Vereen. v.Nat. Veiligheid Wees verstandig en koop ook Midza-zaken. U wordt vast en zeker prijswinnaar. Prijzen 50 ets. Bons 1e Prijs f 7.50 Prijzen 25 ets. bons 1e Prijs f 5.- DINSDAG 5 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 SPORT VOETBAL HET NED. INTERNATIONAAL PROGRAMMA. In verband met ingekomen verzoeken werd in de bestuursvergadering van den K.N.V.B. besloten, in den loop van het sei zoen 19381939 te volgende interland wedstrijden te spelen: DenemarkenNederland. NederlandDuitschland. BelgiëNederland. N ederla ndBelgië. ZwitserlandNederland. Alleen de datum voor den wedstrijd De nemarkenNederland, aldus de „Sportkr.", staat definitief vast, n.l. 23 October 1938. C.G.W. INieuw Swift. Morgenavond zal een voetbal-elftal, sa mengesteld uit leden en donateurs van Nieuw Swift, een wedstrijd spelen tegen CGW op het terrein aan het Zwarte Pad. Het Nieuw Swift-elftal ziet er voor dezen wedstrijd als volgt uit: doel: A. van Am sterdam; achter: J. Haasbeek en C. v. d. Lelie; midden: W. Segaar, H. Gans en J. Otten; voor: J. Riethoven Wz., J. Riethoven Jr., Joop Riethoven, J. Riethoven Sr. en F. de Haas. WATERPOLO ZWIP—LZC 0—10 Deze wedstrijd werd gisterenavond voor de competitie gespeeld in de Regentes te Den Haag. De gastheeren zijn volledig, LZC komt uit met één invaller. Direct na het begin is LZC sterker, doch Zwip weet voor- loopig nog doelpunten te voorkomen. LZC verhoogt nu het tempo en het is Lut, die zijn club de leiding geeft (01). Regelma tig wordt de score nu opgevoerd en het zijn Lut, Elsinga en Teegelaar die elk drie maal en H. A. C. Walenkamp (eenmaal), die den stand op 100 weten te brengen. Scheidsrechter Kok leidde goed. POELMEER H—DE ZIJL H 1—2 De gisteravond in Poelmeer gespeelde wedstrijd tusschen de reserven van Poel meer en de Zijl eindigde in een 21-over- winning der Leidenaars. Rust ging in met 0—1. S. V. H.—SOUTHERN COUNTIES LADIES WATERPOLO ASSOCIATION. De S. V. H. heeft gisteren in haar zwem bad het Zwarte Plasje te Hillegersberg een mooie partij waterpologespeeld tegen een ploeg Engelsche speelsters. Het bad was aardig versierd en er waren veel toeschou wers. Na het spelen van het volkslied wierp scheidsrechter v. d. Bogaard den bal in het water. Het bleek al dra dat de Engelsche dames de meerderen waren van de Ne- derlandsche zwemsters,. Voor de rust scoorden zij driemaal terwijl de dames van S V. H. er niet in slaagden te doelpunten. In de tweede helft was het een meer gelijk opgaand spel en het einde kwam met 41 voor de bezoeksters, die over een betere techniek en een vluggere combinatie be schikten dan de onzen. Aan deze partij ging een wedstrijd voor heeren vooraf tusschen de jeugd van S. V. H. en een Rotterdamsche combinatie. S. V. H. won met 62. LAWNTENNIS DE INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN NEDERLAND Sterk bezet damesenkelspel Vandaag vangen op de banen van de Noordwijksche Sportvereeniging de jaar- lijksche internationale kampioenschappen van Nederland aan. De inschrijvingen zijn ditmaal alleszins bevredigend en men kan van het damesenkelspel zelfs zeggen, dat dit nummer sterk bezet is. Immers, de Australische en