STADS Wall U iets weten NIEUWS - VRIJDAG 8 JULI 1938 HE LEIDSCHE COURANT EEK.STE BLAD - PAG. 1 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; t 2.5i) per kwartaal. Bij or.ze agenten >0 cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. GOE WORDT HET WEER? NOG REGEN EN WIND De BiEl seint: Verwachting: Aan de kust aanvankelijk stormachtige, overigens krachtige tot ma tige Zuidelijke tot Westelijke of Noord westelijke wind, betrokken tot zwaar be wolkt, later met opklaringen, nog regen of onweersbuien, koeler. Hoogste barometerst.: 769.3 te Memel, laagste barometerst.: 745.9 te Ross on Wye (Zuid Wales) De depressie, welke gistermorgen voor de kust van Bretagne was gelegen, bevindt zich thans met haar kern over Zuid-Wales. Zij brengt stormachtige wind uit Zuid tot West, rond het Kanaal. Tengevolge van den aanvoer van Zui delijke luchtmassa's is gisteren de tempe ratuur in West-Europa flink gestegen, van nacht drongen echter koele nachthoeveel- heden over FrankrijK, ons land en West- Duitschland door. Op de grens tusschen warme en koude lucht kwam het tot onweersbuien. Voorts bracht de depressie over Ierland en Schot- lrnd zware regens. In het Zuidwesten van het waarnemingsgebied stijgt de baro meter. Het Azoren hoogedrukgebied breidt zich over Zuid West-Europa uit. Over de Randstaten ligt de kern van een hoogedrukgebied, dat over Centraal- en Zuidoost Europa rustig mooi weer brengt. De kern van de Scandina*. ische depressie bevindt zich tiians over Lapland. Het weer ten onzent blijft onder invloed van de depressie winderig en buiig, bovendien is er eenige afkoeling te verwachten. LUCHTTEMPERATUUR. 19.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagavond 9.52 uur tot Zaterdag echtend 4.17 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 9 Juli v.m. 1.05 uur en n.m. 1.30 uur. WATERTEMPERATUUR. Zijl 18.5 gr C. Maan op Vrijdagmiddag 17.55 uur. Maan onder Zaterdagnacht 2.19 uur. Acadeni5pnieuws LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Godgeleerdheid, op proef schrift getiteld: „Een beoordeeling van Barths exegese I Corinthen 15", de heer G. J Streeder, geboren te 's-Gravenhage; tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Het warmtegelei- dingsvermogen van kristallen bij lage tem peraturen", de heer Th. Biermasz, geboren te Almelo; tot arts: de heeren A. G. Balvers, Rijs wijk, A. H. Ferguson, Den Haag. Geslaagd: Candidaatsexamen Nederlandsche taai en letterkunde, mej. E. C. Scheffelaar, Den Haag; Candidaatsexamen Theologie: de heeren C. Spoor, Delft (cum laude), H. van Niel, Haarlem en A. v. Roon, Leiden (cum laude); Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter K, mej. M. A. van Munster, Den Haag; Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letterA: de heeren N. Slotboom, Den Haag, H. Zierfuss, Leiden, en W. K. Westmijze, Rotterdam; idém, letter L, de dames M. M. A. Bin- dels, Wassenaar, H. E. A. Schipper, Den Haag, en de heeren F. W. Lekkerker- ker, Den Haag; Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, Een interview met Kardinaal Verdier. „GEEN BONDGENOOTSCHAP MET HET COMMUNISME" Kardinaal Verdier, Aartsbis schop van Parijs, heeft een interview toegestaan aan Olav Leroi, redacteur van de K. W. P., waarin Zijne Eminentie verschillende bijzonderheden heeft medegedeeld aangaande de huidige problemen der Fransche katholieken. Wij laten hier dit interview volgen: In een interview aan een Belgisch journalist heeft Mr. Chautemps verklaard, dat u zijn woorden over de verbeterde be trekkingen tusschen Kerk en Staat