STADS NIEUWS Academienieuws AGENDA DINSDAG 5 JULI 193ö DE LEIDSCHE C0URAN1 EERSTE BLAD - PAG. 1 r Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5Ü per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad f 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. V2 EENIGE REGENBUIEN. De Bilt seint: Verwachting: Meest matige Zuid-Wes telijke tot Westelijke, tijdelijk wellicht ver der ruimenden wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk eenige regenbuien, weinig verandering in tempe- ratuur. Hoogste barometerst.: 763.4 te Biarritz. Laagste barometerst.: 748.5 te Blaavandshuk De depressi edie gisteren ten Noord- Westen van Schotland lag, bevindt zich thans boven de Noordzee en veroorzaakt bij ons de lag etemperatuur en de regen buien. Hoogedrukgebieden bevinden zich nog in het uiterste Noord-Oosten, het uiterste Noord-Westen en het Zuiden van het waarnemingsgebied. Behalve in Noord- Scandinavië is de temperatuur overal on der normaal. In het algemeen is het zwaar bewolkt tot betrokken. Alleen in het Oos ten ie de bewolking minder. Bijna overal viel regen, Hcchefort met 27 m.m. en Zu rich met 24 m.m. melden de grootste hoe veelheid. De winden worden beheerscht door de Noordzee-depressie en zijn van matige kracht. De wind zal matig zijn en rui men tot West of West-Noord- West. eHt zal zwaar bewolkt zijn met van tijd tot tijd opklaringen, terwijl nog enkele regenbuien zul len vallen. De temperatuur zal ongeveer dezelfde zijn als van daag. LUCHTTEMPERATUUR. 16.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 9.45 uur tot Woensdagmorgen 4.17 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 8 Juli voorm. 10.2 Oen nam. 10.55 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 16.5 gr. C. Maan op 14.42 uur. Maan onder 0.38 uur. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op- proefschrift getiteld: „De schadeverzeke ringsovereenkomst in de Fransche wet van 13 Juli 1930" de heer P. N. de Vries d'Am- blée, gebobren te Wormerveer. Geslaagd: candidaatsexamen Nederlandsche taai en letterkunde: de dames D. L. Schimmel, Den Haag en L. van Driel, Den Haag; propaedeutisch examen Theologie: de heer W. H. Stenfet Kroese, Rotterdam; candidaatsexamen Theologie: de heer L. A. Snijders, Delft; doctoraal examen Rechten: mej. S. Hoen dervanger, Arnhem, en de heeren H. B. Engelsman, Rotterdam, R. F. M. v. d. Lugt, O e g s t g e e s t, en M. M. van Poll, Den Haag; candidaatsexamen Nederlandsche taai en letterkunde: de heer A. de Vin, Rotter dam. candidaatsexamen Wis- en Natuurkun de, letter A, mevr. C. de Boervan As, Eindhoven; doctoraal examen Geneeskunde: de heer W. Putters, Schiedam: candidaatsexamen Rechten: mej. E. M. A. Brunt, Rotterdam en de heer H. van Oosterzee, Den Haag. Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op Maandag 11 Juli 1938, des namiddags te twee uur. Te behandelen onderwerpen: lo. Voorstel tot het verhuren van de drie voetbalvelden in den Stadspolder. 2o. Voorstel tot het aankoopen van het perceel Haverstraat No. 38. 3o. Voorstel tot het verlengen van den termijn van ontruiming van de onbewoon baar verklaarde woningen Dirkspoort Nis. 1, 2 en 5. 4o. Voorstel tot het vaststellen van een 3-tal staten tot wijziging van de gemeen te-begrooting, tevens voorstel tot het wij zigen van eenige bedrijfsbegrootingen en van de begrooting van den Gemeentelij ken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbe toon, alle den dienst 1937 betreffende, een en ander in verband met de afsluiting van het dienstjaar 1937. 