NAAIMACHINE? STADS NIEUWS c Academfenieuws C.F.MEERPOEL5 AGENDA ZATERDAG 2 JULI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. I Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaaL Bij onze agenten ^0 cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad fm 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. De Bill seint: Verwachting: Meest zwakke N. W. wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 763.2 te Biarritz. Laagste barometerst.: 749.9 te Vardö. De kern van lage druk, die gisteren over Zwitserland lag, t.?ok verder naar het Noord-Oosten en ligt nu boven de Oost zee en de Randstaten. De Noordelijke de pressie vulde verder op en bevindt zich boven Noord-Scandinavië. Een gebier van lage druk verschijnt ten Westen van IJs land. Het hoogedrukgebied, dat gisteren boven de Randstaten lag, trok verder Noord-Oostwaarts en verdween bijna uit het waarnemingsgebied. Het Azoren-hoo- gedrukgebied breidde zich verder naar het Oosten uit. In Midden- en Oost-Duitsch land en Noord-Scandinavië viel regen. Müjichen had 59 m.m. neerslag. Ook Oost en Zuid-Frankrijk en Zwitserland meldden zware regen. De temperatuur is in bijna het geheele waarnemingsgebied te laag. Alleen in het Zuid-Oosten blijft het nog warm. De winden zijn zwak en waaien uit uiteenloopende richtingen. Het is zwaar bewolkt. Voor morgen wordt voor ons land meest zwakke wind verwacht uit Noord-Westelijke richting. Het zal half tot zwaar bewolkt zijn, terwijl de temperatuur ongeveer gelijk aan vandaag zal wezen. Er moet nog rekening gehouden wor- den met enkele kleine regen- of onweersbuitjes. LUCHTTEMPERATUUR. 17.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 9.56 uur tot Zondagmorgen 4.13 uur: van Zondagna middag 9.55 uur tot Maandagmorgen 4.13 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 3 Juli voorm. 7.30 uur en nam. 7.55 uur; op Maan dag 4 Juli voorm. 8.20 en nam. 8.45 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 17.5 gr. C.' Maan op 12.14 uur Zondagmiddag. Maan onder 23.54 uur Zondagavond. Maan op 13.2 9uur Maandagmiddag. Maan onder 0.16 uur Dinsdagnacht. LEIDEN.Bevorderd: tot doctor in de Geneeskunde, op proef schrift getiteld: „Het Vitamine-C-gehalte van bloed en liquor bij geesteszieken", de heer Chr. H. Simons, geboren te Parama ribo; tot doctor in de Geneeskunde, op proef schrift getiteld: „Over de behandeling van de belangrijke verkorting van één der on derste ledematen", de heer C. P. van Nes, geboren te Ridderkerk. Geslaagd: Candidaatsexamen Rechten: de heeren C. J. P. Vis, Rotterdam, F. Simons, Amster dam; Doctoraal examen Rechten: de heeren H. van Steennis, Hilversum, F. van Ingen Schenau, Den Haag. Doctoraal examen Geneeskunde: de hee ren D. Metselaar, Rotterdam, P. B. Noord zij, Den Haag. AMSTERDAM. Bevorderd: tot doctor in de geneeskunde op proef schrift getiteld: „Over morbus Werlhof 2", de heer P. van Andel, geb. te Leiden. Een prima en toch niet te duur, dan naar KWALITEITS Naaimachinehandel Alléén: Breestraat 171, Tel. 2657 JW Vergel jk: Prijs en Afwerking! ALG VEREEN, v. BLOEMBOLLEN CULTUUR Aan het kort verslag van de vergadering van het Hoofdbestuur der Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur op 28 Juni, opgeno men in het „Wbl. v. Bl.cultuur", ontlee- nen wij het volgende: De vergadering, waar behalve de heer De Brabander, die als hoofdbestuurslid is afgetreden, ook de heer Seignette moest ontbreken, heeft een commissie aangewezen die aan de hand van verstrekte gegevens zal onderzoeken of het mogelijk is dat be palingen worden gemaakt om beursbezoek onmogelijk te maken op de wijze zooals dit op de Hillegomsche beurs geschiedt, van personen