FAILLISSEMENTEN f BINNENLAND KERKNIEUWS ZONDAGSBLAD. AGENDA 0ONDERDAG 7 JULI 1938 UE LEJDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. I Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5Ü per kwartaaL By onze agenten zO cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïU. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? KANS OP REGEN. De Bilt seint: Verwachting: Krachtige tot matige Zuid- Oostelijke tot Zuid-Westelijke later wel licht verder ruimende wind, betrokken tot zwaar bewolkt later met opklaringen, waarschijnlijk regen, des nachts iets war mer, iets kouder overdag in het Noorden, in het Zuiden zelfde temperatuur. Hoogste barometerst.: 769.0 te Breslau. Laagste barometerst.: 748.3 te Scilly. De nieuwe depressie, welke gisteren na bij Ierland lag, bevindt zich thans voor den ingang van het Kanaal. Zij bracht zware regen in het Zuid-Westen van de Eritsche Eilanden en Bretagne (Scilly had 28 m.m.) voorts veroorzaakt de depressie krachtige tot stormachtige Zuidelijke wind, over Bretagne en Zuid-West Enge land. Over den Oceaan strekt zich thans van Groenland tot de Azoren een rug van hooge drukking uit. Bij Noordelijken wind heerscht derhalve over IJsland en het Noordelijke gedeelte Van Groot Brittannië nog koel weer. Een belangrijke hooge druk ontwikkelde zich over Duitschland, Cen traal Europa en Oost-Frankrijk. Het werd hier en ook over Frankrijk belangrijk war mer. Over Scandinavië vult de rest van de aldaar gelegen depressie op. Het weer ten onzent zal be- heerscht worden door de Noord- Oost w aarts trekkende Kanaalde pressie, die toenemende wind, toe nemende bewolking en kans op re gen mede zal brengen. LUCHTTEMPERATUUR. 22.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 21.50 uur tot Vrijdagmorgen 4.18 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 8 Juli voorm. 0.45 en nam. 1.15 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 17.5 gr. C. Maan op 16.56 uur. Maan onder 1.06 uur. Stormwaarschnwingsdienst. Geseind 7 Juli te 10 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede." FINANCIËN EN ECONOMIE DIVIDEND PHILIPS. Voorgesteld wordt: 11 pet. op de gewone en 7 pet. op de preferente aandeelen. De raad van beheer der N.V. Gemeen schappelijk Bezit van aandeelen Philips Gloeilampenfabrieken zal aan de jaarlijk- sche algemeene vergadering van aandeel houders voorstellen over het boekjaar 1937'38 uit te keeren een dividend van 11 pet. op de gewone aandeelen en 7 pet. op de preferente aandeelen. Uitgesproken. A. van 't Hof, caféhouder, Tilburg, Bre- dascheweg 11. Cur.: mr. G. Buddemeijer, Tilburg. J. Woestenberg, reiziger, Tilburg, Vee straat 105. Cur.: mr. J. A. A. Blöte, Tilburg. Nalatenschap van wijlen Hendrik Luk- kes, in leven timmerman en aannemer, ge woond hebben de te Amsterdam, Trans- vaalstraat 57 I en aldaar overleden 10 Juni 1938. Cur.: mr. J. J. Romein. Pieter Hermanus Grossouw, bouwkun dige, Amsterdam, Beethovenstraat 82. Cur. mr. P. W. van Doorne, Amsterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief: G. van Groningen Jzn., Nieuw Vennep. BEZOEK VAN Z. K. H. PRINS BERNHARD AAN GRONINGEN. Duizenden menschen uit stad en gewest waren gisteren samengekomen om Z. K. H. prins Berahard, die thans zijn eerste be zoek aan Groningen brengt, een enthou siaste ontvangst te bereiden. Het weer was rij goed, het was droog en af en toe zon nig. Van de officieele gebouwen en van zeer veel particuliere woningen wapperde de driekleur, terwijl velen zich met oranje getooid hadden. Om drie uur naderde aan den verlengden Heerenweg uit de richting Assen een don kerblauwe auto, waarop de prinstelijke standaard