De Kaagweek 1938 Dc HoSland-FriesIand-strifd weer voor de Hollanders DE BLIJDSCHAP DER KINDEREN GODS. SPORT MAANDAG 18 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. I Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? TIJDELIJK OPKLAREND. De Bilt seint: Verwachting: Zwakke tot matige meest Westelijke wind, zwaar bewolkt tot be trokken, tijdelijk opklarend, weinig of geen regen, iets warmer. Hoogste barometers!769.8 te Brest. Laagste barometers!: 756.3 te Isafjord. De depressie, welke Zaterdag nog over de Noordzee lag, ligt thans over Zuid- Scandinavië. Bewesten IJsland nadert een nieuwe depressie. Over het Zuiden van de Britsche Eilanden, Duitschland, Midden- Europa en Frankrijk ligt een gebied van hoogeluchtdruk. De luchtdrukverschillen zijn afgenomen, zoodat de winden over het algemeen slechts zwak zijn. De richting is in geheel West-Europa echter nog over wegend Westelijk, zoodat het koele weer nog aanhoudt. De temperatuur is met uit zondering van Noord-Scandinavië overal onder normaal. De bewolking is nog zwaar met plaatselijk regen in onze omgeving. Voor morgen wordt eenige stij ging van temperatuur verwacht. De bewolking zal nog zwaar zijn, doch waarschijnlijk wel tijdelijk opklaren. De regen zal niet van veel beteekenis zijn, de wind blijft Westelijk met zwakke tot matige snelheid. LUCHTTEMPERATUUR. 16.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 9.44 uur tot Dinsdagmorgen 4.29 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 19 Juli voorm. 7.25 en nam. 7.50 uuh. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 19.5 gr. C. Maan op 23.03 uur Maandagavond. Maan onder 12.42 uur Dinsdagmiddag. GEEN SCHUILKELDERBOUW OP GROOTE SCHAAL. Een deugdelijk volksgasmasker. In een nota naar aanleiding van het eindverslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging en verhoo ging van het vijfde hoofdstuk der Rijksbe- grooting voor het dienstjaar 1937 wijst de minister, ten aanzien van het standpunt, door de regeering ingenomen op het punt van den bouw van openbare schuilplaatsen, erop, dat aanleg daarvan op groote schaal nimmer in de bedoeling heeft gelegen, ook al is bij den aanvankelijken opzet der te treffen voorzieningen aan dezen bouw een voorname plaats toegedacht Dat de regee- 'ring te dien aanzien haar standpunt heeft gewijzigd, vindt zijn grond allereerst in de practische ervaringen, met gebruik van strijdgassen in het buitenland opgedaan, en voorts in de overweging, dat de be schikbare gelden voor het geheele land zooveel mogelijk effect dienen af te wer pen. En, het behoeft geen betoog, de gel den, noodig voor den aanleg van schuil plaatsen, werpen slechts beperkt plaatse lijk nut af, terwijl dezelfde bedragen voor outillage van diensten aangewend, in het bijzonder in het huidige stadium, in veel ruimeren kring effect kunnen hebben. De factoren, noodig voor het vervaardi gen van een deugdelijk volksgasmasker zijn thans aanwezig; met de productie is een aanvang gemaakt. Er zij overigens op gewezen, dat de vraag naar gasmaskers van de bevolking zelf zal moeten uitgaan en dat de landsoverheid in beginsel ten opzichte van particulieren niet verder zal kunnen gaan dan te waken voor deugdelijke ver vaardiging en doelmatige verspreiding. DE STRAFZAAK ROST VAN TONNINGEN. Zooals men zich herinnert, was de heer Rost van Toningen wegens beleediging van den minister van Justitie door de rechtbank te 's-Gravenhage gedagvaard. De heer Rost van Tonningen heeft zich tegen de dagvaarding