OMGEVING RIJNSTREEK Een school voor achterlijke kinderen te Noordwijkerhout DINSDAG 5 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 KATWIJK AAN DEN RIJN WEER DURE AARDAPPELEN. Na een kleine inzinking in de laatste dagen der vorige week is de vroege aardappelenprijs weer gestegen tot ruim 7 ct. per K.G. veilingprijs. Voor de con sumenten veel te duur. DE MELKOORLOG. In de melk wereld beoorlogen de twee partijen zich den laatsten tijd behalve met den prijs ook met circulaires. Nadat de zelfventende boeren tweemaal een pam flet de gemeente in stuurden, heeft thans ook de Melkslijtersvereeniging de inwo ners kond gedaan van den waren loop der zaken. Zooals altijd in zulke gevallen, meent ieder het bij het hechte einde te hebben. Het ligt niet op onzen weg partij te kiezen. Maar de huismoeders krijgen in- tusschen al maar door melk voor 5 ct. per Liter! Woningbouw. Voor dekening van dr. W. Hueting zal aan den Valkenburgerweg hoek N. Molentuinweg een heerenhuis wor den gebouwd. Ambtenaar. Tot 1ste ambtenaar aan „Katwijk en Omstr." is benoemd de heer C. E. v. d. Berg. KATWIJK AAN ZEE CONFLICTEN IN DE K.R.B. Het was bekend dat er in het bestuur van de KatwijKsche Reddingsbrigade moei lijkheden waren. Het boterde b.v. niet tus- schen den voorzitter, den heer Boekhoven en den heer en mevr. Boot. De overige bestuursleden kozen de zijde van den voor zitter, doch op de ledenvergadering wer den de heer en mevr. Boot, nadat het be stuur de kwestie van vertrouwen gesteld had, herkozen. Toen is het bestuur en bloc afgetreden en bij de verkiezing werd als voorzitter gekozen de heer B. Parlevliet en als bestuursleden mevr. Boot, mevr. Wouda en de heeren B. Vis en A. v. d. Voort. Deze namen- de functies voorloopig LISSE HET BOLLENPELLEN DOOR WERLOOZEN. Goede resultaten. Uit goede bron vernemen wij dat het bloembollenpellen met toeslag van de ge meente en het rijk bevredigend werkt. Zoo wel de patroons als de arbeiders zijn over het algemeen zeer tevreden over de resul taten. Men kan thans hiermede een gemid deld loon per week verkrijgen van 20. tot 25.Dit mooie resultaat beteekent voor de werkloozen heel veel. Het blijkt, dat het werk heel goed verricht kan wor den door mannen. (Een werklooze heeft in een week tijd 100 manden bloembollen gepeld). De patroons, die hunne medewer king hebben verleend, hebben de werk loozen hierdoor een moreele steun gegeven, terwijl zij het gemeentebestuur de voldoe ning hebben .geschonken, dat thans het werkloozencijfer in de gemeente aanmer kelijk is gedaald. Naar wij hebben verno men hebben Maandag j.l. slechts 27 werk loozen gestempeld aan de arbeidsbeurs. 25 jaar Raadslid. Naar aanleiding van een bericht in ons blad deelen wij onze lezers mede, dat de heer Warmerdam, wet houder dezer gemeente, weliswaar Zondag j.l. vóór 25 jaar tot lid van den Raad dezer gemeente- werd gekozen, doch dat hij eerst 2 September 1913 als zoodanig werd geïn stalleerd en beëedigd. De huldiging is tot dien datum verschoven. LEIDSCHEN DAM Wandelsport. Zondag werd te Delft een 25 K.M. marschwedstrijd gehouden, georganiseerd door de Delftsche Wandel sportvereeniging „Quick". De wandelgroep van de tooneelvereeniging Kameraadschap en de Wandelsportvereeniging D.V.V., die aan deze marsch deelnamen, behaalden ieder een gr oeps prijs, terwijl bovendien elke deelnemer een medaille ontving. OEGSTGEEST JACHT