SPORT De Ronde van Frankrijk. VRIJDAG 22 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 ATHLETIEK PRACHTIGE PRESTATIE VAN KARL BAUMGARTEN. De internationale avondwedstrijden te Stockholm. Op den tweeden avond van de internatio nale atletiekwedstrijden te Stockholm wa ren 7000 toeschouwers opnieuw getuige van fenomenale prestaties der Amerikanen. Doch ook de Europeesche deelnemers lie ten zich niet onbetuigd. Onze landgenoot Karl Baumgarten kwam met zijn broer Heinz op de 200 meter tegen den Ameri- kaanschen sprinter Ben Johnson uit. John son won in den prechtigen tijd van 20.9 sec. Karl Baumgarten werd tweede in 21.6 sec., een tijd, welke dit seizoen nog door geen Nederlanders is gemaakt. Hij zelf liep op 7 Mei te Rotterdam tijdens een trialmeet 21.9 sec., waarmede hij als tweede achter Osen- dorp eindigde, die slechts 0.1 sec. sneller was. Van Beveren maakte dit seizoen op de A. V.A.C.-wedstrijden den besten tijd, n.l. 21.7 sec. Karl Baumgarten heeft dus gister avond te Stockholm opnieuw bewezen, dat hij op het oogenblik in buitengewonen vorm is. Zijn broer Heinz werd met 22.5 sec. derde. De belangrijkste uitslagen luiden: 200 Meter: 1. Johnson, V.S., 20.9 sec.; 2. Karl Baumgarten 21.6 sec.; 3. Heinz Baum garten, 22.5 sec. 1000 M. 1. Borck, V.S., 2 min. 31 sec.; 2. Haglund, Zweden, 2 min. 31.5 sec. Twee Engelsche mijlen: 1. Pekuri, Fin land, 9 min. 6 sec:; 2. Szabo, Hongarije, 9 min. 8.8 sec.; 2. Igloi, Hongarije, 9 min. 12 sec. 110 Meter horden. 1. Wolcott, V.V., 13.9 sec.; 2. Lidman, Zweden, 14.4 sec.; 3. Ko- vacs, Hongarije, 14.6 sec. Zweedsche estafette: 1. Ver. Staten, tijd 1 min. 56.3 sec.; 2. Stockholm, 1 min. 59.3 sec. Speerwerpen. 1. Nikkanen, Finland, 75.03 meter; 2. Attervali, Zweden, 72.55 m.; 2. Sule, Estland 70.17 meter. Discuswerpen. 1. Hedvall, Zweden, 49.34 m.; 2. Bergh, Zweden, 48.75 m.; 3. Soerlie, Noorwegen, 48.63 m. Hoogspringen: 1. Crutter, V.S., 2 m.; 2. Lundquvist, Zweden, 1.93 m.; 3. Kalima, Finland, 1.93 m. LAWNTENNIS OM DEN DAVISBEKER. België—Zuid-Slavië 02. De halve eindstrijd der Europeesche zone van het Davisbeker-tournooi tusschen Bel gië en Zuid-Slavië is gisteren aangevangen. Zuid-Slavië heeft na den eersten dag een 20 voorsprong. De resultaten luiden: Puncec (Z.-S.) sloeg van den Eynde (Bel gië) 26, 6—0, 6—1, 6—2. Palada (Z.-S.) sloeg Lacroix (België) 6—4, 6—1, 6—2. MOTORSPORT DE NATIONALE RACES OP HET CIRCUIT VAN DRENTE. Zooals men weet wordt het groote K. N. M. V. motorsport,evenement op Zaterdag, 30 Juli, geopend met iets geheel nieuws voor Assen n.l. een urrace voor nationale rijders. Ofschoon de verwachtingen in alle K. N. M. V.-kringen zoowel rond Den Haag als Assen, omtrent de interesse van de Neder- landsche rijders hoog waren gespannen zijn deze ver overtroffen. Hoewel de gelegenheid om in te schrijven nog is opengesteld, hebben zich thans reeds 38 deelnemers bij de K. N. M. V. aange meld, goed verdeeld over de drie klassen, die zooals men weet, met één minuut ver schil zullen starten. De lijst ziet er als volgt uit: 250 cc.