verzet; het verzet werd echter door de rechtbank afgewe zen. Daarop is de heer Rost van Tonnin gen in bercep gekomen bij het Hof. Ook het Hoi verwierp het verzet. Tenslotte heeft de heer Rost zich beroepen op den Hoogen Raad. Naar vernomen wordt, heeft dit hoog ste rechtscollege het beroep in cassatie eveneens afgewezen, zoodat de heer Rost van Tonningen zich voor den strafrechter zal hebben te verantwoorden. DE OSSCHE BRIGADE. Marechaussees gaan in hooger beroep. worden vervangen. De commissie „K.N.K.B. erkende bonden" werd in haar geheel herkozen. Ook de reglementscommissie bleef ge handhaafd. De begrooting werd goedge keurd en aangenomen. Op voorstel van het bestuur en na langdurige bespreking werd er een commissie van beroep ingesteld, bestaande uit de heeren dr. Bakker, mr. Smeets en Krijn, met als plaatsvervangers mr. Boekel, Steenis en Aikes. De commissie zal een zelfstandig karak ter dragen en dus geen advies lichaam voor de strafcommissie worden. De 25 gul den, welke bij het inroepen van deze com missie van beroep gestort moeten worden zullen alleen bij vermindering van de loor de strafcommissie opgelegde strafmaat worden teruggegeven. Een voorstel ten slotte, om het jaarverslag vroeger uit te brengen, werd tot de volgende vergadering aangehouden. r- luwar lawntennis De vierde dag der Kaagweek bood, wat het weer betrof al precies hetzelfde beeld als de vorige dagen. In den vroegen mor gen kalm weer met wat regen, daarna vol op wind met een afwisselende sterkte van vijf tot acht meter per seconde, niet te sterk dus en voldoende om voor spannende wed strijden te zorgen. 't Was vandaag alweer veel stiller ge- wordenop de Kagerplassen. De dagjesmen- schen waren vertrokken en de echte Kaag- zeilers waren achtergebleven. Aan de wed strijden zelf deed zulks natuurlijk aller minst afbreuk en reeds vroeg in den mor gen waren de eerste zeilers alweer present. De teamwedstrijden. Te 9 uur viel het startschot voor de Olympiajollenklasse. Alle tien deelnemers waren weer aanwezig. Gülcher startte te vroeg en werd teruggeroepen, zoodat hij reeds onmiddellijk een achterstand te boe ken had, welken hij evenwel fraai heeft weten in te loopen. Evenals Zaterdag was de Amsterdammer Lemstra weer uitste kend op dreef. Na aanvankelijk eenigen tijd op de vijfde plaats te hebben gelegen, maakte hij bij het opkruisen naar het Nor- remeer een heel goeden slag en wist hij den kop te nemen, om dezen niet meer af te staan. Zijn partner Lüder deed al niet veel voor hem onder en zoo behaalden de Am sterdammers vandaag het hoogst aantal punten, waardoor zij tevens de leiding in het algemeen klassement wisten te nemen. De uitslag werd n.l.: 1. Lemstra (Am sterdam), 2. D. J. van Brummelen Jr. (Rot terdam), 3. A. D. H. Coops (Loosdrecht), 4. J. D. Lüder (Amsterdam), 5. C. P. Güloher (Loosdrecht), 6. mej. C. van Gooi (Sneek), 7. W. Ritman (De Kaag), 8. Jas. Barzilay (Rotterdam), 9. J. B. G. de Vries (Sneek), 10. G. Key Jr. (Kaag). Het aantal behaalde punten was vandaag dus: W.S.V. „Amsterdam" 17.1 pnt., Loos drecht 14 pnt., R.Z.V. 12 pnt., Sneek 7 pnt. en de Kaag 5 pnt. Algemeen klassement: 1. W.S.V. „Amster dam" 29.2 pnt., 2. en 3. R.Z.V. en Loos drecht 23 pnt., 4. De Kaag 18 pnt. en 5. Sneek 7 pnt. (Sneek zag Zaterdag zijn tweeden man uitgesloten en verloor daar door vijf punten). De HollandFriesland Regenboogwedstrijd. De tweede groepswedstrijd in den kamp HollandFriesland der Regenboogklasse verschilde alweer niet bijzonder veel van dien