LUCHTVAART Laatste berichten TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN WOENSDAG 20 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. S PROF. FLU RECTOR-MAGNIFICUS Bij K.B. van 16 Juli 1938, is voor het stu diejaar 19381939 benoemd tot rector- magnificus der Rijksuniversiteit te Leiden: dr. P. C. Flu. BEZOEK VAN HET COLLEGIUM OTO-RHINO-LARYNGOLOGICUM! Maandag jl. heeft een inter-nationaal gezelschap van keel-, neus- en oorartsen, na het congres te Groningen, van het Col legium Oto-hrino-laryngologicum „Amici- tiae sacrum" (ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan van deze vereeniging) een bezoek gebracht aan Amsterdam en Lei den. Te Amsterdam werden door de medewer kers van prof. de Kleijn in zijn kliniek voordrachten gehouden. Te Leiden werd de keel-, neus- oor-heel kundige kliniek van het Acad. Ziekenhuis bezocht, waar prof. van Gilse en dr. Hinne wetenschappelijke demonstraties hielden. ALGEMEEN VERBINDENDVERKLARING ONDERNEMERSOVEREENKOMST VOOR HET LEDERBEDRIJF. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden verzoekt ons be kend te maken, dat de beschikking van den Minister van Economische Zaken van 18 Juli 1938, no. 42009 I J. A. N., Directie van Handel en Nijverheid, houdenden algemeen verbindendverklaring van een onderne- mersovereeneenkomst tot verbetering van de toestanden in het lederbedrijf, in af schrift te haren kantore is neergelegd. R.K. SPORTVEREENIGING DOCOS. Aïgemeene jaarvergadering Het was gisterenavond voor de tweede maal in haar jeugdig bestaan, dat Docos bijeen gekomen was voor de aïgemeene jaarvergadering, ditmaal in „De Doelen". En zooals de voorzitter der afdeeling, de heer A. van Schie, na het welkomstwoord, zeer terecht opmerkte, het gaat de afd. voetbal naar den vleeze en dit is een zeer verhelgend verschijnsel. Niet alleen zijn de prestaties in het afgeloopen seizoen goed geweest, vooral wat betreft de junioren en de lagere senioren elftallen, maar ook de stijging van het ledental geeft reden tot tevredenheid, n.l. van 123 tot 157. Er wer den dan ook woorden van dank gesproken tot den vroegeren voorzitter, den heer K. Keijzer, die Docos heeft helpen groot ma ken, tot de juniorenleiders, die het hunne hebben bijgedragen om tot deze resultaten te komen en tenslotte ook de redactie, in het bijzonder de sportredactie van de „Leidsché Courant", welke steeds alle be richten, welke toegezonden werden, plaat ste. Vervolgens werd met eenige woorden herdacht het door een noodlottig ongeval overleden oud-lid W. B. J. Varkevisser, voor wiens zielerust een gebed gestort werd. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat er op 21 Augustus een sportdag geor ganiseerd zal worden, waartoe verschillen de sterke voetbalelftallen uit den omtrek uitgenoodigd zijn, die zullen kampen om den „Rector Beune-beker". Nadat de jaarverslagen waren voorgele zen, waaruit bleek, dat Docos hard voor uitgaat, wat ledental betreft, en dat het ook met de financiën beter gaat dan vori- ge jaren, al is er nog een uiteindelijk te kort wegens achterstallige terreinhuur, ter wijl ook de z.g. reiskas een figuurlijke deuk vertoont, werden de diverse jaaroverzich ten besloten met eenige opwekkende woor den voor de toekomst, opdat Docos worde een der grootste R.K. vereenigingen met als