5o. Voorstel tot het wijzigen van het raadsbesluit van 26 Augustus 1935, gewij zigd bij dat van 13 Juli 1936, inzake het aanvaarden en verstrekken van een voor schot ten behoeve van het bouwplan tus- schen de van der Werffstraat en de Oude Vest van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. 6o. Voorstel inzake het verleenen van een vergoeding, krachtens art. 100 der La ger Onderwijswet 1920, over het jaar 1936, aan de besturen van een zevental bijzonde re scholen voor gewoon lager onderwijs. 7o. Voorstel tot herziening (aanvulling) van het bij raadsbesluit van 6 November 1933 vastgestelde plan van uitbreiding voor de gemeente Leiden, laatstelijk herzien bij raadsbesluit van 17 Januari 1938, tevens praeadvies op het adres van J. C. Living ston e.a., om op een gedeelte van het door afbraak van de gebouwen der v.m. Leid- sche Katoen Maatschappij vrijgekomen ter rein een plantsoen te doen aanleggen. 8o. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op de Speelapparaten. 9o. a. Praeadvies op het voorstel van de heeren Eikerbout en van der Voort in zake verlenging van de wachtgeldtermij nen bij tewerkstelling van wachtgelders door de gemeente; b. Voorstel tot het intrekken van het raadsbesluit van 22 November 1937 tot het wijzigen van de Wachtgeldverordening 1934. lOo. Voorstel a. tot het aankoopen van gronden met opstallen aan den Kanaalweg, den Zoeter- woudscheweg en de spoorbaan Leiden— Woerden; b. tot het aangaan van een transactie met de N.V. Leidsche Textielfabrieken Gebrs. van Wijk en Co., te Leiden, inzake aan- en verkoop van terreinen resp. aan den Hoogen Rijndijk en den Kanaalweg; c. tot het inbrengen van eenige der sub a en b bedoelde gronden in het gemeen- teijk grondbedrijf; <L tot het vaststellen van de desbetref fende begrootingsstaten. AANKOOP GROND VOOR INDUSTRIE TERREIN. De gemeente heeft de hand kunnen leg gen op een complex gronden in den Crone- steinsche polder, toebehoorende aan ver- verschillende eigenaren. Het betreft hier in de eerste plaats de terreinen, gelegen aan den Kanaalweg tus- schen de spoorbaan LeidenWoerden en de trambaan LeidenVoorschoten. Deze perceelen, welke tezamen een oppervlakte hebben van ruim 18 y2 H.A.„ zijn bij het uitbreidingsplan „in hoofdzaak" bestemd, deels voor bebouwing en deels voor sport en speelvelden, doch door hun ligging, on middellijk bij het Rijn-Schiekanaal en door de bodemgesteldheid zijn zij bijzonder ge schikt voor vestiging van industrieën. De spoorbaan vormt een afscheiding met de zich uitbreidende woonwijk in den Roden burgerpolder; ook de trambaan vormt een begrenzing, terwijl ten noord-westen daar van de Groentenveiling is gelegen met een gemengde industrie- en woonwijk. Aangezien de practijk heeft aangetoond, dat de gemeente tot behoud en uitbreiding van de werkgelegenheid de beschikking be hoeft over meer industrie terrein, geschikt voor onmiddellijke exploitatie, dan zij thans bezit, en genoemde terreinen, gelijk nader zal blijken, tegen aannemelijken prijs kun nen worden verkregen, is aankoop daarvan een groot belang voor de gemeente te ach ten. In de aan de gemeente gedane aanbie dingen is intusschen ook begrepen een aan grenzend terrein ten noordwesten van de trambaan en aan den Zoeterwoudscheweg, groot 4.96.30 H.A., hetwelk in het gedetail leerde gedeelte van het uitbreidingsplan is bestemd voor woningbouw. Niet slechts hierom is het bezit van dezen grond voor de gemeente van belang, doch vooral ook met het oog op de doortrekking t.z.t. van den Lammenschansweg is aankoop ge- wenscht. Hierdoor zal toch aansluiting wor den verkregen op den geprojecteerden pro vincialen weg langs de trambaan naar Voorschoten en via dezen weg weer op het Rijkswegennet met rechtstreeksche verbin dingen naar Rotterdam en 's-Gravenhage, wat