OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 9 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE Bi AD - PAG. 1 HILLEGOM Personalia. Onze plaatsgenoote mej. B. van Steenwijk slaagde te Amsterdam voor 't eindexamen der Chr. Handels H. B. S. aldaar. KATWIJK NOG GEEN GOEDKOOPE AARDAPPELEN. Hoewel de aardappelenprijzen iets dalende zijn, make men zich nog geen illusies over goedkoope aardappelen, want de minimumprijs is thans door de Groenten- en Fruitcentrale vast gesteld voor grooten en bonken op 4.per 100 K.G. Zelfs de afwijken de soort mag hier nog niet beneden dalen. De minimumprijs is dus nog vrij hoog. Nog geen goedkoope aard appelen. Personalia. Geslaagd voor het Mulo diploma (B) C. van Oeffelen en A. S. Ver hoog. Badgasten. De 2000ste is ingeschreven. Zou dat een voorteeken van mooi weer zijn? Aanrijding. Als gevolg van onvoor zichtigheid werd J. v. D. bij de Parklaan door een auto van den heer R. zoodanig aangereden dat hij een bloeduitstorting in de knie, een kneuzing van de andere knie en een verwonding aan zijn gezicht op liep. Dr. Cl. verleende medische hulp. Geboren: Aagje d. v. D. v. d. Plas en M. Souverijn. Helena d. v. A. van Duyn en H. de Jong. Arris z. v. J. van Duy- venbode en P. Schaap. Alida Margaretha Maria d. v. H. A. Topper en M. J. Brouwer. Pieter Cornelis z. v. P. Guyt en L. Snij ders. Johannes Cornelis z. v. F. Meijer en T. M. Vreeburg. Johannes z. v. P. v. d Gugten en N. Zandbergen Ondertrouwd: W. Sip en E. Barn- hoorn. B. v. Duyvenbode en A. v. d. Plas. Getrouwd: C. Vooys en J. van 't Hart A. v. Duyn en C. van Rijn. Overleden: Lev.loos aangegeven kind van B. Durieux en G. Ravehsbergen. Gilles de -Bruine 56 j. weduwnaar van A. P. M. Knierum. KAAG Herdenking van het 40-jarig Regee- ringsjubileum. Naar wij vernemen heeft de Oranje-Vereeniging „Ons Genoegen", op initiatief van den burgemeester, be sloten de feestelijkheden ter viering van het 40-jarig jubileum, op 3 Augustus a.s. te houden. 's Avonds 2 Aug. organiseert zij een gondelvaart. Opdat de festiviteiten goed mogen sla gen, rekent het bestuur op aller finan- cieele medewerking. LEIDSCHENDAM Nieuwe fabriek. Gistermorgen werd de eerste paal geslagen voor de cellulose lakfabriek „Titanine" aan den Oostvliet- weg, alhier. Onder de aanwezigen merk ten wij op de directie van de oude fabriek aan de Binkhorst, een delegatie uit het per soneel van die fabriek, burgemeester Keij- zer en de gemeente-architect, de heer G. de Regt. Bij deze gelegenheid wenschte de burgemeester de directie geluk met den bouw van deze nieuwe fabriek en sprak de hoop uit, dat deze moge groeien en bloeien. De voorwaarden, aldus de burgemeester, voor het vestigen van industrie in onze ge meente, zijn zoo gemakkelijk en voordee- lig, dat de bedrijven hun exploitatie-re kening zoo laag mogelijk kunnen houden, zoodat vestiging in deze gemeente ten zeer ste worden aanbevolen. St. Josephsgezellen. Zondag 10 Juli te half 12 en na het lof bijeenkomst. Te 12 uur Paladijnenvergadering. Dinsdag 12 Juli te 8 uur Maria-Congrega- tie, daarna bijeenkomst en Zaterdag na het Lof bijeenkomst. K. J. M. V. Maandag 11 Juli Sociëteits avond. Dinsdag 12 Juli te 8 uur Maria-Con- gregatie en Vrijdag 15 Juli Sociëteitsavond. Zondag 24 Juli groote K. J. M. V.