-klasse: S. W. Hogerhuis, Haarlem, O.K.. M. Kuyoer, Rotterdam, D.W.K., C. G. A. Huygbregts, Middelburg, Triumph, J. H. Iesberts, Hilversum, Guzzi, J. M. Tim mer, Breda, Metcless, A. E. J. Dooyer, Delft, New. Imp., A. Maasland Jr., Den Haag, Mat chless, Q. v. d. Berg, Den Haag, Puch, J. Wigchers, Schoonoord, Baylies Thomas, H. R. A. Vink, Maasland, Matchles. 350 c.c-klasse: J. Haakmeester, Staphorst, Excselsior, G. Roosjen, Leeuwarden, Nor ton, J. A. Houtop, Utrecht, Triumph, „Pe trus", Rotterdam, Norton, J. W. Boef Jr., Amsterdam, Excelsior, J. Gjaltema, Ma- rum, B.S.A., Bep Niessink, Arnhem, Nor ton, Van Es, Roterdam, New Imp., W. Ap pels, Bergen op Zoom, Rudge, N. H. Hil- derink, Haaksbergen, Norton, W. Zwennif, Den Haag, Velocette, Meijerdress, Amster dam, Velocette, R. Kramer, Groningen, New Imp., E. M. Jansma, Huizum, Excel sior, J. Visser, Midlum, Lady. 500 c.c.-klasse: W. Flikema, Groningen, Norton, C. A. L. Draayer, Amsterdam, Eijsink, J. Blom, Amsterdam, Vincent H. R. D., H. Nierbp, Edam, Sarolea, A. B. Hommel, Rotterdam, Excelsior, G. J. Knij- nenburg, Wassenaar, B. M. W., F. v. d. Schaaf. Arnhem, B. M. W., K. H. Sekuur, Groningen, Norton, Ben Maltha, Rotterdam Triumph. L. Hekman, Wijster, Gnome et Rhone, N. Bovée, Amersfoort, Triumph, J. J. Tool, Alkmaar, Norton, A. Monsma, Leeuwarden, Rudge. Thans 76 inschrijvingen inter nationaal en 38 inschrijvingen Nog steeds komen er meer inschrijvin gen voor de internationale motorraces op 30 Juli in de Drentsche heide. Thans heeft ook -de F. N.-fabriek inge schreven met twee machines in de 500 c.c.- klasse. De machines zullen worden bere den door den Engelschman „Ginger" Wood en onze Nederlandsche crack Gerrit de WIELRENNEN Uitstekende rit van Middelkamp Vervaecke bleef leider De strijd tusschen Vervaecke en Bartali in den eersten Alpenrit is gisteren in alle hevigheid ontbrand. Maar het resultaat was voor Bartali niet zoo hoopvol, als men verwacht had. In deze etappe kwam de Col de Braus voor, welke voor het berg- klassement telde. Voor den besten klimmer was hier weer een tijdvergoeding van 1 minuut weggelegd. Maar Vervaecke hield den Italiaan niet alleen uitstekend bij, hij wist na een opwindenden strijd Bartali op d.en top met een half wiel te slaan en zoo doende de tijdsvergoeding in de wacht te sleepenn. Was Bartali te Cannes 2 min. 45 sec. achter op Vervaecke," te Digne bedroeg die achterstand 3 min. 45 sec. Het duel tusschen Vervaecke en Bartali was op de eerste 100 km. zoo fel geweest, dat zij, toen een groepje renners na 160 km. een uitlooppoging deden, deze vluch telingen wel moesten laten gaan. 