ÏVÖIIÖL TANDPASTA <ió veWiukk&êyk! LUCHTVAART WEEK-END. LIED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG 2 JULI 1938 u£ LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 LAWNTENNIS De wedstrijd Nederland-Belglë Betera kansen voor de Belgen. Voor het eerst in de lange geschiedenis van de jaarlijksche ontmoetingen tus- schen Nederland en België is Noordwijk de kampplaats. Voor de tweede of derde maal na den oorlog is de wedstrijd mid den in het seizoen en niet aan het einde ervan. Op zichzelf is de verschuiving naar het midden, dus vóórdat de spelers te veel wedstrijden verwerkt hebben een uitstekende maatregel. Verleden jaar hebben wij hiervoor reeds gepleit. Over de data zelve zijn echter verschillende Belgische en Nederlandsche spelers min der te spreken. Immers, juist zij die de eerste plaatsen innemen, moeten zoo van het gras naar Wimbledon, zonder oefen tijd van eenige beteekenis, overgaan op gravel. En bovendien ligt de wedstrijd ♦ildden tusschen de twee zware tour- jjboien, Wimbledon en Noordwijk in. Het is de vier-en-twintigste wedstrijd welke tusschen de Belgische en onze spe lers gespeeld wordt, herinnert de „Msb." De eerste had reeds in 1909 plaats, was de eerste oficieele tenniswedstrijd van den N.LT..B. voortgekomen uit de ontmoe tingen van de vooraanstaande clubs van beide landen, Leopold Club en Leimonias. Tot aan den oorlog toe was er een duide lijke superioriteit van het Belgische spel, zich uitend in vijf overwinningen en slechts één nederlaag van een onvolledige Belgische ploeg. Na den oorlog was het aanvankelijk juist andersom geen won der. gezien de offers die België aan jonge menschen in den oorlog heeft moeten brengen. De wedstrijd was weer de eer ste, welke op het programma kwam. En ook nu werd de formule van 16 enkel spelen en 8 dubbels, voor ploegen van tenminste acht heeren, behouden. De Bel gische voorsprong in overwinningen liep terug, werd zelfs tot een achterstand. Omstreeks 1930 was de stand weer gelijk. Om en om ging het. Daarnaast kwam toen ook de dames-wedstrijd tusschen beide landen. Ook hier een gelijkheid. In 1935 is men overgegaan tot een combinatie van beide ontmoetingen, tot een „gemengden" wedstrijd. En daar men het karakter van de ontmoeting, n.l. groote ploegen tenein de velen spelers de gelegenheid tot inter nationaal spel te geven, wilde handhaven, werd het geen record-wedstrijd qua aan tal partijen: aanvankelijk 44Terecht is dit verminderd, maar nog immer be slaat het aantal 34 partijen! Van de drie gemengde wedstrijden heeft de Nederlandsche ploeg er nog geen gewonnen, wel twee rake nederlagen ge leden, beide in België en één gelijk snel bevochten in 1937 te Rotterdam: 1717. De Belgische ploeg welke nu in het veld komt, we schreven het reeds, is sterk. Vooral in de dubbelspelen. We zullen ons niet in detail-beschouwingen gaan bege ven, niet alleen omdat er. zóóvele partijen zijn, maar ook omdat er vaak nog ver schuivingen plaats vinden. In de Neder landsche ploeg treft de samenstelling van de dubbelspelen. Meer dan de helft van de combinaties zijn willekeurige! Prac- tisch nooit samengespeeld hebben Heij- nen en Boon, de Brauw en Reidt, mevr. Boutmy en Van Swol, mej. Kerckhof en Hughan, mevr. van Berkel en Teschma- cher.... En dat voor een interlandwed strijd! We geven toe, dat er geen bepaal de combinaties zijn maar wanneer zal men er dan eens toe overgaan om tijdig aandacht te geven aan een interland wedstrijd, om er op te werken dat zich tijdig combinaties vormen, in tournooien of desnoods oefenwedstrijden. We hebben wel eens de opmerking hooren maken dat men geen combinaties moet forceeren, maar zijn dan zulke combinaties wel