Zuid-Afrikaansche da- mesploeg is van Wimbledon naar Noord- wijk gekomen en verder treffen wij nog Miss Yorke van Engeland aan, alsmede en kele bekende Belgische speelsters, naast de sterkste Hollandsche dames. Wat de bovenste helft van het dames enkelspel betreft, de kwarteindstrijden zullen hier waarschijnlijk gaan tusschen mevr. HeineMiller (Zuid-Afrika) en miss Wheeler (V.S.), alsmede tusschen miss Yorke en mej. Rollin Couquerque. Als de laatste er tenminste in slaagt van de Aus tralische speelster mej. Piercey te winnen. In de onderste helft zal in de kwart finale mevr. Hopman wel tegenover mej. Morphew (Zuid-Afrika) komen te staan alsmede mevr. Isaacs (België) tegenover mej. J. Wynne (Australië). Bij de heeren opent de Zuidslavische Da- bisbekerspeler Kukuljevic de lijst. Hij zal wel als winnaar van de bovenste helft uit komen. In de onderste helft zal de strijd een veel scherper karakter krijgen, al ge ven wij den Franschman Feret de meeste kans om den eindstrijd te bereiken. Maar daartoe moet hij eerst van den Belg Geel- hand winnen en dan waarschijnlijk Hu- ghan of den Australiër Weston slaan. In den hal ven eindstrijd zal hij vermoedelijk Landau (Monaco) of den Griek Nicolaides tegenover zich vinden. Het heeft in de bedoeling gelegen om gistermiddag nog enkele partijen van de voorronden in het heerenenkelspel te la ten spelen, doch door den zwaren regen val heeft men hiervan moeten afzien. Deze ontmoetingen werden daarom vast gesteld op hedenmorgen. Vanmiddag wordt begonnen met de eerste ronde van het hee renenkelspel. ATHLETIEK NEDERLAND—DUITSCHLAND DAMES. De Nederlandsche ploeg. Voor den athletiek landen wedstrijd tus schen de Nederlandsche en Duitsche dames, welke op 10 Juli a.s. door Minerva te Rot terdam zal worden georganiseerd, is de Ne derlandsche ploeg als volgt samengesteld: 100 meter: F. Koen (Sagitta) en K. ter Braake (A. D. A.). 200 meter: F. Koen (Sagitta) en A. Loo- huis (A. D. A.). 80 meter horden: K. ter Braake (A. D. A.) en A. Doorgeest (A. D. A.). Vèrspringen: E. Valentien (Atalanta, Groningen) en N. van Balen Blanken (Sa gitta). Hoogspringen: F. Koen (Sagitta) en N. van Balen Blanken (Sagitta). Speerwerpen: G. de Koek (A. D. A.) en P Dieben (Brunhilde, Leiden). Discuswerpen: A. Niessink (Sagitta) en B. Palm (U.D.A., Utrecht). Kogelstooten: A. Niessink (Sagitta) en W. Albers (01ympia: Deventer). 4 maal 100 m. estafette: A.D.A.-ploeg, be staande uit K. ter Braake, A. Loohuis, A. Doorgeest en A. de Vries. WIELRENNEN B. Lodewijks derde te Gouda. In de Ronde van Gouda heeft het Nieuw Swift-lid B. Lodewijks wederom een fraaie prestatie verricht door de derde plaats te bezetten. Twee renners is het gelukt om tijdens den wedstrijd een voorsprong te nemen, waarna Lodewijks op overtuigende wijze den sprint van het groote peleton won. SCHAKEN. „De Twee Koningen" Zondag j.l. speelden een DTK-combinatie een wedstrijd tegen WD van Roelof arends veen. Door een gelijk spel wist DTK de medaille, welke vorig jaar doo WD ge wonnen werd, te veroveren. De uislag van dezen zeer spannenden wedstrijd was als volgt: WD DTK 1. Th. OlyerhoekH. Staats 01 2. G. v. RijnA. Geijer 10 