OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 12 JULI 1938 CE LEIDSCHE COURANT dERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOM Een breedere brug over de Ringvaart. De brug die Hillegom met „de Meer" ver bindt zal verbreed worden, 't Klinkt een voudig maar de simpele mededeeling geeft aanleiding tot groote blijdschap. Welk een r.oodtoestand er bij café Ceres heerscht kan men zich ongeveer indenken als men weet, dat de thans bestaande brug over de Ring vaart dateert van 1885, dus ruim een halve eeuw oud is. De brug»was stevig, is dat fei telijk nog, doch te smal, zóó smal, dat het zelfs gevaarlijk is voor een voetganger naast een „optrekkende" auto de brug over te gaan. Over „per fiets" praten we niet. Men denke ook eens aan het verkeer in 1885 en dat van 1938! Hoe eer de toestand daar verandert hoe liever. Voor de werkloozen. Ook hier is een proef genomen met het distribueeren van gebakken visch onder de werkloozen en de cndersteunnden van het Burgerlijk Armbe stuur. Men deelt ons mede, dat de proef goed geslaagd is. HAARLEMMERMEER Geboren. Adrianus Franciscus Simon, z v. C. A. Doeswijk en M. S. de Ruijte Everhardus, z. v. F. W. Nuisker en E. Loef- fen Theresia Catharina, d. v. J. J. van Eaaster en H. G. Suidgeest Leo Ludovi- cus, z. v. R. A. P. Sütter en H. Lijs Cla- sint Joanna Maria, d. v. P. van Moorten en C. E. Duwei Arie, z. v. P. van Dam en H. B. van Donselaar Johanna, d. v. H. de Bruin en H. C Grimbergen Wilhel- mint Petronella, d. v. A. P. van Leeuwen en M. W. Verlaan Hendrik Robert, z. v. J. A. Lourens en H. S. Kikkert Gijs- fcerta, d. v. fi. van Veen en H. Betjes Jan, z. v. E. van Veen en H. Betjes Ger- iit Hendrik, z. v M. Veenendaal en D. G. H Maas. Ondertrouwd: Harmen Hut, 24 j. en Johanna E. van Leeuwen, 25 j. Johannes Th. Stroet, 25 j en Gerarda Lucke, 21 j. Gehuwd: Wilhelmus Zeinstra, 34 j. en Petronella M. Kooijmans, 24 j. Gerrit Schoenmakers, 46 j. en Hendrika Roeland, ?4 j. Adam van der Woude, 27 j. en Artje M. van der Flier, 27 j. Cornelis Gerrit Hijstek, 24 j. en Maria P. Kempe, 24 jaar. Overleden: Pieter Kant, 56 j., geh. met D. Nieuwland Maria van der Spruit, SO j., wed, van G. Kwaasteniet Wille- mina Pieternellaella van Stappen, 64 j., geh. met L. Hocqpé Gevestigd: Hendrik Moes, van Am sterdam, IJ weg 52 Hendrik W. I. van Geer, van Amsterdam, Iepenlaan 37 Richard H. H. Wehmöller, van Amsterdam Nieuwemeerdijk 245 Cornelis P. van der Helm, van Amsterdam, IJ weg 128 Johannes J. Cokart, van Aalsmeer, Markt- laan 2. Catharina Hommers, van Aals meer, Marktlaan 22 jhr. Archibald Graaf land, van 's-Gravenhage, Schipholdijk 47 Pieter Millenaar, van Vinkeveen, Aals- n eerderweg 511 Jannetje Rink, van Beuningen, Burg. Amersfoordtlaan 48 Jannigje Pieters, van Amsterdam, Nieuwe- meerdijk 502 Karei F. H. Welters, van Amsterdam, Schipholdijk 47 Gerardus J. van Straaten, v. Haarlem, Vijfhuizerdijk 201 Albert van der Walle, van Zandvoort, Friedalaan 31 Johanna G. C. W. Wes- sels, van Arnhem, Friedalaan 34 Jacoba J. Kloos, van Amsterdam, Berkenlaan 14 Marcelis van Wieringen, van Sint Pancras, Hoofdweg 1695. Vertrokken: Johan Vos naar Zeist* Hortensialaan 41 Jacob Toutenhoofd naar Schiedam, Rottcrdamschedijk 220c Jan Hogenhout naar Amsterdam, Veerstr. 