MAANDAG 4 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 strijd heet gedaan, geven wij hem een behoorlijke kans om één der hoogste dam titels te behalen. De 2de aankomende, de altijd rustig en kalme speler A. ter Haar, heeft zich in dezen wedstrijd buitengewoon goed ge houden. Zijn spel was als steeds 1ste klas. Uitgezonderd zyn partij tegen Wim Huis man en 2 remise-partijen, wist hij de an dere partijen op overtuigende wijze te win nen. B. Slegtenhorst heeft niet gespeeld zooals hij het kan. De theoreticus bij uitnemend heid als hij is, miste in dezen wedstrijd zijn zelfvertrouwen, wat wij een volgenden keer graag bij hem terug wenschen te zien. P. v. d. Stel, de dammer, die bijna iede re tegenpartij door zijn gewaagd spel tot wanhoop brengt, kon het niet verder ben gen dan de 4de plaats. Zeer mooi waren enkele van zijn partijen. In het middenspel ontstaat haast door iederen zet van hem een probleem. Een wedstrijd zonder v. d. Stel zou veel -levendigheid missen J. Kleer was in dezen wedstrijd in zijn besten vorm. Wij zijn het beter van hem gewend. Niet één partij heeft hij tot winst kunnen brengen, wat zijn gewoonte an ders is. Van veel belang was het voor hem om in dezen wedstrijd als één aan te ko men, aangezien de L. D. wisselbeker reeds tweemaal door hem achtereen gewonnen is. Indien iemand driemaal van hem achtereen wint, wordt hij definitief eigenaar. P. Oli vier was een nieuweling, die over zijn prestatie niet ontevreden mag zijn. Met wat meer wedstrijd-routine wordt hij voor de sterkste spelers een tegenpartij waar men rekening mee moet houden. M. Op- tendrees was goed, doch door omstandig heden gedwongen zijn partijen vlugger uit te spelen, wat op zijn spel wel eenigen in vloed had. H. de Water was door omstandigheden gedwongen zich terug te trekken. J. Hes is uit den strijd genomen door zijn werkzaam heden buiten de stad. In de 2e klas is A. Pronk ongeslagen als no. 1 aangekomen ,die zich nu kampioen 2de klas van Leiden mag noemen, gevolgt door I. Laterveer, de kampioen 3e klas van 1937, een mooi resultaat. No. 3 is de vader van den kampioen van Leiden, hopenlijk zal hij nu van zijn 15-jarigen zoon wel eens een lesje krijgen, zoodat wij af moeten wachten wat hij het volgende jaar zal presteeren. No. 4 is C. Teunissen, de oudste deelnemer; hij telt al 71 lentes. Van den ouden baas kan gezegd worden, dat hij nog een goede partij speelt. Verder hebben de overige spelers gespeeld naar hun kunne. In de 3e klas is kampioen geworden J. de Vink, ook al weer ongeslagen, een mooi resultaat. No. 2 is Wim Heemskerk, ook al een van de jonge garde; hij is 16 jaar, en zal in de toekomst ook wel van zich laten hooren. Leo Nagtegeller, de voetballende dammer, miste in zijn laat ste wedstrijd zijn schot, en verloor van Wim Heemskerk, maar wist zich toch nog met 2 punten verschil op no. 1, derde te plaatsen; een anderen keer beter. De ove rige spelers hebben zich gegeven voor wat zij waard waren. Tot slot volgt hier dé stand. Eerste klasse 1. W. Huisman 6 4 2 0 10 2. A. ter Haar 6 3 2 1 3 3. B. Slegtenhorst 5 2 1 2 5 4. P. v. d. Stel 6 1 3 2 5 5. J. Kleer 5 0 4 1 4 6. P. Olivier 6 1 2 3 4 7. M. Optendrees 6 1 2 3 4 Afgebroken partij. Tweede klasse 1. A. Pronk 7 3 4 0 10 2. I. Laterveer 7 3 3 1 9 3. J. Huisman Sr. 7 1 5 1 7 4. C. Teunissen 7 3 1 3 7 5. K. Staats 7 2 3 2 7 6. E. Klinkenberg 7 0 6 1 6 7. J. de Tombe 7 2 2 3 6 8. P. v. Leeuwen 7 0 4 3 4 Derde klasse 1. J. de Vink 6 2. W. Heemskerk 6 3. L. Nagtegeller 6 