3. n. o.D. v. Gelder K-K 4. L. TurkC. v. d. Krogt 01 5. Joh. OomenL. Tummers K-K 6. A. v. PeltH. H. Raaphorst K-K 7. P. v. SeijnG. ,Gussenhoven 01 8. J. HillebrandtP. A. v. d. Steen 10 8. H. BakkerJ. Zandvliet 10 10. n. o.Niekerk K-K 5—5 PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De derde ronde. Gisteren is in het schaakhuis te Amster dam de derde ronde gespeeld van het tour- nooi om het persoonlijk schaakkampioen schap van Nederland. De uitslagen luiden: "PrinsVan Scheltinga afgebroken in be teren stand voor Van Scheltinga; Landau Van Mindeno 10; Fonteinvan den Bosch 01; Van DoesburghMuilwijk 10; De GrootEu we 01; MulderCort- lever 10. De stand luidt thans: 1. Eu we 3 punten. 2. en 3. Landau en Van den Bosch, ieder 2 1/2 p. 4. Prins 2 pnt. plus 1 afgebroken partij. 5. Cortlever 2 punten. 6. Mulder 11/2 pnt. 7. Van Scheltinga 1 pnt. plus 1 afgebr. partij. 8. Van Doesburgh 1 pnt. 9. 10 en 11. Fontein, De Groot en Muil wijk 1/2 pnt. 12. Van Mindeno 0 pnuten. Een verrassing was het voor de deelne mers aan het tournooi en het aanwezige pu bliek bij den aanvang der derde ronde te vernemen, dat dr. Euwe reeds zijn partij tegen De Groot gewonnen had. Niet, dat de ex-wereldkampioen daartoe slechts enkele seconden noodig had gehad, doch deze ont moeting was reeds in de ochtenduren ge speeld, waarbij dr. Euwe zonder de min ste moeite gewonnen had. De Groot speelde Catalaansch, zooals in een der partijen tusschen Aljechin en Euwe ook gespeeld was. Doordat hij te lang wachtte met het terugnemen van zijn verloren gambietpion, kreeg Euwe gele genheid dezen te behouden en noodzaakte toen zijn tegenstander om een stuk te offe ren. De Groot zou tegenkansen verkregen hebben, indien hij juist had voortgezet, doch hij nam, als compensaite voor zijn stuk, met twee pionnen genoegen, hetgeen spoedig tot een nul leidde. In de middagzitting werd slechts op vier borden gespeeld, aangezien jhr. van den Bosch ook niet disponibel was op den voor geschreven tijd, waardoor deze zijn partij pas om zes uur kon aanvangen. Eenige sensatie verwekte de partij Lan dauVan Mindeno. Landau, die een goede stelling in de opening verkreeg, ging te veel op avontuur uit, zoodat zijn positie er een oogenblik hachelijk uitzag. Van Min deno wist echter niet beter dan een eind spel te forceeren, waarin hij een pion min der had. Landau kon nu een stuk winnen, hetgeen hij over het hoofd zag. Het gevolg was, dat de partij nu een tweede zitting ver- eischte. In deze tweede zitting echter kreeg Van Mindeno geen kans meer zoo dat hij op den 55sten zet opgaf. Cortlever verloor de leiding door van Mulder te verliezen. Prins speelde met wit zijn geliefkoosde Colle-opening, welke door Van Scheltinga goed behandeld werd. I aatstgenoemde wist een eindspel van paard tegen looper af te dwingen, waarbij hij een pion won. In tijd nood overzag hij de directe winstvoortzet- ting, zoodat de partij moest worden afge broken maar Van Scheltinga heeft groote winstkansen. De partij kon wegens ver hindering van Prins niet afgespeeld wor den en zal op een anderen dag hervat worden. Van Doesburgh slaagde er in tegen Muil wijk zijn eerste winstpunt