'Het was de Franschman Gianello, die met de groote winst ging strijken. Stond hij bij het ver trek nog op de zesde plaats met zestien minuten achterstand op den drager van de gele trui, te Digne nam hij de vierde plaats in de algemeene rangschikking in en was hij nog slechts acht min. achter op Vervaecke. Middelkamp heeft bewezen op het oogen blik in grooten vorm te zijn. Hij behoor de tot degenen, die steeds vooraan te vin den was en in de etappe kwam hij als ne gende binnen met ruim vijf minuten ach terstand op Gianello, maar met ruim 2 min. voorsprong op een groep .renners, waarbij zich Vervaecke, Bartali, Vissers, Servadei en Magne bevonden. Van Schen- del werd 43e in 9 uur 39 min. 30 sec. en Hellemons was weer een der laatsten met een tijd van 9 uur 59 min. 1 sec., waardoor zijn achterstand in de algemeene rang schikking bijna 3 uur is geworden. Dank zij zijn goede prestatie is Middel kamp weer enkele plaatsen in de alge meene rangschikking gestegen. Hij is nu 29e en er bestaat alle kans, dat hij, indien hij zijn vorm behoudt, nog verder naar boven zal komen. Het wil toch wel wat zeggen, dat hij renners als Martano, Sylver Maes, Majerus Bergamaschi, Egli, Bini en Rossi, om slechts enkele cracks met we reldnaam te noemen, in het klassement achter zich heeft staan. Maar aan den an deren kant moet men ook niet blind zijn voor het feit, dat Spanje domineert met zijn renners in de combinatie SpanjeNe"- derland. Herhaaldelijk hoort men de mee ning, dat de Nederlandsche renners eigen lijk niets hebben aan de Spanjaarden. Maar men vergeet daarbij dat in het landen- klassement Canardo, Ramos en Berrendero boven Middelkamp, Van Schendel en Hel lemons zijn geplaatst, dus dat bij de op telling der drie. beste renners eener ploeg, de Nederlandsche renners niet eens in aanmrking komen. De Spanjaarden hebben misschien meer recht van spreken, indien zij beweren, dat zij zoo weinig aan de.... Nederlanders hebben. Men wil twaalf Nederlanders in de toe komst in de ronde van Frankrijk hebben, maar Spanje heeft er dan zeker zooveel recht op. De dertiende etappe van Cannes naar Digne was er een van klimmen en dalen. Van Cannes ging het omhoog via de Col de Nice (400 m.) naar de Col de Braus (bij kans 1000 m.) Er moest over een afstand van 62 km. bijna 1000 m. worden gestegen, een korte maar vrij steile stijging dus. Onmiddellijk na Nice ontbrandde de strijd tusschen Vervaecke en Bartali. Zij hielden elkaar nauwkeurig in het oog en gaven elkaar in klimcapaciteiten niets toe, hetgeen vooral van Vervaecke sterk mee viel. Met een half wiel werd Bartali op de Col de Braus geslagen, maar heelemaal regelmatig schijnt het er niet toe te zijn gegaan, zoodat de kans bestaat, dat de eene minuut tijdsvergoeding van den Belg zal worden ingetrokken. Zooals te ver wachten was, is het ook verder een zware rit geworden. Van de Col de Braus ging het via Sospel en de Col de Castillon weer naar Menton, dus een stijging van 1 km. en eenzelfde daling. En van Monte Carlo af, nadat er dus 100 km. waren gereden, ging het weer de bergen in naar de Col d'Eze op 500 m. hoogte en weer af naar zee, naar Nice. Juist dit sterk klimmen en scherp dalen stelde de hoogste eischen