met slechte handelsreputatie. Het door de commissie voor de regeling en beoordeeling van broeiproeven met door de leden toegepaste schuurbehande- lingen voorgestelde werkplan wordt aan vaard. In de samenstelling der commissie komt de wijziging dat de heer Avis daarin wordt vervangen door den heer Jac. Bak ker, terwijl ondanks zijn aftreden als hoofdbestuurslid, de heer De Brabander daarin zitting zal blijven houden. Een in de vorige vergadering benoemde commissie tot bestudeering van hetgeen gedaan zou kunnen worden aan de bestrij ding van het verschijnsel der virusziekten in tulpen, waarin ook het bestuur van de groep „De Tulp" was vertegenwoordigd, was tot de conclusie gekomen, dat hier voor een keuringsinstelling in het leven dient te worden geroepen, die te velde tij dens den bloeitijd aanwijzingen geeft (en de uitvoering daarvan controleert) voor het zuiveren der partijen tulpen van bont- bloeiende en op andere wijze abnoromale verschijnselen vertoonende planten en het afzonderlijk planten van partijen z.g. Rem- brandttulpen. Deze keuringsinstelling zou in het leven geroepen moeten worden door gebruikmaking der bloembollenziektenwet en derhalve werken als een krachtens die wet met de uitvoering belaste instituut, waarbij een ieder zich moet aansluiten. Het hoofdbestuur aanvaardde deze con clusie en besloot in nader overleg te treden met „De Tulp" over het ontwerpen van een reglement en het doen van de verder nood zakelijk voorbereidende stappen. Terzake van een keuring te velde van het artikel bol-iris ter verbetering van de gezondheidstoestand der iristeelt en van het te exporteeren product was de inge stelde commissie voor het Iris-vraagstuk tot de conclusie gekomen, dat zulk een veld-keuring noodzakelijk is en eveneens op initiatief van onze vereeniging in het leven moet worden geroepen. Op haar voorstel werd de commissie belast met het ontwerpen van statuten en reglement voor een Groep Iriskweekers, die als eenig doel zal hebben het doen uitvoeren van zulk een keuringsdienst door een instel ling als bedoeld in de Bloembollen-ziekten- wet. Op deze wijze zal ook hier een begin kunnen worden gemaakt met een door het vak zelf ontworpen en geleide keuring, die in den eersten tijd zich zal moeten bepa len tot het geven van voorlichting over de wijze waarop de partijen gezuiverd en in gehalte verbeterd kunnen worden. Ten aanzien van. de vraag naar wat op den weg der vereeniging ligt om te doen in verband met de eerstdaags inzake sanee- ringsmaatregelen voor het volgende sei zoen van overheidswege te nemen beslis singen, werd besloten om den Minister in herinnering te brengen dat tot nu toe niet is voldaan aan den wensch van de meer derheid der algemeene vergadering, in Juni 1937 tot uitdrukking gekomen, om de maatregelen af te schaffen. Daarnaast zal voor het geval de Regee ring andermaal maatregelen zou noodig achten, kennis -/orden gegeven van het inzicht van het hoofdbestuur dat zulke maatregelen met betrekking tot de teelt in zooverre zouden moeten afwijken van de huidige, dat de mogelijkheid om snel groeiende variëteiten van hyacinthen en tulpen te telen „voor het surplus" nog min der in de hand wordt gewerkt. Het vraagstuk van het toewijzen van een naar verhouding grootere uitbreiding bij vergrooting van het toegestane totaal-are aal aan kleine bij het begin der sanee ring gevestigde bloembollenkweekers, die hun beplante oppervlakte door de inkrim ping tot beneden de oppervlakte zagen te ruggebracht, welke hun een bestaan kon opleveren, werd opnieuw bezien, mede aan de hand van daarover van verschillende zijden verkregen inlichtingen. Daarbij bleek dat naar het inzicht