dagen Historie SPORT CHRISTUS DIEKEN. Athlefiekwed- strijden te A'dam Het V S-Sportpark in wording ZATERDAG 16 JULI 1938 UK LKIÜSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HUGHES SUCCESVOLLE TOCHT. RASSENTHEORIE IN ITALIë. EVIAN EN DE VLUCHTELINGEN. PALESTINA. Victorie. Beginnen we met een overwinning. Wij' moeten op deze plaats zoo vaak min der aangename gebeurtenissen bespreken, welke niet minder dan een nederlaag be- teekenen voor ons rechtsgevoel en een ver nedering der wereldcultuur dat wij maar al te graag de gelegenheid aangrijpen om te beginnen met 'n succes. Hoewel noch wij noch on»e lezers debet zijn aan deze we reldvlucht, geeft het zoo succesvol slagen van zoo'n tocht ons toch het trotsche ge voel van: „Wij kunnen toch maar heel wat. Voor „ons" bestaan geen afstanden meer!" In ieder geval is het een belangwekkende vlucht geweest, welke voor ons nog deze interessante bijzonderheid heeft, dat het toestel, waarmee zoo snel en zeker gevlo gen werd, een Lockheed was, van hetzelfde type, dat ook door de K.L.M. is aange- Kocht en reeds in gebruik is in Indië bij de K.N.I.L.M. Overigens is het rondvliegen van de wereld al is het dan niet ge schied langs den evenaar in den uiterst korten tijd van nog geen 4 dagen een prestatie, welke bewondering afdwingt. Wiley Post, die in 1933 dat is alweer vijf jaar geleden dezelfde route volgde, deed er nog 9 dagen over. Maar Wiley Post had niet de beschikking over de nieuwste vin dingen van de techniek en de luchtvaart techniek ontwikkelt zich snel in enkele jaren. Terwijl Wiley Post vloog met een eenmotorige Lockheed, waarin hij met zijn maat Gatty in de cockpit een plaats vond, maar overigens weinig accommodatie had, heeft Howard Hughes met zijn vier gezel len dat maakt ook verschil - de be schikking over een verkeersvliegtuig van formidabele afmeting, met twee motoren en zooveel comfort als onder deze omstan- dieheden toelaatbaar is. Zoodat de vlie ger zich onderweg eens kans gaan vertre den en het toezicht op den automatic pilot ran de anderen overlaten. Die automatic pilot is een der groote hulpmiddelen, welke een dergelijke vlucht mogelijk maakt. Zulk een automatischen bestuurder had Post eveneens, maar na tuurlijk lang niet zoo geperfectionneei'd als aie van thans. Door dit instrument, dat automatisch een bepaalden koers stuurt, wanneer het op een bepaald aantal graden is ingesteld, mag men rekenen, dat de moeilijkheden van het vliegen als zoodanig tot zoo weinig mogelijk worden terugge bracht. Toch blijft het een sportieve presta tie van de eerste rang. Rassentheorie. Wanneer we nu weer terugkomen uit de hoogere sferen en onze oogen richten op dit ondermaansche, zien wij dat Italië zich officieel op het standpunt van de rassentheorie heeft ge plaatst. Een aantal Italiaansche hoogleeraren on der leiding van het ministerie van volks ontwikkeling, heeft te Milaan de houding van het fascisme ten aanzien van het ras senvraagstuk definitief vastgelegd in tien punten. Gelukkig hebben de Italianen een an dere apvatting van het rassenverschil dan de Duitschers, want vastgesteld wordt in punt 1, dat er wel ras-verschillen bestaan, maar dat dit niet beteekent, dat er hoo gere en lagere rassen bestaan. Verder wordt een toelichting gegeven, waarin ge zegd wordt, dat men van een zuiver bio logisch standpunt moet uitgaan en vooral het ras niet moet verwarren met filosofi sche en godsdienstige begrippen, alsmede, dat het rassenbegrip der Italianen „arisch" moet zijn. Dat wil niet zeggen, zoo heet het verder, dat men de Duitsche rassenleer in haar ge heel moet overnemen. Men wil daarmede alleen den Italiaan een model-menschenras van zuiver Euro- peesch