BINNENLAND Rundvleesch in blik God in het openbare leven. WOENSDAG ZO JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLXD -PAG. 10 GIFT VAN HET PRINSELIJK PAAR. Voor de Zonnestraal-collecte. H.K.H. Frinses Juliana en Z. K. H. Pirus Berr.hard hebben een gift doen toe komen aan de vereeniging „Zonnestraal', zulks in verband met de collecte welke as. Zaterdag coor genoemde vereïniging in den Haag zal worden g- houden. R.K. LEERGANGEN TE TILBURG. Academie voor bee'dende en bouwende kunsten uitgebreid. In het nieuwe cursus-jaar, hetwelk op 17 September aanvangt, wordt het onder wijs aan de Academie voor Beeldende en Bouwende Kunsten te Tilburg wederom be langrijk uitgebreid. Met medewerking van de Vereeniging van R.K. Bouwpatroons wordt dan aange vangen met een speciale opleiding voor aannemers e.a., welke opleiding op middel baren grondslag zal worden geplaatst. Naast de technische vakken wordt in de zen cursus ook gedoceerd boekhouden, ar beidswetgeving enz. Tevens wordt in het a.s. najaar aan de academie wederom gele genheid gegeven voor de opleiding voor het diploma architect. In 1936 is de eerste cursus daarvoor geopend en in 1938 zal bij voldoende deelname een eerste-jaars-cur sus worden geformeerd voor dit H.B.O. Voor beide opleidingen zijn circulaires met nadere gegevens verkrijgbaar bij de administratie der R.K. Leergangen te Til burg, terwijl de rector der R.K. Leergan gen gaarne bereid is verdere inlichtingen te verstrekken. NED. R.K. BOND VAN SCHOENWINKELIERS EN SCHEN- MAKERS PATROONS VEREENIGINGEN. 18e congres. De tweede dag van het congres werd in gezet met een H. Mis, met algemeene H. Communie. Daarna had de zegening van den arbeid plaats. De plechtigheden werden verricht door den zeereerw. heer Pastoor F. Huf, geestelijk adviseur van den bond. Te tien uur waren de congressisten we derom bijeen in de groene zaal van Kras- napoLsky om de overige agendapunten af te handelen. O.m. werd behandeld het stem pelen van kwaliteitsschoenen en van leder. Herkozen werden de bondsvoongitter Aug. F. J. Inneweever, den Haag en de bestuurs leden Egb. van Heesch, Venlo en C. Mols, Breda. Als plaats voor de jaarvergadering in 1939 werd Utrecht aangewezen. De heeren S. Eiling, Zaandam en Aug. Linneweever, den Haag hielden een inleiding over be tere schoenen en betere reparatie. Des mid dags vergaderden de schoenwinkeliers en in een nevenvergadering werd over de on derlinge ziekte- en ongevallenverzekering beraadslaagd. De schoenwinkeliers stelden het korting geven, de omzetbelasting, va- cantie-regeling en gezamenlijke reclame aan de orde. Beide dagen zijn welgeslaagd en de vaktentoonstelling trok veel bezoek. OUD-MINISTER DECKERS TE PARAMARIBO. Oud-minister Deckers, die een bezoek brengt aan Suriname en Curasao, is giste ren per Pan-American vliegtuig te Parama ribo gearriveerd. Hij werd begroet door den adjudant van den gouverneur en verschei dene civiele en geestelijke autoriteiten. De heer Deckers heeft zijn intrek geno men in het gouvernementshuis. NEDERLANDSCH-DUITSCHE TRANSFERREGELING. Zooals onlangs van officieele zijde is me degedeeld, is de thans geldende Ned er- landsch-Duitsche transferovereenkomst tot 31 Augustus 1938 verlengd. Deze overeenkomst, neergelegd in het transferprotocoal van 1 Juni 1937, heeft dus thans betrekking op renten, dividenden, huren, pachten en dergelijke opbrengsten van vorderingen op Duitsche debiteuren, voorzoover: de coupons, dividenden enz. zijn verval len of betaalbaar gesteld in de periode van 1 Juli 1936 tot en met 31 Augustus 1938, de tegenwaarde der coupons, dividenden enz. in de periode van 1 Juli 1937 tot en met 31 Augustus 1938 bij de Konversionskasse fuer deutsche Auflandsschulden te Berlijn is gestort, en de vorderingen eigendom zijn van „Nederlandsche schuldeischers" in den zin van bovengenoemde transferprotocol. Uitvoerige mededeelingen over de natio naliseering van onder