hoofddoel een plaats in de eerste klasse I.V.C.B. Die mogelijkheid bestaat, want de heer Vreeburg, die daarna aan het woord kwam, om het wel en wee van de junioren naar voren te brengen, kwam na een uit voerig overzicht tot de conclusie, dat Do cos gerust de toekomst tegemoet kan gaan met zulk een sterken ruggesteun van de zeer sterk gespeeld hebbende jeugdige Do- cosvertegenwoordigers. Ook voor een voet balvereniging gaat het gezegde op: „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". De voorzitter bracht alle uitbrengers der jaarverslagen hartelijk dank voor hun ver antwoordelijke taak om daarna over te gaan tot het volgende hamerpunt: de be stuursverkiezing. Het geheele bestuur trad af, maar stelde zich herkiesbaar, zoodat met aïgemeene stemmen het thans zittende bestuur werd herkozen. De elftalcommissie werd als volgt sa mengesteld: B. Alberts, secretaris, H. van Haasteren en A. Goddijn, leden. Het vaststellen der contributie leverde geen moeilijkheden op en werd in zoo- verer gewijzigd, dat de contributie voor leden van 17 jaar werd verlaagd van 30 cent tot 20 cent plus 5 cent voor de reis kas. Daarna kwam. de rondvraag en dit punt was het, dat nog al tijd in beslag nam, omdat een groot aantal vragenstellers be antwoord moest worden. Alles ging ech ter op een aangename wijze en verschil lende belangrijke en minder ter zake die nende vragen werden afdoende beant woord, terwijl ook eenige punten aan het hoofdbestuur zullen worden voorgelegd, waarbij vooral zooals de heer Brouwer terecht opmerkte, de drinkwater- en licht voorziening van het clubhuis aan den Haagweg de volle aandacht verdienen. Dieper op al deze vragen ingaan is on doenlijk, maar het bestuur en daarachter het hoofdbestuur zullen wel zorgen, dat alle geopperde bezwaren overwonnen worden. Op de gebruikelijke wijze werd deze geanimeerde vergadering daarna J gesloten. ST. JOSEPHSGEZELLEN-VEREENIGING Afd. Gezellen. Hedenavond te half negen wederom ge zamenlijk bidden voor ons medelid W. Var kevisser. Allen dus present in het Gezellenhuis. Gezellen-voetbal. De wedstrijd tegen de K. J. M. V. zal Donderdagavond doorgaan te 8.15 uur. De opstelling is als volgt: Doel: H. Brasker. Achter: Th. v. Schaik, Ph. Smits. Midden: J. Compier, J. de Groot, C. v. d. Meel. Vóór S. Beurze, J. van Steen, Th. van Dijk, C. Segaar, B. Boddijn. Reserves: J. Brasker, P. Schouten, W. v. d. Hurk, Th. Kriek, J. Klein. Allen worden verzocht te 7.45 uur aan wezig te zijn. Gespeeld wordt in wit shirt en zwarte pantalon. De K. J. M. V. komt in de volgende op stelling uit: Doel: Joost Geijer. Achter: Ant. v. d. Linden, Ben Geijer. Midden: K. v. Schie, N. Huig, H. Ber- tels. Vóór: Alb. Devilé, H. Geijer, H. Fles, H. Bertels, K. Caspers. HERLEVEND STADSSCHOON. Onlangs maakten wij melding van het herstel van den 17en eeuwsohen gevelsteen „In 't land van beloften" aan de Beesten markt door de Vereeniging „Oud-Leiden". Het bleek ons één dezer dagen, dat wéder met kunstenaarshand wordt gearbeid aan het herstel van een oud beeldhouwwerk, n.l. aan de nog veel oudere beeldengroep boven den ingang van het poortgebouw van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis aan de Hooglandsche Kerk- graoht Zooals men weet stelt deze groep voor een duif de Heilige Geest die neerdaalt op een