karakter voor oogen stellen. In het negende punt wordt bepaald, dat óe Joden niet tot het Italiaansche ras be hoor en. De toelichting zegt, dat de Semietische volken, die zich in den loop der jaren in Italië hebben gevestigd, in het algemeen geen sporen hebben nagelaten. Hoewel de Duitsche invloed bij deze ras sentheorie vrij groot is, is zij toch veel gematigder. Bovendien heeft zij meer be- teekenis voor de koloniale politiek van Italië dan voor de Joden. Evian. Het Jodenvraagstuk brengt ons vanzelf naar Evian, waar het vraag stuk der vluchtelingen besproken is. On der die vluchtelingen nemen de Joden een zeer groote plaats in, daar het voorname lijk de massa's uit Duitschland en Oosten- lijk gevluchte Joden zijn geweest, die het vluchtelingen-probleem acuut hebben ge maakt. Men heeft te Evian beraadslaagd en het resultaat is vrij mager. Een nieuwe commissie de permanente regeerings- commissie voor de vluchtelingen zal het levenslicht aanschouwen en waarschijnlijk haar zetel te Londen krijgen. Aan Londen wordt de voorkeur gegeven boven Parijs, daar in Londen reeds de zetel is gevestigd van het Hooge Commissariaat van den Vol kenbond voor Duitsche vluchtelingen, aan welks hoofd Sir Neill Malcolm staat. Van de vertegenwoordigers der twee-en- dertig regeeringen ter conferentie hebben ex acht-en-twintig het woord gevoerd, en van die acht-en-twintig waren het slechts de woordvoerders der Zuid- en Midden- Amerikaansche staten, die positieve mede- deelingen konden doen. Hun regeeringen verklaren zich bereid op groote schaal vluchtelingen op te nemen en dezen naar beste krachten aan een bestaan te helpen. Maar ook zij moesten een voorbehoud ma ken: wat Nicaragua, Honduras, Panama en Costa Rica betreft, zullen de vluchtelingen zelf de noodige geldmiddelen moeten mee- bi-engen; een voorbehoud, waaraan in de praktijk moeilijk tegemoet zal zijn te komen, daar niet te verwachten is dat de landen, waaruit de vluchtelingen vluchten, de inténxationale commissie van de noo dige gelden zullen voorzien om de uitge wekenen naar veiliger oorden te expe- dieeren. Palestina. De impasse, waarin het Joodsche vraagstuk zich bevindt, dë steeds kritieker wending in den toestand in Pa lestina, waar het terrorisme hoogtij viert, doen de noodzakelijkheid van een zelf standigen Joodschen staat, hetzij in Pales tina of waar elders ook, met den dag drin gender worden schrijft het „Hbld.". Hoe dan ook, men zal toch ééns moeten komen tot de stichting van een staat, waar het den Joden vergund is vrij en veilig te leven, waar zij hun krachten zullen kunnen ont plooien, en waarbij een einde zal worden gemaakt aan het „gastrecht", dat hun op steeds minder royale wijze wordt verleend. Ook hier zouden de mogendheden kunnen samenwerken, indien zij daartoe den grond slag konden vinden. Steeds driester treden de Arabieren in Palestina op, zich welbe wust zijnde van het belang dat zij er bij hebben een toenadering der mogendheden te beletten of te vertragen. Zoolang het Britsch-Italiaansche accooi-d den weg naar een volledige samenwerking in de Middel- landsche Zee nog niet heeft geopend, zoo lang Syrië nog een uitgangspunt voor po litieke samenspanningen blijft, zoolang de entente's en „assen" in Europa de regee ringen gestadig op haar qui vive moeten doen zijn, zoolang is het niet mogelijk een bevredigende regeling van het Pales tijnsche probleem te bewerkstelligen. Hoe voorbarig is men geweest toen men in Augustus van het vorig jaar verklaarde, dat het Joodsch-Arabische vraagstuk uit de handen der Joden en Arabieren via de Mandaatcommissie naar den Volkenbonds raad was overgegaan! Meer dan ooit trach ten de Joden en Arabieren hun lotsbestem ming in eigen hand te houden en deze in de hun gewenschte richting te di-ingen. Clubnieuws der Kath. Sportvereenigingen VOETBAi. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons Sterven was voorheen hèt groote momentDe man, die voorheen stierf, kon achterlaten, naast zijn bezittingen, een groot geloof. Dat wist hij, en dat gaf hem den moed en kracht. Nu laat men de stoffe lijke dingen na, waarover kinde ren jarenlang nog procedeeren en vechten. Weg is het „depositum conserva". Het bewaren van wat U in bewaring is gegeven. Neen, het geloof durft niet meer gepre senteerd te worden. Op den hoek van het briefpapier staan wel de titels, maar hoe weinigen durven Paulus' „visite-kaartje" er boven te zetten„Ego, Paulus, servus Christi". Ik, Faulus, apostel en dienaar van Christus Henri de Greeve, pr. Docos: Afd Junioren. Alle voor de Junioren vastgesteld thuiswedstrijden gaan niet door. Alleen voor de C-Boys de uit wedstrijd naar D.O.S.-teirein Docos c S.N.A.a, aanvang 1 uur. Vertrek 12 uur vanaf Zijlpoort. S.M.C.: De R.K. Sportvereeniging SMC treedt morgen als gastvrouwe op en wel om 1 uur voor Foreholte en om 2.30 voor Leimuiden. Om 1 uur n.l. zal een wedstrijd worden gespeeld tusschen SMC aFore holte a, terwijl om 2.30 een zeer spannende wedstrijd te verwachten is "tusschen CMS ILeimuiden I. Als scheidsrechter zal op treden de heer" Uljee. Tevens zij er nogmaals vanaf deze plaats op gewezen, dat opgaven van nieuwe leden alleen bij den len secretaris moeten wor den gedaan. Het is in het belang zoowel van de personen onderling als dat van de vereeniging. Donderdagavond verplichte training. Aller opkomst is dringend ge- wenscht. Leimuiden: Het Programma van „Lei muiden" luidt voor morgen: Leimuiden II van Nispen II, aanvang half drie. Leimui- oenIangeraar I, aanvang kwart voor één. S.M.C. ILeimuiden I, aanvang half drie. Nic. Boys: Morgen, d^ tweede Zondag van het tounxooi zal Nic. Boys I zich met de nieuwe opstelling in de finale kunnen plaat sen door van D.E.S. te winnen; aanvang van den wedstrijd 2.30 uur. Nic. Boys II speelt te 12.30 uur vooraf een wedstrijd tegen V.C.H.-combinatie. De Juioren I spelen na deze wedstrijden tegen de Junioren de Kwakel I. Mag er nu eens op veel belangstelling gerekend worden? v. Nispen: Morgen staat een wedstrijd op het programma eri wel Zeevogels I Van Nispen I (terrein V.V.E. te Wijk aan Zee) aanvang half drie. De reis wordt gemaakt per autobus, ver trek om uiterlijk 1 uur vanaf Kerkvliet. Deze wedstrijd wordt gespeeld voor de 5de ronde voor den Bisschopsbeker. De overige elftallen zijn vrij. Oxxs tweede heeft zich teruggetrokken voor het verder spelen in de promotiewed strijden om de reeds, bekende reden. Jam mer was het feit, dat Zondag nog op het kantje af gelijk gespeeld werd tegen Esto II, na met 41 te hebben voorgestaan. Nieuw Ned. record 2000 M. Op de sintelbaan te Amstexxlam zijn gis teravond athletiekwedstrijden gehouden, tijdens welke de bekende A.A.C.-er Jan0 Zeegers op de 2000 meter een nieuw Ne- derlandsch record vestigde met een tijd van 5 min. 46,8 sec. Zeegers deed zijn niet aan gekondigde poging tijdens den 3000 meter wedstrijd. Onmiddellijk nam hij een voor sprong en in regelmatig tempo vergrootte hij het verschil op de 3000 meter loopers. Rustig en beheexscht liep de A.A.C.