MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand t ZATERDAG 9 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 RJC. VAKSCHOOL VOOR MEISJES, ji Het vacantiereisje. Hooggespannen waren de verwachtingen niet wat 't weer betrof, maar wat zijn ze verre overtroffen! Een stralende zonne- en vacantiedag was 't voor die leerlingen der R.K. Vakschool, die over eenige weken ho pen in 't bezit te komen van een getuig schrift of diploma. De tocht ging per autobussen over den Bosch, waar de St. Jan werd bezichtigd, door de Oisterwijksche vennen, waar met volle teugen van onze mooei Hollandsche natuur werd genoten; naar Tilburg, voor een bezoek aan het Burgers dierenpark. Vandaar gingen we naar het „Mastbosch" bij Breda om den inwendigen mensch te versterken en even vroolijk als de tocht was begonnen werd de terugtocht via den Moerdijk aanvaard. 's Avonds zag men 3 volle autobussen terugkeeren aan het Galgewater met stra lende gezichten, dankbaar voor de zoo in alle opzichten geslaagden dag en het goed bestede gedurende een jaar trouw gespaar de geld. PROMOTIES AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Het aantal promoties aan de Leidsche Universiteit heeft in dit studiejaar 89 bé dragen, een aantal dat tot dusverre niet was bereikt. MILITARIA. Bij ministerieele beschikking is aan den reserve. Ie luitenant R. de Rijk vergund vrijwillig onder de wapenen te komen bij het 4de Regiment Infanterie I. Bat. De res. 2e luitenant P. Harmsen van het 9e R.I. komt 11 Juli a.s. vrijwillig onder de wapenen en wordt ingedeeld bij II 4e R I. te Weert. De vaandrig A. E. J. Schlosmacher van het 4e Regiment Infanterie wordt, gedeta cheerd bij het leger in Nederlandsch Indië. De kapitein P. A. van Hattum van het 4e Regiment Lnfanterie, gedetacheerd bij het Regiment Grenadiers B. T. is te 's-Gra- venhage overleden. De begrafenis zal met militaire eer plaats hebben op Dinsdag 12 Juli a.s. te 's-Gravenhage. Op 11 Juli 1938 zal de 2e Luitenant Snorn van het 6e Regiment veld artillerie wor den gedetacheerd in de Legerplaats bij Ol- debroek ter vervanging van de 2e Luite nant Jette. De reserve Luitenants Akkerman, Ver- kroost en de Jager van 6 R. V. A. zullen een cursus volgen voor beroepsofficier resp.-bij het Regiment motorartillerie en het Regi ment Luchtdoel artillerie. Bij Gouvernements besluit zullen de res. Luitenants Vosveld, Rutgers en v. d- Wal van het 6e Regiment veldartillerie boven de sterkte worden gedetacheerd bij de Ko loniale Reserve. De dpi. opperwachtmeesters Administra teurs Pruyt, Knoop en Vroon komen van 11 t/m 27 Juli 1938 bij 6 R.V.A. onder de wa penen. In het tijdvak van 11 t/m 27 Juli 1938 komen de dpi. Wachtmeesters van de lich ting '28 voor herhalingsoefeningen bij het 6e Regiment veldartillerie onder de wape nen. Zilveren Jubileum. Dinsdag 12 Juli a.s. herdenkt onze stad genoot, de heer C. M. J. Boom, den dag, dat hij 25 jaren onafgebroken werkzaam is geweest bij de Leidsche Glashandel, Firma W. van Dam Co., Oude Singel 174, al hier. Deze dag zal, gezien de groote be kendheid van den heer Boom onder de af nemers van dezen glashandel, die geduren de deze 25 jaren is gegroeid tot één der grootste op dit gebied in Nederland, zeer zeker niet onopgemerkt voorbijgaan. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 2380. L. Kuyper en Zonen, Sassenheim, Hoofdstraat 144. Rij wielen, radio en aanverwante artikelen. Bijv. uitgeoef. bedr.: auto's, motoren, elec- triciteit, verhuur- en reparatieinrichting. 