van den eersten dag. Ook nu werden de plaatsen in dezen kamp vrij broederlijk gedeeld. Bij den boei op het Zweiland was de verhouding 31.124 pnt. Bij den vol genden boei was Friesland twee plaatsen en dus twee punten opgeschoven, maar het rak naar den Dieperpoel en terug leverde den Friezen allerminst voordeel op, want daarna was de verhouding 32.123 pnt. in het voordeel der Hollanders. De Frie zen zijn echte rtaale volhouders en ook nu liepen verschillende hunner deelnemers langzaam maar zeker weer iets in. Leen de Wit wist weliswaar tot ver in de tweede ronde de leiding te behouden, doch Hen driks wist hem tenslotte toch te verschal ken en als eerste te eindigen. Gelukkig voor de Hollanders zeilde ook Jaap de Vries een goeden wedstrijd, het geen wel noodig was ook, want Zuiderbaan moest zich, na aanvankelijk op de tweede, derde en vierde plaats te hebben gelegen, met de zesde plaats genoegen nemen. De uitslag werd nu als volgt: 1. M. Hen driks (F.), 2. L. de Wit (H.), 3. S. Kuipers (F.), 4. J. de Vries (H.), 5. P. van Dijk (F.), 6. H. F. Zuiderbaan (H.), 7. J. C. van de Velde (H.), 8. W. Z. van der Mey (H.), 9. K. Vrolijk (F.), 10. D. Oppenhuizen. Holland behaalde nu 28 pnt. tegen Fries land 27.1 pnt., terwijl het totaal klassement luidt: Holland 57.1 pnt. tegen Friesland 53.1 pnt. Amsterdam neemt de leiding in den groepswedstrijd der Sharpies. De stand in den teamwedstrijd der 12 M2 Sharpieklasse, verkregen na het resultaat van Zaterdag, had inmiddels alweer wij ziging ondergaan doordat een der gebr. Nauta van De Kaag was uitgesloten na een tegen hem ingediend protest, dat werd toe gewezen. De volgorde was daardoor aldus geworden, dat Loosdrecht 0.1 pnt voor sprong had op de W.S.V. Amsterdam, maar deze voorsprong werd vandaag eveneens weer te niet gedaan doordat in den twee- Hamburg geëindigd. De uitslagen van de eindstrijden luiden: Heerenenkelspel: Szigeti (Hongarije) sl. Destremeau (Frankrijk) 86, 6—8, 6—3, 6--3. Damesenkelspel: mevr. Sperling (De nemarken) sl. mej. Lumb (Engeland) 6—1, 6—C. Heerendubbelspel: Petra en Lesueur (Frankrijk) sl. Henkei en von Metaxa (Duitschland) 61, 64, 36, 60. Gemengd dubbelspel: mej. Wynne en Lesueur (Australië-Frankrijk) s! mej. Jedrzejowska en Bawarowski (Polen) 7—5.. 7—5. den wedstrijd de Amsterdammers Stap en Ott het grootst aantal punten haalden. Wel iswaar eindigde Louwerse, na langen tijd op de tweede plaats te hebben gelegen, als eerste, doch zijnteamgenoot Corpeleyn gaf vandaag tijdens den wedstrijd op, zoodat Stap en Ott, die resp. de tweede en zesde plaats bezetten, veertien punten aan hun totaal konden toevoegen. Ook de Kaag kwam er vandaag weer niet aan te pas. Wel bezette W. Nauta de goede vierde plaats, maar zijn broer staakte den strijd, zoodat het verkregen puntenaantal slechts zeven bedroeg. Mét het verlies van Zater dag is dit puntenverlies te groot, om den Kaagvertegenwoordigers nog eenige kans op den teamprijs te geven. De uitslag van vandaag wedr: 1 j. h. Louwerse (Loosdrecht), 2 Jac. Stap (Am sterdam), 3 F. Overmans (Aegir), 4 W. j. H. Nauta (De Kaag), 5 C. Mohr (De On derlinge), 6 B. E. Ott (Amsterdam), 7 C. Overmaas (Aegir), 8 j. Vorst (De Onder linge), C. j. Corpeleyn (Loosdrecht) en C. M. H. Nauto (De Kaag) opgegeven. Het verkregen puntenaantal was nu: W.S.V. Amsterdam 14, Aegis 12, Loosdrecht 10.1, De Onderlinge 9 en De Kaag 7, terwijl het algemeen klassement thans als volgt is: 1 W.S.V. Amsterdam 29 pnt., 2 Loosdrecht 25.2 pnt., 3 Aegir 21 pnt, 4 