78 1 hg. Klaas Buising naar Amsterdam, Reinier Claeszenstr. 86 hs Josina Buur man naar Soest, Kerkstraat 12 Cornelis Btolk naar Amsterdam, Wouwermanstr. 22 1 hg wed. H. H. Kerkhof naar Amster dam, Frederikstr. 34 3 hg Dirk van Rijs wijk naar Hillegom, Vossendwarsstr. 18 Leonardus de Groot naar Amsterdam, Jb van Lennepkade 170 hs Willem Meijer naar Beverwijk, Nieuwstr. 13 Arend Vaandering naar Amsterdam J. M. Kemper straat 101 3 hg Klazina W. van Mourik naar Heemstede. Sportparklaan 2 Petrus G. Schönhage naar Amsterdam, Kerkstr. 145 1 hg Andries Geel naar Schagen, Nieuwstraat A 113 Hendrikus M. v. Al phen naar Amsterdam, Orteliusstr. 234 1 hg. KATWIJK AAN DEN RIJN Studiedagen van de Derde Orde. Telkenjare worden vanwege de Derde Orde in een bepaalde plaats z.g. studie dagen gehouden waarvoor steeds veel be langstelling bestond. Het is thans voor het eerst dat deze studiedagen te Katwijk aan den Rijn zullen worden gehouden in het Missie-college der Patere Franciscanen aan oen O verrijn. De studiedagen zullen wor den gehouden van Zaterdag 31 Juli tot en met Maandag 1 Augustus. Er is ook nu veel belangstelling uit vele plaatsen rond Lei den. Ook uit verdere oorden. Personalia. Tot veilingleider aan de \eiling van K. en O. is benoemd de heer J v. d. Perk. LISSE „Herwonnen Levenskracht", Het PI. Comité van Herw. Levenskracht zal op Zaternamiddag 16 Juli haar jaarlijkschen speldjesdag houden. Een aansporing om de verkoopende jonge dames te zijn ach ten wij overbodig. LEIDSCHEN DAM Gift van het Prinselijk Paar. Door be middeling van Burgemeester W. Keijzer is aan het echtpaar G. J .Huntman-v, d. Helm, wonende Middenweg 4 alhier, bij gelegen heid van de geboorte van een zoon op 29 Juni j.l., die bij den doop der naam van Bernhard ontving, door Prins Bernhard en Prinses Juliana een kinderwagen geschon ken. In beslag genomen. Door de belasting ambtenaren is in de afgeloopen week een inval gedaan in het Sigarenmagazijn „De Spil" in de Tedingerstraat. Door de amb tenaren werd een partijtje ongebanderol- leerd sigarettenpapier in beslag genomen. Veteranenwedstrijd. Op het A.V.V.— terrein speelden gisteren de A.V.V.-yetera- nen een vriendsdhappelijken wedstrijd te gen de dito's van Wilhelmina. In een pret- 'cigen wedstrijd hebben de „oudjes"in dien wij tenminst van oudjes kunnen spre ken, daar wij in beide elftallen slechts en kele aldus zouden durven betitelen, elkaar bekampt. Het was een aardige wedstrijd, welke de lachspieren zoo nu en dan nog aardig deden werken. Wilhelmus wist met 30 te winnen, wat zij te danken hebben aan hun enthousiaste spel, wat bij A.V.V. ontbrak, enkele uitzonderingen daargela ten. Onder leiding van scheidsrechter Berk stellen beide elftallen zich op en pakken direct flink aan. Al spoedig blijkt, dat en kelen het nog niet zijn verleerd en speciaal de beide achterhoeden verstaan het vak nog uitstekend, zoodat alle aanvallen wor den afgeslagen en de rust met blanken stand komt. Na de rust doet de vermoeidheid zich bij enkele spelers gelden, doch niettegenstaan de wordt in een behoorlijk tempo gespeeld. Wilhelmus heeft dan eindelijk succes (1 0). Ofschoon A.V.V. verschillende mooie en opgelegde kansen krijgt, weet de voorhoe de deze