'AME!) RUBRIEK ZOMER COSTUMES Ons pafronenhoekje Moderne bijkomstigheden HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bü „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag. Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt indien niet anders staat aangegeven, t 0.58. Betaling reeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. «se De zomermode brengt vele lichte en een niet minder groote keus in bonte weefsels. Het be gint reeds met de re- genkleeding, die een buitengewone afwisse ling biedt en behalve pastel ook zeer spre kende kleuren brengt. Alleraardigste weefsels worden thans voor de regenkleeding verwerkt ruitjes, en moesjes vie ren hoogtij en de man tels, die waterdicht zijn verraden op het eerste gezicht niet, dat zij er op ingesteld zijn Plu- vius te trotseeren. Ga bardine handhaaft zich niet alleen in beige, donkerbruin en blauw, doch in verschillende flatteuse kleuren. Ensembles worden door oude en jonge da mes gedragen, door slanke en gezette figu ren, alleen heeft men rekening te houden met de keuze der mo dellen en de samen- stellig der kleuren. De oudere dame zal geen mosterd-gele ïhantel dragen, doch hare keus bepalen op grijs of een zwart-wit ruitje bij een zwarte rok. De bakvisch zal er vlot uitzien in een gele jurk met groen manteltje en in ver schillende andere le vendige kleuren. Men vindt ongetwijfeld een rijke afwisseling in de materialen, waaronder zoowel wol, zijde als linnen een groot plaats innemen. Shantung ziet men eveneens in de ko mende maanden, terwijl witte zijden tail leurs zeer chique kleeden. Het grove, z.g. natuurlinnen in de kreukel vrije uitvoe ring is koel in het dragen en zeer ge schikt voor mantelcostumes, b.v. met zij de overhemd. Aansluitende manteltjes worden gedragen van gebloemd mate riaal, zooals het derde schetsje aangeeft. Een wit piqué rok en batisten rok staan hier buitengewoon gekleed bij. "Witte mantel costumes kleeden vooral aardig indien men er gekleurde details bij kiest, hetzij shawls, zakdoekjes, cor- sagers, handschoenen of andere fleurige kleinigheden. De hoeden behooren bij een wit costu me met zorg gekozen te worden, deze zijn het toch, die een ensemble kunnen doen slagen of mislukken. Zeer nieuw zijn witte costumes met zwart tres omboord. Schoenen zijn niet minder aan mode on derhevig dan alle andere accessoires en vele modellen zijn tweekleurig. Alles wat tot het gebied der mode behoort draagt er toe bij het beeld kleurig en fleurig te maken en daarom gaan wij vol verwach ting de zomermaanden tegemoet. Ten slotte willen wij nog vluchtig de weergegeven modellen met een enkel woord noemen. Links een eenvoudig cos tume zonder kraag en revers met knoop- sluiting. De mantel geeft op taillehoogte figuurnaden aan, waardoor een meer aan sluitende lijn verkregen wordt. Keurig is het rokje met waaierplooi midden voor. Een fleurige note geven shawl en zak doekje. Het sportieve mantelpak(2) heeft aan de rugzijde een pas en eenige ruimte, die door een ceintuurtje bijeen gehouden wordt. Beide .modellen leenen zich zeer goed om evan tweeërlei stof gemaakt te worden. No. 3 werd reeds eerder besproken en 4 is een costume met tresgarneering, waar van de mantel drie zakjes heeft. Swaggers hebben hun model eenigszins gewijzigd, hebben een minder klokkende onderlijn en zijn daarom ook geschikt voor iets gezette dames. De ritssluiting wordt meer en meer toegepast en is een geheele industrie geworden. Het meest rèchtsche model is zeer elegant en ge maakt van gele ripzijde, eveneens een zeer nieuw materiaal. Rust en ontspanning Wanneer de mensch zes dagen van de week ingespannen werkt, dan vragen lichaam en geest een dag om zich volko men te kunen ontspannen. Zoodra het voorjaar in het land is, krijgt het weekend dubbele bekoring en krijgt men het gevoel, dat men de stad moet ontvluchten