zou bevestigen. Inderdaad! Men moet zeggen, dat de betrekkingen tusschen Kerk en Staat zeer bevredigend zijn. Overal merken wij een streven naar geestelijke hulp. De Kerk geniet volledige vrijheid. Het eenige pijn lijke punt is de schoolkwestie, maar wij hopen, dat ook in dit probleem spoedig een gunstige wending zal intreden. Desondanks kan men zeggen, dat de betrekkingen nu beter zijn dan zij ooit in de laatste 30 jaar geweest zijn. Welke is de meening van het Fransche Episcopaat ten opzichte van de geschillen der Katholieken in de Spaansche kwes tie? Het Episcopaat doet hierin geen uit spraak. Zij stelt zich tevreden met de lij denden te troosten, en wij hebben gedaan wat wij konden, om de ongelukkige slacht offers van dezen oorlog te helpen. Welke zijn de resultaten van de enor me kerkbouw in de banlieu van Parijs? Op de eerste plaats heeft ons werk de sociale vrede geconsolideerd: de arbei ders zijn blij, dat wij ons met hen bezig houden. Daarom sturen zij hun kinderen naar onze patronaten. De honderd nieuwe kerken hebben overigens een religieuse strooming gewekt. Door deze kerken heb ben wij zeker 60.00080.000 kinderen ge wonnen, die nu een christelijke opvoeding ontvangen. Vervolgens hebben wij hierdoor de vitaliteit van het Christendom bewezen. Dan moet niet vergeten worden, dat de bouw van deze kerken een nieuwe stoot heeft gegeven aan den opbloei van de reli gieuse kunsten, zoowel wat betreft de ar chitectuur, als de schilderkunst, de beeld houwkunst en de mozaiek. Welke zijn de gevoelens van het Epis copaat ten opzichte van de „toegestoken hand" der communisten? Er valt voor hen niet te hopen op een bondgenootschap, noch wat de leer betreft, noch wat betreft zekere houdingen ten opzichte van de politiek; maar als de com munisten meer willen weten over de ka tholieken godsdienst, dan zullen wij niet weigeren hen in te lichten. Misschien is de geste van de „togestoken hand" de eerste toenadering tot het christendom. Is dan alle samenwerking met de communisten uitgesloten? Wanneer wij op politiek gebied sa menwerking met de communisten weige ren, dan wil dat nog niet zeggen dat in de practijk b.v. een pastoor uit de banlieu zijn communistische burgemeester niet mag helpen met den steun aan ongelukkigen en werkloozen". Kardinaal Verdier zegt tenslotte dat hij groote bewondering heeft voor de Katho lieken van Holland en hetgeen hij over hun activiteit en organisatie gehoord heeft strekt hem tot groote voldoening. Met een hartelijke handdruk neem ik af scheid van dezen eenvoudigen kerkvorst, die zelfs in de roode banlieu van Parijs bemind is en geëerd en die tot de socialistische ar beiders zegt: „Uw hart kan niet rooder zijn dan mijn kleed!" hoofdvak Pharmacie: de heer J. A. Damen, Den Haag; Doctoraal examen Geneeskunde: de hee ren L. R. Vellenga, Rotterdam, H. E. V. Coster van Voohout, Den Haag, R. Reisber- man, Leesum; Artsexamen eerste gedeelte: de heeren A. H. ten Cate, Leiden, J. P. v. d. Hoeven, Leiden, J. G. Stolk, Den Haag, Tan Kian Hong, Leiden, J. P. Poot, Den Haag, J. Wouters, Rotterdam; Doctoraal examen klassieke letteren: mej. E. C. H. Smits, Leiden; Doctoraal examen Indisch Recht: de hee ren H. van der Kolk, Den Haag, Tjioe Bian Hing, Rotterdam, G. C. Twijsel, Den Haag, A. F. Lamping, Den Haag, F. R. A. Walra ven, Kampen en Nasroen, Leiden; Candidaatsexamen Indisch Recht: mej. M. J. van Woerden, O verveen, en de heeren Oei Kian Hong, Leiden, H. Th. de Goey, Oegstgeest; Taalkundig candidaatsexamen Indologie: de heer J. J. V. Haag, Den