De Onderlinge 16 pnt., 5. De Kaag 15 pnt. De Kaag vergroot haar voor sprong in den groepswedstijd der 12 Voetsjollen. De laatste teamwedstrijd van den dag, die der 12 Voetsjollenklasse, leverde weer een behoorlijk puntenaantal op voor de Rotterdamsche Zeilver., Loosdrecht en De Kaag, zoodat de kans groot is, dat uiteindelijk de beslissing in het voordeel van een dezer uitvalt. Het resultaat van vandaag was: 1. E. de Visser (H. J. C.); 2. G. Landsman (Z. Z. V.); 3. H. C. M. Heslenfeld (Loosdrecht); 4. W. van der Valk Jr.; 5. Th. van Hel- vert (De Kaag); 6. R. Kagchelland (R. Z. V.), 7. J. C. Tims (De Kaag); 8. D. Verloop (Loosdrecht); 9. C. Kok (Nieu we Meer). H. Evers en J. Simonsz, resp. van de H. J. C. en Z. Z. V. werden uit gesloten, terwijl D. Benjamins (Nieuwe Meer) opgaf. De punten werden als volgt behaald: 1 R. Z. V. 16, 2. Loosdrecht 15, 3. De Kaag 14, 4. H. J. C. 12.1, 5. Z. Z. V. 11 en 6 Nieuwe Meer 6, waarna het alge meen klassement na twee dagen werd: 1 De Kaag 34.1 punt, 2. R. Z. Vè 33 pun ten, 3. H. J. C. 26.1 punt, 4. Zaan! Zeil- vereeniging 25 punten, 5. Loosdrecht 22 punten, 6. Nieuwe Meer 10 punten. De verdere resultaten zijn als volgt: 45 M 2 Kruiser klasse: 1. Benati II,st. B. Fenenga; 2. Walta, st. C. A. Vermaat;3. Boekanier, st. Warners. Vrijbuiter klasse: 1. Thedo, st. J. R. van den Berg; 2. Jan Braas, s! J. Dorsman; 3. Jan Haring II,st, L. J. Fonteyn. Regenboog klasse B: 1. Dotter, st. h. Kolff; 2. Louisa II; 3. Does, st. H. A. Geve. Draken klasse: 1. Hermes, st. W. H. van Lienden; 2. Janmaat, st. J. Heinen; 3. Ca valier ,st. Jhr. mr. E. G. van Benthem v. d. Bergh; 4. Ran, st. Ph. Keegstra; 5. Jep, st. W. de Vries Lentsch. Het „Katholiek Comité van Actie Voor God" schrijft ons Het kenteeken van allen, ó'rz het tot de volkome" liefde Gods ge bracht hebben, is een buitenge woon en onverstoorbare blijgees tigheid, een zóó verrassende, duurzame, ongedwongen en kin derlijke vroolijkheid, dat de kin deren dezer wereld, die vol voor- oordeelen in een gezelschap van zulke zielen raken, zelfs ergernis gevoelen. Wie hen ooit gade sloeg, erkent ook aan hun uiter lijk, dat hunne gedragingen niet afhanger van de hen omringende wereld, maar dat ze voortspruiten uit de diepte van hun gemoed. En hun ziel wordt niet licht meer door stormen beroerd, daar zij hun leven gegrondvest hebben op een bodem, waartegen de elemen ten niets vermogen, op God. Van God hebben zij niets te duchten j met zich zeiven zijn zij in het reine„waarom zouden zij dan niet vroolijk wezen V' H. Thomas. Naar het Hbld. verneemt, zullen de ma rechaussees van de brigade Oss in hooger beroep gaan van de uitspraak van net ambtenarengerecht. FINANCIEELE TEGEN*ALLER VOOR ROTTERDAM. Tekort 2 millioen grooter dan de raming. B. en W. van Rotterdam hebben aan den gemeenteraad medegedeeld, dat het on derzoek der begrooting 1938 door Ged. Staten het noodzakelijk maakt, dat de ra ming van verschillende posten moet wor den herzien. Het tekort op de begroting 1938, dat bij de vaststelling door den ge meenteraad geraamd was op 1 millioen, moet worden verhoogd tot 3.272.000. Deze verhooging van het tekort vindt zijn oorzaak ten eerste in de beslissing van de regeering ten aanzien van de resti tutie verband houdende met de verlaging der haventarieven. De gemeente Rotter dam zal daardoor 1,308.000 minder van het rijk terug ontvangen, dan waarop ge raamd was. Bovendien moet de post \-oor Maatschappelijk Hulpbetoon worden ver hoogd. Voorts dienen nog eenige