voor het centrum en in het bijzonder voor het zuidelijk deel van de gemeente van veel beteekenis is. Behalve enkele kleine strookjes van het Rijk en de Tramweg-Maatschappij, behoo- ren de gronden aan vier eigenaren, t.w. N.V. Hollandsche Constructie .Werkplaatsen 5.04.44 H.A. N.V. „Hou-Vast" 2.12.70 H.A. N.V. „Cronestein" ten Z. O. v. trambaan 10.43.6 H.A. Provincie Zuid-Holland 1.09.30 H.A. 18.70.10 H.A. De Staat (Staatsspoorwegen) 0.07.45 H.A. Tramweg-Maatschappij 0.00.41 H.A. 18.77.96 H.A. N.V. „Cronestein" ten N. W. v. d. trambaan 4.96.30 H.A. Totaal 23.74.26 H.A. De N.V. Hollandsche Constructie Werk plaatsen en de N.V. „Hou-Vast" zijn bereid haar eigendommen aan de gemeente over te doen voor 0.90 per M2., dat is dus een bedrag van resp. 45.399,60 en 19.143. De N.V. „Cronestein" vraagt voor haar ge- heele bezit, derhalve voor het bouwterrein ten noordwesten en voor het industrie-ter rein ten zuidoosten van de trambaan een totaalprijs van 185.000.waaraan geacht kan worden ten grondslag te liggen een' prijs van eveneens ƒ0.90 per M2. voor het industrieterrein. Verwacht mag worden, dat ook de overige benoodigde grond, waar onder die van de provincie, voor redelijken prijs kan worden verkregen. NIEUWE FABRIEK VAN GEBR. VAN WIJK EN CO. Hoe noodzakelijk het is, dat de gemeente zich meer industrieterrein verschaft, blijkt wel uit het feit, aldus B. en W., dat zij reeds thans in de gelegenheid is een belangrijk deel van de bedoelde gronden aan den Ka- naai weg te verkoopen. De N.V. Leidsche Textielfabrieken Gebrs. van Wijk en Co., die haar bedrijf wenscht te concentreeren en in verband daarmede aanvankelijk plan nen had zich elders te vestigen, acht het meest oostelijke terreingedeelte, grenzen de derhalve aan de spoox'baan en aan den Kanaalweg, geschikt om daarheen haar geheele bedrijf over te brengen. Aangezien de Vennootschap in dat geval haar terrein aan den Hoogen Rijndijk, groot pi.m. 2 H.A., niet meer noodig heeft, werd in de onderhandelingen de overdracht van dit terrein aan de gemeente betrokken. Deze reeds gedeeltelijk bouwrijp zijnde grond is, evenals de aangrenzende aan de gemeen te toebehoorende perceelen, voor woning bouw bestemd, zoodat de gemeente aldus in de gelegenheid is haar bouwgrond ook in deze omgeving uit te breiden. De besprekingen hebben geleid tot over eenstemming op deze basis, dat de ge meente aan de vennootschap verkoopt een terrein van pl.m. 7.08.20 H.A. tegen den prijs van ƒ0.90 per M2., is in totaal 63.738.waartegenover de vennootschap aan de gemeente in eigendom overdraagt het terrein aan den Hoogen Rijndijk, groot 2.01.44 H.A., tegen den prijs van 2.per M2. of in totaal voor ƒ40.288. De verschillende transacties komen aan de Commissie van Fabricage en aan B. en W. aannemelijk voor; de terreinen bieden, in verband met de aankoopprijzen, alleszins behoorlijke exploitatie-mogelijkheden, en bepaaldelijk het feit, dat de gemeente bij de totstandkoming van deze overeenkom sten een belangrijke en hoog noodige uit breiding van industrie terrein verkrijgt, is in velerlei opzicht een zeer .belangrijke factor. Uiteraard zal het uitbreidingsplan als gevolg van een en ander te zijner tijd moeten worden gewijzigd; daartoe zal de Raad derhalve nog nader een voorstel wor den gedaan. Zoodra de onderhandelingen met het Rijk, de Provincie en de Tramweg Maatschappij zijn beëindigd, zal ook de aankoop van de hun toebehoorende percee len bij den Raad aanhangig worden ge maakt. Behalve voor de koopsommen, dient thans een crediet van 80.000.te worden toegestaan voor rioleerings- en bestratings- werken en terreinophooging. VERKEERSWEG HEERENGRACHT EN ZIJLSINGEL. In