OP EEN VLIEGENDE VOS. Gisterenmiddag omstreeks half vier zag men boven de kom der gemeente een zweefvliegtuig, dat kwam uit de richting Leiden en daalde op een stuk land langs den nieuwen Rijksweg on geveer ter hoog te van het R. K. Vereenigingsgebouw. Begrijpelijkerwijze trok dit zeer de aan dacht en vele begaven zich naar de plaats der landing. Bij navraag bleek het te zijn een z.g. ..Vossenjacht", georganiseerd door het Delftsche Studenten Corps, dat zijn achttiende lustrum viert. Aan de jacht namen behalve het gelan de vliegtuig „Sunlight" nog deel een zes tigtal „jagers" in den vorm van automo bilisten, allen studenten uit Delft. Men was gestart vanuit Ipenburg. Nadat het zweefvliegtuig tot even voor Leiden, getrokken door een motorvliegtuig, was los gelaten, vervolgde de zwever zijn weg via Leiden naar Oegstgeest, waar men een ge schikt landingsterrein zocht. Door een montage-wagen van Ypenburg is het toe stel later gedemonteerd en medegenomen. NOORDWIJK Geboren: Bastiaan Simon Jacob, z. van A. Cramer en A. v. Oudbroekhuizen Gerarda Wilhelmina, d. van C. H. v. d. Zalm en G. C. v. d. Berg Barend, z. van W. C. Koeman en A. Imthorn Pieter Christiaar., z. van P. Riethoven en J. v. Beelen Adriana Gerardina, d. van G. A. E. Duijster en A. Zoutendijk Petrus Willem, z. van L. Paschier en A. G. Vink Johanna Maria, d. van C. B. Augustinus en C. P. Meijer Frans, z. van J. W. Kragt en F. Kruiswijk. Ondertrouwd: J. Gieling en J. J. F. Plug F. H. Staffleu en M. Hermans. Getrouwd: P. F. Scheepmaker en K. de Bruin. Overleden: Johanna v. d. Berg 71 j. geh. met P. v. d. Berg. In voorbereiding VOORHOUT Waterleiding. Burgemeester en Wet houders hebben besloten een huis-aan-huis- controle voor de waterleiding te doen plaats hebben. Tot controleur is aangesteld de heer Ch. P. v. d. Berg. Alle bewoners wor den verzocht zooveel mogelijk mede te werken, teneinde latere lekkages of onge makken te voorkomen. Geboren: Petronella Theodora, d. v. P. Th. v. d. Lans en G. v. Dijk Jozef Franciscus, z. v. J. J. Heemskerk en D. M. Kaptein. Overleden: M. F. v. d. Meer, oud 33 jaren, echtgenoote van J. A. Verhaegen. Gehuwd: P. v. d. Stelt, oud 25 jaren, bloemist, wonende te Sassenheim en A. Breijer, oud 21 jaren, zonder beroep, wo nende te Voorhout. WASSENAAR Personalia. Voor het notarieel-exa- men 2de gedeelte is geslaagd de heer G. Biezenaar. Auto tegen boom opgereden. Heden morgen omstreeks half vijf had op den Rijksstraatweg ter hoogte van Deyleroord een ongeval plaats, dat verwonderlijk goed is afgeloopen. Een auto, bestuurd door den 19-jarigen O., wonende te Delft, is, vermoe delijk door oververmoeidheid van den be stuurder, tegen een hekwerk opgereden, dat vernield werd. Vervolgens kwam hij in botsing met twee boomen. De auto werd totaal vernield. De heer O. werd slechts licht gewond en kon, na eerste hulpverlec- ning door dr. Hubbeling, op eigen gelegen heid naar huis gaan. Inbraak. De heer H. alhier heeft aan gifte gedaan van diefstal met braak, ge pleegd in zijn pand aan de Kerkstraat al hier. Er is een klein bedrag aan geld uit de kassa ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. WARMOND St. Josephs Gezellenvereeniging. Zon dagavond had de Gezellenvereeniging een feestavond georganiseerd in Hotel „De Stad Rome", alhier. De avond droeg een intiem karakter, doordat zoo goed als uit sluitend de Ouders van de