was geplaatst. De prins, verge zeld van zijn adjudant, kapitein J. K. H. de Roo van Aldewerelt, zat achterin. Hij was gekleed in blauw colberteostuum met een bloem in het knoopsgat. Ter begroeting was aanwezig de commis saris der koningin in de provincie Gronin gen, mr. J. Linthorst Homan, die hier in de auto stapte en naast den prins plaats nam. Tusschen een enorme menschenmas- sa, die den prins hartelijk toejuichte, werd rechtstreeks naar het stadspark gereden, waar bij den ingang van het terrein de Groningsche padvinders een eerewacht hadden gevormd. De prins reed tot voor de tribune, waar hij werd verwelkomd door den voorzitter van de provinciale ver- eeniging tot bevordering van de paarden fokkerij in Groningen, den heer H. Welt van Uithuizermeeden. De prins toonde groote belangstelling voor de keuring der paarden, waarbij de heer Welt Z. K. H. m voorlichting diende. Na afloop der keuring, het was toen te gen vijven, werd naar de ambtswoning van den commissaris der koningin gereden, waar het provinciale bestuur zijn opwach ting maakte en de waarnemende burge meester van Groningen, wethouder E. Rug- ge, eveneens ter begroeting aanwezig was. Vervolgens gebruikte Z. K. H. in kleinen kring ten huize van den commissaris den maaltijd. Gisteravond om tien uur werd voor het huis van den gouverneur een spreekkoor uitgevoerd door enkele damesleden van gymnastiekvereenigingen. Op de groote markt werd nog een tap toe gehouden. Heden heeft de prins een tocht door de provincie gemaakt, waarbij enkele land bouwbedrijven werden bezocht. Nader meldt men ons gisteravond: De Prins hoorde op het bordes van het gouvernementsgebouw het spreekkoor aan. Na afloop trad Z. K. H. op de leiders toe en reikte hun de hand, dankend voor het gebodene. Het publiek, dat zeer enthou siast was, stormde bijkans het bordes op en slechts met groote moeite gelukte het de orde te handhaven. Lachende sloeg de Prins dit alles gade. Het was een verrassing dat Z. K. H. hierna nog naar de Groote Markt ging om er de taptoe aan te hooren, doch nog grooter werd die verrassing, toen bleek dat het hooge gezelschap zich te voet van het gou vernementsgebouw naar de Groote Markt begaf. Behalve de prins en zijn adjudant liepen mede de commissaris der koningin en zijn echtgenoote, de echtgenoote van den bur gemeester en jhr. mr. D. R. Demarees van Swinderen, kamerheer i. b. d. van de Ko- ingin. Het publiek liep met den stoet mee en aan de toejuichingen scheen schier geen einde te komen. Vanaf het bordes van het stadhuis werd de taptoe aangehoord. Het was een uitzonderlijk mooi aanzicht, het groote plein met de duizende toeschouwers er om heen en de in floodlight badende Marini-toren. Na afloop ging Z. K. H. wederom wan delende terug, omstuwd door een juichen de menigte, die niet ophield te jubelen. Lachende dankte de Prins voor de hem door de Groningers zoo spontaan gebrachte hulde bij zijn eerste bezoek aan de stad. Z. K. H. prins Bernhard op het vliegveld Eelde. Z. K. H. Prins Bernhard heeft gistermid dag op zijn doorreis naar Groningen een kort bezoek gebracht aan het vliegveld Eelde. Hij werd ontvangen en rondgeleid door den burgemeester van Eelde, den heer J. Legro en den havenmeester van het vliegveld, den heer A. Beuns. Men had het bezoek geheim kunnen hou den. In verband hiermede bevonden zich op het vliegveld bijna geen belangstellen den en kon de prins zich ongestoord van een en ander op de hoogte stellen. VERGADERING VAN DEN HOOGEN RAAD VAN ARBEID. De Hooge Raad van Arbeid heeft Zater dag 2 Juli j.l. zijn 48e vergadering gehou den onder leiding van zijn voorzitter, Zijne Excellentie