3804. A. de Ruyter, Voorschoten, Leidsche weg 58. Kleinhandel in melk, zuivelproduc ten en fijne vleeschwaren. Bovengenoem de zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Arie de Ruy ter en Zoon (B.P.). Venn.: A. de Ruyter en W. de Ruyter, Voorschoten. Nieuwe inschrijving. 7205. Arie de Ruyter en Zoon (B.P.). Voorschoten. Timmer- en metselbedrijf en handel in bouwmaterialen. Venn.: A. de Ruyter en J. M. de Ruyter, Voorschoten. Gisteravond half acht is op de Haarlem merstraat ter hoogte van de Hooglandsche Kerkgracht de 64-jarige M. B. met zijn fiets geslipt. Hij kwam te vallen en klaagde over pijn in de linkerheup. Door de E. H. D. is hij naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. Om kwart over zeven gisteravond is de 16-jarige mej. E. G. wonende in de Waard op de Haarlemmerstraat met een trans portfiets in botsing gekomen. Zij viel en is met een wonde in het achterhoofd door de E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Bij de firma Dieben is een big geschut. Bioscopen. Trianon. Met het verstrijken van de jaren stijgt- onze bewondering Voor de vindingrijkheid van de scenario-schrijvers. Op het eeuwig- jonge thema van de liefde, de liefde boven- alles, weten zij telkens weer een nieuw verhaal te bedenken week in, week uit. „Een geschiedenis in de Comeaie fran- gaise" is gebaseerd op een liefde-op-het- eerste-gezicht tusschen den beroemden En- gelschen tooneelspeler uit de 18e eeuw, Garrick, voor een beeldschoon Fransch gravinnetje. Maar de film van deze amo- reuse historie is lang niet alledaagsch integendeel, grappig en geestig gevonden. De Engelsche tooneelspeler wordt door zijn Fransche confraters in een val gelokt. Hun doel is, de van zijn talenten wèlbe- wusten Engelschman een beetje nederigheid te leeren. Doch de Comédie frangaise komt met de kous op den kop thuis! Een film vol kalme humor met de meest onver wachte wendingen. Wat de tweede film betreft, „De Tyran" geheeten, de Nieuwe Wereld moest zich eigenlijk ervoor geneeren, dat dergelijke film in de Oude Wereld werd vertoond1. Meermalen schudden wij ons wijze hoofd, als wij in de kranten de wonderlijke von nissen van de Amerikaansche rechtban ken lezen. Deze film zal niet anders dan de meening van het Europeesche publiek ver sterken (terecht of ten onrechte, doch daaraan zijn wij niet schuldig) dat het met de rechtspraak in de Vereen. Staten een.zoodje is. Van de film als film geen woord kwaad het is een boeiend ver haal van een ondernemende jongedame, die aan het vechten slaat met haar ruwen vader. De vader moet het onderspit del ven en sterft. Heeft zijn dochter hem ver moord? De jury beantwoordt 'deze vraag bevestigend. Desniettegenstaande komt de jongedame niet in de gevangenis, even min aan de galf terecht, doch gaat zij een huwelijksreisje maken naar Europa. Mis schien om te leeren, hoe daar de rechters vonnis wijzen! Lido. Spionnage-films bezitten steeds een bij zondere bekoring en dc belangstelling er voor, of zij dan voortkomt uit 'n soort zucht naar sensatie dan wel om de spion- nage als systeem, blijkt ook nu weer bij de verfilming van „De spion der lanciers" in het Lido Theater. Kapitein Roscoe Carver heeft in een boek over spionnage onthullingen gedaan over het wezen der spionnage, niet uitsluitend om den lezer een reeks van staaltjes van verbluffende