-trip. Zondag 10 Juli gaat de afdeeling voetbal naar Wassenaar om daar hun krachten te meten met de Wassenaarsche K. J. M. V. en de Gezellen. NOORDWIJKERHOUT De werkloosheid. Momenteel staan bij het agentschap der Arbeidsbemiddeling al hier 137 personen als zijnde geheel werk loos ingeschreven, hiervan worden er 120 gesteund. RIJNSBURG Bloemenhandel. Koel weer en wat re gen, dat is het juist wat gevraagd werd en de kweekers ten goede kwam. Dit is be vorderlijk voor de kwaliteit der bloemen. De noeeringen waren als volgt: Delphinium 1.202.10, Austroemeria 5080 ct., Sca- biosa 20—30 ct., Asclepia ƒ.2.50—3.40, Mar grieten 15—20 ct., Zinnia 1.90—2.60, Le lies ƒ1.80—2.50. Irissen 1.60—3, Pioenen 1.70—2.60, Gladiolen 1.20—2.60, Galar- dia 2030, Anemonen 1015 ct., Anjers 2030 ct., Regale 3550 ct., Am Anjers 0.80—1.20, Lathyrus 10—20 ct., Statice 5— 10 ct. Rozen per bos 1220 ct. SASSENHEIM INTERLAND ZWEMFEEST IN HET ZWEMBAD Pluvius is goedertieren Het beloofde een fiasco te worden, het zwemfeest georganiseerd door de Sassen- heimsche zwemvereeniging, maar, behal ve een buitje tijdens het laatste nummer, bleef het den geheelen avond bij dreigen. De talrijke aanwezigen hebben dan ook volop genoten van de diverse nummers, welke om half 8 aanvingen, nadat de voor zitter van S.ZV., de heer G. Kuylenburg allen welkom had geheetèn In de 3 eerste nummers ontmoetten de dames van Z.I.A.N. uit den Haag de leden van de Southern Counties Ladies' Water polo Association en werden onze landge- nooten in deze nummers winnaar. A. 100 M. schoolslag: 1. mej. Kraayen- brink 1.33.2. 2. Mej. R. Jeung 1.34. B. 100 M. rugslag: 1. Mej. K. Vermeer 1. 26. 2. Mej. Th. de Haan 1.30.4, de baby van het gezelschap. C. 100 M. borstcrawl: 1. Mej. R. v. d. Gaay 1.19.3. 2. Mej. B. Brinkman 1.20. Een polo-wedstrijd tusschen teams van voornoemde clubs, onder leiding van den heer A. J. Braam uit Heemstede, bracht een 53 overwinning voor de Engelschen. Een halve schroef, salto uit rugstand, zweefsprong en nog eenige andere spron gen werden door Z.I.A.N.-leden gedemon streerd. Vooral de salto's uit verschillende standen hadden veel bewondering. Een estafette van 7 x 50 M. tusschen heeren-leden van H.P.C. uit Heemstede en Z.I.A.N. werd door de laatstgenoemden ge wonnen met een tijd van 3.51.6. De Heem- steders kwamen 2/10 seconde later aan; wel een bewijs dat deze wedstrijd zeer spannend was. Als laatste nummer gingen de heeren polo-teams van H.K.C. en Z.I.A.N. te wa ter. Deze match bestond onder leiding van den heer G. v. d. Mark uit den Haag. Deze wedstrijd was zeer spannend. De schot-vaardigheid van den heer A. J. Braam dwong ieders bewondering af. De Z.I.A.N. leden werden o.m. aangevuurd door mevr. Braun, de bekende trainster; het mocht niet baten: Heemstede won met 4—3. De belangstellenden gingen voldaan huiswaarts. De gasten begaven zich naar het gemeentehuis, waar loco-burgemee,ster wethouder W. Warnaar, geëscorteerd door wethouder Bader en secretaris Los, in de burgerzaal de gasten ontving. In het Engelsch sprak de heer W. War naar zijn voldoening uit over het feit, dat hier, in ons kleine dorpje, een interland zwemwedstrijd had plaats gehad. Hij hul digde mevrouw Braun, de trainster van de vele dames, waarmede Holland zulke suc cessen geoogst heeft, en mrs. Kittmer, de trainster van de Engelsche dames. Spr. wees er op, dat de temeratuur niet aanlokkelijk was, haar, hoewel Brit- tania the waves rules, kon ook Engeland daaraan niets veranderen. Hij huldigde de actieve voorzitter