deze regeling vallen de coupons en dividendbewijzen heeft de vereeniging voor den effectenhandel be kend gemaakt in haar circulaire d.d. 25 Juni 1937. Voor de indiening van nationaliseerings- aanvragen dienen dezelfde modellen der in leveringslij sten te worden gebruikt als aan gegeven in het in genoemde circulaire ver melde .schema van inlevering". Nadruk kelijk wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat het noodzakelijk is, dat nationali- seeringsaanvragen voor in de periode van 1 Juli 1938 tot en met 31 Augustus 1938 vervallen-betaalbaargestelde coupons, di videndbewijzen, certificaats coupons, amor- tisatiebewijzen. certifificaatdividendbewij- zen en restantdividendbewijzen met afzon derlijk lijsten en door de betaalkantoren met afzonderlijke bordereaux plaats vindt, dus niet tezamen op één lijst met coupons/ dividendbewijzen etc., welker tegenwaar de vóór 1 Juli 1938 bij de Konversionskasse fuer deutsche Auslandsschulden, Berlijn, werd gestort. GEEN VERNIETIGING VAN AARDBEIEN. Naar aanleiding van een in de pers verschenen bericht als zouden op de veilingen aangevoerde aardbeien, die niet den mininmumprijs opbrengen en door de Nederlandsche Groenten er. Fruitcentrale worden overgenomen, vernietigd worden, wordt ons van be voegde zijde medegedeeld, dat dit be richt onjuist Is. Het ligt in geen geval in de bedoe ling, tot vernietiging van aardbeien over te gaan partijen, welke door de centrale worden overgenomen, wor den verduurzaamd en aldus tot waar de gebracht. DE AFZET VAN AARDBEIEN. Een regeeringsmaatregel. De regeering heeft de vorige week inge grepen in den afzet van aardbeien. De „Tuinderij", het officieele orgaan van het Centraal Bureau van de Veilingen in Ne derland, schrijft daarover: Door den regen, welke de beide laatste weken in groote hoeveelheden is gevallen, vergezeld bovendien van regelmatig koel weer,, heeft de oogst van aardbeien zich vol komen onverwacht zoodanig van de door gestane droogte hersteld, dat de veiling- prijzen welke dit jaar tot 10 Juli bevre digend genoemd mochten worden j.l. Woensdag totaal zijn ingezakt. Dien dag draaiden op de veilingen te Barendrecht, Breda enz. zelfs belangrijke partijen door; tegen den minimum prijs van 6 per 100 K.G. kon geen afnemer voor deze aard beien gevonden worden. Met ingang van Donderdag 14 Juli is de minimum-ophoudprijs daarom tot 12 per 100 K.G. verhoogd en alle aardbeien, wel ke voor dien prijs niet worden afgenomen, zullen voor rekening van de regeering tot pulp worden ingemaakt. Op deze wijze kan worden voorkomen, dat terwijl de meeste fabrieken reeds groote hoeveelhe den tegen veel hoogere prijzen hebben ver werkt en gedeeltelijk ook reeds naar het buitenland, met name naar Engeland, heb ben verkocht andere inmakers tegen zeer lage prijzen inkoopen en ook tegen zeer lage prijzen aanbiedingen aan het buiten land doen. Het gevaar, dat met name En geland hierin een aanleiding zou vinden, om zijn invoerrechten op onze vruchten- pulp aanzienlijk te verhoogen, is niet denk beeldig. De mogelijkheid om dergelijke lage aanbiedingen te doen. wordt door den nieuwen maatregel van onze regeering voorkomen. Welke prijs aan de aanvoerders voor him doorgedraaide aardbeien zal worden uitbe taald, was bij het afdrukken vam het laat ste nummer van „De Tuinderij" nog niet vastgesteld. TOELATING KÏPPENFOKKERS. Uitloopgelegenheid voor kippen moet vergroot worden. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is een wijziging in voorbereiding van de vereischten voor toelating tot de groep „fokkers" van de Nederlandsche Centrale voor eieren en pluimvee te Beekbergen. Het ligt n.l. in de bedoeling voor te schrij ven, dat voortaan op de bedrijven, die voor toelating als kippenfokkerij in aanmerking willen komen, de uitloopgelegenheid ten minste 15 M2. (thans is deze bepaald op 10 M2.) per volwassen dier zal moeten zijn. Tot deze verhooging zal worden overge gaan, omdat een ruime uitloopgelegenheid het op peil houden van den gezondheidstoe stand van den stapel zeer bevordert. DRAAIHARTIGHEID BIJ KOOL. Muggen zijn er weer. De tweede vlucht van de muggen, die de draaihartigheid bij kool veroorzaken, heeft wederom zulk een omvang aangenomen, dat zij gevaarlijk voor het koolgewas moet geacht worden. Daarom moet thans weder om binnen eenige dagen met het bespuiten der koolplanten worden begonnen en dit moet ook weer twee maal per week, dus met drie of vier dagen tusschenruimte ge daan worden. De bespuiting wordt uitge voerd met 2 pCt. pyridine en 1H pCt. zach te zeep (dus 20 gram pyridine en 15 gram zeep per liter vloeistof) of met 1/10 pCt. nicotine en 1*4 pCt. zeep (dus 1 gram ni cotine en 15 gram zeep per liter vloeistof). DE COLORADOKEVER. De Plantenziektenkunjligen Dienst wijst er op, dat op eenige plaatsen óók Colorado kevers zijn gevonden op aardappelopslag in bieten- en graanvelden, zooals het voor ce boeren in het Zuiden zaak is, om ook daarop te letten en niet alléén op de aard- appel-perceelen zélf. Wanneer men de aan tasting pas bemerkt bij den graan- of bie- tenoogst, is het te laat, want dan hebben de roode larven zich reeds ontwikkeld tot kevers, die adn wellicht naar alle kanten zijn uitgevlogen. Oók wanneer men alleen vreterij, doch geen larven aantreft, dient aangifte te worden gedaan, want het is dan mogelijk, dat de larven in den grond zit ten ter verpopping. Uit Brabant schrijft men aan het „Hbld" dat er een abnormale sterfte is geconsta teerd onder hazen en konijnen, die men in Distributie begint met Augustus In een circulaire aan de gemeente besturen herinnert de Minister van Sociale Zaken er aan, dat hij daartoe in staat gesteld door de medewerking van zijn ambtgenoot van Economische Zaken, voor eenige weken in een aan tal gemeenten een proef kon nemen met de distributie van rundvleesch in blik. De resultaten daarvan hebben hem doen besluiten met de algemeene distributie van dit artikel voort te gaan. Ten behoeve daarvan wordt in een veer tigtal vleeschconservenbedrijven in den lande een hoeveelheid rundvleesch in blik vervaardigd, met de beschikbaarstelling waarvan per 28 Augustus een begin zal worden gemaakt. Aangezien echter de nog aanwezige voor raad varkensgehakt in blik waarschijnlijk niet geheel toereikend zal zijn om aan alle aanvragenter verkrijging van dit artikel tot en met 27 Augustus te voldoen, zal in dat geval op de ingediende aanvragen van sommige gemeenten, instede van varkens gehakt in blik voor het geheele bestelde kwantum of een gedeelte daarvan rund vleesch in blik op de voor dit artikel vast gestelde voorwaarden worden geleverd, tenzij op de aanvraagformulieren uitdruk kelijk wordt vermeld, dat geen rundvleesch in blik wordt verlangd. Deze voorwaarden en de voor distributie van dit artikel geldende regeling zijn in hoofdzaak gelijk aan de bij voorgaande cir culaires ten aanzien van de distributie van varkensgehakt in blik vastgestelde bepalin gen. a. de inkoopsprijs van runvleesch in blik, bestemd ter distributie aan werkloozen (en daarmede gelijkgestelden) bedraagt voor de gemeente, alwaar de distributie plaats vindt door bemiddeling van de slagers (en c.q. grossiers) of althans de beschikbare marge tusschen in- en verkoopsprijs geheel of tendeele aan den handel wordt uitge keerd, 34 cent per bus, en die van het rundvleesch in blik, bestemd ter idstribu- tie aan ondersteunden volgens de Armen wet (of daarmede gelijkgestelden) onder gelijke omstandigheden, 35 cent per bus. b. de inkoopsprijs Van rundvleesch in blik bedraagt voor de gemeenten, alwaar de distributie rechtstreeks van gemeente wege geschiedt, althans zonder dat de be schikbare marge tusschen in- en verkoops prijs geheel of ten deele aan den handel wordt uitgekeerd, 36 cent per bus. In geval sub a behoort aan de ingescha kelde slagers de uniform vastgestelde ver