spionnage en contra-spion- nage, afweer en ontmaskering voor te zet ten, maar ook over het verklaren van het ho i en het waarom, van den psychologi- schen ondergrond, de mentaliteit, waaruit de spionnage ontstaat. Het interesseert den menschen niet alleen te weten hoe er ge- spionneerd wordt, maar ook hoe men er toe kan komen zich te leenen voor het zoo duistere spionnagewerk. Wij kunnen al de redenen daartoe hier niet opsommen, doch willen ons bepalen tot het grondmotief van deze film: het toe val. Het toeval bracht den Britschen marine luitenant Michael Bruce tot spionnage. Wanneer n.l. een Duitsche officier in den Grooten Wereldoorlog wordt gevangen ge nomen, die veel overeenkomst vertoont met Walter Bruce wordt deze door zijn over sten belast om diens plaats in te nemen. De sprekende gelijkenis dus met den Pruisi- schen luit. Baron von Rohbach werd aan leiding tot de spionnage van Walter Bruce. En om de spionnage des te sterker te ma ken, werd hij als vermist en dood opgege ven, zelfs voor zijn eigen vrouw en kind. Na een tocht van ontbering wordt de her boren van Rohbach met geestdrift in zijn „vaderland" ingehaald en met één slag zag hij zich in de hoogste kringen van het Duitsche leger geplaatst in een positie zoo stevig, dat de chef van den Geheimen Dienst, majoor Siegfried Grüning, die hem doorzag, hem niet van zijn voetstuk kon stooten. Op gelukkige wijze wist de spion het groote plan voor het Duitsche offensief in 1917 te bemachtigen en na 'n opwindenden tocht veilig over te brengen. Daardoor, al dus wil Gregory Ratoff het zien uitgebeeld, wonnen de gealieerden dezen titanen kamp. George Sanders en Dolores del Rio spe len in deze film hoofdrollen, Peter Lorre hadden we gaarne een grooter rol toebe deeld gezien. Een spannende en aardige film is de hoofdfilm voor de pauze „De gemaskerde vrouw", evenals de vorige een Fox-film. Claire Trevor, Donald Woods en Alan Baxter spelen hier de hoofdrollen. Luxor. Hans Albers' creatie in de film „Vrou wen en soldaten", welke deze week in Luxor draait, wettigt inderdaad de kwali ficatie van „super-film". Het is een verhaal uit de spannende na-dagen van den groo ten oorlog én Hans Albers is een beroemde Duitsche oorlogsvlieger, strijdend aan het Turksche front. Hij wordt krijgsgevangen gemaakt, doch weet in een buit gemaakt vliegtuig te ontsnappen naar Duitschland waar inmiddels de revolutie hoogtij viert en het land ten prooi gevallen is aan de communisten en de Spartakisten. De voor malige vliegerofficier kan zich in dien toe stand niet schikken en met een legertje vechtjassen wordt onder zijn commando de oorlog voortgezet op Russische gebied te gen de bolsjewisten. Ritmeester van Prach is weer in zijn element. Men ziet hem als commandant aan den Duitschen kant, maar wonderlijk genoeg ziet men hem ook als rooden generaal aan den Russischen kant. Die roode generaal is zijn neef en gelijkt sprekend op hem. Beide rollen wor den natuurlijk door Hans Albers zelf ge speeld. Men ziet Hans Albers zelfs met Hans Albers duelleeren! Deze film is een prachtig geënsceneerd en meesterlijk gere gisseerd verhaal, dat zijn bekoring ont leent vooreerst aan het vlotte spél van den artist, wiens beeld bijna niet van het doek af is, maar ook aan de romantische entou rage en aan de sfeer van heldendaden en koene durf aan verre strijdfronten. De tweede film is eveneens een avontu renfilm, maar van een geheel anderen