MODERNE OPTIEK OMGEVING RIJNSTREEK Firma 6. VAN BRUSSEL P. J. van KampenhGut Zonen De Langeweg Lageland DONDERDAG 7 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 KATWIJK AAN DEN RIJN NOG DURE AARDAPPELEN. Het is wel iets abnormaals, dat in de eerste week van Juli de noteering voor Eerstelingen in de groote maat voor de ge wone kwaliteit nog boven 5 ct. per K.G. gaat, terwijl dit naar gelang van kwali teit zelfs nog boven 7 1/2 ct. gaat voor bes te kwaliteit. Zelfs Drielingen noteeren ge middeld nog boven 6 ct. per K.G. en Bon ken brengen nog gemiddels 61/2 ct. op. Geen wonder dat allerwege gevraagd wordt het rooiverbod voor Eigenheimers op te heffen. En ook begrijpelijk dat b.v. Sla en Bloemkool nog steeds weinig opbrengen. Verwacht wordt dat spoedig het rooiverbod zal opgeheven worden. KATWIJK AAN ZEE VIsschers voor Duitschland. In Eg- mond en IJmuiden bestond reeds eenigen tijd de gelegenheid om te monsteren voor de visschersvloot in Duitschalnd. We ver nemen, dat de Regeering in Nederland ook voor Katwijk een zeker percentage der ge- wenschte visschers voor Duitschland heeft beschikbaar gesteld. Hiervoor moeten zich reeds een twintigtal visschers hebben aan gemeld, maar aangezien aan de Arbeids beurs hiervoor bijzondere formaliteiten moeten worden vervuld, kon het vertrek van deze visschers nog niet plaats hebben. LISSE VAN VRACHTAUTO GEVALLEN. De heer C. P. S. viel gisteren ter hoogte van de slagerij van den heer L. J. Per soon van een in gang zijnde vrachtauto af. S kwetste hierdoor verschillenre deelen van zijn lichaam en bekwam een been breuk. De doktoren F. G. H. Haase en H. A. Holl verleenden de eerste geneeskundige hulp en achtten overbrenging van den pa tiënt naar huis noodzakelijk. Het ongeval is nog betrekkelijk goed afgeloopen. De po litie nam de zaak op en stelt een onder zoek in. Een gefantaseerde bomontploffing. Vanwege de afd. Lisse van de E.H.B.O. werd gisteravond een buitendemonstratie gehouden aan de Ringvaart bij de Rolbrug alhier. Verondersteld werd, dat bij een luchtgevecht een der aangeschoten vijande lijke bommenwerpers, om sneller te kun nen vluchten, zijn last wegwerpt, waarbij een brisantbom inslaat bij de Rolbrug, waardoor eenige personen door rondvlie gende scherven worden gewond. Door den geweldigen luchtdruk worden voorts eeni ge personen in de Ringvaart geslingerd; zij worden in korten tijd door omwonenden op het droge gebracht en in het gras ge legd. Een dertiental jongens van den dijk leende zich als „getroffenen". Te 8.04 uur werd vanaf de plaats van het ongeval de centraalpost opgebeld en na 4 minuten was het lid Lange veld op de plaats des on- heils; hierbij zijn opgemerkt, dat deze per motorfiets was. Successievelijk kwamen vervolgens meerdere leden op de plaats van het ongeval. De demonstratie stond onder leiding van de heeren Storm en Hooijer, terwijl dr. Duymaer van Twist als contro leerend geneesheer optrad, die zijn goed keuring over de verschillende verbindingen en de werking met zuurstofapparaten te kennen gaf. De belangstelling van omwo nenden, alsmede uit Lisse was buitenge woon groot. Het was een uitstekend ge slaagde demonstratie! Personalia. Voor het Mulo-examen diploma B. is geslaagd L. F. Landkroon. LEIDSCHEN DAM Personalia. Voor het Mulo-examen A. Li geslaagd J. H. Voorhoeve. NOORDWIJK Loos