DONDERDAG 7 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 10 HAZERSWOUDE DE MELKPRIJS. Aangezien de gemeenten Hazerswoude, Boskoop en Waddinxveen krachtens mi nisterieel besluit tot bezet gebied behooren, wordt de prijs der consumptie-melk a.s. Maandag 11 ct. per liter. Vanaf die datum mag niemand meer melk aan particulieren leveren dan alleen de erkende melkhandelaren. Personalia. Voor het Mulo-examen B. is geslaagd A. J. Brakel. AARLANDERVEEN Koe door bliksem gedood. Tijdens het hevig onweer van gistermor gen werd een koe van den veehouder Joh. van den Bosch door den bliksem getroffen en gedood. Concert. Zaterdagavond 9 Juli zal ooor de Alg. Muziekvereeniging Excelsior een concert worden gegeven in de mu ziektent staande op het plein bij het Ver- eenigingsgebouw, aanvang 8.30 uur N.T. ALKEMADE Viering Regeerings-jubileum. Wij zijn thans in staat een overzicht te geven van het officieel programma, voor de viering van het Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, zooals dit voorloopig en na over leg met de verschillende Oranjevereenigin- gen is vastgesteld. Deze officieele viering heeft, zooals men weet, plaats op 6 Sept. e.k. Des voormiddags om half tien kerkelijke herdenking van het Regeerings-jubileum. Daarna om half twaalf Kinderaubade van de schoolkinderen voor het Raadhuis. Hier aan zullen deelnemen de schoolkinderen uit Roelofarendsveen, Oude- en Nieuwe-Wete- ring en deputaties van de scholen uit Rijp- wetering, Oud-Ade en van de kinderen uit De Kaag. Van 121 uur is er gelegenheid voor een ieder om aan den Burgemeester, als verte genwoordiger van H. M. de Koningin, zijn gelukwenschen aan te bieden, waarbij de Burgemeester ten Raadhuize zal recipiëeren met gelegenheid om het felicitatie-register te teek en en. Des avonds om 8 uur wordt een buiten gewone raadsvergadering gehouden. Na mens alle Oranje-vereenigingen zal Notaris A. H. J. Lohman het woord voeren. Alle daarvoor in aanmerking komende vereeni- gingen zullen worden verzocht met muziek en vaandels naar het Raadhuis te marchee- ren en zich aldaar op te stellen. Het in de Raadzaal gesprokene zal door middel van luidsprekers worden uitgezonden. In den namiddag zullen buiten het kader van dit officieele programma in verschil lende deelen van de gemeente kinderspelen worden gehouden. Dit onderdeel wordt ech ter in iedere plaats afzonderlijk verzorgd. BODEGRAVEN Duivenuitslagen. De duiven zijn gelost te St. Maxence in Frankrijk. 1. P. Beens 44 pnt., 2. A. Vermey 41.3 pnt., 3. F. Staal duinen 38,5 pnt., 4. T. de Jong 35,8 pnt., 8. Chr. Oostveen 33 pnt., 6. T. Sterk 30,3 pnt., 7. C. Uitten boogaard 27,5 pnt., 8. P. Wols- wijk 24.8 pnt., 9. A. Vermey 22 pnt., 10. T. de Jong 19,3 pnt., 11. R. Overkamp 16,5 pnt., 12. Chr. Oostveen 13,8 pnt., 13, L. Wolswijk 11 pnt., 14. D. Kapteyn 8,3 pnt., 15. T. Sterk 5,5 pnt., 16. A. Vermey 2,8 pnt. NIEUWERBRUG DIEFSTAL MET BRAAK. In den afgeloopen nacht hebben onbe voegden zich toegang verschaft tot de woonkamer van de boerderij bewoond door de wed. v. d. L. alhier. Toen de bewoners ontwaakten, ontdekten zij de inbraak daar alles omver gehaald was. Dadelijk werd de politie gewaarschuwd, welke tot de vol gende conclusie kwam: allereerst hebben de dieven getracht met een sleutel de deur te openen, wat hun echter niet is gelukt, daar de deur, behalve op het nachtslot van binnen was gegrendeld. Men heeft toen zijn intrek genomen via een raam en ver volgens de geheele kamer doorzocht. Alle laden werden nagezien, doch de winst is niet groot geweest, daar slechts voor een bedrag van ruim twee gulden was ver mist. De inbrekers hebben het waarschijnlijk alleen op geld voorzien gehad want gouden en zilveren