over een bedrag van 1000.willen beschikken. B. en W. stellen derhalve voor een crediet van 1930.te verleenen. De nieuwe groote brug. Dondèrdag- svond is alhier op 2 dekschuiten gearriveerd net brugdek oi z.g. „val" voor de nieuwe hefbrug over de Gouwe. Het gevaarte weegt niet minder dan 115.000 K.G. en zal nu ter piaatse verder worden gemonteerd. HAZERSWOUDE Op hol geslagen. Gisteren zijn twee t aarden, gespannen voor een boerenkar en bestuurd door den 19-jarigen zoon van den landbouwer W. van Dorp, in het Westeinde rp hol geslagen. De jongeman werd van de wagen geslingerd en zoodanig aan den arm xrwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Verder liep het onge val met wat materieele schade af. LEIMUIDEN Personalia. Van het examen Hoofd- acte is geslaagd de heer O. D. Qffringa, NOORDEN MOTOR OMGESLAGEN. Bestuurder zwaar gewond. Woensdagavond omstreeks 10 uur heeft zich alhier een vrij ernstig ongeval voor gedaan. Van de richting Noorden naderde een persoon als bestuurder van een motor rijwiel. Ter hoogte van de woning van Th. Fieterse moest hij uitwijken voor een wiel rijder die voor hem uitreed. Volgens ver klaringen van personen die het ongeval hebben zien gebeuren reed de wielrijder behoorlijk rechts van den weg. Vermoede lijk heeft de motorrijder dezen wielrijder te laat opgemerkt of is niet voldoende naar links uitgeweken op het moment dat hij den wielrijder passeerde. De motorrijder althans in botsing gekomen met den wiel rijder met het gevolg dat de motorrijder tegen den weg werd geslagen en bewuste loos op den weg bleef liggen. Toen de motorrijder weer eenigszins bij zijn posi tieven was gekomen is hij binnengedragen in de woning van Th. Pieterse. Dokter Politie waren spoedig ter plaatse. De motor rijder was ernstig gewond aan het hoofd, terwijl de mogelijkheid zeer groot is dat hij zijn linkeroog zeer ernstig heeft beschadigd. Na door den dokter voorloopig te zijn ver ronden is hij op diens advies overgebracht naar het Acad Ziekenhuis te Leiden. De motor was licht beschadigd. De wielrijder, een zekere H. V. uit Noorden had geen noemenswaardig letsed bekomen. Later bleek dat de motorrijder was genaamd G. E. wonende te Rotterdam. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld naar schuldvraag. GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente. Aanwezig alle leden. Voorzitter de burgemeester H. J. J. A. Smeets. Bcgrooting onvoldoende. Na de lezing van de notulen komen de igekomen stukken aan de orde waaronder een missive van Ged. Staten waarbij een 3/4 gedeelte van de begrooting 1938 wordt toegestaan. De voorzitter deelt hierbij me- dat de begrooting na de laatste wijzi ging nog niet goedgekeurd is, zoodat bin nenkort weder een behandeling tegemoet kan worden gezien. Ged. Staten hebben geen genoegen met de wijzigingen geno men. Hierbij wordt opgemerkt, dat dit dan na de vacantie zal worden en dat inmiddels /eder aan de begrooting zal begonnen worden. Van den heer H. M. Starrenburg is een verzoek ingekomen een interpellatie te mogen houden over het onderwerp: brand eer. De heer A. C. Paardekooper meent deze interpellatie geheel overbodig. Door het genomen besluit in de vorige vergadering advies in te winnen bij de Brandweer- Bond om daartoe tot een algeheele reor ganisatie te komen zal binnen korten tijd de brandweer worden besproken. Om nu ook nog in dien tusschentijd tot beschou wingen over te gaan wil spr. ontraden Met 10 tegen 1 stem wordt het verzoek afgewezen. Aan den heer L. van Cromvoirt wordt toegestaan de huur van perceel Miening E129 van 1 Augustus tot 1 Nov. aan den heer H. A. Triebei onder te verhuren. Op het. verzoek van de feestcommissie tot viering van het 40-jarig regeeringsjubi leum van H. M. de Koningin de door Ged. Staten toegestane subsidie van 1 ct. per in woner toe te staan en 40.te verleenen aan de feestcommissie en 5.voor de deelname aan het défilé te Amsterdam met de gemeentevlaggen. Groote