alarm. Gisteravond te ongeveer half elf werd telefonisch alarm gemaakt voor een groote brand, welke op een boer derij aan den Heerenweg zou woeden. Zoo wel de politie als de brandweer rukten in volle uitrusting uit, doch hoe de omtrek ook werd afgezocht, kon men geen brand ontdekken en moesten zij onverrichter za ke huiswaarts keeren. eHt in minimum van tijd uitrukken der brandweer moge een goede demonstratie geweest zijn van hun activiteit, doch op een dergelijk loos alarm zal men in den laten avond wel niet erg gesteld zijn. SASSENHEIM Bollenpellcn door werkloozen. Dat van de zijde van werkgevers veel medewerking wordt betoond, moge blijken uit het feit, dat de aanvragen grooter zijn dan het aanbod. Thans zijn een 60-tal werk loozen te werk gesteld en heeft men na vraag moeten doen in andere gemeenten, om aan de aanvragen te voldoen. Jubileum. Gisteren herdacht de heer A. de Haan het feit, dat hij voor 12y2 jaar aan de Herv. school was verbonden. Door de kinderen werd de jubilaris toegezon gen, waarna als blijk van waardeering hem een courantenstandaard werd aangeboden. Des avonds werd de jubilaris met familie door het schoolbestuur en oud-leerlingen ontvangen en toegesproken door ds. Krij- jkamp. OEGSTGEEST Hooiwagen omgevallen. Gisteravond ongeveer zeven uur begaf de landbouwers zoon W. de Groot zich met een voer hooi huiswaarts. Bij het kruispunt tegenover de R.K. pastorie schrok het voor den hooiwa gen bespannen paard van een auto. Ge volg was, dat de wagen tegen de op ge noemd kruispunt aanwezige vluchtheuvel aan kwam en omviel. De bestuurder had de tegenwoordigheid van geest van den wagen af te springen en bekwam geen letsel. Het trof ook, dat geen wachtende personen op de vluchtheuvel stonden, waardoor dit ongeluk zonder persoonlijke ongelukken afliep. De wagen was bescha digd en het hooi werd op een andere wa gen overgeladen. Muziek op de Morsch. Gisteravond gaf de Harmonie „Triumph" een concert aan de Morsch. Van deze gelegenheid werd tevens gebruik gemaakt wethouder van Egmond, die juist zijn veertigjarige echtvereeniging vierde, een serenade te brengen. Namens de vereeniging sprak de voorzitter den heer en mevr. van Egmond toe, waarop de heer van Egmond met hartelijke woor den dankte. Nadat ververschingen waren aangebo den, werd nog een kleine muzikale om gang gemaakt, wat zeer in den smaal viel der Morschbewoners. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met vroolijke nummers op het plein der Chr. school. RIJNSBURG Gunning. Het maken van de noodige rioleeringen en bestratingen bij de wonin gen van het tweede bouwplan der bouw- vereeniging „Spinoza", architect de heer A. van der Heyden, te Leiden, is opgedragen aan Gebr. A. en J. A. Schouls te Leider dorp voor ƒ10.787. VOORSCHOTEN Personalia. Voor het Mulo-examen B. is geslaagd D. H. W. van Santbrink. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling te Voor schoten stonden op Zaterdag 2 Juli 1938 als werkzoekenden ingeschreven: 1 beton werker, 4 grondwerkers, 2 metselaars, 1 opperman, 4 timmerlieden, 1 taludwerker, 1 gereedschapmaker, 1 goud- en zilversmid, l loodgieter, 2 monteurs, 1 rijwielherstel ler, 1 scheepmaker, 2 smeden, 1 radiotech- niker, 1 spinner, 32 land- en tuinarbeiders, 5 chauffeurs, 1 loopknecht, 1 schipper, 1 stuurman, 1 transportarbeider, 1 kantoor bediende, 2 dienstboden, 2 losarbeiders, 2 slijpers. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt zitting gehouden: voor werkgevers des voormiddags van 912 uur ten ge meentehuize; voor werknemers des voor middags van 99.15 uur in het Ambachts huis, Voorstraat 14. Geboren. Wilhelmina Maria Theresia, d. v. A. P. H. Dieben en Th. M. Reeuwijk, Leidscheweg 189 - Johannes Joseph Am- brosius, z. v. A Verhagen en E. F. Menzel, Donklaan 22 Titia, d. v. A. van der Laan ei. A. C. Nieuwenhuis, Burgemeester Treub- straat 15. Overleden: Theodorus Hubertus Nouwens, oud 18 jaar, z. v. J. M. Nouwens en M. E. van Lochem, wonende alhier. Getrouwd: C. J. Orie, oud 41 jaar, wonende te Wassenaar en C. P. van Wissen, oud 29 jaar, wonende alhier. A. Schou ten, oud 24 jaar en A. D. de Jongh, oud 24 jaar, beide wonende alhier. Ingekomen: S. C. M. Westrik-van Embden, van Amtserdam, Leidscheweg 245 - M. E. Griffioen-Dolderman, van Leid- schedam, van Kempenslraat 3 P. Bosch en gezin, van den Haag, Leidscheweg 523 J. M. Bouthoorn, van Oegstgeest, Haag- weg 26. Vertrokken: Mej. F. H. T. Buning naar Rotterdam, West Kruiskade 12 Mej. A. H. Mulder- naar den Haag, Wouwerman- straat 302 Wed. J. Lotte-Kramer en gez. naar den Haag, HonselerUijkstraat 96 G. J. Rooakker naar den Haag, Honseler- dijkstraat 96 Wed. A. H. van Belkum- Lambers en gez. naar Wassenaar, Lange Kerkdam 71 H. Frima naar Groningen, Waterloolaan 3a A. W. Valentijn naar den Haag, Hooilaan 46 Mej. Th. C. Rijs- aijk naar Leiden, Pasteurstraat 18 P. J. Doeswijk naar West-Afrika. VOORHOUT Personalia. Voor het diploma huisbe zoekster bij de tuberculose-bestrijding slaagde te Rotterdam de eerw. Zuster Con- rada, wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis, alhier. WASSENAAR Geboren: Aloysius Hendrikus Jacobus, z. v. A. J. HilhorstE.M. Janssen, wijnhan delaar, Langstraat 11. Joannes Ever- hardus Aloysius, z. v. C. G. W. van der PlasP. J. van der Hulst, boekhouder, van Heeckerenstraat 6. Helena Catharina Ma ria, d. v. C. H. KompierM. J. Overde- vest, slager, van Z. v. Nijev.straal la. Beatrix Elisabeth Maria, d. v. J. C M. van NoordA. E. Altorf, arbeider, Bloemlust- straat 8. Johan, z. v. J. VarkevisserM. W. Rijnsburger, tuinman, Kerkstraat 110. Willem, z.' v. J. VarkevisserM. W. Rijns- burger, tuinman, Kerkstraat 110. Overleden: Gerrit Daniël Boerlage, 52 jaren, e. v. D. C. E. IJzerman. Jacoba Johanna Maria de Vos, 70 jaren, e. v. P. Jansen. Jan van der Zwaan, 82 jaren, wedn. van A. van 't Riet. Getrouwd: H. E. A. van de Velde HAARLENIMERSTR. 267 Verlovings-, Huwelijks- en Geboortekaarten Vlugge levering Lage prijzen jkvr. J. W. E. van der Does de Bije. J. F. M. MolkenboerF. A. M. van der Wed den. P. H. NoordoverM. Ruigrok van de Werve. H. W. J. MinorA. C. Coe- nen. Ingekomen: M. C. v. d. Akker, R.K. dienstbode, uit Leiden, van Bergenlaan 7. H. Behrens en vrouw, vreemd, Ev., koop man, uit Den Haag, Bremhorstlaan 14. D. Bruins, N.-H., zonder beroep, uit Am sterdam, Konijnenlaan 42. J. N. Bruijn en gezin, D., zonder beroep, uit Den Haag, L. Kerkdam 14. M. Burgmans. Ev. L., uit Rotterdam, Prinseweg 34. K. Cahn en gezin, N. I.„ vreemd, fabrikant, uit Am sterdam, Burchtlaan 18. A. Dompeling en gezin, N.H., bloemist, uit Aausmeer, Rijksstraatweg 711. E. E. M. C. A. Kü- chel geb. van der Haar en gezin, vreemd, Ev. zangeres, uit Berlijn, Hyacinthenstraat 25 M. Hanselaar, geen, dienstbode, uit Den Haag, Wittenburgerweg 162. G. W. M. Heemskerk, R.