ge schikt voor een interland-wedstrijd Laat men eindelijk eens aan den interland wedstrijd, die de oudste en meest ge zochte is, de waarde toekennen van goe de voorbereiding, van een werkelijke krachtmeting. Moge dit een der onder- deelen zijn van het nieuwe trainingsplan en van de betere spelbehartiging welke men in ontwerp heeft! In den wedstrijd liggen overigens, vooral ook in de enkelspelen tal van aardige par tijen. Hughan en Van Swol bijv. tegen Nayaert en Gelhand! De laatste hebben in dit geval het voordeel dat zij niet te Wim bledon waren, frisch zijn en niet od gras speelden. In het dames-enkelspel zien we mevr. de Meulemeester weer terug. Wim- bledom bewees dat zij haar levendige, gevarieerde spel nog spelen kan! Het zal geen geringe taak zijn om den wedstrijd van 34 partijen Zondagmiddag vóór de exhibities van Budge en Mako gereed te hebben. Doch te Noordwijk zijn veel banen en er kan veel verzet worden. Budge en Mako spelen morgen te Noordwijk Gezien de tallooze aanvragen en uitnoo- digingen, welke Budge en zijn partner Mako bereiken om te komen spelen, voor al nu zij niet uitkomen in de kampioen schappen van Duitschland (de groote te leurstelling voor den Duitschen Lawnten- nisbond, vooral omdat de vervroeging van de data, ook voor Noordwijk zoo hinder lijk, heelemaal gebasseerd was op de deel neming van een aantal Wimbledon-spe- lers), is het wel iets bijzonders, dat de twee beroemde Amerikanen bereid gevonden zijn om naar Noordwijk te komen. De om standigheden, dat zij op doorreis zijn naar Centraal Europa, Boedapest en Praag, heeft natuurlijk een gunstigen invloed ge had, doch ook de ervaringen van een Wills, een Tilden, een Allison en Van Rijn heb ben daartoe bijgedragen. Reeds eerder hebben wij, aldus de ten- nismedewerker van het „Hbld.", de hoop uitgesproken dat de Amerikaan, die op nieuw kans heeft drie eindstrijden van Wimbledon te winnen (een record op zich zelf, indien dit twee jaren achtereen ge beurt!), vooral ook in een enkelspel zou spelen. De partij tegen Puncec bewees ons te meer, dat hierin de grootheid van zijn spel, vooral dan van zijn sterke, eenvoudi ge techniek, nog meer tot uiting kan ko men, althans voor het meerendeel der toe schouwers, dan in een heerendubbelspel. De officials van den N.L.T.B. die te Wim bledon zijn, konden ons hieromtrent nog geen uitsluitsel geven dies hebben we ons zelf tot Budge gewend, wetend, dat de Amerikaan een gemakkelijk bereikbare persoonlijkheid is, zij het niet bereid tot langer gesprekken dan een paar zinnen. Het antwoord kwam duidelijk en klaar: „If they like it, well, I'll play single and double.." We hebben geglimlacht bij de woorden „If they like it.En den Ameri kaan verzekerd dat ieder tennisliefhebber in Nederland „liked it"! We hebben ook naar den tegenstander gevraagd. Budge liet dat geheel aan den N.L.T.B. over. We veronderstelden Menzel; hij vond het uit stekend! „I like himself and I like his ga me". Hopen we dus dat de lange Tsjech Zondag geen hinder meer zal hebben van zijn lichtelijk verstuikten enkel die hem in het dubbelspel nog al hinderde. Het is niet onmogelijk, dat Hecht ook meekomt, om dat de Tsjechen immers ook op doorreis naar hun vaderland zijn. Voor het overige zou het zeker niet onaardig zijn, indien Budge en Mako ook te Noordwijk tegen Hughan en Van Swol speelden. Het verschil in spelpeil zou opwegen tegen de idee van een nationale dubbel, die hen te Wimble don tot een ontplooiing van alle krachten noopte. Al erkennen we dat hiervoor in een exhibitie te weinig aanleiding is. Er is nu nog één zorg, welke we niet ver bloemen mogen: dat 't te Wimbledon Za terdag regent.. Want er is alle kans, dat