niet te benutten. Wilhelmus doet het beter en weet kort na elkaar twee mooie doelpunten te maken en brengt zoo doende den stand op 30. Wat A.V.V. ook probeert, het lukt niet, ofschoon zij toch zeker een doelpunt verdiend hadden. Zoo komt het einde van dezen minder fraaien wedstrijd met een 30 overwinning voor de Wilhelmus-veteranen. Geboren: Adrianus Leonardus, z. v. H. A. v. Hooijdonk en C. J. v. Krogt. Martine Pieternelle, d v. W. Thierry en C. \an" Vliet Dorothea Siglinde Gertrud, d. v. J. P. F. Ligthelm en N. Koelman Eduard, z. v. J. N. J. Aalders en G. E. v. d. Horst. Ondertrouwd: G. Vermeulen en A. M. E. Grimmon. Gehuwd: P. L. van Hameren en M. H. Weiss G. Chr. van den Berg en C. v. d. Kraan. NOOTDORP EERSTE H. MIS VAN DEN WELEERW. PATER G. BOONEKAMP. Wederom heeft Nootdorp zich in feest tooi gestoken, hebben de parochianen ge jubeld en op spontane wijze uiting gege ven aan hun vreugde over den nieuwen priester, die zij dezer dagen in hun mid den mochten ontvangen. Deze priester, is ontsproten uit een Nootdorpsch gezin, rijk gezegend met kinderen, waarvan thans twee priesters, twee nonnen en een priesterstudent. Wel was er reden om thans te jubelen. Zaterdagavond deed de Neomist, de weleerw. pater G. Boonekamp, van de Orde der Lazaristen, zijn intrede in zijn geboorteplaats. Een grootsche optocht had zich om half 8 bij het koelhuis „Arctic" opgesteld; voorop een tiental ruiters, getooid met de pauselijke kleuren, daarachter de R. K. Harmonie, leden van de Volksbond, de Hanze, L. T. B., het Wit-Gele Kruis, de Voetbalvereeniging, de E.H.B.O., de Graal en Maria-Congregaties. Dan volgde een groep bruidjes in smetteloos wit, met pal men in de hand. Precies op tijd arriveerden de auto's, waarin gezeten de Neomist met zijn fa milieleden. Na uitgestegen te zijn ver welkomde de edelachtb. heer H. C. A. M. Schölvinck den Neomist in hartelijke be woordingen, persoonlijk en namens de gemeentenaren hem feliciteerend met het groote geluk, wat hem was ten deel ge vallen. De Neomist beantwoordde deze welge meende begroeting met een ontroerende toespraak, de aanwezigen dankend voor de grootsche huldiging hem als priester bereid. Spreker vroeg met aandrang, wan neer hij binnenkort Nootdorp weer ver laten had om in de Missie zijn levenswerk te beginnen, dat de inwoners van Noot dorp, waaraan hij zulke dierbare herinne ringen had, hem hun sympathie zouden blijven geven en hem vooral gedenken in hun gebeden, zoodat, wanneer hij zich eenmaal op Java, op zoo verre afstand van het vaderland, zou bevinden, hij de overtuiging met zich kon meedragen, dat velen, die hem dierbaar zijn, in gedachten met hem meeleefden en dat dit voor hem een steun zou zijn in zijn verdere leven. Omringd van de parochianen, klonk uit den mond van den Neomist de ernstige be lofte, dat hij steeds het welzijn, zoowel in geestelijke als tijdelijke zaken, van zijn dorpsgenoten God zou blijven aanbeve len. Hierna zette de kleurige stoet zich on der marschmuziek in beweging. Achter de bruidjes had de Neomist plaats geno men in een open landauer, vergezeld van zijn ouders en den zeereerw. heer pastoor A. H. Heydeman; daarachter in auto's volgden de familieleden, Burgemeester Schölvinck en Kerk- en Armbestuur. Hoewel