te boeken. De partij FonteinVan den Bosch duur de het langst. Van den Bosch verdedigde zich met de Gruenfeld-verdediging, doch vermocht geen voordeel te bereiken. Het zag naar remise uit, toen Van den Bosch door een fraai kwaliteitsoffer materieel in het voordeel kwam. Fontein moest een to ren offeren om zich nog eenige kansen te verschaffen. Dit bleek echter niet vol doende zoodat Fontein den koning neer legde. Steunt LuchtverdedigingsfondsT Postgiro Den Haag 287177 Het is gezellig winkelen in de Midza-zaken, want U vindt in alle Midza-zaken een enorme sortering. U wordt vakkundig bediend en U ontvangt Midza-bonnen Volgende week wederom prijzen waarde Oe prijzen worden Vrijdagavond 8 Juli vastgesteld Guldens Bonnen le prijs 25— 2e prijs 15— 3e prijs 10. 4e prijs 7.50 5 prijzen van 5. 10 premies van 2.50 50 ets. Bonnen le prijs 7.50 2e prijs 5. 3e prijs 2.50 10 premies van 1.— Bonnen le prijs 5.— 2e prijs 2.50 10 premies van 1. Alle bons van de prijswinnaars worden vernietigt. Indien U geen prijs hebt, ontvangt U Uw bons weer terug Prijzen Guldensbons 1e prijs f 25. Mevr. T. v. N., Heerenstr. 42, Leiden I 2e prijs 115.— 3e prijs f 10. Mei. li. v. d. V. Mevr. P. C. de H., .400^ Leeuwenpark 47, Woubrugscheweg 72F Leiderdorp Alphen 4e prijs f 7.50 Mevr. W. v. d. P., B 318, Hoogmade. Mevr. A K. P. K. Koorstr 4, Leiden Mevr. J. v. K. v. Spijkstr. 22, Leiden Mevr. W. F. H., Terweepark 4, Leiden JJe heer J. V., Annastr. 2, Katwijk M. v. W., Plantsoen 93, Leiden Mej. C. S., Julianastraat 48, Leiden Mevr. P. C. le N., 4e Binnenvestgr. 41, Leiden Mevr. L. S., Westeinde C 105, Zoeterwoude Mevr. J .P. v. K., Oude Rijn 128, Leiden Mevr. E. R., Honsdijk A 31, Koudekerk ieder een premie van (2.50 Mevr. V., Rijn- en Schiekade 30, Leiden 2e Prijs f 5.» Mevr. W., Nieuwe Rijn 25, Leiden Mevr. J. W. v. d. P., Rijnegommerstr. G 1, Zoeterwoude Mevr. E. J. H. A. Rijnsburgersingel 17, Leiden Mevr. C. v. D., Rijn- en Schiekade 121 F, Leiden Mej. N. A. Vreewijkstraat 4, Leiden Mevr. A. v. V., Zeemanlaan 12, Leiden. premie van f 5.— 3e Prijs f 2.50 Mevr. J. Z., Hansenstraat 33, Leiden Mevr C., Breitnerlaan 49, Den Haag Mevr. S. P., P. Heinstr. 18 Leiden Mevr. M. J., Rijnegommerstr. 22, Zoeterwoude Mevr. J. M. O., Vestestr. 112, Leiden Mevr. W. S., 2e Looierstr. 23, Leiden Mevr. C., Oude Vest 197, Leiden Mevr. v. L., Oude Rijn 190, Leiden Mevr. G. F., Janvossensteeg 55, Leiden Mej. J. v. E., Hooigracht 67, Leiden. Mej. H. v. d. L., Hooge Rijndijk 63, Leiden ieder een premie van 11. Mevr. H. P. J., Oude Singel 20, Leiden 2e Prijs f 2.50 Mevr. W. G., Lange P. K. Koorst. 11, Leiden Mevr. A. S., Langegracht lila, Leiden Mevr. P. v. H., Smidssteeg 50, Leiden Mevr. B. .Heerenstraat 4, Leiden Mej. T. T., Warmonderweg 58, Oegstgeest. Mej. A. v. d. S., Oude Rijn 52a, Leiden Mevr. v. IJ., Warmonderweg 58, Oegstgeest Mevr. J. v. W., Janvossensteeg 54, Leiden Mevr. J. H., Plantsoen 99, Leiden Mej. M. C., Maredijk 40, Leiden Mevr. N. F., Oude Rijn 106, Leiden Reeds in I maand tijds werden 200 Midza-koopers evenzooveel prijswinnaars. Daar wil U toch ook wel bijkomen?

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 22