Budge in drie finales komt. Het enkelspel wordt, als gewoonlijk, Vrijdag gespeeld, heerendubbelspel en gemengd dubbel Za terdagmiddag. En gewoonlijk is het ge mengd dubbel de laatste partij van een programma van vijf nummers! Er is deze, zij het vage geruststelling: het is zeven ja ren geleden dat het te Wimbledon op den eindstrijddag regende.. Voor het tournooi te Noordwijk. kunnen de Amerikanen, zooals we reeds eerder bericht hebben, niet blijven. Er zijn enkele veranderingen in de inschrijvingen te noteeren, zooals dat elk jaar het geval is. Zoo zullen de beide Zuid Slaven Pun cec en Pallada niet komen. Zij zijn bezwe ken voor de aantrekkelijker uitnoodiging van Dublin. Het heeft in het Jougoslavi- sche kamp heel wat wrijving gegeven, niet alleen om het niet-nakomen van de reeds gedane toezegging doch ook omdat die twee spelers nu blijven doorspelen op gras, terwijl zij in de tweede helft van Juli den halven eindstrijd van den Davis beker te gen België op gravel moéten spelen. In- tusschen komt nu de andere Davis Cup speler, Mitic, ook een der geplaatsten van Wimbledon, met Kukulevïc (die vorig jaar Noordwijk won), mee. Een ruil die niet on welkom is, al is Puncec sterker, want Mitic is niet zoo eenzijdige baseliner als Puncec is. Voorts komt de Zuid Amerikaansche kampioen Procopio, een zeer snel levendig speler, die de derde ronde van Wimbledon bereikte. Dan enkele Belgen, de Zuid Afri kaan Weston, de Griek Nicolaides, enz. Bij de volledige damesploegen van Au stralië en Zuid Afrika (Noordwijk is op dit punt dus gelijk aan Wimbledon, d.w.z. re latief: de dames geven een sterke bezet ting!) komt ook nog mej. Yorke, die met Van Swol in het gemengd dubbelspel uit komt. Voorts waarschijnlijk mej. Whee ler, de. reserve van de Amerikaansche wightman ploeg. Deze zal dan met mej. Couquerque in het damesdubbelspel uit komen. Mej. Couquerque speelt gemengd dubbel met Kukujevic. Mevr. Heine-Miller, de kampioene van Zuid Afrika, speelt da- mesdubbel met mej. Morphew (zij zijn in de laatste vier van Wimbledon) en in het gemengd dubbel met de Borman. Onge twijfeld zullen we verschillende combina ties van Nederlandsche spelers met de an dere overzeesche dames zien, want part ners hebben zij niet meegebracht. DE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN VAN WIMBLEDON. Budge kampioen enkelspel. Nog geen uur heeft de finale in het hee renenkelspel geduurd: in straight sets werd Austin door Budge met 61, 60, 63 verslagen. De Amerikaan heeft zijn Engelschen te genstander volkomen overklast. Zijn ser vice was schitterend, zijn backhand sterk met diepe slagen in de hoeken, prachtig werd de forehand gespreid en Budge dwong Austin of in het net te slaan of zijn slagen langs de lijnen met minder controle te spelen, waardoor de bal meermalen uit ging. In de eerste set won Austin alleen de tweede game. In de tweede set was Budge zoo superieur, dat het binnen het kwartier 60 werd In de derde set werd het spoedig 30, waarmede Burge 14 games achter elkaar had gewonnen. Het begon toen licht te re genen en via lange rallies slaagde Austin er in enkele games te winnen. Toen het 43 voor Budge stond werd de strijd ge staakt. Na 40 minuten werd het spel her vat en maakte Budge snel achter elkaar twee games. Na afloop werden Budge en Austin aan koningin Mary voorgesteld. Budge is er dus in geslaagd opnieuw den titel te veroveren. De Amerikaan moet he den overigens nog tweemaal aantreden. Met Mako speelt hij dan de finale van het heerendubbelspel, terwijl hij gisteren in het gemengd dubbelspel in den halven eind strijd met Alice Marble opnieuw een de monstratie van prachtig tennis gaf en de Engelsche combinatie