-er zijn ronden en toen hij de 2000 meter had afge legd, bleek, dat hij niet minder dan 3.6 sec. van het oude recoid, dat sedert 1935 op naam van Petit stond, met een tijd van 5 min. 50,4 sec., gevestigd op 20 Augustus 1935 te Bmssel, had afgenomen. De 3000 meter loopers gingen inmiddels verder en vooral de Amsterdammer Bak ker en de Haarlemmer Paap leverden fei len strijd, totdat Bakker kort voor de laat ste bocht een voorsprong nam en dien niet meer afstond. Een wel aangekondigde recordpoging, nJ. die op dé Olympische estafette door een A.A.Cploeg, mislukte, maar leverde toch een prestatie van belang op. Want op het eerste gedeelte van deze estafette, welke bestaat uit 800, 400, 200 en 200 meter liep Bouman een schitterende race en bleef met een tijd van 1 min. 54 sec. niet minder dan 0.4 sec. beneden zijn eigen, hoewel nog niet officieel erkend, Nedex-landsch record. Deze tijd van Bouman kan echter niet gehomolo geerd worden, aangezien hij tijdens een estafette is geloopen. De A.A.C.-ploeg be staande uit Bouman, Berger, Boersma en Spaak, kwam tegen een Quick-ploeg en nog twee A.A.C.-teams uit. Tot drie maal startte De Ruyter (Quick) te vroeg voor de 800 meter, doch daarna vertrokken de ploegen gelijk. Bouman en De Ruyter gingen aanvankelijk gelijk op, maar Bouman, die de eerste 400 meter in 55 sec. liep, nam een voorsprong en vergroot te dien regelmatig. Soepel en snel ging de A.C.C.-er over de baan en aan hem heeft het niét gelegen, dat het Nederlandsch re cord op de Olympische estafette, dat met 3 min. 31,5 sec. op naam van de Trekvogels staat, niet verbeterd werd. Wel echter 1 dit het geval met Berger, die -een zwakke 400 meter liep. De Amsterdammers bleven 0.6 sec. boven het Nederlandsch record. Een veelbelovende prestatie leverde Noach van A. V. 1923, die bij de juniores de 800 meter in den zeer goeden tijd 2 min. 12,5 sec. won. De avond werd verder gevuld met da meswedstrijden. De uitslagen luiden: 80 meter horden da mes: A en B klasse: 1. A. Doorgeest (ADA) 11.9 sec.; 2. Voorsmit (Solos) 13 sec.; 3. N. Een oppervlakte van 4V2 H.A. met drie voetbalterreinen en een koribalveld Wat eigen werklust vermag ziet men hier uitgebeeld We waren gisteravond, daartoe welwil lend door het UVS-bestuur uitgenoodigd, in de gelegenheid een kijkje te nemen op het nieuwe UVS-Sportpark aan den Was- senaarschen weg achter het Boerhaave- kwartier. Sinds ongeveer een half jaar is daar veel veranderd. Een groot polder-grasland is in een fraai terreinencomplex herscha pen met drie voetbalterreinen en een korfbalveld, een stuk grond om te oefe nen, een tribune met 500 zitplaatsen en een aardige cantine. En dat werk is voor een groot deel tot stand gekomen dank zij den ijver en den werklust van tal van UVS-ers, die hetzij al of niet werkloos, hun vrijen tijd voor een groot gedeelte hier zoek brachten. Wanneer de nieuwe voetbalcompetitie begint zal UVS haar sportpark in gebruik kunnen nemen. Het terrein, waarop de verschillende velden zijn geprojecteerd en aangelegd is 45000 M2. groot. UVS kreeg bij den aanleg hiervan den zeer gewaardeerden steun van den heer J. Vinju, die zich met de technische leiding van het werk belastte. De aanleg van de grasmatten voor de sporttereinen geschiedde door de N.V. Samson, die de speelvelden tonrond maak te, d.w.z. met een verloop van 40 cM. Daardoor behoefde geen draineering te worden aangelegd, welke bovendien in den klei-bodem weinig effect zou sortee- ren. Het terrein ligt bovendien 14 cM. bo ven het polderpeil. De aannemer de heer Burgy belastte zich met het afbreken van de tribune op het oude terrein aan den Kanaalweg om deze hier aan de Zuid Oostzijde van het hoofd terrein opnieuw op te richten. Deze aan nemer trok ook de cantine op, een als land huisje gebruikt bouwwerk, dat een riant uitzicht geeft. Hiermede was natuurlijk reeds veel werk verricht, vooral als men bedenkt, dat 25000 M2.grasterrein afgestoken en op nieuw gelegd moest worden. Maar, daar was nog heel wat meer te doen en daarvoor zorgden de leden