MAANDAG 4 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 PAARDENSPORT UITSTEKEND CONCOURS HIPPIQUE TE WASSENAAR. Luit. Greter winnaar van den Beker van Wassenaar Op het Wassenaarsche landgoed „Duin- rel!" is Zaterdag het concours hippique Wassenaar 1938 begonnen. Het concours begon 's middags met een lichte dressuurproef, waarvan de eerste prijzen gedeeld werden door majoor P. M. R. Versteegh (Frère Gris) en mevrouw Van Hoboken (Romi, eig. stal Duinhoeve). Majoor Versteegh won bovendien den eereprijs, een zilveren medaille, door den inspecteur der cavalerie uitgeloofd voor den best geplaatsten officier. Luitenant C. Tonnet won met zijn paard Kantaka den derden prijs en mevrouw Van Hoboken op I'm Alone (eig. stel Duinhoeve) ook nog den vierden prijs. Een aardig nummer was het carrousel- rijden van oogstwagens (met kromme sik kel). Het vlugge wenden van deze wei nig elegante wagens, door twee paarden getrokken, had aller bewondering. Voor het concours schoonste rijpaard waren 10 inschrijvingen binnengekomen. De jury splitste de paarden in een lichte en zware klasse. In de lichte klasse wonnen dr. H. L. M. van Schaik (Wassenaar) met Lismore en luitenant C. Tonnet (Amersfoort) met Lord (C. F.). De prijzen in de zware klasse kwamen aan stal Duinhoeve (den Haag) met I'm Alone, bereden door mevrouw Van Hobo ken, majoor P. M. R. Versteegh (Gronin gen) met Frère Gris en stal Duindal (Den Haag) met Microp, bereden door den heer W. Sauerzapf. Eervolle vermeldingen kregen dr. H. L. M. van Schaik (Wassenaar) met Slieve- namon en dr. H. M. E. Schürmans met Blarney Boy. Nadat de muziek van de huzaren de manschappen in hun keurige witte uit monstering een vroolijk schetterenden rondgang had gemaakt, heeft een mitrail- leurpeleton van de huzaren een demon stratie gegeven. Het grasveld dreunde on der de hoefslag. Getoond werd met welk een snelheid de manschappen de mitrail leurs in stelling kunnen brengen. Met veel gemak werden de hindernissen ge nomen. Het publiek was gul met zijn ap plaus. Vier ruiters hebben hierna een dres- suurdemonstratie gegeven. Het waren de majoors Le Heux en Versteegh, ritmees ter baron Sirtema van Grovestins en lui tenant Tonnet. Het was een bijzonder ge slaagde demonstratie. In den' gietregen is het springconcours M. verreden. Dertig ruiters en een ama zone (mej. J. Gerritzen) namen hieraan deel. Over het algemeen is er uitstekend gesprongen en de paarden luisterden goed naar hun berijders. Ritmeester Van der Voort van Zijp won den eere-prijs, een zilveren beker, aange boden door den heer D! Th. Ruys, en den eersten prijs; hij reed het parcours op Hannes (R.P.) met 0 fouten in 1 min. 40 sec. De overige prijzen werden als volgt verdeeld: 2. luit. Egter van Wissekerke, Den Haag, op Shuggi, 0 fouten in 1 min. 53 sec.; 3. luit. C. Tonnet, Amersfoort, op Kantaka, 3 fouten in 1 min. 56 sec.; 4. D. H. Pasman, Scheveningen, op Dünen- bank (eig. P. Leeuwenburg) 4 fouten in 1 min. 39 sec.; 5. Ritm. Van der Voort van Zijp op Present, 4 fouten in 1 min. 41 sec. Het concours werd gistermorgen om 11 uur voortgezet met de voorkeuring van den samengestelden wedstrijd om den prijs van Haesebroek. Des middags om half drie opende het programma met een nummer landbouw- tuigpaarden; een invitatie-concours voor eenspannen, voor inwoners van Wassenaar. De uitslag hiervan was: 1. Ringla van G. van S. Marei (W. van Steijn); 2. Tibulus van G. van S. Marei (eig.); 3. Boy van W. van Zanten (eig.); 4. Kees van J. Beyersbergen (eig.). De uitslag van den samengestelden wedstrijd luidde ten slotte: 1. D. Siem jr. met Rosine van The Balfour Farm met 220 y2 pnt.; 2. J. Parqui