van S.Z.V., de heer Kuy lenburg. „Say it with flowers", een Engelsche uit drukking in de bollenstreek veel in ge bruik: de Engelsche gasten kregen een bouquet je anemonen en ter herinnering een schilderijtje voorstellende onze bollen velden. De heer B. J. Moolenaar, voorzitter van den kring den Haag, van den Kon. Ned. Zwembond, dankte het gemeentebestuur en A.Z.V. en reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. De heer Kuylenburg dankte eveneens het gemeentebestuur voor de medewer king. Mrs. Kittmer was vol bewondering over de ontvangst en huldigde de Hollandsche zwemsters. Nadat ververschingen waren rondge diend ging een ieder huiswaarts. De Engelsche gasten hadden hedenmor gen Amsterdam en Schiphol bezocht. Het diner werd hun in de hoofdstad door een ingezetene van Sassenheim aangeboden. De S.Z.V. mag met voldoening op dezen goed geslaagden avond terugzien. VOORSCHOTEN K. J. M. V. Maandag 4 Juli j.l. hield de K. J. M. V. „St. Jan Baptist" haar laatste officieele bijeenkomst van het zomerprogram. Na opening door den voor zitter besprak de moderator het derde ge deelte, getiteld „Eert de seizoenen, ont- eert ze niet", waarin hij aangaf hoe den zomer te genieten; hoe te staan tegenover de uitwassen der hedendaagsche lichaams cultuur; hoe staande te blijven in de val- sche bedwelming van een lokkende deca dentie. Op zijn fijne wijze lichtte spreker diverse puntjes toe. Met groote belangstel ling volgden allen deze zoo belangrijke uit eenzetting. Tot slot hield de moderator, naar aan leiding van het bezoek aan het Planetarium in Den Haag, een interessante beschou wing over het ontstaan van de seizoenen, de loop van de aarde en in verband daar mede van het menschelijk evenwichtsor gaan. Na sluiting was er gelegenheid tot spel en ontspanning. Wij wekken allen leden op om a.s. Maan dag 11 Juli deel te nemen aan de boom stronkconferentie in de duinen te Wasse naar. Vertrek Maandagavond om 8 uur van af café „Overbosch" aan den Veurscheweg. Aanrijding. Mevrouw E. werd gister avond op de Papelaan aangereden door een auto. Na te zijn verbonden door Dr. M. v. d. Stoel, kon zij naar hare woning worden vervoerd. ALPHEN AAN DEN RIJN „Zonnestraal". Woensdag 13 Juli wordt alhier de bekende „ZonnestraaT'-collecte gehouden, ten bate van T.B.C.-patiënten uit alle gezindten. Wilhelminavereeniging. De heer P. L. Wols, die vorige week werd gekozen als bestuurslid der Wilhelminavereeniging, heeft wegens werkzaamheden zijn benoe ming niet aangenomen. Geboren: Cornelis Johannes, z. van J. J. l'Amie en A. J. Verweij. Ondertrouwd: J. M. van Niekerk 36 j. met J. M. P. M. van Leeuwen 30 j. Gehuwd: P. J. Vierbergen 28 j., wo nende te Haarlem en H. van de Kolk 26 j. J. den Hertog 36 j., wonende te Alkmaar en J. M. van Dam 33 j. Overleden: Gerardus Antonie Ver geer 2 j. Marritje van Dyk 24 j., wo nende te Oegstgeest. Gevestigd: Job Alderlieste, landarbei der, Achtermiddenweg 1, van Texel Hen drik J. Lamoree en echtgenoote, hotelhou der, Steekterweg 120, van Boskoop Eliza Taselaar en gezin, zonder beroep, v. Boet- zelaerstraat 83, van IJsselmonde Elias A. Th. van der Born, koopman, Heerenweg 83, van Boskoop. Vertrokken: Pieter A. Hes en gezin, loodgieter, naar Rotterdam, Nic. Beetsstr. 10 le Hendrik je van de Kolk, zonder, naar Haarlem, Leidscheplein 42 rood Jo hanna A. van Dam. zonder, naar Alkmaar, Jan v. Scorelkade 75 Johannes Hengst man, zonder, naar Hellendoom, Smidsweg 40 Gertrud H. E. Klinger' en kinderen, zonder, naar Arnhem, Alexanderstr. 