mmnm RIJNSTREEK CLICHÉ FABRÏEK ZATERDAG 16 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 ALPHEN AAN DEN RIJN DE GRAANDIEFSTALLEN. Helers op transport gesteld. Vrijdag zyn door de politie alhier aan gehouden A. S., alhier, H. uit Koud e- kerk en K. uit Woubrugge, verdacht als helers betrokken te zijn bij de graan- diefstallen van het personeel der Expe ditie firma C. Hedenmorgen zijn zij voor den officier van Justitie te den Haag ge leid. Dekking tekorten woningbouw. In de vergadering van 22 November 1937 werd aangehouden het voorstel strekkende o.m. tot vaststelling van (aanvullende) ren- teoloze voorschotten aan de woningbouw verenigingen en -stichting. De aanhouding geschiedde op initiatief van B. en W. en vond haar oorzaak hier in, dat B. en W. aan de noodzakelijkheid, om rentelooze voorschotten tot de gedachte bedragen te verstrekken, waren gaan twij felen, temeer, daar een belasting der ver- eenigingen met rentelooze voorschotten meer dan noodig, tegen het belang der ver eenigingen ingaat. Totaal zou worden verstrekt een rente loos voorschot aan: Alphensch Belang van 4384.91 Eensgezindheid 28536.32 Volksbelang 9315.55 Nutsstichting tot verbetering van de volkshuisvesting 14008.45 Totaal 56345.33 Aan de noodzakelijkheid om rentelooze voorschotten tot deze bedragen te ver strekken zijn B. en W. gaan twijfelen, ook omdat de werkelijke achterstand in beta lingen bij de gemeente nimmer tot zoo danige hoogte is gestegen. Aangezien de vereenigingen aan haar verplichtingen tegen anderen dan de ge meente steeds volledig hebben voldaan, geven de becijferde tekorten niet aan de mate waarin de vereenigingen behoefte hebben aan hulp van gemeentewege. Die hulp toch behoeft zich niet zoover uit te strekken, dat uit de boeken der vereeni gingen elk tekort verdwijnt, maar kan zich beperken tot het verschaffen van de mid delen, welke noodig zijn om de vereeni gingen in staat te stellen le haar achter stallige betalingen te doei; 2e in de toe komst zooveel mogelijk hare verplichtingen na te komen. Ter bereiking van het eerste is het vol doende als aan de vereenigingen een rente loos voorschot wordt gegeven tot het be drag. dat zij aan de gemeente naar den stand op 30 Juni 1938 schuldig zijn, met dien verstande, dat het voorschot niet meer bedraagt dan de som van het becijferde te kort. Op dien grondslag zou dan het renteloos voorschot beloopen voor: Alphensch Belang f Nihil Eensgezindheid 23636.32 Volksbelang 4316.25 Nutsstichting tot verbetering van de volkshuisvesting 4200. 37152.57 Het komt B. en W. voor, dat een beper king van de rentelooze voorschotten op bo venstaande wijze alle aanbeveling ver dient, omdat aldus het gestelde doel vol komen wordt bereikt. Voorts stellen B. en W. den raad voor te besluiten: Overwegende, dat bij zijn besluit van 19 Juli 1937 de jaarlijksche inkomsten van het „Waarborgfonds inzake woningbouw" zijn aangewezen om te worden aangewend voor dekking van tekorten op de exploitatiere keningen der in de gemeente gevestigde woningbouwvereeniging of -stichting. dat de inkomsten van dit fonds voor het jaar 1937 hebben bedragen ƒ3844.61, ter wijl de exploitatie-uitkomsten der vereeni gingen of stichting over het exploitatiejaar 19361937 in totaal aangeven een bedrag van ƒ5323.14; dat alzoo slechts in totaal bijdragen kun nen worden verleend tot een bedrag van '3844.61; de inkomsten van het „Waarborgfonds in zake woningbouw" over 1937, bedragende 3344.61, aan te wenden tot het verleenen van bijdragen aan de in de gemeente ge vestigde woningbouwvereenigingen en -stichting voor dekking van de tekorten op de exploitatierekeningen over het ex ploitatiejaar 19361937 tot de volgende bedragen bouwvereeniging „Alphensch Belang" 407.44 bouwvereeniging „Eensgezind heid" 1165:93 bouwvereeniging „Volksbelang 726.96 Nutsstichting tot