met Shamrock met 216pnt.; 3. Ritmeester Baron Sir tema van Grovestins met Flambeau met 196pnt.; 4. J. A. H. Boesecken met Flirt met 188 X pnt.; 5. mej. E. Tack met Gentility met 175)4 pnt. De uitslag van het springconcours B. luidde: 1. R. J. Weitges met Diana 2 0 fou ten en 1.07; 2. ritm. baron Sirtema van Grovestins met Flambeau 0 ft. en 1.13; 3. mej. E. Tack met Gentility 3 ft. in 1.22; 4. R. J. Wentges met Alida 4 ft. in 1.02; 5. mevr. Hamme met Xenophon 4 ft. in I.03; 6. J. H. W. Pasman met Tom III, 4 ft. in 1.04; E.V. luit. van Lawick van Pabst met Look Out 4 ft. in 1.05; res. luit. A. B. Vlielander met Soft Johnny met 4 ft. in 1.07 en dr. H. M. E. Schürmann met Blarney Boy 4 ft. in 1.05. Tijdens het springconcours verscheen op het terrein de Engelsche gezant Sir Hubert Montgomery, terwijl wij verder nog opmerkten den kolonel van Voorst tot Voorst; inspecteur der cavalerie^ ko lonel b. d. jhr. Quarles van Ufford, voor zitter van de Kon. Mil. Sportvereeniging en vele andere officieren, de meesten met hun dames. Na het springconcours bracht een keu rig verzorgd kindernummer een aardige afwisseling, en hierna volgde een prach tige dressuurdemonstratie door majoor Le Heux, majoor Versteegh, ritmeester Sirtema van Grovestins en kapitein Ton net. De duoklasse, twee rijpaarden, waarbij het samenpassen der paarden tevens be oordeeld werd, beperkte zich tot een tweetal paren, die echter alle vier een bijzonder goede show gaven. De uitslag werd: 1. Starbeek en Starlight beide van R. J. J. Hiemstra, gereden door den eige naar en mej. Breesnee. 2. Kachama van H. v. d. Bergh Jr. (eig.) en I'm Alone van stal Duinhoeve (mevr. van Hoboken van Hoedekenskerke). Hierna volgde een wedstrijd voor offi ciers dienstpaarden om den prijs van St. Joris, met als eereprijs een zilveren me daille van H. M. de Koningin. Hiervoor had in de morgenuren een voorkeuring plaats, waarbij de dressuurproef van den samengestelden wedstrijd, alsmede eenige gehoorzaamheids-sprongen werden ge vraagd. Bij de eindkeuring kwamen de paarden gezamenlijk in den ring. Zij moesten daarbij op stang en trens gere den worden, terwijl de officieren hun sa bel moesten dragen en trekken. De uitslag werd: 1. luit. C. Tonnet met Kantaka; 2. ritm. baron Sirtema van Gro vestins met Flambeau; 3. dr. H. L. M. van Schaik met Slievenamon; 4. luit. Stam met Uhn en 5. luit. Snorm met James Kwiek. De dressuurproef M. om den prijs van den Bierlap, ging om den eereprijs, een zilveren medaille van Z. K. H. Prins Bernhard, en als wisselprijs een zilveren b^ker van het gemeentebestuur van Was senaar. De overige prijzen waren 60, 40, 20 en 10. De uitslag werd: 1. majoor P. M. R. Versteegh met Frère Gris; 2. mej. I. Berg man met Scottish Maid; 3. majoor mr. W. v. d. Hoek met Bekes; 4. dr. H. M. E. Schürmann met Big Ben. Het programma" werd besloten met een springconcours. Prijzen: 100, f 80, 60, 40 en 20 en een wisselprijs. De beker van Wassenaar, welke dit jaar definitief werd verreden. Vorige winners waren: Sauerzapf, luit. Greter, luit. de Bruine en luit. dr. van Schaik. Het parcours van 545 meter bevatte 15 hindernissen tot een maximum hoogte van 1.50 M. en vijf scherpe wendingen. De maximum tijd was 1 min. 34 sec. Geen der deelnemers kwam zonder fouten rond, doch twee eindigden met 4 fouten, n.l. de luitenant Greter op Peacock en de luitenant dr. van Schaik op Santa Bell. Deze twee moesten overspringen voor den lsten en 2den prijs. Hierbij maakte luit. Greter 4 ft. in 0.36 en luit. dr. van Schaik 8 ft. in 0.39, zoodat luitenant Greter de finitief winnaar werd van den beker van Wassenaar, en tevens de zilveren medaille van