Vliegongeval bij Scbellingwoude Laatste berichten TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN VRIJDAG 8 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. OVERGANGSEXAMENS CHR. H.B.S. Aan de Chr. H.B.S. alhier zijn: Bevorderd tot de tweede klasse: J. R. Bloot, A. Bosaards, J. A. Brinks, D. Bur ger, W. F. v. Beien, M. Gort, E. ten Hoo- ven, J. Kalsbeek, F. R. J. Knetsch, W. Kwestroo, J. Langhout, C. Los, A. A. Luyendijk, W. H. Moelker, D. A. Munnik, N. 1". Muusse, P. C. den Ouden, W. F. E. Smelik, C. A. Somerwil, C. de Vroedt, M. v. Wijhe, J. Parrnentier^JR. v. Beek, J. v. Cillert, A. de Garaf, W. J. de Haan, W. F. Hofkes, C. H. Hogcwoning, C. de Jong, M. J. de Jong, H. O. Kampschuur, R. Lammens, G. Los, A. C. Los, M. A. Mey- dam, M. den Os, J. A. Somerwil, W. J. Valkenburg, E. M. H. Vonk, I. Meyering, L. Trompetter, afgewezen 11. Bevorderd tot de derde klasse: D. v. Barneveld, J. Boot, K. G. Brummel, S. D. J. Dagniaux, D. v. Eek, J. N. de Gruyter, J. H. J. Herfkens, M. J. Heynes, D. In- gelse, W. F. L. Keuls, L. R. D. Kloprogge, I. C. Kobès, G. v. Konijnenburg, C. Korff, H. W. Meinema, J. F. v. Nes, G. Nugteren, D. Ouwehand, H. de Veer, E. Vrolijk, V. Stokhuyzen, A. B. Roorda, M. M. Trouw. A. Dekker, H. v. Eelen, A. M. v. Fraas- sen, J. Gesink, C. N. ten Haven, G. Hem- stra, F. L. Idenburg, J. W. Klijn, N. H. v. Oordt, J. Sepers, L. Spaanderman, J. v. d. Stel, A. J. de Stoppelaar, M. Teeuwen, K. de Veer, C. G. v. Vlaanderen, H. L. J. Vogelzang, O. Schumacher. Afgewezen 13. Bevorderd tot de vierde klasse: G. Al- laart, E. J. v. Arkel, Ph. Bangert, L. A. Bezemer, J. G. H. Boon, H. Dam, M. v. Dijk, L. P. Harts, D. v. Herwaarden, D. J. H Hoogerwaard, G. de Jong, H. Kammin- ga, J. Kloos, H. Mak, E. Osterman, F. N. J. Ouwehand, W. Rietdijk, W. Siddré, P. J. Trouw, J. v. d. Veen, C. v. d. Walt, L. v. Santbrink G. Allaart, H. E. v. Ben ten, W. Boon, J. C. de Bruyn, J. W. Coenraads Nëderveen, W. Dubbelaar, Th. J. de Graaff, K. Haasnoot, G. Hey, H. Hogewoning, E. J. Kelder, W. E. Knip, D. Limburg, J. Maas, D. Noorduin, C. Parlevliet, E. M. Peiger, N. H. Roelink, A. O. Schilp, J. Tinneveld, A. L. Verhoeff, H. Wester brink, G. v. Wijhe. Afgewezen 16. Bevorderd tot de vijfde klasse: L. Aal- bersberg, N. T. Binnendijk, E. S. v. Cal- car, J. G. Deelman, P. W. Duyverman, R. Heemsbergen, E. M. Klein, J. Los, J. C. de Neef, C. P. Puister, J. v. Rijn, H. K. H. Starck, J. Veenstra, P. M. de' Wilde, G. v Zoest, J.' Copper, G. Blok, K. du Cha- tinier, K. C. den Dikken, G. Evelein, D. ten Haven, C. v. Holten, Th. de Josselin de Jong, T. v. d. Knoop, L. Krau, D. F. Tim mermans, M. Zuilhof. Afgewezen 16. TER AARDE BESTELD PROF. G. J. W. KOOLEMANS BEYNEN Onder zeer groote belangstelling, vooral uit medischen kring, is gistermiddag op Oud-Eik-en-Duinen het stoffelijk over schot van prof. G. J. W. Koolemans Beynen ter aarde besteld. Tot de belangstellenden behoorden: prof. dr. P. C. Flu, secretaris van den Leidschen Academischen Senaat, voorzitter van de Medische Faculteit en secretaris van de Vereeniging voor Tropische Geneeskunde, zeer vele functionarissen van het Ned. Roode Kruis, onder wie mr. W. J. baron van Lynden, de eerste ondervoorzitter, die in den stoet mede kwamen evenals het hoofdbestuurslid, dr. H. K. Offerhaus, lui tenant-generaal P. J. van Munnekrede, hoofdcommissaris, de heer A. J. ten Hope, kolonel Lucardie, legercommandant met luit.