wijzigingen te worden aangebracht; het nadeelig slot kan worden verminderd met 50.000 als verdere basis van de na samenstelling van de begrooting gesloten conversies. B. en W. stellen den raad voor in verband met het bovenstaande, de noodzakelijke ver anderingen in de begrooting aan te bren gen. korfbal KON. NED. KORFBALBOND De jaarvergadering. Zooals ook in de voorgaande jaren steeds het geval was, is de openingsrede welke de heer S. A. Wilson gistermorgen op de jaarvergadering van den Koninklijken Ne- derlandschen Korfbalbond uitsprak, een der voornaamste gebeurtenissen geweest, welke op deze vergadering plaats vonden. De drukbezochte bijeenkomst zeventig vereenigingen waren in Krasnapolsky ver tegenwoordigd heeft anderhalf uur naar deze voortreffelijke rede van den voorzit ter kunnen luisteren. De heer Wilson noemde het afgeloopen jaar een periode van scherpe tegenstellin gen. Gevaren dreigden de be.ruchte „strafzaak" MercedesZ.K.C. o.a. maar aan den anderen kant was er reden tot groote voldoening. Immers het praedicaat „Koninklijke" werd verworpen, waarop men trotsch kan zijn. Het scheidsrechters- vraagstuk blijft moeilijk en zal de volle aandacht van het bestuur vragen. De heer Wilson roemde de clubgeest, welke even wel niet in chauvinisme mag ontaarden. Ondanks het terugloopen van het ledental ging men in algemeenen zin vooruit door de groote verbreiding van korfbal in Zee land, Noord Brabant en Indië. Ook adspi- ranten-kwestie zal terdege behandeld moe ten worden. Spr. herdacht het onlangs overleden I.O.C.-lid den heer Waller, die veel voor de korfbalsport heeft gedaan. Vervolgens memoreerde de voorzitter het 25-jarig bestaan van den oudsten en groot sten onderbond, den A.K.B. de eere-beker, welke uitgereikt wordt voor de verdien stelijkste prestatie, kwam ditmaal bij Rohda terecht voor den velen arbeid door haar leden besteed voor de viering van het 35-jarig bestaan van den K.N.K.B. Vervolgens kregen de eere-voorzitter, de heer Broekhuysen en de voorzitter van den A.K.B., de heer de Wilde het woord. De laatste welke op tot deelneming aan het groote tornooi, hetwelk in September a.s. zal worden georganiseerd en waaraan alle vereenigingen uit den lande kunnen deelnemen. Blauw-Wit, dat de unieke prestatie heeft verricht, om driemaal achtereen het kampioenschap van Nederland te behalen, kreeg den kampioensbeker, Deetos, Z.K.C. Rigtersbleek, P.S.V. en W.W.M.D. een kampioensmedaille en Luto den K.N.K.B.- wisselbeker. Er werd critiek uitgeoefend op de pro testcommissie, doch er werd een modus ge vonden, waardoor ook deze wel in den ver volge achterwege zal blijven. In de kas- commissie werden benoemd de heeren Kuiper, Tjepkema en van Zoest met als plaatsvervangen Klomp In het bondsbestuur werden de heeren Hammink, Mazure en Vorst herkozen, ter wijl de heer Galjaard, die zich niet her kiesbaar stelde, door den heer Rogge zal TOURNOOI OP OUD-WASSENAAR. Van Woensdag 13 tot en met gisteren heeft op de banen van het tennispark Oud-Wassenaar, behoorende tot het Kas teel Oud-Wassenaar, het jaarlijksche ten- nistournooi plaats gehad, waarvoor weder druk werd ingeschreven. Vooral de en kelspelen zijn zeer druk bevolkt. De resultaten waren: Heeren enkelspel A, le ronde: L. Ent hoven s! Kirchmann 97, 63; Bruns sl v. d. Haar 64, 63, 1210; Jacobson s! v. d. Wel 6—3. 3—6, 6—2. 