STADS NIEUWS Laatste berichten Academienieuws TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand DONDERDAG 7 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. S Het elfde Eucharistisch Ziekentriduum DE TWEEDE DAG. We schreven gisteren, dat reeds de eer ste dag van het Eucharistisch Ziekentri duum den indruk vestigde, alsof alles zoo gewoon is, alsof dit Ziekentriduum de ge woonste zaak der wereld is. Dat is een ge volg van de orde en rust, van den vlotten gang van zaken bij alles wat hier gebeurt en een gevolg derhalve weer van den uit stekenden organisatievorm. Een gevolg ook van het feit, dat de ver zorging van het Eucharistisch Ziekentri duum een der grootste liefdewerken van onzen tijd is geworden, een liefdewerk, dat nimmer genoeg gewaardeerd zal kunnen worden. Wij willen hiermede allerminst beweren, dat de zieken zelf niet dankbaar zouden zijn voor hetgeen het comité en de geestelijk heid voor hen doen. Allerminst. Wij zijn ervan overtuigd, dat geen enkele in dank baarheid zal tekort schieten. Maar die dank moet zich ook verder uit strekken, die dank moet zich niet alleen be palen tot de zieken, maar ook tot de ge zonden. Als het spreekwoord nog altijd van kracht blijft: „gezondheid is de grootste schat", dan mogen de gezonden bedenken, dat zij door vrijwillige offers voor dit bij uitstek schoone charitas-werk zich zelf een blijvende gezondheid kunnen verwerven en dat zij, door nu te steunen, later wan neer ook zij door ziekte getroffen zouden worden met te meer recht van dit Tri duüm gebruik zouden kunnen maken. 't Stemt ons tot voldoening, dat onze op roep tot steun in de finantieele zorgen van het comité verstaan is. De voorzitter, de heer H. Simonis, mocht gisteravond ver schillende giften in ontvangst nemen. Daar door aangemoedigd herhalen we onze bede nog eens en nog dringender: toont uw dankbaarheid voor den schat der gezond- hei, gezonden, door dit werk voor de zie ken mild te steunen. Gij zult er zelf vol doening en profijt van hebben, het comité zal u dankbaar zijn en de zieken zijn er mee gebaat, want daardoor wordt het voortbestaan van het zegenrijke werk mo gelijk gemaakt. Ten overvloede mogen we er nog eens aan herinneren waar het hier om gaat: het comité wil gaarne een bergplaats bouwen, waarin de ledikanten en het beddegoed kunnen worden opgeborgen. Dat doel te verwezenlijken is op het oogenblik het grootste streven van het comité. .Wij vertrouwen op de Katholieken van •Leiden en Omgeving, dat zij dezen oproep n-iet zonder meer naast zich neerleggen. De tweede dag van het Ziekentriduum werd wederom door prachtig weer begun stigd en op 'n drietal patiënten na waren alle deelnemers en deelneemsters weer pre sent. Te half tien vingen de plechtigheden aan met de zegening der zieken, welke ver richt werd door den zeereerw. pater F. Jongen, rector der paters Montfortanen aan de Haagsche Schouw. Zij neer w. werd hierbij en bij het H. Misoffer geassisteerd door den weleerw. heer H. Schrama, Ka pelaan der St. Petrusparochie als diaken en den weleerw. pater B. Soppe O.F.M., Kape laan der Hartbrugparochie, als subdiaken. Na het Evangelie hield de weleerw. pater J. P. Tesser O.F.M., Kapelaan der St. Leo nard usparochie, een predikatie over de zie ken en het H. Sacrament. De eerw. spre ker schetste hoe Christus de