groep hulpelooze knielen de en biddende wezen. Het.is met deze beeldengroep eigenlijk een droevige geschiedenis. Wat is 't ge val? Al het beeldhouwwerk aan en op het poortgebouw was van de oprichting af ge verfd, zooals dit met beeldhouwwerk in de openlucht vroeger vrijwel altijd, zoo niet steeds, het geval was. Zou dit bij den bouw van het poortgebouw in 1607 niet zijn ge beurd, dan zou door invloeden van wind en regen er niet veel meer van het beeld houwwerk zijn overgebleven. Bij restaura tie van het Weeshuis in 1882 heeft men echter, tên einde de schoonheid te willen verhoogen, de verflaag verwijderd, met dat gevolg, dat reeds een kwart eeuw daarna klachten werden geuit over het langzaam maar zeker bederf-van het beeldhouwwerk. Zoo schreef de héér H. J. Jesse in het Lejdsch Jaarboekje: van 1908: „Nu is 't zéér prijzenswaardig, dat ook 't beeldhouwwerk in de tympam van de verfkorst is ontdaan, maar zoolang men op geen andere wijze dit zeldzaam beeldhouw werk conserveert, zal hier 't middel erger dan de kwaal blijken; want langzaam maar zeker wordt de steen door lucht en regen verteert, zooals nu reeds duidelijk is waar te nemen". Ook dr. A. Beets in zijn in 1912 versche nen prachtig werk over het Weeshuis klaagt over het verval sinds de verflaag is verwijderd, daarbij de hoop uitspreken de, dat er toch maatregelen worden geno men. Wij zullen maar niet beschrijven hoe thans, nu weer een kwart eeuw na het verschijnen van het aangehaalde boek is verloopén, het beeldhouwwerk boven den ingang er uit ziet, maar liever onze vreug de er over uitspreken, dat het College van regenten en regentessen van het Weeshuis het initiatief heeft genomen tot het herstel, hetgeeri thans plaats heeft onder leiding van Monumentenzorg. Het werk bestaat hierin, dat de heer H. M. Hagendoorn het beeldhouwwerk met groote zorg bijwerkt. Wij spreken de hoop uit, dat, mocht deze verzorging leiden tot het weder aanbren gen van een verflaag, de keuze van kleuren met zorg gebeurt. Dr. Beets verhaalt in zijn boek, dat op het Leidsche Gemeente-archief verschillende gegevens berusten betreffen de de .oude kleuren van het beeldhouw werk. Een teekening van omstreeks 1800 bevat n.l. allerlei aanwijzingen, b.v. „mijs- jes zwarte pakke, roode mauwen" enz. Nu wij toch schrijven over het herstel van oude kleuren kunnen wij hieraan toe voegen, dat deze maand de dienst der Ge meentewerken goed werk heeft verricht met het in de juiste kleuren aanbrengen van de uit ongeveer 1665 dateerende regen tenwapens op de binnenplaats van het St. Elisabeth Gasthuis aan de Oude Vest. Deze wapens waren in den loop der jaren zoo danig van kleur veranderd, dat zij de heral dici wel eens deden huiveren. Het herstel had plaats op verzoek van het bestuur van de Vereeniging „Oud-Leiden", die ook de gegevens der kleuren verstrekte. Ten slotte kunnen wij nog mededeelen, dat het herstel van den gevelsteen „In 't land van Beloften" binnenkort navolging zal vinden. De eigenaresse van het pand Oude Singel 86 heeft n.l. naar aanleiding van deze restauratie het voornemen den in dat pand zittenden gevelsteen, met een voorstelling van een wolspinnerij uit 1633, door deskundigen te laten herstellen. Bij K. B. van 30 Juni is benoemd tot ge delegeerde van de Neder'landsche Regee ring bij het 8e Internationaal Congres voor Historische Wetenschappen, dat van 28 Augustus tot- 4 September a.s. te Zürich zal worden gehouden, prof. dr. N. J. Krom, hoogleeraar aan de Rijks Universiteit te Leiden. KATH. LEIDSCH SYMPHONIE ORKEST. Op de gisteren gehouden vergadering van het K.L.S.O. zijn met het oog op het a.s. seizoen verschillende punten bespro ken. Door onvoorziene omstandigheden moest er een nieuwe penningmeester wor den gekozen. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: Th. Kramp, voorz., A. v. d. Kaay, secr., P. Kuiper le penningm., H. d. Vrind 2e penningim, alg. sec. Met het oog op de vele aanvragen voor medewerking verzoekt het K.L.S.O. vroeg tijdige opgave van R.K, vereenigingenbe- sturen. Vanaf Maandag a.s. wordt er gere peteerd in het St. Antonius-Clubhuis Mare. Dank zij de buitengewone medewerking van Pater $an Galen kwam dit tot stand. Nieuwe leden kunnen zich melden tijdens de repetitie en aan het secretariaat: Buys Ballotstraat 60. Aanbesteding. Gistermiddag werd door den architect den heer Jan Stigter in Café Rest. „Den Burcht" alhier aanbesteed: Het afbreken van het bestaande perceel Hooge Rijndijk no. 96 alhier, en het bou wen van een fabrieksruimte met drie bo venwoningen daar ter plaatse. Ingeschreven was als volgt: 1. N.V. van Werven's Timmer- en aannemersbedrijf te A_msterdam 28.400.—; 2. J. Vonk, Alphen aan den Rijn 25,787.3. L. Schroder en H. van Dillen, Wassenaar 24.333. 4. B. P. Boers, Hazerswoude 23.993.4. H. C. Bouter A. G. Hartevelt.e Leiden 23.982.6. A. Voordouw, Zoeterwoude 23.870.7. M. van der Velden, Leider dorp, 23.800.8. W. F. Marcelis, Lei den 23.800.9. Fa. P. H. Meyers en Zoon, Oegstgeest 23.490.10. K. Burgy, Leiden 22.990.11. J. van der Wal, Zandvoort 22.877.12. J. van Iterson en H. van Iterson, Rijnsburg, 22.833. 13. Chr. Pet, Leiden 22.687.—; 14. M. Kool, Warmond 22.678.:15. Gebr. Randsdorp, Lisse 21.955.16. J. van Noort, Benthuizen 21.559.17. Gebr. Bons en H. J. de Haan, Alphen aan den Rijn 21.374.—. De begrooting was 22.534.70. De gunning is aangehouden. A Geslaagd voor het examen boekhouden en aanverwante vakken „Vereeniging van Leeraren' in de Handelswetenschappen" de heeren E. v. d. Born, C. Koekebakker en J. A. F. v. d. Poel, allen te Leiden; G. A. Posthumus te Sassenhëim en J. Pluimgraaf te Katwijk aan Zeè; allen leerlingen van den heer J. A. Jansen, Kamerlingh Onnes- laan 15, alhier. Voor -het examen hoofdakte slaagde -te Den Haag mej. G. M. E. A. Broerse, leerlin ge van den R. K. hoofdaktecursus alhier. Voor het examen nuttige handwerken zijn te Rotterdam geslaagd de dames C. T. E. v. d. Meer, K. H. Schelts, R. F. van der Velde en C. D. de Vlies, allen alhier. VLIEGTUIG IN ZEE GEVALLEN? Niet van de K.L.M.! Volgens ontvangen berichten zou van morgen vroeg op 52 graden 40 minuten uit de kust van IJmuiden, een vliegtuig in zee zijn gevallen. Het is niet bekend, welk vliegtuig het is, hoewel men aanneemt, dat het een vliegtuig van de burgerlijke lucht vaart is. Van IJmuiden uit is de reddingsboot „Neeltje Jacoba" uitgevaren óm zoo mo gelijk en zoo noodig hulp te verleenen. Naar ons bij informatie is gebleken, be treft het wanneer inderdaad een vlieg tuig in zee is gevallen in geen geval een vliegtuig van de K. L. M. Nader wordt gemeld, dat het onderzoek nog in vollen