4. D. Laterveer 6 5. W. de Roode 6 6. F. Franken 6 7. J. Hillebrand 6 WATERPOLO WEDSTRIJDEN A. Z. C. Woensdagavond spelen in Alphen's zwem bad A. Z. C. I—H. A. G. A. I en A. Z. C. II tegen de Zijl II. WATERPOLOTOURNOOI DE MAAS Ter viering van haar 30-jarig bestaan en van het 25-jarig eerste klasseschap van haar waterpolo-zevental heeft de zwemver- eeniging De Maas gisteren in het Kraling- sche Zwembad een waterpolotournooi ge houden, waaraan deelnamen: Star, UZC, LZC, De Zijl en De Maas. Om half twaalf nam het tounooi een aanvang met den wedstrijd De MaasLZ C, welke gewonnen werd door LZC met 32. Reeds in de eerste helft verkreeg zij een 20 voorsprong door doelpunten van Teegelaar en H. Walenkamp. In de tweede helft wist De Maas aanvankelijk dezen achterstand door toedoen van Rinardel en P. v. Senus in te loopen. Vlak voor het einde scoorde Teegelaar echter nogmaals voor LZC, waarmede deze wedstrijd voor De Maas verloren ging. Hierna kwam LZC uit tegen De Zijl. Zij moest nu echter met 43 het onderspit delven. Vlot kwamen, nadat de pauze met een 10 stand voor De Zijl door Geeve voorbij was, de doelpunten. Geeve maakte ook het tweede punt, dat spoedig dooreen tegengoal van v. d. Reyden gevolgd werd. Beide partijen scoorden hierna ieder nog twee maal; De Zijl door Geeve en Kapaan en LZC door Elsinga (twee maal). Buiten het kader van het tournooi speel de vervolgens een zevental, samengesteld uit leden uit Indië afkomstig, tegen een Hollandsch zevental vai De Maas. On danks het koude water klopten de Indiërs hun tegenstanders met 31. Het programma werd voortgezet met den wedstrijd UZCStar. UZC won met 20. In de nu volgende wedstrijden ging het om plaatsing voor de prijzen. Maas deed het nu ook een stuk beter. Na den strijd waarin zij De Zijl met 32 sloeg, plaatste zij zich in de finale. De Zijl opende de score (01), maar spoedig was de stand gelijk toen de Leidsche keeper een schot van P. v. Senus liet glippen. Niet lang be leefde zij daar pleizier van, want ook een schot van Geeve trof doel en daarmee was de stand weer in het voordeel van De Zijl. De gebroeders van Senus van Maas na men echter ieder nog een doelpunt voor hun rekening, zoodat Maas dezen strijd met 32 won. Direct hierop had de strijd om den eer sten prijs plaats tusschen De Maas en UZC Het werd een snelle en spannende kamp. UZC was aanvankelijk iets in het voordeel en De doelman van De Maas moest eenige schot van Veersen faalde hij echter (01). Daarna kwam Maas beter opzetten en na eenige mislukte schoten had zij door Re- nardel succes (11). Op en neer ging nu de strijd, waarbij vooral de keeper van UZC zijn goede kwaliteiten toonde. Beide par tijen slaagden er echter niet meer in te doelpunten. Ondanks dezen even stand, verlengde men niet, want Maas stond als organisator haar rechten op den beker af aan UZC, die derhalve den eersten prijs in ontvangst mocht nemen. De Maas ont ving den tweeden en Star de wedstrijd De ZijlStar ging niet door vanwege het feit, dat De Zijl moest vertrekken den derden prijs. SCHAKEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zaterdagmiddag en -avond werd in het schaakhuis te Amsterdam de eerste ronde gespeeld van het tournooi om het kampioen schap van Nederland. Deze keer is het tour nooi zeer sterk bezet. Bovendien is de strijd verzwaard door het feit, dat er 12 deelne mers zijn, terwijl bij vorige tournooien het aantal op 10 was bepaald. In 1936 kwam S. Landau als eerste aan, die dus sedert dat jaar titelhouder is. Men