D0NDEP3AS 21 JULI 193* t Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5ü per kwartaal Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. V HOE WORDT HET WEER? DROOG WEER. De Bilt seint: Verwachting: Meest zwakke wind uit Noordelijke tot Oostelijke richtingen, ne velig tot betrokken met weinig of geen neerslag in den nacht en den ochtend, la ter opklarend, droog en vrij warm weer. Hoogste barometers!: 765.8 te Scilly. Laagste barometers!: 753.8 te Safjord. Sinds gisteren heeft zich over Schotland een afzonderlijke kern van hoogeluchtdruk gevormd, welke voor de weersontwikke ling ten onzent van groote beteekenis kan worden. Deze kern beweegt zich namelijk naar Zuid-Scandinavië, terwijl de druk erin nog toeneemt. De oude depressie bij IJsland is belangrijk opgevuld. Een nieuw lage drukgebied nadert ten Zuid-Westen van IJsland. Het heeft echter voor den weers- toestand ten onzent niets te beteekenen. Cver geheel West-Europa is het rustig weer. Rond de Noord- en Oostzee is het nevelig en zwaar bewolkt of betrokken. Over Midden- en Zuid-Frankrijk is het helder en warm, terwijl voorts hoogs tem peraturen worden aangetroffen over Lap land en Finland. Voor ons land mag een geleide lijk draaien van den wind via Noord naar Oost worden verwacht. Evenals gisteren zal de nacht op nieuw nevelig tot betrokken weer brengen, later is eenige opklaring en droog weer te wachten, met een stijging van temperatuur tot boven twintig graden Celsius. LUCHTTEMPERATUUR. 17.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 9.40 uur tot Vrijdagmorgen 4.33 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 22 Juli voorm. 10.05 en nam. 10.30 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 19 gr. C. Maan op 0.24 Vrijdagnacht. Maan onder 16.23 uur Vrijdagnamiddag. Van onze Adverteerders WAT DORSTIGEN DIENEN TE WETEN. Er zijn weer bloemen in de velden we zien weer bloote knieën in de lommerrijke lanen.de zomer is in 't land en duizen den tippelaars en peddelaars genieten vol op van het geluk, eens uit de drukke stad te zijn en zich temidden van bosch en hei weer eens te kunnen vermeien. Velen zullen hetzelfde mooie plekje van verleden jaar weer gaan opzoeken of de reeds eenmaal gemaakte tocht herhalen en nu, met de ondervinding van verleden jaar, er dubbel van genieten. Nu behoeven ze dat weggetje niet meer te gaan, dat „zooveel korter" is, Jan heeft nu een doos bij zich om zijn rupsen in te doen, Marie herinnert zich, dat haar mooiste zijden jurk niet ge schikt is voor het buitenleven. Dezen zo mer, en dat is het voornaamste, zullen ze evenwel niet vergeten kauwgom mee te nemen, want als men op het heetst van den dag aan het rondzwerven is, is niets zoo goed, om dat droge gevoel in den mond weg te nemen. Hoe lang heeft men niet aan een pakje Wrigley's en hoe frischt men er door op. Men voelt zich dan ook veel lekkerder, dan wanneer men op boeren manier op een steentje zuigt of op een strootje knabbelt. Kauwen toch is voldoen aan een van de oudste instincten ter wereld en Wrigley's P.K. is het meest natuurlijke middel om den dorst te lesschen en om zich te ver kwikken. BINNENLAND HUWELIJK VAN DEN DAG. Vanochtend heeft de heer P. C. Wesse- ling, ambtenaar van den burgerlijken stand te 's-Gravenhage, ten stadhuize het huwelijk voltrokken tusschen den heer ir. H. M. A. Klep en mej. J. H. L. Aalberse, dochter van den minister van Staat prof. mr. P. J. M. Aalberse. Getuigen bij dit huwelijk waren mr. P. J. M. Aalberse, advocaat en procureur in Den Haag en A. M. F. Klep, industrieel te Breda. Te half elf is daarna het kerkelijk hu welijk gesloten voor den oom van de bruid rector J. Aalberse uit Haarlem, die bij de H. Mis geassisteerd werd door twee ooms van den bruidegom, deken Van der Biesen uit