voorwerpen hebben zij onaan geroerd laten liggen. Hoewel de politie een uitgebreid onder zoek heeft ingesteld, is het haar nog niet gelukt de daders te pakken te krijgen. NIEUWE-WETERING BLIKSEM INGESLAGEN. Tijdens het onweer, dat zich gistermor gen boven onze omgeving ontlastte is de bliksem ingeslagen in de brugwachterswo ning van den heer De Jeu, gelegen aan de Ringvaart van den Haarlememrmeer polder. De bliksem sloeg op den schoor steen, welke geheel werd vernield, terwijl bovendien een groot aantal pannen van het dak werd geslagen. Het neervallend ge steente van den schoorsteen sloeg een gat in de zoldering en kwam in een slaapka mer terecht. Gelukkig was het gezin reeds opgestaan, zoodat het gesteente nu in de verlaten bedden der kinderen terecht kwam. De schelleiding van de brug werd vrijwel geheel onbruikbaar gemaakt. De schade wordt door verzekering gedekt. OUDE-WETERING Reddingsbrigade. Bij de Dinsdagavond gehouden wedstrijden, uitgeschreven door de Leidsche Reddingsbrigade, werden door leden van de Reddingsbrigade Oudewete ring en Omstr. de volgende prijzen gewon nen: 4 x 25 Meter estafette voor heeren met duikpop, le prijs, een wisselbeker; 4 x 25 Meter id. id. voor dames, 2e prijs, een medaille, popduiken voor heeren: le prijs, medaille, de de heer A. Zegers; id, id. 3e prijs, de heer N. Huigsloot. TER AAR Pater Y. Snabel. De weleerw. Pater Y. Snabel, van de Orde der Kruisheeren, die vorig jaar in onze parochie zijn Eei-ste Plechtige H. Mis opdroeg en daarna is gaan studeeren te Rome, slaagde dezer dagen aan het Pauselijk Instituut Angelicum voor het licentiaat in de Theologie „met groote onderscheiding". Geboren: Johanna Theresia Stefina, d. en Gerard us Antonius Johannes, z. van A. Pielwijk-Heemskerk. Gehuwd: A. Janmaat 25 j, en G. Ver laan 22 j. Gevestigd: A. Pijper van Voorschoten H. v. d. Laan en gezin van Zoeterwoude. Vertrokken: J. Vermey en M. Ewijk naar Nieuwen Amstel G. Verlaan naar Uithoorn A. Mank naar Leiden H. Rietveld naar Amsterdam. WOERDEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdag 8 Juli, des na middags 7 uru ten Stadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken en vaststelling notulen van de vergadering van 3 Juni j.l. 2. Grond- verkoop. 3. Schoolgeld. 4. Overname on derhoud Tournaijstraat. 5. Leermiddelen R.K. school. 6. Naamsverandering Halve maanstraat. 7. Reclames precariobelasting 8. Subsidie „Koninginnedag". Personalia. Gisteren slaagden voor het examen M.U.L.O. te Utrecht gehouden: Rie Ruys, Annie Hofstede, Rini Donders, Willie Smeyers, Thea Martens, Loeki Stassen, Jo Klokke, Annie Wilson en Adrienne Kok, allen leerlingen van de R.K. U.L.O. meis jesschool, alhier. Voor het examen orgel L.O. slaagde gisteren de heer Kees Stolwijk, alhier. Voor het Mulo-examen aanvullend diploma is geslaagd M. Brak. ZWAMMERDAM Arbeidsbemiddeling. Ingeschreven 24 mannen, 3 vrouwen. Verdeeld naar de be roepen: Steenfabr.arb. 4, Bouwbedrijven 1, Kleeding, enz. 1, Houtbew. 1, Lederbew. enz. 1, Metaalnijverh. 2, Landbouwbedr. 10, Verkeerswezen 1, Huisel. diensten 2, On- gesch. arb. 4, Verdeeld naar leeftijd: 1417 jaar geen, 1824 jaar 4, 2530 jaar 4 31— 40 jaar 8, 4150 jaar 5, 5160 jaar 1, 61 65 jaar 2, 66 en ouder 3. Collecte. De gehouden collecte voor het fonds voor den gewapenden dienst heeft voor deze gemeente opgebracht 9.89. ZOETERWOUDE EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Father Joh. Vaneman. Wederom zal uit de Parochie van St. Joannes Onthoofding een jonge Priester de lange rij van priesters, uit die parochie ge komen, vergrooten. Op Zondag 9 Juli as. zal de weleerw. Father Joh. Faneman door de handoplegging van Z.Em. dei. Kardi