-kol. J. de Waal, mede namens de Ver eeniging van Volks- en Schoolbaden, jhr. H. Beelaerts van Blokland, secretaris, dr. Hannema, directeur van het Roode Kruis- ziekenhuis, dr. Verspeyck Mijnssen, voor zitter van de Bloedtransfusie-commissie en vertegenwoordigers van de afdeelingen Wassenaar en Leidschendam van het Roo de Kruis. Er was een deputatie van de hoogere krijgsschool, bestaande uit den kapitein van den generalen staf, W. J. K. Baay en den lsten luit. F. O. B. Musch. Verder wa ren er: prof. O. L. G. F. Aberson, prof. Kan, oud-hoogleeraar te Leiden, dr. C. Winkler, oud-voorzitter van den geneesk. raad van het departement van Koloniën, gep. gen.-maj. F. J. P. Sachse, dr. H. van der Zijl, namens de Nederlandsche Ver eeniging voor Tropische Geneeskunde en lid van den geneeskundigen raad van het departement van Koloniën, dr. H. van Dijk, van de Stichting Bloedtransfusiedienst van het Roode Kruis en het Nederlandsch me disch comité, gep. gen.-maj. H. C. Nauta, oud-inspecteur van den Geneeskundigen Dienst in Ned.-Indië, prof. N. Boerma, de heer W. van Boven en mevr. Ruys, namens het bestuur van de Vereeniging Volks- en Schoolbaden, de gep. luit.-gene- raas H. Bakker en Vorstmann, een verte genwoordiger van den senaat van Unitas Studiosorum Lugduno Batava, jhr. mr. R. Sandberg van Boelens, oud-secretaris van het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis, dr. J. Hankes Drielsma, voorzitter van de afdeeling 's Graveenhage van de Ned. Mij. tot Bevordering der Geneeskunst en dr. Van Gangelen, namens het 's Gra- venhaagsch Geneeskundig Gezelschap, Kransen van het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis en van den bloedtrans fusiedienst van het Roode Kruis dekten de baar. In de aula waar de organist gewijde mu ziek ten gehoore bracht, sprak, nadat een broer een een neef van den overledene het woord hadden gevoerd, mr, W. J. baron van Lynden, eerste ondervoorzitter van het Ned. Roode Kruis. De heer Van Lynden herinnerde aan den arbeid, door prof. Koolemans Beynen in 1912 en 1913 tijdens de Balkanoorlogen en aan de periode (1920'36) gedurende wel ke prof. Koolemans Beynen lid van het dagelijkscja bestuur van het Roode Kruis was; als hoedanig hij dikwijls aan interna tionale congressen deelnam. Spr. bracht den overledene dank voor zijn arbeid, toe wijding en liefde. Gedurende deze 16 ja ren toónde prof. Koolemans Beynen zich ook een goed kameraad, die met groote be scheidenheid altijd uitstekende adviezen gaf. Prof. Flu gaf uitdrukking aan het ver lies, dat door dit heengaan de Leidsche Universiteit en in het bijzonder de medi sche faculteit lijden en sprak ook namens de Vereeniging voor Tropische Genees kunde. Na zijn Indische jaren, waar hij aan de Stofia doceerde en een groote particuliere practijk had, heeft hij meer dan 10 jaar op de hem eigen exacte en degelijke wijze te Leiden onderwijs in de tropische genees kunde gegeven. Gedurende deze 10 jaren verwierf hij zich aller sympathie en veler vriendschap. Prof. Flu besloot met de ver zekering, dat de schitterende persoonlijk heid van den overledene bij allen, die hem gekend hebben, in herinnering zal blijven. Verder voerden het woord dr. van Hun- sel, als vriend, dr. J. Hankes Drielsma, na mens de Ned. Mij. tot Bevordering der Ge neeskunst, dr. Hulshoff, namens de Ver eeniging voor Tropische Geneeskunde, ka pitein Baay, namens de hoogere krijgs school, dr. Winkler, als