Haag; Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Plantkunde: mej. S. M. Haspers. Voorburg; Candidaatsexamen klassieke taal- en let terkunde, de heer J. Happé, Den Haag, en de heer A. A. C. Sier, Leiden, en mej. A. C. L. Ligtenberg, Den Haag; Doctoraal examen Rechten: de heeren J. P. Honing, Amsterdam, M. M. F. A. de Ne- rée tot Babberich, Voorburg, J. Rensen, Den Haag; Candidaatsexamen Rechten: de heeren J. van Wulfften Palthe, Rotterdam, J. J. Roe- ters van Lennep, Rotterdam, H. van Zegge- ren, Den Haag en mej. Ch. J. L. Roden burg. Rijswijk; Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Scheikunde: de heer P. C. van 1 Keeken, Leiden. Het elfde Eucharistisch Ziekentriduum DE LAATSTE DAG. Ziek-zijn beteekent verveling. Een van de vreeselijkste dingen, welke met ziekte onafscheidbaar samengaan, is het feit, dat de dagen en de nachten en deze vooral, zoo ontzettend lang duren. Die verveling is nu voor drie dagen weggenomen van de zieken, die het Eucharistisch Zieken triduum alhier hebben mogen meemaken. Zulke dagen vliegen om, maar zij blijven tevens een zoete herinnering aan al het geestelijk genotene. Wij kunnen ons indenken hoe dankbaar de zieken zijn, die na deze drie dajjen weer met goeden moed huiswaarts zijn getogen, die zich weer vol overgeving aan God's heiligen wil op hun ziekbed vast- kluisteren, met nieuwe kracht bezield om het kruis van het lijden verder te dragen. Dankbaar zullen zij zijn tegenover God, die hen in de gelegenheid stelde dit tri duüm te kunnen meemaken, dankbaar tegenover de zoo talrijke geestelijken, dié in deze dagen zich geheel gaven om het lichamelijk lijden der zieken ten minste eenigermate te doen vergeten door hun een overvloed van geestelijke gaven deel achtig te doen worden. Dankbaar zullen zij ongetwijfeld ook zijn tegenover de vele personen, die zich wederom zoo verdienstelijk maakten en na dagen van voorbereidingen thans ge durende drie dagen in touw waren om de organisatie zoo vlot mogelijk te doen loopen. En inderdaad, die organisatie is wonderbaar. Niet alleen, dat talrijk velen gedurende deze dagen auto's beschikbaar stelden om de zieken te vervoeren, maar daar zijn ook vele handen noodig om voor het vervoer zorg te dragen. Maar dat is nog niet alles. Ook de in wendige mensch moet versterkt worden. En daarvoor zijn iederen dag 'n twintigtal dames den geheelen dag in de weer ge weest en als men eens kon kijken in de „keuken van. dit triduum", dan zou men versteld staan over het vele werk, dat hier verzet moest worden. En alles verliep zonder stoornis, met een regelmaat als van 'n gewoon huishouden. Ieder kent hier zijn taak en waar het hier zulk een uit nemend liefdewerk geldt is niemand eenige moeite teveel. Het ziekentriduum is weer ten einde en namens alle zieken meenen wij hier een woord van dank te mogen richten tot de dames en heeren van het Ziekentriduum en tot alle helpers en helpsters voor de wijze, waarop zij ook nu weer tot het sla gen van deze schoone dagen hebben me degewerkt. Den laatsten dag, wederom te half tien begonnen, werd de zegening der zieken verricht door den zeereerw. heer A. J. Oude.ians, pastoor te Warmond, die daar na de plechtige H. Mis opdroeg met assi stentie van de weleerw. paters J. P. Tes- ser o.f.m. en P. J. A. Peerdeman o.f.m, resp. als diaken en subdiaken. In het priesterkoor merkten we o.m. op d'.rn zeereerw. heer J. C. Vijverberg, pas toor te Rotterdam, de vorige pastoor der St. Jozefkerk, die tijdens zijn pastoraat ook zulk een vurig bewonderaar van het Eucharistisch Ziekentriduum was. De predikatie werd