Z. K. H. Prins Bernhard. De totaal uitslag, zonder de barrage in aanmerking te nemen, luidt: 1. luit. J. J. Greter op Peacock van luit. Gruppelaar met 4 ft. en 1.12; 2. luit. dr. H. L. M. van Schaik met Santa Bel 4 ft. in 1.24; 3. res. luit. A. B. Vlielander met Wapi 7 ft. in 1.32; 4. ritm. A. D. C. v. d. Voort van Zijp met Hannes (r. p.) 12 ft. in 1.10; 5. luit. J. J. Greter met Carina 12 ft. in 1.11. CONCOURS HIPPIQUE TE DELFT. Het concours hippique, dat gisteren op het DHC-terrein te Delft ter gelegenheid van het 18de lustrum van het Delftsche Stu denten Corps door de Studenten Caroussel Vereeniging Delft werd gehouden, is bij zonder goed geslaagd. De uitslagen luiden als volgt: Studenten behendigheids springconcours: Eereprijs: D. v. Leeuwen Jr., Delft 0 ft., 56 sec.; 2e pr. K. G. Bal, Delft, 0 ft. 63 sec.; 3e pr. ir. B. J. Goossens, Delft, 0 ft., 64 sec.; 4e pr. J. Scheltinga Koopman, Amsterdam, 1/4 ft., 67 sec.; 5e pr. Dyckmeester, Utrecht 1/2 pt., 67 sec.; 6e pr. mej. B. Homoet, Lei den, 4 ft., 60 sec. Landbouw éénspannen: le pr. P. Franse, 's-Gravenhage met „Lady"; 2e pr. A. D. v. Galen, 's-Gravenhage, met „Roland"; 3e pr. P. C. C. v. d. Toon, 's-Gravenhage, met „Robert"; 4e pr. dezelfde met „Bernhard"; 5e pr. W. F. Hofman, 's-Gravenhage, met „Piccolo". Springconcours M: Eereprijs (beschikbaar gesteld door Z.K.H. Prins Bernhard) C. J. O. Dietrich op Sir Bush (eig. mevr. Pasman, Beerta); 2e pr. W. Inkeeren op Roxy (eig. Vughtsche Manege, Vught; 3e pr. le Luit. Dorhout Mees, 's-Gravenhage op Ecureuil; 4e pr. C. J. O. Rietrich op Lottka (eig. D. H. Pasman, 's-Gravenhage); 5e pr. mej. J. C. Gerretsen, 's-Gravenhage op Sophia. Tijdens het concours bekwam de heer D. H. Pasman op één der bij terreinen bij een val van zijn paard een neuswond, doordat hij door een hindernisboom werd getroffen. Hij is, nadat geneeskundige hulp was ver leend, naar „Bronovo" in Den Haag over gebracht. VOETBAL. Kon. Nederl&itdsche Voetbalbond BODEGRAVENALPHEN 6—8. In dezen vriendschappelijken wedstrijd slaagde Alphen er in de thuisclub met 86 te kloppen. Reeds na 3 min. nam Bodegra ven door den rechtsbuiten de leiding, doch ook Alphen liet zich niet onbetuigd en maakte door Ykema spoedig gelijk. De be zoekers bleven aanvallen en uit een dezer aanvallen nam Alphen door denzelfden speler de leiding (12). De thuisclub kwam weer aan de beurt en thans was het de rechtsbuiten, die den gelijkmaker scoorde. Bodegraven bleef nog eenigen tijd in den aanval en door een misverstand van een Alphen-back werkte hij den bal in eigen doel (32). Na een aanvankelijk ge lijk opgaanden strijd in de tweede helft, wist Alphen door Baltes weer gelijk te ma ken. Toen was het Windhorst, die op han dige wijze de Bodegraven-defensie het na kijken gaf (34). Bij een misverstand in de verdediging der thuisclub vergrootte Al phen, door Ykema weer den voorsprong (35). De doelpuntenregen bleef aanhou den. Nadat de thuisclub nog driemaal het net had gevonden, volgde Alphen eveneens dit voorbeeld, waardoor met 68 het einde kwam. Bodegraven II won met 32 van een Alphen-combinatie. Clubnieuws der Kath. Sportvereenigingen PROMOTIE-COMPETITIE ESTO ESTO IILeimuiden n 62 Alweer een stap dichter bij de promotie! Een score van 179! Om half drie laat de heer Verhagen uit Boskoop den wedstrijd beginnen. We moe ten vermelden, dat de geheele wedstrijd vrijwel hetzelfde aspect geeft, als de vo rige. Alleen waren de twee penalty's in het nadeel van de thuisclub. Leimuiden trapt af en de witte voor hoede neemt den bal over. De Leimuiden- keeper loopt uit, een listig tikje volgt en het is reeds 10. Daarna doolt de bal eenigen tijd op het