om te genieten van de heer lijke rust, die de natuur biedt. Zoo'n vrije dag ziet men vaak heele gezinnen uittrek ken, gedeeltelijk wordt de reis per tram, gedeeltelijk te voet of wel per fiets ge daan, terwijl de talrijke auto's eveneens vele natuurliefhebbers naar buiten voeren, die hierdoor het groote voordeel hebben, dat zij veel minder beperkt zijn in het uit kiezen der rustige plekjes. Indien men in de ^nabijheid van water woont, dan kunnen velen, die een boot hebben, roei- of zeilsport beoefenen en wanneer het water zich zacht kabbelend om de boot heen en weer beweegt, eerst dan worden alle dagelijksche zorgen ver geten en is men één en al genieten. Het gansche geheim der volkomen ont spanning bestaat dan ook in het opzijde zetten van alle moeiten en zorgen, het geen zoowel voor de huisvrouw als voor alle gezinsleden geldt. Niet dénken aan, werk, dat de komende week zal geven, noch aan zaken, of wat het ook zij, doch zorgeloos genieten van hetgeen de vrije dag biedt. WENKEN VOOR WARME DAGEN. Boter blijft goed in warme dagen, wan neer men ze met koud water kneedt en in een steenen pot bewaart, afgedekt met een in zoutwater gedrenkte doek. Is boter ietwat ranzig, den kneedt men ze met water, waaraan een weinig dubbel- koolzure soda is toegevoegd, b.v. 1 thee lepel op 1 liter water. Melk wordt niet zoo spoedig zuur, in dien men op 1 liter een dessertlepel suiker toevoegt. Met vochtig weer is het zout in de vaatjes moeilijk uit te strooien. Men voor komt dit dooi- er enkele rijstkorrels in te doen, die de vochtdeelen op nemen. In de keuken kan men zout op de vol gende wijze drooghouden. Mén legt onder in den zoutpot een vel vloeipapier, waar door het vocht geabsorbeerd wordt en het zout droog blijft. Tresgarneeringen Tresgarneeringen blijven zeer populair en worden op verschillende kleedingstuk- ken toegepast. Zoowel op wol, als zijde en linnen ziet men deze versiering in rechte en zigzag lijnen. Mantelcostumes wordt met tres omboordt, terwijl de smalle uitvoering, die wij als soutache kennen op ceintuurs, handschoenen, bolero's en last not least op mantels en japonnen toepas sing vindt. Lakleer wordt verwerkttot bole ro en en andere motieven en zeer veel als materiaal om te appliqueeren gebruikt. 'Onze schets geeft verschillende voorbeel den aan hoe recht en zig-zag tres en sou taches verwerkt kan worden. Vooral de handschoenen getuigen van groote fanta sie ten opzichte van de garneering. EENVOUDIGE JAPON VOOR GEZETTE DAMES. Succespatroon 2088. Prijs 30 cent plus 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Sportief model, dat zeer geschikt is als vacantie-japon en bijv. gemaakt wordt van effen linnen in flatteuze kleur of van be drukte waschbare weefsels. Schouder en rugstuk met eenige ingehaalde ruimte aan voor- en rugpanden. Sluiting met knoops gaten en knoopen en korte wijde mouw. Tweebaans rok. Patronen in de maten 46—52. DAMESBLOUSE. Succespatroon 3122 (boven). Prijs 30 cent plus 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Gekleede blouse voor grootere figuren met afkleedende kraag en c'habot. Schou der- en rugstuk. Leent zich om met lange zoowel als korte mouwen gedragen te wor den. Ingehaalde ruimte aan rug- en voor panden. Als materiaal worden dunne zij den weefsels of voile aangeraden. Patronen in de maten 4248. Extra vermelden 3122 boven. DAMESBLOUSE (beneden) met lange en korte mouwen. •Succespatroon 3122. Prijs 30 cent plus 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Aansluitende blouse van linnen, katoen of zijde met knoopsluitende hals. Postuur naden aan schouder en taille, voor- zoowel als rugpanden. Garneering bestaande uit stiksels langs omtrek halsfc mouwen en blouse. Sluiting met lange rij knoopjes. Patronen in de maten 4046. Vermelden 3122 beneden. 