aan de capaciteiten der deelnemers. Van Nice ging het opnieuw omhoog, Ridder uit Haarlem. Zwitserland komt uit met een nationaal team van zes rijders! De Zwitsers hebben in Assen een goede naam. De meesten hunner hebben zich in Assen al ééns geklasseerd. In de 250 c.c. komen uit A. Bins op Ex celsior, G. Casagranda op Motosacoche, in de 350 c.c. klasse Kaufmann op N: S. U. en Ernst Hanni op Norton en in de 500 c.c Kor- dey op Norton en Bizzozero op Bianch. Onze nationale kampioen Piet van Wijn gaarden zal definitief in de 350 c.c. klasse starten, natuurlijk op Norton. Ten slotte kunnen nog vermeld worden in de 250 cc klasse de Engelschman E. W. Carfield op O.K., in de 350 c.c. de Duitscher Ernst Lehmann op Norton en in de 500 c.c. klasse W. Schenning op Norton. In totaal tellen de 250, 350 en 500 resp. 20, 2 8en 2 rijders, totaal 76 rijders. Voor de junioresraces hadden tot vóór en kele dagen reeds niet minder dan 38 rij ders ingeschreven, zoodat op Zaterdag 30 Juli in ieder geval reeds meer dan 100 rij ders aan de start zullen verschijnen. steeds hooger. Te Grasse, waar de groote groep na 160 km. nog bijeen was, werd een uitlooppoging gedaan van enkele renners, waaronder Gianello, Coasmat en Wecker- ling. De weg steeg nog steeds, nu naar de Col de Seranon op bijna 1200 m., welke ech ter niet voor het bergklassement telde. De vluchtelingen wisten hun voorsprong steeds te vergrooten, ook al omdat Gia nello en Goasmat er een hoog tempo in hielden. De groep vluchtelingen viel door verschillende oorzaken uiteen. Alleen aan den kop bleven ten slotte de beide Fran- schen, waarbij Gianello te Digne in de sprint won. Neuville kwam met nog twee renners op anderhalve minuut achterstand te Digne binnen, Weckerling was 3 min. achter, Clemens en Fontenay 4 minuten, Middelkamp ongeveer 5 minuten, evenals Gallien, Carini 7 minuten. Eerst op bijna 8 minuten kwamen Ver vaecke, Bartali, Magne, Servadei, Vissers en enkele anderen binnen. De eerste Al penrit was ten einde. Heden wordt de tweede Alpenrit gereden, nl. van Digne naar Briancon over 219 km. met de Col d'Alios (2250 meter), de Col de Vars (2115 meter) en de Col d'Izoard f2280 meter). De uitslag van de dertiende etappe Can nesDigne luidt: 1. Gianello 9 uur 10 min. 44 sec.; 2. Goas mat zelfden tijd; 3. Neuville 9 uur 21 min. 10 sec.; 4. Mallet zelfden tijd; 5. Vicini, zelfden tijd; 6. Weckerling 9 uur 22 min. 40 sec.; 7. Clemens 9 uur 23 min. 34 sec.; 8. Fontenay 9 uur 23 min. 52 sec.; 9. Middel kamp 9 uur 25 min. 10 sec.; 10. Gallien, zelf den tijd. 11. Carini 9 uur 26 min. 13 sec.; 12. Servadei 9 uur 27 min. 13 sec.; 13. Met dezelfden tijd: Vervaecke, Bartali, Vis sers en Magne. 