naal-aartsbisschop, mgr. A. Hinsley. de H. Priesterwijding ontvangen in de West minster-Kathedraal te Londem Op Zondag 17 Juli zal de parochie weer het grootsche feest van de eerste Plech tige H. Mis vieren. De R. K. Propagandaclub ,St. Paulus" heeft daarbij de leiding genomen en wij hopen de lezers omtrent de komende ge beurtenissen nog nader op de hoogte te stellen. Personalia. Voor het Mulo-examen B. is geslaagd R. W. Hendriksen. SALLY EILERS ROBERT ARMSTRONG OPNIEUW PARTNERS. Een jongeman uit Saginaw in Michigan en een meisje uit New-York die beiden op het witte doek roem hebben verworven, spelen voor den derden keer samen en nu in het vliegdrama „Without Orders", dat door RKO in Nederland wordt uitgebracht onder den titel „De Piloot Verdween". Robert Armstrong, een neef van den be kenden tooneelschrijver Paul Armstrong, maakte na een kortstondige tooneelcarrière in 1927 zijn debuut voor de filmcamera's. Precies een jaar later kwam Sally Eilers, die de middelbare school in Hollywood be zocht, na met succes een filmproef te heb ben afgelegd, juichend naar huis om te ver tellen, dat ze in een film met Robert Arm strong haar filmdebuut zou maken. In 1935 traden Armstrong en Sally Eilers voor de tweede maal op en wel in „Re member Last Night". Armstrong, die in zijn particuliere leven veel aan zweefvliegen doet vertolkt in „De Piloot Verdween" de rol van een vliege nier. Ook Sally Eilers is een geroutineer de pilote in haar privé leven. Zij was een der eerste filmsterren die in Hollywood een brevet als sportvliegster behaalde. Haar ta lenten als pilote komen haar uitstekend van pas in de film „De Piloot Verdween", SALLY EILERS in „De Piloot Verdween". waarin zij de rol speelt van een stewardess die als de nood aan den man komt een pas sagiersvliegtuig veilig op den beganen grond brengt. De verdere rollen in „De Piloot Ver dween" worden vertolkt door Vinton Ha- worth, Charley Grapewin, Frances Sage, Ward Bond en Frank M. Thomas. De film werd gemaakt naar een roman van Peter B. Kyne en kwam tot stand onder regie van Lew Landers. De Tsjechische regeering heeft een be drag van tien millioen kronen beschikbaar gesteld voor de nationale productie. Te Weenen gaat men een nieuwe Casa nova-film maken. Hans Albers krijgt de I hoofdrol. DE SPION DER LANCIERS AANSTEKELIJKE SPIONNAGE. Hollywood is een stad, die uit den aard van haar bedrijf van geruchten leeft. Het behoeft geen be toog, dat de diverse direc ties der concurreerende filmmaatschappijen maar al te vaak hun, plannen tot de laatste minuut moeten geheim houden en hoe vaak gebeurt het niet, dat een regisseur of een spe ler te hooren krijgt: „Wij gaan een film met u ma ken zus-en-zoo, maar wij verlangen uw eerewoord, dat u het voorloopig strikt geheim zult hou den!". Ook al houdt zoo iemand dit eerewoord met de grootste stiptheid, toch kan het niet anders of er lekt weleens iets uit. Er worden bestellingen ge daan, waaruit anderen him conclusies trekken en soms slaagt men er in, uit de vaagste aanduidingen de waarheid werke lijk te raden, ofwel: men slaat de plank mis en géén klein beetje! De Pers, die nu eenmaal den plicht heeft, de lezers geregeld te voorzien van het nieuwiste nieuws, heeft danook in Holly wood een leger van vertegenwoordigers, die van A. tot Z. zijn ingesteld op het han dig uitvisschen van de nieuwste productie plannen. Soms wordt zij leelijk dupe van de onjuiste geruchten, „die dan toch maar door den beroemden Die-en-Die persoon lijk werden verteld", soms ook slaat men verbluft de handen in elkaar: hoe konden die luidjes dat toch weten? Op zekeren dag ging het gerucht rond, dat de 20th Century-Fox een spionnage- film van groot formaat op stapel zou zet