]De liturgie der Kerk] R.K. VOLKSBOND ZATERDAG 9 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN INSTALLATIE VAN 5 GEZELLEN. Zondagavond j.l. zijn 5 nieuwe leden op genomen in het groote Kolpingsleger. Daartoe waren zij met vice-Praeses en comm. te zaam gekomen, a. h. w. in klein- ceremonieel. Nadat zij door den vice-Praeses geïnstal leerd waren, heeft comm. C. Bilderbeek hen kern-achtig toegesproken en nog eens her innerd aan hetgeen zij in den asp. cursus geleerd hadden. Jonge vrienden, nogmaals proficiat. Blijft altijd Kolping trouw. PRIJSUITREIKING. Voorafgegaan door een inleidend woord van een der biljart-comm. had Zondag avond 3 Juli de prijsuitreiking plaats aan de winnaars van de onderlinge Gezellen- biljart-competitie. De prijzen vielen ten dee laan: Bilderbeek, 1ste prijs; Scheffers, 2de prijs; Varkevisser, 3de prijs. De win naar van den eersten prijs is dus titelhou der en heeft de wisselbeker voor één jaar in eigendom. Bijzondere dank werd gebracht aan comm. F. Overdijk, die zonder ophef, maar zeer secuur, deze competitie geleid heeft. Namens de spelers werd hem een polshor loge aangeboden. TAFELTENNISCLUB „VAN NISPEN". In de gehouden jaarvergadering is tot penningmeester gekozen J. van Haastrecht in de plaats van D. Devilee. In het najaar wordt weer deelgenomen aan de districts- oompetitie en daartoe is noodig goede trai ning. Vandaar het besluit, om onderling te oefenen op Maandagavond en Zaterdag avond. Volhouden is overwinnen! BIJEENKOMST VAN DE KERN. Maandag te 20.30 uur komt de Kern bij een in de bovenzaal. De vorige maal was de opkomst goed; nu deze keer zeer goed?! FAMILIE-RAAD. Woensdagavond wordt de jaarlijksche besturen-vergadering gehouden, genaamd de familie-raad. Immers is onze vereeni- ging één groote familie, dan is het nuttig haar met raad en daad bij te staan. In tal rijke vraagstukken is raad en voorlichting noodig en allereerst onze bestuursleden dienen op de hoogte te zijn. We verwachten er dan ook de ruim veer tig daartoe uitgenoodigde bestuurders van onze Gezellen-Vereeniging. WERKKAMP „VREDESTEYN". De belangstelling voor het werkkamp is in Leiden gelukkig goed; al kan het na tuurlijk nog heel wat beter. Maar in ver gelijking met andere en grootere steden staat Leiden bovenaan. Maandag a.s. vertrekken weer 16 jonge ren naar Egmond, waar zij tot 3 September zullen verblijven. We vestigen er nog eens de aandacht op dat men zich voor dit werkkamp steeds kan aanmelden bij den Senior der Gez. Ver. Deze is bereid alle inlichtingen te ge ven, zoowel aan ouders als aan jongere werkloozen zelf. En hij is daarvoor te spre ken eiken Zaterdagavond van 8.30 tot 9.30 in het Gezellenhuis aan het Rapenburg. Plaatsing geschiedt zoo spoedig mogelijk. VERGADERING AFD. GEHUWDEN Dinsdagavond om kwart voor negen maandvergadering voor de afd Gehuwden Gezellen. De opkomst moet ook ditmaal goed zijn. VACANTIE EN DAN In de maand Augustus vervallen de verplichten bijeenkomsten van de afd. Ge zellen, de afd. Gehuwden en ook de Kern- bijeenkomsten. De zaal blijft opengesteld zoo als ge woonlijk. Met September beginnen wij dan weer met frisschen moet het nieuwe vereeni- gingjaar. Activiteit wordt dan gevraagd van alle leden. Op 't program van actie staat. Ie. Propaganda onder eigen leden om hen allen te bewerken trouw hun vereenigings- plichten te doen nakomen, vooral het be zoek van de verplichte bijeenkomsten. 