Gezellen waren uitgenoodigd. Na het gebruikelijke „War- mondsch kwaniertje" werd de avond ge opend mét een welkomstwoordje door den Vice-Praeses, Kapelaan ten Hengel. Spr.. toonde aan. dat het Kolpingswerk ook nu in onzen tijd, ja zelfs vooral in onzen tijd, nog van groote actueele beteekenis was, en wel om de vier groote grondslagen die aan het Kolpingswerk ten grondslag liggen, te weten: de gezinsgedachte, de godsdiens tige vorming, de sociale en de cultureele vorming. Uitvoerig lichtte spreker toe, van welk een groote beteekenis het intiem con tact met de „Priester-vader" was, voor de jongeman in zijn moeilijkste jaren. Hierna had de installatie plaats van eenige nieuwe gezellen, welke plechtigheid door een korte felicitatie van de Vice- Praeses werd besloten, waarbij spreker de rieuw-geïnstalleerden vooral op het hart drukte, dat zij hun insigne altijd met eere moesten dragen, en een voorbeeld moes ten zijn voor de andere jongens in de pa rochie. Vervolgens was het woord aan den heer Steph. Menken, die als titel van zijn lezing gekozen had: ..Tusschen ruïnes en heiden dom". De merkbare stilte tijdens het betoog en het dankbaar en hartelijk applaus dat spre ker na afloop ontving, was wel het duide lijkste bewijs dat hij in de harten, zoowel van de ouders als van de jongens iets had losgeslagen en dat zijn woorden ongetwij feld vrucht zouden dragen. Hierna volgde de pauze, waaronder ouders en jongens voorzien werden van een kopje koffie, terwijl den heeren bovendien een sigaartje werd aangeboden. Na de pauze voerden de Gezellen een blijspel op in twee bedrijven, dat wel in staat was de stemming er in te brengen. Na het houden van de gebruikelijke ver loting, dankte de Vice-Praeses allen die aan het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, Lijzonder den heer G. van Dijk, die wederom geheel belangloos op de keurige wijze, die we van hem gewend zijn, de spelers gegrimeerd had, alsook den heer F. Slager, die voor de zooveelste maal zijn zaal gratis beschikbaar had gesteld en bovendien de koffie voor gereduceerde prijs had willen leveren. Met het zingen van een Kolpingslied, werd deze leerzame en aan gename avond gesloten. SCHOOLARTSENDIENST IN DE BLOEMBOLLENSTREEK District „Hillegom en Omstreken" Ui het verslag van den Schoolartsen- dienst over 1937, hetwelk dezer dagen ver schenen is, blijkt, dat de schoolarts, de heer C. R. Zijerveld, met groote toewijding en ijver zijn taak vervult. In den loop van 1937 werd hem door de Commissie van Be heer een administratieve kracht toege voegd, waardoor de schoolarts zich meer aan het medische werk kon wijden. En dit was geen overbodige luxe. Want behalve met 't geneeskundig toezicht op de school kinderen in het bijzonder, strekken de be moeiingen van den schoolarts zich ook uit tot den gezondheidstoestand in het alge meen. Zoo werd in 1935 op last van den Centralen Gezondheidsraad een onderzoek naar struma in dit district ingesteld, waar bij de schoolarts zijn medewerking ver leende. Naar aanleiding van dit onderzoek is besloten tot jodeering van het drinkwa ter over te gaan. Op verzoek van 't Geneeskundig Staats toezicht op de Volksgezondheid werd een onderzoek ingesteld naar den voedingstoe stand bij 1400 kinderen, verdeeld over de 5 gemeenten in het district. Dit onderzoek geschiedde echter volgens een geheel an dere methode dan in 1935. Zooals