Etten en pater Van der Bie- sen uit Den Haag. Als bruidsmeisje en bruidsjonker fungeer den mej. G. Ingenhousz uit Breda en mr. P. J. M. Aalberse Jr. De kleine Clemence Martens uit Den Haag en Teddy Bielders uit Breda gingen voor het paar uit. DE STEUN AAN KLEINE TUINDERS. De heer Van der Sluis heeft aan den mi nister van Sociale Zaken de volgende vra gen gesteld: 1. Is het juist, dat de z.g. B-steun (steun in den vorm van schoeisel, kleeding en dek king), waarvoor de kleine boeren in aan merking komen, gedurende het jaar 1938 niet aan de keine tuinders wordt toege kend? 2. Als de eerste vraag bevestigend wordt beantwoord, is de minister dan bereid om alsnog te bevorderen, dat ook de kleine tuinders in 1938' van dezen aanvullenden steun kunnen profiteeren? Opening grenskiosk te Beek bij Nijmegen. Gistermiddag werd te Beek bij Nijmegen een der grensinformatiekiosken van de A. N. W. B. geopend, aan den voet van „Mooi Nederland" en in de onmiddellijke nabij heid van het kantoor der Nederlandsche douane. Het is een aardig gebouwtje, ontworpen door den architect B. Schultheiss uit Arn hem, en past geheel in deze heuvelachtige omgeving. Bij deze officieele opening werd niet slechts van de zijde der officials van den A. N. W. B. maar ook van den kant der Duitsche autoriteiten en die van eigen land groote belangstelling getoond. J. TH. VERHEGGEN. Afscheid als voorzitter van den Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond. Op de algemeene vergadering van den Katholieken Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond, welke heden te Roermond in het Landbouwhuis gehouden wordt, heeft de heer J. Th. Verheggen afscheid genomen als voorzitter van dezen Bond. Met hem zal het oudste lid van de oude garde van werkers voor dezen bond heen gaan. Want de arbeid in deze organisatie voor de belangen van den land- en tuin bouw heeft een groot stuk van zijn leven er werkkracht opgeëischt. De „Nieuwe Koerier" merkt daarover het volgende op. De heer Verheggen was in 1896 een der medestichters van den Bond. Hij is min stens 39 jaar bestuurslid en sinds 20 Oc tober 1911 25 jaar voorzitter. Bij gelegen heid van zijn zilveren jubilé als voorzitter op 20 Oct. 1936 werd de heer Verheggen te Den Haag hartelijk gehuldigd door den Bond. Ook door het Ned. Episcopaat en de Regeering werd in ruime mate deelgeno men aan deze huldiging. Vanaf het eerste jaar van zijn bestuur af nam hij deel telkens en overal aan de ver gaderingen, aan commissies en congressen. Met groote kennis van zaken,met groote vastberadenheid ging hij op zijn doel af, vasthoudend aan de meening, die hij zich na rijp beraad als de goede gevormd had, want wat zou een leider staande aan het hoofd van een zoo grooten bond tot stand kunnen brengen zonder de vasthoudend heid, zonder dat energieke doorzettings vermogen, dat den heer Verheggen ken merkte. Een der schoonste lofprijzingen die van den heer Verheggen gezegd kunnen wor den is wel deze, dat eigen belangen en vol doening van eigen eerzucht hem bij zijn ar beiden en streven niet hebben geleid. Hij dacht alleen aan het belang van hen die zijn leiding volgden en hun waarachtig ge luk. Juist deze zeldzame eigenschap, naast zijn bezagdigd en bezonken oordeel schonken zijn woord vooral daar waar het gehoord moest worden steeds groot gezag. „Een hoofd vol kreuken, een geweten zonder rimpel" zoo zal deze bijna 79-jarige werker afscheid nemen van de organisa tie, die hem lief werd, die hij met zorg me de heeft uitgebreid en groot gemaakt. HET OVERLIJDEN VAN KONINGIN MARIA VAN ROEMENIE. Plechtige kerkdienst op Zondag a.s. Het Roemeensche gezantschap te 's Gra- venhage deelt mede, dat Zondag 24 Juli in de Russische kerk, Obrechtstraat 9 aldaar een plechtige kerkdienst zal worden ge