gehouden door den weleerw heer F. H. M. Lohman, kapelaan der St Petrusparochie, die tot tekst van zijn preek had gekozen: „Magister adest et vocat te, de Meester is daar en roept u". De gewijde redenaar zette uiteen hoe het ziek-zijn een door God opgelegde taak is, zelfs een uitverkoren taak en de zie ken kunnen niet beter aan hun roeping beantwoorden dan door deze taak te ver vullen in den geest zooals God zulks van hpn vraagt. Ook op hun ziekbed moeten de zieken voor oogen houden, dat de Meester bij hen is. Daarin zullen zij kracht en sterkte put ten om hun lijden met geduld en overge ving te dragen. Aan het slot van zijn predikatie richtte spr. eer. opwekking tot al degenen, die dag in dag uit hun zieken verzorgen. De zelfde woorden van den Meester, die te genwoordig is, kunnen op hen toegepast worden, want de verzorgers der zieken moeten in hun patiënten den lijdenden Christus zien. Zoo zal ook hun opoffe rende arbeid hun ten zegen zijn. Kapelaan Paap en zijn zangkoor ver tolkte wederom op verdienstelijke wijze de liturgische gezangen en zangers, di- Vraag: Kunt u eenige adressen opge ven van Ned. Jeugdherbergen in 't Gooi en rond Utrecht? Is daarvan een gids te krij gen? Moet mei: aanvragen om te overnach ten van tevoren doen? Wat zijn de kosten? Antwoord Een Katholieke Jeugdher berg is gevestigd te Soesterberg, genaamd „Buitencentrum". Algemeene jeugdher- gen zijn er te Amersfoort, Bunnik, Elaricum en Suest. Het Centraal Secreta riaat voor het R. K. Vacantiehuizenwerk in Nederland, Lange Putstraat 44, 's-Bosch, kan U een gids verstrekken. Een gids kunt u ook bekomen bij het secretariaat der N. J. H. C., Tulpstraat 46, Amsterdam (Centrum). Komst voorar te melden is gewenscht. Zonder aanmelding vooraf draagt men het risico, dat alle plaatsen bezet zijn. Alle prijzen kunnen we hier niet opnoemen. recteur en organist komt zeker een woord van lof toe voor de wijze, waarop zij ge durende deze dagen de plechtigheden op luisterden. Aan de plechtigheid werd deelgenomen door Deken Homulle, pastoor Warmenho- ven uit Voorhout, prof. Cleophas uit War mond, pater Tesser, pater Hillen, van het Montfortanerklooster aan de Haagsche Schouw, rector Sondaal, de kapelaans Hofstede, Schrama, Lansbergen, Lohman, van Adrichem uit Noordwijkerhout, Schneiders uit Hillegom en pater Beyers- bergen van Henegouwen uit Zoeterwoude. Het triduum werd hedenmiddag beslo ten met een plechtig sluitingslof, gecele breerd door den hoogeerw. heer Mgr. Th. M. P. Bekkers uit Voorschoten met assi stentie van de weleerw. heeren kapelaan Dorbeck en kapelaan Lohman. Tevoren was Mgr. door een schare van twintig priesters vanuit de pastorie de kerk binnengeleid. De kerk was, voor zoover niet door zie ken bezet, tot in de uiterste hoeken met- belangstellenden gevuld. De slotpredikatie werd gehouden door den zeereerw. hooggel. heer prof. A. Cleo phas, hoogleeraar te Warmond, naar aan leiding van de tekstwoorden: „Laat onder u dezelfde gezindheid zijn als in Christus Jezus was", uit de brief van Paulus aan de Philippensen. Het slot van het Ziekentriduum was wederom de plechtige processie, welke door de met overdaad van bloemen versierde kerk trok. Het was het indrukwekkend en ontroerend einde van deze plechtige dagen, toen een groot aantal bruidjes, priesters en misdienaars het H. Sacrament voorafgaan de, dat door Mgr. Bekkers gedragen werd, langs de rijen der zieken ging, die dit schouwspel volgden met ontroerde blikken. Het was het immer treffende hoogte punt van deze dagen welke tenslotte met den zegen met het