43. Van Schendel 9 uur 39 min. 30 sec.; 62. Hellemons 9 uur 59 min. 1 sec. Algemeene rangschiking: 1. Vervaecke 85 uur 10 min. 13 sec.; 2. Eartali 85 uur 13 min. 58 sec.; 3. M. Cle mens 85 uur 18 min. 12 sec.; 4. Gianello 85 uur 18 min. 31 sec.; 5. Cosson 85 uur 19 min. 58 sec.; 6. Vissers 85 uur 22 min. 4 sec.; 7. Mallet 85 uur 24 min. 9 sec.; 8. Goasmat 85 uur 25 min. 17 sec.; 29e Mid delkamp 85 uur 59 min. 25 sec.; 38e Van Schendel 86 uur 15 min. 48 sec.; 62e Helle mons 87 uur 54 min. 34 sec. DE NATIONALE BAANKAMPIOEN- SCHAPPEN TE AMSTERDAM. Een der hoofdnumers van de nationale Kampioenschappen op de baan, welke Zaterdag 30 en Zondag 31 Juli, alsmede Dinsdagavond 2 Augustus op de Stadion- baan te Amsterdam worden gehouden, zal wel de 5 km. achtervolging zijn, waarvoor de inschrijvingen buitengewoon sterk,mo gen worden genoemd. Behalve de kam pioen Slaats hebben ingeschreven Pijnen burg, Pellenaars, Van den Broek, De Boer, Bakker, Van Hout, Van den Heuvel, Groe- newegen, Klink, Kremers, Savelsberg, Van Schijndel, Van Nek en Schulte. Juist de deelneming van Van Nek, maar in het bijzonder van Schulte verleent aan dit nummer een zeer speciaal cachet. Voor de Nederlandsche kampioenschap pen is Van der Vijver geen beroepsrijder geworden. Hij heeft n.l. als amateur inge schreven en zal in Ooms, den coming-man Derksen en Kropman wél zijn meest ge vreesde concurrenten hebben, verder heb ben bij de amateurs nog ingeschreven de Heus, Bernard Leene en de Limburger Smits, om de belangrijkste te noemen. Deze amateurkampioenschappen zijn, het spreekt wel van zelf, buitengewoon be langrijk, in verband met de Nederland sche afvaardiging op de wereldkampioen schappen, welke in Augustus eveneens op de Stadionbaan te Amsterdam worden ge houden. In de categorie der onafhankelijken tref fen wij als nieuweling Peperkamp aan. Bij de profs, zal weinig strijd zijn. Van Vliet vormt op het oogenblik een klasse op zich zelf. Jongbloed is er niet bij, integendeel. Onder hen, die voor dit nummer inschre ven, treffen wij Gerard Leene aan, Van der Linden, Van den Heuvel, Kremers e.a. De titelstrijd voor de stayers is dit jaar veel meer open. Het aantal stayers is aan zienlijk toegenomen en het is slechts te hopen, dat met de kwantiteit ook de kwa liteit zal stijgen. Direct in de finale zijn geplaatst Groenewegen, die achter Wiersma rijdt, Snoek, de kampioen van het vorig jaar, Van der Wulp, Wals achter Kaeser, Alkema en de Graaf. Een voor wedstrijd over 100 km. rijden Van Amsterdam, Gramser, Van der Wildt, Buys, Domhof, Matena en Van der Ruit. De twee rijders, die in deze manche de beste prestaties le veren, zullen Dinsdagavond in de finale komen. Het programma dezer kampioenschappen is aldus ingekleed, dat Zaterdag 30 Juli van 2 tot 6 uur de series sprint voor ama teurs en profs worden gereden, evenals de achtervolging. Het is de bedoeling, dat men dien dag zoover opschiet, dat Zondag alleen de halve eindstrijden en de finale kunnen worden gereden. De voorwedstrijd der stayers zal zeer waarschijnlijk Zondagmiddag plaats vin den. Dinsdagavond 2 Augustus volgt dan de eindstrijd achter motoren, alsmede de finale om het clubkampioenschap van Nederland. „DE ZESDAAGSCHE" TE ROTTERDAM. Op