2e. Deelname van een groot deel der le den aan onze Kernretraite, het geregeld bezoek van de recollectie oefeningen. 3e. Uitbreiding van onze Kerngroep. Een 20 jongemannen bereiken wy reeds, 't ko mende jaar moet dit getal grooter worden. 4e. Een groeien van de Kolpingslijf- wacht. CONTRIBUTIEREGELING Contributie leden afd. Gezellen 20 cent per week. Werklooze leden kunnen mits zij zich in verbinding stellen met v. Praes, gedeeltelijke vrijstelling ontvangen. Algeheele vrijstelling wordt ingetrok ken en bij hooge uitzondering gegeven. Contributie leden afd. Gehuwden 12 cent per week. Werklooze leden kunnen mits zij zich in verbinding stellen met v.-Praes, gedeeltelijke vrijstelling ont vangen. Ook hier algeheele vrijstelling bij hooge uitzondering. Deze regeling gaat in met September, m.a.w. is dan verplichtend. Reeds nu zal door middel van den bode gepoogd worden bovenstaande regeling in gang te doen vinden. Het beteekent voor onze vereeniging NEDERLANDSCHE AFOEELI MG LEIOEN PLAATSELIJKE CENTR. R.K, ARBEIDERSBEWEGING DE WERKLOOSHEID MOET VERDWIJNEN! De schrijnende werkloosheid in ons land, waaronder helaas zoovelen gebukt gaan, heeft een toestand geschapen, welke niet zonder meer met een schouderophalen mag worden voorbijgegaan en afgemaakt. Ieder Nederlander is aan zich zelf ver plicht, waar slechts mogelijk, mede te wer ken om de werkloosheid en zijn funeste ge volgen niet alleen te helpen bestrijden, maar ook daadwerkelijk bij te staan en de behulpzame hand te bieden om arbeid te geven aan hen die door den geesel der werkloosheid zoo zwaar zijn getroffen. Het Katholiek Werkliedenverbond voelt maar al te goed aan, dat dringende hulp in deze materie hard noodig is, en wel: Omdat zij duizenden demoraliseert; Omdat zij duizenden in verwarring brengt; Omdat zij een gevaar is voor land en volk; Omdat zij onnatuurlijk is, zoolang de ons door God ingeschapen natuur zegt, dat ledigheid een "loek is, en elke geoorloofde inspanning plicht is, om zulk een vloek van een volk weg te nemen. Arbeid voor het volk? is de urgente vraag, waarvoor een oplossing gezocht moet worden! Daarvoor staat het Katholiek Werklieden verbond op de bres; daarvoor heeft het degelijk en goed geadresseerd aan den Mi nisterraad! Dit adres heeft een goeden indruk ge maakt, èn bij de regeering, én bij het volk, want het wil géén dwangarbeid, géén staatssocialisme, géén plannen door dicta tors opgelegd en alleen uit te voeren mett een gemuilkorfd volk. Het vraagt initiatief, durf, geestdrift en offervaardigheid van allen en daarbij een krachtige leiding van alle organen der Overheid, die aller pogingen samenvoegt, steunt, en zoo, gelijk haar roeping is, het stoffelijk welzijn van het volk behartigt. Om aan dit adres nog meer kracht bij te zetten is noodig, dat velerlei tegenstreven de krachten worden tegengegaan, dat re geering en publieke opinie nader moet wor den beïnvloed. Dat dienen de arbeiders in de eerste plaats voor een groot deel zelf te doen, maar daarvoor dienen ook de massa-bijeen komsten, welke in verschillende streken van het land zullen worden gehouden, o.a. ook te Leiden, met als vermoedelijke datum Zaterdag 30 Juli a.s. Op deze bijeenkomsten worden de vol gende onderwerpen aan een bespreking ge toetst: „Recht op Arbeid", „Menschen- recht", „Arbeid, voor het Volk". Wij vertrouwen er op, dat. wanneer men opgeroepen wordt om de bijeenkomst te Leiden bij te wonen, velen aanwezig zullen zijn. Daar wordt men gesterkt, en gesteund door het Werkliedenverbond, zal den strijd tegen het monster, dat men „Wèrkloos- 150.