oud-voorzitter van den Geneeskundigen Raad van het depar tement van Koloniën, dr. van Gangelen, namens het 's Gravenhaagsch Geneeskun dig Gezelschap en luitenant-kolonel J. da Waal, vertegenwoordigende de Ned. Ver- eeniigng voor volks- en 'schoolbaden. Aan de groeve heeft een broer allen voor de betoonde deelneming gedankt. Bij de uitvaart en begrafenis van den zeereerw. heer pastoor W. L. van Adrichem te 's-Gravenhage, oud-praeses van de St. Josephsgezellenvereen., was ook vertegen woordigd de afd. Leiden der St. Josephs gezellenvereen. door den heer W. A. Kohl- beck. TRAININGSTOESLAG VOOR TE WERK GESTELDE ARBEIDERS. In verband met aan de N.V. Koninklijke Nederlandsche Fabriek van Wollen Dekens v/h J. C. Zaalberg en Zoon verstrek te belangrijke opdrachten kunnen bij die N.V. een groot aantal werklooze textielar beiders te werk worden gesteld. De N.V. verzocht B. en W., ten einde niet genoodzaakt te zijn jongere werkkrachten aan te nemen, te bevorderen, dat met be trekking tot deze te werkstelling, gelijk ook elders plaats heeft gehad, een regeling wordt getroffen, volgens welke aan de te werk te stellen arbeiders, voor zoover deze tengevolge van langdurige werkloosheid niet meer beschikken over voldoende vak routine, een- trainingstoeslag wordt toege kend, totdat zij zich weder voldoende vak bekwaamheid hebben eigen gemaakt. Het behoeft wel geen betoog, aldus B. en W., dat ons College aanstonds bereid was de gevraagde medewerking te verleenen. Niet alleen hoewel dit uiteraard met het oog op de gemeentefinanciën niet zon der beteekenis isvanwege de omstan digheid, dat, indien de regeling tot stand kwam, de steunregeling ten aanzien van een groot aantal werkloozen, althans voor eenigen tijd, buiten werking zou kunnen worden gesteld, doch bovenal met het oog op het belang van die werkloozen zelf. Deze toch zouden gedurende een geruimen tijd in de gelegenheid komen weder zelfstan dig in het onderhoud van zichzelf en van him gezin te voorzien. B. en W. wendden zich, vermits het tot stand komen van een toeslagregeling mede afhankelijk is van de bewilliging van den Minister van Sociale Zaken, mitsdien ter zake tot dien bewindsman. Deze bleek be reid aan een regeling mede te werken en zegde een Rijksbijdrage toe in de kosten van het verleenen van een trainingstoeslag, mits die toeslag wordt verleend overeen komstig de in zijn desbetreffend schrijven vervatte voorschriften. Volgens die voor schriften komt de regeling naar op het vol gende. Voor eiken werkloozen textielarbeider, die in het bedrijf wordt opgenomen, wordt door de gemeente een bedrag van 45. beschikbaar gesteld, teneinde het door hem verdiende loon, zoolang dit nog niet een bepaald bedrag hetwelk iets lager ligt dan het normale loon heeft bereikt, tot dat bedrag aan te vullen. Bedoeld be drag wordt vastgesteld door de hierna te noemen Commissie. De toeslag mag voor eiken arbeider niet langer dan 3 maanden worden verleend. Het bedrag van ƒ45.per arbeider is een g e m i d d e ld e. Het is dus mogelijk om aan den éénen arbeider meer dan 45. aan toeslag uit te keeren en aan den an der minder. Aangezien, zooals de N.V. nader monde ling mededeelde, een 100 a 150 tal arbeiders te werk kan worden gesteld, zal de rege ling aan de gemeente kosten 100 a 150 X ƒ45.— of ƒ4500.— a ƒ6750.