20. BODEGRAVEN Reis van'ouden van dagen. Reeds gis terenavond hebben we melding gemaakt van de jaarlijksche reis voor ouden van dagen, maar konden nog geen nadere bij zonderheden vermelden. Nu er gisteren avond weer vergaderd is, vernemen we, dat men gelukkig geslaagd is met het hu ren van een boot, waarin (buiten de ruime beneden-kajuiten) zich bovendeks nog twee groote, geheel glazen salons bevin den, waarin zeker aan pl.m. 150 personen bij ongunstig weer een volkomen droog en tochtvrij verblijf kan worden geboden en waar men dan bovendien ongehinderd naar alle kanten kan uitzien. Daarenboven is er nog een promenadedek, dat slechts voor mooi weer geschikt is. Als datum is inmiddels vastgesteld Woensdag 27 Juli. Men is voornemens om naar Rotterdam te gaan via Boskoop en Waddinxveen, langs de prachtige nieuwe werken voor de Gouwe-verbreeding; door de nieuwe bruggen en sluizen van Gouda; dan de Hollandsche IJssel af en door de drukke Maas en tenslotte de Roterdamsche havens door. Het beloofd dus 'n prachtige tocht te wor den en naar men ons mededeelde zal de reis in tegenstelling met vorige jaren nu een geheelen dag duren. We hopen, dat we de volgende week in de gelegenheid zullen zijn om nog andere bijzonderheden omtrent deze reis te vermelden. Geslaagd. Voor het doctoraal examen in de geneeskunde slaagde te Utrecht onze plaatsgenoot, de heer D. Hoog endoom Izn. De heer B. J. Suringa Jr. is geslaagd voor notaris-klerk. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool alhier is benoemd mej. M. B. Appelman te Hoogkarspel. Ernstig ongeluk. Hedenmorgen circa 8 uur is bij de brug over den Rijn een ern stig ongeluk gebeurd. De brug was half geopend, toen van de Noordstraat een motorrijder kwam aanrijden, die, ondanks het teeken van den brugwachter G. van Diemen, toch doorreed, en toen hij bij de brug kwam zelfs nog meer gas gaf. Het gevolg was, dat hij over de halfgeopende brug heen op 'n vóór den gesloten boom der brug wachtenden man neerkwam, die zoodanig werd gewond, dat hij terstond naar het Ziekenhuis moest worden ver voerd. Zelf bekwamen de motorrijder en de duopassagier slechts enkele wonden aan het gelaat. BOSKOOP R. K. Vereeniging voor Ziekenhuisver- pleging. Gisteravond hield bovenge noemde vereeniging een algemeene leden vergadering in het R. K. Vereenigingsge- bouw. De voorzitter, de heer H. G. Mathot, opende de vergadering. Na voorlezing der notulen werd overgegaan tot bespreking van een eventueele uitbreiding der be staande uitkeeringen en wel in dien geest, dat ook bij interne verpleging 28 ligdagen zouden worden uitgekeerd, waar deze nu alleen gelden bij chirurgische be handeling (z.g. doktersrekening). Het be stuur stelde nu voor om met 1.con tributie verhooging deze aanmerkelijk groo te verbetering tot stand te brengen. Ech- Geknipt. Gistermiddag is alhier door de politie gearresteerd J. W. S., uit deze gemeente, die nog 30 dagen hechtenis te goed had. WARMOND St. Josephsgezellen. Maandag 11 Juli a.s. na de Congregatie verplichte bijeen komst voor leden en adspiranten; ook nieu we leden zijn van harte welkom. De vice- Praeses zal dien avond spreken over Mexico; verder zijn er belangrijke mede- deelingen, zoodat een ieders opkomst drin gend gewenscht is, maar kom vooral op tijd. ter