mej. Saunders en Shayes in 2 sets versloeg. In het heerendubbelspel dient nog de zege van de Duitschers HenkeiMetaxa te worden gememoreerd. Zij slaagden er in in drie sets, zij het niet zonder moeite, van de Zuid-Slavische dubbelspelers Pallada en Kukuljevic met 75, 62, 64 te winnen. De service van Henkei was zeer sterk. Voortdurend had het Duitsche dubbel de lending. Slechts in de eerste set kwamen Kukuljevic en Pallada op 54. De belangrijkste uitslagen van den voor- laatsten dag luiden: Heerenenkelspel: Eindstrijd: Budge (V. S.) sloeg Austin (Engeland) 61, 60, 63 Heerendubbelspel: Halve eindstrijd: Henkei en Metaxa (Duitschland) sloegen Kukuljevic en Pallada (Zuid-Slavië) 75, 6—2, 6—4. Damesdubbelspel: Halve eindstrijden: Mevr. Andrus en mevr. Henrotin (V. S. Frankrijk) verloren van mevr. Mathieu en Miss Yorke (FrankrijkEngeland) 63, 3—6, 4—6. Mevr. Fabyan en Alice Marble (V. S.) sloegen mevr. MillerHeine en Miss Mor phew (Zuid-Afrika) 75, 64. Gemengd dubelspel: Halve eindstrijden: Budge en Alice Marble (V. S.) sloegen Shayes en Miss Saunders (Engeland) 64, 6—2. Henkei en mrs. Fabyan (Duitschland V. S.) sloegen Russell en Miss James (En geland) 6—3, 1—6, 6—3. v SCHAKEN LISSER SCHAAKCLUB L. S. C. 3e ronde zomerwedstrijd om het zilveren paard. Groep I. C. v. d. LipC. Markusse 1/21/2 J Th. KoppenP. Boogerd 10 H.T. LamersJ. Brauchman afgebr. F. van DijkJ. G. Snel. 01 Groep II. G. ZeestratenP. G. Mijland 10 H. v. Diemen—H. v. Warael 1/2—1/2 J BoogerdN. Kuipers 10 H. Giliams—M. de Blieck 1/2—1/2 KAMPIOENWEDSTRIJDEN SCHAKEN BOLLENSTREEK 1938 „DE UIL". De uitreiking der prijzen aan de winnaars. In een daartoe speciaal belegden avond avond werden de prijzen uitgereikt aan de diverse winnaars in de kampioenwedstrij den Bollenstreek 1938. De voorzitter der Schaakclub, de heer Wiedijk, feliciteerde de winnaars met de behaalde successen, in het bijzonder den heer Zanen, van Sassenheim, (kampioen le klasse) en den heer P. van der Mey (kam pioen 2e klasse). Hij wenschte hun bij een volgende keer evenveel succes toe. Be treffende het spelen der wedstrijden con stateerde hij, dat dit was verloopen zooals werd verwacht, zonder dat een wanklank werd vernomen. Vervolgens werd tot prijs uitreiking overgegaan. De heer Zanen had zijn prijs, een verguld zilveren medaille 45 m.m. wegens noodzakelijk verblijf elders, reeds ontvangen. De einduitslag en de prijzen waren als volgt: Kampioenschap Bloembollenstreek 1938. lste klasse. 1. A. Zanen, verguld zilv. medaille 45 m.m 2. H. Musse Jr., zilv. med. 30 m.m. 3. P. Musse Sr., schaakboek met dipl. 4. P. Schoenmaker, wijnstel met dipl. 2de klasse. 1. P. van der Mey. zilv. med., 25 m.m. 2. G. A. de Bolster, schaakportefeuille met diploma. Onderlinge wedstrijden 1937—1938. 1. P. H. Musse Sr., zilv. koning, wissel- prijs en medaille zilver. 2. J. P. Koop, teekening met diploma. 3. J. J. Balm, koperen sigarettenstan- daard met diploma. 4. Troostprijs G. Buwalda, schaakpor tefeuille. Voor den Gong-wedstrijd werden ge vormd 4 groepen, waarin winnaars werden de heeren P. Schoenmaker, J. G. A. Hof- kes, C. W. v. d. Ploeg en J. Kramer, die al len een mooie prijs bemachtigden. MOTORBOOTSPORT PECH VAN DEN HEER MALCHUS MET DE „EFA". Onze landgenoot de heer Malchus uit Amsterdam, die met zijn motorboot, de „Efa" deelneemt aan de mternationale wed strijden te Torquay heeft wel met pech te kampen. Donderdag vloog zijn boot tijdens de race in brand, doch de vlammen konden spoedig gedoofd worden. In de race van gisteren lag hij geruimen tijd eerste, toen zijn benzine op geraakte en hij gedwongen v/as te stoppen. Heden zal hij voor het laatst uitkomen. LOURDES Men schrijft ons: De vacantie