moet daarbij in aanmerking nemen, dat dr. Euwe toentertijd niet meespeelde, daar hij wereldkampioen was. Thans echter is hij weer van de partij en men neemt alge meen aan, dat de strijd in eerste instantie tusschen hem en Landau zal gaan. De derde concourrent is jhr. mr. dr. J. H. O. van den Bosch, een zeer sterk speler, die zich echter den laatsten tijd, door beroepsbezig heden daartoe verplicht, op den achter grond bewoog. De uitslagen van de eerste ronde luiden: Van MindenoPrins 01, Scheltinga Van den Bosch 01, LandauMuilwijk 10, FonteinEuwe 01, Van Doesburgh Cortlever 01, De GrootMulder 1/2-1/2. De tweede ronde. De strijd werd gistermiddag voortgezet. De uitslagen luiden: MulderPrins 01, Cortleverde Groot 10, EuweVan Doesburgh 10, Muilwijk Fontein 1/21/2, Van den BoschLandau afgebroken, Van MindenoVan Scheltinga 0—1. De stand luidt: 1, 2 en 3 Euwe, Prins en Cortlever ieder 2 punten; 4 en 5 Landa en Van den Bosch ieder 1 punt 1 afgebro ken partij; 6 Van Scheltinga 1 pnt.; 7, 8, 9 en 10 Fonttein, Muilwijk, Mulder en de Groot ieder 1/2 pnt; 11 en 12 Van Mindeno en Van Doesburgh ieder 0 punten. POSTDUIVEN „Het Oosten" (Leiden) Wedvlucht met jonge duiven vanaf Til burg. In concours 140 vogels welke om 2 uur in vrijheid werden gesteld met N.W. wind. Afstand der resp. hokken 7782 K.M. Door slechte weergesteldheid werden geen groote snelheden bereikt. De le vogel werd geconstateerd om 3.29.41 met een gemiddelde snelheid van 888.24 M. per minuut. De laatste puntentellende vogel om 4.29.37 met 527.97 M. per minuut. De uitslag is als volgt. Alting 1, 9, 19, 31; Jonk 2, 5, 8; Schroder 3, 22, 23, 35; Romijn 4, 21; v. Gennip 6, 20, 27; Boekkooi 7, 14, 33; v. d. Berg 10, 30, 32; Houthoff 11, 12, 17; v. Duuren 13, 25, 34; Singerling 15, 16, 24, 26; Breedijk 18; Geel 28,29. Morgen inkorven voor Limoges. A.s. Don derdag klokken zetten. Wassenaarsche Postduivenclub. Door bovengenoemde vereeniging werd een concours georganiseerd met oude dui ven, vanuit Limoges (Frankrijk) afstand 738 km. De duiven werden oldaar in vrij heid gesteld Zaterdagmorgen te 5.35 uur met kalme Z. O. wind. Slechts 4 vogels bereikten denzelfden dag de hokken en de overigen kwamen des Zondagscmorgens en te 8 uur 52 min. 22 sec. sloot het con cours. De eerste duif werd geconstateerd te 8 uur 15 min. 47 sec. De uitslag was: le en 10e L. H. de Kleine. 2e, 3e, 4e, 6e, 7e, 9e en 11 K. I. Waasdorp. 5e J. Pennaarts. 8e C. Versteeg Jr. „De Uiver" (Leiden) Wedvlucht vanaf Lisnoges Zaterdag 2 Juli. Losgelaten 5.35 uur. le a. k. duif 7.31. 59, laatste a. k. duif 7.20.32. 3-7 J. Sülzle, 1. G. de Graaff, 2. A. Fasel, 3, 4 H. v. Alphen, 5. J. Benning 6, J. Philippo 7, 8, G. Mank 9, F. v. d. Nieuwendijk 10. LAWNTENNIS DE TENNISWEDSTRIJD T NOORDWIJK Een 22-12 zege der Belgen De opening van het Noordwijksche ten- nisseizoen op de banen van het Casino te Noordwijk droeg dit jaar een bijzonder ka rakter, want de inzet werd ditmaal ge vormd door den HollandBelgië-wedstrijd welke daarna tevens voor het eerst te Noordwijk werd verspeeld. Ondanks dit evenement want de Hol landBelgië tenniswedstrijden bezitten toch ook steeds een bijzondere bekoring was het bij den aanvang van het tournooi op Zaterdagmiddag toch niet bijzonder druk. Het feit, dat Noordwijk geen Scheveningen is en velen dus niet te 2 uur aanwezig kon den zijn, zal daaraan wel niet vreemd zijn geweest. Reeds in de morgenuren waren een half dozijn partijen gespeeld en deze openden prachtige perspectieven voor de Holland- sche