ten. Journalisten snelden naar de telefoon. Wie zou de regie voeren? Hoe zou de film heeten? Wie zouden de hoofdrollen vertol ken? De productieleider Darryl F. Zanuck, „the man who is Hollywood", zweeg als een pot. Ondergeschikten volgden zijn voorbeeld. Deze productie (zooals een film, die nog niet gereed is, genoemd wordt) was nog niet in het stadium, dat men prijs stelde op publiciteit. De verslag gevers zouden geduld moeten oefenen. De arbeid werd begonnen. Maar reeds den allereersten ochtend meende Regisseur Ratoff een vreemd gezicht te zien onder de lampenknechten. Hij staakte de opna men en onderzocht de zaak. De lampen knecht bleek niets anders dan een repor ter van de „Photoplay", het bekende film- weekblad. Later snapte men een journa list van de „Classic" (eveneens een film tijdschrift), die zich verborgen had achter een reeks van oude décors en die eveneens poogde te spionneeren. Nu de film voltooid is, mag ieder weten, dat het hier de film „De Spion der Lan- ciers" („Lancer Spy") betrof, waarin Dolo res Del Rio, George Sanders, Peter Lorre Een der boeiendste scènes uit de 20th Century-Fox film „DE SPION DER LANCIERS" Lancer Spy") de hoofdrollen vervullen. Maar het is en blijft curieus, dat deze film klaarblijkelijk aanstekelijk heeft gewerkt, toen nog nie mand iets mocht afweten van haar ove rigens zoo geslaagden opzet! „Heldenkermis" in Indië De film „Heldenkermis" is thans ook in Ned.-Indië vertoond. Toen zij voor vertoo ning vrijgelaten werd, zijn naar wij in de Javabode lezen, door de N.S.B., in aanslui ting op de actie indertijd door deze bewe ging in Nederland tegen deze film gevoerd, onmiddellijk bij den exploitant van het be trokken theater stappen ondernomen om de vertooning uitgesteld te krijgen. Tevens werd er op aangedrongen, dat de Filmkeuringscommissie haar besluit, om de film voor vertooning vrij te laten, zou her zien. Het advies dier commissie is tot stand ge komen, nadat de leden uitvoerig kennis hadden genomen van de overwegingen waarop de filmkeuring in Nederland haar oordeel had gegrond. Deze gronden waren positief en de Hol- landsche commissie heeft uitvoerig uiteen gezet, waarom ze de film wel heeft goed gekeurd. De Indische commissie heeft voorts be oordeeld, of de film in strijd is met de openbare orde of met de goede zeden, of zij een verderfelijken invloed heeft en of zij aanstootelijk is. De Indische filmkeuringscommissie acht te geen termen aanwezig om openbare ver tooning van „Heldenkermis" in Neder- landsch-Indië op een dezer gronden te ver bieden. In verband met de delicate voorgeschie denis is de film echter tweemaal goedge keurd en wel eerst door de zgn. „kleine commissïe-van-3" en vervolgens door de plenaire groote commissie. Beide keeren waren de conclusies dezelfde. De a.s, verfilming van „Vadertje Langbeen". De Mij. Neerlandia licht haar plannen betreffende een nationale productie toe. De plannen met betrekking tot de verfil ming van „Vadertje Langbeen" hebben vas ten vorm verkregen. De maatschappij Neerlandia, die geruim en tijd geleden werd opgericht, heeft in een persconferentie na dere gegevens verstrekt omtrent de film, welke men naar Jean Webster's boek wil vervaardigen en omtrent haar plannen voor een geregelde filmproductie. De heer Formeijne, president-commissa ris van Neerlandia, stelde den regisseui" Friedr. Zeinik en Rud. Bernauer, den auteur van het draaiboek, voor. De film wordt opgenomen naar het tooneelstuk, dat aanvankelijk naar het boek werd geschre ven en waarvan Jaap van den Poll de Ne- derlandsche bewerking heeft gemaakt. De heer Alter, directeur van Neerlandia, wees op het belang en ook op de mogelijk heid om in Nederland, dit in navolging