middenveld, vliegt plotseling naar den rechtsbuiten, 'n voorzet en P. Walraven zorgt voor de rest (20). ODI trekt dan ten aanval! De linksback krijgt, liggende op den grond, den bal tegen den arm en de referee geeft strafschot. Onhoudbaar in het net (21). Hierna komt er een kalme periode, totdat de leden van de KJC op de tribune van ongeduld beginnen te „bla ten". Hieruit komt het derde doelpunt van ESTO, als G. de Wit op vrij grooten af stand een harden schuiver inzendt, die doel treft (31). Het eerste kwartier na de rust is Lei muiden eenigen tijd aan het woord, maar het wil in de voorhoede niet vlotten. Dan neemt de thuisclub vrijwel voor de rest van de match de leiding over en keer op keer moet de vijandelijke keeper hande lend optreden. P. Walraven verhoogt met een prachtschot de score (41). Weer gaat ESTO ten aanval, een scrim mage voor het gastendoel en G. de Wit kogelt in het net (51). Maar nu klemt Leimuiden de tanden op elkaar. Er volgen enkele aanvallen. We zien de achterhoede gepasseerd, een kleine botsing en de scheidsrechter wijst naar de witte stip. Hoogeveen keert den bal. Bravo! Nog even houden de bezoekers het vol. Uit een hoo- gen voorzet scoort de linksbinnen met een juweel van een schot (52). Maar dan is het met Leimuiden afge- loopen. 't Beleg voor de vijandelijke veste wordt geslagen. Gerrit de Wit weet vrij staande door niet en al heen te schieten (62). Nog enkele aanvallen en dan maakt de scheidsrechter aan dezen prettigen wed strijd een einde. De stand is nu: ESTO II 3 1 2 17—9 4 v. Nispen II 2 1 1 811 2 ODI II 3 1—2 9—14 2 R.K. Sportver. „Docos". Afd. Junioren: Een klein program ma maar met winst afgewerkt. Docos c trok niet te vergeefs naar DOS, en won in de serie wedstrijden tegen Lisse b met 31. Zoodat onze c-Boys nu verplicht zijn, zich te meten met den volgenden tegenstander. En onze e-Boys wisten zich te handhaven tegen VCH a en wonnen daarvan met 20. A.s. Zondag 10 Juli beginnen de Serie wedstrijden op het Docos-terrein. Het pro gramma van dien dag vangt aan om 12 uur en eindigt, als alles naar wensch ver loopt, om 5.10 uur. Dan zijn er totaal 11 serie- en 2 vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. De deelnemers aan de serie spe len 2 x 20 min. zonder rust, en alle par tijen volgen elkander op. De indeeling is als volgt: Afd. A: WL a, Meerburg a, KRV a, Do cos a. Afd. B.: DOS b, Lisse b, WL b, Docos e. Afd. C: SNA a, Teylingen b, VCH a, Do cos f. Afd. C: SJC c, Teylingen c, Lisse c, Do cos g. Voor onze junioren een zwaar program ma, maar zeer mooie oefenpartijen, en toch is winst niet uitgesloten. Dit alles vraagt toch zeker wel de aandacht van vele men- schen, zoodat het toch zeker ook niet aan supporters zal ontbreken. Ook nemen vele ouders deze kans waar om nu eens een bezoek te brengen aan het Docos-Sport- park! R.K. Sportver. „Van Nispen". Door de Meer in eigen home te verslaan met 42 heeft van Nispen zich in de vyf- de ronde geplaatst voor den Bisschopsbeker. Direct na den aftrap plaatste de v. Nis- pen-midvoor het leer naar den linksbui ten, deze geeft scherp voor en het wordt met een vliegend schot juist naast gescho ten. Onmiddellijk hierna weer een goed opgezette aanval der rood-zwarten en thans is het invaller Pompe, die juist naast schiet. Na ongeveer 15 minuten spelen heeft de thuisclub succes, wanneer een der Zilkers toeloopt op een naar den keeper der gasten toegespeelden bal en met een flink schot de score opent. Van Nispen heeft nu den smaak te pakken. Na eenige aanvallen van de Meer te hebben afgesla gen, krijgt Duivenvoorden het leer voor doel toegespeeld en de stand is 20. Wie nu dacht dat