houden ter herdenking van Koningin Ma ria van Roemenië. Deze dienst wordt vol gens Orthodoxen Roemeenschen ritus ge celebreerd en vangt om drie uur 's mid dags aan. DE LEIDSCHE COURANT Wijziging van de ziektewet Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging der Ziektewet. Aan de memorie van toelichting ont- leenen wij het volgende: Ingevolge het bepaalde onder letters a en b van het eerste lid van artikel 53 der Ziektewet is de Raad van Arbeid, onder scheidenlijk de Bedrijfsvereeniging, welke het risico der verzekering draagt, bevoegd de uitkeering van ziekengeld, onderschei denlijk de uitkeering wegens zwanger schap of bevalling, te weigeren, indien de ongeschiktheid tot werken bestond op het tijdstpi, dat de verzekering een aanvang nam, onderscheidenlijk indien de zwan gerschap is ontstaan vóór den dag, waar op de verzekering een aanvang nam, of de bevalling is geschied binnen zes maan den na genoemden dag. De Centrale Raad van Beroep heeft be- slist, dat de verzekeringen bij verschil lende uitvoeringsorganen als telkens op nieuw aanvangende verzekeringen moeten worden beschouwd. Bij die uitspraak volgt, dat indien een arbeider b.v. van 1 Januari tot en met 31 Mei in loondienst is geweest van een werkgever, die voor de ziekteverzekering bij een Raad van Arbeid is aangesloten, terwijl hij daarna op 1 Juni in loondienst is getreden van een anderen werkgever, die voor de ziek teverzekering is aangesloten bij een Be drijfsvereeniging, op 1 Juni een nieuwe verzekering is ingetreden. Bij het Koninklijk Besluit van 17 Mei 1935, Staatsblad no. 287, tot vaststelling van een algemeenen mataregel van be stuur, als bedoeld in artikel 140 der Ziek tewet, is wel is waar een voorziening ge troffen omtrent de oplossing van zooda nige geschillen, maar die regeling kan niet verhinderen, dat dikwijls een verze kerde, wiens aanspraak op ziekengeld on betwist is, korteren of langeren tijd het hem toekomende ziekengeld moet ontbe ren, terwijl hij daaraan dringende be hoefte heeft. Ter voorziening in dezen misstand wordt thans voorgesteld om aaneenslui tende verzekeringen bij verschillende uit voeringsorganen als één onafgebroken verzekering te doen gelden. RECHT VAN VEREENIGING EN VERGADERING. Vele Tweede Kamerleden betuigden hun instemming. Bij het afdeelingsonderzoek van het wets ontwerp tot wijziging en aanvulling van de wet van 22 April 1855, tot regeling en beperking der uitoefening van het recht van vereeniging en vergadering, en van eenige daarmede verband houdende arti kelen van de wetboeken van strafrecht en strafvordering verklaarden verscheidene leden der Tweede Kamer, dat zij van de noodzakelijkheid van elk der daarin voor gestelde wijzigingen nog geenszins over tuigd waren. Vele andere leden hadden de indiening van dit wetsontwerp met instemming be groet. Misbruik van de vrijheid van vereeniging en vergadering kan thans ernstiger gevol gen hebben dan den wetgever van 1855 voor oogen stond. Enkele leden beschouwden het ont werp als een nieuwen stap naar het staatsabsolutisme, in het bijzonder van de Roomsch-Katholieke Staatspartij, volgens het systeem-Schuschnigg. Tegen deze beschouwing kwamen zeer vele leden met kracht op. De ver onderstellingen, door de zooeven aan het woord zijnde leden geuit omtrent de bedoelingen der regeering, wezen zij met verontwaardiging af. Gesteld echter, dat die veronderstellingen juist waren, meenden deze leden dat zij ten eenenmale het recht missen zich te be klagen over willekeur en streven naar staatsabsolutisme. Men wist hen im mers voorstanders van een staatkundig stelsel, dat slechts de macht als richt snoer kent en dat de onderdanen zou brengen in een toestand van vrijwel volkomen rechteloosheid. Van verschillende zijden betreurde men het