door de slechte opkomst der leden was het niet mogelijk tot resultaat te komen. Er zullen nu inschrijvingsbiljetten worden rond gestuurd om te teekenen en alzoo te zien hoe men over een en ander denkt. Na nog wat minder belangrijke discus sies werd de vergadering gesloten. HOOGMADE Autotocht ouden van dagen. Evenals in de voorafgaande jaren heeft ook nu het volijverige comité er zich weer voorge spannen om ook dit jaar weer de ouden van dagen dezer gemeente een prettige dag te bezorgen. En als de vooruitzichten niet be driegen belooft het weer wat moois te wor den. Het genoodigde geld en de onontbeer lijke auto's zijn bij elkaar gezocht en als datum van dezen uitgaandag is vastgesteld Woensdag 13 Juli a.s. Indien het weer gunstig is zal als eind doel Rotterdam worden gekozen, alwaar o.a. een prachtige boottocht door de ha vens op ''t programma staat. Doch indien het weer zich van z'n minder gunstigen kant laat zien laten we hopen, dat intus- schen die kant is weggeregend is het doel der tocht Haarlem en z'n mooie omgeving, waar men zich dan ook best zal kunnen amuseeren. Bij voorbaat reeds 'n woord van hulde aan het comité, dat zich steeds ten volle geeft om dezen dag geheel te doen slagen. LEIMUIDEN Oranjefeest. De Oranjefeesten alhier, zullen gehouden worden op Woensdag 24 en Donderdag 25 Augustus a.s. Echter zullen de kinderfeesten gehouden worden op den Nationalen feestdag 6 September 1938. Het programma dezer feestdagen zal nader worden bekend gemaakt. „Derby-wedstrijd Leimuiden IDe Wete ring Boys. Donderdagavond speelde Lei muiden I op haar terrein de jaarlijksche Derby—wedstrijd om den zilveren wissel- beker tegen DWB. De baten van dezen wedstrijd komen ten goede aan het comité voor den autotocht van ouden van dagen, ten einde aan de ouden van dagen een ge noeglijken dag te bezorgen. De belangstel ling voor dezen wedstrijd was zeker niet minder dan vorige jaren. Te ruim 8 uur blies scheidsrechter Van Velen beide elf tallen in het veld en werd getost. Leimui den won den toss en verkoos met de zon op den rug te spelen. Na een korte toe spraak door Burgemeester Bakhuizen, waarbij hij hoopte, dat DWB dezen keer den beker zou winnen (wel een klein beetje eigenbelang van het comité) en dat we een mooien, sportieven wedstrijd te zien mochten krijgen, bracht DWB het leer aan het rollen. Er ontspan zich direct een vu rige vlugge strijd, waarbij DWB in de meerderheid scheen te zijn. Dit duurde ech ter slechts een minuut of 10, toen Leimui den in den aanval kwam en de rechtsbui ten van L. de leiding nam. DWB li^| zich ook niet onbetuigd, doch kon trots alle moeite het vijandelijk doel niet vinden. Leimuiden's verdediging was te sterk. Va een mooie doorbraak vergrootte de rechts buiten van L. den voorsprong tot 20. Dit had geen gunstige invloed op DWB. Hun spel verslapte, hoewel hun aanvallen soms toch nog gevaarlijk waren. Het gelukte dan ook aan Leimuiden's midvoor den stand op 30 te brengen. Er werd nog wel ge werkt en vlug gespeeld, ook door DWB, maar het baatte hun niet. Zij hadden wat pech en Leimuiden was hun te sterk. Toen DWB daarbij nog in eigen doel trapte, be woog de strijd zich meest op DWB's helft, maar tot doelpunten kwam het niet meer, zoodat de rust weldra kwam met stand 40 voor Leimuiden. Gedurende de rust trok „Symphonie" onder 't blazen van een vroolijken marsch een paar maal het veld rond. Na de thee verbeterde het spel er zich niet op. Het leek wel of de moed er bij DWB uitging, hoewel hun aanvallen soms toch nog gevaarlijk konden zijn. Ook Leimuiden werkte er zoo hard niet meer aan. De spanning was gebroken. Wel zette de linksbuiten van L. achtereenvolgens nog een paar puntjes en ten slotte de midvoor nog een. Toen de scheidsrechter het einde blies, had Leimuiden met 70 verdiend gewonnen en was de prachtige beker zijn eigendom geworden. DWB kwamen echter ook wel een paar puntjes toe. 