der vergadering aan de uitvoering van het op zichzelf door een meerderheid wenschelijk geachte denk beeld onoverkomelijke bezwaren vastzit ten, zoodat men niet kon besluiten om den Minister in deze richting te adviseeren. De bij de rondvraag op de jongste alge meene vergadering ter sprake gebrachte punten werden behandeld, waarbij besloten werd aan de afdeeling Lisse te berichten, dat van het hoofdbestuur geen voorstel is te verwachten om de leden uit te sluiten van het deelnemen aan de beraadslagingen in de algemeene vergadering. HET KOPEREN BESTAANSFEEST DER PAROCHIE O. L. VR. HEMELVAART EN ST. JOSEPH. Morgen kerkelijke viering. Zooals wij onlangs reeds hebben mede gedeeld bestaat de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph aan den Heeren singel 12 y3 jaar. Vanwege den Vastentijd werd de herdenking ervan uitgesteld. Dat uitstel duurde bovendien langer dan men gedacht had, omdat het geschenk der pa rochie bij dit eerste jubileum, een nieuwe preekstoel, niet tijdig gereed kon zijn. Morgen echter zal de kerkelijke viering van het koperen feest plaats hebben en te gelijkertijd de plechtige inwijding van de nieuwe preekstoel geschieden. Te 10 uur zal door den hoogeerw. heer deken A. H. J. M. Homulle de plechtige Hoogmis worden opgedragen, waarna 's avonds te 7 uur een plechtig Lof zal wor den gehouden met aanbieding der feestgave met wijding en ingebruikname van den nieuwen preekstoel. Zooals wij destijds reeds hebben medege deeld werd de preekstoel ontworpen door den architect, den heer ir. Jan A. van der Laan, den bouwheer der kerk, en werd de uitvoering opgedragen aan de firma Gebr. van Remmen te 's Gravenhage. Rustend op vier zuilen van natuursteen, staat daarbo ven de eigenlijke preekstoel in mahonie hout, evenals het muurstuk en het klank bord, met bronzen versieringen. In het rond bevinden zich twee bronzen platen met bijbelsche tafereelen en twee met bijbehoo- renden tekst. Het eerste tafereel is ont leend aan het achtste hoofdstuk uit de han delingen der Apostelen, waarin verhaald wordt, dat de diaken Philippus op weg van Jerusalem naar Gaza een hooggeplaatst kamerdienaar van Candace, den koning van Ethiopië ontmoet. Philippus hoorde hem lezen uit den profeet Isaias en vroeg hem of hij ook begreep, wat hij las. De Ethiopiër las juist de woorden van Isaias: „Als een schaap werd Hij ter slachtbank geleid: en als een lam stom tegenover zijn scheerder, zoo doet ook Hij zijn mond niet open". Wanneer de opperschatmeester van den koning antwoordt, dat hij de woorden niet kan begrijpen, verklaart Philippus hem de beteekenis. We zien dan op het tafereel den Ethiopi- schen dienaar met een boekrol, waarop in Hebreeuwsche letters de naam Isaias staat. Philippus verklaart de boven aan gehaalde woorden, terwijl boven een kleine afbeelding is aangebracht van hetgeen waarover het gaat n.l. van het lam, dat ter 'slachtbank geleid wordt. Het tweede tafereel stelt de roeping van den profeet Isaias voor. Deze roeping wordt verhaald door den profeet zelf in het zesde hoofdstuk van zyn boek. In een visioen zag Isaias God gezeten op eefl hoogen troon, teo-wijl de serafijnen voor Hem stonden. Zij riepen elkander het heilig, heilig toe en Isaias meende, dat hy verloren was, wijl hij een onrein mensch was. Toen vloog er een serafijn naar hem toe, die met een tang een gloeiende kool nam en daarmee de lippen van Isaias aanraakt, waardoor Isaias wordt gereinigd. Dan vraagt God: „Wien zal ik zenden?" En Isaias sprak: „Hier ben ik, zend mij". Dan wordt Isaias gezonden om te preeken. Op het tafereel zien wij den serafijn de lippen van Isaias aanraken met een gloeiende kool, terwijl boven