gang is. Voorloopig staat men nog voor een raadsel, aangezien geen be richten omtrent vermissing van een ma chine zijn ontvangen. Vanochtend tusschen acht uur en half negen heeft de K.L.M. het van Schiphol vertrekkende gewone lijntoestel van den Texel-dienst, de Douglas DC 2 „Djalak", opdracht gegeven over de aangegeven plek te cvliegen, doch door het heiiige weer was het vrijwel onmogelijk iets van de zee-op pervlakte waar te riemen, zoodat het vlieg tuig onverrichter zake naar Texel is door gevlogen. CORRIGAN ZAL NIET TERUGVLIEGEN De IerscRe autoriteiten hébben Corrigan zijn vliegtuig teruggegeven, nadat hij be loofd had niet terug te zullen vliegen naar Ney-York. Men vreesde, dat hij een nieuwe roekelooze tocht wil ondernemen. Hij zei- de zin te hebben naar Londen te vliegen en bevestigde, dat hij niet naar New-York te rug wil vliegen. In de Vereenigde Staten maakt men zich gereed Corrigan een grootsche ontvangst te bereiden. Hij heeft .als bijnaam gekregen de vlieger „Here again gone again" (Zóó zie je me, zóó zie je met niet!). In New-Jersey is een campagne op touw gezet om den vlieger 25.000 dollar te geven voor een nieuw vliegtuig en een vrije overtocht pér schip. DURE UITVERKOOP. Een inwoonster van Zeist heeft bij de po litie te Amsterdam aangifte gedaan, dat haar in „de Bijenkorf" een tasch, waarin onder andere zestig gulden waren gebor gen, in het gedrang om koopjes is ontsto len. ZWENDELAAR AANGEHOUDEN Voor tweeduizend gulden opgelicht. In den loop van het vorige jaar en het begin van dit jaar waren op het bureau Raampoort te Amsterdam herhaaldelijk klachten binnengekomen over een 47-jari- gen inwoner van de hoofdstad, die onder valsche voorspiegelingen van een tweetal personen geld had weten los te krijgen tot een bedrag van tweeduizend gulden. Van een zakenrelatie in de Hectorstraat had hij het vertrouwen weten te winnen, door zich als eigenaar van verschillende huizen voor te doen. Hij liet dezen man een schijn-contract van een zoogenaamd door hem gekocht huis zien en kreeg hierop duizend gulden als voorschot uitbetaald, waarvan de man nimmer meer Iets terug zag. Voor een familie in de Johan Franklin- straat speelde hij den zaakwaarn. rechts kundigen adviseur. Hij zou voor deze fa milie in een erfeniszaak een spaarbank boekje, waarop 965.waren ingelegd, hebben opgedoken. Hij kon hun dit spaar geld van den erflater echter niet ter hand stellen, want er zou op dit boekje dat in handen was van een vrouw beslag zijn gelegd door „den Officier van Justitie", zooals hij de familie had wijs gemaakt. Men neemt echter aan, dat hij zelf die „Offi cier van Justitie" is. Voorts leende hij van een goedgeloovig lid van deze familie op een ander fraai verhaal nog sen kleinere som geld. Vannacht heeft de politie den man van zijn bed gelicht en op het bureau Raam poort ingesloten. Ofschoon hij met groote geldbedragen goochelde had hij bij zijn aan houding niet meer dan veertien cent op zak. HET IN ZEE VERDWENEN VLIEGTUIG. Weer opgestegen? Behalve de reddingboot „Neeltje Jacoba" is ook de sleepboot „Hector" van de firma Wijsmuller op onderzoek uitgegaan naar een vliegtuig, dat op ongeveer 25 mijl uit de kust van IJmuiden in zee zou zijn ge daald. De O. 11, die zich vanmorgen in zee be vond, heeft op 52 graden 40 min. N.B. en 