van Nispen het spel gewon nen had, kwam bedrogen uit. Het is thans de Meer, dat den toon aangeeft en het spel geheel in handen neemt. Keurig samenspe lend trekt hun voorhoede steeds ten aan val, iets wat bij de thuisclub dikwijls veel te wenschen overlaat. Eindelijk is het hun midvoor, die op fraaie wijze den achter stand weet te verkleinen door het leer in den linkerbovenhoek te plaatsen (21). Onmiddellijk na den aftrap trekt de Meer weer ten aanval, de bal wordt hoog op doel geschoten en, hoe de keeper ook tracht het leer tegen de zon in te ontdekken, hij ziet het niet eerder dan wanneer dit achter hem in de touwen ligt (22). Nog voor rust weet van Nispen de leiding te hernemen (32). Na rust wordt door de thuisclub, hoewel met wind meespelende, niet meer het spel vertoond als in de eerste helft. Van Nispen weet nog eenmaal te doelpunten, hoewel de deklat en staanders menigmaal reddend optreden om schoten te keeren van C. en Th. van Maris. (42). R. K. Sportver. „S. M. C." Alhoewel V. V. L. veel zwaarder was dan onze elftallen, zijn de wedstrijden uit stekend verloopen. De junioren van S. M. C. moesten het onderspit delven tegen V. V. L. a Eindstand 50 voor V. V. L. De keeper van S. M. C. heeft het voor de eer ste maal, dat hij als zoodanig optrad, zwaar te verantwoorden gehad. S. M. .C I kon het ook niet bolwerken. Was de stand bij de rust 22, het einde was 92 in het voordeel van V. V. L. De onderlinge ver standhouding was goed en de leiding van den heer Van Veelen correct. Wij doen een beroep op alle Warmond- sche jongens zich aan te sluiten bij S. M. C. (Donderdagavond verplichte training voor junioren om 7 uur en voor de senio ren om 8 uur). R. K. Sportver. „Foreholte". Foreholte mocht gisteren een goede be langstelling genieten bij den wedstrijd Foreholte ILeimuiden I. Dat gaat den goeden kant uit. Onze jongens waren in dezen pittig gespeelden kamp, beslist de sterste. Ze wonnen zeer gemakkelijk met 5—1. Voor Zondag 10 Juli gaat Foreholte I in Leimuidesn de returnmatch spelen. Het bestuur en het bestuur der Suppor ters-vereen iging hebben morgen een ge combineerde vergadering, aanvang 8.30 uur in kantoor Gebr. Vester, Jacoba v. Beieren- wegf 11. R. K. Sportver. „D. O. S. R." Gistermiddag is het junioren-tournooi voortgezet met den wedstrijd Teylingen a Alphensche Boys a in de A-afdeeling, welke na zeer spannenden strijd in een 21 overwinning voor de Sassenheimers eindigde. Alzoo komen nu Lisse a en Tey lingen a in de finale tegen elkaar uit. In de B-afdeeling speelde Docos c tegen Lisse b. De uitslag was hier 31 voor de jonge Leidenaars. Verder was in deze af- deeling nog de wedstrijd S. N. A. aTey lingen b., welke de Stomp wij kers, ondanks een verren fietstocht, met 82 wisten te R. K. Sportver. „Teylingen". Een vijf en dertig-tal Junioren trokken naar Roelofarendsveen om daar met twee elftallen uit de komen voor de door D. O. S. uitgeschreven Junioren Serie-wedstrij den. De Teylingers hadden blijkbaar nu niet zoo gelukkig geloot, daar Teylingen a uit moest komen tegen Alphensche Boys a, de kampioen van het Goudsche District. Na een spannenden strijd wist Teyl. met 21 te winnen, nadat zij met 10 achter had gestaan. De junioren zullen nu met Lisse a moeten uitmaken wie den lsten prijs verovert. Teylingen b moest tegen S. N. A. a spe len. De onzen verloren met 82. Deze partij was dan ook veel te sterk tegen de kleine b.'ers. Op Zondag 17 Juli e. k. worden door Teylingen geen wedstrijden gespeeld van wege het Aanbiddingsfeest. De vereenigin- gen willen hiermede wel rekening hou den. WIELRENNEN „NIEUW SWIFT". W. Rijsbergen wint den André Renaud- beker. In de A-klasse van bovengenoemde ver eeniging kwamen slechts twee renners aan start in den loop der 60 km. wedstrijd, bei den door pech moesten opgeven. Bij de B.