aard. Hier is het een jonge dame „Jacque line", die ondanks haar jeugdigen leeftijd reeds menig liefdes-avontuur heeft beleefd, „van wie men dan ook spreekt". Wanneer het verhaal begint, heeft zij het echter se rieus te pakken een trouwt zij met een di plomaat. Geruchten dringen echter door tot den echtgenoot en het dreigt mis te loopen met Jacqueline, maar zij bewijst ten slotte, dat het de echte liefde is, welke de waarde van de vrouw bepaalt en zoo komt alles toch terecht. Voor volwassenen is het een aantrekke lijk programma. Casino. In de „Folies Bergère" te Parijs speelt zich gedeeltelijk de vermakelijke geschie denis af van Charlier, den zanger-imita- teur, die daar een prachtige imitatie geeft van den bekenden baron Cassini en.beide rollen worden gespeeld door Maurice Che valier. Maurice speelt in deze film voor de eer ste maal een dubbelrol. Hij is Charlier, de vroolijke, stroohoedige zanger van de „Fo lies Bergère" en hij is tevens maar dan voorzien van snor en monocle de be roemde Parijsche bankier Cassini. Deson danks komt er in de film geen truc-foto grafie te pas, want de liedjeszanger en de baron ontmoeten elkaar nooit. De creatie van Chevalier als Baron Cassini is waar lijk uitmuntend. Deze karakterrol speelt hij met gevoel en hij weet door stem en hou ding steeds een kleine nuance verschil te houden met den liederenzanger Charlier. Het bewijst, dat Maurice inderdaad nog iets anders kan dan gecostumeerde-char- meur-rollen te spelen! Merle Oberon, de meer en meer op den voorgrond tredende Engelsche actrice, speelt de rol van barones Cassini, die tenslotte niet meer weet of haar eigen man haar 't hof maakt of zijn dubbelganger. De exoti sche Merle Oberon blijkt ook in het luchti ger genre zeer talentvol te zijn. „Folies Bergère" is dat zjj nadrukke lijk vermeld geen revuefilm, al komen er dan diverse liedjes en grootsche revue- scènes in voor. Het is vóór alles een lich- tige comedie, doch de „show-scènes" zijn van dien aard, dat het publiek er zich kos telijk mee zal amuseeren. Wij noemen slechts het grandioze regen-tafereel in de eerste acte, waarin met veel water en pa- rapluies geestige effecten bereikt zijn en voorts de pittige stroohoeden-finale, die ontstaat uit één stróohoed van Chevalier en een fantastische climax ook technisch en fotografisch tengevolge heeft. De film „Rivalen" is er een, waarvan minnaars van sensatie en stevige vechtpar tijen volop zullen genieten. De film is vervaardigd naar den roman „Chuck Connors" van Michael L. Simmons en Bessie Salomon en een der merkwaar digheden er van is, dat zij aan de werke lijkheid is ontleend en niet op fantasie be rust. „The Bowery" was in het einde van de vorige eeuw een der levendigste en rumoe- rigse wijken van New-York en figuren als Chuck Connors, Steve Brodie en Swipes hebben omstreeks 1898 van zich doen spre ken, particuliere brandweercorpsen, die elkaar op het terrein van den brand te lijf gingen, bestonden, Steve Brodie's sprong van de Brooklyn-Brug was een veelbespro ken sensatie, de kruistocht van Carrie Na tion tegen de kroegen is historisch waar. kortom vrijwel alle gebeurtenissen hebben zich ook in werkelijkheid afgespeeld en zij geven een aparte kleur aan de film, die op buitengewone wijze is opgebouwd in de sfeer, de kleeding en de levensomstan digheden van die dagen. Bij dit zeer interessante programma staan even interessante journaals, waarin vooral