verbetering van de volkshuisvesting 1544 51 onder de navolgende voorwaarden: le. dat aan het bestuur van elke bouw vereeniging en -stichting een door den raad uit zijn midden te benoemen gedele geerde wordt toegevoegd, die gelijke be voegdheden heeft als de bestuursleden, be houdens dat zijn stem een adviseerende zal zijn; 2e. dat de begrootingen van jaarlij ksche inkomsten en uitgaven telkenjare vóór 1 November bij burgemeester en wethouders worden ingezonden en aan de goedkeuring van dit college worden onderworpen, ter wijl overschrijding van de posten der be grooting en prijsgeven van inkomsten even eens de goedkeuring van burgemeester en wethouders zal behoeven. Personalia. Voor het einddiploma werktuigbouwkunde slaagde aan de M. T. S. te Haarlem de heeren D. Boot en L. Boot. Kring-vergadering Sint Vincentiusver eenigingen. Zondag 17 Juli zal in het St. Pancratiusgebouw aan de Paradijslaan een kringvergadering worden belegd door de St. Vincentiusvereenigingen in de Rijn streek. Hieraan zullen deelnemen de ver eenigingen te Harmeien, Woerden, Gouda, Bodegraven, Zoeterwoude en Alphen aan den Rijn. Verwacht worden een 70-tal per sonen. De bijeenkomst vangt aan des na middags te 4 uur, in tegenwoordigheid van den Hoogeerwaarden Deken J. M. Helle gers, die mede behoort tot de sprekers van dien middag. Vervolgens zal een rede houden de ons allen welbekende priester zoon van de St. Bonifaciusparochie de Wel eerwaarde Zeergeleerde Pater Doctorandus Lector Adelbert v. d. Putte O.P. Als af gevaardigde van den Hoofdraad van de St. Vincentiusvereenigingen in Nederland zal tegenwoordig zijn de heer F. de Charro van Kempen uit den Haag. Geboren: Cornelia Elisabeth, d. v. A. Vermeulen en J. J. Koolmees Grietje Catharina, d. v. A. Hoogeveen en B. Tuis Jeanne Nelly, d. v. P. Verdonk en J. Blom Johanna, d. v. J. Janssens en J. W. M. Haakman. Ondertrouwd: Hendrik Paaidckoo- per, oud 28 jaar met Hendrika Maria Hoog- duijn, oud 32 jaar Maurits Nagtegaal, oud 25 jaar, wonende te Hilversum met Christina Snel, oud 25 jaar. Gehuwd: Nicolaas van Luijk, oud 31 jaar, wonende te Hazerswoude met Adri- aantje Johanna van der Pol, oud 26 jaar. Jan van Es, oud 51 jaar met Abrahamina Johanna Catharina Bik, oud 50 jaar. Overledtn: Hendrik Petrus Cornelis Lodewijk Marsé. oud 65 jaar, gehuwd met Teuntje Maria de Bruijn. Vertrokken: Adriaantje J. van der Pol naar Hazerswoude. Rijndijk A 376 Marinus de Jon en gezin naar Rotterdam, 2e Schansstraat 89a Gerardus l'Amie en gezin, naar Hazerswoude, Rijndijk A 140 Hendrikus A. Uithol, naar Rotterdam, Oost- plein 14 Wed. Th. M. Blom geb. Belt en gezin naar Boskoop, Tuinstraat 15 AARLANDERVEEN GOUDEN ZAKENJUBILEUM. Heden herdenkt de firma C. van 't Riet, fabriek voor zuivelwerktuigen, haar 50-jarig bestaan. De zaak, welke 16 Juli 1888 werd opgericht door wijlen den heer C. van 't Riet, den vader der tegenwoor dige firmanten, de heeren B. en A. van 't Riet, is in den loop der jaren meer en meer uitgebreid, mede door de aanschaffing van meerdere machines. Hoewel de oorlogsja ren zich ook in dit bedrijf deden voelen, werd steeds onder bekwame leiding door gewerkt. Het succes is niet uitgebleven. Geleidelijk werd het afzetgebied vergroot en nieuwe uitvindingen op het gebied der zuivelbereiding gaven den naam der fir ma een goeden klank. Vooral de uitvinding van de electrische kaasmachine in 1927 werd een succes. Later konden nog eenige dat thans de Ceres III op tal van boerde rijen in gebruik is. Ook de fabricage van strekels geeft aan vele handen werk. Jaar lijks worden duizenden over het gehéele land verzonden. Zoo is de firma van 't Riet in deze 50 jaren uitgegroeid tot een, voor ons dorp belangrijk bedrijf dat haar goede reputa tie ook in de toekomst stellig zal weten te handhaven. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Kosteloos rijwielplaatje. Op Donder dag 21, Vrijdag 22 en Woensdag 27 Juli des namiddags van 710 uur is er gelegen heid tot aanvragen van kostelooze rijwiel- belastingmerken 19381939, voor Hazers woude Rijndijk en Groenendijk, ten huize van den dienstgeleider der directe belas tingen aan den Rijndijk. HOOGMADE Attentie. Zondag a.s. des avonds om 8 uur zal de R. K. Harmonie, die in het begon van dit jaar weer is herrezen, haar eerste concert geven, op de baan van café Witteman. Natuurlijk ontbreke niemand om zoo doende deze zwakke, maar voor de samen leving toch eigenlijk onontbeerlijke ver- eeniging te steunen. En natuurlijk netjes luisteren want het programma is met zorg samengesteld en ingestudeerd. KOUDEKERK Feest Regeeringsjubileum. De feest- plannen in deze gemeente hebben toch ook iets definitiefs gekregen. De Oranjevereeniging besloot in haar haatst gehouden vergadering het a.s. re geeringsjubileum onzer Vorstin te geden ken op 31 Aug. en 1 Sept. a.s. In den namiddag van 31 Aug. zullen kin derspelen worden georganiseerd. Den vol genden dag. dus 1 Sept. zullen ringrijderij met paard en tilbury worden gehouden, waarvan één persoon inwonend in deze ge meente moet zijn; vervolgens ringrijderij per fiets zoowel voor jongens als meisjes boven de 14 jaar, enkele volksspelen als wedloop, tonnetje spelen, stoelendans enz. Voorts zullen op het prachtig gelegen feestterrein, dat door den heer Jac. Dorre- paal alhier voor dat doel weer welwillend is afgestaan, enkele attracties worden ge plaatst welke met de versieringen weer TEL 2257 PQPENBURG 26 een fleurig en feestelijken aanblik zal bieden. Voor deze volksspelen zijn bereids reeds de verschillende commissies aangewezen. In de vacature ontstaan door het over lijden van den heer J. van Beek, werd aan gewezen de heer G. J. Corts, terwijl in het hoofdbestuur benoemd werd de heer Jac. Dorrepaal. Teneinde de benoodigde gelden hiervoor bijeen te krijgen, zullen deze in de tweede helft van deze maand worden afgehaald, terwijl alsdan tevens .kaarten zullen wor den verstrekt, welke weer toegang geven tot het feestterrein. Er bestaan dus mooie plannen en het be stuur rekent dan ook op aller medewerking en offervaardigheid, temeer, waar juist de Oranjevereeniging in haar tegenwoordi- gen vorm bestaande uit parsonen van on derscheidene gezindten, juist dit jaar 25 jaar bestaat en waarvan er nog een twee- of drietal heeren aanwezig zijn, die gedu rende al die jaren daarin zitting hebben gehad. Geboren: Dirk z. van H. Schellinger- houdt en J. Guldemond Antoon Mari nus z. van A. van Weelden en M. van Does burg. Jacob Bertus z. van P. Griffioen en G. Groes. LEIMU1DEN Autotocht Ouden van dagen. Begun stigd door prachtig zomerweer had Don derdag de jaarlijksche autotocht voor de ouden van dagen plaats. Precies op tijd n.l. te kwart over een des namiddags ver trok de stoet van 21 auto's, begeleid door een tweetal koeriers per motorfiets van uit de garage van de firma Maarse en Kroon. De tocht ging over Kudelstaart, Bovenkerk, Amstelveen, Keizer Karelpark, Ouderkerkerlaan. Hier werden de oudjes onthaald op verschillende versnaperingen. Vervolgens reed men verder over Ouder kerk, Duivendrecht, Dienien, Muiderstraat- weg over het viaduct, Bussum over den Huizerstraatweg naar Oud Valken veen. Het doel van den tocht was toen bereikt. Hier wachtte allen een gul onthaal. Ver volgens kon iedereen volop genieten. Op dezen uitspanning was hiertoe dan ook ruimschoots gelegenheid. Er was een speel tuin, er waren water- en boschpartijen, en een dierenpark. Men kon gebruik maken van schommels, en motor bootjes, maar men kon ook paard- en ezelrijden. Het meeste werd echter door de oudjes genoten van den doolhof, waar men binnen zijnde, eensklaps voor lachspiegels stond, men ge noot dan ook en voelde zich geheel ver