-K., verpleger, uit Rot terdam, Eikenlaan 3. A. v. d. Heuvel en vrouw, geen, concierge, uit St. Michiels Gestel, Schouw weg 18. A. A. Janssen GK., slager, uit Koudekerk aan den Rijn, Joh. de Wittstraat 25. A. J. Jansen, R. K., chauffeur, uit Den Haag, v. Bronkhorst- laan 9. A. Kuyt en gezin, N.-H., bosch wachter, uit Katwijk, Gr. Haesebroeksche- weg 52. Wed. A, H. v. Belkum, geb: Lambers en zoon, zonder beroep, uit Voor schoten, L. Kerkdam 71. J. H. Lambers en dochter, N.H., zonder beroep, uit Voor schoten, L. Kerkdam 71. J. Langbroek, N.-H., dienstbode, uit Rotterdam, v. Z. v. Nijeveltstraat 67. E. C. de Nekker, N.H., zonder beroep, uit Steenwyk, Nachtegaal laan 1. T. Pelle, N.H., dienstbode uit Zaltbommel, Wittenburgerweg 74 J. C. Rijkelijkhuizen, R.K., smidsknecht, uit Lei den, Waalsdorperlaan 32. F. Salm en gezin, N.I., koopman in granen, uit Den Haag, Bremhorstlaan 32 R. Schriebl, vreemd, R.-K., dienstbode, v. Z. v. Nije- veltstraat 44. H. Schuster (ova), vreemd, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Brem horstlaan 14 C. Siemonsma, R.-K., zon der beroep, uit Sneek, Wassenaerstr. 16. A. Versteeg, N.-H., hulp i. d. huishouding, uit Den Haag, Schouwweg 11. N. Wes- sel, N.-H., dienstbode, uit Bodegraven, Schouwlaan 5. J. E. van der Wilk, N.H., dienstbode, uit Leiden, Lange Kerkdam 48. W. Woldhuis, N.H., zonder beroep, uit Rotterdam, Schouwweg 72. E. M. v. Woudenberg, geen, dienstbode, uit Am sterdam, Prins van Wiedlaan 2. Vertrokken: A. Betzema naar Den Haag, van Galenstraat 21. C. P. L. Ra- tazzi naar Zeist, Huis ter Heide, Rem- brandtlaan 15. J. J. Rollier naar Den Haag, Zuidwerflaan 7. H. v. d. Brink, naar Vledder, Vledderveen 197. M. v. d. Brink naar idem. M. v. Bekkum naar Den Haag, Hollanderstraat 88. A. R. Ficker naar Den Haag, Breitnerlaan 102. K. Zweegman en gezin naar Voorschoten, Leidscheweg 469. S. M. Groothoff geb. Molengraaf naar Valkenburg (L.), Huize Leeuwenhorst. N. v. Beelen naar Kat wijk, 2e Duinpad 27. J. F. Remmel, naar Valkenburg, Huize Leeuwenhof. A. M. Boschmann naar Gieslingen (Did.), Wed. A. J. v. d. Beek, geb. de Roo naar Delft, Westerstraat 130. J. B. van der Haar naar Afrika, Daressalaan. L. H. Ursenbach naar Den Haag, Bezuidenhout 141. C. N. Nibbering naar Gouda, Burg. Martensstraat 15. A. M. Derksten naar Didam, B129g. H. O. Schaareman naar Rotterdam, Mathenesserdijk 346. W. Vis ser naar Maarsseveen, Diependaalschedijk 21. Wedw. J. Busser geb. Elzinga naar Arnhem, Onderde Linden 53E. G. B. Mol naar Den Haag, Anna Paulownastraat 14a. E. Mussen naar Osnabrück (Did.). N. v. Tilburg naar Vianen, Brederostr. 5. J. H. Hendrikx naar Crefeld (Did.) Venfelderstrasse 35. J. Rcoderkerk en vrouw naar Rotterdam, Oostzeestraat 76a. M. W. Husken naar Mulheim Ruhr Speldorf. J. G. Goemans naar Leiden, Roodborststraat 33. A. Krude naar Al- tona, Gr. Roosenstraat 161. F. A. M. Molkenboer geb. v. d. Weijden naar Roo sendaal, Brugstraat 17. F. A. Kuijpers naar Den Haag, Obrechtstraat 540. E. Kreutzinger naar Den Haag, Bezuidenhout 68. A. J. Roersma naar Opsterland, Sie- gerswoude 31. ZOETERMEER ..Geboren: Allegonda Wilhelmina Cor nelia d. van H. J. W. de Mol en B. A. H, Oosterlaan. Simon z. van