—. In dat be drag ontvangt de gemeente het gebruikelij ke Rijkssubsidie (pl.m. 80 pet.), zoodat voor rekening van de gemeente blijft pl.m. 900 a 1350. Hiertegenover staat uiteraard een veel grootere besparing, vermits aan be trokkenen geenerlei steun behoeft en ook niet mag worden uitgekeerd. De uitvoering van de regeling moet inge volge de voorschriften van den Minister worden opgedragen aan een Commissie, be staande uit een vertegenwoordiger der fa brikanten, den Directeur der Arbeidsbeurs, een ambtenaar van het Departement van Sociale Zaken en een vertegenwoordiger van de arbeidersorganisaties. Wegens bedelarij en het opgeven van val- sche namen zijn door de politie aangehou den de 52-jarige mej. H. v. E. uit Woerden en haar zuster, de 54-jarige mej. M. v. E. uit Linschoten. Na procesverbaal zijn zij heengezonden. BUURTVEREENIGING „GROENOORD". Woensdag as. opening vaii den speeltuin. Na eenige weken van hard werken is de buurtvereeniging ,jGroenoord" gereed, ge komen met haar speeltuin. De woestenij, die er voor eenige weken op het als speel tuin uitgekozen terrein heerschte is ver dwenen, de heuvels en dalen zijn gelijk ge maakt en men is thans zoover gereed ge komen, dat volgende week Woensdag de officieele opening zal kunnen plaats heb ben. Er is in die paar weken hard gewerkt, dat wijzen de resultaten uit. In het midden van het terrein ligt thans een grasmat, daaromheen is zand gehou den. Links staan de schommels, rechts de slingerpaal en de korlpalmand. Achterin is de zandbak aangebracht, links daarvan staan de wipplanken. De officieele opening zal zoo mogelijk ge schieden door den burgemeester, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Vooraf zullen de kinderen der vereeni ging in optocht vanaf de Stadsgehoorzaal naar het terrein aan de Haarlemmervaart trekken, voorafgegaan door het Leidsch Politiemuziekkorps. De optocht, die daar bij zal worden gehouden, belooft zeker te zullen slagen. Wij waren gistermiddag in de gelegenheid de verschillende attributen voor dezen optocht in oogenschouw te ne men. Die „Oiide sprookjes in beeld" zullen het best doen. Hans en Grietje, de Gelaars de Kat en nog zoovele andere met allerlei attributen en costumes zullen zeker aller belangstelling hebben. Door welwillende medewerking van verschillende vereenigin- gen zal de stoet tevens rijkelijk voorzien zijn van vlaggen. Te 2 uur zal de stoet van de Stadsgehoor zaal vertrekken en de volgende route door de stad maken: Vrouwesteeg, Haarlemmer straat (links), Princessekade, Kort Rapen burg, Breestraat, Hoogewoerd, Watersteeg, Hooigracht, Pelikaanstraat, Haarlemmer straat (links), Mare, Haarlemmerweg. Te '3 uur zal de officieele opening van het ter rein plaats hebben. Wat den sprookjes-optocht betreft mogen we nog wel verklappen, dat een echt koek huisje van Hans en Grietje zal worden meegevoerd. De heer Corba is hiervoor al druk aan het bakken. De toegang tot het terrein aan de Hansen straat is prachtig opgeknapt. Een flink hek is tea: afscheiding geplaatst. Tenslotte herinneren we nog even aan den voetbalwedstrijd, welke morgenmid dag op het terrein aan den Zoeterwoud- sche Singel ten bate. der vereeniging wordt gespeeld tussohen het Leidsch K.N.V.B.