STADS NIEUWS CEBIITO Laatste berichten AGENDA Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN MAANDAG 18 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. .1 VERKEERSDIPLOMA'S UITGEREIKT. Aan 726 kinderen. Zaterdagmiddag zijn in het Luxor-thea- ter de diploma's uitgereikt aan de leerlin gen van de hoogste klassen der lagere scho len, die met goed gevolg het verkeers- examen hebben afgelegd. Aan deze exa mens hebben 803 kinderen deelgenomen, w.o. 37 wielrijders. Het diploma werd be haald door 726 kinderen. De voorzitter van de Vereeniging „Veilig Verkeer", burgemeester Kwint van Kou dekerk a. d. Rijn hield een korte toespraak, Waarin hij de kinderen op het hart drukte de geleerde verkeersregels nu ook in prak tijk te brengen. Spr. bracht dank aan de politie, speciaal aan inspecteur v. d. Wal, aan de onderwijs-verkeers-commissie en aan de onderwijzers en onderwijzeressen voor de verleende medewerking. De commissaris van politie, de heer R. J. Meyer, wees er op, dat zich in Leiden in 1937 nog weer meer verkeersongelukken hebben voorgedaan dan in 1936. maar hü hoopte, dat nu de jeugd in de regelen van een veilig verkeer wordt opgevoed, het aan tal ongelukken in de toekomst wel zal ver minderen. Verder werd nog gesproken door den voorzitter van de onderwijs-verkeerscom- missie, den heer H. v. Slooten, die er zijn spijt over uitdrukte, dat de veilig-verkeer- speldjas nog niet gereed waren en die niet konden worden uitgereikt. Zij zouden ech ter Maandag aan de scholen worden be zorgd. Er werden daarna eenige aardige films gedraaid en tenslotte haddien de kinderen, behalve het diploma, ook een ijsco in ont- ganst te nemen. TUINFEEST LEIDSCHE SPEELTUIN VER. „ZUIDERKWARTIER". Begunstigd door bij uitstek mooi weer vierde bovengenoemde vereeniging, even als andere jaren, voor de kinderen van hare leden, het jaarlijksche tuinfeest, waaraan verbonden een wedstrijd in het versieren van fietsen, autopeds, poppenwagens, hoe pels, parapluie's enz. en in het costumee- a-en, wat, gezien de talrijke fraaie versierin gen en aankleeding, onze indruk bevestigd, dat er altijd nog vele leden zijn, die met het mooie doel van deze vereeniging sym- pathiseeren. Het was voor de jury, be staande uit de heeren M. H. Nooteboom, P. Verver en J. J. Hendriks (versieringen), en de heeren A. C. v. d. Woerd, H. J. Barne- vèld en D. Vijlbrief (costumeering) hoe wel hen toevertrouwd dan ook geen ge makkelijke taak, uit al deze deelnemers- (sters) de bekroningen toe te kennen. Als vertegenwoordiger der Sportstichting was den heer D. Vijlbrief op het terrein aan wezig, verder vertegenwoordigers van de Federatie der Speeltuinvereeningeng en Zustervereenigingen. Evenals andere ja ren waren ook nu weder, zoowel tijdens de optocht, als op het terrein geheel belang loos twee leden van E.H.B.O. aanwezig, en vermelden wij, dat ook nu weder den heer J. Hoppenbrouwer Jr., zijn bereidwilligheid toonde voor het verzorgen der limonade's. Als de jury haar taak heeft beëindigd, werd er van alle kinderen een stoet gefor meerd, en gaat men in optocht, voorafge gaan door het Muziekgezelschap „Werk- mans Wilskracht", en besloten door een versierde auto (waarop de kinderen der onderafd. Handwerkclub hebben plaatsge nomen) welke onder toezicht van hun leid sters, ijverig als altijd, hun kennis in hand werken ten toon stellen, een rondgang ma ken door verschillende straten van Zuider kwartier, welke zeer veel toeschouwers trok, en waarbij wij hopen, dat uit deze belangstelling zeer vele zich bij deze ver eeniging zullen aansluiten. In dezen optocht was ook de onderafd. Korfbalclub aanwe zig. Op de tuin teruggekeerd wordt onder lei ding