standpunt der regeering, dat dit wets ontwerp niet de plaats is tot het treffen van een regeling omtrent staatkundige or ganisaties van vreemdelingen hier te lande, welke geen betrekking hebben op de staat kunde van Nederland, doch op die van het eigen land. Zulke organisaties van buiten landers, zoo meende men, kunnen bezwaar lijk langer ongemoeid worden gelaten. Van verschillende zijden werd er de aan- cacht op gevestigd, dat, al moge de regee ring bij de behandeling van dit wetsont werp omtrent alle punten, die tot moeilijk heden aanleiding kunnen geven, gerust stellende verklaringen afleggen, de rechter, die de nieuwe bepalingen zal hebben toe te passen, aan zulke verklaringen niet ge bonden zal zijn. En ook al volgt tenslotte geen verbodenverklaring en geen veroor deeling, hoeveel moeite en hinder kan dan niet zijn veroorzaakt voor een bestuur, dat zich niets te verwijten heeft, en hoeveel schade kan niet door het enkele feit, dat zij in een procedure verwikkeld is geweest, aan de vereeniging als geheel zijn toege bracht? Daarom zal het noodig zijn de ver- eischte scherpere formuleering in de wet zelf neer te leggen, wil men niet later voor hoogst onaangename verrassingen of al thans ernstige schade komen te staan. R.K. ELECTRO-TECHNISCHE WERKGEVERS Jaarvergadering „St. Antonius" te Eindhoven. Woensdag is te Eindhoven de eerste dag van het congres van den Bond der R.K. Electro-technische Werkgevers „St. Anto nius" gehouden. Te tien uur vond in de groote zaal van het van Abbe-museum de begrooting van de congressisten door het gemeentebestuur van Eindhoven plaats. Te kwart over elf maakte het congres in de zaal van „Trianon" een begin met de jaarvergadering. De heer Baars opende de bijeenkomst en dankte voor de massale op komst. Namens de Eindhovensche afdeeling voerde de heer Moret het woord. Doel van de vergadering is het woord „concurrent" onder de electro-technische werkgevers te veranderen in „collega". Uit het jaarverslag van den administra teur bleek, dat er verschillende ongezon de toestanden in den bond heerschen spe ciaal financieele. Twee nieuwe afdeelingen werden ge sticht, namelijk te Dongen en te Utrecht, zoodat men thans 21 afdeelingen telt. Medegedeeld werd dat van de kringen Noord- en Zuid-Holland weinig uitgaat. Een verzoek van de afdeeling Alkmaar om vergoeding voor een der leden van het Hoofdbestuur werd gesteund door Haar lem en Rotterdam. Een en ander zal op de volgende begroeting tot uitdrukking moe ten komen. De afd. Eindhoven stelde voor een fonds te stichten voor de propaganda en voor de goede viering van het tweede lustrum. De ontvangende vereeniging voteerde onmid dellijk 50. Dit voorbeeld werd door Rot terdam gevolgd. De contributie van 10 werd gehand haafd 7.10 voor de Bondskas en de rest voor de afdeelingen). De inkomsten en uitgaven voor de be grooting 1938 werden bepaald op 3075. Voor de begrooting 1939 raamde men een batig saldo van 750. Hierna werd de vergadering verdaagd. In hotel Nypels werd de lunch, aange boden door de Eindhovensche afdeeling, ge bruikt. 's Middags werd een excursie gemaakt naar de Fhilipsbedrijven. Ir. v. d. Molen hield een causerie over „Moderne Licht- techniek" en ir. Haveroorn over „Gasont ladingslampen". Te half zes vertrokken de congressisten voor een tocht naar den IJzeren Man te Vught, alwaar door de N.V. Philips een di ner werd aangeboden. R. K. KLEERMAKERSPATROONS Congres te Venray De R. K. Bond van Kleermakerspatroons hield te Venray zijn jaarvergadering, welke zeer druk bezocht was. Verschillende uitgebrachte prae-advie- zen werden breedvoerig besproken, o.a. vestigingswet kleinbedrijf, omzetbelasting, enz. Ook werd aangedrongen op soepele toepassing van de Arbeidswet, daar het vak dikwijls een seizoenvak