- elftal en RCH (Haarlem). Leidsche Aqquarium- en Terrarium- vereeniging „De Natuurvriend. Deze' vereeniging hield haar maandelijk- sche ledenvergadering. Na eenige gehouden excursies langs sloot en plas, behandelde de heer D. J. Kienjes in de huishoudelijke vergadering, welke werd gehouden in Patrimonium, de gevaren voor het aquarium. Allereerst behandelde spr. de beruchte Glochidium larce, afkom stig van de Zwanenmossel (Anodonta cyg- nea), Schildermossel (Unio-pictorum) en de Unio-tumidus. De groote Anodonta, die zeker 3 a 400.000 en de Unio's, die wat min der eieren uitstooten, kunnen het den vis- schen geducht lastig maken. De eischaal van het uitgestooten ei springt stuk, de lan ge hechtdraad komt naar buiten en drijft dan in het water. Deze hebben dan voor verdere ontwikkeling een visch noodig. Met den langen vangdraad komen zij in aan raking met de vinnen en komen zoo in den huin van de visch. De Glochidium larve is bezet met fijne weefhaken, en heeft daar door direkt den opperhuid beschadigd, waarop ook weer de epidermis-cellen van de visch beginnen te groeien en binnen 24 uur is de parasiet door een nieuwen opper huid overgroeid. Nu kunnen de zoetwater- vissohen, sterk als deze zijn, wel tegen een stootje, doch komen de larve in de aqua riums, dan gaan de kleine tropische visch- jes hieraan ten gronde. Spr. waarschuwde er dan ook voor om secuur te werk te gaan bij het toedienen van levend voer uit de slo ten en vooral zulke mosselen uit het aqua rium verwijdert te houden. Hierna behan delde spr, de gevreesde Ossekop-larve, ver spreid door de Najaden en vele slakken als parasietendragers. Na nog heel wat larven en roofinsecten te hebben laten zien, be sloot spreker met de vraat- en roofzucht te laten zien van de Bootsmannetjes. De voor de heer W. Zwart, dankte spr. voor zijn leerzaam betoog en doordat spr. ook lid werd van de vereen, zijn er nog leerzame avonden in 't verschiet. Op 23 Juli leidt spr. weer een excursie langs sloot en plas. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 5840. A. van Emmerik, Voorhout, 's-Gravendamscheweg 63. Bloem- bollenkweekerij en -handel. Wijz. handelsn. in: P. J. van Emmerik. 231. Firma A. N. Turksma, Leiden, Haar lemmerstraat 171. Winkel in wol en hand- werkartikelen en heeren-mode-artikelen. N. filiaalh.: mej. C. A._ Wirtz, Noordwijk a. Zee. Nieuwe inschrijving. 7204. Ce ment Plastiek. Leiden, Gerecht 11. Wand en gevelbekleeding. E.; A. J. Lagas Gistermiddag te half één, is de 12-jarige E. B. uit de Hogerbeë.tstraat, toen hij per rijwiel op de Hooge woerd een met paard bespannen wagen passeerde, door een pas- seerenden wielrijder aangereden. Beiden vielen, doch B. kwam met den linkerarm vermoedelijk onder een wiel van den wa gen terecht. Door den E. H. D. werd hij naar het Acad. Zieknehuis vervoerd. Marine-vliegtuig in het IJsselmeer gestort. Hedenmiddag heeft nabij Schellingwou- de een vliegongeval plaats gehad. Juist aan het einde van het Buiten-IJ is een Neder landsch marinevliegtuig door tot nu toe niet bekende oorzaak van geringe hoogte neergestort of bij een mislukte daling op het water over den kop geslagen. Het toe stel ligt aan het einde van de Amsterdam - sche rioleeringsbuis in het IJsselmeer. On middellijk is van het vliegkamp Schelling- woude een vliegtuig opgestegen en ter as sistentie vertrokken. Ook een sloep van de marine is naar de plaats, waar het toestel is neergekomen, gegaan. Ook bevindt zich een boot van den dienst op Marken in de nabijheid, terwijl visschers van het IJssel meer eveneens te hulp snellen. Nader wordt ons omtrent het ongeval n-.et een marine-vliegtuig bij Schelling- woude gemeld, dat bij dit ongeval twee slachtoffers zijn. De sloep van de marine heeft één van hen naar het