het weer tamelijk guur was, bleef het gelukkig droog, zoodat langs de geheele weg vele belangstellenden de stoet konden gadeslaan. Bij aankomst aan de St. Jozefschool ontbond zich de stoet en begaf men zich in de feestelijk versier de noodkerk, die tot in de hoeken bezet werd. Hierna volgde het Plechtige Lof. Tusschen lange rijen van bruidjes schreed daar de jonge priester in koorkap naar het altaar om met de geloovigen God dank te zeggen voor het groote geluk, wat hem was beschoren. Als diaken fungeerde de broeder van den Neomist, als subdiaken zijn oom den zeereerw. heer Abr. v. d. Berg. Zondagmorgen om 10 uur was het groo te moment aangebroken, waarop de jonge priester het groote Mysterie van het H. Misoffer voor het eerst zou opdragen op zijn geboortegrond. Wederom voorafgegaan door bruidjes, ging de familie kerkwaarts, waar zich reeds vele geloovigen hadden -verzameld. Gedurende de H. Mis werd de celebrant geassisteerd door pater Jac. Boonekamp, diaken, den zeereerw. heer W. v. d. Berg, sib-diaken, den zeereerw. heer A. Hey deman, presbyter-assistens en de weleerw. heer H. Groeneveld, ceremoniarius. Door het koor werd uitgevoerd de Mis „Te Deum Laudanus" van Lorenzo Perosl. Een zeer mooie feestpredicatie werd gehouden door pater Jac. Boonekamp. Des middags werd een plechtig Lof ge houden door den Neomist, geassisteerd door zijn broeder en zijn oom den zeer eerw. heer Ant v. d. Berg. NOORDWIJKERHOUT Hanze. Voor den aanvang van de H. Mis Zondag om half negen, had in de St. Jozefkerk alhier de wijding plaats van het nieuwe vaandel der R. K. Midden- standsvereeniging. De H. Mis werd vervol gens tot intentie van de leden dier vereeni- ging opgedragen waaronder alg. H. Com munie. De geestelijk adviseur, kapelaan de Kleermaker, feliciteerde de Middenstand- vereeniging vanaf den kansel met de wij ding, welke zoo juist had plaats gehad. Zijn Eerw. hoopte, dat, nu de Middenstand uiterlijk zoo prachtig voor den dag komt met het mooie vaandel, ook innerlijk het vereenigingsleven moge bloeien. Hij wees cp het stralende kruis van het vaandel, dit moet een aansporing zijn om ook in het gewone leven het geloof te laten gelden. Aan het einde van de felicitatiewoörden sprak de geestelijk adviseur de hoop uit, dat de vereeniging steeds goed vooruit moge blijven gaan. Het vaandel prijkte tusschen mooie bloe men aan het zij-altaar. Geslaagd. Voor het ULO-diploma A siaagden te 's-Gravenhage onze plaatsge- nooten F. Backes en K. van Stein. Zij zijn leerlingen van de ULO-sohool te Sassen- heim. Bollenpellen. Momenteel zijn 62 per sonen die als werkloos stonden ingeschre ven, aan het bollenpellen. Een 18-tal is te Sassenheim aan het werk gesteld. Vertrokken: M. M. J. Verdegaal naar Lisse; M. C. van der Haak naar Amster dam; C. J. Vlfjmen naar Den Haag; C. W. Philippi naar Leiden; Johanna van der Tang naar Den Haag; M. M. Vrolijk naar Leiden; Neeltje Groot naar Amsterdam; Augusta H. Keersemaker naar Den Haag; Gerardus Rademaker naar Ned. Indië; Ge rardus P. C. de Laat naar Venray; M. Th. M. van den Broek naar Breda; W. B. van den Bosch naar Eindhoven; C. J. van Til burg naar Noordwijk; C. B. Vink naar Noord wijk; N. J. J. Meeuwenoord-Bierhuis en gezin naar Voorhout; A. H. M. Welle