de Raadsvergadering van 10 Mei 1937 werd o.m. besloten tot aanleg van een ver keersweg e.a. tusschen de Heerengracht en den Zijlsingel. Ten vervolge op dit besluit zal nu de bestemming van de door den doorbraak verkregen gronden moeten wor den geregeld. Deze regeling kan op een voudige wijze plaats hebben door middel van een aanvulling van het uitbreidings plan. In verband hiermede hebben B. en W. een plan tot herziening (aanvulling) van het uitbreidingsplan doen ontwerpen. Zooals blijkt, is aan den grond, gelegen tusschen de Heerengracht en de Oranje gracht, de bestemming van straat en bouw terrein gegeven. B. en W. achten, en met hen de Commis sie van Fabricage, geen termen aanwezig om, gelijk in het in de Raadsvergadering van 25 October 1937 om praeadvies in han den van B. en W. gestelde adres van J. C. Livingston e.a. wordt gevraagd, op dien grond een plantsoen aan te leggen. De gronden zijn uitnemend geschikt voor den bouw van arbeiders- en andere woningen en vergrooting van de woongelegenheid in de binnenstad verdient om verschillende voor den aankoop weer in de gemeentekas Inwilliging van het verzoek tot aanleg van een plantsoen kan, afgezien van stede- bouwkundige bezwaren, bovendien om fi- nancieele redenen niet in overweging wor den genomen. Bij den aankoop van de be trokken gronden toch is er van uitgegaan, dat een belangrijk deel van de uitgaven voro den aankoop weer in de gemeentekas zou terugvloeien door verkoop van een ge deelte als bouwterrein. Zou nu aan het ver langen van adressanten worden voldaan en een plantsoen op de door slooping vrijge komen gronden worden aangelegd, dan zou de gemeente niet alleen een opbrengst we gens verkoop van bouwterrein van pl.m. 57.000.derven, doch verder nog den aanleg van het plantsoen, welke op 15.000 b. 20.000.wordt geraamd, moe ten bekostigen. De jaarlijksche kosten van onderhoud nog buiten beschouwing laten de, zou de aanleg van een plantsoen aan de* gemeente derhalve 72.000. a 77.000 kosten. Ten slotte merken B. en W. nog op, dat door het afbreken van de fabrieksge bouwen, den straataanleg en de bebouwing van de onderhavige terreinen met wonin gen op zichzelf reeds een zeer belangrijke verbetering van het betrokken stadsgedeel te zal worden verkregen. De regeling van het wachtgeld. Bij de behandeling van de gemeentebe- grooting voor het jaar 1938 werd om prae advies in handen van B. en W. gesteld het volgende voorstel van de heeren Eikerbout en van der Voort: „De Raad besluit dat voor personen, die „op wachtgeld geplaatst zijn, de tijd waar- „in zij in een zelfde dienst of bedrijf te „werk gesteld worden, niet zal doortellen, „doch deze weder zal aanvangen, zoodra „die werkzaamheden geëindigd zijn". Dit onderwerp t. w. verlenging van wachtgeldtermijnen bij herplaatsing van wachtgelders werd reeds eerder in de Raadsvergadering behandeld, en wel in de zittingen van 14 Juni 1937 en 22 November 1937. B. en W. wijzen dit voorstel om de reeds eerder aangegeven redenen af. Door hoogere instanties is bezwaar ge maakt tegen de daarin vastgestelde veror dening tot wijziging van de wachtgeldver- ordening, waarbij werd bepaald, dat aan de wachtgelders in de kosten voor behoud van uitzicht op weduwen- en weezenpen- sioen een tegemoetkoming van 6/11 zou worden verleend. B. en W. stellen voor, deze bepaling in te trekken. Verordening op de speelapparaten. Op voorstel van Burgemeester en Wet houders van 10 Juni 1938 tot vaststelling van een verordening op de Speelapparaten werd door den heer E. J. Coster een amen dement ingediend, luidende: „Ondergetee- kende stelt voor artikel 1, 2de lid in dien zin te wijzigen, dat alleen