— meer inkomsten per jaar, dan mo menteel 't geval is, en toch nog pl.m. 400.minder dan in normale tijden, wan neer allen in staat zijn hun contributie te betalen. v.-Praes. Nieuwe leden kunnen zich op geven Ra penburg 52. In September vooral moeten propaganda gemaakt worden onder de jonge mannen van 1725 jaar. Zij moeten gaan .begrijpen, dat de St. Joseph's-Gezellen de Standsorganisatie is voor de jongemannen van 1725 jaar van de werknemende stand. PAROOL EN EERETEEKEN. Als je lid bent van de Gez. Ver. is je parool: trouw aan Kolping. Dit beteekent niet alleen je trouw aan den persoon Kol ping, maar ook aan zijn program en aan zyn vereeniging. Trouw aan Kolping, in het godsdienstige. Niet dat wij een overdreven katholici teit willen maar wel een bewust geloof. In heel den levenshouding moet men in navolging van Kolping den Christus uit beelden. Geen paskwil, maar zuivere rea liteit. Trouw aan Kolping, in het sociale. We moeten gemeenschapsmenschen zijn en geen egoïsten den arbeid als roeping Gods erkennen en zoo onszelf veredelen en ande ren minder materialistisch maken. Geen nonsens verkoopen over politiek en eco- mie, geen gezwam in de ruimte over ik zou dit of dat, maar ons zelf beijveren om op de hoogte te zijn en te blijven. Als je geïnstalleerd wordt krijgt ge een insigne, het eereteeken van je lidmaat schap. Dat draag je dan op het revers van je jas en je draagt het altijd en overal. Je gaat er niet allen mee naar de kerk, maar ook naar je werk. Dit insigne moet je eereteeken zijn, want het is dat wel of niet en in het laatste geval is het een teeken van schande. Dan zal het je een persoonlijke blamage zijn, een kruis voor je ouders en een ramp voor de vereeniging, waar je een onwaardig lid van bent. Parool en eereteeken. Houdt ze beiden in eere. De groet: trouw aan Kolping houdt in, dat je trouw zult zijn aan de Gez. Ver. en haar leiding, dat je trouw zult zijn aan kerk en maatschappij en aan hen, die er leiding in geven. En laat daarbij je insigne zijn het uiter lijk teeken van je innerlijke trouw. Laat het steeds een eereteeken blyven! 1 Senior. heid" noemt, minder zwaar vallen, want alle middelen moeten worden aangewend om aan ons volk datgene te geven, waar slechts alle goeds van te verwachten is, n.l. „Arbeid en nogmaals Arbeid!" Maar dan dienen ook allen, ook van andere richtingen, eveneens, met ons, dé handen uit de mou wen te steken! Aan verdachtmakingen heb ben wij niets! Daden, daarom wordt ge vraagd, en men stelle daarbij steeds: Het komt er niet op aan, Wie of het heeft gedaan, Maar dat het wordt gedaan; Uw plicht, dan treft geen blaam!!! IS DIT WEL EEN JUIST STANDPUNT!? De Ned. Ver. van C-hr. Kantoor- en Han delsbedienden bespreekt in haar jaarver slag de groot» moeilijkheden, waarvoor iedere organisatie haar bestuur stelt: n.l. Het voortduren van het lidmaatschap van langdurig werklooze leden". Over deze kwestie wordt in dat jaarverslag o.a. het volgende gezegd: „Anderzijds moet, met de cijfers voor cogen, worden vastgesteld, dat er ook leden onder zijn, die helaas wel niet meer in het bedrijfsleven een plaats zullen vinden. Be hoeft het te verwonderen, dat het Dage- lijksch Bestuur zich de vraag stelde, of het