raar Den Haag; F. E. Keersemaker, S. F. Keersemaker en M. E. Keersemaker naar Den Haag; M. C. Schouten naar Wasse naar; P. G. A. Suurenbroek, J. H. Hauter- rran, A. A. W. Köller, J. H Jaspers, W. J. Sep, W. F. Tang, J. F. B. Morshuis, M. B. Besters, Th. S. W. Slisser, L. P. J. Geels allen naar Heiioo; Adriana P. Ruigrok naar Haarlem; W. C. Schrama-l'Ami en gezin naar Leiden; M. W. Bedijn naar Noordwijk; M. A. Bon naar Lisse; C. M. van der Holst raar Rotterdam; Z. van Haaster naar Voor hout; N. Buys naar 's-Gravenhage; M. Koch naar 's-Gravenhage; C. H. Eckhardt naar 's-Gravenhage. Ingekomen: Joannes Spreeuw van Voorhout; P. A. Antonisse en J. H. Antonis- se van Amsterdam; Adrianus G. Luijben van Alphen aan den Rijn; Antonetta H. M. Pey van Markelo; Cornelia J. van der Lans van Voorhout; Anna H. M. Welle van 's-Gravenhage; Elbert van Eeuwen van Zeist; Robert Baelde van Noordwijk; Pe tronella J. R. Tideman van Noordwijk; Jo hanna Voorwinden van Leiden; Maria R. Maise van Alphen aan den Rijn; Sophia Th. C. de Wilde van R'dam; Bartholomeus Gootje van Oude Tonge; Cornelia Hoog kamer van Haarlem; Bernardina J. Weij- kamp van Amsterdam; Hendrika C. van Rheenen van Leiden; Wilhelmina A. van Roode van Hillegom; Henrica B. Mensink van Amsterdam; Adrianus van der Vossen van Hillegom; Hendrika G. Steenvoorden van Noordwijk; Theodorus van der Putten van Venray; J. M. P. Turk van Leiden; Ja coba H. Vink van Voorhout; Cornelia P. M. Akkermans van Blaricum; A. J. van den Berg van Voorhout: C. B. van Kampen van Voorhout; Antje Kooke van Bloemendaal; C. Kalker van Alkemade; Agnes Huurman van Haarlemmermeer; Agnes A. Steenvoor den van Noordwijk; Maria van der Perk van Katwijk; W. M. J. van Wieringen van Zoeterwoude; Alida M. de Groot van Heyt- •x uijzen; H. J. Postel-Goethart Si gezin van Hengelo; L. van den Burg-Berkhout en ge zin van Noordwijk; Jac. J. van Wieringen van Hazerswoude; F. X. C. J. Anreoli; A. A. M. van Geloven; C. A. J. Helleman, M. H. Laurens, P. Prinsen, A. C. van Snijlekom en A. van de Swaluw, allen van Heiioo; J Chr. de Vos van Lisse; H. C. den Elzen van 's-Grav«nhage.. J. M. J. Spekhorst \an Hengelo; K. de Bruin van Noordwijk; S. Buis van Leiden; W. F. Spoor van Ber gen op Zoom; J. J. van den Bure van Lei- cen; J. Th. Nelissen van 's-Gravenhage. NOORDWIJK Velen zijn geroepenVoor de per 1 Oct. a.s. vacnate betrekking van hoofd der openbare lagere ichool alhier, heb ben zich 131 sollicitanten aangemeld. Bouwen. B. en W. hebben aan den heer P. C. Nulkes te Noord wij kerhout vergunning verleend voor het bouwen van een broeikas aan de Kraaierslaan, al hier. Idem aan den heer S. J. Zandvoort, alhier voor het verbouwen van een woon huis Hoofdstraat 40b. Idem aan den heer P. J. van der Zalm, alhier, voor het ver bouwen van een woonhuis Pickéweg 14. Idem aan d enheer J. Verkade, alhier, voor den bouw van een bollenschuur aan de Pickestraat. SASSENHEIM DE TENTOONSTELLINGEN VAN ,,BLOEMLUST". Ook een prijsvraag voor gekoelde narcissen Het bestuur der tentoonstellingcommis sie „Bloemlust" heeft nu reeds haar plan nen kenbaar gemaakt voor het aanstaande seizoen 19381939. Aangemoedigd door het succes van de vorige tentoonstelling, welke in vakkringen een succes is