DINSDAG 12 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BI,AD PAG. II GEMENGDE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Jongetje door trein gedood. Op den onbewaakten overweg bij Henne- keler bij Nijkerk is gisteren het vierjarig zoontje van den heer Van Dijkhuizen, wo nende in de Wallersteeg te Nijkerk, door een dieseltrein gegrepen en op slag gedood. Het kind werd door den trein gegrepen en tientallen meters medegesleurd. De heer Warmink, die eveneens bij den overweg stond, trachtte het jongetje nog te grijpen, doch ontsnapte daarbij zelf ternauwernood aan een ongeval. De trein suisde rakelings langs hem heen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK OP DEN WEG ARNHEM—EDE. Zes personen gewond, waarvan één ernstig. Op den weg tusschen Arnhem en Ede zijn gistermiddag twee personenauto's in volle vaart op elkaar gereden. Een der auto's komende uit de richting Ede, wilde links den koningsweg indraaien, toen met een vaart van circa 60 K.M. een auto uit de richting Arnhem naderde. Hoewel de be stuurder krachtig remde, was een botsing niet meer te vermijden. De inzittenden van de uit de rich ting Ede komende auto bleken er het ergst aan toe. De eigenaar, die achter het stuur zat, bleek zwaar gewond en zijn echtgenoote, die naast hem zat, bloedde uit vele wonden. Achter in de auto zaten twee kinde ren, waarvan de jongen verwondingen aan het hoofd kreeg, terwijl het meisje licht werd gewond. Beide autos werden zwaar beschadigd. In de auto, die uit Arnhem kwam, zaten twee heeren. Een van hen liep verwondin gen aan het hoofd op. De G.G.D. was met twee ziekenauto's weldra ter plaatse en vervoerde alle zes bij het ongeval betrok kenen naar het gemeenteziekenhuis. Drie gewonden zijn daar opgenomen. Van een hunner is de toestand zeer ernstig, de tweede kreeg een hersenschudding en ae derde een armfractuur. De politie uit Arnhem stelde ter plaatse een uitgebreid onderzoek in, waarna de weg weer voor het verkeer werd vrijge geven. Vermoedelijk heeft men in de auto welke uit de richting Ede kwam, een kaart bestu deerd onder het rijden en is men tot de conclusie gekomen, dat men links moest af- siaan, juist toen men dat punt genaderd was. Men is toen afgeslagen zonder vol doende aandacht aan het andere verkeer te schenken. Nader vernemen wij, dat de drie in het gemeenteziekenhuis opgenomen slachtof fers zijn de heer en mevrouw Bennewitz uit Den Haag en de heer Fise uit Utrecht. Het ergst er aan toe is de heer Bnne- witz, die een schedelbasisfractuur heeft op- geloopen. Zijn echtgenoote heeft waar schijnlijk inwendige kneuzingen gekregen, terwijl de heer Fise een lichte hersenschud ding heeft bekomen. De drie andere perso nen hadden schaaf- en snijwonden en kon den na verbonden te zijn, het ziekenhuis verlaten. MOTORRIJDERS IN VOLLE VAART TEGEN VRACHTAUTO GEBOTST. Gisteravond omstreeks zeven uur had op het kruispunt LoosdrechtschewegGijs- brcht van Aemstelstraat te Hilversum een ernstige botsing plaats, waarbij twee per sonen ernstig gewond werden en in zorg- werkkenden toestand naar de R.K. Zieken verpleging moesten worden overgebracht. Op de Gijsbrecht van Aemstelstraat reed een vrachtauto, bestuurd door W. V., ko mende van de haven, terwijl van de rich ting Loosdrecht met zeer grotoe snelheid een motorrijwiel naderde, bestuurd door den 43-jarigen H. C. D., terwijl op de duo was gezeten de 55-jarige J. W., beiden wo nende te Hilversum. Door de groote snel heid kon