door 14 groepen een aanvang gemaakt met verschillende wedstrijden, w.o. paal- klimmen, kopslaan, ringsteken, busloopen enz., welke afgewisseld door muziek en versnaperingen door zeer vele ouders en belangstellenden werd bijgewoond, en waarbij men den indruk krijgt, dat er wer kelijk genoten werd. Als de voorzitter, de heer Metselaar om 7 uur de leiders sters) en alle medewerkenden bedankt heeft, wordt er overgegaan tot het uitreiken der prijzen, en kunnen wij niet anders ver melden dan dat het bestuur in deze met genoegen op dit bijzonder geslaagd tuin feest kan terugzien. Hierna volgen de prijswinnaars(sters). Gecostumeerde meisjes: L. Laven le prijs, C. Vink 2e prijs, v. d. Born 3e prijs, N. Langezaal 4e prijs, J. van Lienen 5e prijs, E. v. d. Meijden 6e prijs. Gecostumeerde jongens: P. van Rossen le prijs, J. Kraan 2e prijs, F. Kraan 3e prijs, C. v, d. Heijden 4e prijs, Versierde fietsen: F. Nap le prijs. Autopeds: Linschoten le prijs, H. 01- driks 2e prijs. Poppenwagens: F. Genemans le prijs. Parapluies. H. Tuinhof de Hoed. Verder werden aan de verschillende groepen van de tuinwedstrijd de navol gende prijzen uitgereikt. Groep 1 en 2 kregen allen een prijs. Groep 3 9 prijzen. Groep 4 12 prijzen. Groep 5 6 prijzen. Groep 6 4 prijzen. Groep 7 4 prijzen. Groep 8 5 prijzen. Groep 9 4 prijzen. Groep 10 5 prijzen. Groep 11 4 prijzen. Groep 12 3 prijzen. Groep 13 en 14 5 prijzen. OPLICHTERS AANGEHOUDEN Naar aanleiding van de door de recherche alhier verspreide berichten zijn Zaterdag te den Haag aangehouden de reiziger, de 23-jarige W. A. B. en de S3 jarige reiziger H. S. beide in den Haag woonachtig, die Dinsdag in onze stad een mode-magazijn voor 4 colbert costuums en 4 regenjassen hebben opgelicht. Zij waren de costuums aan het uitventen.'-Beide heb ben bekend. Ook in Haarlem en Amers foort hebben zij kleeren en in Rijswijk 'n radio-toestel weten buit te maken. Zij zijn in het politiebureau alhier ingesloten. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Excursie naar Katwijk. Zaterdag j.l. organiseerde de V. v. M. een uitgebreide excursie naar de gemeente Katwijk. Hieraan namen een 70-tal leden en donateurs deel, welke ten stadhuize werden ontvangen door een commissie be staande uit de heeren J. Dubbeldam, loco burgemeester, Huisman wethouder, C. O. Boekhoven gem.-secretaris en notaris Ma thijs directeur V.V.V. Eerstgenoemde heette de Mathesianen van harte welkom namens het gemeente bestuur en sprak zijn verheugenis uit over het feit, dat de V. v. M. naast haar vele excursies ook Katwijk tot een bezoek had uitverkoren. Na het serveeren van thee en gefcek, werd een rondgang gemaakt door het gemeente huis. De voorzitter der V. v. M., de heer J. S. Göbel, dankte voor de hartelijke ont vangst en wees daarbij in het bijzonder or het nut van deze excursie als vergrooting van de sympathie tusschen Katwijk en Lei den. De excursie werd voortgezet met een be zoek aan de installatie van „Het Koelhuis" Op duidelijke wijze werd gedemonstreerd hoe geheel automatisch dit uitstekend ge outilleerde bedrijf werkt. Tevens werd ha ring aangeboden door den heer Parlevliet. Het -volgende programmadeel gold het Stoomgemaal van het Hoogheemraadschap „Rijnland", dateerende uit 1880. Dit ge maal, hetwelk het grootste is in Europa, bestaat uit 6 enorme schepraderen, waar mede 1700 M3. per minuut gespuid kan worden. Het kolen verbruik is daarbij on geveer 16 ton per etmaal. Veel interesse werd getoond voor de machinekamer met de twee groote dubbel werkende com- poundmachines. Na een beklimming van den ouden vuur toren werd een rondwandeling gehouden door de Andreaskerk. Vooraf gaf de orga nist, de heer N. v. Beelen, een historisch overzicht. Het gebouw dateert uit de 14e eeuw en is oorspronkelijk een Katholieke kathedraal geweest. Na herhaalde malen te zijn verwoest en zelfs als haringpakhuis te zijn gebruikt, werd het in 1924 door de N.