van de filmproducties in andere kleine landen, zooals Zwitserland en Denemarken, tot een nationale productie te komen. De heer Alter deelde tevens mede, dat Neerlandia haar plannen niet heeft opgegeven om met dr. Ludwig Berger als regisseur tot een verfil ming van „De principes van Meneer" te ge raken, de film, die oorspronkelijk de eerste van Neerlandia's productie onder auspiciën van Ludwig Berger zou zijn geweest. Er werd tevens medegedeeld, dat Lily Bouwmeester de vrouwelijke hoofdrol in „Vadertje Langbeen" zal vertolken, de Ne- derlandsche première van de film hoopt men reeds in begin October van dit jaar te kunnen geven. Binnen veertien dagen zal beslist worden of te Den Haag of Am sterdam de opnamen plaats vinden. Vervolgens nam de heer Friedrich Zeinik nog het woord om op hartelijke wijze de groote qualiteiten van Lily Bouwmeester te prijzen. De heer De Wind, directeur van de N.V. Filmex en gedel. commissaris van Neerlan dia, dankte den heer Rud. Meyer, den pro ductieleider, voor de inspanning, welke deze zich getroostte ten einde de thans aan te vangen werkzaamheden mogelijk te ma ken. Omtrent den regisseur Zeinik kunnen wij nog mededeelen, dat deze aanvankelijk te Weenen rechten studeerde, zich daarna tot journalist bekwaamde en vervolgens naar het tooneel overging. Tot de door hem ge regisseerde films behooren An der schonen blauen Donau, Zigeunerbaron, Die Mühle van Sanssouci, Thérèse Raquin, films met Lya Mara, zijn echtgenoote, met Paul We gener, met Harry Liedtke. Bovendien heeft de heer Zeinik herhaaldelijk in Engeland, Frankrijk en Italië gefilmd. Gedurende langen tijd was hij te Hollywood bij United Artists geaccrediteerd, ten einde met tech- nicolor-films te experimenteeren. Rudolf Bernauer, die het draaiboek van Daddy Longlegs zal schrijven, behoort tot de meest vooraanstaande scenario-schrij vers van de continentale filmindustrie en behaalde ook ais romanschrijver groote successen. Een liefdesgeschiedenis In de comedie fran^aise De hoofdrollen in dit hoogst origineele amusante filmwerk, dat onder de uitmun tende regie van James Whale en onder per soonlijke supervisie van Mervyn LeRoy tot stand kwam, vertolken Brian Aherne, Olivia de Havüland, Edw. Everett Horton, Melville Cooper, Lionel Atwill, Henry O'Neill, Luis Alberni en Lana Turner. Het scenario schreef Ernst Vajda, bekend door tallooze meesterwerken, die sieraden zijn van de cinematografie. Het verhaal vangt te Londen aan in het jaar 1750, waar de groote tooneelspelër David Garrick op het hoogtepunt van zijn carrière staat Hij ont vangt een uitnoodiging om een serie gast- voorstellingen te Parijs in de Comedie Frangaise te geven. Wanneer hij dit aan het Londensche theater-publiek mededeelt geeft men een verkeerden uitleg aan zijn woorden, waardoor de Franschen tegen hem worden Ingenomen en een complot vormen om 'hem het vuur na aan de sche nen te leggen. Dit amusante filmwerk laat zien in welke verwikkelingen de held van dit verhaal, David Garrick, geraakt. Brian Aherne geeft van deze rol een buitenge woon geestige uitbeelding. Zijn tegenspeel ster Olivia de Havilland is uitstekend; zij vertolkt op onverbetel ij ke wijze haar rol. En namen als Leo F. Forbstein voor de mu zikale leiding, Ernest Haler, A.S.C. voor het camera-werk, Adolph Deutsoh voor de mu zikale illustratie, Milo Anderson voor de costuums en Perc Westmore voor de make up, garandeeren ons een technisch perfect filmwerk. GERARD RUTTEN NAAR DE UFA. Onze Nederlandsche filmregisseur Gerard Rutten („Doodwater", „Rubber" e.a.) ja door de Duitsche Ufa ROBERT ARMSTRONG, de vlieger in de film „De Piloot Verdween".

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10