4 graden 20 min. O.L. lichtsignalen waar genomen en is onmiddellijk naar dit punt vertrokken. Daar aangekomen, was echter niets te ontdekken. Na nog eenigen tijd de omgeving te hebben afgezocht, is de O. 11 teruggekeerd. De marine beschouwt het onderzoek als geëindigd. Men vermoedt, dat het een Engelsch marine-vliegtuig is geweest, dat op zee is gedaald, doch daarna weer is opgestegen. Daar er een dichte nevel op zee hing vanmorgen, waardoor het zicht zeer slecht was, dacht men aanvankelijk, dat het vlieg tuig in zee terecht gekomen en veronge lukt was. Nader vernemen wij nog, dat ook de „Neeltje Jacoba" van de N. Z. H. R. M. zonder resultaat van haar onderzoekings tocht is teruggekeerd. HET BEZOEK VAN HET BRITSCHE KONINGSPAAR. PARIJS, 20 Juli. (A. N. P.). Nadat de begroetingstoespraken in het stadhuis van Parijs waren gehouden, werden de ge schenken van de stad Parijs aan de Brit- sche koninklijke familie overhandigd. Op een tafel stond een kristallen tafelservies, een gouden sigarettenkoker voor den ko ning, een bibliotheek van de beste werken der oude en nieuwe Fransche litteratuur voor prinses Elisabeth en een geschenk voor prinses Margaret Rose. Na bedankt te hebben voor de fraaie geschenken, bega ven de koning en de koningin zich naar het venster om te genieten van het schitteren de uitzicht op de stad en de rivier. Vervolgens vertrok het gezelschap weer naar de schepen om naar het ministerie van buitenlandsche zaken terug te keeren. De koningin droeg een tuil paarse bloe men en mevrouw Lebrun een bouquet roo de bloemen. Ook op den terugweg werd het koningspaar luide toegejuicht. Na zich verkleed te hebben begaf het koningspaar zich vervolgens naar de Brit- sche ambassade voor een intieme lunch, waaraan slechts veertien personen aanza ten. Besprekingen. Vanmiddag te half één begonnen de be sprekingen tusschen Halifax, Daladier en Bonnet. Hierbij waren geen deskundigen en ook geen tolken aanwezig. Te één uur werd de lunch gebruikt, waarbij ook een aantal andere personen aanwezig waren. Na de lunch zullen de besprekingen worden voortgezet tot half vier, waarna de staats lieden zich naar een tuinfeest moeten be geven. Vermoedelijk zal dan een commu niqué gepubliceerd worden. In diplomatieke kringen veronderstelt men, dat de besprekingen handelen over het handhaven van de samenwerking tus schen Frankrijk en Engeland en dat de overeenkomst van Londen van 29 April j.l. bevestigd zal worden. LEIDEN. Geboren. Maria d. van J. Beij en G. van Gessel Willem, z. van A. v. d. Hoogt en D. J. J. G. C. v. d. Reijden Hans Maria, z. van W. P. Lagas en A. A. M. Topper Antonia, Maria d. van J. J. Smeets en H. v. d. Vliet Laurentius, Petrus, Maria, r. van M. L. Zonderop en W. C. Comes. Erik, Jozeph z. van J. J. Zandbergen en M. C. Zwetsloot. Getrouwd: D. Kloos jm. met A. den Hertog jd. J. W. Blom, jm. met C. Breg- n?an jd. Overleden: W. B. J. Varkevisser, zoon 24 jaar. DE AARDBEVING IN GRIEKENLAND. Meer dan vijftig dooden gevreesd. ATHENE, 20 Juli. (ANP). Bij de aard beving in Attica is, naar nog gemeld wordt, ook de gevangenis van Oropo geheel ver woest. Vijf politiebeambten zijn gedood en vijf ernstig gewond. Vijfhonderd gedeti neerden poogden van de gelegenheid ge bruik te maken om te vluchten: zij konden echter tegengehouden