goeding van 2.5 cent per bus te worden uit gekeerd en resteert derhalve voor de ge meente tot dekking van kosten van ad ministratie etc. zooveel maal 1 cent als bus sen aan werkloozen (en daarmede gelijk gestelden) worden verkocht. Indien ook de grossiers als zoodanig mede bij de distri butie worden ingeschakeld, bedraagt de vergoeding voor de slagers 2 cent per bus en die voor de grossiers 0.5 cent per bus. Hoewel in beginsel de marge op boven- aangeduide wijze moet worden verdeeld, kan worden goedgekeurd, dat desgewenscht de beschikbare marge, waar deze 3,5 cent per bus bedraagt, in haar geheel aan de ingeschakelde slagers en c.q. grossiers) wordt toegekend. In dit geval worde, zoo ook de grossier als zoodanig mede is ingeschakeld, aan den slager 3 cent per bus en aan den grossier 0,5 cent per bus uitgekeerd. In het geval sub b bedraagt de marge voor de gemeente 1,5 cent per bus. De vastgestelde prijs waartegen het rundvleesch in blik aan de betrokken con sumenten moet worden verkocht, bedraagt in alle gevallen 37,5 cent per bus. Aan „alleenwonenden" en gezinnen tot en met 4 personen kan een bus, aan groote- re gezinnen kunnen twee bussen per week worden verstrekt. De minister acht het gewenscht bij doe distributie van het rundvleesch in blik de slagers en c.q. grossiers in te schakelen en wel met verkrijgbaarstelling van het pro duct in den winkel van den distribuant. Tot distributie rechtstreeks van gemeentewege ware naar zijn meening slechts over te gaan, wanneer gebleken is, dat de handel hetzij onwillig, hetzij niet in staat is de distributie volgens de gestelde regelen te doen plaats vinden. verband brengt met de loodarsenaat-be- spuitingen. De mogelijkheid bestaat na tuurlijk, dat door den wind of anderszins gifstof terecht komt op randen van weilan den, die aan aardappel-perceelen grenzen. Een landbouwer te Loonopzand zou 13 tam me konijnen hebben verloren, omdat hij ze gtvoerd had met zulk gras. Wij kunnen de juistheid van een en ander niet beoordeelen, doch meenen dat een eventueele wildschade in het niet verzinkt hij de catastrofale gevolgen van een even tueele Coloradokever-plaag voor den aard- cppelverbouw en vooral voor onzen groen- tenexport. Niet te versmaden In 1937 werd het vrijvervoer van het spoorwegpersoneel bij de Ned. Spoorwegen ingetrokken, en voor het eerst vervoerbe- wijzen tegen bijzonderen vrachtprijs ver strekt. De opbrengst bedroeg in de le klas se 12.000, in de 2e klasse 136.000 en in de 3e klasse 253.000, totaal 401.000. Twintig nieuwe Diesels De geruchten, die den laatsten tijd de ronde deden over plannen van de Neder landsche Spoorwegen om nieuw materieel aan te schaffen, hetgeen uit den aard der zaak slechts D. E. materieel zou kunnen wezen, zijn bewaarheid geworden. Naar wij vernemen, zou het voornemen bestaan thans over te gaan tot aanschaffing van een twintig-tal D. E. vijf-wagentreinen, die evenals de bestaande Dieseltreinen, door Nederlandsche fabrieken zullen worden ge leverd en waarvan de kosten ongeveer 5 millioen gulden zullen bedragen. Bij de uitvoering zal natuurlijk rekening worden gehouden met kleine verbeteringen, ter wijl evenals in de electrische driewagen treinen, een kleine restauratiegelegenheid in de nieuwe treinen zal komen en de in deeling der compartimenten eenigszins van de tegenwoordige Diesels zal afwijken. Overigens zullen zij eruit zien als deze Dieseltreinen. Ofschoon deze 100 rijtuigen een mooie aanwinst van het Wagenpark der N. S.. beloven te worden, moet men in aanmerking nemen, dat dit Wagenpark in de laatste vier jaar met ongeveer 300 rij tuigen is ingekrompen, waarbij dan reke ning gehouden is met de aanschaffing van D. E.