prof. mr. P. J. M. Aalberse. De Raad nam allereerst kennis van een verklaring, afgelegd door den voorzitter der commissie van praeadvies inzake het vraagstuk der blijvende werkloosheid, dr. ir. Th. van der Waerden. Hieruit bleek, dat bedoelde commis sie, in samenwerking met het Centraal Bureau voor de Statistiek, een zeer uit voerig onderzoek heeft doen instellen naar de werkloosheid, die een gevolg is van rationalisatie en mechanisatie. Over dit eerste gedeelte harer werk zaamheden zal zij in het najaar een in terimrapport aan den Raad doen toe komen. Daarna zullen dan verschillen de andere factoren, die de blijvende werkloosheid bepalen, in studie kun nen worden genomen. De Raad heeft vervolgens een advies vastgesteld inzake het voorontwerp wijzi ging der Ongevallenwet 1921. De Raad heeft zich daarbij allereerst eenstemmig uitgesproken voor de principieele wensche- lijkheid om werkgevers en werknemers in georganiseerde samenwerking in te scha kelen in de uitvoering der industrieele on gevallenwet. Wat betreft de wijze, waarop dit zou dienen te gescheiden, spraken 21 leden zich uit vóór inschakeling van ge organiseerde werkgevers en werknemers in de organen der centrale overheid met handhaving overigens van den bestaanden toestand. Daarnaast gaven 17 leden de voorkeur aan inschakeling van vereeni- werkgevers en werknemers, z.g. bedrijfs vereenigingen. De Raad heeft zich vervolgens uitge sproken, uitgaande van de veronderstel ling, dat de oplossing zou worden gezocht in de richting van uitvoering door bedrijfs vereenigingen, welk karakter dan deze bedrijfsvereenigingen zouden dienen te be zitten. Daarbij spraken zich 15 leden uit voor verplicht gestelde vakbedrijfsvereeni- gingen onder toezicht van de centrale over heid, 14 leden voor vrijwillig gevormde be drijfsvereenigingen, zooveel mogelijk vak- bedrijfsvereenigingen, aangevuld door overheidsorganen, en 11 leden voor vrij willig gevormde bedrijfsvereenigingen als bedoeld in het voorontwerp. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat verschillende le den, die aan vrijwillig gevormde bedrijfs vereenigingen de voorkeur gaven, bereid zijn als subsidiaire oplossing de vakbe- drijfsvereenging te aanvaarden. In het advies zijn verder uitvoerige be schouwingen opgenomen over de struc tuur der bedrijfsvereeniging, het vraagstuk van de medischen- en technischen dienst, de verdeeling van nettolasten en admi nistratiekosten, de regeling van het toe zicht, de risico-overdracht, de technische voorwaarden, verbonden aan de uitvoe ring der Ongevallenwet door bedrijfsver eenigingen, enz. De arbeid van de gehuwde vrouw. Vervolgens heeft de Raad zijn advies vastgesteld inzake het voorontwerp van wet houdende beperkende bepalin gen inzake arbeid van gehuwde vrou wen. Daahbij heeft de Raad zich met 25 tegen 15 stemmen uitgesproken te gen het sytseem van he voorontwerp, n.l. een algemeen verbod van arbeid voor gehuwde vrouwen met uitzonde ringen. Vóór de doelmatigheid van het voorontwerp hebben zich uitge sproken 6 leden en er tegen 25 leden. Tenslote heeft de raad zich met 29 te gen 10 stemmen uitgesproken vóór de wen- schelijkheid, dat alvorens een wetsont werp tot regeling der onderhavige materie bij de Staten-Generaal aanhangig wordt gemaakt, een onderzoek wordt ingesteld naar: 1. den omvang van het verschijnsel in de verschillende bedrijven; 2. de motieven, op grond waarvan deze gehuwde vrouwen in die bedrijven werk zaam zijn; 3. de vraag, of, op grond van de aldus verkregen gegevens, een algemeene, dan wel een regeling bedrijfsgewijze, de voor keur verdient. DE AANNEMERSBOND. In de gisterenmiddag voortgezette j aar- lijksche algemeene vergadering van den Nederlandschen aannemersbond en pa troonsbond voor de bouwbedrijven kwam o.m. in bespreking een voorstel van de af- deeling Lekkerkerk de B.S.B.