-klasse werd gereden om den André Renaud beker, waarbij de houder van den beker, nl. W. van Rooyen, deze tegen de 6 B-klassers moest verdedigen. In de eerste ronde zag het er naar uit, dat van Rooyen een gemakkelijke taak zou hebben, want slechts twee renners, nl. F. v. d. Berg en J. Hintzbergen wisten zijn tempo te volgen. Deze ronde van 7.6 km. werd in den zeer snellen tijd van 11 minu ten 59 seconden afgelegd. Na feilen strijd werd de uitslag: 1. W. Rijsbergen, 1 uur 41 min. 12 seconden; 2. W. van Rooyen 1.42.58; 3. J. Laven 1.43.28; 4. Fr. v. d. Berg 1.45,.7, De overige renners gaven door pech op. Twee C-klassers bonden den strijd aan om een wisselbeker, waarbij Fr. Blom 5 minuten voorgift kreeg van J. van Klin ken. Slechts in de laatste ronde wist Van Klinken Blom in te loopen en met 150 me ter te winnen. Zijn tijd bedroeg 55 minu ten 52 sec. over 30 km., d.i. ruim 8 minuten sneller dan in zijn vorigen wedstrijd. Morgenavond zal er wederom team ge reden worden, waarvoor de start plaats vindt te zeven uur. „SWIFT." De gisteren gehouden wedstrijd tegen „Den Bras", die voor de A-klasse over 80 km. ging, werd op een zeer ongunstig tra ject vérreden. De rit ging hoofdzakelijk over rijwielpa den, van twee zijden berijdbaar, zoodat er van strijd niet gesproken kan worden. Hij, die voor lag had al een zeer groote kans te winnen, want de finish was maar een 50 meter verder, wanneer men uit een gevaarlijken bocht van het rijwielpad afkwam. N. de Romijn van Swift, die Zaterdag reeds in de Ronde van Gouda een besten wedstrijd had gereden, doch door vallen uitviel, toonde ook hier, dat hij heel goed kan meekomen. Chr. de Vink, gaf-na 40 km. op, zoodat eerstgenoemde alleen tusschen de „Den Bras"-menschen stand moest houden, wat hij schitterend volbracht heeft. De uitslag werd: 1. T. Wildschut, 2 op banddikte N. de Romijn, 3. P. van Eijk, 4. J. de Vaal. De B-klassers reden 40 km. H. Holswil- AUTOMOBILISME HET" FEEST VAN HE K.N.A.C. Prachtig concours van koetswerken. Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de Koninklijke Nederlandsche Automobielclub heeft het bestuur Zater dagmiddag in het Palace Hotel te Scheve ningen gerecipieerd. In een der zalen van het hotel stonden de talrijke fraaie bloemstukken, welke door verschillende organisaties en zusterver- eenigingen alsmede door tal van autoritei ten waren gezonden, opgesteld. In het mid den van deze bloemenweelde stond het be stuur der jubileerende club om de geluk- wenschen van allen, die ter receptie ge komen waren, in ontvangst te nemen. Groot was de belangstelling, welke de K. N. A. C. bij dit feest heeft mogen onder vinden. Zoowel van de zijde der overheid als van den kant van verkeersorganisaties en sportvereenigingen waren talrijke ver tegenwoordigers aanwezig, om maar te zwijgen van het groote aantal leden, dat het bestuur der club kwam complimentee- i en. Onder de vele aanwezigen noemen wij den minister van waterstaat, mr. dr. ir. Van Buuren, die de gelukwenschen der Regeering kwam aanbieden, vervolgens den Burgemeester van Den Haag, die het gemeentebestuur vertegenwoordigde; ir. Damme, directeur-generaal van de P.T.T.; baron Krayenhoff, algemeen voorzitter van de Algemeene Vereeniging voor Vreem delingenverkeer, en den heer Van den Mortel, burgemeester van Noordwijk. Meer dan 200 automobielen, vertegen woordigend 47 merken, waren Zaterdag middag op het parkeerterrein aan den Scheveningsche Boulevard en op de trot toirs, aan land en zeezijde te zien. Het