trooster is der zieken door Zijn tegenwoordigheid in het H. Sacrament, door Zijn voorbeeld in het lijden en door Zijn liefde tot den mensch. In treffende woorden schetste spr. hoe de God der altaren in het H. Sacrament des Altaars geduldig wacht op wie Hem ko men bezoeken, hoe Christus lijden en dood wilde ondergaan ter verlossing der geval len menschheid. Welnu, de leerling is niet beter dan de Meester en moest de Chris tus dat alles niet lijden om te kunnen in gaan in Zijn heerlijkheid? De gezonden doen ook wel versterving en boete, maar zij kiezen deze, welke zij het gemakkelijkst vinden. De zieken daar entegen krijgen zich een kruis opgelegd, maar daardoor is hun lijden ook zooveel verdienstelijker. De eerw. spreker besloot daarom met de opwekking tot de zieken, dat zij him kruis zouden dragen, gesterkt door het H. Sacra ment der Altaars en het zal hun een brug worden naar" het land der eeuwige vreugde. Hierna werd het H. Misoffer en daarna het programma der plechtigheden als iede- ren dag voortgezet. Te 12 uur volgde wederom de handop legging. Aan de plechtigheid namen deel de De ken, kapelaan Schrama, rector Sondaal, pa ter Tesser, kapelaan Sanders, rector Beu- ne, pater Peerdeman, kapelaan Leenders, kapelaan Lansbergen, kapelaan Tijssen uit Wassenaar, rector Kluyvers, pater Van der Spek M.S.F., kapelaan Perquin uit Voor schoten, kapelaan Nicolaas uit Lisse, ka pelaan Duyvesteyn uit Zoeterwoude en kapelaan Groen uit Langeraar. Wederom zongen de zoet-gevooisde St. Odo-Koorknapen eenige hymnen. Het is voor de zieken een heerlijk genot naar dit koor te luisteren, doch ook de zonden, die gisteravond de kerk in grooten getale bezichtigden, kwamen onder de be koring van dezen jongenszang. Ook hedenavond, tijdens de openstelling der kerk van 8 tot half 10, zullen de St. Odo-knapen en het parochiale zangkoor liederen uitvoeren. Hedenmiddag te kwart over twee werd een plechtig Lof gecelebreerd door den zeereerw. heer A. W. J. Lühn, pastoor te Bodegraven, met assistentie van de wel eerw. heeren A. Groen, kapelaan te Lan geraar en J. C. Tijssen uit Wassenaar. De predicatie werd gehouden door den weleerw. heer B Th. A. Perquin, kapelaan te Voorschoten, die tot tekst had gekozen: „Doordat wij den Schepper van den hemel in ons dragen, zijn wij zelf in den h^mel", woorden van den H. Augustinus. K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". Aangezien de onderhandelingen over een speelveld eerst gisterenavond ten emde waren restte ons geen tijd meer de spelers op tijd te waarschuwen, zoodat be sloten werd den voetbalwedstrijd St. Jo- zefsgezellenK.J.M.V. uit te stellen tot Donderdagavond 21 Juli. Parochieel Zangkoor O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph. Alle leden van ons zangkoor worden vanavond om 8 uur in de kerk verwacht, om, met assistentie der St. Odo-knapen, enkele kerkelijke gezangen uit te voeren tijdons de bezichtiging der kerk. Kapelaan PAAP. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING Aan het Verslag van de Commissie in zake Huishoudelijk Voorlichting, Af deeling Leiden, over het tijdvak van 1 Augustus 193631 December 1937 is het volgende ontleend: De Commissie heeft zich in deze verslag periode wederom belast met het geven van voorlichting op naai- en kookgebied aan huisvrouwen of hare plaatsvervangsters, wier gezin door de tijdsomstandigheden zeer is getroffen., De aanmelding tot deelname aan de cursüssen geschiedde op de daarvoor be stemde formulieren, aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs afdeeling Vrouwen en op het Leidsche Volkshuis. In de loop van dit tijdvak waren voor de kook- en naaicursussen ingeschreven: Totaal 505 deelneemsters nl.: 436 nieuwe ingeschreven, 69 aanvragen van het vorig tijdvak. Van deze ingeschrevenen werden er dit jaar 276 geplaatst nl. 98 op de kookcursus sen en 178 op de naaicursussen. De resteerende 165 aanvragen tot deel name werden op de lijst van de in Februa ri 1938 aan te vangen cursussen geplaatst. Op den naaicursus werd onderwezen het vervaardigen van eenvoudige onder- en bo venkleeding, zoowel voor kinderen als volwassenen en het vermaken van gedra gen kleedingstukken. Op de kookcursus werd onderwezen de bereiding van eenvoudige doch voedzame maaltijden, bereid volgens de recepten van de kookboekjes: „Goedkoope Voorjaars- en Wintermaaltijden", uitgegeven door de Landelijke Commissie inzake Huishoude lijke Voorlichting. Drie dagen voor den aanvang van de cursussen werden de deelneemsters hier van schriftelijk in kennis gesteld; aan deze oproep werd door 64 personen geen ge hoor gegeven. De cursussen werden gegeven in de vol gende gebouwen: Vakschool voor Meisjes, Rapenburg, R. K. Vakschool voor Meisjes, Galgewater en Het Leidsche Volkshuis, Apothekersdijk. De deelneemsters betaalden een cursus geld van 2 cent per avond en de deelneem sters aan de naaicursussen een extra bij drage, als tegemoetkoming in de kosten 'van japonstof. De cursussen werden gegeven door ge diplomeerde leerkrachten, daarbij zoo noo- dig geassisteerd door leerlingen der Vak scholen en leden der verschillende Vrou wenbonden. Bij den aanvang van het tijdvak, waar over dit verslag loopt, beschikte de Com missie over een bedrag van 121.10. Er moest wederom een beroep worden gedaan op verschillende vereenigingen, instellin gen en particulieren,teneinde de benoo- digde gelden voor het geven der cursussen bijeen te brengen. Van verschillende zijden mocht de Commissie dan ook weer een gel delijke bijdrage ontvangen. Deze hulp heeft de Commissie in staat gesteld dit jaar 276 huisvrouwen op naai en kookgebied van voorlichting te dienen en betuigt zij den schenkers nogmaals haar dank. De rekening en verantwoording geeft aan ontvangsten en uitgaven een bedrag aan van 1100.92met een nadeelig slot van 31.49. ZES ABONNEMENTS-CONCERTEN „HET RESIDENTIE ORKEST". In de Stadsgehoorzaal; Seizoen 19381939. De Abonnements-Concerten voor het a.s. seizoen van „Het Residentie Orkest" te Lei den zullen plaats vinden op de volgende data: Donderdag 20 October, Vrijdag 11 November, Vrijdag 13 Januari, Donderdag 9, Donderdag 23 en Donderdag 30 Maart 1939. Als solisten zijn geëngageerd: de zange res Hertha Glückmann, de pianiste Hen- riette Bosmans, de zangeres Nina Karan- dakowa, de violisten Erica Morini en Guila Bustabo, terwijl op het laatste concert zal uitgevoerd worden de 9e Symphonie van Beethoven met het Slotkoor door het Toon- kunstkoor, afdeeling Den Haag, met de so listen: Ankie van Wickevoort Crommelin, sopraan, Louis van Tulder, tenor, Suze Lu- ger.alt, en Willem Ravelli, bas. Het geheel onder leiding van prof. Georg