ploeg, want zij behaalde hierin een voorsprong van 51. Vier heeren- en twee damesenkelspelen werden in de morgenuren afgewerkt en slechts jhr. R. de Brauw verloor, waar door België het eerste en eenige winstpunt in den ochtend kon noteeren. W. J. Heynen opende met een 63 60 overwinning op J. Delire, doch daarmede boekte hij tevens de snelste overwinning. Th. G. Leyenaar en A. C. Reidt bij de heeren en mej. A. Kerckhoff en mej. R. Mechel bij de dames hadden drie sets noo- dig om tot een overwinning te kunnen ko men. Leyenaar kreeg den Belg A. Ewbank te genover zich. Hij begon uitstekend, liet zijn tegenstander in de eerste game zelfs geen set en won alzoo met 60, maar de Belg herstelde zich in de tweede set zeer fraai en wist deze met 108 te winnen. In de derde had Leyenaar zijn zelfvertrouwen weer herwonnen en eindigde de partij met 64. A. C. Reidt en J. Peten speelde een gelijk opgaande partij zonder veel krachtsver schil dus. Na 64 in de eerste set voor den Hollander, eindigde de tweede met de zelfde cijfers voor den Belg, waarna Leye naar de derde set met 63 eindigde en daarmede de partij. Mej. A. Kerckhoff kreeg mej. Y. Hoyaux tegenover zich. Met 64, 26, 63 wist zij haar te verslaan en mej. R. Mechel, minder goed begonnen tegen mej. M. Solé, won ten slotte met 46, 64. Naast deze vijf overwinningen voor Hol land stond dus de nederlaag van R. de Brauw (46 36 tegen J. v. d. Eynden) al leen, doch met goedé vooruitzichten wer den de middag wedstrijden begonnen. Deze brachten al spoedig de overtuiging, dat Holland de zege toch niet cadeau zou krijgen. Immers Teschmacher werd kansloos ver slagen 26, 06) door L. de Borman en nadat mej. R. Rollin Couquerque haar partij tegen mej. M. de Borman niet zon der moeite en met slechts twee games ver schil had gewonnen (75, 64). kreeg Holland achtereenvolgens vier verliespun- ten te noteeren. Zoo was het resultaat der enkelspelen en hierna vingen de dubbelspelen aan. Al spoedig bleek, dat het overwicht, in den ochtend door de Hollanders uitge oefend, nu geheel aan de zijde der Belgen was. De twee damesdubbels waren de eerste verloren partijen. De eerste stryd der heerendubbels was' spoedig in ons nadeel beslist, Moreau en Delire wonnen n.l. met 61, 63 van Hevnen en Boom en toen Ksrsten en Teschmacher daarna met 63 62 van Geelhand en v. d Eynde verloren was de stand 106 in het voordeel der Belgen Een hardnekkige, doch geenszins fraaie partij werd geleverd tusschen Hughan en van Swol tegen Lacroix en Borman. Dit werd een strijd van missers. De stand was hiermede 107 geworden in het voordeel der Beigen. De laatste partij van den eersten dag die van ae Brauw en Reidt tegen Naeyaert en Borin werd door de Hollanderes verloren met 62, 46, 36, zoodat de stand 11—7 voor de Belgen werd. De uitslagen luiden: Damesenkelspel: mej. A. Kerckhoff si. mej. Y. Hoyaux 64 26 63; mej. R. Meche" sl. mej. M. Solé 46 64 64; mej. M. Rollin Couquerque sl. mej. M. de Bor man 7—5 64; mevr. E. v. Beitel verliest van u ej. J. de Meulenmeester 57 1—6. Keerenenkelspcl: W. J. Heynen sl. J. De lire 6—3 60; R. de Brauw verliest van J. v. d. Eynden 46 3—6; Th. G. Leyenaar sl. A. Ewbank 6—0 8—10 6A. C. Rei.It sl. J. Peten 64 4—6 63; D. Teschmacher verliest van L. de Borman 2—6 06; T. Hughan verliest van P. Geelhanc 46 86 26; H. v. Swol verliest van Cr.. Naeyaert 7_5 7 16; W. J. Karsten verliest var, j Moreau 97 36 46. Damesdubbelspel: mej. R. Rollin Cou querque en mevr. Boutmy verliezen van mevr. de Meulenmeester