jongd. Voor het comité was het een groot plezier om de oudjes zoo bezig te zien. De tijd ging dan ook met spoed voorbij en toen de tijd van vertrek reeds daar was, von den het allen het eigenlijk veel te kort. In de aangenaamste stemming werd de terug tocht aanvaard, over NaardenMuider- straatwegAmstelveen Schipholweg Nieu we Rijksweg in de Haarlemmermeer polder kwam men weer behouden te Leimiuden aan. De Muziekvereeniging „Symphonie" stelde zich bij de brug over de Ringvaart voor de stoet op en onder vroolijke muziek ging het over de Nieuweweg naar het centrum van het dorp waar reeds een ge zellige drukte heerschte. Een groot deel van de inwoners was n.l. uitgeloopen om getuigen te zijn van de joyeuse entre van de oudjes. Nadat allen de garage van de firma Maarse en Kroon waren binnenge trokken, gaf da muziekvereeniging nog een paar vroolijke nummertjes. Hierna nam burgemeester Bakhuizen, voorzitter van het comité, het woord: Hij dankte op de eerste plaats de inwoners van Leimui- den die in zoo groote getale waren opge komen om te laten zien dat zij met dé vreugde der oudjes meeleefden. Hij gaf nog een kort overzicht, hoe en wat men had genoten. Hij dankte de leden van het Comité Mevr. Bakhuizen, Mevr. Stapensea en Mevr. Maarse, de dames begeleidsters en de beide koeriers en al degenen die zoo bereidwillig waren geweest hun auto ter heschiking te stellen. Hij dankte ook de beide voetbalvereenigingen die door hun wedstrijd voor de noodige gelden hadden gezorgd. Ten slotte werd nog dank gebracht aan de muziekvereeniging Symphonie, wier fi- nancieele nooden spreker warm in de gunst van Leimuidens inwoners aanbeval. De speldjes verkoop die werd gehouden bracht dan ook ruim 16 op. Zoo is dan de jaarlijksche uitgangsdag der oudjes weder schitterend verloopen. Nog weken zal door hen nog over dezen tocht van Valkeveen worden gesproken en het is geen wonder dat ze reeds nu met verlangen uitzien naar den tocht van het volgend jaar. Om ook de ouden van dagen van Rijn- zaterwoude van zoon tochtje te doen ge nieten had het comité reeds lang van te voren zich in verbinding gesteld met eenige vooraanstaande personen uit die gemeen te. Het heeft echter jammer genoeg niet tot een gunstig resultaat geleid. Het comité hierdoor niet ontmoedigd, zal volgend jaar een nieuwe poging wagen, hopende op een gunstiger resultaat. Het zou toch jammer zijn, indien de oudjes van Rijnza- terwoude buitengesloten zouden worden. Concours. Na een rustpoos van enkele jaren hoopt thans het christelijk gemengd koor „Excelsior" wederom deel te nemen aan het concours uitgeschreven door de Kring Utrecht van Christelijke Gemengde koren en Zangvereenigingen. Dit concours zal gehouden worden te Zeist en wel op Woensdag 17 Juli a.s. Behoudens goedkeurig van den heer Bur gemeester zal tevens door deze zangver- eeniging op Woensdagavond een concert gegeven worden op het plein naast de Ned. Herv. Kerk. Ook zal het daaraan verbon den kinderkoor enkele liederen ten gehore brengen. De burgemeester is vanaf 20 Juli tot 5 Augusteus met verlof buiten de gemeente Geboren: Mathilda, d. van P. Gras- meijer en M. Offringa. Albert, z. van G. van Dam en A. Groenewoud. Meinsje, d. van J. Roos en M. Schalk. Getrouwd: P. Zekveld met A. Vis. Gevestigd: C. Cardol van Haarlem mermeer, chauffeur, Nieuwe 17. Vertrokken: A. Vis, naar Aalsmeer. LEIDERDORP GEMEENTERAAD De raad kwam in spoedvergadering bij een. Alle leden aanwezig. Voorz. de bur gemeester, de heer K. Brug. De rekening over 1937 werd aangeboden met een bedrag van 121245.57 aan in komsten en 103249.67 aan uitgaven. Batig slot 7995.90. De kapitaalsdienst sloqt met een batig saldo van 9300. Het voorstel tot verkoop van bouwgrond aan de Acacialaan aan den heer A. Mol werd zonder bespreking aangenomen. Eveneens werd zonder discussie aangeno men een voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Hoofdstraat tusschen Dijk en Rijn aan den heer N. Mol. De voorzitter bracht vervolgens in be spreking een voorstel tot aankoop van grond van mevr. de wed. P. de Graaf, nl. de landerijen behoorende bij de boerderij thans in gebruik bij den heer H. Braat. De voorz. lichtte dit punt uitvoerig toe. Het volgens hem zeer gewenscht, dat de ge meente deze gronden in eigendom kreeg voor de volkshuisvesting. Ook om andere redenen zou aankoop gewenscht zijn. De voorzitter oordeelde den koopprijs van 55000 redelijk. De totale grootte van het terrein is ruim 16 75 H.A. Aan de discussie werd deelgenomen door de heeren Rijnsburger en Snel. Eerstge noemde had een andere taxatie van de goederen, dan den voorz". Hij was echter voor aankoop. De heer Snel voerde aan dat de gemeente door dezen koop de eerste ja ren schade zou lijden. Na beantwoording door den voorzitter werd het voorstel zonder stemming aange nomen. Van de rondvraag werd alleen gebruik gemaakt door den heer v. d. Wal die in lichtingen vroeg omtrent de vermeerdering van het aantal tennisbanen in de gemeen telijke sportstichting. Hierna sluiting. Personalia, Voor het einddiploma electrotechniek slaagde aan de M. T. S. te Haarlem de heer B. van Wijk. TER AAR De veilingen. Volgende weken zal voorloopig Maandag, Dinsdag, .Woensdag en Vrijdag veiling worden gehouden. Voor ons pleizier. Dit is de naam van de pas opgerichte sportvereeniging te Aar- dam, waarvan het bestuur bestaat uit de heeren P. Baas, voorz.; C. Kroon, secr.; L. Spek, penningm. en C. Valk, algemeen se cundus. Dat er momenteel veel liefhebberij be staat voor de sport, bizonder de voetbal, moge wel blijken uit het feit, dat zich 48 leden hebben opgegeven. Men is bezig om een behoorlijk stuk oefenterrein te vindtn. Hoe lang deze sportopwelling zal duren, weten wij niet, doch E.H.B.O. Mocht de eerste oefenavond van de R.K. E.H.B.O. zich in een groote be langstelling verheugen, voor den tweeden avond waren er nog meer leden komen op dagen. In hoofdzaak werd de theorie en practijk behandeld uit het Juninummer van het maandblad. Degenen, die wenschen deel te nemen voor den cursus van heden winter, kunnen zich thans opgeven bij het bestuur. Tot September behoeft geen inleggeld betaald te worden. té van ouden van dagen is voornemens op een nader te bepalen datum met de ouden van dagen van 65 jaar en daar boven een boottocht te organiseeren en ter bestrijding van de kosten een collecte te houden in den loop van de volgende week. Met het oog op het welslagen daarvan wordt medewerking van de ingezetenen door het comité verwacht. Het ligt in de bedoeling om degenen, die vorige jaren zoo bereidwillig zijn geweest auto's af te staan, ook van die boottocht te laten genieten. Een circulaire zal aan elk hoofd van een gezin worden uitgereikt. WOERDEN Personalia. Voor het examen ULO. af genomen te Utrecht, slaagden Henk Via- nen, Floor Goes, H. v. Breukelen en Dolf Miinninghoff, allen leerlingen van de R.K. ULO-school, aan de Achterstraat alhier. Cursus voor „gasverkenners". Door den burgemeester werd ten stadhuize een cursus voor gasverkenners geopend. 35 Cursisten waren aanwezig, alsmede de heer Droogendijk, hoofd v. d. luchtbescher mingsdienst en het hoofd der gasafdeeling, de heer Anemaat. De burgemeester legde in zijn openings woord den nadruk op het groote gewicht van dezen cursus en in verband met de al tijd bestaande waarschijnlijkheid van een oorlog, de noodzakelijkheid ervan. Ook de heer Droogendijk voerde nog het woord. Hierna gaf de heer Anemaat zijn eerste les, die met groote aandacht gevolgd werd. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert a.s. Donderdag desna middags 7.45 uur ten gemeentehuize. Agen da: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van L. van Cromvoirt betreffende het onder huren van perceel E 129, met voorstel van B. en W. 3. Verzoek van het feestcomité ter viering van het 40-jarig Regeeringsju bileum van H. M. de Koningin om subsi die, met voorstel van B. en W. 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener voor- loopige regeling met het Hoogheemraad schap van Rijnland, inzake schoonmaken van boezemwateren. 5. Als voren tot het doen ontwerpen van een plan tot verbe tering van de wegen vallende in het Pro vinciale tertiaire wegenplan. 6. Als voren tot vaststelling van een ontwerp uitbrei dingsplan, Hooge Rijndijk II. 7. Als voren om medewerking te verleenen aan de rege ling betreffende beschikbaarstelling van premies voor verbetering van arbeiderswo ningen. 8. Behandeling van belastingrecla mes. 9. Rondvraag. „Herwonnen Levenskracht". Door B. en Weth. is vergunning gegeven om Zon dag 17 Juli a.s. de jaarlijksche speldjesdag te houden. Het pl. comité verzoekt een ieder, die hiertoe in staat is, een speldje voor dit mooie doel te koopen. ZOETERWOUDE (HR) Eerste Plechtige H. Mis. Fr. A. van Galen Ord. Carm., die Zondag 10 Juli in de kloosterkerk te Merkelbeek (L.) de H. Priesterwijding heeft ontvangen, hoopt op Zondag 21 Augustus zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen in de parochie-kerk. De propagandaclub is reeds aan het werk om een plechtige ontvangst van den neo mist in de kerk voor te bereiden. In de eerste dagen van de volgende week zullen zij ook de belangstelling van de parochianen hiervoor komen vragen. Al len zullen hieraan zeker willen medewer ken. ZEVENHOVEN HET KATHOLIEKE STUDENTEN KAMP. Zooals in de afgeloopen week is bericht, houden een groep R.K. Studenten uit Lei oen, Yereeni§d het Gilde van St. Jeroen" hun jaarlijksche landdag en in onze ge meente. Vanzelfsprekend geeft dit in onze rustige omgeving eenig leven en ook daar om hebben „de Studenten,, zoo noemt eenieder ze immers reeds van het eer ste uur van hun aankomst af aller belang stelling. Vooral de jeugd is present en op en om de boerderij van Willem Blom :s 't een gezellig drukte, want een student is nu eenmaal geen kniesoor, en deelt graag van zijn vreugde mee aan zijn om geving. Woensdag zijn de heeren „stukgewtjs" uit verschillende streken van ons land aan gekomen, allen per fiets en toen de Corps- vlag bij Blom werd uitgestoken, was dat voor velen het teeken om zich daar te ver zamelen. Dank zij het gunstige weer, is de stemming uitstekend en heeft er zelden zoo'n gezellige sfeer in de schuur of onder de hooibergkap bij Blom geheerscht. Men geniet volop van de beste Zevenhovensche lucht, die er is: 100 pet. zuiver vanuit den grooten polder! Den eersten avond reeds wandelde men met de jeugd het dorp in en een kleine groep ging met corps-vaandel tot aan het raadhuis. Elke morgen wordt eerst de H. Mis bij gewoond, welke door allen geheel litur gisch wordt gevolgd; in het gezeldschap is de geestelijke verzorger, Pater van Clé, terwijl de zeereerw. Pater van Rooyen uit Zoeterwoude eveneens aanwezig is. Op den dag maakt men een mooie wan deling in den polder, of een fietstocht naar een omliggende plaats. Dit alles is voor den Hollandsche Stads-student een genot op zich zelf en eigengemaakte boterham men, na zoo'n tocht veroberd in de buiten lucht, smaken zooals ze anders nooit sma ken. Verschillende menschen gaan eens een kijkje nemen op de boerderij en praten met verschillende studenten over hun be ginsel en streven. Eenieder is welkom. Verschillende conferenties hebben plaats, en wordt van gedachten gewisseld over bepaalde onderwerpen. Des avonds houdt men zich bezig met het zingen van liederen, waarbij de vroo lijke noot niet ontbreekt. Over het verloop van Zaterdag (heden) de dag voor de bevolking, volgt Maandag een verslag.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10