de wielerbaan „De Kreek", te Rot terdam, is gisteravond de derde 2 uurs koppel wedstrijd gehouden van de serie van zes, welke deze week te Rotterdam wordt gehouden. Na afloop van den derden dag luidt de stand: 1. Van GentRiethoven 44 punten, 2. Van den MaagdenburgHellemons 31 pun ten; 3. Van MeerschaertVan der Kooy 4 punten. Op één ronde: 4. BoslandVan Stek 32 punten; 5. KoumansKuiper 20 punten; 6. De GroenDietvorst 7 punten. Op twee ronden: 7. MartensCoomans 32 punten. OM HET EUROPEESCH KAMPIOENSCHAP STARKLASSE. Bos Maas tweede in het eindklassement. Gisteren werd te Kiel de vijfde, tevens laatste race gezeild van de wedstrijden om het Europeesch kampioenschap in de star- klasse. Lt. Straulino werd in deze race der de, terwijl Bob Maas met ongeveer drie minuten verschil op den Italiaan vijfde werd geklasseerd. Deze vijfde plaats kost te onzen landgenoot het kampioenschap. Europeesch titelhouder werd thans Oblt. Straulino met 77 punten, terwijl Bob Maas de tweede plaats bezette met 71 punten. De resultaten van gisteren luiden: 1. von Huetschler (Duitschland) 2 uur 27 min. 19 sec.; 2. H. J. Weise (Duitschland) 2 uur 28 min. 32 sec.; 3. Oblt. Straulino (Italië) 2 uur 29 min. 40 sec.; 4. Kapt. It. Merten (Duitschland) 2 uur 30 min. 12 sec.; 5. Bob Maas (Nederland) 2 uur 32 min. 28 sec. De eindstand luidt: 1. en Europeesch kampioen: oblt. Straulino 77 pnt.; 2. Bob Maas 71 pnt.; 3. van Huetschler 68 pnt.; 4. lt. Salata (Italië) 68 pnt.; 5. H. J. Weise 65 pnt.; 6. lt. de Kerviller (Frankrijk) 59 pnt.; 7. kapt. lt. Merten 56.pnt.; 8. It. Chris tiansen (Duitschland) 50 pnt.; 9. Ducrot (Italië) 48 pnt.; 10. G. Fago (Italië) 38 pnt.; 11, lt. T. C. Grattan (Engeland) 38 pnt. CRICKET BONDSELFTAL—M.C.C. Geëindigd in een draw. Gisteren werd de cricketwedstrijd tus schen het bondselftal en M.C.C. te Haarlem voortgezet. De ontmoeting eindigde in een draw. De score luidt: Eerste innings M.C.C. Major A. L. Wlkinson c. J. J. Voogd b mr. C. G. C. Labouchère 31 P. Addensell l.b.w. A. H. van derVegt 0 F. J. Manai c. mr. C. G. C. Labouchère b, A. Terwiel 104 E. W. Dawson b. mir. C. G. C. Labou chère 55 W. R. Skinner c. A. Terwiel b. A. H. v. d. Vegt io Mejor G. H. M. Cartwright c. L. C. F. Wunder b. A. Terwiel 8 Major R. T. Stamyforth b. L. C. F. Wunder n C. G. Ford c. H. Verburg b. L. C. F. Wunder ig I. A. R. Peebles c. L. C. F. Wunder b. A. Terwiel 4 G. C. Melluish c. H. Verburg b. A. Terwiel 0 W. R. Davies not out 0 Extra's 6 Totaal 245 Bowlingcijfers Bondselftal: A. Terwiel 4100, A. H. van der Vegt2—17, A. van der Togt 0—31, m. C. G. C. Labou chère 2—34, L. C. F. Wunder 5—45, W. Roodenburg 012. Tweede innings Bondselftal: H. Stolk c. en b. I. A. R. Peebles 9 Mr. C. G. C. Labouchère b. I. A. R. Peebles 59 W. Roodenburg b. Major G. H. M. Cartwright 1 A. van der Togt b. G. H. C. Cortwright 0 H. Verburg c. G. C. Melluish b. I. A. R. Peebles 2 A. van Baasbank b. G. C. Melluish 9 L. C. F. WunecLr