-regeling (be hartiging samenwerking in het bouwbe drijf) voor alle leden verbindend te ver klaren. Betreffende hetzelfde onderwerp had ook de afdeeling HoogezandSappe- meer een voorstel ingediend. Vrij algemeen voelde men er weinig voor, dat thans een dergelijk besluit wordt genomen. De B.S.B.- regeling bestaat nog slechts een jaar. Het is beter, dat nog eenigen tijd wordt ge wacht om te zien of de regeling overal goed voldoet. De vergadering ging ten slotte accoord met een advies van het hoofdbe stuur, waarbij den leden wordt verzocht de regeling toe te passen. Van de zijde van het hoofdbestuur werd medegedeeld, dat er tusschen den bond en den minister van financiën een briefwisse ling is geweest inzake de omzetbelasting, voorzoover de leden van den bond hier mede hebben te maken. Het resultaat is geweest, dat het bestuur voor een bespre king van deze zaak is uitgenoodigd. Besloten werd de jaarlijksche vergade ringen voortaan elk jaar in een andere pro vincie te houden. Heden zijn de besprekin gen voortgezet. In de heden te Amsterdam voortgezette jaarlijksche algemeene vergadering van den Nederlandschen Aannemersbond en Patroonsbond voor de bouwbedrijven ir Nederland werd o.m. uitvoerig van ge dachten gewisseld over het instellen van een register voor het bouwbedrijf. In overleg met andere daarvoor in aan merking komende organsiaties is een rap port samengesteld met het doel te komen tot een wet, welke een dergelijk register voorschrijft. Hierbij ligt het in de bedoeling, dat een ieder, die als patroon en architect kan op treden, in dit register moet zijn opgeno men. Voorts geeft het register aan welke be palingen in acht moeten worden genomen en welke sancties bij verkeerde gedragin gen moeten worden toegepast. Na uitvoerige besprekingen werd het hoofdbestuur gemachtigd in deze richting verder werkzaam te zijn. KORTING EN MINIMUMPRIJZEN BLOEMBOLLEN. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de Minister van Economische Zaken de kor ting, welke telers en handelaren bij het in het binnenland verhandelen van bloem bollen moéten toestaan op de verkoop nota's, heeft vastgesteld op 24% van de in artikel 5, lid 3 van het Bluembollensanee- ringsplan 1937 (Teeltbeschikking) genoem de prijzen. Tevens vernemen wij, dat deze prijzen, welke in 1937 door de vertegenwoordigers van het bloembollenvak aan genoemden Minister werden voorgesteld, om voor bloembollen uit den oogst 1938 te dienen als basisprijzen, o.a. voor het berekenen van kortingen en heffingen, thans voor 1938 krachtens Ministerieele Beschikking tevens zullen gelden als minimumprijzen voor het verhandelen van bloembollen in het binnenland. Eerstgenoemde maatregel is genomen teneinde, mede in verband met de in ar tikel 8, lid 3, van genoemde teeltbeschik king voorziene reserveering voor even- tueele inlevering voor het Bloembollen- surplusfonds te Haarlem, de mogelijkheid te vergrooten, het in 1938 eventueel te ver wachten surplus aan bloembollen, tegen de, met de basisprijzen correspondeerende uit- betalingsprijzen, aan te koopen. HET CONFLICT IN HET HARING- VISSCHERIJ BEDRIJF. Naar aanleiding van de door de Reeders- vereeniging voor de Nederlandsche haring- visscherij gedane publicaties deelen de be sturen van den Centralen Bond van Trans portarbeiders en den Ned. R.