't Was dit maal echter niet zoo'n mooie spannende wedstrijd als vorig jaar. Na het einde van dezen wedstrijd nam Burgemeester Bakhuizen het woord. Hij wilde eerst een gemaakte -kleine fout her stellen, n.l. deze: hij had voor den wedstrijd gesproken van ODI, dit moest zijn Leimui den, daar den laatsten tijd die naam ver anderd was. Hij wenschte Leimuiden ge luk met het behaalde succes, 't had den be ker dubbel en dwars verdiend. Hij over handigde onder toepasselijke woorden den beker aan den geestelijken adviseur van de club. Hij wees nog op het verloop van het laatste gedeelte van den wedstrijd en meende, dat als Han Hollander er bij ge weest was, deze misschien niet had gewe ten wat hij er van maken moest. Hij dankte allen, de voetbalclubs, den scheidsrechter, de muziek enz. voor him gewaardeerde me dewerking. Hij hoopte, dat DWB zich niet mocht laten ontmoedigen, doch zich dit jaar zou trainen, om het volgend jaar met succes aan Leimuiden het hoofd te kun nen bieden. Hij riep allen dan ook een tot wederziens voor het volgend jaar toe. Hierna trok men met „Symphonie" voor op, onder een vroolijke marsch, door het drop naar Café Sneeboer, waar nog een poos gezellig vertoefd werd. Autotocht voor ouden van dagen. De autotocht voor de ouden van dagen zal plaats hebben op Donderdag 24 Juli a.s. Burgemeester afwezig. De Burge meester dezer gemeente zal van 20 Juli a s. tot 5 Aug. a.s. met vacantie buiten de gemeente zijn. Brandweer. Dinsdagavond a.s. zal we der een bqeproeving van de nieuwe auto- brandspuit plaats hebben. De manschap pen zullen dan voor het eerst in uniform gekleed zijn. Geboren: Apolonia Johanna, dochter van J. J. van Leeuwen en van A. M. van der Geest Cornelia Maria Catharina, dochter van M. Straathof en van M. J. C. Rijkelijkhuizen Gerardus Adrianus Jo hannes, zoon van J. C. Markwat en van C. H. v. d. Voorn. Overlede n: M. van der Meulen oud 80 jaar, weduwe van J. van der Zee P. M. Loogman, oud 50 jaar, weduwe van G. van Leeuwen. Getrouwd: W. P. J. Hilverstijn en Th. M. Verheugd. Ondertrouwd: P. Zekveld, oud 30 jaar won. te Aalsmeer en A. Vis, oud 23 jaar alhier, H. van Staveren, oud 26 jaar en A. van Straalen, oud 22 jaar won. te Woubrugge. Gevestig^: van Wassenaar M. E. Mollers, gehuwd met R. Turk. Vertrokken: naar Uithoorn Jaag pad 15, A. M. van Diemen naar Sassen heim Platanenlaan 6, C. G. v. d. Heiligen berg, gehuwd met Th. van Kesteren - naar Woubrugge W. M. Boere, gehuwd met J van Rijn naar Hillegom, Stationsplein G. J. Dompelin, banketbakker naar Ha- zerswoude, Rietveld, Jac. van Velzen, sla gersknecht naar Amsterdam, 3e Hel merstraat 69, Th. van der Voort, dienstbode. NIEUWVEEN EEN VAK-OPTOCHT OP 31 AUGUSTUS? Op de bovenzaal van hotel Schreuder is gisteravond een gecombineerde ledenver gadering gehouden van de R.