schoonmaak. B. en W. stellen voor een voorloopige regeling aan te gaan met het Hoogheem raadschap van Rijnland inzake het schoon houden van boezemwateren. Door het raadsbesluit in den vervolge al leen maar die wateren te onderhouden, waartoe de gemeente door eigendom onder houdsplichtige is waardoor de gemeente ook afstand heeft gedaan van het visch- recht in die vaarten welke geen eigendom van de gemeente zijn, komt in den ver volge voor de gemeente te onderhouden: de halve (Westelijke breedte) van de Vrou- v/evaart, de halve (Oostelijke) breedte van de Noordbuurtsche vaart of Lange Mie ning en de geheelé breedte van let Wa tertje. Deze onderhoudsplicht is bepaald door Rijnlands Keur. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijn land zien in het schoonhouden van helft van de vaarten een groote moeilijk heid, omdat de „wederhelft" in onderhoud is bij particuliere aangeladen en verwach ten, dat het schoonmaken alleen effect kan opleveren waneer dat terzelfder tijd over beide helften zal geschieden. Daarom en ook omdat, wanneer het schoonmaken van alle betrokken boezem wateren, ook van die welke voortaan niet meer van gemeentewege zullen worden schoongemaakt, uit één hand bij aanbeste ding geschiedt, dit veel voordeeliger zal is Rijnland bereid vor 'n vergoeding van 25.per 1000 M. gerekend over de volle breedte de onderhoudsplicht over te nemen. De gemeente zal daartoe een vergoeding in 38.40 per jaar moeten geven. Deze overeenkomst moet worden aangegaan voor den tijd van 5 jaar. De voorzitter wijst er op, dat het onder houd voorheen 250, later 200 en in de laatste jaren in werkverschaffing door aan schaffing van gereedschappen enz. nog meer gekost heeft, weshalve een groote be sparing wordt gekregen. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten de overeenkomst aan te gaan. II K.K. weg. De voorzitter deelt mede, dat 11 K.M. lengte van de wegen onder het tertiaire wegenplan komen n.l. de Nieuwe weg, de Weipoortsche weg, de Ommedijksche weg en de Gelderwoudsche weg. B. en W. stellen voor aan een ingenieur op te dragen de noodige plannen te maken, daartoe noodig en na de goedkeuring daar van aan ir. J. G. Christiaanse te Rotterdam het maken van plannen en kostenbereke ningen op te dragen. De heer Wessel heeft vernomen, dat de wegencommissie in deze is gehoord, het geen hem tot blijdschap stemt en verzoekt eenige inlichtingen omtrent de nieuwe ver houdingen. De voorzitter geeft de cijfers van de bij dragen die voor de verbeteringen verleend worden, waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Vervolgens brengt de voorzitter het uit breidingsplan H. Rijndijk II aan de orde. Binnen een jaar na het leggen van bouw- verbod moet een ontwerpplan worden vast gesteld, welk plan nu ter tafel komt. Volgens dit plan is het nog mogelijk te dier plaatse aan den kant van Meerburg tweemaal 8 woningen te bouwen en gara ges achter de bestaande huizen te stich ten. Het plan wordt ter tafel gebracht en na eenige minuten van inzage z.h.s. vastge steld. Eveneens wordt besloten om medewer king te verleenen tot beschikbaarstelling van premies tot verbetering van arbei derswoningen. Na de behandeling van de belastingrecla mes in geheime zitting wordt de rond vraag begonnen. De voorzitter deelt mede dat de afslui ting voor de herstelling van de waterlei ding die in de vorige vergadering was aan gekondigd een heele dag te duren, zich heeft bepaald tot tweemaal een ge deelte van den namiddag. Voor 10.000 schoei-sel. De heer Jac. van Leeuwen informeert of bij het plan „werkfonds", Zuidbuurtsche weg. 10.000 aan een of beide zijden zal ge schoeid worden. Spr vreest, dat ook de landzijde het zonder schoeiing niet houden zal. De voorzitter antwoordt, dat het plan zich bepaalt tot de vaartzijde. Bij de behande ling van het wegdek zal ook over het ver dere vastleggen van het dek moeten wor den gesproken. De heer Tijssen dringt er op aan, dat