de overwinning van Schulte in de Tour de France een opvallend staaltje van film- reportage is. Ook overigens zijn deze jour naals evenals de beide films het aanzien ten volle waard. Rex In „Rex" draait deze week weer eens een film van Hollandsche origine, onder den titel „Amsterdam bij nacht", een dol vermakelijke filmcomedie met Louis de Bree, Annie v. Duin en Piet Kohier in de hoofdrollen. Deze zeer vermakelijke ge schiedenis is gebaseerd op een scenario- pi ijsvraag met als titel „Amsterdam bij nacht", waarvoor de winnaar 3Ü00.zou ontvangen, zoowel Mary Lovendaal (An nie v. Duyn) typiste bij Elmschot, als Theo- door Drummei (Louis de Bree) boekhou der bij dezelfde firma zijn vol van deze scenario-prijsvraag en beiden zoeken in spiraties hiervoor en wel vooral Drummei, die van zijn ega het verwijt te hoor en krijgt, dat hij een dergelijk werk toch niet kan schrijven. Als Drummei op kantoor bezoek krijgt van zijn vriend Piet Bergman (Piet Kohier), haalt deze hem over een avond met hem op stap te gaan en dan wordt het pas „kasie". 's Nachts komt Drummel stevig aangeschoten thuis en in het „bedsermoen" dat hierop volgt, tracht hij zijn vrouv op de mouw te spelden, dat Lij de noodige stof verzameld heeft voor de scenario-prijsvraag, waarvan zijn vrouw echter hiets gelooft. Zij stelt hem het ul timatum „Vandaag over drie weken laat je mij dat scenario lezen". Op kantoor krijgt hij de volgende dag een stevig standje van zijn patroon, want twee zaken brieven zijn teruggekomen met het adres „Amsterdam bij nacht". Op zijn beurt neemt hij de typiste onder handen en als hfl hoort, dat zij ook tracht het scenario te schrijven, stelt hjj eveneens het ultima tum „Over drie weken laat U mjj dit sce nario lezen", anders heb je je ontslag. De dolle verwikkelingen welke nu volgen, waarbij Piet Bergman alles „kasie" noemt, zün allervermakelijkst en doen allen schud den van het lachen. Het geheel is dan ook werkelijk een vermakelijke filmcomedie. De tweede groote film „De verdwenen piloot" is meer van sensationeelen aard. In deze prachtige film heeft Leo Lander op bijzondere wijze weten vast te leggen de moeilijkheden welke de Amerikaansche verkeersvliegers hebben te overwinnen in het overweldigende schoone, doch soms onherbergzame landschap van Californië. De regie heeft er een spannend verhaal ingelascht, dat niet stootend is, noch uit den toon valt. Wie de blanke vogels der lucht lief heeft, wie de schoonheid van leven en moed wil ondergaan, wie een Douglas ziet zonder te denken aan den man in de cabine, aan de organisatie op den grond en aan de bouwers van het brommende monster, dat sierlijkheid en overmoedigheid in zich vereenigt, al die genen mogen dit epos van macht en moed gepaard aan techniek en vernuft niet ver zuimen te zien. Het vliegtuig „speelt" de hoofdrol, maar Sally Eilers en Robert Armstrong verdienen in deze film even eens een eereprijs. Met een goed wereldjournaal en nog een aanvullend filmpje geeft Rex deze week een aantrekkelijk program. Leest met aandacht de advertenties ln Uw Dagblad! LEIDEN, 8 Juli. Groenten veiling. Per 100 kg.: Groenekool 2.803.10, uien 6 9, peen 7, aardappelen 2?006.40, andijvie 2.00, druiven 4053, aardbeien 14—28, snijboonen 2539, stamboonen 2633, tuinboonen 35, doperwten 615, peulen 617, postelein 1.50 5.00, spinazie 29, tomaten A 9.40 13.20, idem B f 11.60—16.60, idem C 8— 13.20, idem CC 4.00—8.40. per 100 