-K. Midden standsver en van „Eendracht maakt macht". Deze vergadering was op verzoek van het Oranje-comité door de beide midden- standsvereenigingen uitgeschreven ten ein de besprekingen te houden om met de op handen zijnde feestelijkheden, waarvoor 31 Augustus is vastgesteld, te trachten een vak-optocht te organiseeren. De voorzitter, de heer J. Hoogendoorn, opent met een kort welkom en neemt dit punt in behandeling. Na breedvoerige be sprekingen is het besluit genomen bij vol doende deelname een vakoptocht te hou den. Enkele hebben zich voor deelname opgegeven, terwijl anderen hier nog over wilden beraden. Het comité had reeds het voornemen uitgesproken, dat de weg zou worden genomen van de Kattenbrug tot de Liembrug. Een voorstel van een der le den, om de optocht langs de Amstel ook te doen plaats hebben, vond ondersteu ning. Aan den heer J. Vreeken, die als ver tegenwoordiger van het Oranje-comité op deze vergadering aanwezig was, werd op gedragen het verlangen der vergadering kenbaar te maken. Hierna volgde sluiting. Nader vernemen wdj, dat het verzoek ook de Amstel langs te gaan bij het Oranje comité een goed gehoor heeft gevonden. Vaccinatie. Donderdag 14 Juli a.s. is de gelegenheid opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting ten huize van dr. B. Nout, des morgens van 89 uur. Speldjesdag. De speldjesdag, gehou den ten bate van de Hoogeland-stichting, heeft opgebracht 14.Ï57. NOORDEN Auto ramt een schuur. Er heeft zich aan het Woerdensche Verlaat een eigen aardig ongeval voorgedaan, dat wonder boven wonder nog betrekkelijk goed is af- geloopen. In den namiddag van 6 Juli stond in de baan aldaar een vierwielig motorrij tuig, toebehoorende aan de garagehouder P. H., wonende onder de gemeente Ter Aar. Deze auto had P. H. verhuurd aan K. de B.t wonende te Woubrugge. De bestuurder van de auto was even geweest in het Café van, J. B. Bijna terstond daarna wilde hij weer weg rijden, maar kon door het starten de auto niet aan den gang krijgen. Ten einde de motor te laten loopen, maakte hij ge bruik van de slinger. Blijkbaar heeft de bestuurder bij het verlaten van de auto in plaats van deze uit zijn werk te zetten, bij vergissing in zijn achteruit gezet, met het gevolg, toen de motor aansloeg, de auto met volle vaart achteruit reed en achteruit rij dende kwam tegen een aldaar staande schuur van W. S., de deur daarvan verniel de, verder de schuur inreed en ook nog te recht kwam tegen een in de schuur staande auto van W. S. De schuur werd vrij ernstig beschadigd en ook van binnen was het een groote rommel. Aangifte bij de politie volg de, maar de chauffeur van de auto heeft beloofd de schade, die werd geschat op vijf tig gulden, te zullen betalen. Ook de auto, die de schuur heeft geramd was beschadigd. TER AAR Het a.s. Priesterfeest. Naar aanleiding van het aanstaande Priesterfeest van den weleerw. Pater Zuyerveld kan thans mee gedeeld worden, dat de Propagandaclub wederom begonnen is met de voorberei dende werkzaamheden. Het plan is den neomyst vanaf Aardam in te halen, doch bij de Groote Brug zal de stoet pas een of ficieel karakter krijgen, o.m. door het aansluiten van de bruidjes en de jeugdver- eenigingen. Ter bestrijding van de onkosten zullen volgende week de leden van de club aan kloppen bij de parochianen. Wie offert hiervoor niet gaarne? Collecte. De gehouden collecte voor den Gewapenden Dienst heeft in deze ge meente 16.65 opgeleverd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7