vliegkamp vervoerd, het ter hulp gesnelde watervliegtuig heeft den tweeden inzittende van het marine-vlieg tuig, dat verongelukt is, bij de hangar van bet vliegkamp afgegeven. Een marinedokter en een arts uit Schel- lingwoude hebben in de hangar de slacht offers behandeld. Het is nog niet bekend, hoe de toestand der slachtoffers is. EEN DOODE EN EEN ERNSTIG GEWONDE. Nader meldt men: Het ongeval, dat vanmiddag bij Schellingwoude heeft plaats gehad, heeft twee slachtoffers geëischt. Een der beide inzittenden is bij het ongeval om het leven gekomen, de tweede is ern- tig gewond en is naar het burgerziekenhuis te Amsterdam overgebracht. Het ongeval heeft plaats gehad met een lesvliegtuig, genummerd L 10. DE NAMEN DER SLACHTOFFERS. Bij het ongeval is de korporaal J. K. C. V. van Hul ten, uit Nieuwediep, om het leven gekomen. De andere inzittende, die gewond is, was de leerling-onderofficier-vlieger H. F. Has- selo. De verongelukte machine, die van Schel lingwoude was opgestegen om naar het vliegveld De Mok te gaan, is een marine watervliegtuig, een lichte Fokker-verken ner, v$n het type C VII. COMMANDANT DER MARINE TE WILLEMSOORD. Bij K.B. is le. met ingang van 1 Augustus 1938: bevorderd tot schout-bij-nacht, de kapi tein ter zee H. Jolles; voorts is de vice-admiraal T. L. Kruijs eervol ontheven van de betrekking van commandant der marine te Willemsoord tevens commandant der stelling van den Elder, en zijn die betrekkingen opgedra gen aan den schout-bij-nacht H. Jolles; is aan den vice-admiraal T. L. Kruijs op zijn verzoek ter zake van langdurigen dienst, eervol ontslag uit den zeedienst ver leend, onder dankbetuiging voor de door hem aan den lande bewezen langdurige en gewichtige diensten. KIND VERDRONKEN. Vanmorgen is het twee-jarig zoontje van de famiile van der Made te Capelle aan den IJssel in de ringvaart van den Prins Alexanderpolder, achter de woning, ver dronken. NIEUWE BOMAANSLAG IN PALESTINA JERUSALEM, 8 Juli (A.N.P.). Vanoch tend is bij de Jaffapoort een bom geworpen naar een Arabische autobus, waardoor ver scheidene Arabieren werden gewond. Het Britsche slagschip „Repulse" is in Haifa aangekomen. AMMAN, 8 Juli (A.N.P.). Uit sympathie met de Arabische slechtoffers van de on geregeldheden te Haifa Woensdag j.l. is heden in Amman een al^emeene staking afgekondigd. LEIDEN. Geboren: Johannes z. v. J. v. d. Velde en G. Verweij. Wilhelmina Susanna Ca- tharina d. v. W. J. v. d. Hoeven en S. C. v. d. Kaaij. Ondertrouwd: J. W. Blom jm 30 j. en C. Bregman jd. 23 j. J. P. v. Hees jm. 47 j. en F. Slijver jd. 34 j. S. Penseel jm. 19 j. en H. Kuiters jd. 19 j. J. P. Kalthoff jm. 28 j. en A. Arnoldus jd. 23 j. Overleden: D. Zwitser wedr. 83 j. G. v. Zeijl m. 53 j. G. Th. M. v. Straa- ten d. 8 w. C. M. Penseel d. 30 j. LEIDEN, 7 Juli. Vee. Totaal runde ren 322, id. kalveren 228, id. schapen 543, id. varkens 1135. Stieren 20: 240270, sch. ge. 5460, handel mat. Kalf- en Melk koeien 116: 240320, handel tam. vlug. Varekoeien e.a. 82: 150215, handel tam. Vette koeien 104: 190—300, 54—72, handel kalm. Vette kalveren 32: 4090, sch. ge wicht 5082, handel mat. Nuchtere kalve ren 196: 512, hadel id. Vette schapen 200: ƒ1824, handel id. Zooglammeren 12 16, handel id. Weideschapen 69: 1621, handel id. Lammeren 309: 711 handel id. Mestvarkens 503: 2345, handel tam. Biggen 585: 1418, handel id. Veulens 2, Bokken en geiten 24: 27, handel stug. Zeugen 50: 5060, handel tam. 7 Juli. Kaas. Goudsche kaas le s. 22,524,5, 2e s. 2122, partijen 71, handel matig. Leidsche kaas le s. 2224, 2e s. 1921, part 23, totaal 94. Handel matig. 