de bestuurder van het motorrij wiel niet meer remmen, waardoor de mo tor onder den vrachtauto gleed, die het kruispunt vrijwel gepasseerd was. Het mo torrijwiel werd over grooten afstand door den vrachtauto meegesleurd en geheel ver nield. De beide berijders bleven bewuste loos liggen. Dr. Z. verleende eerste hulp en liet de gewonden, die er zeer ernstig aan toe waren, per ziekenauto naar de R.K. Ziekenverpleging vervoeren. KANTOORBEDIENDE VAN ƒ3600 BELOOFD. Dader deed een goeden greep in actentasch. Gistermiddag omstreeks twaalf uur is een ongeveer dertig-jarige bediende van de N.V. H. Eras' Wollenstoffenfabriekcn te Tilburg het slachtoffer geworden van een berooving. De dader heeft een be drag van ruim 3600 in bankpapier buit gemaakt. De bediende had het geld geborgen in een actentasch, welke aan zijn rijwiel hing. Toen de man in de Dansstraat, een stil, af- igelegen straatje, voor zijn patroc/i een boodschap afgaf, heeft een tot dusverre on bekende persoon een greep in de tasch ge daan, om met een bedrag van ruim 3600 aan bankpapier te verdwijnen. De zaak is onmiddellijk in handen van de politie-autoriteiten gegeven, die een uit gebreid onderzoek hebben ingesteld. Dit heeft echter tot dusver nog geen resultaat opgeleverd. DE KERKDIEFSTALLEN IN OOST-BRABANT. Woensdagavond zijn, zooals we hebben gemeld, in een bioscoop te Tiel drie man nen gearresteerd, die werden verdacht van het plunderen van offerblokken o.a. in de kerk te Oyen. Hoewel men hen meermalen aan een streng verhoor onderwierp, bleven zij tot het laatst hun onschuld volhouden. En, naar thans is gebleken, terecht. Immers de politie is er nadien in geslaagd de ware daders te pakken. Zaterdag was er weder een kerkdiefstal gepleegd en wel in Vorstenbosch, bij Nistel- rode, waar vier offerblokken waren open gebroken. Een omvangrijk onderzoek bracht aan het licht, dat twee mannen, die voor oit feit in aanmerking konden komen, den nacht van Vrijdag op Zaterdag in een volks- lcgement te Grave hadden doorgebracht. De marechaussee aldaar vernam echter, dat de heeren den logementhouder hadden medegedeeld ook den nacht van Zaterdag op Zondag bij hem te zullen doorbrengen. Zij bleef daarom op haar qui vive en pakte het tweetal, toen het Zaterdagavond ver scheen, bij den kraag. Ofschoon ze een groot aantal kleine geldstukken bij zich hadden, ontkenden ze hardnekkig iets te maken te hebben met de kerkdiefstallen. Dat geld hadden ze op hun bedeltochten verzameld, aldus de „Msb.". Niettemin zijn de mannen gistermorgen raar Megen overgebracht, waar zij voor den burgemeester werden geleid. Na een her nieuwd langdurig verhoor, hebben zij hier tenslotte toegegeven in de afgeloopen week, zoowel in verschillende dorpskerken aan oen Maaskant als te Vorstenbosch de offer blokken te hebben gelegd. De beide mannen, die bleken te zijn zekere Van E. uit Wychen en H. uit Oss, zijn daarop wederom opgesloten in de ma rechausseekazerne te Grave, vanwaar ze naar 's Hertogerbosch zullen worden over gebracht. De drie onschuldig verdachten zijn in middels op vrije voeten gesteld. INBRAAK IN R. K. KERK TE VINKEVEEN. Zondagmorgen ontdekte de koster der R. K. kerk te Vinkeveen, dat de deur ge opend was. Bij nader onderzoek bleek, dat dit met een valschen sleutel of 'n looper was geschied. Van forceer en waren geen sporen te vinden. Onmiddellijk werd een onderzoek inge steld, maar er werd niets vermist. Alleen bleek, dat het tabelnakel aan de achter zijde