-K. Bond van Transportarbeiders St. Bonifacius, mede, dat het aanbod aan de bemanningen om direct na aankomst twee uur vrij te ge ven door hen, na overleg, als onvoldoende van de hand is gewezen. Immers is er in de gevallen waarin twee uur vrij af wordt gegeven geen sprake van eenige rust, voor dat het zware werk van het lossen der lading, eventueel het laden van het zout, moet worden begon nen. Het is in die gevallen slechts een snel bezoek brengen aan het gezin. Daarbij mag er op gewezen worden, dat laden en lossen van haring en zout circa acht uur zware arbeid vordert. De onafgebroken langere periode van vrijen tyd wordt eerst genoten tusschen twee reizen na beëindiging van het lossen der haring en eventueel het laden van het zout. De weinige uren rust, direct na binnen komst, worden in rekening gebracht bij den totalen minimum rusttijd. Het wordt door de arbeiders noodzake lijk en door de organisaties als volkomen redelijk geacht, den vrijen tijd direct na binnenkomst, met het oog op de noodige uren rust, voordat met nieuwen arbeid wordt begonnen, op ten minste zes uren te bepalen. Het is ook zeker geen overmatige sociale eisch indien men rekening houdt met den zwaren arbeid aan boord gedurende de reis. Voor Vlaardingen achtten de organi- satiebesturen 60 uren binnen liggen met het oog op de regeling van den vrijen tijd aldaar, eveneens een alleszins rede lijk verlangen. PASTOOR W. VAN ADRICHEM. Uitvaart en begrafenis. Dinsdagavond is het stoffelijk overschot van den zeereerw. heer W. van Adrichem, in leven pastoor der St. Jacobus-parochie te 's-Gravenhage, uit de pastorie in de Wil lemstraat overgebracht naar de St. Jaco- buskerk in de Parkstraat, waar het binnen het koorhek werd opgebaard. Het pries terkoor was in rouwgewaad van zwart en paars gehuld. Om 8 uur gisteravond werden bij de lijk baar de plechtige zielemetten gezongen. Agens was daarbij pastoor Th. J. Winkel man uit Amsterdam, diaken de hoofdver kenners-geestelijke dr. A. Ramselaar, sub diaken kapelaan J. van Adrichem uit Noord wij kerhout, een neef van den over ledene, en ceremoniarius kapelaan A. van den Oudenshoven, terwijl als cantores fun geerden kapelaan A. Kramer van de pa rochie der H.H. Martelaren van Gorcum en kapelaan Th. J. Baar uit Amsterdam. Vele eerw. heeren geestelijken woonden de plechtigheid bij. Het kerkgebouw was geheel met geloo- vigen gevuld. Voor de plechtige H. Mis van Requiem hedenmorgen werden de Lauden gezon; Agens was hierbij Rector J. Witteman. Diaken pastoor Th, Boonekamp van Texel, Sub-diaken Rector J. Mol uit den Haag, ceremoniarius kap. A. van den Oudenho ven en cantores Kap. J. Duyves en H. Kra mer, allen uit den Haag. Daarna had de plechtige H. Mis van Re quiem plaats, welke werd opgedragen door den hoogeerw. heer J. van der Tuyn, de ken van den Haag, met assistentie van Kap. J. Schmidt als diaken en E. Stolwijk als subdiaken. Ceremoniarius was kap. H. v.d. Oudershoven en cantores de Kapelaans G. Duyves en H. Kramer, allen uit den Haag. De plechtige Requiemmis werd door zeer vele belangstellenden bijgewoond. Onder hen waren: de internuntius mgr. Paolo Giobbe, met zijn secretaris mgr. Todini, ko lonel mgr. J. J. Noordman, hoofdaalmoeze nier van leger en vloot, de Poolsche ge zant, de heer Babinski, mgr. dr. Th. Ver hoeven, directeur van het R.K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding, zeer vele deputaties, o.m. van het 2de regiment Weekabonné's, die geabonneerd zijn op het Zondagsblad, worden er aan herinnerd, dat dit vanaf heden ad 50 cent betaald moet worden. LEIDEN. V Donderdag, R.