oogenblik gekomen was om sommige leden wegens voortdurende werkloosheid af te voeren. Tot dezen maatregel, die alleen uit een oogpunt van te willen zijn en blijven een zuivere vakvereeniging, en niet een verlengstuk van de steunorganen, genomen zou worden, werd echter tot dusver niet overgegaan. Deze zaak blijft echter aan de orde". Tot zoover de schrijver van dat verslag. Wij vragen ons af, is deze maatregel wel juist te noemen Moet men nu, omdat deze menschen, buiten hun schuld, niet meer in het maatschappelijk bestel een employ kun- ren vinden, tot deze drastische maatregel cvergaan? Meedoen om het leven van hen, in deze ontredderde maatschappij, nog moeilijker te maken, door hen uit de or ganisatie, waarin zij wellicht ook hun spo ren hebben verdiend en die hun lief is ge worden, uit te stooten7 Aan de organisatie zitten konsekwenties vast, niet alleen voor de leden, maar ook voor hen, die leiding geven en besturen, al zijn deze, vooral in dezen tijd, zeer moei- lyk! BEDEVAART NAAR HEILO. Van het Comité, belast met de regeling an de bedevaart naar Onze Lieve Vrouw ter Nood, te Heilo, vernemen wij, dat alles thans in een stadium is gekomen, waardoor het ons mogelijk is iets naders daaromtrent mede te deelen. De dag waarop de bedevaart zal plaats vinden is bepaald op Maandag 1 Augustus a». Des morgens te half acht vertrekken de deelnemers vanaf het Bondsgebouw. De tocht wordt gemaakt per toüringcar. Na het bezoek aan Heilo zal een rondrit ge maakt worden door den Beemster, waarbij tevens langs de Abdij van Egmond zal wor den gereden. In verband met de voorbereiding van een en ander, wordt er uitdrukkelijk op gewe zen, dat het verschuldigde bedrag voor aeelname uiterlijk Zaterdag 23 Juli a.s., 's avonds 9 uur betaald moet zijn. Na dien datum is deelname uitgesloten. Zij, die gespaard hebben en verhinderd zijn de bedevaart mede te maken, kunnen tot genoemden datum hun gestort bedrag terug bekomen. Elke dag kan men zich r.og voor deelname aanmelden tijdens het stempelen, behalve des Zaterdags. Op Za terdag 23 Juli a.s., de laatste gelegenheid voor opgave, kan men zich daarvoor aan melden des avonds van 7 tot 9 uur in het Bondsgebouw, waarbij dan het geheele be drag gestort muet worden. In den prijs is begrepen de reis en de verzorging van den inwendigen mensch. Wacht nu niet tot het laatst! Hebt gij in teresse de bedevaart mede te maken, geeft v dan zoo spoedig mogelijk als deelnemers cp! Nadere mededeelingen zullen tijdig in het Bondsgebouw en de Leidsche Courant worden bekend gemaakt. EEN GEBOUW VOOR CHR. SOC. BELANGEN. De Leidsche Chr. Besturenbond heeft on eer groote belangstelling van eigen be stuursleden en nevenorganisaties, waar onder ook het bestuur van de afd. Leiden van den Ned. R. K. Volksbond, op Donder dag 30 Juni 1.1 een „Eigen gebouw" aan dt Oude Singel in gebruik genomen, waar bij veel bloemen en gelukwenschen aan het Eestuur van den Besturenbond werden aangeboden. Diens voorzitter, den heer G. Hordijk, hield de openingsrede, waarin hij allen, die aan de totstandkoming van alles hadden medegewerkt, hartelijk dank bracht, en waarbij hij den wensch uitsprak, dat in dit gebouw een centrum van Christelijk Socia len Arbeid zal worden gevonden. Na zijn openingswoord werd een korte pauze gehouden, waarin de aanwezigen ge legenheid vonden, het gebouw te bezichti gen, dat, wij zeggen het eerlijk, voor den