- en electrische treinen. DE HAAGSCHE POLITIE EN DE N.S.B. Regeering stelt een onderzoek in naar het gebeurde. Op de vragen van het Eerste Kamerlid Van Vessem met betrekking tot het optre den der Haagsche politie op 6 Juli j£ ter gelegenheid van het vertrek van de heeren Van Geelkerken en graaf De March an t et d'Ansembourg naar Nederlandsch-Indië hebben de ministers van Binnenlandsche Zaken en van Justitie als volgt geantwoord: Het vertrek van de heeren Van Geelker ken en de Marchant et d'Ansembourg naar Nederlandsch-Indië heeft de regeering niet beschouwd als een gebeurtenis van zoodani ge beteeken is, dat zij aanleiding heeft ge vonden harerzijds eenige aanwijzing te ge ven voor de maatregelen, welke de plaatse lijke overheid te 's Gravenhage zou moeten nemen ter handhaving der openbare orde. Informaties naar de maatregelen, welke de plaatselijke overheid te 's Gravenhage bij vorenbedoelde gelegenheid gemeend heeft te moeten nemen, en naar de wijze van uitvoering worden ingewonnen. Het vaststellen van verantwoordelijkheid en eventueel het overwegen van daarbij passende maatregelen kan uiteraard eerst aan de orde komen, wanneer het onderzoek zal zijn beëindigd. MOLENS. Het bestuur van den polder Het Land der zes Molens, "dat voornemens was, een of meer standaardmolens langs de Schelluin- cche Vliet onder de gemeente Hoornaar te verkoopen, heeft een aanvraag ontvangen van iemand, die den Windas- of Seinmolen wil koopen er afbreken. Het polderbe stuur heeft evenwel besloten, hierop niet in te gaan, maar nog een laatste poging te doen, den molen ter wille van het land- schapsschoon te behouden. Men tracht nu, hem tegen geringen prijs als woning te verhuren* BURGEMEESTERS. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Augustus 1938 benoemd tot burgemeester der gemeente W i n t e r s w ij k: J. Knep- pelhout, met toekenning van gelijktijdig eer vol ontslag als burgemeester der gemeen te Hendri k-t d o-A m b a c h t; is aan Th. C. P. M. Kolfschoten, op zijn verzoek, met ingang van 15 September 1938, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Edam; is aan D. Huijser van Reenen op zijn ver zoek met ingang van 31 Augustus 1938 eer vol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Oterleek, met dankbetuiging voor de goede diensten in zijn betrekking bewezen; is aan mr. dr. C. O. P. baron Creutz op zijn verzoek met ingang van 15 November 1938, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Ede. C. J. G. STRUYCREN 70 jaar Naar men ons mededeelt, zal de heer C. J. G. Struycken te 's Gravenhage, eere voorzitter van den Ned. R.K. Midden standsbond, op Vrijdag 22 Juli a.s. zijn ze ventigsten verjaardag vieren. Dit feit zal op den vooravond in den kring van zijn hoofdbestuursvergadering door den Ned. R.K. Middenstandsbond wor den herdacht. JAPONNEN-CONFECTÏE. De minister van oeconomische zaken maakt, ingevolge het bepaalde bij artikel 3. lid 4, van de wet op het algemeen ver bindend en onverbindend verklaren van endernemersovereenkomsten 1935, bekend, dat hij aan de vaste commissie van den cpconomischen raad, ingesteld bij Kon. Besluit van 28 Augusteus 1935 no. 50, heeft verzocht hem te adviseeren over het nemen van een algemeen en maatregel van bestuur, als bedoeld in artikel 2 van voormelde wet, ten aanzien van een bij hem ingediende ondernemersovereenkomst inzake toepas sing van uniforme verkoops-, leverings- en betalingsvoorwaarden by den verkoop van japonnenconfectie. (St.ct.) RIJWIELPLAATJES VERKRIJGBAAR. Van 18 Augustus geen boete verbeurd. Met ingang van 21 Juli 1938 zullen op de kantoren der posterijen de rijwielbelasting- merken voor het belastingjaar 1938/1939 (1 Aug. 1938 tot en met 31 Juli 1939) verkrijg baar zijn. De minister van Financiën heeft bepaald, dat gedurende het tijdvak van 1 t/m 8 Aug. 1938 geen boete zal zijn verbeurd wegens het op den openbaren weg berijden van een rijwiel, zonder voorzien te zijn van het vereischte, volgens de bij artikel 2 der voormelde wet bedoelde voorschriften be vestigde belastin gmerk. VRIJSTELLING WEGENS BROEDER- DIENST. Wanneer grond voor vrijstelling aanwezig is. De minister van