stuks: andijvis 0.501.70, komkommers 2.00 4.80, bloemkool 2.009.70, meloenen 7 23, salade 0.502.10, perziken 0.50 10.50, per 100 bos: kroten 2.303.90, pie terselie 0.601.60, radijs 1.001.30, selderie 0.902.50, uien 0.801.90, peen 2.50—6.60, rabarber 0.80—3.60. UTRECHT, 9 Juli. Vee. Totaal aan gevoerd 2360 stuks vee, w.o. 400 runderen. Stieren 2731 ct. per pond. Handel zeer kalm, doch prijshoudend, slachtkoeien 2e soort 3135 ct., idem 3e soort 2830 ct., handel kalm, onveranderde prijzen; vaar zen 160240, pinken 100160, melk koeien 170290, kalfkoeien 180300, varekoeien 140220, handel gedrukt, iets terugloopende prijzen; 470 nuchtere kalveren f 713, handel matig, gelijke prijzen; 520 magere varkens 2848, schrammen f 2128, 700 bigen 1620, handel redelijk, prijzen iets hooger; 50 magere schapen 1727, zeer kalme han del, onveranderde prijzen; 160 lammeren: zuiglammeren 1115, Texelaars 7 12, handel kalm. Zuivel. 300 K.G. boter 1.56, 150 K.G. kaas f 0.50—0.70, per K.G.; 30.000 eieren 3.754.50 per 100 stuks. BOSKOOP, 9 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 20 37 cent, Wendland 1525 cent, Hadley 3046 cent, Claudius Pernet 1525 cent, Briarclif 2037 cent, Butterfly 1523 cent Mme Jules Bouohé 33 cent, Rosalandia 15 25 cent, Florex 2543 cent, Phoebe 20 31 cent, Vierlanden 2038 cent, Chas. B. Kilham 1524 cent, Edith Helen 1525 cent, Aug. Noack 1524 cent, Else Poul- sen 3046 cent, Gloria Mudi 1528 cent, Ellen Poulsen 1217 cent, Paul Grampel 1530 cent, Rosa Mundi 2038 cent, Mevr. van Straaten van Nes 1536 cent, Ingar Ohlson 1323, Queen Mary 1525 cent, Byou 2033 cent, Juliana 1524 cent, Axle pia 21 cent, Clematis Durandi 2041 cent, Clematis Prins Hendrik 1.03. TER AAR, 9 Juli. Centrale Veiling. Andijvie 921 cent, peulen 0.602.20, doperwten 6068 cent, krombekken 6598 cent, capucijners 6073 cent, witte capu- cijners 0.651.45, blauwschokkers 1,25 1.35, tuinboonen 2029 cent, snijboonen 2.403.60, stek 1.402.30, dubb. stam boonen 2.803.30, postelein 2.003.00, drfuiven 27 cent, waschpeen 26, bospeen 36, prei 80 cent, rabarber 1.80—3.10, sla 0.50—1.10, bloemkool 2.00—6.70, komkommers 2.004.20, aardbeien 5065 cent, tomaten 2.006.00, Perziken 16 cent, pieterselie 90 cent, Augurken, Grof 2.?5, Stippel 70 cent komkommers 2.50 LEIDSCHENDAM, 8 Juli. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort 3.20 4.00, 2e soort 2.202.60, 3e soort 2. wankleurige 2.303.00, gele komkom mers le soort 2.403.20, 2e soort 2.00 2.40, 3e soort 2.kropsla le soort 0.50 1.20, peen 3.605.10, bloemkool le soort 3.004.90, 2e soort 2.002.50, tomaten midd. 5.506.20, gr. ronden f 5.806.50, 2e soort 5.105.90, 3e soort 2.903.50, bonken 4.605.10, rijp 5.906.50, an dijvie per 100 0.701.90, spinazie per 4 kg. 1434 cent, postelein 3.204.60, ra barber per 100 bos 2.003.00, snijboonen 2427 cent, spercieboonen 2628 cent, radijs 1.001.50, selderie 1.301.50, peu len 911 cent, tuinboonen f 4.105.20, dop erwten 812 cent, meloenen 21—35 cent, druiven 2224 cent, aardbeien 1214 cent. LEIDEN. Geboren: Antonius Maria z. v. J. P. Pont en H. C. Bemelman. Hendrik Fran- ciscus z. v. L. Prins en M. C. v. d. Hoeven. Elisabeth Antonia Johanna d. v. E. A. Voskuil en C. M. Gorree. Maria Th ere- sia d. v. H. M. v. Wolde en H. J. v. Deur- sen. Wilhelmus Franciscus z. v. J. P. Groenendijk en S. v. d. Klis. Diederik Jacobina d. v. J. Holleman en G. M. v. d. Laken. Robert z. v. C. L. Boogard en A. Ros. Trijntje