Chr. Besturenbond een succes genoemd n ag worden, zoowel wat inrichting als ge legenheid om daar zijn arbeid te mogen verrichten. Op die bijeenkomst beluisterden wij ook, hoe de penningmeester van het Ned. Chr. Vakverbond, de heer De Jong, nauw finan- tieel bij de totstandkoming van dit gebouw betrokken, verklaarde, dat het Verbond er prijs op stelde te hebben mogen medewer ken om de leden van den Chr. Besturen bond een eigen gebouw te helpen bezor gen, want, zoo zeide hij, „een goede huis vesting van onze leden is ons alles waard, want dit komt de Christelijke Vakbewe ging niet anders dan ten goede". In ons Volksbonders ging bjj deze woor- Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria, geen Credo. Gewone Prefatie. ZONDAG 10 Juli. Vijfde Zondag na Pinksteren. Mis: Exaudi. 2e gebed v. d. hei lige zeven Broeders, Martelaren); 3e (in geconsacreerde kerken) v. h. Kerkwijdings octaaf. (In niet-geconsacreerde kerken; 3e gebed A Cunctis om de voorbede van de Heiligen). Credo. Prefatie v. d. Allerheilig ste Drieëenheid. Kleur: Groen. De liefde is een nieuw gebod, dat Chris tus is komen prediken door woord en voor beeld. Iedere aanranding van de liefde, in eiken graad en eiken vorm, hetzij inwen dig, hetzij uitwendig, stelt de Zaligmaker strafbaar voor in het H. Evangelie. En het hoofd van de Apostelen, St. Petrus, leert ons in het Epistel, hoe wij, christenen, het hoogste gebod van de liefde hebben te ver vullen, n.l. bidden met en voor elkander, geen kwaad met kwaad vergelden, zooveel mogelijk trachten de vrede te bewaren, ook al moeten wij ons daartoe offer(tje)s ge troosten. Prijzen wij God voor Zijn hemel- sche liefdeleer en houden wij die voor oogen. (Offertorium). Om die heerlijke liefde bidden wij met en voor elkander in de Introitus, het Gebed en het Graduale, vertrouwende, dat ons gezamenlijk Offer ons vergiffenis zal verwerven van onze overtredingen en de liefde ons altijd zal vereenigen in het Huis des Heeren, den hemel (Stilgebed, Communio, Postcom- munio). MAANDAG 11 Juli. Octaafdag van Kerkwijding. Mis: Terribilis. (Zie het ge meenschappelijke van Kerkwijding). 2e gebed v. d. H. Pius I, Paus en Martelaar. Credo. Kleur: Wit. In niet-geconsacreerde kerken: Mis v. d. H. Pius I, Paus en Martelaar: Statuit. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Rood. DINSDAG 12 Juli. Mis v. d. H. Joannes Gualbertus, Abt: Os Justi. 2e gebed v. d. H.H. Nabor en Felix, Martelaren. Kleur: Wit. De heilige Joannes Gualbertus beoefen de de krijgsdienst te Forence. Later werd hij tot hooge heiligheid geroepen als beloo ning voor zijn vergevingsgezindheid (groot moedig vergaf hij om wille van den ge- kruisten Verlosser de moordenaar van zijn broeder). Hij trad in het klooster en stierf als Abt van de Camalduensen in Vallum- brosa (Italië). WOENSDAG 13 Juli. Mis v. d. H. Ana- cletus, Paus en Martelaar: Sacerdotes. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. pries ter. Kleur: Rood. DONDERDAG 14 Juli. Mis v. d. H. Mar- cellinus, Belijder: Os Justi (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom); 2e gebed v. d. H. Bonaventura, Belijder en Kerkleeraar. Credo. Kleur: Wit. De heilige Marcellinus was werkzaam als verkondiger van het heilig geloof in de streken van ons land, vooral in Over- ijsel. Hij is dan ook de Apostel van Over- ijsel Te Oldenzaal gestorven, is hij te De venter begraven. VRIJDAG 15 Juli. Mis v. d. H. Henricus, keizer: Os Justi. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Wit. een iets om, wij keken elkander aan, maar.onze gedachten .waren hetzelfde. Laten we hopen, dat in de toekomst het ran de leden van den Volksbond gegeven zij, ook eens een ander gebouw in gebruik te mogen nemen, met medewerking van ten Centraal Bestuur, dat er dan precies zoo over denkt, als het Ned. Chr. Vakver bond, hetwelk daadwerkelijk te Leiden heeft medegeholpen aan de totstandkoming van het Gebouw van den Chr. Besturen bond, bij welke gebeurtenis wij nogmaals bier onze beste gelukwenschen uitspreken. DE CENTRALE REISKAS. Voor deze instelling van het Katholiek Werkliedenverbond komt het Bondsbestuur, in een circulaire, gericht aan de Besturen van de plaatselijke afdeelingen der aange sloten bonden, de aandacht, vragen. Deze instelling is er, om op goede èn goedkoope wijze door onze bonden en hun afdeelingen te maken reizen en excursies te verzorgen, waarbij als voorbeeld wordt gesteld een excursie naar de H. Landstich ting. Wilt gij door bemiddeling van de Cen trale Reiskas een en ander laten verzorgen, ten allen tijde kunt U daar gebruik van maken terwijl gaarne adviezen worden ver strekt. Het adres is: Drift 1012, Utrecht. „HERWONNEN LEVENSKRACHT" Deze zoo nuttige instelling van het Werk liedenverbond heeft 2 en 3 Juli 1.1. haar zilveren bestaansfeest herdacht. De blijken van belangstelling en de waardeering voor „Herwonnen Levenskracht" waren legio, hetgeen tot verheugenis stemt. Een aan sporing temeer, op den ingeslagen weg voort te gaan om het Sanatorium „Berg en Bosch" te helpen en te steunen in den strijd tegen de tubex*culose, moreel maar vooral daadwerkelijk. Ook de afdeeling Leiden, heeft in haar comité een geridder de, n.l. den heer J. Vuurpijl, die meer dan 20 jaar zijn krachten aan het werk van „Herwonnen l evenskracht" heeft gegeven. Hij mocht uit handen van voorzitter A. C. de Bruijn van het Werkliedenverbond een gouden speld als aandenken ontvangen. Wij van onze kant voegen hier gaarne onze gelukwenschen aan toe!! In 972 geboren, was de heilige Henricus van zijn jeugd af gesteld onder de leiding van den H. Wolfgang, bisschop van Re gensburg. In het jaar 995 stierf de vader van den Heilige, die nu, als opvolger van zijn vader, Hertog van Beieren werd. Na den dood van keizer Otto III, in 1002, werd Henricus tot keizer van Duitschland geko zen. Zijn rechtvaardigheid, zachtmoedig heid en godsvrucht blonken uit in de wijs heid van zijn bestuur. De keizer bijge naamd „de godvruchtige", beijverde zich om de eer van God en de uitbreiding van de H. Kerk te verzekeren, de vrede in zijn staten te bevestigen en de volkeren, aan zijn bestuur onderworpen, gelukkig te ma ken. De heilige keizer overleed in 1024. ZATERDAG 16 Juli. Gedachtenis van O. L. Vrouw v. d. Berg Carmel. Mis: Gau- deamus. 2e gebed voor den Paus. Credo. Prefatie van Maria (invullen: En U om de gedachtenis). Kleur: Wit. Deze feestdag is ingesteld tot een ge denkdag van de verschijning van de hei lige Maagd Maria aan den heiligen Simon Stock, Generaal van de Carmelieten, den 16den Juli 1251. Omgeven van Engelen verscheen Maria met de scapulier van de Carmelorde in haar hand, zeggende: „Ont vang, mijn dierbaren zoon, dit scapulier, als de livrei van mijn broederschap, 't Is het bewijs van het voorrecht, dat ik voor u en al de kinderen van den Carmel ver worven heb. Wie in dit kleed sterft, zal van het eeuwig vuur bevrijd blijven. Het is een teeken van zaligheid, een behoedmid del in gevaren, een onderpand van vrede en verbond". IN DE KERKEN YAN DE E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG, 2e gebed v. d. Z.Z. Emmanuël Ruiz en Gezellen, Martelaren; 3e v. d. hei lige zeven Broeders, Martelaren; 3e v. h. octaaf v. d. H.H. Marelaren van Gorcum. MAANDAG. Mis v. d. H. Veronica Giu liani, Maagd: Dilexisti. 