Allerheiligste aan alle zieken werden besloten. Namens het Ziekentriduum-comité mogen wij dank brengen aan allen, die door hun liefdegaven in geld of in natura deze gees telijke feestdagen der zieken wederom zoo luisterrijk hebben mogelijk gemaakt. Het comité met aan het hoofd de hoog eerw. Deken, betuigt hun allen zijn diep- gevoelden dank, maar vraagt tevens met aandrang om verderen steun, opdat zoo spoedig mogelijk, ter vermindering der kosten, met den bouw van een eigen be scheiden bergplaats kan worden begon nen. Helpt het comité. Mét de zieken zal het L dankbaar z(jn. DE WERKLOOSHEID. Gisteren stonden bij den Gemeentelijken Dienst van Sociale Zaken in totaal 3770 werkloozen ingeschreven, over de verschil lende beroepen verdeeld als volgt: Bouw vakarbeiders 651, Fabrieksarbeiders 194, Kantoorpersoneel 158, Hotel-, Café-, Res- taurantpersoneel 54, Houtbewerkers 132, Kleermakers 79, Kappers 5, Schoenmakers 15, Land- en Tuinbouwarbeiders 100, Me taalbewerkers 557, Sigarenmakers 21, Tech nici en Opzichters 28, Textielarbeiders 391, Transportarbeiders 905, Typografen 85, Voedingsmiddelenarbeiders 225, Vrouwen 120. Totaal 3720. Op 8 Juli 1937 waren 4051 werkloozen in geschreven. Op 3 Juli 1936 was het aantal ingeschrevenen 4092. R.K. MIDDENSTANDS HANDELS AVONDSCHOOL. Officieele sluitingsavond. Er bestond voor dezen sluitingsavond gisterenavond „In den Vergulden Turk" een buitengewoon groote belangstelling niet alleen van de zijde der leerlingen, maar ook uit middenstandskringen. Het bondsbestuur der Hanze was vertegen woordigd door den heer Jan Mol. De heer W. Bleys vertegenwoordigde het bestuur van den Diocesanen Bond der K.J.M.V. Verder waren er afgevaardigden van de af- deelingen Leiden, Zoeterwoude, Oegstgeest en Rijpwetering van de Hanze. De afdee- ling Voorschoten had bericht van verhin dering gezonden, evenals de Verbonds-mo- derator der K.J.M.V., rector L. Beune. Ook het bestuur van de K.J.M.V. was natuur lijk aanwezig op dezen avond. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdiens der apotheken te Leiden wordt van Z a t e r- d a g 2 tot en met V rijdag8Juli waar genomen door de apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. De weleerw. heer kapelaan H. Berne- feld, riep namens het bestuur allen een hartelijk welkom toe op dezen avond en knoopte er tevens woorden van dank aan vast aan het adres van den directeur der school, den heer Th. Perquin, en zijn hel per. voor het vele werk, dat zij hebben ver richt. De resultaten zijn dan ook werkelijk schitterend te noemen. Van de 27 opgege- venen voor den spoedcursus zijn er 23 ge slaagd, terwijl van den gewonen cursus al len, zijnde 8 candidaten, geslaagd zijn. De eerw. spr. bracht ook den leerlingen dank voor hun volharding en wenschte de ge slaagden van harte geluk met het behaalde resultaat, er op vertrouwend, dat zij het werk, op dezen school begonnen, voort zullen zetten en er op blijven voortbouwen. Na dit openingswoord was het woord aan den directeur der school, den heer Th. H. Perquin, voor het uitreiken der punten- lijsten (de diploma's worden begin vol gende week van uit den Haag toegestuurd). Alvorens echter tot de uitreiking over te gaan richte spr. zich eerst met eenige har telijke woorden tot de geslaagden, hen er op wijzend, dat zij niet bij de pakken neer moeten gaan zitten, nu zij het diploma ge haald hebben. Zij moeten vooral niet zeg gen: nu heb ik niets meer noodig en nu kan ik een eigen zaak beginnen, want er komt meer kijken. Zij moeten in aanmer king nemen, dat zij nu aan de minimum