grijpautomaten, speelautomaten en toestellen uitsluitend met een speciale vergunning van den Bur gemeester mogen worden geëxploiteerd". De heer Coster deed B. en W. mededeelen, dat hij met zijn amendement bedoelt aan den Burgemeester een iets ruimere gele genheid te geven dergelijke toestellen toe te laten en wel speciaal in te goeder naam bekende café's, waarvan kan worden aange nomen, dat de bezoekers de apparaten slechts ter ontspanning zullen gebruiken en niet om daarmede te „gokken". Inge volge de door B. en W. ontworpen verorde ning zal de Burgemeester van het verbod ontheffing kunnen verleenen; de heer Coster zou de voorkeur geven aan een redactie, waarbij het verbod wordt gesteld „behou dens vergunning van den Burgemeester". Toegegeven kan worden, aldus de Com missie van, Strafverordening, dat „onthef fing" meer duidt op uitzonderingsgevallen dan „vergunning", doch ook in de voorge stelde redactie zal de Burgemeester steeds het hebben van speelapparaten kunnen toe staan, wanneer hem de zekerheid wordt gegeven, dat daarmede niet de door de ver ordening te bestrijden handelingen worden verricht. De Commissie is het echter in het ge heel niet met den heer Coster eens, dat ex ploitanten van café's met goede reputatie in de gelegenheid moeten worden gesteld, deze apparaten in hun localiteiten te plaat sen. Met den Commissaris van Politie, wiens advies de Commissie heeft gevraagd, zijn zij van oordeel, dat ook daar deze toe stellen voor hazardspel kunnen en zullen worden gebruikt. Men denke slechts aan het z.g. „gokken om rondjes". Wij kunnen trouwens ook niet inzien, dat deze exploi tanten in hun redelijke belangen worden verkort, wanneer zij dergelijke twijfelach tige attracties voor hun zaken moeten ont beren. Naar de meening van B. en W. moet ontheffing van de verbodsbepaling zich in het algemeen beperken tot fancy-fairs, ba zars, e.d. Mocht de Raad zich echter met het stand punt van den heer Coster vereenigen, dan zou art. 1, lid 1 der verordening h.i. gelezen moeten worden als volgt: Het is, behoudens vergunning van den Burgemeester, verbo den grijpkasten, speelautomaten en toestel len, bestemd voor spel, ook ander dan ha zardspelen, voor het publiek in gebruik te stellen of gesteld te hebben. Verhuring speelvelden. 15 Augustus a.s. eindigen de verhuringen van de sportvelden in den Stadspolder. In gevolge het raadsbesluit van 23 Augustus 1937 is het zuidelijk terrein verhuurd aan de Leidsche Voetbalvereeniging „Sport man", het middelste aan de afdeeling Lei den van den Nederlandschen Arbeiders- Sportbond, beide velden tegen een jaarlijk sche vergoeding van 175.terwijl het derde veld verhuurd is aan de Commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning van Werkloozen voor 150.per jaar. De vereenigingen en de Commissie zou den de velden wederom voor een jaar wil len huren. Hiertegen is, aldus B. en W., geen bezwaar, aangezien deze terreinen voorloopig nog niet bij de Sportstichting zullen worden ingebracht. Gemeentel. Aankondigingen ONTTREKKEN AAN IIET OPENBAAR VERKEER. Burgemeester en wethouders van Lei den brengen hierbij ter kennis van belang hebbenden, dat met ingang van 6 Juli tot en met 20 Juli a.s. ter Gemeente-Secretarie, afd. Algemeene Zaken, ter inzage ligt een voorstel aan den Gemeenteraad, om de Jan Bannensteeg aan het openbaar verkeer te onttrekken. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 Juli 1938. 4917 Donderdag, R.