bij een afsluiting voor de waterleiding zoo mo gelijk een dag midden in de week gekozen zal worden. Op Vrijdag wordt reeds gewerkt voor den Zoterdag en komt een afsluiting zeer onge legen. De voorzitter deelt mede, dat met veel factoren rekening moet worden gehouden. Het werk wordt aanbesteed en op het ein de komt men zoover dat de afsluiting moet plaats hebben; dit moment is niet altijd vast te leggen. Leiderdorp heeft een noodleiding van ƒ300 gelegd, waardoor de afsluiting v/el tweemaal moest plaats hebben maar niet zoo van langen duur. De voorzitter geeft de verzekering aan de belangen van de watervoorziening in dergelijke gevallen de grootste aandacht te zullen schenken. De heer Tijssen dringt op betere aandui ding van het "voetpad aan den H. Rijndijk aan. De voorzitter zegt dat de politie steeds waakzaam is en reeds vele processen-ver- baal heeft opgemaakt om een einde te ma ken aan het berijden van en parkeeren op dit voetpad Toch brand! De heer Starrenburg maakt van de rond vraag gebruik om vragen te stellen over de brandweer en zegt: mijnheer de voorzi- ter, is het gewoonte bij de Zoeterwoudsche brandweer dat een pijphouder gedurende langen tijd, zonder oliepak, laarzen en Zuid wester zijn werk moet doen; is het gewoon te bij de Zoeterwoudsche brandweer, dat men met een haak in plaats van 2 haken terugkomt, is het gewoonte bij de Zoeter woudsche brandweer, een lantaarn te ge bruiken van een timmerman omdat anders de brand „in het donker" zou staan Hier wordt de heer S. door den voorzitter onderbroken met de opmerking, dat de rondvraag er wel is em kleine inlichtingen te vragen of verzoeken te doen, maar niet om te interpelleeren. De heer Starrenburg zegt toch vragen te mogen stellen en te hebben laten zien, dat hij toch ondanks weigeren van een in terpellatie uit den weg kan. De voorzitter zegt zich aan te sluiten bij de meening van den heer Paardekooper tot wachten op de reorganisatie. De heer S. interrumpeert: „Ik heb met den heer Paar- denkooper niets uit te staan". Omtrent de brand die in de Weipoort heeft gewoed, deelt de voorzitter mede, dat deze is gebluscht op de wijze zooals te vo ren reeds door B. en W. was aangegeven, n.l. zonder het hooi uit te gooien en laten uitbranden van de berg. Hiertoe zijn de cude te zware haken, die sinds 1870 bijna nooit gebruikt zijn, gebruikt tot opra kelen van het vuur. Hierna wordt vergadering gesloten. WOUBRUGGE Kinkhoest. De steeds verdere verbreiding van kink hoest heeft het gemeentebestuur aanlei ding gegeven maatregelen te nemen tegen verspreiding dier ziekte. Krachtens de be smettelijke ziekten wet heeft de raad de bevoegdheid bepaalde ziekten als besmet telijke ziekten aan te wijzen. Van deze be voegdheid heeft dat college reeds eerder gebruik gemaakt, met name ten opzichte van kinkhoest. Hierover is o.m. bepaald, dat de hoofden van scholen geen kinderen tot de school mogen toelaten, die lijdende zijn aan kinkhoest, terwijl het hoofd van een huisgezin, waarin zich kinkhoest heeft geopenbaard, alle by hem inwonende kin deren van school moet houden. Teneinde, zooals gemeld, een verdere uitbreiding zooveel mogelijk tegen te gaan 2ijn de schoolhoofden verzocht kinderen, waarvan vermoed wordt, dat zij lijdende zijn aan kinkhoest, van de school te we ren. Door den gemeentegeneeesheer zal dan worden vastgesteld of een dergelijk ziekte geval zich voordoet. De ouders doen goed hunne kinderen, waarvan gedacht kan worden, dat zij lij dende zijn aan kinkhoest, door den ge meentegeneesheer te doen onderzoeken, omdat zij strafbaar gesteld kunnen worden, indien zij kinderen ter school zenden waar van vaststaat, dat zij lijden aan kinkhoest. Personalia. Door B. en W. dezer ge meente is, met ingang van 18 Juli 1938 aan gesteld tot onbezoldigd ambtenaar ter se cretarie, de heer J. M. van Berkum, voor heen volontair ter secretarie dier ge meente.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13