en mej. de Bor man 6—7 16; mevr. v. Berkel en mej. A. Kerckhoff verliezen ven mej. Solé en mej. Hoyaux 26 62 36. Heerfr.dubbelspel: Karsten en Tesch macher verliezen van Geelhand en v. d. Eynoe 3b' 26; Heynen en Boon verlie zen van Moreau en Delire 15 36; Hughan en van Swol sl. Lacroix en L. de Eorman 75 79 9—7; de Brauw en Reidt verliezen van Naeyaert en Borin met 6—2 46 'c6. DE TWEEDE DAG Met 22—12 zijn onze Zuiderburen giste ren in meerderheid gebleven. Vooral in de heeren-enkelspelen waren de Belgen belangrijk sterker en dit lever de hun den tweeden dag alle 8 punten op. De voornaamste partij van het heen-en kelspel tusschen Hughes en Nayaert bracht een Belgische overwinning 64, 46, 61. Hughan, vol strijdlust, slaagde erin door eenige listige drop-shots en na lange ral lies, die besloten werden met een verras sende doorbraak zijn 42 achterstand weg te werken, doch na 44 volgde een inzin king en het werd 64 voor den Belg. Ook de tweede set bracht spannende duels. Door betere tactiek verkreeg Hughan zelfs een 5i voorsprong en Nayaert vocht nu voor wat hij waard was. Tot 54 haalde hij op, doch toen von de Hollander het welletjes en won 64. De derde en beslissende set bracht spoedig een 51 stand ten gunste van den Belg, die door zijn vaster spel Hughan thans afdoende bedwong. Nayaert kwam tot viermaal toe op match-point; de beslissende slag bleek een haast onover komelijke hinderpaal te zijn, maar na eeni ge spannende oogenblikken kwam toch het einde met 61. Van Swol leed een regelmatige neder laag tegen Geelhand met duidelijke cij fers. De match tusschen mej. Rollin Couquer que en mevr. J. de Meulemeester leidde tot twee long sets 97, 108. Eenige missers van mej. Rollin Couquerque brachten haar al spoedig een 30 achterstand, doch via 55, 66, 77, werd het toch 97. De tweede set ging na 55 eveneens gelijk op tot 88, waarna onze landgenoote de be slissing forceerde en met 108 won. De exhibitions. Budge, het tennisfenomeen, heeft in de middaguren een exhibition gespeeld met Menzel. En welk een super-tennis heeft hij gedemonstreerd ten aanschouwe van een zeer talrijk verrukt publiek. Feilloos waren zijn diepe drives, onbeschrijflijk groot de snelheid, waarmee zijn onovertrefbare back-hand de ballen over het court af vuurde en ongelooflijk krachtig was de su perieure fore-hand, die zijn tegenstander overrompelde. Menzel mag dan nog zoo n uitstekend speler zijn, tot de aparte klasse van Budge behoort hij niet. Met scherpe hoeken in de raillies, met zuivere vollies en afgemeten drives bleef Budge zijn te genstander met 61, 16, 63, de baas. Hoe deze laatste ook zijn best deed, steeds het juiste antwoord te vinden, hij moest capituleeren voor de weergalooze techniek van den Amerikaan. Sterk viel direct diens schitterende back-hand op, evenals de ver rassende topspin. Zijn succesvolle cross drives sneden over het veld en binnen eenige minuten was het reeds 30. Budge, die openingen vond, waar ze oogenschijn- lijk niet waren, passeerde Menzel met doodelijke vollies en smashes. Hij dwong zijn tegenstander meermalen in het net te slaan of buiten de lijnen te plaatsen. Zon der zich al te zeer in te spannen, won Bud ge deze set met 61. De tweede set bracht een herboren Menzel; nu toonde hij zich een gelijkwaardige tegenstander, die het zelfs tot 50 wist te brengen, alvorens Budge zijn servicegame eindelijk won. Op 51 en 4030 bereikte de spanning haar hoogtepunt en Menzel miste deze set-point niet. Een verdiend applaus was een goede