ook el ders de resultaten uitwezen, waren in dit district ook de uitkomsten geenszins ver ontrustend. Het is hier niet de plaats ver der op dit vraagstuk in te gaan. Alleen moet men er voor waken, dat de rubriek ken „slechte voedingstoestand" en „onde- voeding" niet aan elkaar gelijk worden ge steld, want dan worden verkeerde con clusies getrokken. In verslagen over vorige jaren werd ge wezen op den slechten toestand, waarin de gebitten van vele schoolkinderen verkee- ren. Dit is voor de gemeente Lisse aanlei ding geweest de Schooltandheelkunde in het leven te roepen, waarbij door een tand arts 2 maal per jaar de gebitten der school kinderen worden geïnspecteerd. De moeilijkheden met achterlijke kinderen nemen nog steeds toe. Pan nen bestaan om in de gemeente Noord wijkerhout een school voor buitenge woon lager onderwijs op te richten, welke school dan door de achterlijke kinderen uit dit district kan worden be zocht. Uit de bijgevoegde blijkt, dat in 1937 52 scholen onder toezicht stonden, welke scho len door 9392 leerlingen bezocht werden. Vanzelfsprekend kon het onderzoek van den schoolarts zich niet tot al deze kinde ren uitstrekken. 2534 Leerlingen kregen een onderzoekbeurt, terwijl er 2029 volle dig werden onderzocht. Dit onderzoek had tengevolge, dat gemiddeld 1 op de 10 kin deren naar den huisarts werd verwezen. Evenals in andere jaarverslagen werden in dit verslag weedr de afwijkingen, die de schoolarts vond, in soort en getal ver meld. Het zou te ver voeren om die afwij kingen hier alle op te sommen. Vergele ken bij cijfers over vorige jaren blijken de afwijkingen ongeveer gelijk. Het aantal kinderen, dat ingeënt op school komt, neemt in de gemeenten Hille gom en Sassenheirii nog steeds af; in de overige gemeenten zijn de percentages ge- vaccineerden voor 1937 iets hooger dan in 1936. Aan het einde van zijn verslag consta teert de schoolarts met voldoening, dat nog enkele maatregelen zijn genomen in het belang van de schooljeugd Zoo werd in twee gemeenten veel werk gemaakt van de school voeding, terwijl ook enkele kin deren naar Gezondheids- en Vacantiekolo- nies werden gezonden. Omtrent de in bovenstaand verslag ge noemde plannen tot stichting van een school voor buitengewoon lager onderwijs voor de Bollenstreek, vernemen wij het volgende: Het plan is een dag-school te bou wen bij het gesticht „De Voorzienig heid" te Noordwijkerhout. Het onder wijs zou kunnen geschieden door de eerw. Zusters van dat gesticht, die tot dezelfde congregatie behooren als de Zusters van het St. Lldwina-ge- sticht te Leiden. De behoefte aan een dergelijke school is in de Bollenstreek zeer groot. De St. Lidwina-school te Leiden lean alle kinde ren, die buitengewoon onderwijs noodig hebben, niet meer aannemen. Uitvoering van dit plan stuit echter op vele moeilijkheden, zoodat de totstandko ming van deze school nog wel eenigen tijd op zich zal laten wachten. TER AAR De veiling. Donderdag en Zaterdag zal er geen veiling worden gehouden. ALPHEN AAN DEN RIJN Belangrijke „Hanze"-verga dering. Donderdagavond 7 Juli te 8.30 uur verga dert de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", afdeeling Alphen aan den Rijn in Sint Josephzaal, voor de behandeling een belangrijke agenda, die o.m. ver meldt de bespreking van een eventueel te houden etalage-wedstrijd Nederlandsch Fa brikaat; deelname aan de reclamë-optocht