wederom een afbeelding in het klein gegeven wordt van God gezeten op een troon. Morgenavond zal dit jubileumgeschenk der parochie namens het feestcomité uit de parochianen door den weleerw. heer ka pelaan Verhoofstad aan het kerkbestuur worden aangeboden. De hoogeerw. heer deken Homulle zal hierna een woord van dank tot zijn pa rochianen spreken. EUCHARISTISCH ZIEKENTRIDUUM. De versiering der kerk. Als alle vorige jaren zal ook nu ter ge legenheid van het Euch. Ziekentriduum, dat a.s. Woensdag zal aanvangen, de kerk prijken in een schoone bloementooi,.in dien er tenminste nog wat menschen wor den gevonden, die voor een schoon versierd altaar, priesterkoor en kerk een gave wil len schenken. En die zullen er zeker zijn, want welk huis zal men fnet meer liefde versieren dan God's huis, vooral als daar de zieken Zijn gast zijn. Wie nog een bloemengave geven wil, kan hiervoor terecht bij den heer A. Schlattmann, Juffermanstraat 17, Oegst- geest of hij storte zijn gave op diens giro nummer 214840. Tevens deelen wij mede, dat er beide eerste dagen van het Ziekentriduum, Woensdag- en Donderdagavond van 8 tot 9 uur gelegenheid zal bestaan de kerk te be zichtigen. Tijdens deze bezichtiging zal kapelaan E. Paap met zijn St. Odo-koorknapen een uit voering geven. R.-K. VER. „HULP IN DE HUISHOUDING EN DE BABY". Luistert eens! Hebt u het zakje voor de babies der arme moedertjes reeds ontvan gen? Mogen wij op u allen rekenen? Laat Zondag 3 Juli 1938 een -vreugdedag zijn, voor u zelf, voor de moedertjes der arme kleinen envoor de goede helpsters, die n a Zondag de zakjes komen terugvragen. Leest allen vanavond in de „Leidsche Cou rant" wat Troubadour u te vertellen heeft. HET BESTUUR. MORGEN „SPELDJESDAG" VOOR HET ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. U koopt toch 'n bloempje morgen? 't Is zoo hard noodig, de inkomsten worden al tijd minder, en de uitgaven eerder hooger. Denkt u allen eens hieraan: 120 jongens Denkt u allen eens hieraan: 120 jongens; glazen melk, 120 glazen limonade. Daar hebt u toch wel 'n „grijp-stuiver" voor over? Uit naam van de jongens: Dank uü HET BESTUUR. De trekking heeft op Donderdag 30 Juni plaats gehad. De hoofdprijs viel op No. 2921. Zie verdei de advertentie. K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". R.-K. Middenstands-Handelsavond-Cursus. Bij den stroom examenuitslagen, dien wij dezen tijd geregeld in de dagbladen zien, heeft zich een nieuwe stroom gevoegd, na melijk die van het Middenstandsdiploma Alg. Handelskennis. Het is misschien wel aardig als examinandus een kort persoon lijk verslag te geven van den afgeloopen cursus en van het pas gehouden examen. Wij spreken uitsluitend over de eigen R.K. Handelsopleiding. Op twee manieren hebben wij aan het examen kunnen deelnemen. Ten eerste aan het gewoon examen, voorafgegaan door een een-jarigen cursus en ten tweede aan een speciaal examen, voorafgegaan door een spoedcursus. Over dit laatste zul len wij een en ande r verhalen. Eerst iets over de school zelf. Wij zaten met 27 leerlingen in de klas. Hieronder waren een behoorlijk aantal K. J. M. V.'ers uit Leiden en omgeving. Er werd onderwezen in de vakken Boekhou den, Handelsrekenen, Ned. taal en Han delskennis. Wat de opleiding aangaat kun nen wij niet anders dan tevreden zijn. Wan neer wij in aanmerking nemen, dat de lee raren bijna even oud waren als de leer lingen, dan kunnen wij begrijpen, dat er wel eens moeilijkheden ontstonden. Een enkeling vatte zijn taak wel eens te „echt" op, zeer ten ongerieve van leeraren en leer lingen. „Een lastige jongen van vroeger, weer terug op de schoolbanken". Wij 'mo gen dan een woord van dank aan de hee ren Perquin en Verwater niet onthouden. Zij hebben al hun best gedaan om ons de benoodigde kennis bij te brengen. Het be haalde succes is ten volle door hen ver diend. Van den R.