belooning voor den dapperen Menzel. In de final set Budge weerBudge en de wij ze, waarop hij het gewaagd oploopen van Menzel beslist afstrafte, of een schitteren de rally met een fraaie doorbraak besloot, verried den kunstenaar. Van 31 werd het 52 en toen behaalde Menzel een kans- looze love-game op Budge: 53. Het eind kwam tenslotte met 63, een juiste ver houding. Het dubbelspel tusschen de winnaars van Wimbledon '37 en '38, Budge en Mako tegen de combinatie MenzelCej nar, vormde de tweede exhibition van dezen middag. Deze partij droeg nog meer dan de single het karakter van een demonstra tie. Talloos waren de open-doekjes, waar mee het viertal beloond werd. Vooral de Amerikanen vormden een ideaal sluitende combinatie, die een hecht bolwerk was, waarlangs het niet gemakkelijk was te passeeren. De eerste set wonnen de Ame rikanen regelmatig met 62. In de tweede set kwamen hun tegenstanders aanvanke lijk met 51 voor, doch Budge en niet in het minst Mako voelden weinig voor een derde set, ze haalden op tot 55, het werd 66 en het werd tenslotte 86. De uitslagen. De uitslagen van den tweeden dag van den HollandBelgië wedstrijd luiden: Heerenenkelspel: T. Hughan verliest van Ch. Nayaert 46, 64, 16. H. van Swol verl. van P. geelhand 26, 64, 26. W. J. Karsten verl. van L. de Borman 26, 3 6, D. Teschmacher verl. van J. Moreau 6 3, 46, 26. W. J. Heynen verl. van J. van den Eyynden 79, 36. R. d, Brauw verl. van J. Delire 46, 36. Th. G. de Leyenaar verl. van J. Peten 16, 62, 2 6. A. C. Reidt verl. van A. Ewbank 57, 6 —3, 1—6. Damesenkelspei: Mej. M. Rollin Couquer- kue slaat mevr. J. de Meulemeester 97, 108, Mevr. E. van Berkel verl. van mej. M. de Borman 16, 64, 36. Mej. A. Kerckhoff sl. mej. M. Solee 64, 79, 62. Mej. R. Mechel sl. mej. Y. Hoyaux 36, 6 —3, 6—2. Gemengd dubbelspel: Mej. M. Rollin CouquerqueW. J. Karsten verl. van me vrouw ,J. de MeulemeesterLacroix 26, 0—6. Mevr. M. BoutmyH. van Swol slaan mej. M. de Borman en L. de Borman 6— 3, 63. Mej. A. KerckhoffT. Hughan verl. van mevr. Isaac en Geelhand 46, 61, 36. Mevr. E. van BerkelD. Tesch macher slaan mej. M. SoleeJ. Moreau 6 —3, 8—10, 6—1. Eindresultaat: Nederland 12 gew. par tijen, België 22 gew. partijen. SUZANNE LENGLEN OVERLEDEN Uit Parijs wordt gemeld: De bekende teniss-ster Suzanne Lenglen is overleden. DE INTERN. KAMPIOEN SCHAPPEN V. WIMBLEDON. Alle titels naar Amerika Helen Wills nog de beste speelster Helen Wills heeft een record geves tigd, dat niet gemakkelijk te verbete ren zal zijn. Zij heeft in den eindstrijd van het dames enkelspel van het Wim- bledon-tournooi haar landgnoote en ri vale Helen Jacobs met 64 60 ver slagen en daardoor voor de achtste maal den titel behaald, gelijkstaand met het officieuze wereldkampioen schap der amateurs. Opnieuw heeft zij bewezen, de beste tennisspeelster ter wereld te zijn en dat nog wel na eeni ge jaren tennisrust, want in 1935 had zij den titel voor het laatst veroverd en daarna was zij niet meer uitgekomen, totdat zij in dit seizoen het racket weer ter hand nam en haar come-back vier de met het behalen van het Wimble don - kampioenschap Het was overigens wel jammer, dat de strijd tusschen de beide Helens in de twee de set niets te beteekenen had door een en kelblessure van Helen Jacobs. Zij begon de tweede set met een gezwachtelden ver stuikten enkel, waardoor zij vrijwel niets kon doen. De enkel scheen steeds erger te worden. Mej. Jacobs hinkte hulpeloos op de baan rond, maakte doublefaults, sloeg ballen in het net en