zelf. De afrastering rond het oude tex-rein werd overgebracht naar het nieuwe Sportpark en deze omheining heeft een lengte van bijna 400 Meter. Om het terrein heen be halve aan de Zuid-West-zijde, achter het linksche doel. vanaf de tribune gezien, zijn oploopende staantribunes aangebracht, in den vorm van driemaal verhoogde plat- voi-men, waardoor men op alle zijden een behoorlijk uitzicht op het veld heeft. Daar door is er plaats voor 5000 bezoekers op de staanplaatsen., terwijl er bovendien nog 500 plaatsen op de overdekte tribune zijn. Ten Zuiden van het hoofdterrein ligt een tweede speelveld, eveneens ingericht volgens de voorschriften van den KNVB. terwijl daarnaast een derde veld ligt vol gens de afmetingen van den LVB. Geheel ter linkerzijde ligt een korfbalveld, dat door Flu}js in gebruik zal worden geno- Tusschen het middelste der drie bij-vel den en de tribune ligt nog een stuk grond, dat als oefenterrein voor voetballers en korfballers wordt ingericht Links van den ingang is een klein plant soentje aangelegd met tal van jonge uls ters versierd, terwijl, voorzoover mogelijk, ook rond het terrein boombeplanting is aangelegd. Vermelden we voorts iog dat SLF we derom op het UVS-sportpark zal gaan spelen en dat de gemeente een groote hoe veelheid puin voor slootdemping en weg verharding beschikbaar stelde, als tegen prestatie waarvoor UVS uitsluitend Leid- sche aannemers en werklieden voor den aanleg mocht gebruiken. Het geheel ziet er welvezorgd uit. Na tuurlijk is alles nog niet in orde, maar men kan erop rekenen, dat UVS volgend sei zoen uitstekeAd gehuisvest zal zijn. Bo vendien is er waterleiding aangelegd, het geen voor de spelers onmisbaar is. Na de bezichtiging, welke wij met het bestuur mochten maken, verzocht de voor zitter, de heer H. Borsboom allen nog even in de cantine te komen. Daar sprak hij allereerst den heer J. Vinju toe om hem te bedanken en de er kentelijkheid van UVS te betuigen voor het prachtige werk door hem geheel be langloos verricht. Omstreeks half Februari was de heer Vinju begonnen met het ontwerpen en teekenen van plannen, het maken van be grootingen enz. en sindsdien is hij onaf- gebroken op het terrein geweest, techni sche leiding en adviezen gevend en zelf meewerkend waar zulk noodig en ge- wenscht was. Zoo heeft de heer Vinju vrij wel al zijn vrijen tijd voor UVS opogeof- ferd en bijgestaan door goedwillende UV S-ers heeft hij veel weten te bereiken, waardoor UVS hem ten zeerste dank baar is. Ter blijvend aandenken voor zijn be moeiingen bood spr. hem vervolgens na mens UVS een fraai rijwiel aan. De heer Vinju dankte hiervoor met en kele woorden. Daarna richtte de heer Bosboom zich tot den heer R. Lolkes de Beer, die jaren lang voorzitter van de vereeniging ge weest was. Spr. hex'innerde eraan hoe de laatste ledenvergadering besloten had den heer Lolkes de Beer te benoemen tot eere lid en eere-voorzitter. Die onderscheiding had de heer Lolkes de Beer zeker ver diend voor de buitengewone werkzaamhe den voor de vereeniging verricht, ondanks hij daarbij vele teleurstellingen heeft moe ten 'ondervinden. De heer Bosboom spelde hem vervol gens het insigne van eerevoorzitter op de borst, begeleid door een oorkonde, waarop van deze onderscheiding wordt melding gemaakt. De heer Lolkes de Beer herinnerde er aan, dat hij volgend jaar 25 jaar lid van de vereeniging is, want UVS bestond drie maanden toen hij zich als lid aanmeldde. Steeds had spr. getracht alles wat hem mo gelijk was voor UVS te doen en hij gaf de verzekering, dat hij op dezen weg zou blij ven voortgaan. Hieimedë was deze korte plechtigheid ten einde. van Balen Blanken (Sagitta) 14.2 sec. C.