iets beschadigd was. Hier heeft men dus gepoogd, de tabernakelkluis te forcee- ren. INBRAAK IN G O UDS MID S WINKEL TE AMSTERDAM. Politie schiet op inbreker. Hedennacht omstreeks half drie werd de eigenaar van „de Goud- en Zilvervloot", gevestigd in het perceel Nieuwendijk 148 te Amsterdam in zijn slaap opgeschrikt door het alarmsignaal, dat hij ter beveiliging van zijn goederen in zijn zaak in gouden en zil veren, voorwerpen had doen aanbrengen. De heer Schipper, wiens slaapkamer ge lijkvloers gelegen is, spoedde zich onmid dellijk naar den winkel en ontwaarde, dat de etalageruit verbrijzeld was. In de eta lage lag een groote steen in kranten ge wikkeld en een vluchtig onderzoek wees uit, dat een aantal gouden kettingen en andere voorwerpen verdwenen waren. Vóór de zaak stonden reeds tal van menschen, die eveneens op het geloei van de sirene waren komen aanloopen. Be sirene was evenwel ook gehoord door in de nabijheid surveilleerende agenten van politie. Een hunner zag nog juist een man wegvluchten door de Dirk van Hasseltsteeg. Hij zette den vluchteling na en sommeerde hem tot stil staan. Toen de man hieraan geen gevolg gaf, loste de agent eenige schoten in zijn richting. Op den N. Z. Voorburgwal bleef de achtervolgde staan en kon toen worden ingerekend. Men bracht hem over naar het bureau Warmoesstraat, waar bleek, dat men te doen had met een 55-jarigen zwerver, die, hoewel bij de politie bekend zijnde, niet tot het gelde der beroepsinbrekers be hoort. De man was in het bezit van eenige gouden kettingen en andere sieraden, die door den inmiddels ontboden heer Schip pers als diens eigendom werden herkend. Na verhoor heeft men den man in verze kerde bewaring gesteld. FIETSENDIEVEN IN HET GOOI GEARRESTEERD. De Bussumsche politie, die het signale ment van twee personen had gekregen, die van diefstal van fietsen konden worden verdacht, heeft Zaterdagavond laat op het Waterlooplein te Amsterdam, waar fietsen- markt wordt gehouden, de Amsterdamsche recidivisten C. en A., beiden 25 jaar, ge arresteerd, toen zij op het punt stonden een fiets te verkoopen, welke beantwoordde aan het signalement van een dien ochtend te Bussum gestolene en deze later inderdaad bleek te zijn. De mannen zijn naar Bussum gebracht en zij hebben Zondag en Maan dag allengs de diefstal van 42 fietsen be kend; zij hebben te Bussum, Naarden en Laren gewerkt, doch wisten niet meer het juiste aantal in elke plaats op te geven. Er zijn de laatste veertien dagen alleen te Laren reeds 24 fietsdiefstallen gepleegd, doch volgens deze compagnons mogen deze r.iet op hun rekening worden geschreven, daar zy het leeuwendeel te Bussum en Naarden, welke gemeenten zij trouwens niet geheel uit elkaar konden houden en slechts een dozijn te Laren hebben buitge maakt. VELDWACHTER LOSTE VTER SCHOTEN OP JONGEMAN. Deze is ernstig gewond. Vrijdagavond was de 17-jarige zoon van den mijnwerker Muller uit Amstenrade 's avonds gaan wandelen. Bij zijn wandeling heeft hij tegen tien uur een paar bloemen weggenomen uit den tuin van den heer S. Diens echtgenoote zag dat en joeg den jongen weg. Deze begaf zich daarop in de nabijgelegen velden, waar hij opgemerkt werd door een tweetal veldwachters, die met anderen op den Brunsummerweg onder de gemeente Amstenrade stonden te pra ten. Een der veldwachters ging ook het veld in om te zien wie daar liep en op dat oogenblik nam de jongen de vlucht. Hij kwam daarbij in de richting van den an deren