d. v. A. de Groot en J. Brou wer. Jetta Lena d. v. L. Noordervliet en W. Kuija. Ondertrouwd: W. Roelanrse jm. 25 j. en J. de Jeu jd. 20 j. Overleden: A. Somerwil wedn. 72 j. G. v. Rooijen hsvr. van A. C. Uijtewaal 62 j. ALPHEN a. d. RIJN, 8 Juli. Groenten- veiling. Per 100 kg.: tuinboonen 3.60 5.20, heerenboonen 2328, postelein 5 per 100 bos: aelderie f 1.001.60, peen 4.208.10, kroten 3.10, andijvie 1.60 2.30, per 100 stuks: kropsla 1.001.80, komkommers 2.805.20, bloemkool I 4.006.40, idem II 2.003.50, meloenen 724, per 100 pond aardbeien 1014, bessen 1216, Eierenveilying. Aanvoer 5000 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.303.70, een deneieren 2.70300 per 100 stuks. VINKEVEEN, 8 Juli. Groentenveiling. Peulen 620.50, doperwten 610.50,, Capucijners 614, Tuinboonen 24.50, Snijboonen I 1420, id. stek 1420, Stampercieboonen f 3034, Spinazie 3 7.50, Postelein ƒ1.505, Waschpeen ƒ5, Spitskool 2.60 per 100 K.G. Tomaten A 5—7, id. B 8, id. C 3—6, id. CC 2— 4.Aardbeien 1013 per 100 pond, Bloemkool 26., Komkommers 23.20, Kropsla 0.501.50 per 100 stuks, Peen 36.50, Rabarber 34.20, Peterselie ƒ3.60—3.70, Seldery 1—3.30, Sjalotten 3.503.90 per 100 bos. Andijvie 2.20 p. 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 8 Juli. Groenten- veiling. Per 100 kg.: Vroege aardappelen: Bonken 4.605.40, groote 4.806.00, Drielingen 4.405.60, per 100 stuks, sla 0.501.00, bospeen 6.257.50, bloem kool I 5.00—6.50, idem II 2.00—3.25, peen per kist 1.101.35. LOOSDUINEN, 8 Juli. Groentenveiling. Bloemkool le soort 2.006.20, 2e soort 2.002.10, kaskomkommers le soort 3.405.80, 2e soort 2.603.80, 3e soort 2.002.70, rijen komkommers le soort 2.20—3.10, 2e soort 2.00—2.10, gele kommers le soort 2.002.40, witte idem 2.00, perziken le soort 4.905.70, 2e soort 2.50—3.30, 3e soort 2.20 per 100 stuks, Meloenen 1445 cent per stuk, stam- princessen 2631, snijboonen 3235, Tomaten A 7.?012.20, idem B 612, idem C 4.6011.80, idem CC 46, idem Bonken 4.607.80, groote boonen 2.90 4.70, druiven blauwe 3846, per 100 kg. Spinazie 1538 cent per 4 kg, postelein 1621 cent per 6 kg., salade 0.501.00 per 100 krop, peen 5.005.30, rabarber 2.10—2.70, selderie 1.80—2.30, pieter selie 1.702.00, per 100 bos, andijvie 0.501.30 per 100 struk, aardappelen 4.107.00, erwten 713, boonenstek 1921, aalbessen 20 en champignons 30 per 100 kg., eieren 3.80 per 100 stuks LEIDERDORP, 8 Juli. Eieren veiling. Prijzen: kippeneoeren 3.603.90, en een deneieren 3.per 100 stuks, kaas 2430 cent en boter 6875 cent per pond, kippen 35 cent, hanen 1521 cent, eenden 3545 cent, konijnen 50140 cent per stuk. NOORDWIJKERHOUT, 8 Juli. Veiling „De Eendracht". Aardbeien 3763 cent per slof, bloemkool I 2.704.60, bloem kool II 2.00 per 100 stuks, stamerwten 5090 cent, blauwe schokkers 1.001.35, doperwten 0.601.20, peulen 0.90 2.95, krombekken 0.901.05, tuinboonen 16ë52 cent per 10 kg. WISS E LN OTEERIN GEN (AMSTERDAM! Londen 8.95% Berlijn 72.95 Parijs 5.02 Brussel 30.671/2 Zwitserland 41.44% Kopenhagen 40.— Stockholm 46.20 Oslo 45.02% New York 1.81% Praag 6 29% Heden overleed tot onze diepe droefheid in het St. Elis. Zieken huis, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze lieve Vader, de Heer JOHANNES CORNELIS VAN KUIJEREN in den ouderdom van 75 jaar. J. M. VAN KUIJEREN E. M. VAN KUIJEREN G. VAN KUIJEREN Katwijk, 9 Juli 1938. Kerkstraat 4.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3