-K. Middenstands Han delsavondcursus in Leiden werden van de 27 candidaten voor het speciaal examen er maar 4 afgewezen. Voor het gewoon diplo ma slaagden allen. Nog een enkel woord over het examen. In een ietwat zenuwachtige stemming to gen wij naar Den Haag. In den Dierentuin werden we aan den tand gevoeld. Sommi gen keken dan ook of ze naar den tand arts gingen. Voordat wij de arena der examinatoren betraden mochten we even den tuin in, waarbij een der slachtoffers de examinatoren met de leeuwen vergeleek. Dit was echter een geheel onjuiste sym bolische voorstelling. De heeren waren werkelijk tam. De vragen, welke werden gesteld, waren uit de practijk genomen en voor een middelmatig ontwikkeld jong- mensch heusch niet te moeilijk. Dit wil hee- lemaal niet zeggen, dat de afgewezen jon gelui te dom waren. Hier lag de oorzaak vooral bij de zenuwen. De geslaagden moeten nu echter niet denken, dat zij er nu zijn. Nu moet de ver gaarde kennis op peil gehouden, aangevuld, vergroot en goed toegepast worden. Moge de Vestigingswet Kleinbedrijf be antwoorden aan het doel, waarvoor zij ont worpen en aangenomen is. En hier ligt nu de speciale taak weer van de K. J. M. V. óm de vak- en algemeene studie aan te moedigen en te stimuleeren, de vak- en handelscursussen in wijden kring te propageeren en in stand te hou den. Hoe meer Katholieke Jonge Midden standers zich bij ons aansluiten des te beter zal de K. J. M. V. ook in dat opzicht aan haar doel beantwoorden. Aanvulling en wijziging Zomercampagne. Donderdag 7 Juli: Voetbalkamp St. Jo- sephsgezellenK. J. M. V. Donderdag 14 Juli: Bijeenkomst Zang- en Declamatiegroep. Zondag 17 Juli: Buitenbijeenkomst (spel, zang, waarna bespreking). Zondag 24 Juli. Dagtocht naar Duinrell met picnic etc. J. J. DR. T. P. SEVENSMA. Tietse Pieter Sevensma, wiens benoeming tot bibliothecaris aan de Rijksuniversiteit alhier wij hebben gemeld, is 22 Juli 1879 te Sneek geboren. Hij studeerde in de theo logie te Amsterdam en promoveerde aldaar op proefschrift- De ark Gods het oud-Is- raëlietisch Heiligdom. Daarna ging hij stu- deeren in de staatswetenschappen. In dat vak deed hij doctoraal-examen. Hij werkte mede aan verscheidene tijdschriften en werd o.a. leider van „Zoek-licht". Van 19081913 was hij werkzaam aan de Universiteits-Bibliotheek te Amsterdam, van 19131917 aan de boekerij der Hooge Handelsschool te Rotterdam; daarna werd hij directeur van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Amsterdam, welke functie hij in 1924 vereenigde met bibliothecaris van de U. B. te Amsterdam. In 1927 verwis selde hij zijn functie te Amsterdam met die van Volkenbondsbibliothecaris. Onlangs heeft hij Genève verlaten, om dat hij zich niet kon vereenigen met den gang van zaken aldaar. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegst geest wordt waargenomen door dr. Vare kamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdiens der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 2 tot en met V rijdag8Juli waar genomen door de apotheek P. Üu Croix, Rapenburg 9, tel. 807. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhehninapark 8, tel. 274. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Bertel, De Graaff, De Jager en Renaud. OP DE DINSDAGEN 5 EN 12 JULI EN DE DONDERDAGEN 7 EN 14 JULI GEEN GELEGENHEID TOT HET INWINNEN \AN JURIDISCHE INLICHTINGEN AAN ONS BUREAU. MEER WERK BIJ ZAALBERG. Voot ongeveer honderd textielarbeiders. Voorloopig toeslagen op het loon door rijk en gemeente. Naar wij vernemen zal een groot aantal werklooze textielarbeiders alhier geleide lijk te werk kunnen worden gesteld. Dit aantal kan uiteindelijk worden geschat op 100. Bij de firma Zaalberg n.l. zijn talrijke orders, waaronder vele uit het buitenland en dus bestemd voor de export, in de laat ste maanden binnengekomen. Met de uit voering hiervan gaat zes tot zeven maanden heen en het is zeer waarschijnlijk, dat na het afwerken van de thans loopende orders meer opdrachten zullen komen, waardoor deze 100 arbeiders dus ook langer aan het werk zouden kunnen blijven. Nu is de arbeidsreserve in het textiel bedrijf hier ter plaatse zeer groot. Bij de ge meentelijke dienst van Sociale Zaken staan bijna vierhonderd werklooze personen in geschreven, maar de meesten hunner mis sen de vereischte scholing en vakbekwaam heid, als gevolg van langdurige werkloos-, heid. Na overleg tusschen rijk en gemeente, ar- beidersorgannisaties en de directie der fa briek is een regeling getroffen, waarbij ge- dlurende dertien weken aan ieder, die door gebrek aan vakscholing het gewone tarief niet kan halen, een toeslag wordt ver leend, tot zij aan het normale loon toe zijn. Na dertien weken mag verwacht worden, dat de betrokkenen de knepen van het vak weer voldoende onder de knie hebben, om met de geroutineerde arbeiders mee te kun nen komen. Uitreiking zilveren medaille aan Opperwachtmeester Wenting. Hedenmorgen te half twaalf heeft op de binnenplaats der Doelenkazerne de plech tige uitreiking plaats gehad van de zilveren medaille voor 24 jaar trouwen dienst aan aen opperwachtmeester-zadelmaker N. H. Wenting van het 6e Reg. Veld-Artillerie. De troepen werden voor de plechtigheid geïnspecteerd door den majoor hoofd-in- structeur P. C. Taconis. Hierna werd op perwachtmeester Wenting voor het front der troepen geroepen, waarna luit. Heins het besluit van den brigade-commandant voorlas. Nadat majoor Taconis den jubilaris de zilveren medaille op de borst had gespeld, sprak hij den jubilaris toe. Tot officieren en onderofficieren zeide majoor Taconis, dat het hem een genoe gen was geweest deze medaille te mogen uitreiken. Den jubilaris herinnerde hij eraan, hoe hij in 1904 bij het 7e Reg. Infanterie als gewoon dienstplichtige in dienst kwam, daarna in 1912 na volbrachten diensttijd overging naar de landweer om van 1914 1916 het land weer te dienen. In 1917 werd hij aangesteld als werk man bij de vakafdeeting. Van 19211925 was hij als zoodanig werkzaam bij de Cavalerie, van 1925 tot nu toe als zadelmaker bij het 6e Reg. Veld artillerie alhier. Niet minder dan drie wapens mochten in die jaren dus van zijn diensten gebruik maken en men had hem steeds als een be kwaam vakman gekend. Spr. besloot met den wensch, dat de ju bilaris nog vele jaren het eeremetaal zal mogen dragen. Hierna werd de jubilaris gelukgewenscht door den Commandant van het 6e Reg. Veld Artillerie, overste Iongh, door ds. Nauta, legerpredikant en verdere officie ren en onderofficieren. Met een défilé voor den jubilaris werd de plechtigheid besloten. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7202. Gebr. Heus (B.P.), Leiden, Narmstraat 12. Huis schilders. Ven*.: P. H. Heus, Leiden en J. Heus, Noordwijk-Binnen. Geveilde perceelen. Ten overstaan vain Notaris J. C. van Eek alhier: Het huis en erf met tuin, Witte Ro zenstraat 29b alhier in bod f 5.000.koo- per de heer J. Mugge q.q. alhier voor 5000.—. De N.V. Leidsche Broodfabriek heeft op de officieele nationale vak wedstrijden van den Ned. R.K. Bakkerspatroonsbond te Am sterdam in klasse 21 (allerhande) een vijf den prijs behaald.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2