l.b.w. I. A. R. Peebles 4 A. Terwiel st. Major R. T. Stanyforth b. I. A. R. Peebles 7 D. Inkelse b. I. A. R. Peebles 26 A. H. van der Vegt not out 21 J. Voogd l.b.w. A. R. Peebles 0 Extra's 20 Totaal 158 Bowlingscijfers M.C.C.: I. A. R. Peebles 7—47, G. H. C. Cartwright 231, G. C. Melluish 1—19, W. R. Rees Da- vies 024, C. Gè Ford 017. Tweede innings M.C.C.: Major A. C. Wilkinson b. A. Terwiel 8 P. Addenesll c. H. Stolk b. L. C. F. Wunder 42 C. G. Ford c. mr. C. G. C. Labouchère b. L. C. F. Wunder 28 F. F. Mann not out 4 Extra's 13 Totaal 95 runs voor 3 wickets, tijd. Bowlingscijfers Bondselftal: A. Terwiel 151, L. C. F. Wunder 213, A. M. van der Vegt 0—18. DE NATIONALE POLITIE- KAMPIOENSCHAPPEN. Het driedaagsch schiettouronoi om de kampioenschappen van den Nederlandschen Politie Sportbond werden gisteren onder flinke belangstelling beëindigd. De H.P.S.V., die met de organisatie van deze wedstrijden was belast, had voor een goede leiding gezorgd en kan met genoeg doening op dit concours terugzien. De behaalde reusltaten zijn bijzonder gunstig te noemen. De kampioenschappen werden behaald op geweer door het 2e district van de Rijks veld wacht te Arnhem, die tevens in het bezit kwam van de me daille geschonken door H. K. H. Prinses Juliana werd gewonnen door de 3e divisie der Kon. Marechaussee te Arnhem, die kampioen op het dienstwapen werd, Her mandad (Rotterdam) legde beslag op het kampioenschap geweer K.S.O. en verwierf den prijs beschikbaar gesteld door den Bur gemeester der Residentie. De persoonlijke titels werden behaald door heer Doolaard (Rotterdam), zóówel op geweer M 95 als op geweer K.S.O., ter wijl de heer Brouns (Arnhem) kampioen op het dienstwapen werd. Reeds een uur na den wedstrijd waren de resultaten van de meeste afdeelingen be kend, waarvoor het wedstrijdbureau alle lof verdiend. De heer C. Eoza, voorzitter van de H.P. S.V., heeft in zijn slotwoord daink gebracht aan de autoriteiten voor den verleenden steun en voor het beschikbaar stellen van prijzen. Daarna reikte hij onder aanbie ding van gelukwenschen de talrijke en zeer fraaie prijzen uit. De uitslagen luiden: Korpswedstrijd geweer of karabijn M 95 (max. 250 punten): 1. 2e district Rijksveld- wacht (Arnhem) 240 pnt.; 2. Wassenaar 236 pt.3. Hermandad I (Rotterdam) 234 pt.; 4. Politie Sportvereeniging „Rheden" 228 pt:; 5. 3e divisie der Kon. Marechaussee (Arnhem) 227 pt. Idem personeel (max. 50 punten): 1. Doolaard (Rotterdam) 5049 pt.; 2. Hitzert (Wassenaar) 50—45 pt.; 3. Kaay (Amster dam) 4946 pt.; 4. Stuivenwold (Wasse naar) 4943 pt.; 5. den Harder (Rotter dam) 4848 pt.; 6. Engels (Wassenaar) 4847 pt.; 7. Brouns (Arnhem) 4845 pt.; 8. Genee (Den Haag) 4843 pt.; 9. Hols (Arnhem) 48—9 pt. Idem vaste-baan (max. 90 punten): 1. Doolaard (Rotterdam 90 pt.; 2. van Bek- kum 89 pt.; 3. Kemperman (Lonneker) 38 3 x 29 pt.; 4. Vrieze (Lonneker) 882 x 39 pt.; 5. Bronsvoort (Lonneker) 881 x 29 pt. Korpswedstrijd dienstwapen, pistool of revolver (max. 300 punten): 1. 