geweest, wil de commissie op den ingeslagen weg voortgaan en zoo mogelijk ook uitbreiden. Speciaal heeft zij hierbij op het oog de Kerstten toonstelling, waarop een extra prijsvraag is uitgeschreven voor: Gekoelde narcissen. Het vraagprogramma luidt: Een medaille of zilveren beker wordt uit geloofd voor de mooiste en meest uitgebrei de collectie gekoelde Narcissen, vrije keus uit alle bestaande variëteiten, ongeacht welk ras. De bollen mogen niet overge plant zijn, maar moeten zooals zij gebroeid zijn in pan, pot, of kist worden ingezonden. Maximum 20 bollen per kist of pan, of minder. De Commissie meent, dat door deze prijs vraag de belangrijkheid der Kersttentoon stelling aanmerkelijk grooter wordt. De laatste jaren is steeds meer aandacht ge schonken aan het koelen van Narcissen en voor ieder wordt nu de gelegenheid ge opend kennis te nemen van de resultaten, die reeds zijn bereikt. T u 1 p e n-t entoonstelling 17 totenmet 21 Januari 1939. Er wordt een fraaie zilveren wisselbe ker uitgeloofd voor de beste collectie ge broeide tulpen in 10 variëteiten, 24 stuks van elke var. vrije keus uit alle bestaande var. ongeacht welk ras. De tulpen voor deze prijsvraag mogen geen extra voorbe handeling hebben ondergaan; hieronder wordt verstaan: niet extra zijn gekoeld, niet geprepareerd en/of niet in een warenhuis hebben gestaan. De gewone voorbehande ling, zooals dit gebruikelijk is voor broei- tulpen (gewoon koel bewaren in een bol- lenhuis en koel opgekuild) zal voor deel name aan deze prijsvraag geen bezwaar zijn. De bollen mogen niet rijn overge plant. Triumph Tulpen-tentoonstel ling, bij genoegzame deelname op 1 tot en met 4 Februari 1938. Jaarlijksche groote Nar cissen-tentoonstelling 14 tot en met 18 Februari 1939. Prijsvraag I. Groote zilveren wisselbeker 1938, wordt uitgeloofd voor de beste in zending Narcissen, bestaande uit dertig soorten in kisten of pannen, welke voor den handel nu of in de toekomst als nieu we Narcis, de meeste waarde hebben, het zij als marktbloem of als tuinplant voor den particulieren handel. De hollen mogen niet overgeplant zijn, maar moeten, zooals zij gebroeid zijn in pan of kist worden in gezonden. Maximum 6 bollen per pot, pan of kist. Prijsvraag II. Zilveren wisselbeker 1936 voor de beste inzending Narcissen bestaan de uit twintig soorten in kisten of pannen. Dezelfde voorwaarden als prijsvraag I. Prijsvraag III. Groote zilveren wisselbe ker 1937 van de Lissesche Kistenfabriek te Lisse voor de beste inzending Narcissen, bestaande uit de beste nieuwigheden voor handelsdoeleinden in de volgende rassen: Trompetten wit, Trompetten éénkleurig, Trompetten Bicolor, Incomp. éénkleurig, Ir.comp. Ricolor, Barrii, Poticus, Leedsii, Giant Leedsii, Poetaz en Dubbele variëtei ten. Eén variëteit van elk ras getrokken in pan of kist met minstens zes bloemen. Elke inzending, voltallig of niet, in bovenstaan de rassen, komt voor de prijsvraag in aan merking. Prijsvraag IV. Gouden medaille van Ver. „de Narcis" voor de beste inzending Nar cissen bestaande uit 10 van de beste han delssoorten in verschillende klassen, wel ke het hoogst aantal punten behaalt, te be- oordeelen door de Jury. De wissèlbekers moeten 3 maal door den zelfden exposant gewonnen