2e ronde: Th. Young sl. F. de Jong 6—1, 64; H. v. Meegeren s! E. Bouman 61, 60; F. v. d. Graaff sl. A. Kuntze 63, 62; J. Bou man sl. Th. Gerritzen 62, 64; A. Reidt s! M. Hollander 64, 57, 65; Bruns s! Enthoven 61, 61; Jacobson w. o. tegen Brantsma; Weber s! Nyland 62, 64; Reidt s! Besseling 61, 61, 90; Van Meegeren s! B. van Geelen 60, 63; Bruns s! Baars 63, 63; Young s! Stevens 60, 60; v. Jacobson w.o. tegen Englebert; J. Bouman sl. Kreemer 62, 62; v. d. Graaf s! v. Ipenburg 62, 63; W. Weber sl. Boelaars 61, 60. 3e ronde: Reidt s! v. Meegeren 61, 64; Bruns s! Young 75, 64; J. Bou man s! Jacobson 36, 63, 63; Weber s! v. d. Graaff 62, 61. Heeren enkelspel B, le ronde: v. Gee len s! Larewijn S4, 75; Baan sl. jhr. Krayenhoff 64, 63. 2e ronde: Besse ling s! Schölvinck 64, 63; van Geelen sl. Wagner 86, 61; Baars s! L. Oost hoek 60, 62; Stevens sl. Binckhorst 64, 61; Englebert s! A. v. Romondt 06, 62, 64; Kreemer s! v. Wijngaar den 61, 61; Ipenburg sl. Smit 64, 61; Boelaars s! Andriessen 64, 63. Kwartbeslissing: Baars s! Stevens 62, 46, 61; Kreemer s! Englebert 61, 6—0. Dames enkelspel, le ronde: Mevr. Bos- schaart s! mevr. Engleberet 62, 62; mej. Nagelkerk sl. mej. Sijlmans 60, 62. 2e ronde: Mevr. Bosschaart s! mej. Kits v. Waveren 26, 61, 63; mej. Nagelkerk s! mej. Broese van Groenau 61, 62; mej. Mulder s! mej. Pastor 63, 57, 61; mej. Dutilh s! mej. D. Vos 63, 63; mej. Klein s! mevr. Bos schaart 75, 61; mej. S. Broese van Groenau s! mej. Nagelkerk 62, 119; mej. Wellink s! mej. Mulder 61, 63; mej. T. Broese van Groenau s! mej. Du tilh 6—8, 6—3, 7—5. Kwartbeslissing: mej. Nagelkerk s! mevr. Bosschaart 646, 63: mej. Klein s! mej. S. Broese van Groenau 8—6, 6—3. Heeren dubbelspel, le ronde: Kuntze en Besseling s! Schölvinck en Binck- horst 64, 64; Boelaars en v. Ipenburg sl. Alberda en Stuy 62, 86: Hollander en v. d. Wel s! Pander en van Wijngaarden 61, 62; Brandsma en Bosschaart s! Englebert en Smit 60, 61; E. en J. Bouman s! Kuntze en Besseling 6 2, 61; F. v. d. Graaff en E. v. d. Graaff s! Boelaars en van Ipenburg 61, 62; van Meegeren en Loeff s! Andriessen en van Romondt 62, 62; Jacobson en v. d. Haar sl. Küchmann en Leeksma 62, 62. 2e ronde: Stevens en Gleichman s! Pander en v. Wijngaarden 1614, 62; Boelaars en v. Ipenburg s! Andriessen en v. Romondt 63. 65; Gerritsen en de Jong sl. Kirchmann en Leeksma 57, 45 (res.); Reidt en Bruns s! Hollander en v, d. Wel 64, 63: Brandsma en Bos schaart s! E. Bouman en J. Bouman 1210. 63: van Meegeren en Loeff s! E. F. v. d. Graaff 61, 61; Jacobson en v. d. Haar s! Gerritsen en de Jong 86, 9—7. Dames dubbelspel, Kwartbeslissing: mej. E. Broese van Groenau en mej. v. Hasselt s! mej R. Broese van Groenau en mej. van Waveren 63, 63; mevr. Vriesen- dorp en mevr. d'Harmant s! mevr. Engle bert en mej. Zijlmans 63, 63; mej. Al berda en mej. T. Broese van Groenau s! mei. Klein en mej. Wellink 75, 36, 6-4; mej. Dutilh en mej. Huying s! mevr. Bosschaart en mej. Nagelkerk 64. 60. Gemengd dubbelspel, le ronde: mej. Klein en Weber sl. mej. Mulder en An driessen 61, 61; mej. v. Hasselt en v. d. Wel s! mevr. Englebert en Englebert 61, 61mej. Wellink en Nijland s! mej. v. Waveren en Stevens 36, 63, 64; mej. S Broese v. Groenau en Oost hoek sl. mej. Pastor en Larrewijn 6—2, 6—2; mevr. Alberda en jhr. Alberda s! mevr. Vriesendorp en Vriesendorp 68, 62, 8- -8: mej. Kerckhoff en Jacobson s! mevr. Bosschaart en Bosschaart 60, 6—4. DE INTERNATIONALE TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN VAN DUITSCHLAND. Gisteren zijn de internationale tera.is- karnpioenschappen van Duitschland te

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2