in verband met de aanstaande feestelijkhe den ter gelegenheid van het 40-jarig Re- geeringsjubileum van H. M. de Koningin. Voorts besprekingen omtrent het 25-jarig bestaansfeest van deze afdeeling. Gedach ten wisse ling over een wintercursus onder leiding van den heer L. J. A. van Doorn, vice-voorzitter van het Hoofdbestuur; idem over een te houden Hanzedag op 17 Augus tus a.s. te Alphen aan den Rijn en tot slot zullen besprekingen worden gehouden over de aanstaande winkelweek in November, gelegenheid van het 15-jarig bestaan van den Koninklijken Nederlandschen Middenstandsbond, afdeeling Alphen aan den Rijn. Personalia. Onze plaatsgenoote, mej. Joh. M. E. Bruines, behaalde het diploma kraamverzorgster, opgeleid door het Wit- Gele Kruis, Parklaan te Haarlem. BODEGRAVEN ONZE KAASMARKT GROEIT WEER! Na den diepen val van de aanvoeren op de Bodegraafsche kaasmarkt van 1937, heb ben we den regelmatigen aanvoer op de markt gedurende dit jaar met belangstel ling gevolgd. Het is natuurlijk heel moeilijk om op een korten termijn een vergelijking te ma ken, maar nu van 1938 al weer een half jaar versterken is, hebben we de stand van zaken eens vergeleken, waarbij ons geble ken is, dat er gedurende dit eerste half jaar 4923 wagens kaas werden aangevoerd, te gen 4746 in het eerste half jaar van 1937. Al scheelt dit slechts 177 wagens, het gaat inderdaad weer de goede kant uit. En het tweede half jaar, dat inmiddels begonnen is en dat voor deze markt veel belang rijke is, dat zal dan ook de belangrijkste stoot ten goede geven. LEIMUIDEN De jaarlijksche „Derby". Donderdag 7 Juli zal weer de jaarlijksche Derby "- wedstrijd plaats hebben tusschen de voet balclubs Leimuiden I en de Wetering Boys, aanvang half acht. De baten van dezen wedstrijd komen ten goede aan het comité voor de autotocht van de ouden van da gen. Komt dus allen naar dezen wedstrijd voor een goed doel, opdat alle tribunes vol zijn. Tevens zal gespeeld worden om den zil veren wisselbeter, nog in het bezit van „Leimuiden". Voor de opluistering van den wedstrijd zal de muziekvereeniging „Symphonie" zorg dragen. 't Belooft dus een schitterende match te worden, als het weer nu maar meewerkt. BOSKOOP BURGERWACHT. Het oudste lid bij zijn tachtigsten verjaardag gehuldigd. Gisteravond had in het schietgebouw van de Burgerwacht een huldiging plaats van den heer G. Benckhuyzen, comman dant der afd. Boskoop, die heden zijn 80en verjaardag vierde. De heer A. E. Stijkel, voorzitter, opende de vergadering, stevende als ieder goed Burgerwachter recht op zyn doel af en fe liciteerde den heer Benckhuyzen bij zijn 80sten verjaardag. De jubilaris kan terug zien op bruchtbare en harde arbeid. Nooit was hem moeite te veel en altijd was hij present en paraat en een voorbeeld voor de jongeren. Als geschenk werd den heer Benckhuyzen een kistje sigaren overhan digd en een lederen sigarenkoker. Achtereenvolgens spraken de heeren A. H Boekraad, secretaris, J. H. J. v. Osna- brugge, penningm., J. Taat en L. Boekraad namens de jongere leden en J. D. de Jong namens de oudere leden in een voordracht op rijm, getiteld „Vermoedelijke levensloop den heer Benckhuyzen, zooals wij mee- nen, dat ze is geweest". Na dit grappige ge deelte bleef men met een kopje koffie nog eenigen tijd gezellig bijeen, waarna de 80- jarige tot slot een hartelijk dankwoord sprak, de hoop uitende, dat de jongeren hun taak zouden begrijpen in oezen on- rustigen tijd. Eindles Handelscursus. De handelscur sus (onderafdeeling van de Hanze) beëin digde gisterenavond haar cursusjaar 1937 1938. In het R.