kon geen tegenstand bieden. Het was daarom maar goed, dat Helen Wills voor deze set maar tien minu ten noodig had. Welk een geheel ander spelbeeld had men in de eerste set te zien gekregen. Aan vankelijk namen beide speelsters een af wachtende houding aan, wachtten op el kanders fouten om daarvan dan onmiddel lijk te profiteeren. Helen Jacobs' gekapte slagen dwongen haar tegenstandster ver schillende malen tot uitslaan, maar Helen Wills stelde daar eenige service-aces tegen over en scoorde menig punt met haar schit terende, harde drives, welke steeds in de hoeken van de baan terecht kwamen. Het was een prachtig tennis, hetwelk hier ver toond werd. Driemaal waren beide speelsters in den eindstrijd van het Wimbledon-tournooi te gen elkaar gekomen, driemaal had Helen Wills gewonnen en ook gisteren maakte zij op dezerf regel geen uitzondering. In het heeren dubbelspel verdedigden Budge en Mako met succes hun titel tegen de Duitschers Henkei en Von Metaxa. Het is een der fraaiste eindstrijden geworden, welke er in de Wimbjedongeschiedenis zijn geweest. Budge behaalde in het gemengd dubbel spel met Alice Marble den derden Wimble- don-titel. Zooals wel te verwachten was, konden mevr. Mathieu en mej. Yorke haar titel in het damesrubbelspel niet behouden. Zoodat alle titels dit jaar in handen van de Vereenigde Staten zijn gekomen, het geen tot nu toe nog nooit is voorgekomen. Wel een bijzonder succesvol seizoen voor de Amerikaansche speelsters en spelers. Het centre-court was uitverkocht. In de Koninklijke loge woonde Koningin Mary een groot gedeelte der partijen bij. De uitslagen luiden: Damesenkelspel: Helen Wills (V. S.) sl. Helen Jacobs (V. S.) 6—4, 6—0. Damesdubbelspel: Mevr. Fabyan .en mej. Marble (V. S.) sl. mej. Yorke en mevr. Ma thieu (EngelandFrankrijk) 62, 63. Heeren dubbelspel: Budge en Mako (V. S.) sl. Henkei en von Metaxa (Duitsch- land) 6—4, 3—6, 6—3, 8—6. Gemengd dubbelspel: Mej. Marble en Budge (V. S.) sl. mevr. Fabyan en Hen kei (Duitschland) 61 64. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND De uitslagen le klasse: HCC IIHaarlem, gew. door HCC II op de le innings met 83 runs. Haarlem 91, HCC II 1738 gesl. Haarlem 66—3 (opgeg.). VRAR. en W. (draw.) R. en W. 130, VRA 53—6 (gesl.) VOC—HCC I, gew. door HCC I met 139 runs. HCC 333—6 (gesl.) VOC 194. HDVSVVV, gew. door VVV met 5 runs en 3 wkts. HDVS 139. VW 144—7. EXCELSIOR n—LCC Gewonnen door Excelsior II met 11 runs LCC: 95 runs, J. Metsch 24, A. van Es 10, T. KantebeeVi 29, A. Zoetmulder 356, C. Wuisman 529, F. Bakker 23. Excelsior II: 106 runs. J. Oranje 15, W. v. Deursen 19, F. Bak ker 23, A. Zoetmulder 15, A. van Es 542, F. van Es 153, T. Kantebeen 35. CC (2e inn.): 516 (opgegeven). J. Metsch 15. C. Wuisman 113, P. van Harmeien 423. V.U.C.—AJAX. Gewonnen door Ajax met een innings en 39 runs. V.U.C. 121, waarvan Wiertz 13, Mieras 20, Zadelaar 13, Mosheuvel 12, v. d. Zee 17 en Rozeveld 26. Bowlingcij- fers Ajax: van Oudgaarden 1 v. 38; Ver steeg 4 v. 20; van Goor 2 v. 33; Wentink 2 V. 20. Ajax: 213, waarvan Lamberts 26; Versteeg 43; van Goor 18; Jansen 14; Do zy 13; Goudewaard 10; Breem 18, den Holder 18 n.o. en Wentink 17. Bowling- cijfers V.U.C.: Zadelaar 2 v. 59; Hoffmann 6 v. 63; Mosheuvel 1 v. 19. V.U.C. 2de in nings: 53, waarvan Zadrlaar 24. Bouwling- cijfers Ajax: Oudgaarden 1 v. 23: Ver steeg 5 v. 11; Wentink 1 v. 8; van Goor S v. 5. 4 2 0 10 4 119 3 2 18 2 2 2 6 0 4 2 4 0 3 3 3 0 2 4 2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10