veldwachter, den rijksveldwachter K. uit Hoensbroek, die hem sommeerde halt te houden. Aan deze vordering gaf de jon gen geen gevolg, waarop de veldwachter zijn revolver trok en vier schoten op hem loste; het laatste daarvan trof den jongen in den nek.Hij is in ernstigen toestand naar het ziekenhuis in Heerlen overgebracht. Zondag is het bewustzijn voor een oogen blik teruggekeerd, maar de toestand blijft levensgevaarlijk, meldt het „Vad.". SPORT WATERPOLO HET KOUDE WATER. Dat het op het oogenblik te koud is voor waterpolo (daarom ging gisteravond de wedstrijd PoelmeerL. Z. C. niet door) moge wel blijken uit het feit, dat de wed strijd D. K. R.W. Z. C., gespeeld voor de K. N. Z. B.-competitie dames 2e klasse, ge staakt moest worden, omdat drie Woerden- sche dames door koude opgaven. Een harer had het zoo te pakken, dat zij uit het wa ter gehaald moest worden. ZWIP I—DE ZIJL I 5—3. In een op zeer laag peil staanden wed strijd is het De Zijl niet mogen gelukken de overwinning op de laagst geplaatste in haar afdeeling te behalen. Wegens re glementaire overtredingen werden er herhaaldelijk spelers het water uitgezon den, zoodat van een zuivere krachtme ting geen sprake was. Direct na het be gin weet de linksachter van Zwip, uit een snelle rush te doelpunten (10). De Zijl komt hierna sterk opzetten. Blansjaar werkt zich door alles heen, doch juist wanneer hij in zal schieten wordt hij door twee Hagenaars ondergeduwd. Uit de hierdoor ontstane vrijen worp plaatst hij naar Arnoldus, die onhoudbaar in schiet. Daar Blansjaar zich echter nog in het tweemetergebied bevindt moet hij het water verlaten en wordt het doelpunt niet toegekend. Tot vlak voor de rust houdt De Zijl stand, doch dan weet Zwip haar numerieke meerderheid in een doel punt o:n te zetten (2—0). Direct na de rust moet een Hagenaar het water verlaten. Het is echter Zwip, dat weet te doelpunten, zij het niet regle mentair. Wanneer hun midachter n.l. op het middenveld een vrije worp krijgt toe gewezen schiet hij deze rechtstreeks in het doel, waarna de scheidsrechter dit doelpunt toekent (30). Niet ontmoedigd speelt de Zijl verder. 6 tegen 6 en 5 tegen 5 spelend weten zij den stand spoedig op 32 te brengen. Tot tweemaal toe weet Zwip echter hierna door numerieke meer derheid te doelpunten (52). Na het uit- zwemmenfluit de scheidsrechter voor een overtreding, doch wanneer de Hage naars doorzwemmen, laat hij rustig door spelen, waardoor bijna een zesde doel punt door hen wordt gescoord. Nadat De Zijl nog eenmaal den achterstand ver kleind heeft (53) komt het einde van dezen onprettig en wedstrijd. H. W. S. I—De Zijl IV 0—5. In het Zuiderparkbad te Den Haag werd voor de competitie van den Kring Den Haag van den K. N. Z. B. de wedstrijd H. U. S. tegen de Zijl IV geseeld. De Leide- naren wonnen met 50. Rust 20. POELMEER—L. Z. C. Doordat de watertemperatuur slechts 16 graden bedroeg is de tegen gisteravond aangekondigde wedstrijd PoelmeerL. Z. C. niet gespeeld. A. Z. C. I—H. G. A. I. 't Was gisteravond in Alphen's zwembad niet erg aanlokkelijk een polowedstrijd bij te wonen, nog minder echter om zelf te spe len. Niettemin werd er gezwommen, al ar riveerden de Residentie-menschen eerst over half negen. De strijd is een zeer span nende geworden en het publiek, dat minder talrijk was dan anders heeft wel genoten. A. Z. C. nam reeds spoedig na aanvang de leiding door Raaphorst, die vanuit het midden een fraaien schuiver inzond, welke doel trof (10). De bezoekers kwamen daarna beter opzetten en hun aanvallen wa ren vrij gevaarlijk, doch met hun schoten bleken zij niet gelukkig. Zelfs een straf- worp mislukte doordat de bal de deklat scheerde. Bonte van A.Z.C. moest het wa ter verlaten maar ondanks deze tegenslag kwam ongewijzigd; rust. In de 2de helft kwamen de bezoekers meermalen in den aanval. De A. Z. C.