eischen voldaan hebben en dat zij nu door moeten zetten. Ook de niet-geslaagden werd een hart onder den riem gestoken, want als zij volhouden zullen ook zij zeker suc ces in de toekomst hebben. Daarna werd overgegaan tot uitreiking der lijsten. Vervolgens kwamen de candi daten van het overgangsexamen aan de beurt. Van de 50 candidaten zijn er 42 ge slaagd, waarvan 5 voorwaardelijk. Ook zij hadden woorden van geluk in ontvangst te nemen. Hierna voerden nog tal van sprekers het woord. Allereerst de heer J. Jansen als voorzitter der K.J.M.V. afd. Leiden, die na mens alle leerlingen dank bracht aan di recteur en leeraar voor de bekwame leiding. Daarna sprak de heer Jan Mol namens het bondsbestuur der Hanze, die er op wees, dat rnen toch zooveel aan de Kath. middenstandsorganisatie de Hanze te dan ken heeft. Zij immers is het geweest, die het ordeningsprogramma aan den Minister heeft voorgelegd, waarvan de vestigings wet een onderdeel uitmaakte. En het zijn weer de Kath. organisaties geweest, die den stoot in de goede richting hebben gegeven voor de tot standkoming van de R.K. Mid denstandsavondschool, wat tevens inhoudt, dat het succes voor de Katholieken het grootst is wat zelfs niet-Katholieken vol mondig toegeven. Maar laten de jeugdige geslaagden dan ook in de toekomst denken aan de organisatie, die dat heeft mogelijk gemaakt, de Hanze. En als zij daaraan zul len denken, dan zullen zij zeer zeker lid worden van de Hanze. Want de jongeren vooral moeten medewerken om te komen tot een nieuwe en geordende maatschap pij. Doen zij zulks, dan zal de midden stand nooit ten gronde gaan. De volgende spr. was de vice-voorzitter der Hanze afd. Leiden, de heer Ph. v. d. Drift, die namens de afd. Leiden zijn ge- lukwenschen overbracht, tevens woorden van dank sprekend tot het schoolbestuur, directeur en leeraar. De geslaagden wenschte spr. op hun verdere loopbaan veel succes, tevens in hen toekomstige Hanzeleden ziende. Alle sprekers werden door kap. Berne- feld beantwoord. Na nog een gezellig stuk je muziek aanhoord te hebben, sprak ie directeur, de heer Perquin ten slotte het laatste woord, aan allen dank brengend voor het gesprokene op dezen avond en aan hen, die hem terzijde gestaan hebben in het afgeloopen schooljaar. Na alle kennis, die de leerlingen in het afgeloopen seizoen op gedaan hebben vormde deze „officieele" sluitingsavond het waardig slot niet al leen door het uitreiken der documenten, maar ook door de groote leerzame woor den, die er gesproken zijn voor de toe komst. Tot slot de namen van hen, die bevor derd zijn tot de tweede klasse. Het zijn: de heeren H. J. J. de Bruijckèrc, H. P. de Bruijn, C. Castelein, W. M. F. Driessen, Th. Elshof, P. van der Geer, A. Geijer, C. Lin- denhoff, P. van Noort, W. Chr. J. Stouten, Th. Vogelezang, J. van Zijp, allen te Lei den; J. van Diemen, H. van der Meer, L. Onderwater, J. van der Poel, A. J. van Rijn, J. Tijssen, P. J. Vlasveld, allen te Zoe terwoude; H. J. Juffermans, C. J. van den Oord, A. F. de Rooy, J. A. de Rooy, H. van Velzen, J. C. de Wit, allen te Oegstgeest; de dames A. Kapteijn, E. H. M. Kapteijn, de heeren J. A. J. Kapteijn, Th. J. Pouw, allen te Hoomade; L. V. van Gent, M. Meijer, A. Schrama, allen te Voorschoten; C Meijer, F. Meijer, Jac. F. Meijer, allen te Katwijk a. d. Rijn; A. Elferink, L. Meeu- wissen, beiden te Sassenheim; J. B. Bis schop, Rijpwetering; G. W. van der Geest, Oud-Ade; J. P. Spierenburg, Hazerswoude; B. N. van Stijn, Valkenburg; W. Versluijs, Warmond.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2