-K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden, zitting St. Vincentius- gebouw, Hoogl. Kerkgracht 32, 8—9 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdiens der apotheken te Leiden wordt van Z a t e r- d a g 2 tot en met V rijdag8Juli waar genomen door de apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. Aankoop perceel. De heer G. Hendriks heeft aan de ge meente te koop aangeboden zijn perceel Haverstraat No. 38, welk pakhuisje betrok ken is bij het in voorbereiding zijnde sa- neeringsplan GeeregrachtKraaierstraat. Na eenige onderhandelingen is overeen stemming bereikt over een koopsom van 325.in totaal. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat deze vraagprijs aan nemelijk is te achten. Onbewoonbaar verklaard. Bij Raadsbesluit van 13 December 1937 werd een 27-tal woningen onbewoonbaar verklaard. Voor de 12 woningen, ten aanzien waar van bij Gedeputeerde Staten dezer pro vincie geen voorziening van de onbewoon baarverklaring werd gevraagd, eindigt de termijn van ontruiming den 15en Juli a.s.; voor de 15 overige woningen, waarvoor de voorziening wel werd gevraagd, doch waar van de onbewoonbaarverklaring bij besluit van Gedeputeerde Staten d.d. 17 Mei j.l. werd gehandhaafd, loopt die termijn eerst den 17en November af. Blijkens een ingesteld onderzoek is het gewenscht ten aanzien van de perceelen Dirkspoort nis 1, 2 en 5, behoorende tot evengenoemde groep van 12 woningen, den termijn van ontruiming te verlengen. Ten einde den ontruimingstermijn voor alle woningen voortaan op eenzelfden da tum te doen eindigen, verdient het aanbe veling de voortzetting van de bewoning van de onderhavige 3 woningen slechts toe te staan tot 17 November a.s. Verhooging van een bouwvoorschot. Het bij raadsbesluiten van 26 Augustus 1935 en van 13 Juli 1936 aan de Vereeni ging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen' toegekende bouwvoor schot van 224.400.ten behoeve van den bouw van 101 arbeiderswoningen op een terrein tusschen de Oude Vest en de van der Werffstraat, blijkt niet toereikend te zijn om de stichtingskosten daaruit geheel te voldoen. Deze kosten hebben volgens de eindafrekening in totaal bedragen 244.037,01, waaronder begrepen een be drag van 244,04 wegens kosten van toe zicht, welke het Rijk pleegt te berekenen. Aangezien laatstgenoemd bedrag niet in contanten behoeft te worden uitgekeerd, zal het toegekende voorschot moeten wor den verhoogd met 19.392,97 en alzoo moe ten worden gebracht op 243.792,97. De overschrijding van de geraamde stich tingskosten wordt voornamelijk veroor zaakt door noodzakelijke extra-werken. Tijdens de uitvoering van den bouw ble ken n.l. in die mate putten, slooten enz. aanwezig te zijn, dat voor extra-fundee- ringswerken een uitgaaf moest worden ge daan van 18.021,47. EEN GESMEED KOPEREN TOREN BEKRONING VOOR HET NIEUWE STADHUIS De Utrechtsche edelsmeden Jan Eloy Brom en Leo Brom ontvingen dezer dagen opdracht tot uitvoering der rijk bewerkte gesmeed koperen bekroning van den toren van het nieuwe, in aanbouw zijnde stad huis. De bekroning, welke in zijn hoofdvorm aansluiting zoekt bij een vroeg 17e eeuw- sche traditie, welke aan voorname torens veelal een fraai versierde a-jour gewerkte beëindiging gaf, zal in de detailbehandeling der oxmamentiek een hedendaagsch karak ter vertoonen. Op den spits wordt een roodkoperen windwijzer aangebracht met het wapen der stad Leiden, vervaardigd naar het voorbeeld, dat uit den grooten stadhuis brand gespaard bleef en sindsdien in het museum Lakenhal bewaard wordt. De zeldzame aard van deze opdracht, de groote afmetingen van de bekroning n.l. 12 M. hoogte en 4 M. diameter en de om standigheid, dat dit smeedwerk op meer dan 50 meter boven den beganen grond zal worden aangebracht, verleenen aan deze opdracht ongetwijfeld bijzondere be teekenis.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2