-K. Vereenigingsgebouw had de uitreiking der diploma's plaats. Be halve de cursisten waren ook verschillen de ouders tegenwoordig en vanzelfspre kend de leeraren en leerares van den cur sus, het Hanzebestuur en de geest, adv., kapelaan v. Drunen. De voorzitter, de heer A. H. Boekraad, sprak een welkomstwoord, inzonder tot den directeur, den heer Chr. J. A. v. Kop pen, die tevens voor het laatst als direc teur in functie was, aangezien hij wegens drukke werkzaamheden en verblijf buiten de plaats als zoodanig had bedankt. Allereerst werden nu de rapporten uit gereikt aan de leerlingen der eerste en tweede klassen, waarna aan alle leerlingen der derde klasse, behalve één, het diplo ma kan worden uitgereikt. Het einddiplo ma ontvingen de dames: mej. Gerda Vo gel en mej. Petronella v. d. Togt en de heeren H. Smits, D. Rijneveld, B. Oorschot, P. v. Wieringen, J. Hoogendoorn. P. de Rooy, J. W. Streng, M. v. d. Wolf, D. v. Roon, A. Zaal, Joh. v. Gemeren, M. Vuyk, K. Schorel, J. J. Looman, J. A. Wezelen burg, H. Mens, W. J. Boer, H. W Groene- veld en D. Taat. Nu kwam aan de orde het afscheid van den directeur. In warme bewoordingen werd door verschillende sprekers het woord gevoerd, waarin duidelijk door klonk de sympathie, waarmede allen hun directeur hadden omringd. De heer J. A. Wezelenburg sprak na mens de leerlingen een woord van dank aan alle leeraren en overhandigde hun een geschenk in den vorm van een kistje sigaren, aan de leerares mej. Jorink een doos bonbons en aan den scheidenden di recteur een vulpotlood. Het bestuur der Hanze gaf als geschenk een prachtige wan delstok. Hierna n3m de heer v. Koppen het woord. In hartelijke woorden dankte spr. allen voor de prettige wijze van samen werking en de emotie, welke zich zicht baar op zijn gelaat afteekende getuigde duidelijker dan woorden hoe hard en zwaar het hem viel om den cursus te ver laten. Die cursus, welke een stuk levens werk van hem had geëischt en welke onder zijn beheer in een klein aantal jaren van 8 cursisten tot ruim 80 was uitgegroeid. Spreker zag het drietal-cijfer van bo ven de honderd in de toekomst al tege moet en hoopte, dat de cursus nog tot grooter bloei mag komen tot welzijn van cursisten en maatschappij. Vervolgens voerde nog het woord de heer de Ruyter uit Hazerswoude, die den scheidenden di recteur als laatste opmerking toevoegde: „Behalve dat u een uitnemend leeraar was, was u ook altijd een goed mensch". NIEUWVEEN Ziekenverpleging. Gisteravond is on der zeer geringe belangstelling door de vereeniging voor ziekenverpleging „Onder ling Hulpbetoon" een ledenvergadering ge houden in café H. v. Eyk, onder voorzit terschap van den heer P. Spreij. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental 1400 bedraagt. 