is. Verder werden rekening en begrooting vastgesteld. De af tredende bestuursleden Th. Burgemeester, Den Bosch, voorzitter en P. J. van Ierlant, Tilburg, werden herkozen, terwijl de heer J. H. Naus, Beringe bij Helden, zich terug trok. In de ontstane twee vacatures werden benoemd de heeren B. Annink, Borne (kring Twente) en F. Fluitsma te Haarlem. Alle congressisten werden officieel ont vangen ten stadhuize te Venray door het college van B. en W. Met twee groote autobussen werden Maandagmiddag de omstreken van Venray bezichtigd, terwijl verder nog bezichtigd werd het kasteel van Geysteren. Den volgenden dag werd in de parochie kerk "van Venray een H. Mis opgedragen tot intentie van den Bond, terwijl na den middag nog een vaktechnische film gege ven werd in de Wilhelminazaal. R.-K. BOND VAN P. T. T.-PERSONEEL. Congres te Nijmegen. Gisteren is in Unitas te Nijmegen de jaar vergadering gehouden van den bond „St. Petrus" onder leiding van den heer M. v. d. Broek uit Utrecht, die naast de vele af gevaardigden, ook verwelkomde pastoor A. G. van Delden O.E.S.A. en den heer Schut te als vertegenwoordiger van het R. K. Werkliedenverbond. Spr. sprak ook zijn afkeuring uit over de rationalisatie in het bedrijf en was voor minder scherpe doorvoering van de clas sificatie. Hoe meer klassen, des te meer ongerechtigheden. Hoewel de directeur-generaal verklaard heeft, dat hij zeer tevreden was, over het werk van zijn personeel, liet de positie van vele postmannen toch r.og heel wat te wen- schen over. Vooral net hulppersoneel ver keert in moeilijke omstandigheden. Velen die met diploma H. B. S. in den zak loopen, werden al jaren in dienst ge houden op arbeidscontract. Spr. vroeg voor hen een vaste aanstelling en meer reeële promotiekans. Hier wordt wel schromelijk geprofiteerd van een overvolle arbeids markt, meende spr., die een goede kans wilde voor de jongeren, wier toekomst meer lichtend dienst te zijn. Spr. huldigde vervolgens den heer L. Schreurs, directeur van het P. T. T.-kan- toor te Vaals, die zijn zilveren feest viert als redacteur van het orgaan. De heer M. v. d. Broek, die als voorzit ter werd herkozen en nu 30 jaar bestuurs lid en 22 jaar voorzitter is, verklaarde er aan te denken zijn leidende functie eer- EERSTE BLAD - PAG. I lang neer te leggen. Spr. adviseerde naar een geschikten plaatsvervanger uit te zien. De jaarverslagen werden behandeld en goedgekeurd. De bondssecretaris, de heer Waterberg uit Utrecht, deelde mede, dat het ledental is gestegen tot 3331 mannelijke en 520 vrou welijke leden. Het financieel verslag van den penning meester, den heer W. de Beus uit Utrecht, dat een batig saldo aanwees, werd goedge keurd. Lange beschouwingen werden hierna ge- houden over het bondsbeleid, dat over het algemeen werd goedgekeurd. COLORADOKEVER-WET IN DE PRACTIJK. Ver strekkende bevoegdheden aan de burgemeesters. In aansluiting aan hetgeen wij schreven over de wet tot bestrijding van den Colo radokever, kunnen wij nog melden, dat de burgemeesters van gemeenten, waar de gevreesde larven worden gevonden, vér strekkende bevoegdheden bezitten. Alle maatregelen, die zij den betrokken land eigenaren schriftelijk bevelen overeen komstig aanwijzingen van het hoofd van den plantenziektekundigen dienst kun nen die burgemeesters, ingeval de betrok kenen in gebreke blijven, onverwijld zelf standig ten uitvoer doen leggen, ten einde in het algemeen belang het vernielend werk van den z. g. aardappel-kever tegen te gaan. De „Tel." meldt uit Oud-Beijerland: Voor de vier landbouwers te Woudri- chem, tegen wie dezer dagen proces-ver- baal is opgemaakt, omdat zij hun land niet met loodarsenaat wilden bespuiten om aldus daadwerkelijk mede te werken aan de bestrijding van den Colorado-kever, is het niet