nadert. Feest van licht en kleuren, van zon en bloemen en geuren en bruischende zee. In de verte lokt weer het geheimzinnige-, fluiten van voorbijstoomen- de treinen. Visioenen rijzen voor ons op, beelden van ver weg. Wij denken aan een plekje, dat ons het liefste is op aarde. Die plek is voor velen van ons, daar waar Moe der woont; die plek is voor ons allen: Lour- des, waar onze hemelsche Moeder ons al len wacht. De vacantie nadert. Te Lourdes op de berge nwacht Maria op ons de Onbevlekte, de' Vrouwe van den aanvang af bestemd om de zonde te verdelgen; wier luide ver maning „boetvaardigheid, bid voor de zon daars", weer onafgebroken over de bergen klinkt. Zij wenkt ons, Zij roept ons om in die wondere sfeer van aangrijpend na tuurschoon bij Hare Genadegrot te komen bidden voor onze zieken, voor hen- die mee gesleurd door de moeilijke tijden zich van God hebben afgewend. Wij willen gaan dan naar Lourdes. Wij willen er heen gaan in een echt Mariale stemming. Bij het graf van Klein-Trees je, gaan wij vragen om haar rozenregen. Wij gaan naar Lourdes, wij willen dit jaar er eens heen gaan ook voor hen die van God zijn afge dwaald. Wie kan ons beter hiertoe voor bereiden dan de heldhaftige Mariavereer- der, de vurige volksmissionaris van de Vendée, die elke vezel van zijn lichamelij ke kracht in moeders handen ten offer bracht voor de bekeering der zondaars, „de Zal. de Montfort", die alles gaf om allen te winnen voor het Kruis van Christus. In die ontroering bezoeken wij te St. Laurent sur Sevre de sterfkamer en het graf van den Zalige, en vragen hem om bezieling, die ons verblijf in Lourdes tot een mijlpaal in ons leven maken zal. 't Is de Montfortaansche Lourdes-Bede- vaart die ons langs dezen weg van oprechte en werkdadige kinderliefde tot onze goede Moeder, van blijmoedigheid apostolaat leidt van 3. tot 12 Aug. a.s. Maria is die lieve Vastvrouwe, die haar kinderen graag de ontspanning gunt in de schoone natuur te Lisieux, te St. Laurent en te Lourdes; Zij weet immers, dat haar kinderen telkens weer dankbaar en vol vreugde tot Haar komen met den blijden groet: Ave.... AveAve Maria. Voor verdere inlichtingen, zie: adverten tie in dit blad. PROEFVLUCHT VAN HET VLIEGEND FORT. Het Amerikaansche ministerie van oor log heeft medegedeeld, dat het „vliegende fort", het grootste Amerikaansche leger vliegtuig, met acht man aan boord onder bevel van kolonel Robert Olds, in het ge heim zijn eersten transcontinentalen proef vlucht heeft gemaakt in de sub-stratosfeer. Zonder tusschenlanding werd gevlogen van Marchfield in Californië naar Langleyfield in Virginië, een afstand van 3730 K.M., in elf uur twintig minuten. De gemiddelde snelheid bedroeg derhalve 329 K.M. per uur. Leest met aandacht de advertenties In Uw Dagblad! ELCK WAT WILS. In mijn krant staat weer zoo'n aardig klein stukje. Met een lijntje erom, en een groote kop erboven. En ervoor staat Praag 26 Juni en er onder: (United Press) U weet dat misschien zoo niet, maar journalistiek gesproken is dat verbazend knap. Die meneer van United Press is knap en die redactie is nog knapper. Kijk, die United Press-man kent z'n baas. Die weet precies, wat hij hebben wil Niet het kleinste kleinigheidje zal hem dus ont gaan. Zelfs niet dat kleinigheidje van dien duif. Stel u voor! Midden in de Duitsch Tsjecho-Slowaaksche spanning komt me daar een nieuwsgierige duif een kijkje nemen in de werkkamer van den Tsjecho- Slowaakschen premier dr. Hodza. De vo gel vliegt door het geopende venster naar binnen en zet zich neer op papieren van het nationaliteiten-statuut. Nu moet u niet denken met lezersachter dochtigheid: da's ook toevallig! U moet eer der bedenken, dat