-H. gem. gerestaureerd. Het hierop vol gende orgelconcert met medewerking van mevr. Verloop-Kruyt, sopraan werd ten zeerste gewaardeerd. Vooral de improvisa tie op het Mathesianenlied was voor de exursisten een aangename verrassing. Tot slot van dezen middag bezocht het gezelschap de Oudheidkamer van Katwijk. De voorzitter dankte hier allen, die aan dezen middag hebben medegewerkt, in het bijzonder den heer N. v. Beelen als leider en organisator, terwijl de heer v. Swieten de Blom namens de excursie een blijven de herinnering aanbood. GEM. H.B.S. Eindexamen Afd. A. Geslaagd zijn: G. J. Barentsen, Leiden; W. J. v. Berge Henegouwen, Leiden; mej. Anne E. Brilman, Leiden; P. van Cleef, Wassenaar; mej. Annie C. C. Daniels, Lei den; G. Groen, Leiden; J. G. Joha, Voor burg; C. Noest, Leiden; A. J. Pranger, Voorschoten; D. Ravelli, Oegstgeest; mej. Riek Schoppen, Leiderdorp; J. T. Steen, Leiden; C. A. Verstraaten, Leiden. Niet ge slaagd 1. Bij de gehouden examens aan de Eerste Ned. Slagersvakschool te Utrecht behaalde de volgende slagerspatroons het slagers- vakschooldiploma in alle groepen van vak bekwaamheid: J. Mulder, Magd. Moon- straat, Ed. Nozeman, v. 't Hofstraat, G. Stigter, Hoogewoerd, Ant. v. Leeuwen, Noordeinde, W. Visser Az., Haarlemmer weg 1, Corn. Alkemade, Haarlemmerstraat. Voor het examen bakkersvakschool, afge nomen aan het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen is geslaagd de heer B. O u werker k. PLANTSOEN-CONCERT De Leidsche Christelijke Harmonie Ver eeniging, directeur de heer II. J. A. Bok- hove, zal op Donderdag 21 Juli a.s. het achtste concert in het plantsoen (Musis Sacrum) van den Bond van Leidsche Har monie en Farfare Vereenigingen verzor gen. Mocht dit concert door slecht weer niet kunnen doorgaan dan zal dit tijdig bekend gemaakt worden aan de bekende borden. Programma: 1. Paris-Bruxelles, marsch, L. Purnotte; 2. Le Trésor des Incas, Ouver ture, F. Hoffman; 3. Juanita, Vake, Jos Bouwens; 4. Fantaisie Chapêtre, A. Een- haes. Pauze. 5. Siluent Herroes, Marsch, Reizen zonder zorgen per CEBUTO-Tonringcar (I ziet meer, IJ geniet meer, en geeft minder uit 4 dg. Rijn - Bife) - Ahidal ƒ29.50 5 dg. Ardennen mei boottocht 39.— 6 dg Ardennen - Luxemb. „48. 3 dg. Valkenb. Ardennen 19.50 Inlichtingen en Reisgids bij CEBUTO-AGENTSCHAP Sigarenmagazijn H. HEESTERMANS Leiden, Steenstr. 24 (h. Beestenmarkt) Telefoon 1532. Rei zen zonder zorgen T. Bidgood; 6. Fraternité, Ouverture, D. Snoeck; 7. Wiener Praterleben, Valse, S. Translateur, arr. A. Dreissen; 8. Verdiana, potpourri, Joh. Kliment; 9. Marsch. Hedenochtend te 11 uur gebeurde er op de Haagweg nabij de Vink een ongeluk, doordat de 27-jarige wielrijder V. uit Lei den plotseling den weg overstak. Een uit de richting Leiden komende auto, gereden door den heer A. uit Alphen, kon een aan rijding niet meer vermijden en greep den wielrijder aan den achterkant van de fiets. V. bleef bewusteloos liggen. De E. H. D. constateerde een hersenschudding, terwijl handen en gelaat van den wielrijder ge wond waren. De E. H. D. vervoerde den gewonde naar een der ziekenhuizen. Den heer A., die danig geschrokken was, treft geen schuld. MINISTER VAN DIJK MET VERLOF. De minister van Defensie, de heer J. J. C. van Dijk, is heden voor vier weken met verlof naar het buitenland vertrokken. GEORGANISEERD OVERLEG IN AMBTENARENZAKEN. In de vergadering van de centrale com missie voor georganiseerd overleg in