-doelman bleek evenwel voor geen klein geruchtje vervaard, even voor het einde kwam nochtans den gelijk maker, toen de Haagsche linksvoor onhoud baar 1—1 scoorde. - In dezen stand kwam geen wijziging meer. RADIO-PRO WOENSDAG HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV-uitzen- ding. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing,' medita tie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. (Om 9.30 Gelukwenschen). 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramo foonmuziek. 1.0Ó Reportage. 1.30 De Gooilanders en gramofoonmuziek. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Pianokwartet „Die Haghe" en gramofoonmuizek ^.10 Gramofoonmuziek. 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gram.- muziek. 6.30 Taalles en causedie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berich ten. 7.15 Land- en tuinbouwpraatje. 7.458.00 Reportage. 8.05 Berichten A. N. P., herhaling SOS-berichten. .8.15 Or gelspel. 9.00 Exegetische causerie. 9.30 NCRV-orkest en soliste. 10.45 Gymnas tiekles. 11.00 Vervolg concert. 11.30 Gramofoonmuziek. Ca. 11.5012.00 Schrift lezing. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. VARA- uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO. 6.30 —7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om ca. 8.16 uur Be richten). 9.30 Kookpraatje. 10.00 Mor genwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmu ziek. (Om ca. 12.15 Berichten). 12.45 1.45 VARA-orkest. I. d. pauze: Gramofoon muziek. 2.00 Esmeraldo-septet, soliste en gramofoonmuziek. 3.00 Voor de kinde ren. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 De Ramblers. 6.30 Causerie „Goethe en Wij". 7.00 Gramofoonmuziek. 7.05 Vocaal concert met orgelbegeleiding. 7.308.00 Causerie over Bach. 8.05 Herhaling S. Ó.S.-berichten. 8.07 Berichten ANP., VA- RA-Varia. 8.20 VARA-orkest. 9.00 Ra- diotooneel. 9.30 „Sylvia"-Amusements- orkest en solist. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Trioconcert. 10.30 Gramofoon muziek. 11.00 Orgelspel. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.25 zang en piano. 12.05 Gromofoonmuziek. 12.50 Uit Leipzig: Omroeporkest, Otto Fricke's orkest en solisten. 1.35 Sportreportage. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 BBC-Nort- hern orkest en solist. 3.20 Declamatie. 3.50 R. Powell's kwintet. 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoonmuizek. 5.20 George El- rick en zijn „Music-Makers". 6.05 Sport reportage. 6.20 Berichten. 6.45 Orgel- sp el en Billy Thorburn's aBnd. 7.20 Cau serie „New Homes for Old". 7.40 Luigi Voselli en zijn Hongaarsch orkest en so liste. 8.20 Jack Jackson en zijn Band. 9.20 Pianovoordracht. 10.05 Causerie „I was there". 10.20 Berichten. 10.45 Het Brosa-strijkkwartet. 11.35 Oscar Rabin en zijn „Romany Dance Band". 