J. C. Bax en J. Klein. Teunis z. van A. J. van der Velden en A. Verheul. Ingekomen: P. J. van Elleswijk van 's-Gravenhage. J. J. Hey van Rotterij dam. M. Steenwinkel van Gouda. A. de Keijzer van Bergschenhoek J. M. Veelenturf van Wateringen. H. C. Naaijen van Nootdorp. W. M. Berken bosch van Barendrecht. M. Leenhouts van Oostburg. Vertrokken: H. M. v. d. Berg naar Berkel en Rodenrijs. J. P. Hoogma naar 's-Gravenhage. K. v. d. Berge naar Moer- kapelle. K. Haijes naar Leiderdorp. HAARLEMMERSTRAAT 125-127 ALPHEN AAN DErTRlJN De a.s. feestelijkheden. De dezer da gen gehouden inzameling van gelden langs de huizen, ter bestrijding van de kosten, verbonden aan de feestviering ter gelegen heid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin, heeft in totaal plm. 1470.opgebracht. Op de lijsten werd voor 900 ingeteekend, terwijl door mid del van een scnaalcollecte nog plm. 570. werd ingezameld. Geslaagd. Voor het Esperanto-examen A slaagden te Utrecht onze plaatsgenooten J. Loogman en G. Cuperus. Toelatingsexamen Chr. H, B. S. Voor het toelatingsexamen van de Chr. H.B.S. alhier zijn gesiaagd: P. Baars, Boskoop; Wilhelmina J. Bergshoeff, Femmigje Booy, Petronella J. Booy, J. C. Boot, J. G. van Brammen, Mathilda Herfst, E. J. Jongejan, Boskoop; J. Jongeneel, Woubrugge; N. Kar- semeijer, Aarlanderveen- W. J. van Keulen, Gerarda E. D. van der Kley, H. T. Kooy, Bodegraven; Acriana van der Leed en, Bos koop; L. A. van der Linden, C. Kok, Lei- ra uiden; Maria H van Muiswinkel, E. van Ruller, G. Sampimon, L. W. Scherpbier, P. Seinen, J. J. Spreij, Louise Spreij, J. Stehouwer, T. E. Visser, Zevenhoven; L. Zoetemeyer, I. S. Zonneveld. Twee candidaten moesten worden afge wezen. Waar geen plaatsnaam is vermeld, wonen de candidaten te Alphen aan den Ryn. Aanrijding. Op den Westkanaal weg werd gisteravond de bejaarde mej. v. d. P. aangereden door een wielrenner. Zij kwam te vallen en met het hoofd op den weg te recht. Vermoedelijk heeft zij een lichte her senschudding bekomen. Enkele leden der E H. B. O. verleenden de eerste hulp. Per auto werd de vrouw naar hare wening ver voerd. Twee auto's slipten. Op den Steekter- weg zijn gistermorgen twee vrachtauto's, bestuurd door A. T. uit Ter Aar en v. d. B. uit Utrecht, tegen elkaar gebotst. De be stuurders, die elkaar op den vrij smallen weg hadden bemerkt, remden uit alle macht, doch hierdoor slipten beide auto's en kwamen met elkaar in botsing, v. d. B. en een mede-inzittende werden aan het hoofd gewond. De beide wagens .werden aan zienlijk beschadigd. Geboren: Pieter Johannes, z. van E. van aHrskamp en J. de Jong. Overleden: Jaapje Knor 44 j., ge huwd met G. Sekeris. G e v e sti g d: Wouter W. van der Kwaak, arbeider. Hoof straat 174, van Monster Johanna C. Heamrood, dienstbode, Kort- steekterweg 67a, van 's-Gravenhage Ja cobus L. Kraan, veehoudersknecht, Kort- steekterweg 41, van Uithoorn Lammert Woudsma en gezin, landarbeider, Vinke- buurt 114, van Leimuiden. Jeltje Simo- nides, kinderjuffrouw, Wilhelm in astraat 36, van Leeuwarderadeel Arie L. Zaal, broodbakkerskn., Gouwsluischeweg 23, van Koudekerk a. d. Ryn Evertje van Dijk, dienstbode, Ridderbuurt 49, van Lisse. Vertrokken: Bertus Stougie, boe renknecht, Zuideinde 36, naar Ter Aar Pieter Hagenaar, electr, lasscher, Maurits- straat 25, naar Vlissingen, Joost de Moor straat 25 Cornelia Schouter en dochter, huishoudster, Mauritsstraat 25, naar Vlis singen, Joost de Moorstr. 