te hopen dat de zienswijze van den Nederlandschen rechter in gestreng heid die van zijn Duitschen collega in Bonn evenaart. Deze veroordeelde namelijk een 66-jarigen man wegens het in het land brengen van 17 Colorado-kevers, tot drie maanden gevangenisstraf. De man had, naar de „Daily Express" meldt, een bezoek gebracht aan zijn doch ter in Frankrijk en op de terugreis eenige kevers in een tabakszak meegenomen, on bewust van de ontzaglijke bedreiging die deze diertjes voor den aardappeloogst vor men. Bij zijn thuiskomst toonde hij ze aan een vriend, die hem vertelde wat voor gevaarlijke dieren het waren. De man be gaf zich hierop met de insecten naar de politie, die hem prompt in de gevangenis opsloot op grond van de speciale wet tot bescherming tegen den Coloradokever. Op het bietenveld van den landbouwer Steenbergen te Greup (gemeente Mijnshee- renland), waartusschen nog eenige aard appelplanten van het vorige jaar stonden, heeft men dezer dagen niet minder dan 138 larven van den Coloradokever en één vol wassen insect gevangen, terwijl op een aardappelveld aan den Schenkeldijk te Zuid-Beijerland eenige honderden larven van dit gevaarlijke insect zijn aangetrof fen. De burgemeesters van b.g. gemeenten zijn van deze vangst in kennis gesteld; dezen hebben op hun beurt den Planten ziektekundigen Dienst te Wageningen ge waarschuwd. Zooals bekend heeft men reeds eerder Coloradokevers in de Hoeksche Waard geconstateerd. WELPENLEIDERS EN -LEIDSTERS. Wereldconferentie te Gihvell-park. Men schrijft ons: Op het prachtige bui tencentrum der Boys Scouts Association „Gilwell-park" in Epping Forest by Lon den kwamen dezer dagen de afgevaardig den van België, Denemarken, Egypte, Fin land, Frankrijk, Hongarije, Japan, Luxem burg, Nederland, Noorwegen, Polen, Rus- sisohe padvinders (nationale organisatie met als zetel Parijs), Zuid-Afrika, Zwit serland en uit de diverse deelen van het Britsche Rijk bijeen. Dinsdagochtend hield Engeland een in leiding over de rimboesfeer bij het wel- pentrainen. Daarna deelden de afgevaar digden van de vertegenwoordigde landen hun standpunt en ervaring ten opzichte dezer training mede. Hierbij bleek, dat verschillende landen niet trainen in de rimboesfeer, maar gebruik maken van oude volksverhalen e. d. om de jongens te inte resseeren. De oorzaak hiervan moet gewe ten worden aan het feit, dat het voor de meeste leiders te moeilijk is zichzelf in deze rimboesfeer in te leven en deze ten volle te begrijpen, zoodat zij haar ook niet met succes kunnen doorgeven. In Polen weet men dit aan 't niet bezitten van koloniën, terwijl in Zuid-Afrika weer was gebleken, dat de djungel hier al te goed aan de jeugd bekend was! Donderdag werd door een der leden der Nederlandsche delegatie gesproken over „handicaped scouts". Uit de hierop vol gende bespreking bleek, dat zoowel in Ne derland, als in Engeland, Frankrijk, Polen en Ceylon dit prachtige wei'k wordt ge daan, waardoor ook blinde, doove, doof stomme, achterlyke, kreupele en andere misdeelde kinderen padvinder kunnen zijn. In Japan waren in een hospitaal 100 me- laatsche welpen. GRENSBEAMBTEN VOORTAAN IN UNIFORM. De Nederlandsche douanebeambten, werkzaam aan de verschillende grenskan- toren, zullen voortaan, naar de „N. R. C." verneemt, in uniformen gestoken hun werk zaamheden verrichten. Goedkoope trein. Op de Donderdagen t.m. 8 Sept. bestaat er gelegenheid om per „goedkoope trein"' naar Goes, Middelburg en Vlissingen te gaan. Voor bijzonderheden zie men de adver tentie in dit nummer, Ivorol-tandpasta (oranje-verpakking met blauwe band) Bereid volgens nieuw recept. Elke poetsing is een ware mondwassching. Geeft een frissche mond en witte tanden. Tube 60, 40 en 25 ct«

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2