Defensie heeft aan de burgemeester doen toekomen een afdruk van de regeling betreffende het handha ven of het verleen en van vrijstelling we gens broederdienst ten aanzien van inge schrevenen voor de lichting 1939. De mi nister heeft aan H. M. de Koningin ver- zoch them te machtigen in afwachting van een algeheele herziening van het dienstplichtbesluit, voor de lichting 1939 van dit besluit afwijkende bepalingen vast te stellen, voor zoover dit voor vrij stelling wegens broederdienst noodig is. De minister teekent verder aan, dat er zich gevallen zullen voordoen, waarin het niet mogelijk is dat alle handelingen kun nen worden verricht, b.v. wanneer een ingeschrevene door verblijf op zee of bui tenslands de noodige inlichtingen niet kan verstrekken of wanneer een bewijs van dienst uit Nederlandsch-Indië moet wor den ontvangen. Daar de vrijstelling wegens broeder dienst, behoudens in geval van beroep, op 15 Augustus 1938 haar beslag zal moe ten hebben gekregen, zal het verleenen van bedoelde vrijstelling na dezen datum niet meer mogelijk zijn. Om te voorko men, dat belanghebbende ingeschevenen in zoodanige gevallen nadeel zouden on dervinden van omstandigheden, die niet van hun wil afhankelijk waren, kan den minister het voorstel worden gedaan tot het "Verleenen van vrijstelling wegens aanwezigheid van een bijzonder geval. Vrijstelling wegens broederdienst wordt verleend aan den ingeschrevene, die deze vrijstelling wenscht en van wien op bet aar gegeven tijdstip: a. twee of meer wet tige bloeders of wettige halfbroeders ver- koeren in een geval, als bedoeld in art. 20 3cle lid der dienstplichtwet; b- een wet tige broeder of een wettige halfbroeder ve: keert in een der onder a. bedoelde ge vallen, en die behoort tot een gezin van elf of meer kinderen (den ingeschrevene zelf medegerekend). Voor vrijstelling op grond van het geval, vermeld in art. 20 3de lid, onder a. der wet moet het geval hebben bestaan op 1 October 1937. Voor vrijstelling op grond van het geval, ver meld m srt. 20 3de lid onder b. der wet, moet het geval hebben bestaan op 1 April 1938 indien het een persoon betreft, die krachtens het K. B. van 7 Maart 1938, als nog tot gewoon dienstplichtige is be stemd. Betreft het niet een zoodanigen persoon, dan moet het ge^al hebben be- stam op 1 October 1937. Voor vrijstelling op grond van een der gevallen vermeld in art. 20 3de lid, onder c., d. en e. d<=r wet, moet het geval hebben bestaan voor 1 Juli 1938. Wie niet ter keuring is ge weest, moet cmtrent de samenstelling van het gezin, waartoe hij behoort, voor 1 Augustus 1938 de noodige inlichtingen verstrekken aan den burgemeester. VLIEGERMONUMENT TE ZUILEN ONTHULD. Op initiatief van den gemeentesecretaris ',an Zuilen den heer A. J. van der Weerd is in den nieuwe woningwijk tuindorp Marien - caal te Zuilen ter eere en nagedachtenis van de pioniers der Nederlandsche Lucht vaart een fraa. monument opgericht. Onder leiding van den heer van den Hoorn, gemeentearchitect, hebben jonge werkloozen in het centrum van het land een eenvoudig bouwwerk voltooid, terwijl den Utrechtschen beeldhouwer, den heer U iter waal, de eer te beurt viel voor dit bij zondere monument een goede vrucht van zijn handen- en geestesarbeid af te leveren. Gistermiddag werd dit vliegermonument ender groote belangstelling officieel door e'en Commissaris van der Koningin in de provincie Utrecht jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal onthuld. Het Katholieke Comité van Actie voor God schrijft onst De Maand intentie van het Apos tolaat des Gebeds luidt voor de maand Maart„Dat in he' open- bare leven, ook van staatsweg, God publiek worde erkend en verheerlijkt als aller Schepper en Vader." Een gebed, dat in deze üjden meer dan ooit noodzakelijk is, nu juist in het openbare leven en van staatswege Gods rechten zoozeer geschonden worden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10