11.50 12.20 Jazzmuziek, (gr.pl.). Dc ronde van Frankrijk De Italiaan Rossi wint de zesde etappe De zesde etappe van de ronde van Frankrijk, welke gisteren van Bordeaux naar Bayonne werd verreden, was weer geen geheel, maar in twee stukken ver deeld. Het eerste gedeelte liep van Bor deaux naar Arcachon over een afstand van 52,5 km; van hieruit voerde het twee de en laatste stuk naar Bayonne, dat een 161 KM. verder lag. De Italiaan Rossi werd winnaar van het eerste gedeelte, terwijl hij op het tweede stuk achter zijn landge noot Servadei tweede werd. Er werd over de geheele etappe slechts 1 klassement opgemaakt en hierin bezette Rossi de eer ste plaats met bijna 2 min. voorsprong. Reeds om half tien gistermorgen ver trokken de renner-s voor het eerste ge deelte naar Arcachon. Onmiddellijk werd er een stevig tempo ingezet, maar het duurde niet lang, of de jonge Fransch- man Gianello sprong weg uit het peleton en had spoedig een 4 a 500 nr. voorsprong genomen. Toen echter kreeg hij gezelschap. De Italianen Cottur en- Rossi en spoedig daarna nog drie renners voegden zich bij Gianello en tezamen namen zij hun kans waar. Hun voorsprong wisten zij te ver- grooten tot 1 min. 35 sec. en wel deed Sylver Maes enkele pogingen om de- vluch telingen achterna te gaan, of trachtte hij het peleton door zijn voorbeeld tot een achtervolging aan te zetten, maar steeds waren de andere Italianen er bij om deze tactiek te beletten. In het kopgroepje za ten immers eenige Italianen. Cottur kwam het eerst op de wieler baan te Arcachon aan, maar Rossi was vlak achter hem en bleek in de eindsprint de sterkste te zijn. De andere renners kwamen in een vrijwel gesloten peloton door, ook de Nederlandsche renners wa ren daarbij. Na drie kwartier rust vertrokken de renners voor het tweede en grootste ge deelte van de etappe. Vooreerst bleven de renners bij elkaar, maar plotseling schoot de Duitscher Wengler weg en nam een voorsprong van ongeveer 45 seconden. Toen achtten Leducq, Lesueur, Martano, Servadei en Rossi den tijd gekomen om eens te zien, waar Wengler bleef. Spoedig hadden zij hem te pakken. In een tempo, dat bijwijlen de 45 K.M. overschreed, ging het voorwaarts en zoo snel reden de zes leiders, dat zij hun voorsprong konden vergrooten, ondanks het feit, dat het pe loton een felle jacht had ingezet. Met ruimen voorsprong kwam het kop-groep- je te Bayonne aan, en thans was het Ser vadei, die in de eindsprint de beste was; GRAMMA'S 3 JULI 1938. RADIO-PARIS. 1649 M. 8.10, 8.55— 9.05; 10.30 en 12.35 Gramofoonmuziek. I.50 Zang. 2.05 Gramofoonmuziek. 3.05 Pianovoordracht. 3.20 Zang. 4.20 Gra mofoonmuziek. 5.20 Bailly-orkest. 6.35 en 7.20 Gramofoonmuziek. 7.35 en 8.50 Vioolvoordracht. 9.20 Gevarieerd pro gramma. 10.50 Gramofoonmuziek. II.20 Lafarkue-dansorkest. 12.352.20 L. Goldy's dahsorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 en 7.30 Amuse mentsorkest. 8.50 Gouworkest Silezië. 12.20 Rheinische Landesorkest. 2.30 Po pulair concert. 4.20 Eugen Jahn's orkest. 6.50 Viool en piano. 7.30 Gramofoon muziek. 8.20 Meiningen Landesorkest. 9.20 Rijksuitzending: Omroeporkest met in leiding. 9.50 Vervolg concert. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Weensch Sym- phonie-orkest en soliste. 12.203.20 Nachtconcert (gr.opn.). BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 E. Loiieau's or kest. 1.50—2.20; 5.20, 6.50, 7.20 en 8.20 Gramofoonmuziek. 9.00 Radiotooneel. 9.20 Omroepsymphonie-orkest en soliste. 10.30 Vervolg concert. 10.5011.20 Gra mofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofonmuziek. 1.00 en I.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Harmonica voordracht. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.05 Pianovoordracht. 