worden. Men ver moedt, dat ook onder de gevangenen doo den gevallen zijn. Volgens de tot dusverre ontvangen berich ten moet de aardbeving in geheel Attica ongeveer vijftig dooden geëischt hebben. Men verwacht echter, dat dit aantal nog zal stijgen. HET INCIDENT AAN DE MANDSJOERIJSCHE GRENS. TOKIO, 20 Juli (ANP). De woordvoerder van het Japansche ministerie van buiten landsche zaken heeft medegedeeld, dat de onderhandelingen naar aanleiding van het grensincident bij Hoenjoen tot dusverre geen resultaat gehad hebben, doch voort gezet worden. Alleen van Moskou hangt het af, hoe de kwestie zich zal ontwikkelen, aldus de woordvoerder. De „Asahi Sjimboen" meldt nog, dat de Japansche regeering haar ambassadeur Sji- gemitsoe heeft doen weten, dat het her stel van den status quo de eerste voor waarde voor een vreedzame regeling van het geschil is. Daarna is Japan bereid het oude grensvraagstuk en de schadevergoe dingskwestie in verband met den doodge schoten Japanschen gendarme te bespre ken. Indien de Russische regeering bij haar politiek van talmen blijft volharden, zoo schrijft het blad, dan blijven slechts dras tische maatregelen tegenover Moskou mo gelijk. BOSCHBRAND IN CALIFORNIE SAN FRANCISCO, 20 Juli (ANP) De acht nationale bosschen in Noord Califor- nië worden dooi branden geteisterd. In het binnenland woeden 355 branden en langs dc kust 600 AMSTERDAM, 20 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 272 vette kalveren 5864, 5258 en 4050 cent per kg. levend gewicht; 46 nuchtere kalveren 813 per stuk, 101 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90110 kg. 6667 cent, zware 6465 cent en vette 6263 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Over zicht: vette kalveren: aanvoer ruim, han del sleepend, aan het einde der markt slecht, lagere prijzen. Nuchtere kalveren: aanvoer matig, vlugge handel, constante prijzen. Varkens: zeer matige aanvoer, stille handel, prijzen als Maandag j.l. WOERDEN, 20 Juli. Kaas. Aanvoer 388 partijen kaas. Met rijksmerk le kwal. 23 24, 2e kwal. 2122.50 per 50 kg. zware tot 26.Handel matig. BOSKOOP, 20 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 16 31 cent, Wendland 1526 cent, Hadley 1632 cent, Duiburg 1830 cent, Briarclif 1626 cent, Butterfly 1216 cent, Steward 2537 cent, Rosalandia 2035 cent, Flo- rex 2540 cent, Phoebe 20 cent, Edith Helen 1526 cent, Aug. Noack 1218 cent Else Poulsen 1534 cent, Gloria Mundi' 1525 cent, Ellen Poulsen 612 cent, Paul Grampel 1216 cent, Rosa Mudi 2035 cent, Mevr. v. Straaten van Nes 1018 cent, Queen Mary 1216 cent, Lady Go- diva 20—37 cent, Byou 20—33 cent, Gla diolen 47 cent. Asclepia 7—16 cent, Trito- ma 10 cent. Gerbera 12 cent, Clematis Du- randi 2032 cent, Clematis Prins Hendrik 1.le Coultre 1.60. KATWIJK a. d. RIJN, 19 Juli. Groenten- veiling. Per 100 kg.: vroege aardappelen: Bonken 2.60—3.40, Groote 3.03—4.60, Drielingen 2.803.80, Eigenheimers gr. 3.404.80, idem Drielingen f 3.204.40, per 100 stuks: sla 1.502.50, bospeen 6.508.50, bloemkool I 1415, krotën 1.401.80, peen per kist 1.35—1.80. W1SSELNOTEERINGEN AMSTERDAM* Londen, 8.95i/g Berlijn 73.09 Parijs 5.021/2 Brussel 30.761/2 Zwitserland 41.651/2 Kopenhagen 39.971/2 Stockholm 46 17l/2 Oslo 45.— New York 1.82 Praag 6.291 /2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3