-K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden, zitting St. Vincentius- gebouw, Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdiens der apotheken te Leiden wordt van Z a t e r- d a g 2 tot en met V rijdag8Juli waar genomen door de apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. SPORT veldartillerie en van de Grenadiers en Ja gers, van de R.K. Onderofficieren-vereeni- ging en van het kerkbestuur te Kwintsheul, waar de overledene ook pastoor is ge weest. Na de H. Mis van Requiem had de beaar- ding plaats in het priestergraf op het R.K. kerkhof. Dit geschiedde door den weleerw. heer J. van Adrichem, neef van den overledene kapelaan te Noordwijkerhout met as sistentie van Pastoor A. de Wildt uit Dordrecht als diaken, den zeereerw. heer I. Eikelhof, leeraar aan het Seminarie Hageveld" te Heemstede, als subdiaken, ïn Kap. C. Versteegen uit Haarlem als ce remoniarius. PASTOOR J. JOOREN. t Gistermorgen te zeven uru overleed te Bergen op Zoom in den leeftijd van 73 jaar, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, de zeereerw. heer J. Jooren, pastoor van de St. Josephparochie aldaar. Priester gewijd in 1889, werd hij in 1906 benoemd tot pastoor van de nieuw te stich ten parochie aan de Bredaschestraat te Bergen op Zoom. Hij bouwde de St. Joseph - kerk, waar hij tot aan zijn dood als pastoor werkzaam was. De dood van dezen ijveri- gen priester is een groot verlies voor de parochie aldaar. DOCTORAAT THEOLOGIE. Te Rome slaagde aan het Pauselijk Insti tuut Angelicum voor het doctoraat in de theologie Pater Albert Zwart, van de Orde der Kruisheeren. Voor examen en proefschrift werd de noot „met groote on derscheiding" toegekend. Tevens slaagde voor het licentiaat in de theologie aan hetzelfde Instituut Pater Y. Snabel O.S.Cr., met groote onderscheiding. LAWNTENNIS DE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. In de morgenuren werden enkele partijen van de internationale kampioenschappen gespeeld. In het damesenkelspel slaagde mevrouw Hopman (Australië( door een 64, 61 overwinning op mejuffrouw Morphew (Zuid-Afrika) er in den halven eindstrijd te bereiken. Bij de heeren plaatsten Hughan en Tesch- macher zich onder de laatste acht. De Nederlandsche kampioen wxin van den Zweed Maartensson met 61, 06, 63, 63 terwijl Teschmacher over Nicolaides (Griekenland) zegevierde met 64, 63, 6—1. AUTOMOBILISME HANS STUCK EN CHIRON BIJ AUTO UNION? Een verrassend bericht kwam er gister avond van den Nürnburgring. Er was weer eens een deel van de baan afgezet: er werden proefritten in automobielen gehouden. Alras bleek het, dat de Auto Union bezig was om vast te stellen, waar de oorzaak lag van het falen van den pas geconstrueerden wagen, in den Grooten Prijs van Frankrijk, welke op 3 Juli j.l. te Reims werd verreden. Steeds weer raasde de wagen voorbij en aan het stuur zatHans Stuck. Na eenigen tijd een nieuw gezicht: thans was het de Fransche kampioen Chiron, die den wagen bestuur de en tenslotte kwam ook Hasse nog aan de beurt. Om een juist oordeel over de prestaties van den wagen te verkrijgen had de lei ding van de race-afdeeling van de Auto- Union-fabrieken besloten proefritten op den Nürburgring te organiseeren, waarbij dan deskundige en geroutineerde cou reurs achter het stuur zouden moeten plaats nemen. Hans Stuck en de vroegere Bugati-rijder Chiron waren enthousiast over de kwaliteiten van den wagen, maar geven daarbij te kennen, dat slechts cou reurs met „gevoel in de vingertoppen'' in staat zouden zijn, den Auto Union-wagen te besturen. De wagen bleek onweerleg baar bijzonder snel te zijn. Hans Stuck en Chiron in een Auto Union.... voorloopig nog bij proefritten, maar het zou geenszins te verwonderen zijn, indien deze beide coureurs binnen kort ook in wedstrijden een Auto Union zouden besturen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2