7.35 Gramofoon muziek. 8.20 Radiotooneel. 10.30 II.20 Omroepdansorkest. DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 7.30 J. Michaleck's orkest en solisten. 8.20 Duitschlandecho. 8.35 Militair or kest en koor. 9.20 Zie Keulen. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.20 Berichten. 10.50 Fluit en piano. 11.05 Berichten. 11.20 Zie Keulen om 10.50 1.15 Tijdsein. 1.262.20 Nachtconcert (gr.op.). GEM. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF. 3de Programma. 8.00 Keulen. 10.50 Parijs Radio. 12.05 Radio PTT Nord. 12.20 Brussel VL 14.20 Londen Reg. 15.20 R. Danmark of div. 16.20 Keulen. 17.20 Parijs Radio. 18.50 Brussel R.F. 19.20 Keulen. 20.05 Deutschls. of div. 20.20 Keulen. 21.20 Parijs Radio. 21.50 Keulen. 22.20 Brussel VI.22.35 Keulen. 22.50 Wee- nen of div. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Gram.muz. G. R. D. 10.35 Londen Reg. 12.20 Droitwich. 15.20 Londen Reg. 16.20 Droitwich. 19.20 Londen Reg. 19.40 Droitwich. 22.05 Londen Reg. 22.20 Droitwich. Rossi werd tweede, Wengler bezette de derde plaats. Het groote peloton, waarin zich ook on ze landgenooten bevonden, had een flinken achterstand opgeloopen. In dit peloton reed ook Majerus mee, maar hij mocht nog maar voor zeer korten tijd de gele irui dragen. In het algemeen klassement had thans Leducq de eerste plaats ver overd, Majerus werd derde achter Weng ler. In het algemeen klassement bezet Mid delkamp thans de dertigste plaats, met nog geen negen minuten achterstand op den nieuwen drager van de gele trui, Le ducq. Ook van Schendel schoof een plaats achteruit en staat thans 38ste, van Nek daarentegen kwam een plaats vooruit en is thans 64ste, Schulte bleef 73ste, Domi- nicus kwam een plaats vooruit en is thans 79ste, onmiddellijk gevolgd door Helle- mons. die drie plaatsen opschoof en dus als 80ste staat genoteerd. De uitslag van de zesde etappe van de Ronde van Frankrijk, BordeauxBayonne, 223.5 K.M., luidt: 1. Rossi (Italië) 6 uur 2 min. 54 sec. 2. Cottur (Italië 6 uur 24 min. 24 sec. 3. Naisse (Fi-ankrijk); 4. Le Guevel (Frankrijk); 5. Tanneveau (Frankrijk); 6. Gianello (Frankrijk); allen in denzelf den tijd; 7. Servadei (Italië) 6 uur 26 min. 3 sec.; 8. Wengler (Dtl.); 9. Lesueur 'Frankrijk); 10. Leducq (Frankrijk); 11. Martano (Italië) allen in denzelfden tijd; 32. Gallien (Frankrijk) 6 uur 26 min. 36 sec.; 17. Langhof (Duitschland) 6 uur 28 min. 12 sec.; 18. Een groep van 62 ren ners, onder wie de Nederlanders Middel kamp, Van Schendel, Van Nek, Schulte, Dominicus en Hellemons. Algemeen klassement: 1. Leducq (Fr.) 40 u. 9 m. 20 s. 2. Wengler (Dtl.) 40 u. 9 m. 46 s. 3. Majerus (Lux.b.) 40 u. 10 m. 8 s. 4. Rossi (Italië) 40 u. 10 m. 20 s. 5. Magne (Fr.) 40 u. 11 m. 8 s. 6. M. Clemens (Lux.b) 40 u. 11 m. 8 s. 30. Middelkamp (Ned.) 40 u. 18 m. 12 s. 38. A. v. Schendel (Ned. 40 u. 20 m. 10 s. 64. Van Nek (Ned.) 40 u. 34 m. 44 s. 73. Sohulte (Ned.) 40 u. 43 m. 10 s. 79. Dominicus (Ned.) 40 u. 55 m. 15 s. 80. Hellemons (Ned.). 40 u. 57 m. 3 s. Het landenklassement. Het landenklasement ziet er na de- zes de etappe als volgt uit: 1. Frankrijk 120 uur 34 min. 16 sec. 2. Frankrijk b. 120 uur 34 min. 39 sec. 3. Lux.b.Zwitserl. 120 uur 37 min. 54 sec. 4. België 120 uur 38 min. 57 sec. 5. Italië 120 uur 40 min. 6 sec. 6. Duitschland 120 uur 42 min. 11 sec. 7. Frankrijk c. 120 uur 52 min. 55 sec. 8. Spanje-Nederl. 120 uur 55 min. 0 sec.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11