een krantenredactie mid dels haar correspondenten alomtegenwoor dig is. En iedere correspondent op zijn beurt is ook weer alomtegenwoordig. Hem ontgaat letterlijk niets. Zelfs geen duif, die een visite afsteekt bij een minister. Zoo'n wakkere correspondent hoort van dit geval. Hij ruikt copy en vliegt naar de telefoon. En den volgenden dag staat het stukje in mijn krant, opvallend af zonderlijk, met een lijntje erom heen en er staat nog bij vermeld, dat de minister veel schik had in het geval en tot zijn secre taris heeft gezegd: Ik hoop, dat het een goed voorteeken is. Ziezoo! Zoo is het stukje precies klaar. De redactie heeft er wat peper en zout bij gedaan en de schotel netjes opgemaakt. Zoo kan het duifje worden opgediend. Vindt u het niet reuze-aardig? U moet bedenken, dat dit stukje staat zoo tusschen de'verhalen, die bijna-echt over- loopen van heilige verontwaardiging over dien Roomschen minister en diens Ossche schanddaden, waarover toch heel Nederland op stelten staat (daar heeft de redactie wel voor gezorgd). Het staat zoo in de buurt van heele kolommen over het proces van de Luiksche giftmengster. Want die redac tie kent haar pappenheimers. Ze weet heel goed, dat haar lezers graag griezelen en zwemmen in de sensatie van een vrouw, die zooveel menschen heeft vergiftigd. Je moet daarbij natuurlijk den schijn van ob jectiviteit bewaren en dat doet zij dan ook meesterlijk. En dan zijn daar nog die smeuïge be richten over gravin Haugwitz Reventlow, de rijkste dame der wereld, die met haar Deenschen graaf zoo half en half in een echtscheidingsproces ligt over de opvoe ding van hun beider zoontje. Ja, ja, die redactie weet het wel. Dèt i3 copy. De lezers vinden het maar niet heer lijk te bespeuren, dat het leven van die rijke lui toch ook maar niet van een leien dakje gaat. En zij weet van te voren, dat de lezer zeggen zal: „Nou, zie je wel, rijk dom is toch maar niet alles". En dan om het menu af te maken: dat stukje van die duif. Dan is de krant zoo ongeveer vol. Dan hebben de lezers gegrie zeld, gesnotterd en geglimlacht. Wat willen ze nog meer voor een paar centen per dag? Enze slikken het ook. 't Is onbegrijpelijk! Maar dat snoezige stukje van die duif is natuurlijk niet voor u of mij bedoeld. Maar voor onzen buurman DANIëL. Dezer dagen wordt door de Vereeniging Hulp in de huishouding en de baby" in Leiden een zakje rondgezonden, dat men dringend verzocht wordt te vullen De opbrengst is voor arme Moeders. U hebt van de week nog een speldje gekocht Voor kindertjes, die toch zoo bleek zijn, U hebt kort daarna weer een geldstuk gezocht Voor kinders die ziek en van streek zijn. Toen kwam er weer een met een lijst aan de deur, Er zat in de muur van hun tempel zoo'n scheur, Dus moest er collecte en preek zijn. Toen kwam er een almanak, daarna een kaart Verdeeld in verschillende vakjes, Die waren tien cent tot een guldentje waard Daarin kon ik prikken en strakjes, Wanneer ook mijn buurman daarin had geprikt Dan werden de gelden blijmoedig beschikt Voor 't offreeren aan zeelui van Toen kwam er een postwissel met een adres, Waaraan ik mijn geld kon betalen, En daarna een ingevuld girobiljet Met 't juiste adres, 't kon niet falen. Een broeder bood toen een kalender te koop 't Was Maart en ik kocht z'in de stiekeme hoop Da'k het eind van het jaar nog zou halen. En nu krijgt U weer eens een zakje present, Waar 'n ooievaar op is geteekend; Pa doet er ij gulden in, Keesje 'n cent Zoo is 't resultaat reeds berekend. Maar dit zakje vult U beslist allemaal Dat spreekt van de Moeders en dat is een taal, Die begrijpen wij allen uitstekend. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10