25 Willem J. R. Snoek, bakkersknecht, van Genderen- straat 19, naar Katwijk, Roest v. Limburg straat 9 Margaretha J. M. Stigter, win keljuffrouw, Noordeinde 3, naar Haarlem, Anegang 3840. BOSKOOP BEWAAKTE OF ONBEWAAKTE OVERWEG? Weer dreigde een ongeluk. Gisteren ontsnapte de vrachtrijder v. d. V. ternauwernood aan den dood. Door sr.el omwerpen van het stuur kon de auto evenwijdig mederijden, toen vlak voor den overweg de trein hem kruisen wilde. Dit voorval had plaats, doordat de be waking van de „man met de vlag" is op geheven en een lichtbord hiervoor in de plaats is gekonien. Het blijkt nu echter, dat laatstgenoemde maatregel niet afdoen de is slechts een afsluiting met boomen kan hier beveiliging brengen. Vooruitstrevend Boskoop ziet vol ver wachting de besluiten van hoogerhand te gemoet. GEZELLEN-REVUE 1913—1938. Gisterenavond had in het R. K. Vereeni- gingsgebouw de laatste acte van het feest programma plaats, bij gelegenheid van het 25-jarig bestaar. der St. Jos. Gezellenver. eeniging. Het was een onvergetelijke avond en hetgeen geboden werd viel in alle opzich ten bij het zeer talrijke publiek buitenge woon in den smaak, temeer waar deze ge- heele avond was verzorgd en in elkaar ge zet door de Gezellen zelf. Zelfs de revue was eigenhandig gemaakt er. geschreven en het is in alle opzichten de moeite waard een klein resumé weer te geven. In vlot afwisselend spel werden de vier deviezen van Adolf Kolping hier uitge beeld en wel op zeer bijzondere, aardige wijze. De Godsdienstzin: heel eenvoudig had hier op het tooneel een verplichte ver gadering plaats, zooaLs deze iederen Zon dag trouw wordt gegeven en bezocht. Zelfs at 5 minuten-speechen werden gehouden. Een latere scène gaf een blik in de congre gatie. Al werd hier slechts décor en figu- rantenspel gegeven, de zachte tonen van het „Ave Maria" van Gounod en een wis- In het Bruggen worden vernieuwd De Langeweg, de tegenwoordige verbin ding van het Lageland met Leiden, zal, wanneer de voormalige spoorlijn is omge vormd tot autoweg, slechts dienen voor het verkeer tusschen de dorpen onderling en voor de fietsers. Het verkeer over den Langeweg zal aan merkelijk verminderen. Dat neemt niet weg, dat ook de Langeweg zal worden ver beterd. Het wegdek wordt noch veranderd noch verbreed, doch eenige hinderlijk hooge en lastige bruggen zullen her bouwd worden. Bovendien zal de be weegbare brugdekken vervangen wor den door vaste. Daarvoor komen o.a. in aanmerking de Zevengatenbrug, de brug over de Oude- Ade en de brug over het Noordveen, aan het Noordelijk einde van Nieuwe-Wetering. De groote bocht in den weg aldaar zal eeni- germate verflauwd worden. Langs de Zijl- dijk van de Spanjaardsbrug tot aan de vroe gere spoorbrug zal een rijwielpad worden De fietsers krijgen, zooals men weet, op den autoweg over de spoorbaan géén toe gang; de Langeweg biedt ruimte genoeg "oor de fietsers, zoodat langs dezen weg geen fietspad is ontworpen. De genoemde bruggen zullen vernieuwd en de andere voorzieningen aangebracht worden, nog vóór de weg over de spoor baan gereed is. Over dezen weg is trou wens nog steeds geen definitieve beslissing gevallen. Tijdens de werkzaamheden zal het ver keer zooveel mogelijk geleid