amb tenarenzaken op Donderdag 14 Juli j.l., ver zochten de zes samenwerkende centrales aan de regeeringsdelegatie om opnieuw de aandacht van de Regeering te vestigen op de onbevredigende salarispositie van het rijkspersoneel, de onderwijzers daaronder begrepen. Naar aanleiding daarvan werd door de regeeringsdelegatie opgemerkt, dat, naar haar oordeel, de omstandigheden sinds de behandeling van deze aangelegen heid in het najaar van 1937 niet dermate zijn gewijzigd, dat voor het treffen van bijzondere maatregelen voldoende aanlei ding bestaat. Zij verklaarde zich echter be reid om in een nadere bespreking met de regeering deze in kennis te stellen met hetgeen door de organisaties ter zake is aangevoerd. Een van organisatiezijde ingekomen voorstel tot aanvulling van art. 3 van het wachtgeldenbesluit met een bepaling ten aanzien van wachtgelders, die na eerst de hoedanigheid van kostwinner te hebben verloren deze weer verkrijgen, werd ver wezen naar de sub-commissie voor de re glementen. Voorts behandelde de commissie nog eenige regeeringsvoorstellen tot wijziging van het bezoldigingsbesluit. CONGRES NED. R.K. BOND VAN SCHOENWINKELIERS EN SCHOEN MAKERSPATROONS. Ontvangst ten stadhuize te Amsterdam Vandaag en morgen houdt de Neder- landsche R.K. Bond van Schoenwinkeliers en Schoenmakers Patroons Vereenigingen in „Krasnapolsky" haar achttiende jaar vergadering. Hedenochtend om half elf werden de af gevaardigden officieel ten stadhuize ont vangen, waarbij het gemeentebestuur ver tegenwoordigd was door wethouder G. Baas Kzn. en den gemeentesecretaris mr. S. J. van Lier. De wethouder zeide, dat het gemeente bestuur het zeer op prijs stelt, dat de bond zijn congres in de hoofdstad houdt en sprak zijn gelukwenschen uit aan het adres van de jubileerende Amsterdamsche af deeling, die haar 25-jarig bestaan viert. Amsterdam is een plaats van weinig be- teekenis op het gebied der schoenfabrie- catie, doch wat de consumptie betreft is het tegendeel het geval. De voorzitter, de heer Aug. Linnewee- ver, wees in zijn dankwoord op de banden, welke tusschen Amsterdam en den bond bestaan, waarbij hij vooral het werk prees van den levensmiddelenraad, die zoo nut tig heeft gewerkt voor de schoenenbranche Amsterdam is verder de bakerplaats van denhandel, zonder welken ernu eenmaal niet kan worden geproduceerd. Wat de ordening aangaat, achtte spr. de ze voor het schoenbedrijf zeer urgent, vooral wegens de overstrooming van het landme t eengoedkoope productie, welke een gevaar voor ons volk inhoudt, daar deze ten gevolge heeft, dat 70 pet. van on ze landgenooten, daarin het vrouwelijke deel het grootste aandeel heeft, ernstige voetgebreken vertoont. Spr. dankte tenslotte het gemeentebe stuur voor deze ontvangst en voor de zil veren medaille, aan het tentoonstellings- bestuur geschonken. KINDJE ONDER VRACHTAUTO GERAAKT EN GEDOOD. Het anderhalf jarig zoontje van de fa milie G. Bekhuis, uit de Tollenstraat te Almelo, is Zaterdagavond onder een vrachtauto gekropen, waaruit zand belost werd. De bestuurder en zijn knechtje, die bij het lossen hielp, hebben hiervan niets bemerkt en zijn toen ze klaar waren met hun werkzaamheden weggereden. Een der wielen is het kind daarbij over het hoofd gegaan, waardoor het op slag dood was. MOORDAANSLAG TE NIEUWER- AMSTEL. Jongeman gedood. Zondagavond omstreeks half twaalf is op de Bleekerskade te Amstelveen een moordaanslag gepleegd. De twintigjarige gehuwde arbeider L. C. hoorde bij zijn thuiskomst, dat zich on aangename kwesties in de familie hadden voorgedaan. Hij wond zich hierover zoo op, dat hij zich met een zeis wapende en op de kade den 26-jarigen Grifhorst uit Amsterdam, die