2e gebed v. h. oc taaf v. d. H.H. Martelaren van Gorcum; 3e v. d. H. Paus I. Credo. Kleur: Wit. DINSDAG, 2e gebed v. h. octaaf v. d. H.H. Martelaren van Gorcum; 3e v. d. H.H. Nabor en Felix. Credo. WOENSDAG. Mis v. d. H. Franciscus So lano, Belijder: Os Justi. 2e gebed v. d. H. Aacletus; 3e v. h. octaaf v. d. H.H. Marte laren van Gorcum. Credo. Kleur: Wit. DONDERDAG. Feestdag v. d. H. Bona ventura, Belijder en Kerkleeraar. Mis: In medio. Geen verdere gebeden. VRIJDAG. Feest van het Allerheiligst Graf van onzen Heer Jesus Chrisus. Mis: In die. 2e gebed v. d. H. Henricus; 3e v. h. octaaf v. d. H.H. Martelaren van Gorcum. Credo. Prefaie van Paschen. Kleur: Wit. ZATERDAG. Octaafdag v. h. feest v. d. H.H. Martelaren van Gorcum. Mis: Emisi (als op 9 Juli). 2e gebed van O. L. Vrouw v. d. berg Carmel; 3e v. d. heiligverklaring v. d. H. Vader Franciscus. Credo. Prefatie van Maria (invullen): En U om de gedach tenis). Laatste Evangelie van O. L. Vrouw v. d. berg Carmel. Kleur: Rood. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. COÖP. LEVENSVERZ. MIJ „CONCORDIA" „Concordia", uit en door het Werklieden verbond tot stand gekomen, geniet aller be langstelling en sympathie, niet alleen om dat ze volkomen safe is en de premie alle gezonde concurrentie kan doorstaan, maar bovendien omdat zij een sterk sociaal ka rakter draagt wat èn aan de verzekerden èn aan de Katholieke Arbeidersbeweging ten goede komt. Daarom moeten wij het als een plicht be schouwen „Concordia" bij voortduren te propageeren onder onze leden, opdat deze bet profijt van deze instelling deelachtig worden. Het ons toegezonden jaarverslag geeft ons een duidelijk beeld van hetgeen Concordia" reeds tot stand heeft gebracht, waardoor mede tot uiting komt het groote nut en bezit van deze instelling, die wij ten zeerste kunnen aanbevelen. DE STUDIEDAGEN TE VOORHOUT. Deze worden van 20 tot en met 23 Augus tus in de Bisschoppelijke Nijverheidschool te Voorhout gehouden. De kosten van deel name, waaronder tevens begrepen is het verslagboek, dat van deze Studiedagen ver schijnen zal, bedragen 7.50 per persoon. Zij die wenschen deel te nemen kunnen zich opgeven aan het secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. ONBEKEND MAAKT ONBEMIND. Zoo is het waarschijnlijk ook met het St. Willibrordusrelief, dat het Centraal Be stuur als aandenken aan de viering van het 5G-jarig bestaan van den R. K. Volksbond beeft doen vervaardigen. Op het kantoor is een exemplaar aanwezig ter bezichtiging. Komt u eens kijken, wellicht mogen wij U dan ook noteeien als kooper van zoo'n aan denken; de prijs bedraagt slechts 70 cent per exemplaar. Dat is nu toch zoo'n hooge kosten niet! VAN DE REDACTIE. De volgende rubriek verschijnt over 14 dagen. Alle correspondentie, deze rubriek betreffende, moet worden gezonden aan het Redactie-adres: Verlengde Bloemistenlaan 45.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10