3e divisie der Kon. Marechaussee (Arnhem) 286 pt.; 2. 4e district der Rijksveldwacht (Den Haag) 281 pt.; 3. Hermandad I (Rotterdam) 280 pt.; 4. Hermandad II (Rotterdam) 273 nt.; 5. H. P. S. V. I (Den Haag) 277 pt. Mem personeel (max. 69 punten): 1. Brouns (Arnhem) 5960 pt.; 2. G. Mak (Den Haag) 5957 pt.; 3. Hoekstra (Arn hem) 5957 pt.; 4. Evers (Arnhem) 5855 pt.; 5. Kaay (Amsterdam) 5855 pt. Idem vaste-baan: (max. 108 punten 3 se ries van 36): 1. Broekhuis (Arnhem) 106 364 x 35 pt.; 2. Emen (Arnhem) 10836 3 x 35 pt.; 3. Brouns (Arnhem) 1085 x 35 pt.; 4. Somers (Arnhem) 1073534 pt.; 5. Lugthart (Wassenaar) 106 pt. Korpswedstrijd K.S.O. of cylinder (max. 300 punten): 1. Hermandad I (Rotterdam) 296 pt.; 2. Wassenaar I 287 pt.; 3. Alkmaar I 284 pt.; 4. Wassenaar II 281 pt.; 5. H.P.S. V. I (Den Haag) 280 pt. Idem personeel (max. 60 punten): 1. Doolaard (Rotterdam) 6059 pt.; 2. Bakker (Rotterdam) 6058 pt.; 3. Domburg (Den Haag) 6057 pt.; 4. Hitzert (Wassenaar) 5959 pt.; 5. v. d. Noort (Rotterdam) 59 59 pt. Idem Vaste-baan (max. 108 pt.(3 x 36): 1. den Harder (Rotterdam) 108 pt.; 2. En gels (Wassenaar) 107 pt.: 3. Domburg (Den Haag) 107 pt. De resultaten behaald op de vrije baan wedstrijden konden na afloop niet worden uitgewerkt, zoodat de uitslagen hiervan nog nader zullen worden bekend gemaakt. VOETBAL O. V. S.'ers NAAR A. S. C. in aar wij vernemen is aan Ch. van Goor en P. van Hoven per 1 Augustus overschrij ving verleend van U. V. S. naar A. S. C. „KATWIJK" SPEELT TEGEN HAAR BADGASTEN. De uitslag van den wedstrijd „Katwijk aan Zee" tegen de Badgasten is als volgt: „Katwijk aan Zee"Badgasten Th. AdmiraalG. W. v. Zwieten 10 A J. v. d. GraaffS. Zeldenrust 1/21/2 J de JongC. van der Kley 10 Dr. A. H. BelinfanteJ. de Gooyer 01 J. C. AdmiraalH. J. Zeevalkening 10 H. v. d. VoetJ. C. E. Fahrenhorst 10 A. C. BerkheyB. J. Zeihorst 10 J. M. GerrétsenA. Blonk 1/21/2 A. van RijnE. Kronenburg 10 J. PrinsM. Peeters 01 A. G. HaasbroekVan Velzen 01 W. A. van LeeuwenJ. van Zwieten 10 J. van DuynC. Verwer 10 J RemmerswaalD. D. Itswaart 10 C. BoonG. Mourik 01 A. J. van HulzenA. J. Voorbergen 10 „Katwijk aan Zee" wint met 115 SCHAAKCLUB „L. S. G.", LISSE. De wedstrijden om het zilveren paard. De stand na de zesde ronde van boven- genoemden wedstrijd luidt: Groep I: gesp. gew. rem. verl pnt. C. van der Lip 6 5 1 5.5 C. Markusse 6 4 1 1 4.5 J. Brauckman 6 4 2 4 J. G. Snel 6 2—42 H. T. Lamers 5 2 3 2 F. van Dijk 4 2 2 2 J. Th. Koppen 5 1 4 1 P Boogerd 7 1 6 1 Groep II: J. Boogerd 6 6 6 G. Zeestraten 6 4 1 1 4.5 P. G. Meyland 5 3 2 3 H. van Diemen 5 2 2 1 3 N. Kuipers 6 2 4 1.5 M. de Blieck 6 114 2 H. van Wamel 5 1 4 0.5 H. Giliams 3 1 2 0.5 In de lie groep is J. Boogaard reeds winnaar, terwijl in de 1ste groep C. v. d. Lip met een halve punt winnaar is en dus waarschijnlijk het tweede jaar den wissel- prijs in zijn bezit heeft.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10