3122 BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode- Dlad". Postbus 36, Den Haag, giro PLAATS: Patroon NoMaat Hierbij ingesloten f aan postzegel*. Indiër, u tevens het laatste nummer van Het Practisch Modobiad" wenscht te ont vangen. gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 1^, 3, 5, 10 of 121/3 cent, doch niet van 6 cent). sportieve modellen worden meestal in leng te of breedte of gecombineerd gekozen in tegenstelling met den schuiner richting voor gekleede japonnen. Voor de eerste kiest men katoenen weefsels, voor de laat ste toile de soie, en kunstzijde. De halslijn voor deze japonnen is eveneens hoog, ter wijl de lijn afkleedend blijft. Bijzonder aardig is het model links met het effen vest, dat de streep ietwat breekt. Behalve knoopen zal men op strepen na genoeg geen andere garneeringen toepas sen, aangezien dergelijke dessins op zich zeis al aardig kleeden. Zeer gekleed is het middelste model, waarvan de streep in diagonale richting aan voor- en rugzijde naar elkander toeloopt; terwijl de zakken in andere richting zijn. Rechts een schuine en dwarse streepver- werking aan een tweedeelige japon. Het wasschen van gestreepte zijden japonnen behoeft geen bezwaar te zijn, indien men bij het strijken steeds in de richting der lengtedraden volgt. Moderne bijkomstigheden vra gen steeds weer op nieuw onze aandacht en de „echte" vrouw, die van de nieuwste mo de snufjes houdt, zal ze met be langstelling in zich op nemen. Laten wij dan beginnen met de vele variaties in tulie hand schoenen te noemen, die op den bovenkant der hand meermalen zeer aparte versieringen aan- geft o.a. tulle doorstop in afste kende kleuren. De fantasie op het gebied van handschoenen is trouwens buitengewoon groot en men ziet ze met omgefeston- neerde gaatjes, met bloemen- motieven bestikt, met kralen versieringen enz. enz. Voor avandh anschoenen ziet men tulle dragen, waarvan de lengte zich aanpast aan die der mou wen. Meermalen worden ze aan den bovenkant afgewerkt met een tulle ruche of zelfs met ga- zulks even mogelijk is past men bloemen garneeringen toe, het geen men ook op de avondtasch van effen zijde (links) ziet. Mo- lineux heeft de bescheiden le lietjes van dalen of zegeltjas, zooals men de kleine klokjes ook wel noemd, een eere plaats toegewezen onder de kinderen Flora's en ze tot modebloem ge promoveerd- Jumpers oogsten triomfen en de model len hiervan loopen zeer uiteen. Bovenaan links een sportief model, dat zeer geschikt is om aan het strand gedragen te worden met lange pama broek of, wat thans weer moderner is met witte plus-four. Aar dig is om een donker blauwe jumper te dragen bij een witte rok, terwijl de eerste witte sreepen heeft. Halfhooge laarzen met ietwat breede neuzen doen telkenmale meer schuchtere pogingen om de aandacht te vragen. Zal het deze modellen ten slotte weer geluk ken, althans ten deele, verloren terrein te herwinnen? Ongetwijfeld geven zij bij slecht weer een uitstekende voetbeklee- ding. Handgebreide en gehaakte, twee- kleurige-handschoenen zijn zeer geschikt om bij watersport gedragen te worden en voorkomen, dat een al te brutaal zonnetje de handen te donker kleuren. Ten slotte een aardig, nieuw model blouse van effen materiaal met een ingezet tusschenstuk, met kleurige moesjes bewerkt. Aardig is de lijn verdeeling aan den hals, waar een knnop tot sluiting dient, die zich herhaalt aan de ceintuur. STREEPEN, de groote zomermode Men kan in de komende zomermaanden een groote voorliefde voor strepen verwach ten. Het eigenaardige is, dat men deze niet alleen in sportieve modellen verwerkt, doch tevens in het meer gekleede genre, voor middag-japonnen aldus. Van groot belang voor het welslagen van een japon is de keuze der streep en de richting, waarin men deze verwerkt. De streepdessins voor de eenvoudige,

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 16