'S-HERTOGSCHBOSCH, 8 Juli. Boter. Aanvoer 20.450 kg. Hoogst pr 1.34, laag ste pr. 1.28, middel pr. 1.31, LEEUW ARDEN, 8 Juli. Vee. Aanvoer 72 Enterstieren 80180, 154 Twenterstie- ren 180340 per stuk., 240 vette koeien 140270 per stuk, 4668 cent per K.G., 348 Melk- en kalfkoeien 130—315, 16 Pin ken 65150, 18 Vette kalveren 1858, 265 Nuchtere kalveren 410, 192 Vette schapen 1227, 66 Weide schapen 11 20, 294 Lammeren 712, 315 Vette var kens 40140 per stuk, 4654 cent p. K.G. 40 Magere varkens 2245 ct. per K.G., 235 kleine biggen 1220 per stuk. Totaal aanvoer 2793 stuks. Kaas. Sleutelkaas 13 18, Nagelkaas 2130, Edammerkaas ƒ13—23 per 50 K.G. Aanvoer 1385 K.G. Boter. Mijnboter 1.251.241.23 per K.G. Aanvoer 2/6 1/12 vaten. Commissie 78 ct ROELOFARENDSVEEN, 8 Juli. Groen- tenveiling. Aardbeien 916 ct. p. p.; grof 3.403.80, bommen 2.502.60, stippel f 1.70, augurken f 3.203.40 alles per 25 K G. Peen 3 ct. p. bos. Bloemkool 3 ct. per stuk. Sla 50 ct. per 100. Snijboonen kas 2.503.55, stek 1.402.10, volle grond 2.803.00, prinsseboonen 3.65, dubb. stam 2.95, peulen 0.602.80, doppers 0.600.61, capucijners 0.600.63, blauwe capudjners 1.10, witte 0.800.90, tuin- toonen 0.210.29 alles per 10 K.G. BOSKOOP, 8 Juli. Bloemenveiling. Rozenp er bos van 10 stuks: Pechtold 20 47 ct., Wendland 20—35 ct., Hadley 30—45 ct., Claudius Pernet 2035 ct., Briarclif 25 40 ct., Butterfly 1530 ct., Duisburg 30 47 ct., Wilh. Kordes 1521 ct., Mme Ju les Bouché 30 ct., Rosalandia 2027 ct., Florex 2045 ct., Phoebe 1528 ct., Vier- landen 2031, Chas. B. Kilham 2440, Edith Hein 15—28 ct., Aug. Noack 15—22 ct., Else Poulsen 3045 ct., Gloria Mundi 1528 ct., Ellen Poulsen 1018 ct., Paul Grampel 2037 ct., Rosa Mundi 3053 ct., Mevr. v. Straaten van Nes 2540 ct., Ingar Ohlson 1528 ct., Queen Mary 15—32 ct., Byon 2046 ct., Dahlia's 12 ct., Lathyrus 35 ct.„ Asclepia 1518 ct., Clematis Du- randii 2032 ct., id. Prins Hendrik 11.10 id. Le Coultre 1.Ligustrum 710 ct, NIEUWVEEN, 7 Juli. Eierenveiling. Kippeneieren 1580,pr ijs: ƒ2.954, eenden eieren 28, prijs: 2. NOOTDORP, 7 Juli.. Eierenveiling. Kippeneieren 3504.10, eendeneieren 2.752.90, hanen 1080 ct., per stuk, kaas 2030 ct per pond. KATWIJK a. d. RIJN. 7 Juli. Groentenveiling. Vrooger aardappelen per 100 K.G. Bonken 57, Groote 7 8.50, Drielingen 5.206.40 Doppers 10 13, per 100 st.: Sla 5080 ct., Bospeen ƒ2.50—3.25, Bloemkool I ƒ3—4. id. II ƒ2 —2.25. LOOSDUINEN, 7 Juli. Groenten. Bloemkool le s. 33.60 p. 100 stuks. Kas- komkommers le s. 3.403.50, 2e s. 2.30 2.50, Rijen Komkommers le S. 2.30 2.80, id. 2e s. 2, Stamprincessen 2830, Snijboonen 29, Tomaten A 8.4011.40, B 7.60—11.60, C 7.80—10.20, CC 4—4.40 Bonken 48.80, Groote boonen 44.20 Druiven buauw le s. 48 per 100 kg. Poste lein 22 ct. p. 6 kg., Salade le s. 0.901 p. 100 krop. Peen 5.30 per 100 bos. An dijvie 0.501. Aardappelen 5.808.80 p. 100 kg. Boonenstek 18 per 100 kg. Boo- nenkruid 60 ct. p. 100 bos. NIEUWKOOP, 7 Juli. Eieren. Aan voer 5693 kipeieren. Prijs 33.70 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMS't KKD/IM} Londen 8.953/4 Berlijn 72.95 Parijs 5.023/4 Brussel 30.70 Zwitserland 41.45 Kopenhagen 40.00 Stockholm 46.20 Oslo 45.021/2 New York 1.81"/10 Praag 6 29'/2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3