Szell. Als gastdirigent zal prof. Georg Szell vijf con certen leiden, terwijl Frits Schuurman de leiding heeft van het concert op 11 No vember. Met het oog op de groote onkosten, in verband met de uitvoering der 9e Sympho nie, zal de abonnementsprijs met 50 cent verhoogd worden. Geachte stadgenooten! Wanneer u a.s. Zaterdag het Zonnestraal bloempje zal worden aangeboden, zeg dan niet bij u zelf: Ajakkes, al weer zoo'n col lecte, maar bedenk dat elke officieel goed gevonden cullecte voor een algemeen goed doel is.... geef, offer uw dubbeltje voor blinden, voor onbehuisden, voor redders van schipbreukelingen, voor kinderen die buitenlucht noodig hebben, voor tubercu lose patiënten. Wat op die wijze per jaar uitgeeft, is zoo weinig in vergelijking met wat u verder uitgeeft, en u doet er zoo'n buitengewoo.n goed werk mee. Bedenk, dat van 1500 dubbeltjes een pa tiënt een volledige sanatorium-kuur kan genieten. U alleen een paar sigaretten op een dag minder, en een medemensch is ge holpen. U geeft, en het* nazorg-sanatorium Zon nestraal doet al 't mogelijke om een pa tiënt weer valide te maken. Een mensch wordt gezond, een besmettingsbron is weg geruimd.Denk u er vooral aan Za terdag een bloempje te koopen. Bij voorbaat onzen dank, Het Zonnestraalcomité. Eindexamen H. B. S. voor Meisjes. Alle leerlingen van de hoogste klas der Meisjes H. B. S. (zesjarige cursus) zijn he den geslaagd voor het eindexamen, n.l. de dames: J. v. Beest, D. de Bruijn, I. Brou wer, J. Dekker, M. Gunning, A, v. Ha- mersveld, B. de Jong, E. Keesom, H. Koert, L Krispijn, C. Nagel, C. Nijholt, D. Sa vel - koul, M. Seret, G. Thoenis en M. Vos. Eindexamen B. Chr. H.B.S. Geslaagd: Mej. K. Butter, Voorschoten, mej. C. Gleichman, Wassenaar, mej. I. Ie Grand, Sassenheim, K. Kok, Noordwijk aan Zee, mej. N. v. d. Leemkolk, Voor schoten, mej. J. M. de Mol, Oegstgeest, C. Ouwehand, Leiden, L. A. Uijterlinde, Voor schoten, mej. F. R. v. d. Vliet, Oegstgeest, J. Th. C. Vonk, Oegstgeest, F. Westrik, Oegstgeest, mej. A. Wiersma, Oegstgeest, J. Bergman, Katwijk aan Zee, W. A. Bo- dewes, Leiden, M. Burger, Leiden, D. v. d. Haak, Noordwijk aan Zee, D. C. de Haan, Rijnsburg, W. Koppenol, Wassenaar, L. D. Leeman, Wassenaar, L. v. Leeuwen, Sas senheim, J. J. v. Nes, Leiden, C. H. Noort, Lisse, J. H. Polhuijs, Leiden, J. Schout, Lei den, F. G. Weijschede, Leiden, J. W. IJdens, Oegstgeest. Teruggetrokken 1. Af gewezen 4. Handelsregister K. v. K. Opheffing. P. Moolenaar Zonen, Sassenheim, Hoofdstraat 129, bloembollen- kweekerij en -export. Vereff.: P. Moole naar Pzn., Sassenheim. Gisterimdagg te kwart voor vijf is de 2-jarige M. V. uit het 5 Meter hooge raam van de eerste verdieping der ouderlijke woning in de Coornhertstraat gevallen. Het kind kwam op de straat terecht, doch de dokter van den E.H.D. kon geen uitwen dig letsel constateeren, waarop hij het naar het Acad. Ziekenhuis meenam ter obser vatie. Voor het Mulo-diploma A slaagde te Den Haag J. N. J. Noorlandt, alhier. Bij de te Rotterdam gehouden examens voor het diploma voor huisbezoekster bij de tuberculosebestrijding zijn de zusters A. C. Boer, en H. Pon, beiden alhier. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Onderzoekingen betreffende de structuur van vaste stoffen en vloeistoffen bij zeer lage temperaturen", de heer K. W. Taconis, geboren te Joure; tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „G. J. Mulder (1802 1880)", de heer W. Labruyère, geboren te 's-Gravenhage. Geslaagd: Propaedeutisch examen Theologie: de heer W. J..Gunning, Oegstgeest; Candidaatsexamen Rechten: de heeren G. Ringeling, Gouda, Th. A. M. Couwen- berg, Leiden en mej. A. S. Torensma, Gouda; Candidaatsexamen Nederlandsche taai en letterkunde: de heer G. H. de Zeeuw, Oegstgeest. Doctoraal examen Rechten: mej. M. S. E. Nieuwenhuis, Leiden; Candidaatsexamen Rechten: mej. M. J. van Dam, Rotterdam en de heeren D. C. van Leeuwen Boomkamp, Naarden, W. H. Dollekamp, Hilversum; Candidaatsexamen klassieke taal- en let terkunde: de heeren J. J. van Leeuwen, Den Haag, L. Kieviet, Den Haag; Candidaatsexamen Theologie: mej. H. J. de Zwaan, Leiden en de heer A. Pieters- ma, Rotterdam (cum laude); Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Pharmacie: de dames E. C. Cos- man, L e i d e n, E. de Koning, Enschede, Z. C. Naaktgeboren, Rotterdam; idem, hoofdvak Wiskunde, mej. C. L. A. Engelkamp, Rotterdam en de heer P. M. Stofberg, Rijswijk. MILITAIR UIT UTRECHT BIJ BOTSING GEWOND. Vanmorgen reed ue 2e luitenant J. H. uit Utrecht per motorrijwiel in de Noorder Amstellaan, richting Apollolaan te Am sterdam. Bij de kruising N. Amstellaan en Schel- destraat had hij voorrang moeten verleenen aan een vrachtauto van de meubelfirma Pander, welke in de Scheldestraat in de richting Scheldeplein reed. Inplaats daar van gaf H. meer gas en botste met een harden slag tegen de eveneens in volle vaart zijnde vrachtauto op. De motorrijder sloeg tegen den grond en liep een wonde aan het achterhoofd en een lichte hersenschudding op. De G. D. vervoerde het slachtoffer naar het O. L. Vr. Gasthuis, waar hij is opge nomen. MOTORRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN. Hedenmorgen werd de motorrijder T. Robijns te Arcen, nabij zijn woning aan den rijksweg VenloNijmegen door een hem achterop rijdende auto uit Almelo ge grepen. Hij werd tegen den grond gewor pen, waar hij met ernstige verwondingen aan handen en hoofd en met een gecompli ceerde beenbreuk bleef liggen. Dokter Tie- len uit Arcen liet het slachtoffer naar het ziekenhuis in Venlo vervoeren. De auto, waarin nog drie personen zaten, sloeg om en kwam op het fietspad terecht. De in zittenden kregen slechts lichte verwon dingen. WOONHUIS UITGEBRAND. Vanmorgen te omstreeks tien uur is te Berlicum brand uitgebroken in het woon huis tevens apotheek van den arts W. Truegg te Berlicum. Men slaagde erin nog iets van den inboedel naar buiten te bren gen. De brandweer van Berlicum kon ech ter niet voorkomen, dat het huis geheel uitbrandde. Alleen de muren zijn blijven staan. Vermoedelijk moet de brand worden toegeschreven aan een lek in den schoor steen. Om twaalf uur hedenmiddag was de brandweer nog steeds met de nablussching bezig. Huis en inboedel waren verzekerd. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 78 cent per kg. GELD GEVONDEN OP EEN JOODSCHE KERKHOF. BRESLAU, 7 Juli. (Havas). Verborgen onder een grafsteen op het Joodsche kerk hof te Glogau is een bedrag van eenige duizenden mark aan goud gevonden, tij dens een onderzoek, dat werd ingesteld overeenkomstig het decreet inzake de Joodsche vermogens. INTERNATIONALE RHEUMATIEK- BESTRIJDING. BOEDAPEST, 7 Juli. (A. N. P.). Te Boe dapest is een dezer dagen een instituut voor onderzoek naar rheumatiek en rheu- matische aandoeningen geopend, waaraan tevens een speciaal hospitaal voor deze ziektegevallen is verbonden. Het werk van deze instelling, opgericht op instignatie van de Kurcommissie van Boedapest, wordt in medische kringen met zeer veel belang stelling tegemoet gezien. Dit hospitaal is het eerste ter wereld voor dit doel ge sticht. EEN NIEUW REUSACHTIG VLIEGTUIG. Een week-end naar de Noordpool. NEW YORK, 7 Juli. (Reuter). De Ski- korsy-maatschappij te Bridgeport in Con necticut heeft een nieuwe reusachtige vliegboot ontworpen, die, naar beweerd wordt, met 100 passagiers om de wereld zal kunnen vliegen in minder dan het toestel van Wiley Post, die er zeven dagen en bijna 19 uur over deed.. Kolonel Lindbergh, die adviseur van de Pan-American Airways is, heeft aan het ontwerp medegewerkt. De boot zal acht machines hebben en 100 ton wegen: er zijn ook slaapplaatsen voor honderd pas sagiers. De afstand New YorkLiverpool zal in 12 tot 15 uur kunnen worden afge legd. aldus heeft Sikorsky, de ontwerper verklaard. Men kan met het vliegtuig uitstapje naar de Noordpool maken gedu rende het Weekeind en in een week rondom de wereld vliegen. Er is ruimte voor een promenadedek, een bar, rooksalons en een eetzaal. In de vleugels worden verblijven voor een be manning van acht koppen aangebracht. LEIDEN, 6 Juli. Groentenveiüng. Per 100 kg. Groenekool 2.70—3.30, uien 8—9 peen 79, aardappelen f 28.20, andij vie 2.sla 2.— druiven 1428, snij- boonen 1733, stamboonen 2733, tuinboonen f 47, doperwten 616, peu len 6—24, postelein 1.50—4.00, spina zie 2—8, tomaten A 8.00—10.60, idem B 9.40—12.80, idem C 6—8.20, idem CC 4.005.20, per 100 stuks: andijvie f 0.50 I 1.50, komkommers 2.003.70, bloem- LEIDEN. Geboren: Antonius, z. van A. Keijzer en M. v. Houten Frans, z. van W. de Gast en G. Nagelsmith Ritske, z. van R. Sijtsma en A. A. Vermeij Anna, d. van C. A. M. Castelein en C. Tijsterman Abraham, z. van C. B. v. Ark en J. Mul der Jan, z. van W. L. Kuijt en L. v. Vel- zen Hendrika, d. van G. den Dekker en F. Spitse Jennigje, d. van K. Kool en M. A. v. Zuijlen Hendrika, d. van F. J. M. Soeters en G. J. M. Degger. Ondertrouwd: L. J. v. Eisen jm. en M. M. J. Meijers jd. J. M. Aniba jm. 24 j. en H. J. v. Steenbergen jd. 21 j. E. H. v. Galen jm. 27 j. en M. E. Kolderman jd. 25 j. G. Azier jm. 24 j. en A. Ouwer- sloot jd. 24 j. Gehuwd: J. Bavelaar gesch. en A. Groen gesch. J. J. M. Hensing jm. en W. Bleyi jd. D. Leugering jm. en W. A. Mol jd. A. v. d. Pol jm. en A. H. J. v. d. Wal jd. Overleden: J. C. Planje d. 18 j. H. F. A. v. Heteren zn. 13 j. kool 2.006.80, meloenen 1825, sala de 0.501.70, perziken 0.507.10, per 100 bos: kroten 1.202.90, pieterselie 1.001.30, radijs l.?02.30, selderie 0.80—1.90, uien 0.30—1.70, peen 2.50 8.00, rabarber 2.104.40. DELFT, 7 Juli. Vee. Aanvoer: 3 paarden, 56 runderen, 95 nuchtere kalveren, 540 magere varkens, 813 biggen, 2 schapen of lammeden, 16 bokken. Prijzen: paarden 100225, kalfkoeien 150315, vare koeien 100200, nuchtere kalveren f 4 17, magere varkens 2453, biggen 12 24, geiten of bokken 313, rundvleesch (per kg. slachtgewicht) 72, 6062 en 52 cent. - Boter. Aangevoerd 20 achtste en 7 zestiende vaten, wegende totaal 670 kg. Prijs per kg. 1.351.42J4. Handel vlug. GOUDA, 7 Juli. Vee. Aangevoerd in to taal 1758 stuks, waarvan 42 slachtvarkens vette 2627 cent per pond, levend met 2 pet. korting. 