- klasse: 1. Takken (ADA) 13.9 sec. 100 meter dames: klasse B: 1. N. Knuyt (ADA) 13.2 sec. 2. B. Takken (ADA) 13*.3 sec. Klasse C: 1. de Vos (Sagitta) 13.6 sec. Tabakspinder (ADA) en Somers (ADA) eveneens 13,6 sec. 800 Meter Juniores: 1. Noach (AV 23) 2 min. 12.5 sec. Olympische estafette: 800400200 200 meter): 1. AAC 1 (Bouman, Bergei-, Boersma en Spaak) 3 min. 32,1 sec. 2. Quick 3 min. 33.9 sec. 3. AAC 2 3 min. 43.8 sec. Speerwerpen dames: A. en B. klasse: 1. G. de Koek (ADA) 35.55 meter; 2. (buiten mededinging) 1 Weyster (Atalanta), Gro ningen 32.53 m. 3. G. Slisser (ADA) 30.03 meter. 200 Meter dames klasse A: 1. Bak (Sa- gttta) 27.1 sec. 2. Loohuis (ADA) 27.3 sec. 3. Voorsmit (Solos) 28.4 sec. 3000 meter hardloopen: 1. Bakker (AAC) 9 min. 24.1 sec. 2. Paap (HAV Haarlem). 3. Bruyn (AVAC). Estafette dames: 2001008060 m.): 1. ADA 57,7 sec. 2. Sagitta 60.6 sec. 3. Solos. DE A.A.A.-KAMPIOENSCHAPPEN. Van Beveren in den eindstrijd 220 yards. In het White City Stadion te Londen zijn gisteren de internationale athletiekkam- pioenschappen, de A.A.A.-kampioenschap- pen begonnen. Op de 220 yards kwamen twee Nederlan ders uit, n.l. Van Beveren en Cai'l Baumgar- ten. Osendarp startte niet op dit nummer ten einde zich geheel op de 100 yards te kunnen concentreeren. Van Beveren won zijn serie met een 30- tal centimeters voorsprong in den tijd van 22.5 sec. In een andere serie kwam Baum garten uit. Hij kon het echter niet tot een overwinning brengen en eindigde tweede achter den Engelsohman Jenkins, die een tijd maakte van 22.6 sec. In een der halve eindstrijden startte Baumgarten. Hij kon zich evenwel niet handhaven en eindigde op de laatste plaats. De Schot Murdoch werd winnaar in den uitstekenden tijd van 22.2 sec. Van Beveren won zijn halve finale ge makkelijk. Hij nam direct na het vertrek de leiding en vergrootte zijn voorsprong re gelmatig. Hij werd eerste in den tijd van 22.4 sec. De Britsche kampioen op de 100 en 220 yai-ds, C. B. Holmes, kan wegens een spierblessure niet op deze nummers deelnemen. Op de 4 maal 110 yards estafette kwam ook een Nederlandsche ploeg uit, bestaan de uit: Roest, Heinz en Kaxd Baumgarten en Osendaxp. Onze landgenooten wonnen in hun serie met een tijd van 43.4 sec. Tweede werd Ita lië. In de tweede serie won de ploeg van de Lolytechnis Harriers in een tijd van 44.2 sec. Een andere Italiaansche ploeg werd hier tweede. In den eindstrijd komen Nederland, de Polytechnic Harriers en beide Italiaansche ploegen. LAWNTENNIS DE INTERNAT. KAMPIOENSCHAPPEN VAN DUITSCHLAND. Te Hamburg zijn gisteren de internatio nale tenniskampioenschappen van Duitsch land voortgezet. De uitslagen luiden: Heei-en enkelspel, halve endstrijden: Szigeti (Hongarije), sl. Bawrowski (Polen) 36, 63, 64. 36, 86. Destremau (Frankrijk) sl. Gabory (Hongarije) 36, 3—6, 6—1, 8—6, 7—5. Dames dubbelspel, halve eindstrijd: Mevr. Hopman en mej. Stevenson (Australië), sl. mevr. MillerHeine en mej. Morphew (Z. Afrika) 64, 46 64. Mej. Wynne en mej Viyne (Australië) sl. mer. Lumb en mej. Scott (Engeland) 63, 63. Gemengd dubbelspel, kwarteindstrijden: Mej. Wynne en Yesuer sl. mej. Rollin Cou- querque en Hebda 62, 97. Mevr. Hop man en Avory sl. mej. Koermoeczy en As- both 46, 62, 62. Mej. Jedrzowska en Bawarowski sl. mej. Scott en Shayes 61, 36, 108. Mevr. MillerHeine en Petra sl. mej. Coyne en Gabory 63, 60. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. lste klas: VOC—HDVS, VVV—HCC I, HCC II—B. en W. Haarlem—VRA. Overgangsklasse: HCC IIISparta, ACC —PW, CVH—HBS, Excelsior—SCHC (ter rein Sparta). 2de klas B: HDVS II—ASV, Ajax (L)— LCC, HBS n—Quick (H), NLCC—VUC.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11