worden over noodbruggen. seling van lichtkleureneffeet gaven toch een indrukwekkend geheel. De Arbeidzaamheid was op keurige wijze verzorgd. Het bestond uit een tweetal tegen stellingen, in welker eerste gedeelte de armoedig gekleede werklooze door def tige kantoorlieden werd beschimpt, toen hij met een weegschaal binnenkwam met het verzoek: Stap op heeren en laat je wegen, 't kost maar 2 cent. Even later zagen we een ander tooneel, waar diezelfde werklooze tot diep in den nacht bij een petroleumlampje zat te stu- deeren om zich te bekwamen en zoo in staat te worden gesteld de versterkende middelen zelf te kunnen betalen voor een zieke moeder. Een diepen indruk maakte dit tooneel. Hierna werd de Eensgezindheid op keu rige, hoogst komische wijze weergegeven in een vergadering, waar de Eensgezind heid zoek was met als tegenstelling een zevental gezellen op een rij met letters op den rug, die bij het omdraaien het woord Eensgezindheid vormden. Na de pauze kwam de clou: de Vroolijk- heid op de planken. „Ons en Half Ons, de twee clown-wereldreizigers brachten met hun wereldreizen een afwisselend pro gramma van zang en voordracht, dat het publiek van de eene lachsalvo in de andere bracht. Vooral Zwitserland en de Gondel met Violetta waren een waar succes. Zij nog vermeld, dat de „Kolping Boys" uit Gouda met hun keurige band de muziek verzorgden tusschen de pauze en tijdens het bal. Een xylophoon-solo van één der Boys bracht de aanwezigen in verrukking. Voor de muzikale begeleiding tijdens de verschillende revue-tafereelen zorgden op voortreffelijke wijze de heeren Jan Rate- land en Willy Vermeulen. Kapelaan H. v. Drunen sprak een har telijk dankwoord, waarin hij de auteurs en de medespelers der revue van harte geluk kon wenschen met hun prachtig suc ces en trotsch zeide te zijn op een vereeni ging met leden als deze. De Boskoopsche Gezellen hebben feest gevierd op onovertroffen wyze. Het pu bliek was opgetogen en de stemming was onverwoestbaar. Na een gezellig bal werd de avond ge sloten en alle aanwezigen en spelers kon den met genoegen terugzien op deze on vergetelijke avond, waar genoten is van echte vroolijke Gezellen-vroolijkheid. Personalia. Aan het gymnasium te Gouda is geslaagd voor het einddiploma B. de heer K. B. Kremer. HAZERSWOUDE (Groenendiikï Kruisvaart. Gisteren maakte de jong ste af deeling der Kruisvaart, de St. Jans knapen, een boottocht naar 't Rietveld. Het schitterende weer, de prachtige om geving en vooral de speeltuin deden de jongens genieten, zoodat het een lieve lust was om te zien. Het nieuwe groepje der pas aangenomen St. Jansknapen voelde zich al heel spoedig thuis; het be gin viel erg mee. Tevens was dit uitstapje een „laatste vaarwel" aan den oudsten onder hen, die thans overgaan naar de Kruisvaart. Voor dezen moge het hier nog eens gezegd worden, dat zij morgen (Vrijdag) om half acht op ons „Eilandje" aanwezig zijn. Allen zonder uitzondering. Dan begint voor hen als adspirant-Kruis- vaarder het eerste banuur. Om kwart voor acht worden de overige Kruisvaarders met hun herauten verwacht voor de co- hortban. Het uur is iets later gezet, zoo dat ieder aanwezig kan en moet zijn, om dat er nog heel wat te bespreken en vooral veel te doen is. Jongens, allen dus present en wel op tijd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9