667 magere varkens 3042, 1001 biggen 1620, Geldersche biggen 2024, 5 runderen 200225, 34 nuchte re kalveren 6.0011.50, 9 bokken of gei ten 26 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 453 partijen. Prijzen: le kwal, met rijksmerk 23.5025.50, 2e kwal. 2123, zware tot 26, extra zware tot 27. Crisisaftrek 6.8 cent. Handel ma tig. Boter. Aanvoer 170 ponden. Goeboter 7075 cent en weiboter 6570 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 131.500 stuks. Prij zen: kippeneieren 3.403.65, eendeneie ren 2.753.00 per 100 stuks. Handel willig. Coöp. Zuid-Holl. Eierenveiling. Aan voer 115.500 stuks. Prijzen: 56-58 kg. 3.35 —3.45, 58-60 kg. 3.45—3.55, 60-62 kg. 3.55—3.65, 62-66 kg. 3.65—4.00, bruine 58-68 3.504.20, kleine eieren f 3.15 3.30 uer 100 stuks. Aanvoer 500 eenden eieren. Prijzen: 2.703.00 per 100 stuks. BOSKOOP, 6 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pech told 25 40 cent, Wendland 2035 cent, Hadley 3C50 cent, Claudius Pernet 1528 cent, Briarclif 2040 cent, Butterfly 1528 cent Duisburg 3550 cent, Wilh. Kordes 1628 cent, Mme Jules Bouché 2035 cent, Ro- salandia 2032 cent, Florex 4065 cent, Vierlanden 3555 cent, Chas. B. Kilham 2040 cent, Edith. Helen 20—38 cent, Aug. Noack 1830 cent, Else Poulsen 3045 cent, Paul Grampel 2648 cent, Rosa Mundi 2538 cent, Mevr. v. Straaten van Nes 2035 cent, Ingar Ohlson 2034 cent, Queen Mary 2032 cent, Pink Perfection 2033 cent, Byou 2546 cent, Lathyrus 36 cent, Asclepia 22 cent, Alstromeria 8 cent, Clematis Durandi 8045 cent en Clematis The President 1.001.10. LEID SCHEND AM, 6 Juli. Groentenvel- ling. Eng. komkommers le soort 2.00 3.20, 2e soort 2.002.20,, gele komkom mers le soort 2.002.40, 2e soort 2. kropsla le soort f 0.601.50, 2e soort 50 cent, peen 6.0010.50, bloemkool le soort 4.007.50, 2e soort 3.005.00, uitschot 2.tomaten midd. 4.005.50, gr. ron den 4.505.80, 2e soort 3.805.00, 3e soort 2.002.50, bonken 34, andij vie per 100 0.60—2.50, andijvie per 4 kg. 10—40 cent, postelein 2.00—4.20, rabar ber per 100 bos 2.00—3.50, snijboonen 28 30 cent, spercieboonen 2937 cent, sel derie 0.601.80, peulen 1014 cent, tuin boonen 3.505.50, doperwten 1017 cent Meloenen 1040 cent, aardbeien 1014 cent, rooden en witte bessen 1018 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 6 Juli. Groenten- veiling. Per 100 kg.: Vroege aardappelen: Bonken 6.20—7.00, groote 5.60—7.60, Drielingen 5.806.60, doppers 1012, per 100 stuks: sla 5080 cent, bospeen 3.506.25, bloemkool I f 4.006.25, idem II 2.002.25, peen per kist f 1.151.45. NOORDWÏJKERHOUT, 6 Juli. Veiling „De Eendracht". Aardbeien 4070 cent per slof, bloemkool I f 5.60, idem II 2.60, idem III 1.70 per 100 stuks, doperwten 7075 cent, stamerwten 7090 cent, blau we schokkers f 1.10—1.55, witte capuctf- ners 9095 cent, peulen f 1.302.95, krom- bekken f 0.601.10, tuinboonen 3862 cent alles per 10 kg. WISSKLNOTEERINGEN (AMSTERDAM* Londen 8.957/g Berlijn 72.971 /2 Parijs 5.033/4 Brussel 30.75 Zwitserland e41.45 Kopenhagen 40. Stockholm 46.20 Oslo 45.021/j New York L8IV2 Praag 6 30

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3