26 leden zijn ter verpleging opgenomen. Er zijn vijf be- stuurs- en een buitengewone leden verga ring gehouden; de stand der kas stemt tot tevredenheid. Hierna volgt het verslag van den pen ningmeester. De boeking geeft aan ontvang sten ƒ2279.56, aan uitgaven 1693,72, het batig saldo 585.84, gevoegd bij het saldo 2208.72 is het bezit der vereeniging ƒ279.50. De controlecommissie bevestigt bij mon de van den heer C. v. Vliet, dat boeken en bescheiden volkomen in orde zijn bevon den. Tot controlecommissie volgend jaar zijn aangewezen de heeren L. P. Becker en Th. Vink. Dan heeft verkiezing plaats wegens pe riodieke aftreding van den heer J. Zekveld, die met algemeene stemmen wordt herko zen. Bij de rondvraag wordt wederom gedeel telijke vergoeding der reiskosten voor loo- pende patiënten voorgesteld. De voorzitter meent zich op dit gevaarlijk terrein niet te mogen begeven. Sport-uitslagen. De eerste wedstrijd van het tournooi, gespeeld tussschen V. D. O. I tegen D. O. S. Ill is in een 2—0 overwinning geëindigd in het vordeel van VDO I. Het was een gelijk opgaande strijd; de ruststand was dan ook 00. Beide elftal len waren gelijk in krachten. De voorhoe de van VDO I had na de rust een weinig geluk. Hoewel DOS menig goede aanval ondernam, bleven de doelpunten uit. Nic. Boys I en n speelden gecombineerd in Wilnis tegen een Stormvogelscombina tie I en II. De Nic. Boys wonnen aldaar met 21. ZEVENHOVEN B. V. L. Dezer dagen hield de plaat selijke afdeeling van den B.V.L. haar jaar lijksche schietwedstrijd, welke tevens het zomerseizoen sloot. Hoewel op de gewone schietoefeningen goéd, werd op dezen wed strijd over het algemeen slecht geschoten. De uitslag luidt als volgt: Klasse B: 1. J. Könst 48 p., 2. L. J. Bos 4744, 3. L. v. d. Meer 4743, 4. J. V. Angevaren 4740, 5. T. Domburg 4645, 6. B. C. de Groot 46— 44, 7. G. v. Tricht 4544, 8. B. v. d. Meer 45—44, 9. H. P. de Groot 45—42, 10. J. W. Stein 45—41, 11. K. M. de Groot 44—42, 12. J. v. d. Sluis 4441, 13. A. Nieuwenhuizen 42. Klasse C: 1. J. v. Tol 44, 2. A. v. Vliet 43—43, 3. A. Hassing 43-^10, 4. J. Rietkerk 42, 5. J. v. Mastwijk 4139, 6. P. v. Leeu wen 4135. De wisselbeker is dit jaar gewonnen door T. Domburg. De wedstrijd stond onder de bekwame en prettige leiding van den heer L. Verleun (res.-kapt.). In het a.s. winterseizoen, op een nader te bepalen Landstormavond, zal de prijs uitreiking plaats vinden. NIEUWERBRUG Niet opgelet. Het niet opletten wordt verschillende personen nog al eens duur betaald gezet. Dit ondervond ook onze plaatsgenoote, mejuffrouw Z., toen zij, rij dende op een rijwiel, den weg over stak zonder eerst op te letten of deze wel vrij was. Zonder uit te kijken stak zij namelijk nabij haar wqning de Rijksstraatweg over in de richting van het erf. Terzelfdertijd naderde een luxe auto, welke zoo dicht ge naderd was, dat een aanrijding niet uit kon blijven. Zij werd door een auto geschept en kwam toen in een naast den weg ltopende sloot terecht. Gelukkig kwam zij er nog goed af en liep zij slechts een nat pak en lichte ontvellingen aan haar been op. Het rijwiel was van achteren geheel vernield en ook de auto had aan het spatbord ma- lerieele schade opgeloopen. Dat de bestuurder van de auto nog ge tracht heeft de wielrijdster mis te rijden blijkt wel hieruit, dat de auto geheel links van den weg in een heg terecht was geko- Arbeidsongeval. Bij het zagen van hout met een electrische cirkelzaag gleed de arbeider v. 't V. alhier, welke de zaag bediende, met zijn hand uit en werd deze door de inwerking zijnde cirkelzaag gegre pen. De duim en een tweetal vingers wer den zoodanig geraakt, dat de bovenste le den er geheel af waren. De man heeft zich terstond onder geneeskundige behandeling moeten stellen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 17