jaar- lij'ksche concours van koetswerken gaf, meer nog dan bij vorige gelegenheden, een vrijwel volledig overzicht van wat de in ternationale automobielindustrie te koop heeft. Het was voor de jury, die al 's morgens vroeg aan het beoordeelen ging, niet ge- makelijk beslissen. Het slechte, regenachtige weer maakte haar taak ook niet aange naam. Omstreeks het middaguur dropen de auto's van den regen. En de open wagens niet alleen van buiten. Het leerwerk werd bij de laatste categorie op een zware proef gesteld. Het grootste deel van de tentoongestelde automobielen was gesloten. De midden weg tusschen gesloten en open modellen is de cabriolet en dit model was op het con cours zeer goed vertegenwoordigd, zoowel onder de Europeesche als onder de Ameri- kaansche merken. Bijzonder elegante ca briolets waren onder de Fransche en Duit- sche merken. Ook Nederlandsche carosse- riewerk was er te bewonderen. In het algemeen viel de groote vooruit gang op in kofferberging en uitvoering (bekleeding en uitwendige lijnen). Ook het lakwerk is tegenwoordig wel puik. Juist bij serie-modellen doen synthetische lakken wonderen, terwijl juist het onderhoud en de duurzaamheid van de automobiel ook gewonnen heeft door het chromeeren van de metaaldeelen. Er waren dit jaar voor het eerst ook kam peerwagens opgesteld. Wij zagen er een van binnen, die wel bijzonder gerieflijk was ingericht. De wagen bevatte een gasfornuis, stroomend water, dat door een pomp aan de kraan uit een tank van 60 liter geput wordt, een ijskast, kleerkast, ruime slaap gelegenheid, radio en leectrisch licht. De drie kampeerauto's verschilden weinig van elkaar, alle waren van Nederlandsche fa brikaat. DE GROOTE PRIJS VAN FRANKRIJK. Mercedes Benz op de drie eerste plaatsen. Voor de 32ste maal werd gisteren de Groote Prijs van Frankrijk verreden en wel op dit circuit van Reims, dat 64 maal moest worden afgelegd met een totaal af stand van bijna 510 K.M. Het is een dave rende zege voor Mercedes-Benz geworden. Immers het Duitsche merk bezette de drie eerste plaatsen, terwijl Carrière (Frank rijk) die met Talbot vierde geklasseerd werd, op 10 ronden achterstand van den winnaar, von Brauchitsch eindigde. De tijd van Manfred von Brauchitsch met Mercedes Benz bedroeg 3 uur 4 min. 38,5 sec. over 509,21 K.M., hetgeen een nieuw record beteekende. Het gemiddelde van den winnaar was 162,758 K.M. Twee mi nuten na von Brauchitsch kwam Carac- ciola binnen, met een ronde achterstand ge volgd door den winnaar van de Grand Prix van Tripolis Hermann Lang. En Car rière werd vierd met Talbot op 10 ronden achterstand van Von Brauchitsch, terwijl ae vijf overige coureurs, die gestart waren, den strijd hadden moeten staken. der was al spoedig door pech uitgescha keld, doch de Boer, Nieuwenburg en de Ridder, wisten goed stand te houden. le werd G. Berzee, 2. W. de Bruin, 3. J. de Boer (S.), J. Nieuwenburg en 10 de Ridder. De twee laatstgenoemden rijden bij Swift in de C-klasse, zoodat ze over hun prestatie tevreden kunnen zijn, als men weet, dat er 26 renners startten. De junioren reden 20 km., waarvan de uitslag werd: 1. J. Veltman, 2. J. de Graaff 3. F. Holswilder. Dinsdag 6.45 uur samenkomst Haarlem mervaart by de Spoorbrug. Zondag wederom clubontmoeting tegen Den Bras". Voor de op 17 Juli te houden grasbaan- wedstrijden op het R. K. Sportterrein op den Haagweg, ter gelegenheid van het 19- jarig bestaan van „Swift" bestaat bij dr renners groote belangstelling. Versclv' lende bekende grasbaan-specialisten z reers gecontracteerd, zooals: Daenen, quesnoy, T. Wildschut, J. Alhuizen e.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11