worden voor zij definitief eigendom zijn. Geslaagd. Te Den Haag behaalden alle leerlingen der R.K. U.L.O. school hun Mulo-diploma n.l. de jongedames: C. Be- melman, N. v. Niekerk en A. Elberse, C. Zeestraten, F. Backes, C. v. Steijn en P. v. d. Voort, Hoofd van de school de heer W. Weusten. Voor het Mulo-diploma zijn geslaagd de dames: H. Philippo, C. v. d. Berg en M. v. Nieuwkoop, allen leerlingen van de Vis- serschool, auhier. Auto slipt op de rails. Gisteravond had omstreeks 7 uur een auto gemerkt G 93795 het ongeluk te slippen, waarbij wonder boven wonder geen persoonlijke ongeluk ken hebben plaatsgehad. Deze auto, welke uit de richting Leiden kwam, reed ter hoog te van de Wilhelminalaan, en week iets naar links, waardoor hij op de rails te recht kwam. Hierdoor slipte de wagen en schoot de tuin van de pastorie der R.K. kerk in. De vaart werd gestuit tegen een dikken boom, waardoor de wagen zwaar beschadigd werd. Het mag wel een geluk genoemd worden, dat niemand op dit oogenblik op het trottoir liep. Door de garage Nieuwenhoven werd de zwaar beschadigde wagen weggesleep.t VOORSCHOTEN Radio Wereld Apostolaat. De opbrengst \an de speldjesdag van Zondag 26 Juni en 10 Juli j.L ten bate van het Radio Wereld Apostolaat heeft opgebracht de som van 51.54. De opbrengst was verdeeld als volgt: parochiekerk te Voorschoten 39.21, kloos terkerk der Paters Montfortanen aan de Haagiche Schouw 12.33. WASSENAAR Aanbesteding verbindingsweg Deyleroord Hedenmorgen werd door het gemeen tebestuur aanbesteed het maken van grond-, rioleerings- en bestratingswer- ken voor de aan te leggen verbindings wegen tusschen de Lus-, Deijleroord en den Rijksstraatweg alhier. Ingeschreven werd als volgt: firma Rietveld en Verdoorn's Aannemersbe drijf te Papendrecht f 6710,A. Mooten te Moordrecht f 66666,N.V. Leidsche Zand- en Grondmij. v.h. J. M. Samson te Leiden 66400,E. Woud te Wormer- 65880,Firma van Duyn en Vink te Noordwijk f 63379,C. A. Langeveld te Alphen aan den Rijn f 63400,H. Bun schoten en Zn. en Co. te Snatpoort 61969,Gebr. A. en J. A. Schouls te Leiderdorp 61227,L. P. van der Geer en A. Th. Stuifzand te Leiden 56700, P. G. de Jong te Oegstgeest 55770, A. Voordouw te Zoeterwoude 55555, Snaders Aannemersbedrijf te Rijswijk- 52200,De gunning is aangehouden. HOOFDFILMS AANVANGSUUR De spion der Lan ders, Dolores del Rio, Peter Lorre). De gemaskerde vrouw (Claire Tre vor). De Tyran (Josephine Hutchinson, George Brent). Een geschiedenis in de Comedie Fran- caire (Olivia de Ha- villand, Brian Aher- ne). Vrouwen en Solda ten (Hans Albers). Men spreekt over Jacqueline. Folies Bergère (Mau rice Chavelier) Rivalen (Wallace Beery, George Raft, Jackie Cooper). Amsterdam bij nacht (Louis de Bree, Piet Kohier). De Piloot verdween (Sally Eilers, Robert Armstrong). Sensation, film Komische sen- sat. film. Dramat. film Komische film Avonturenfilm Dramat. film Komische film Avonturenfilm Komische film Sensation, film lederen avond 8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Toelaatbaar v. volwassenen lederen avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur. Matinée: Zaterdag, Woensdag en Donderdag 2 uur. lederen avond 8 urn- Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9