verkeering met de zus ter van zfjn vrouw had, opwachtte. Toen Grifhorst voorbij kwam, heeft C. hem een klap gegeven, waarbij de punt van de zeis in den rug drong. G. wist nog de wo ning van zijn schoonouders te bereiken, waar hij tengevolge van hevig bloedver lies ineen zakte. Onmiddellijk werd ge neeskundige hulp ingeroepen. Het slacht offer is per ziekenauto naar het Binnen gasthuis te Amsterdam- vervoerd, waar hij in den loop van den nacht is overleden. De politie stelde een uitgebreid onder zoek in onder leiding van inspecteur Bus- ser. De dader werd ten huize van zijn ouders, die eveneens op de Bleekerskade wonen, gearresteerd. Hij is voorloopig in het politiebureau te Amstelveen ingeslo ten. MOTORRIJDSTER OVER DEN KOP GESLAGEN. Vanmorgen te omstreeks tien uur is op den Muiderstraatweg te Diemerbrug ter hoogte van de „Groote Teerfabriek" een 32-jarige vrouw uit Amsterdam, die een motorrijwiel bestuurde, op onverklaar bare wijze ten val gekomen. Wielrijders zagen dat de motor plotse ling begon te slingeren en daarna tegen de straat sloeg. De motorrijdster kwam met een harde smak op het asfalt terecht. Dr. Balfoort uit Diemen constateerde een zware hersenschudding. Bovendien had de jonge vrouw een ernstige hoofdwonde opgeloopen. Zij is in bewusteloozen toe stand per auto van den hoofdstedelijke G. D. naar het Wilhelminagasthuis ver voerd. BRANDKAST IN HET WATER GEGOOID. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in het perceel Lange Beesten markt 192 te Den Haag, waar gevestigd is de Haagsche Ziekenkas. De inbrekers ver schaften zich toegang door verbreking van een ruit aan de achterzijde van het per ceel en wisten er weer uit te komen door een deurslot te forceeren. Zij slaagden er in een brandkast mee te nemen, waarin zich evenwel slechts adminstratieve be scheiden bevonden. Hierover blijkbaar te leurgesteld hebben de inbrekers de brand kast Zondagavond op de Caland-kade in het water gegooid, waar deze reeds door de politie is opgevischt. In verband met deze inbraak zijn door de politie in een perceel aan de Spinoza- straat gearresteerd de 27-jarige chauffeur H. J, C. H. en de 30-jarige varensgezel G. J. F. S. beiden zijn ingesloten. De politie heeft het vermoeden, dat meer personen bij deze inbraak betrokken zijn geweest. Zij verzoekt hen, die op Zondag 17 Juli 1938, des avonds omstreeks 11.30 uur een personen-auto hebben zien staan op de Caland-kade, ter hoogte van de opslag plaats van het H. T. M.-materiaal nahijgden waterkant, voor het geven van inlichtin gen zich ten spoedigste te vervoegen aan het bureau van den justitioneelen dienst B, Alexanderplein 17, Kamer No. 1. BRAND TE HUIZEN (N.-H.). Uit Huizen (N.-H.) wordt gemeld: Van middag tusschen twaalf uur en half twee heeft een grooté brand gewoed in een perceel aan de Lindelaan alhier, waarin een stoffeerderij, een kaaspakhuis en een glas in loodhandel gevestigd waren. Het perceel werd door twee gezinnen be woond en is geheel uitgebrand. De brandweer heeft slechts de inboedel van een der gezinnen kunnen redden. Er bestond groot gevaar voor uitbreiding,, zoodat de brandweer de aangrenzende perceelen, die met riet gedekt zijn, moest nathouden. Men heeft dc oorzaak van den brand, die waarschijnlijk in de stoffeerderij is ontstaan, niet kunnen vaststellen. LEIDEN*. Donderdag, R.K. Reclasseeringsvereeniging, St. Vincantiusgebouw, Hoogland- sche Kerkgracht 32. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 16 "t.m. Vrijdag 22 Juli a.s. waargenomen door de aphoteken: G. H. Blanken, Hooge woerd 171, Tel. 502, G. F. Reyst, Steenstraat 35, Tel. 136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. LEIDEN. Geboren: Jacobus Cornells, z. vain J. S. Selier en A. Helfensteijn Johannes Gerardus, z. van C. A. Boogmams en J. M. v. cL Vooren Emma Louise, d. vaii D. de Roode, en M. C. v. d. Staaij. Ondertrouwd: A. Struijk jm. 30 j. en W. Griekspoor jd. 24 j. C. H. Steen bergen jm. 36 j. en C. Devilee jd. 30 j. H. Reijken jm. 22 j. en A. Ouwerkerk jd. 23 j. E. Molenaar jm. 24 j. en J. Velt- huijzen jd. 25 j. J. E. Warmenhoven jm. 26 j. en E. J. H. ten Bosch jd. 23 j. A. Kret jm. 24 j. en M. Lancel jd. 23 j. C. Fasel jm. 26 j. en M. Filippo jd. 20 j. J. de Tombe jm. 26 j. en H. Paauw jd. 22 j. C. v. Kralingen jm. 23 j. en E. Blansjaar jd. 23 j. C. G. v. d. Berg jm. 27 j. en A. Schouten jd. 21 j. J. v. Zeist jm. en M. v. Zeist jd. J. Kapaan jm. 29 j. en A. v. d. Mark jd. 22 j. Overleden: J. Filippo wedm. 80 J. H. J. v. Leeuwen zn. 30 j. EEN GEHEIMZINNIGE VLUCHT. NEW YORK, 18 Juli. (A. N. P.). Gister ochtend 9.17 uur is de vlieger Douglas Cor- rigan vertrokken van het vliegveld Floyd Bennett. Hij zeide, dat hij naar Los Angelos ging, doch hij verdween in Oostelijke richting in plaats van naar het Westen en is nergens meer gezien. Men veronderstelt, dat Corri- gan de tocht van Lindbergh naar Parijs wil herhalen. Het toestel van Corrigan, dat 900 dollar heeft gekost, is voorzien van een motor van 175 paardekracht en kan een kruis snelheid van 150 km. per uur bereiken. De vlieger heeft 1280 liter benzine en 65 liter olie meegenomen, voldoende om Long- beach of Europa te bereiken. DE BRAND BIJ DE SINCLAIR OIL CO. NEW YORK, 18 Juli. (A. N. P.). Tijdens den brand bij de petroleumraffinaderij der Sinclair Oil Co. te Wellsville zijn dertien reservoirs ontploft. Drie menschen zijn om het leven gekomen. Een vijftigtal is gewond. De slachtoffers waren toeschou wers. AMSTERDAM, 18 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 350 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7478, 6270 en 5060 cent per kg. slachtgewicht 90 melk- en kalfkoeien 200270 per stuk 85 vette kalveren 2e kwal. 4854 en 3e kwal. 3846 cent per kg. levend gewicht; 56 nuchtere kalveren 8—13, 78 schapen 2024 en 19 lammeren 1517 per stuk; 465 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 6667, zware 6465 en vette 6263 cent per kg. slachtgewicht; 7 paar den 100150 per stuk, Aangevoerd 2 wa gons geslachte runderen uit tienemarken. ROTTERDAM, 18 Juli. Vee. Aanvoer: 1833 totaal, 603 vette runderen, 289 vette kalveren, 400 schapen en lammeren, 541 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 74, 64 en 4652 cent, vette ossen 69,. 63 en 50 55 cent, vette kalveren 100, 85 en 6070 cent, varkens (levend gewicht) 55, 54 en 33 cent, schapen 50, 40 en 35 cent, lammeren 55, 50 en 40 cent. Prijzen per stuk: scha pen 262214; lammeren f 16128. iets ruimer, handel traag, prijzen gelijk ROELOFARENDSVEEN, 18 Juli. Groentenveiling. Aardbeien 7—11 cent per pond, bloemkool 26 cent per stuk, sla 1.302.40 psr 100, Augurken: grof aan voer 30.850 kg. 1.15—1.20, bommen 75—85 cent, stippel 40—45 cent, augurken 1.00 1.10 per 25 kg.; snijboonen kas 1.75 2.65. idem volle grond, aanvoer 18000 kg. 2.152.50, stek 1.001.50, prlncesseboo- nen 2.553.05, dubbele stamboonen 2.85 tuinbooneri 2939 cent, peulen 1.052.50, capucijners 80 cent. Alles per 10 kg. ZEVENHOVEN, 16 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 1647 stuks, Prijzen kippeneieren 3.20—3.55, eendeneieren 2.60 per 100 stuks, bloemkool 7 cent per stuk. WKSF.LNOTEERtNGEN (AMSTERDAM} Londen, 8.953/g Berlijn 73.02 Parijs 5.028/4 Brussel 30.75 Zwitserland 41.62 Kopenhagen 40.— Stockholm 46 171/* Oslo 45.— New York 1.818 Praag 6.2!)l/2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3